'Ik neem aangifte van ouders serieus' Rechtbank na vijf uren niet wijzer over betasten 3 meisjes 'Zeer ondeskundig met zaak omgegaan' 'Aanrakingen zonder enige bedoelingen' Regen spelbreker wandelaars Jonge Tholenaren stelen voor meer dan een ton Verdachten wegens cellentekort vrij Officier van justitie mr. Mos: TÈÈ Getuige: puberale grap Thoolse leerlingen met fotograaf Donderdag 9 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Officier van justitie mr. H.F. Mos vindt de 'ontucht' van fotograaf P.A.M.K. met leerlingen van Ter Tolne 'een principiële zaak.' Hij maakte donderdagmiddag voor de Middelburgse rechtbank duidelijk, dat hij niet van plan was om 'te zwichten voor de druk van de advocaat." Niet prettig Waarheid vIii Na een uitputtende, vijf uren durende zitting was de Mid delburgse rechtbank donderdagmiddag nog niet veel wij zer over de zedenzaak met de 47-jarige fotograaf P.A.M.K. uit Nieuw-Vossemeer. De tegenstrijdige ver klaringen over het wel of niet aanraken - via de kleding - van borsten en/of billen van drie 11-jarige leerlingen van de openbare basisschool ter Tolne en over het wel of niet opzettelijke karakter daarvan, bleven. Getuige mevr. C.W.M. Schoonen hield het op een 'uit de hand gelopen puberale grap', maar de moeder van één van de meisjes verklaarde, dat er 'dingen gebeurd waren die niet door de beugel kunnen.' Brandstichting in huis aan Visstraat Donkere kamer Opgeblazen Verwerkingsproces Niet tactisch School fotograaf Getuige bekritiseert Thoolse politie: "De politie van Tholen is zeer ondeskundig met de zaak omgegaan. Mijn vertrouwen ben ik al direct kwijt geraakt, toen de politie tegen een vader van één van de meisjes zei, dat er uit het verleden nog een aanklacht tegen de fotograaf lag. Wanneer het anders was aange pakt, was het nooit zover gekomen. De manier van vraag stelling is bij een onderzoek ook heel belangrijk." Jongen sexprobleem Twee jaar onzekerheid 'Niet aanpassen aan kromme gedachten' K. haalde woensdag in Engeland nog zijn internationale onderscheiding in de kinderfotografie op en donderdag middag stond hij voor de Middelburgse rechtbank voor de 'ontuchtzaak' van twee jaar geleden. "Ik begrijp van de hele zaak niets", zei K. tegen de rechtbankpresident. Behalve door zijn raadsman mr. Doedens werd hij op de publieke tribune moreel ondersteund door zijn vrouw en zoon, personeel, twee collega's en enkele andere belang stellenden. Opgehitst Goederen Rechtszaak Opgefokte sfeer Kromme gedachten "De ouders zeggen: de fotograaf is te ver gegaan en die aangifte neem ik serieus, want de ouders zijn seri euze mensen. En K. heeft ook gezegd: wat ik gedaan heb, is geen ontucht, maar de feiten heeft hij niet ontkend. Barbertje hoeft echter niet te hangen", zei mr. Mos. K. reageerde vol emotie: "Er zijn maar 9 mensen die weten wat er gebeurd is: 8 kinderen en ik." De moeder van één van de drie meisjes (de aanklacht van het vierde meisje was later ingetrokken) ver klaarde donderdag als getuige voor de Middelburgse rechtbank, dat haar dochter 'de vervelende dingen' niet spontaan had verteld. "Ze had het een leuke dag gevonden, maar toen we 's avonds op de schooltentoon- stelling kwamen, hoorden we van andere ouders en kinderen dat de fotograaf aan haar billen had geze ten. Naar haar gevoel was ze bij het maken van foto's te lang vastgehou den in haar middel. Dat vond mijn dochter niet prettig, maar ik had niet de indruk dat het haar veel had gedaan. De reactie was vrij laconiek en wij waren er zelf ook niet onder steboven van. Mijn dochter vond het heel vervelend erover te praten. Van anderen hoorden we echter dat de fotograaf bij een meisje ook aan haar broekje gezeten had. Ik vind het heel triest voor zijn familie, maar er zijn dingen gebeurd die niet door de beugel kunnen. Dat mag gewoon niet, dat kan niet", aldus de moeder. Raadsman mr. Doedens wees op de verklaring van haar dochter voor de rechter-commissaris, dat K. 'niet aan haar billen of haar onderbuik had gezeten.' "En denkt u dat de foto graaf het gedaan kan hebben?", wil de de advocaat weten. "Bij de billen zou kunnen, maar aan haar borsten niet, maar waarom zou mijn dochter het verzinnen? Ze is heel nuchter, ze vertelt geen fantasieverhalen. Ze heeft een eigen mening en laat zich niet meeslepen door anderen. Mijn dochter heeft over het betasten van het onderlichaam gesproken, niet over billen." De raadsman haalde tijdens de dis cussie nog boven water, dat de moe der door de officier van justitie tele fonisch was opgeroepen als getuige. Met name gezien uitlatingen van de moeder tegenover mevr. Schoonen, dat er met haar dochter 'niets was gebeurd.' Onder ede noemde de moeder dat donderdag 'conclusies en de eigen mening van mevr. Schoonen.' "Ik heb nooit gezegd, dat er met mijn dochter niets gebeurd was. Dat is de eigen gedachtengang van mevr. Schoonen, gebaseerd op uitlatingen dat mijn dochter er geen nadelige gevolgen van heeft ondervonden. Maar ik heb de verklaringen van de kinderen altijd als waarheid ervaren. Mevr. Schoonen gelooft niet in het gebeuren, maar ik wel." De verzachtende verklaringen van directeur Kousemaker over de foto graaf noemde de moeder 'bescher mend naar de school toe.' "Hij wil de naam Ter Tolne niet te grabbel gooi en." Behalve de moeder was er ook een vader van van één van de meisjes als belangstellende in Middelburg aan wezig, evenals de vader van het vierde meisje, wier aanklacht werd ingetrokken. Merkvervalsing. In de Zeelandhal len is een 50-jarige Belg uit Laakdal door de politie aangehouden wegens merkvervalsing. Hij bleek 45 polo shirts, joggingpakken, overhemden en t-shirts van The Walt Disney Company te hebben voorzien van valse merken en valse prints. Deze 45 kledingstukken werden in beslag genomen. - De aanklagerofficier van justitie mr. Mos. De verdediger van de fotograaf, de landelijk bekende advocaat mr. Doedens. De kinderen van Rien Tholenaar (links) en Wil Kostermans legden de Vossemeerse wandelvierdaagse rijdend af. Dc rechtbank willigde na lang wik ken en wegen een verzoek van de raadsman van de verdachte in om alsnog de drie meisjes te horen, evenals hun leraar dhr. Van Loen- hout. De zaak werd daarom voor onbepaalde tijd verdaagd, zonder dat de officier van justitie aan zijn eis toegekomen was. Donderdagmiddag van kwart over twee tot kwart over zeven kwam men niet verder dan de 'voorhoede gevechten' tussen verdediger en aan klager, respectievelijk mr. P. Doe dens en officier van justitie mr. H.F. Mos, alsmede het horen van Iwee van dc drie opgeroepen getuigen. Rechtbank-president mr. B.J.R.P. Verhoeven deelde mee, dat de derde getuige, leraar Van Loenhout, in Een tot nu toe onbekende heeft in de nacht van woensdag op donderdag geprobeerd brand te stichten in de woning van de familie Slabbekoom aan de Visstraat in Tholen. Bran dend materiaal werd door de brie venbus gegooid. De woning liep rookschade op en de brievenbus was geblakerd. De brandweer bluste het brandje. Het is al de tweede keer in korte tijd dat is geprobeerd het huis van de familie Slabbekoom in brand te steken. Op Hemelvaartsdag werd ook al een poging gedaan. verband met koorts en keelontste king van de huisarts niet naar Mid delburg mocht komen. De raadsman had maar liefst zestien getuigen gevraagd, maar de recht bank stond er in eerste instantie maar drie toe. Daar komen er nu vier bij: de drie meisjes en hun leraar. "Als er maar enige behoefte aan is, zullen we de meisjes in een informe le zitting horen, zonder toga", liet de rechtbankpresident weten. Hij wilde 'schadelijke gevolgen' voor de meis jes voorkomen. Het beginpunt van de slepende affaire is 26 mei 1992, wanneer in het kader van de doedag van Ter Tolne fotografie centraal staat. Acht leerlingen (vier jongens en vier meisjes) worden de kneepjes van de fotokunst bijgebracht door K., die bij machinefabriek Oerlemans en bij de haven met de kinderen foto's maakt. In de donkere kamer van zijn fotozaak in Tholen worden de films ontwikkeld en afgedrukt, want 's avonds moeten de opnamen op de schooltentoonstelling voor de ouders hangen. In de kleine donkere kamer zou K. bij het zoeken naar de lichtschake laar een borst van één van de meis jes hebben aangeraakt. Tevoren had hij bij het maken van de foto's broodkruimels van de borst geveegd. En toen de kinderen door de knieën moesten om goede opna men te krijgen, zou K. bij het vast1 houden van de meisjes borsten en/of billen hebben aangeraakt. "Een verschrikkelijk opgeblazen zaak", vond advocaat mr. Doedens. Via een bezwaarschriften-procedure had hij geprobeerd om de officier van justitie te bewegen van een rechtszaak af te zien. Uiteindelijk hoorde de rechter-commissaris een jaar na het politie-onderzoek ver schillende betrokkenen. Daaruit kwamen tegenstrijdige verklaringen ten opzichte van het verhoor door de politie naar voren. "Wat is er nu wel of niet waar?", vroeg mr. Doedens zich af. "De rechtbank dient na te gaan of je getuigen kunt geloven of niet, want het openbaar ministerie heeft niet alle zorgvuldigheid betracht. Uit de tegenstrijdige ver klaringen komen verbazingwekken de dingen naar voren. De geloof waardigheid is in het geding. Ik houd echter van praktische oplossin gen en de rechtbank kan in tien minuten klaar zijn. Het is inmiddels droog buiten en voor mijn cliënt is de misère al groot genoeg. Dus als de rechtbank vrijspraak wil omdat het toch geen bikkelhard bewijs is, dan zie ik van verzoeken om meer getuigen af", zo probeerde mr. Doe dens het op een accoordje te gooien. Officier van justitie Mos noemde dat 'te voorziene incidenten' maar hij voelde er niets voor om de drie meisjes als getuige voor de recht bank te horen. "Op 11 februari 1993 is de zitting bij de politierechter ver daagd om alle 16 getuigen te horen. De getuigen en de meisjes bevesti gen elkaar en de drie ouders bevesti gen de verklaringen van hun kinde ren. En K. op zijn beurt erkent op onderdelen de ten laste legging. Er is inmiddels twee jaar verstreken en ik wil de meisjes niet meer blootstel len aan belastende verklaringen. Een hernieuwde kennismaking met de feiten kan het verwerkingsproces ernstig doorkruisen. Bovendien kun je volgens de wet kinderen onder de dertien jaar niet onder ede horen. Volgens de raadsman nemen de meisjes het niet zo nauw, maar hun verklaringen tijdens het kringge sprek over de doedag met leraar Van Loenhout zijn duidelijk", aldus mr. Mos. Mr. Doedens stelde vast, dat het openbaar ministerie 'vanaf het begin altijd al tegen het horen van getui gen' is geweest. "De officier heeft deze zaak door willen zetten, maar het gaat om de geloofwaardigheid van de verklaringen van de kinde ren. En die gaan er niet gebukt onder. Het zijn gezonde meisjes, geen minkukels." De door de officier aan K. toege schreven 'erkenning op onderdelen' van de feiten noemde mr. Doedens 'geen keiharde bekentenissen, maar niet al te taktische verklaringen.' De raadsman gaf verder aan, dat de vader van één van de meisjes 'in strijd met de afspraak' met Ter Tol- ne-directeur Kousemaker aangifte bij de politie van de ontucht had gedaan. "Afgesproken was, dat men de zaak op school nog eens rustig zou bekijken", aldus mr. Doedens. De officier bestreed dat. "U speelt de zwarte piet ten onrechte aan de vader toe, want de schooldirec teur heeft aangifte gedaan en de des betreffende vader heeft een verkla ring afgelegd. Behalve het horen van de drie meis jes en leraar Van Loenhout, deed mr. Doedens nog pogingen om een schoolfotograaf die vroeger op Tho len gewerkt had, te horen. "In Tho len kijkt men tegen kinderfotografen raar aan. Die man is er dan ook mee gestopt. Hij wilde niet meer in Tho len werken", aldus de advocaat. De rechtbankpresident vond dat van weinig belang voor de feiten. "Over de achtergronden op Tholen zouden wel tientallen mensen gehoord kun nen worden, maar dat is niet aan de orde", zei mr. Verhoeven. Vol vuur gaf getuige mevr. C.W.M. taalgebruik en het plukken van kin- Schoonen haar mening over de 'on- deren op bepaalde plaatsen. Sommi- tucht' van fotograaf K. Als dirigente van het kinderkoor van de r.k. kerk in Tholen was ze gealarmeerd door de pastoor, die had gehoord dat K. 'kinderen misbruikt zou hebben.' "Ik vond het een belachelijk verhaal, overtrokken, maar aangezien K. foto's van de communie zou komen maken, ben ik als een havik naar hem toegegaan. En daar ben ik niet erg vriendelijk geweest, want ik wil de de waarheid en niets dan de waar heid", vertelde mevr. Schoonen. Tijdens het gesprek plaatste ze al direct vraagtekens bij de beschuldi gingen. "Ik heb jaren met de kinde ren gewerkt: twee zaten er in het koor en één kende ik van de commu nie. De één is ontzettend lief en aar-' dig, de ander klampt zich aan je vast en heeft een zeer grote fantasie en de derde is gesteld op jongens en neemt nogal eens een uitdagende houding aan. Maar de oorzaak van deze affaire zit niet zozeer bij de meisjes, maar bij een jongen die deel uit maakte van de 8 leerlingen die aan het fotografie-project op de doedag meewerkten. Die jongen heeft een sexprobleem, wat zich o.a. uit in zijn gen vinden dat niet prettig." Mevr. Schoonen erkende, dat er in de kleine donkere kamer 'met een arm één of ander edel deel' geraakt was. "Maar geen enkel kind heeft daar last van gehad. En billen zullen de kinderen van 11 jaar wel gehad hebben, maar borsten toch niet. Ik denk, dat het een puberale grap is geweest. Een grap die een paar keer aan elkaar verteld is en waar thuis niet goed mee is omgegaan. En dan kan het uit de hand lopen. Maar door die opgefokte verhalen verkeren mensen al twee jaar in onzeker heid!", aldus de dirigente van het kinderkoor. Ze vertelde drie keer bij de politie te zijn geweest. "Ik ben blij dat ik de zaak aan het rollen gekregen heb, want de persoon zelf mocht het niet. En de fout ligt bij de Thoolse politie die informatie naar buiten heeft gebracht. De mensen in Tholen wis ten dat er eerder tegen K. een aan klacht was ingediend. Dan heb je als politie toch geen vertrouwensfunctie meer!", zei mevr. Schoonen onder ede voor de Middelburgse recht bank. Uit de hele zitting werd duidelijk, dat K. op een spontane wijze met kinderen omgaat om goede foto's te kunnen maken. "Kodak verkoopt de filmpjes en ik trek de emotie uit de mensen en leg dat vast. Ik ben 15 jaar fotograaf en heb inmiddels vele duizenden foto's gemaakt. En ik vind het fijn om kinderen aan te halen. Ik doe ook alles om ze weg te zetten zoals ik ze hebben wil", ver telde K. "Zonder enige bedoelingen op het gebied van sexualiteit", stelde de rechtbankpresident vast, "maar ondanks de verschillen in de verkla ringen bij de politie en de rechter commissaris, blijft het idee van meer dan toevallige aanrakingen bestaan. Bij het maken van de foto's aan de dijk zijn de kruimels twee of drie keer langzamer afgeveegd dan strikt nodig zou zijn." K: "Het valt me nog mee dat de jon gens niet zeggen dat ik hun borsten aangeraakt heb. De meisjes hebben net zoveel borstjes als ik op mijn Drie van de vier avonden hadden de deelnemers aan de dertiende wandelvierdaagse in Oud-Vosse- meer goed weer. Maar donderdag viel bij het vertrek de regen met bakken uit de lucht, terwijl er ook onweer dreigde. Het wandelsport comité Vosmeer besloot daarom de 10 km-route in te korten naar 5 km. Het was de enige tegenvaller bij dit evenement, dat 281 deelne mers trok. Op de tweede avond kwamen er namelijk nog 9 wande laars bij, zodat er 182 op de 5 km en 99 op de 10 km meededen. Dat is iets minder dan vorig jaar, toen er 288 mensen inschreven. De organisatie nam in de routes ver schillende trajecten op die niet over de openbare weg voerden: de Moerdijk en dreven van de Lan- geweg naar de Oud-Vossemeerse- dijk en van de Leguitsedijk naar de zeedijk. Vrijdagavond begeleidde muziek vereniging OVM de wandelaars voor de laatste meters. De jongste deelnemer Annet Havermans (11 maanden) en de oudste, Izak Geuze (71 jaar), kre gen een trofee. Ook de grootste groep, gymvereniging Spido met 93 wandelaars, mocht die in ont vangst nemen. De School met de Bijbel bracht 34 wandelaars op de been. Op zaterdag 25 juni kan er weer gewandeld worden in Oud-Vosse meer. Dan organiseert gymvereni ging Spido tochten op drie afstan den: 5, 10 en 25 km. En voor zaterdag 9 juli staat de Zeven- dorpentocht over Tholen op het programma. Deelnemers aan de avondwandelvierdaagse in de Boshoeveweg. Het onderzoek naar een serie inbraken waarbij de 23-jarige A.K. en de 24-jarige J.S. uit Tholen de hoofd verdachten waren, is afgerond. In totaal zijn er 29 verdachten aangehouden die ook allemaal voor de rechter moeten verschijnen. Van hen komen er 21 van Tholen en Sint-Philipsland. De politie arresteerde op maandag 25 april de twee Thoolse hoofdverdachten op het woonwagenkamp aan de Oudelandsedijk. Er werden toen ondermeer zeven auto's en enkele tienduizenden guldens in beslag genomen. De schade van de inbraken loopt op tot meer dan een ton. Vanaf eind februari is een speciaal 'schokteam', bestaande uit politie mensen uit West-Brabant, Zuid- Holland en Zeeland, elke dag bezig geweest aan het onderzoek. Dat leidde uiteindelijk tot de aanhouding van de hoofdverdachten en 27 inbre kers en helers. Tien van hen kwa men er uit Tholen, één uit Scherpe- nisse, drie uit Oud-Vossemeer, twee uit Sint-Maartensdijk en vijf uit Sint-Philipsland. De meesten wor den verdacht van heling, maar zes van hen pleegden inbraken. Het onderzoek bracht 129 zaken aan het licht, verspreid over Zeeland, West- Brabant, en Zuid-Holland. Zeven tien keer werd er in een woning ingebroken, negen keer in bedrijven en 90 keer in auto's. Verder werden nog eens dertien andere dingen, zoals fietsen, ontvreemd. Alle goe deren zijn op een kijkdag tentoonge steld om door de eigenaren te wor den opgehaald. Maar meer dan de helft van de spullen zijn niet bij de oorspronkelijke eigenaar terecht gekomen. Ze zijn inmiddels naar de dienst der domeinen gebracht. Volgens tactisch coördinator van het onderzoek, Peter Seits, zijn lang niet alle duistere zaken van de twee hoofdverdachten opgelost. "Het onderzoek spitste zich toe op dit jaar. We hebben spullen gevonden uit een zaak in februari 1993. Als ze sindsdien net zo frequent hebben ingebroken als in de eerste maanden van dit jaar, hebben we nog maar een schijntje opgelost", zegt Seits. "Maar je moet ergens stoppen, we kunnen niet verder. De verdachten weigeren elke medewerking." Auto-inbraken in Oud-Vossemeer en Sint-Philpsland zijn opgelost en de gestolen spullen daarvan zijn inmiddels teruggebracht. Bijna een maand zijn twee politiemensen bezig geweest om zoveel mogelijk goederen terug te brengen naar de eigenaren. In een enkel geval was dat gemakkelijk omdat er kenmer ken in de spullen waren gegraveerd. Recherchecoördinator Jack Buuron wijst erop dat deze zaak heel serieus genomen wordt. "Landelijk en ook in ons district, zijn woninginbraken een speerpunt in het beleid. Daar naast wordt ook het aanverwante helen streng aangepakt. De daders hebben een grote kans dat het niet bij geldboetes zal blijven", meent Buuron. De in beslag genomen spullen uit het woonwagenkamp worden vast gehouden in het kader van de Pluk- ze-wetgeving. Deze wet, die in april vorig jaar van kracht werd, bepaalt dat van criminelen direct geld en goederen in beslag mogen worden genomen als compensatie voor de winst die ze uit hun malafide activi teiten hebben gehaald. De totale schade bedraagt zo'n 100.000 gul den en dat is ook ongeveer de waar de van de dingen die de politie bij S. en K. in Tholen in beslag nam. Daarbij was ook een flobert-geweer. Maar er komen wel nog wat kosten bij zoals die voor de rechtzaak. Vol gens onderzoeksleider Ad Schouw bestaat de mogelijkheid dan ook dat er nog een keer spullen uit het woonwagenkamp gehaald zullen worden. De 23 personen die verdacht worden van heling, komen volgens de poli tie uit alle leeftijdsgroepen. Er zijn mannen en vrouwen bij, vaders, moeders, jongeren en mensen van meer dan 50 jaar. Het zijn in ieder geval allemaal particulieren die zich bewust waren van het feit dat de din gen die ze kochten waren gestolen. Ze wilden hiermee zichzelf of hun kennissen verrijken. De politie deel de mee dat "helaas alle verdachten wegens het gebrek aan celruimte weer in vrijheid zijn gesteld." In deze zaak komen er twee rechtszit tingen. Eén strafrechtelijke procedu re waarin de verdachten terecht staan voor hun daden en een civiel rechtelijke waarin het verhalen van de schade aan de orde komt. rug. De hele zaak is ontstaan in het brein van het ventje dat drie keer per week thuis sexfilms mag zien en die in de donkere kamer zulke schunni ge taal bezigde, dat het mijn vrouw en winkelmeisje die achter de kar tonnen wand van de donkere kamer in het kantoor aan het werk waren, shockeerde. Hij is een hetze begon nen omdat hij geen camera kreeg en omdat ik de macht had over de groep van 8 kinderen, wat hij ook wilde. Dat leverde die doedag de ene na de andere confrontatie op, terwijl ik er een leuke dag van wilde maken. De rest van de kinderen was dolenthousiast, maar de hele groep is opgehitst door die jongen met één van de meisjes", zei de fotograaf. De rechter concludeerde, dat er sprake was van 'een opgefokte sfeer door twee tieners.' K. bevestigde dat. "En de politie is te beroerd geweest om foto's van die doedag met getuigen erop, bij me op te' halen. Men is op smeerlappen afge gaan, maar ik heb absoluut niemand van de kinderen tussen de benen gepakt. Er zijn wel aanrakingen geweest, maar niet met kwade bedoelingen. De kinderen hebben dat ook niet zo ervaren, maar wel die smeerlap van een jongen. Directeur Kousemaker van Ter Tolne had ook direct zijn twijfels over de verhalen van de kinderen. Een deel moest volgens hem gefantaseerd zijn, opgeblazen door die ene jongen, maar één vader wilde de zaak koste wat kost bij de justitie doorzetten, nadat hij van de politie had gehoord dat er eerder een aanklacht tegen mij ingediend was." De president hield hem ook een ver klaring van de schooldirecteur voor, dat hij K. gewaarschuwd had voor een te enthousiaste omgang met kin deren. 'Hij slaat ze wel eens vriend schappelijk op de billen en daar kun je last mee krijgen. Dat komt wel eens verkeerd over, al heb ik nog nooit geen slechte dingen over de fotograaf gehoord', zo citeerde de rechter directeur Kousemaker van Ter Tolne. "Als u mij voor elke klap op de bil 1 uur geeft, zit ik voor de rest van mijn leven vast", zei de fotograaf tot de rechtbankpresident. "U beleeft het allemaal anders, maar kunnen anderen dat niet als verve lend ervaren, zonder dat u het door hebt?", vroeg mr. Verhoeven. Officier van justitie Mos hield K. een uitspraak van zijn vrouw voor: 'Je moet niet zo zot doen met kinde ren.' Ook wees de officier op de ver klaringen van twee Marokkaanse jongens die deel uitmaakten van de groep van 8: 'Zij vonden het vreemd wat er gebeurde; zij vonden het niet nodig wat K. deed.' De fotograaf antwoordde 'zijn leven niet te zullen aanpassen aan de kromme gedachten van anderen.' Getuige mevr. Schoonen merkte nog op, dat 'mensen die enthousiast zijn, het risico lopen, dat zoiets ver keerd wordt uitgelegd.' "Voor een vrouw is dat nog gemakkelijker dan voor een man, maar anno 1994 mag er niks meer. Je kunt niets meer uit spreken en niets meer doen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 13