Schuiven met boerenbedrijven Vereniging behartigt belangen agrariërs Koelkastactie van de energiebedrijven Veiling beperkt kosten en is optimistisch over prijzen Eerste aardappelveiling geeft weer moed op Tholen Toekomstige vacature loods c niet vervuld Waterschap mogelijk in kantoor Goes Handel biedt 1,89 voor 1 kilo Doré's Alle boeren St.Philipsland lid Ook firma Verjaal doet mee Veilplicht uien is van de baan Donderdag 9 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Landinrichtingscommissie Oud-Vossemeer Walnoten Bestuur Verjaal Vroeger beginnen Provisie Beginpunt moeilijk Verpakking Aardappelareaal Spuiten Stimulans Ede en Amsterdam Milieuvriendelijk goedkoper Het inleveren van een boerenbedrijf en elders op Tholen op een bestaand bedrijf verdergaan. Dat middel wil de landinrichtingscommis sie Oud-Vossemeer toepassen. Er is namelijk grond nodig om te ruilen; nogal wat Vossemeerse bedrijven hebben nu grond liggen in een ander verkavelingsblok, met name het blok Sint-Annaland. "Als we dus een bestaand bedrijf kunnen verschuiven naar elders, waar bijvoorbeeld iemand met zijn bedrijf stopt, scheppen we ruimte voor het uitruilen van grond", licht P.C.M. van Kleef van de Landinrichtingsdienst toe. Boeren die voor deze zogenaamde boerderijopschuiving in aanmerking willen komen, komen in aanmer king voor een financiële tegemoet koming. De maatregel moet ertoe leiden dat er uiteindelijk een goede toedeling van gronden kan plaats vinden. Ook voor andere doeleinden is grond nodig. De taakstelling is 124,6 hectare en daarvoor heeft het bureau beheer landbouwgronden (BBL) inmiddels 65 hectare verwor ven. "Het streven is om op het moment van de stemming driekwart van de taakstelling bereikt te heb ben", aldus Van Kleef. Naar ver wachting wordt er komend voorjaar over het plan Oud-Vossemeer gestemd. Omdat hier van de vier verkave- lingsblokken op Tholen de meeste fruitteeltbedrijven te vinden zijn, is voor een bijzondere aanpak geko zen. "Een boomgaard kun je immers niet jaarlijks verschuiven, maar wordt voor langere tijd aangeplant", zegt Van Kleef. De fruittelers krij gen de gelegenheid hun ideeën of wensen over het concentreren van hun fruitpercelen aan de commissie kenbaar te maken. Die kan daarmee in een vroeg stadium aan de slag. Thoolse fruitteeltbedrijven zijn gemiddeld 9,6 hectare groot; onge veer 83% van de bedrijfsoppervlak- te is ingeplant met appels en de rest met peren. Over het ontwerp-landinrichtings- plan wordt op 16 juni een voorlich tingsbijeenkomst gehouden. Daar zullen de veranderingen ten opzich te van het oorspronkelijke ontwerp toegelicht worden. Op verkeerstechnisch gebied wordt de kruising Kreekweg/Hikseweg bij Oud-Vossemeer aangepakt. En om het sluipverkeer vanaf de Oesterdam richting Poortvliet de pas af te snij den, komt er bij het tunneltje een sluis. Door het wegdek te verhogen kunnen auto's er niet langs, maar landbouwverkeer wél. Dammen naar landbouwpercelen langs de Postweg zullen zoveel mogelijk komen te vervallen met het oog op de verkeersveiligheid. Belemmeren de maatregelen in de Roolandse- dijk/Zoetendijk zijn - op grond van verkeerstellingen - uit het ontwerp geschrapt. Ook aanpassing van het kruispunt Hogeweg/Rijkebuurtse- weg gebeurt niet in het kader van de verkaveling. Eveneens is afgezien van het aan brengen van beplanting bij Schaker- loo. Van het dorpsbos bij Oud-Vos semeer is een schets gemaakt. Daar uit blijkt dat de boomweide bestaat uit walnootbomen, er een gedeelte bos, een weid en een speelweide komen. De kosten van het blok Oud-Vosse meer (2740 hectare) bedragen 3.435.000 gulden, waarvan 70% door het rijk wordt betaald. De oprichting van de vereniging agrarisch belang Sint-Philipsland is een feit. Donderdagavond woonden 23 mensen de oprichtingsvergade ring bij waarop de commissie die belast was met de vorming van de ver eniging een voorstel voor benoeming van bestuursleden deed. Elk agra risch bedrijf op Sint-Philipsland is vertegenwoordigd in de vereniging. En dat is vrij uniek, omdat er leden van de drie landbouworganisaties ZMO, CBTB en NCB in zitten. Dc vereniging agrarisch belang (VAB) is een initiatief van de voor malige ZLM-afdeling Sint-Philips land. Bij dc ZMO-fusie werd de afdeling opgeheven om de enige overgebleven afdeling Tholen te vormen. Toch wilden de Sint-Phi- lipslandcrs graag een vereniging houden die dc specifieke belangen van de landbouwers in die gemeente zou behartigen. Daarom werd een commissie in het leven geroepen die tot de oprichting van dc vereniging moest leiden. In die commissie zaten: L. de Oude, G.A. Boudeling, L. Visser, mevr. E.J.A. van Nieu- wenhuijzen-van [waarden en W.C. van Nieuwenhuijzen. Het doel van dc nieuwe vereniging is 'te overleggen met bestuurders die de agrarische belangen elders verte genwoordigen'. Daarnaast houdt ze ook de sociale activiteiten van de voormalige ZLM in het leven zoals een gezinsavond met de plattelands vrouwen. Bestuurslid G.A. Boude ling noemt het een unieke vereni ging. "Alle groepen zijn erin verte genwoordigd. De CBTB en de ZLM werkten al meer samen en blijkbaar worden de tegenstellingen minder, want ook op landelijk niveau willen de organisaties in een federatie samen gaan werken. Het idee van de vereniging agrarisch belang sprak blijkbaar aan", zegt Boudeling. L. de Oude opende donderdag de bijeenkomst als voorzitter van de oprichtingscommissie en zei dat Nederland, wat betreft het samen gaan van verschillende groepen, een voorbeeld kon nemen aan de VAB Sint-Philipsland. De commissie stelde een aantal kan didaten voor het bestuur voor en die werden bij de stemming allemaal gekozen. De Oude werd voorzitter en leden zijn G.A. Boudeling, mevr. J.C. van Strien, mevr. R. Timmers, en M.M. van Nieuwenhuijzen. Er is hierbij rekening gehouden met de diverse groepen. Zo zijn De Oude, mevr. Timmers en Van Nieuwen huijzen lid van de ZMO, Boudeling vertegenwoordigt de jongeren en mevr. Van Strien de CBTB. De bestuursleden zijn gekozen voor een periode van 4 jaar en zijn één keer herkiesbaar. Het is de bedoeling dat de vereniging zo'n vier keer per jaar vergadert. Daarnaast zal er worden overlegd met vertegenwoordigers van de agrarische wereld in het waterschap, de gemeenteraad en landbouworga nisaties. Ook in Poortvliet willen boeren zaterdag tot oprichting van een der gelijke vereniging overgaan. De naam wordt: Ons Voordeel. De energiebedrijven zijn, samen met winkeliers, een koelkastenactie begonnen. Het motto daarbij is 'oud voor nieuw'. Als iemand een milieuvriendelijke koelkast of diepvriezer koopt, krijgt hij vijftig gul den korting. Hij moet dan wel zijn oude koelkast inleveren. De actie is een vervolg op de spaarlampenactie die een groot succes werd. De meeste koelkasten en diepvrie zers bevatten zogenaamde cfk's (chloorfluorkoolwaterstoffen) die de ozonlaag aantasten. Daarnaast vreten de apparaten vaak teveel stroom; volgens de energiebedrijven verbruikt alle koelapparatuur in Nederland samen evenveel energie als heel de stad Amsterdam. Daarom hebben de energieleveranciers be sloten de milieuvriendelijke koel kast en diepvriezer te gaan steunen. De voorwaarden voor de vijftig gul den korting zijn dat de apparaten een laag energieverbruik hebben, cfk- vrij zijn, op de speciale koelkasten- lijst staan en er moet een oude koel kast of vriezer worden ingeleverd. Rekening 1993. De rekening over 1993 van de gemeente Tholen sluit met een voordelig saldo van 511.236,95 gulden. Na onderzoek door de commissie voor de finan ciën zal de rekening eind augustus door de gemeenteraad worden vast gesteld. De aangesloten winkeliers, die her kenbaar zijn aan de speciale raam- sticker, zorgen er voor dat het afge dankte apparaat op een milieuvrien delijke manier wordt verwerkt. De korting wordt direct door de winke lier gegeven en het energiebedrijf betaalt hem later terug. Eén van die aangesloten onderne mers is de firma Verjaal uit Sint- Maartensdijk. "De spaarlampenactie was een groot succes. Het milieu leefde toen duidelijk bij de mensen", zegt S. Verjaal. "Per 1 januari komen er nieuwe Europese normen waaraan huishoudelijke apparaten moeten voldoen. Op dit'moment is de keuze in milieuvriendelijke en goede koelapparatuur nog niet zo groot. De fabrikanten moeten er nog op inspelen." De actie loopt tot 31 december 1995. Meer informatie is te krijgen bij de aangesloten winkeliers. De veiling St. Annaland gaat bezuinigen op de personeelskosten en de provisie weer op het oude, hogere peil brengen. Bovendien hoopt men op betere prijzen waardoor de inkomsten zullen stijgen. "Geen mineurstemming dus, maar wel ingrijpen waar nodig om te zorgen voor een gezonde, financiële coöperatie", zei voorzitter A.C. Wessels woens dagavond tijdens de 64ste algeme ne jaarvergadering in de Welle- vaete. Het verlies in 1993 van 48.680 gul den, ondanks de stijging van de pro visie met 7000 gulden, deed de leden wat schrikken. "Hoe lang kun nen we dit nog volhouden?", vroeg J.L. van Iwaarden zich af. Hij wees met A.W.J. van Leijsen op het pro bleem van de onrendabele uren voor het vaste personeel gedurende zeven maanden van het jaar. De voorzitter liet weten, dat loods- chef J. Vroegop wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd in november met pensioen gaat. "We wilden voor hem eerst een vaste kracht terugnemen, maar daar zijn we van teruggekomen. Met alle sociale lasten van vut en pensioen erbij, kost een vaste kracht een berg. Daarom gaan we van 3 naar 2 vaste krachten in de loods en ook bij de administratie zal nog bezuinigd moeten worden. Onze gebouwen zijn op orde, alle investeringen zijn gedaan en met ons eigen vermogen zitten we aan de top. De prijsvor ming in het nieuwe aardappelsei zoen is ook belangrijk. Een half mil joen gulden omzet meer is een 30.000 gulden hogere provisie. En in de winter proberen we weer opslagruimte te verhuren, inclusief onze heftruck (chauffeurs)", zei de voorzitter. Van Leijsen wilde het personeel in het aardappelseizoen langer laten werken en in de winter meer vrij geven. Door vroeger te beginnen, kunnen lange wachttijden voor de telers beperkt worden. Van Iwaar den wees op de veiling Scherpenis- se, waar men op zes uur 's morgens al begint. De voorzitter zag daar niet veel in omdat het personeel dan om negen uur etenspauze heeft. Half acht vond hij acceptabel, maar 's middags zouden er veel meer aardappelen gebracht kunnen wor den waarbij de veiling in de piekpe riode tot zes in plaats van vijf uur 's avonds geopend kan zijn. "Er komt een betere regeling", zegde de voorzitter toe. Hij hield de leden voor, dat het bestuur zich aan de wettelijke voor schriften van vrije dagen en werktij den moet houden. "Iemand die 27 jaar in dienst is, kun je ook niet zo- De voorzitter trok die aantallen in twijfel, maar hij erkende, dat het kiezen van een beginpunt altijd moeilijk is. "De kopers willen een Deze partij nieuwe aardappelen van M. den Engelsman uit de Weihoek kwam een kwartier voor het veilen binnen. behoorlijke sortering en dat moeten we dan kunnen bieden. En als we beginnen, dienen de telers bereid te zijn alles op onze veiling te brengen en niet de ene dag in St. Annaland en wanneer de prijs in Barendrecht hoger is, de volgende keer daar", aldus voorzitter Wessels. "We zoeken naar het meest gunstige moment" verzekerde directeur Hage, "maar een week eerder was de Doré nog te fijn." De vorig jaar met een half procent verlaagde provisie van 6% voor leden en 9% voor niet-leden werd weer op het oude peil gebracht. Zon der die verlaging had de veiling 20.000 gulden meer ontvangen. "We 'Een historisch moment' noemde voorzitter Wessels het besluit van de leden om de veilplicht voor uien af te schaffen. "Eigenlijk zou er een statutenwijziging voor nodig zijn, maar dat kost geld. Uit adviezen is ons gebleken, dat we volgens artikel 16 lid 3 een algemene ontheffing kunnen verlenen en dat stellen we voor." Iedereen stemde er mee in, al noem de ere-lid M.Ph. van der Weele het wel 'een teken aan de wand.' "Jam mer dat er weer wat weg gaat, maar het kan niet anders." Wessels stelde vast, dat de St. Anna- landse veiling 'gebouwd en gegroeid is door de juun.' "We hebben er veel inkomsten en veel werk door gehad. Er zijn winters geweest, dat er twee sorteerders tegelijk draaiden. Maar er is veel veranderd. De uienpool via CHZ Barendrecht is vorig jaar niet meer gelukt, zo weinig werd er aan gevoerd. En we merken dat de veil plicht soms een belemmering is om lid te worden van onze vereniging. Van de voorzitter van de veiling Scherpenisse heb ik vernomen, dat men ook daar instemt met de afschaffing van de veilplicht voor uien. Wij draaien in feite dan alleen op aardappelen, onze drogerij, de rente van ons kapitaal en eventuele verhuur van opslagruimte", zei Wes sels. De veiling St. Annaland heeft weer een contract met Van der Have/Mommersteeg gesloten voor het drogen van graszaad tegen 'aan merkelijk hogere tarieven dan voor bloemzaad.' hebben teveel op meevallers gere kend en die waren er in 1993 onvol doende", zei voorzitter Wessels. De teruggave van 27.237 gulden ven nootschapsbelasting was verwacht. Hogere sociale lasten, loonsverho gingen en stijging van pensioenen vergden 20 mille meer. Gezien het behoorlijke eigen vermogen zag de veiling de rentedaling ook met lede ogen aan. Dat bracht 30.000 gulden minder in het laadje dan het jaar daarvoor. Overigens ging de verge lijking met het vorige, gebroken boekjaar wat scheef omdat toen de onrendabele maanden wegvielen. Sinds 1 januari 1993 loopt het boek jaar gelijk met het kalenderjaar, maar ontslag geven. En wanneer je 140 vrije dagen te goed hebt, zijn er voorlopig geen onrendabele uren." Opgemerkt werd, dat het personeel van de veiling Scherpenisse in de winter zeven weken uien heeft ver werkt voor Dacomex. "Is daarvoor geen personeel van St. Annaland gevraagd?" Directeur D.L. Hage antwoordde van ja, maar twee medewerkers waren er op vakantie en de derde had hij zelf nodig. Math, den Engelsman begreep niet dat het bestuur de eerste aardappel veiling geen week eerder had gepland. "Dan was er meer provisie binnengekomen, want nu zijn er 10 telers aan het rooien en worden er 35 ton aardappelen in Barendrecht gebracht." Van de 94 leden waren er woensdag 24 aanwezig. De bestuursleden M. van Gorsel en J.L. Goedegebuure Pzn. werden met respectievelijk 15 en 20 stemmen herkozen. Het niet herkiesbare lid van de financiële commissie J.J. Slager kreeg er 4. A.M. v.d. Reest werd in die com missie zijn opvolger met 18 stem men. Directeur D.L. Hage gaf de leden een uitgebreide toelichting bij nieu we verpakkings-, aanvoer- en sorte ringsvoorschriften. De gele Alvan- tho-briefjes die de telers voorheen in de kisten met aardappelen moesten doen, zijn vervangen door labels met of zonder vlinder. Dit is afhan kelijk van de wel of niet milieube wuste, gecontroleerde, geregistreer de teelt. Albert Heijn, die vier inko pers heeft bij de veiling St. Anna land, koopt bij voorrang 'groene' aardappelen. Leden van de veilingen St. Annaland en Scherpenisse heb ben 350 ha milieubewuste aardappe len geteeld. Landelijk wil men de 25 kg zwarte bakken afschaffen omdat men de voorkeur geeft aan koelfust van 15 kg. De veiling St. Annaland heeft dat nog kunnen uitstellen. De rooidatum voor het sneller kun nen telen van aardappelen is 1 juli, maar dat dient men dan voor 15 juni aan te vragen met betaling van 50 gulden. Officieel wordt er volgens directeur Hage niet meer over vroe ge aardappelen gesproken, maar Inventarisatie aardappelteelt onder leden veiling St. Annaland 1994 1993 Dore onder plastic 35 HA l [l75 HA 4'HA Dore koude grond 140 HA k 107 HA Première 23 HA 36 HA Gloria l AM rassen 37 HA 44 HA Frieslander minder 11 HA 16 HA Berber 16 HA 14 HA 262 HA 258 HA Eigenheimer 10 HA 8 HA Koopmans Blauwe 1 HA -HA Bintje 78 HA 65 HA Bildtstar 23 HA 39 HA Irene 4 HA 2 HA 116 HA 114 HA 148 HA Er zijn wat onderlinge verschuivingen maar het totale areaal aard appelen is bijna gelijk aan 1993 over Nederlandse nieuwe aardappe len. Aangezien uit onderzoek door supermarkten is gebleken, dat de consument grotere aardappelen wil, zijn de sorteringsvoorschriften aan gepast. Na week 26 wordt een gro vere sortering voor drielingen gehanteerd. Er is een afwijking van 10% toegestaan. De veiling hanteert voortaan vier verschillende kwaliteitsgroepen, waarbij de klasse l-II de standaard, de hoofdmoot zal zijn. Verder is er klasse I-I, II-I en II-II. Uitgebreid werd gesproken over het tijdig bespuiten van de aardappelen om ziekte te voorkomen. "De consu ment wil gezonde, liefst milieu vriendelijk geteelde aardappelen, maar de consument wenst geen zie ke aardappelen. Zo reëel moeten we wel zijn, een zieke partij wordt niet verkocht. Wanneer aardappelen van onder het plastic komen, dient men dan ook te spuiten. Daarmee kun je een hoop ellende voorkomen. Ter controle zullen er regelmatig steek proeven genomen worden. Voor de portemonnee wil iedereen weinig spuiten, maar dat moet teelttech- nisch wel verantwoord zijn", bena drukte voorzitter Wessels. Ere-lid M.Ph. van der Weele onder streepte dat. Hij noemde het 'een bedreiging voor de hele streek' wan neer aardappelen niet op tijd gespo ten worden. Een lange discussie ontstond er over' organische bemesting en gebruik van kunstmest, waarbij de door het bestuur uitgenodigde L. Bijnagte uit Scherpenisse diverse adviezen gaf over stikstof, e.d. De voorzitter con cludeerde, dat er voor het teeltsei zoen 1995 samen met de veiling Scherpenisse een aparte voorlich tingsbijeenkomst over dit onder werp zal worden gehouden. In het kantorencomplex Magnolia te Goes zijn nu nog een aantal instel lingen op het gebied van de volksge zondheid gehuisvest. Maar in de toekomst zou dit gebouw weieens het waterschapskantoor voor Tho len, Sint-Philipsland, Schouwen- Duiveland, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland kunnen worden. Magnolia, vlakbij het NS-station, is één van de drie gebouwen die door een delegatie van de stuurgroep fusie waterschappen wordt bekeken. De andere staan in Middelburg: het voormalige PZEM-gebouw en de pedagogische academie voor het basisonderwijs (pabo). De goede bereikbaarheid, het feit dat het tijdig beschikbaar kan komen (fusie zou 1 januari 1996 een feit moeten zijn) én de betrekkelijk kleine aanpassing die nodig is om het gebouw geschikt te maken als waterschapskantoor, zijn zaken die in het voordeel spreken van Magno lia. Het complex is eigendom van de gemeente Goes. Maar de stuurgroep bekijkt ook vier plaatsen voor nieuwbouw. Twee daarvan liggen in Goes (Nieuwwest en het voormalige veilingterrein), één in Middelburg (bedrijvenpark Hoogwaard) en één in Zierikzee. Een besluit over de huisvesting wordt deze maand verwacht. De Thoolse dijkgraaf I.C. Hage houdt zich, samen met zijn collega P.J. Gruijters van Noord- en Zuid- Beveland, binnen de stuurgroep bezig met de huisvesting. De taken zijn namelijk verdeeld. Hage heeft ook nog de waterkeringen, het waterbeheer en de zaken die niet tot de elf verdeelde taken behoren in zijn portefeuille. Tevreden gezichten zag men dins dagochtend bij de Thoolse aard appeltelers en medewerkers van de veiling St. Annaland. Voor een kilo Doré's werd ƒ1,65 tot ƒ1,89 via de klok afgedrukt en dat gaf moed. "De start is goed, we zijn tevreden", liet veilingdirecteur D.L. Hage weten. Maar handelaar M. Westdorp viel het tegen. Hij had gedacht voor rond de ƒ1,40 nieuwe aardappelen voor zijn klanten te kunnen bemachtigen, maar hij moest diverse dubbeltjes dieper in de portemonnee. De Oud-Vossemeerse commissio nairs de gebroeders Quist, zaten niet zo in hun maag met de prijs. Zij had den weer naar de eerste veilingdag toegeleefd. "Het is altijd sfeervol zo'n begin van het seizoen", vertelde dhr. M.C. Quist. "Al doen we dan een stuk minder dan vroeger, we leven er nog helemaal voor. De con tacten met collega's, telers en andere belangstellenden zijn altijd weer plezierig. Dat brengt leven in de brouwerij!" Vorig jaar was de eerste veiling 27 mei, toen er ƒ1,50 tot ƒ2,00 voor Doré's werd betaald. Maar 1 juni daalde de prijs door de grote aan voer van 135 ton toen drastisch tot een minimum van 30 cent! Met betere prijzen voor de oude aardappelen dan vorig jaar, wordt in 1994 niet op zo'n herhaling in de beginperiode gerekend. De eerste veiling van 7 juni was ook 10 dagen later dan in 1993. Er waren dinsdag nog maar 8 aanvoerders, die 1533 kisten met van onder plastic geteel de Doré en Première leverden. Directeur Hage verwacht, dat er snel meer aardappeltelers met rooien zul len beginnen. "De prijs is daarvoor een stimulans. Ook de drielingen, die in het begin meestal wat moeilij ker verkocht worden, gingen nu ook vlot van de hand. De goede prijzen vormen een leuk begin van het aard appelseizoen. We konden ook een nieuwe koper uit Barendrecht begroeten en dat is positief voor de vraag", zegt de St. Annalandse vei lingdirecteur. De eerste partij die dinsdag via de klok liep, was van A.L. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer. Zijn 42 kisten milieu-vriendelijk geteelde Doré's werden door commissionair J. van Houdt uit Scherpenisse gekocht voor ƒ1.65 in opdracht van de fa. Van Heusden uit Ede. De tweede partij, 200 kisten van A.W.C. van Leijsen uit Poortvliet, zag er prima uit en daarvoor werd ƒ1,77 betaald. Handelaar M. Bijl uit Poortvliet kocht er 108 kisten van, Van Houdt het restant van 92 kisten in opdracht van Stam uit Amsterdam. Bij de vol gende partijen liep de prijs op, afhankelijk van de kwaliteit. De andere aanvoerders waren de fa. M. Gunter Zn., gebr. Guiljam, maat schap Moerland en de v.o.f. Den Engelsman uit St. Annaland, alsme de M.A. Lindhout en de gebr. Den Engelsman uit Poortvliet. De eerste vrachtwagen die werd geladen, was van aardappelspecia list G.C. van Egmond uit Amster dam, die met de duurste partij van deze eerste veiling naar de hoofd stad ging: 131 kisten milieuvriende lijk geteelde Doré's van de gebr. Guiljam, waarvoor inkoper Van de Guchte ƒ1,89 had afgedrukt. De grote trailer nam tegelijk aardappe len mee voor Stam (gekocht via Van Houdt) en Loogman (gekocht via Ruitenberg). Gegrinnik onder de telers ontstond er, toen bleek dat voor traditioneel geteelde aardappelen nog meer werd betaald dan voor milieuvriendelijke geteelde piepers. Volgens directeur Hage gaan 'kwaliteit en zicht boven alles.' "Bovendien waren de inko pers van Albert Heijn nog niet op de eerste veiling aanwezig. Die kómen pas later wanneer het aanbod groter is." Veilingvoorzitter A.C. Wessels liet weten, dat na afloop van het seizoen de prijzen van gecontroleerde en tra ditioneel geteelde aardappelen wor den vergeleken. "Wanneer de milieubewuste teelt zich dan qua prijs niet positief onderscheidt, is Albert Heijn bereid om over een financiële tegemoetkoming te pra ten. Laten we echter samen proberen de nieuwe teeltmaatregelen vorm te geven, want dat is in het belang van de koopkracht op onze veiling, dus in ons aller belang." Veiling St. Annaland dinsdag 7 juni 1994: Doré 1.65-1.89, drielin gen 1.15-1.25, kriel 2.26-2.34. Pre mière 1.60, aanvoer 38 ton. Woensdag 8 juni 1994: Doré 1.60- 1.82, drielingen 1.02-1.18, kriel 2.12-2.18, Première 1.40, aanvoer 35 ton. Spanning in de mijnzaal bij het veilen van de eerste nieuwe aardappelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11