THOLENDERWIJS Fietsdriedaagse Kwiek: bijna 50 deelnemers minder in Stavenisse Tholen leest RPCZ de les over cijfers informatierubriek van de gemeente tholen VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING BESCHIKKINGEN KENNISGEVING VAN MEDE DELING ONTWERPBESLUITEN WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W Raadsbesluit kinderopvang te laat genomen F. Bakx 25 jaar in dienst van gemeenten Donderdag 2 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VRIJDAG 10 JUNI: WET MILIEUBEHEER: WET MILIEUBEHEER HERBESTRATINGEN IN THOLEN, SINT-ANNALAND, OUD-VOSSEMEER EN POORTVLIET Risico borstkanker boven de 70 gering De fietsdriedaagse van gymnastiekvereniging Kwiek uit Stavenisse telde aanzienlijk minder deelnemers dan vorig jaar. Toen stapten 130 mensen op de pedalen. Woensdag avond vertrokken 84 fietsers uit de Voorstraat voor de tocht van twintig kilometer. TEL. 01640-33676 Publiek beïnvloeden om afvalstromen nog verder te beperken Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op vrijdag 10 juni a.s., aanvang 16.00 uur komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staat onder meer het volgende gesprekspunt: - Voorstel tot inrichting Bakkersdijk te Scherpenisse als groenvoorziening en wandelgebied; In de investeringsplanning behorende bij de gemeentebegro ting 1994 is een bedrag opgenomen van 65.000,- voor de herinrichting van de Bakkersdijk te Scherpenisse. Deze dijk is eigendom van de gemeente via een schenking onder voor waarden van mevrouw A.W.I. de Jager-Hartog te Groningen. De gemeenteraad besloot op 19 oktober 1992 tot het aanvaar den van die schenking. Motief voor de schenking was om een bijdrage te leveren aan de groenvoorziening in dit dorp. Bij het aanvaarden van de schenking is, mede op advies van de commissie onroerende zaken, besloten om een inrichtingsplan te realiseren als groenvoorziening en wandelgebied. Het inmiddels opgestelde plan voorziet in het verwijderen van de bestaande "versleten" beplanting en het aanbrengen van nieuwe beplanting, bestaande uit bosplantsoen en een aantal bomen. De noordzijde van de dijk wordt in zijn geheel beplant met uitzondering van enkele doorkijkjes. Op de kruin van de dijk, tussen de Wilhelminastraat en het fietspad langs de pro vinciale weg, wordt een wandelpad aangelegd. Langs dit pad wordt een drietal zitbanken geplaatst. Verder is het mogelijk dat het wandelpad een aansluiting krijgt naar de Laban Deur- loostraat. De zuidzijde van de dijk kan benut worden voor beweiding met schapen waartoe in het plan een afrastering is opgenomen. De commissie wordt om advies gevraagd, waarna na een posi tief advies de gemeenteraad kan worden voorgesteld om het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van B. G. Friderichs, Kadijk 3 te Poortvliet, ingediend op 11 mei 1994, voor het bouwen van een zwembad op het perceel Kadijk 3 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van W. G. M. Stuijts, Coentjesweg 48 te Oud-Vossemeer, ingediend op 16 mei 1994, voor het vernieu wen van een dakvlak op het perceel Coentjesweg 48 te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van A. C. J. de Wilde, Oude Zeedijk 12 te Sint-Annaland, ingediend op 19 mei 1994, voor het uitbreiden van een bedrijfsruimte op het perceel Oude Zeedijk 12 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van J. van Riet, Eerste Dijk 2 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 11 mei 1994, voor het uitbreiden van een landbouwschuur op het perceel Eerste Dijk 2 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van A. Hage, Molenstraat 24 te Poortvliet, ingediend op 24 mei 1994, voor het bouwen van een dakkapel op het perceel Molenstraat 24 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van Bouwbedrijf Suurland, Lage Markt 7 te Scherpenisse, ingediend op 24 mei 1994, voor het bouwen van drie woningen op een perceel aan de Burgemeester Bouwen- sestraat te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van D. J. Menheere, Weststraat 31 te Scherpenisse, ingediend op 25 mei 1994, voor het bouwen van een duivenhok op het perceel Weststraat 31 te Scherpe nisse; - Een bouwmelding van A. Bout, Verbrandestraat 31 te Tholen, ingediend op 19 mei 1994, voor het bouwen van een berging op het perceel Verbrandestraat 31 te Tholen. Sint-Maartensdijk, 2 juni 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op 10 mei 1994 onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - het bestuur van schietvereniging Prinses Beatrix, Bos- wei 3 te Stavenisse voor het oprichten en in werking hebben van een schietaccommodatie, gelegen aan de Pilootweg 1a te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenisse, sectie G, nummer 401. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 juni 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben aangebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 2 juni 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voorrremens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 19 januari, 8 en 16 februari 1994 ingediende aanvragen voor een vergunning ex artikel 8.4 van de Wet milieubeheer van: a. de heer A. W. Duine, Spuidamstraat 3 te Scherpenisse voor het veranderen en na verandering in werking hebben van een tankstation, werkplaats en verkoopruimte, gelegen aan de Spuidamstraat te Scherpenisse, kadastraal bekend Scherpe nisse, sectie E, nummers 160 (ged.) en 770; b. de directie van Budelpack Copackers B.V., Paasdijkweg 15 te Poortvliet voor het veranderen van een tot de inrichting behorende magazijnruimte in een produktie- en opslagruim te, gelegen aan de Paasdijkweg te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, nummers 634 en 636; c. Bouman Potter B.V., Zuidstraat 3 te Poortvliet voor het ver anderen van het bestaande tankstation en het na veranderen in werking hebben van een tankstation voor motorbrandstof fen, inclusief autogas en een meubeltoonzaal, gelegen aan de Paasdijkweg 33 te Poortvliet, sectie M, nummers 538, 633 (ged.) en 634 (ged.). De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 juni 1994 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde besluiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 2 juni 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Deze week is een begin gemaakt met een serie herbestratin gen in diverse Thoolse kernen. Tholen: Begonnen is met een herbestrating in de Kreeftenstraat vanaf de Mossellaan tot en met de inrit van huisnummer 5. Aansluitend op dit werk wordt in willekeuri ge volgorde uitgevoerd: herstraten (met nieuwe stenen) van de rijbaan van de Molenvlietsestraat vanaf huisnummer 52 tot aan het Bolwerk, het herleggen van het trottoir aan de zijde van de Vest en het trot toir tegenover de Vest tot aan het toe gangspad naar het aanwezige trafohuis, het herbestraten van de Hofstraat en Ter Vate, alsmede het herstraten van het gara gepleintje in de Minneputtestraat. De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemingsbedrijf A. Goedegebuure uit Sint-Annaland. Oud-Vossemeer: Begonnen is met het herleggen van de trot toirs van de Burg. Versluijsstraat tot aan de Schoolstraat. Aansluitend op dit werk wordt in willekeuri ge volgorde uitgevoerd in de kern: Sint-Annaland: Poortvliet: herbestrating van de Burg. Smithstraat vanaf huisnummer 21, en het garageplein achter deze straat. De werkzaamheden in Oud-Vossemeer en Sint-Annaland worden uitgevoerd door aannemingsbedrijf L. Bolier uit Sint-Maar tensdijk. Ditzelfde bedrijf voert een herbes trating uit in de kern: het betreft de herbestrating van een gedeelte van de Paasdijkweg. Deze herbes trating waarmee op zaterdag 21 mei is begonnen wordt alleen op zaterdagen uit gevoerd. Indien de weersomstandigheden dat toelaten kan het werk op zaterdag 11 juni worden afgerond. Voor de goede orde wordt meegedeeld dat de meubeltoonzaal van Bouman Potter aan deze weg normaal bereikbaar is. Het zal duidelijk zijn dat direct aanwonenden en bezoekers van de genoemde straten enige overlast van de werkzaamheden zullen ondervinden. Het gemeentebestuur vraagt u daarvoor begrip. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 juni 1994 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 30 mei 1994, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse voor het verbouwen van een woning voor rekening van mevrouw D.C.A.M. Moerland-Mol; b. een gebied aan de Burgemeester Bouwensestraat te Scherpenisse voor het bouwen van twee woningen onder een kap voor rekening van de heer J.K. Krijger; c. een gebied aan de Prinses Beatrixstraat te Tholen voor het wijzigen van de landbouwbestemming van de aan gekochte strook grond achter de woningen Prinses Bea trixstraat 1 t/m 21 in erfbestemming; d. een gebied aan de Markt te Poortvliet voor het verbou wen van een bakkerij voor rekening van de heer J.A. van der Plicht; e. een gebied aan de Molendijk te Stavenisse voor het ver bouwen van een woning voor rekening van de heer W.J. Laban; f. een gebied aan de Zuidsingel te Sint-Maartensdijk voor het uitbreiden van een berging voor rekening van de heer A. Dorst; g. een gebied aan de Smidsstraat te Poortvliet voor het bouwen van een woning met garage voor rekening van de heer G.B.C. Morelli. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 2 juni 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn bouwmeldingen ingediend door: a. de heer E. Schmidt, Cacilienstrasse 88 te Krefeld (Duits land), voor het bouwen van een schuurtje op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 488 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Geertruidaweg 2, cam ping de Pluimpot, perceel 173; b. de heer O. Huiskamp, Prinses Beatrixstraat 21 te Tholen, voor het plaatsen van een tuinhuisje op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie N, nummer 547 (geheel), plaatselijk gemerkt Prinses Beatrixstraat 21. Deze bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ver gunning te verlenen voor beide bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 3 juni 1994 tot en met 16 juni 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 2 juni 1994. De burgemeester van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 6 juni 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Het raadsbesluit om de door het rijk beschikbare gestelde gelden voor kinderopvang op Tholen een defini tieve bestemming te geven, is te laat genomen. Dat is pas in december I990 gebeurd in plaats van voor 31 maart van dat jaar. Wethouder J. Versluys deelde dat maandagmid dag in de gemeenteraad mee op vra gen van I.C. Moerland. Die vreesde 'een dreun' voor de stichting kinder opvang als het ministerie van WVC voet bij stuk houdt en de uitkering I990 op nihil zet. "Dat gaat ander halve ton kosten", stelde het PvdA- raadslid. Hij vroeg zich af, hoe die vergissing met het raadsbesluit toch is begaan? "De termijn van 31 maart was ons niet bekend", antwoordde wethouder Versluys. "We rekenen er echter op, dat we met ons bezwaarschrift tegen WVC alsnog in het gelijk gesteld worden, want in december is de bestemming en doorsluizing van het geld voor kin deropvang wel gebeurd." De gemeente Tholen sluit zich aan bij het landelijke standpunt, dat geen bevolkingsonderzoek ingesteld wordt naar borstkanker bij vrouwen boven de 70 jaar. Raadslid M. Dijke informeerde maandagmiddag of dat alleen uit financiële overwegingen gebeurt. Hij wilde weten, hoeveel die ziekte op die leeftijd voorkomt. Voor wethouder P. van Schetsen waren de medische motieven het belangrijkste argument om niet mee te doen. "Het risico op borstkanker boven de 70 jaar is ontzettend klein en als het zich toch openbaart, dan is de kans op uitzaaiingen heel gering", aldus de wethouder. Het bevolkingsonderzoek beperkt zich alleen tot vrouwen tussen de 50 en 70 jaar. Wie ouder is, kan altijd nog de huisarts raadplegen. Naar gelang het aantal deelnemende gemeenten, vergt het onderzoek l gulden tot ƒ1,50 per inwoner. Subsidie museumkrant. Gedepu teerde staten hebben provinciale staten voorgesteld om 35.000 gul den subsidie te geven voor de sa menstelling van de museumkrant en het museumboekje. De vereni ging van Zeeuwse musea heeft het totale project begroot op 70.500 gulden. De vereniging moest twee keer een verzoek indienen omdat de eerste brief in Middelburg kwijt raakte. De Thoolse gemeenteraad is het zat. Het overlegorgaan stichting Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) lapt herhaalde verzoeken om rekeningcijfers aan zijn laars. "Als er geen gegevens komen, dan ook maar geen geld", zei SGP-frac- tievoorzitter M. Dijke. "Ze lappen onze verzoeken gewoon aan hun laars. Wie niet horen wil, moet dan maar voelen", aldus Dijke. PvdA- fractievoorzitter l.C. Moerland gaf hem volledig gelijk. "Het wordt een keer tijd, want we geven I 14.000 gulden aan het RPCZ!" P. van Belzen sprak over 'een stukje niemansland.' "De uitkomst van de som wordt gepresenteerd door het RPCZ, maar de berekening wordt achterwege gelaten. Men moet een complete begroting indienen. Dat is een eis voordat we in 1995 geld ver strekken, anders zeggen ze: Tholen moppert wel, maar gaat toch accoord", zei het RPF/GPV-raads- lid. Dijke noemde het RPCZ 'Oost- Indisch doof.' "Ondanks meerdere verzoeken om goede cijfers gaat men op de oude weg voort." CDA- fractievoorzitter W.C. van Kempen sloot zich daarbij aan. "Eerst cijfers en dan geld. Het RPCZ moet leren luisteren." Wethouder J. Versluys gaf de raad gelijk. "Het is niet de eerste keer dat we erom gevraagd hebben en 't moet er nu een keer van komen. Voorals nog gaan we niet accoord met de bij drage 1995 omdat we gegevens mis sen", concludeerde de wethouder. Deze fietsers lieten zich niet afschrikken door de regen en de wind. Hier steken ze op de Eerste Dijk bij Sint-Maartensdijk de Provinciale- weg over. De datum van de fietsdriedaagse die voor de zevende maal gehouden werd, bleek niet bij iedereen bekend te zijn. Ook waren de aanplakbiljet ten te laat klaar. Donderdag was het weer voor velen spelbreker; regen, wind en lage tem peraturen hielden ongeveer de helft van de deelnemers thuis. Degenen die wel meededen moesten in de regenpakken. De fietsers kregen woensdag- en donderdagavond een vragenlijst mee die ze onderweg in moesten vullen. Bij de kinderen wisten Angela van Vossen, Marco Klippel, Rini Neele en Hilde Veldman de juiste antwoorden. Marco en Rini kregen zelfs twee prijzen omdat ze beide avonden de vragen goed beantwoord hadden. Bij de volwas senen waren Rina Lindhout en Annette Wesdorp de winnaars. De fietstocht kent één afstand met één controlepost. De organisatie is dermate klein dat het niet mogelijk is meerdere afstanden te laten rijden. Dat zou ook meer vrijwilligers vra gen voor de controleposten. Vrijdag was het een mooie fiets- avond met zonnig en helder weer. Op de laatste dag schreef zich nog een deelnemer in. Bij terugkeer stond muziekvereni ging Concordia uit Sint-Philipsland in de Kerkweg de fietsers op te wachten voor een rondgang door het dorp. De Thoolse gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx (47) heeft woensdag zijn zilveren jubileum in overheids dienst gevierd. Van die 25 jaar is hij bijna 20 jaar bij de gemeente Tholen werkzaam. Hij begon in zijn geboor testad Bergen op Zoom op het gemeentehuis, maar na een korte periode kon Bakx in Halsteren aan de slag. Daar bleef hij zo'n twee jaar om eenzelfde periode in het Zeeuws-Vlaamse Axel te gaan wer ken. Toen zette Bakx de overheid op een zijspoor om in de gezondheids zorg aan de slag te gaan: het hoofd kantoor van de SVRZ te Middel burg, op Tholen bekend als exploi tant van Ten Anker, Sint Maartens hof en De Rozeboom. De gemeentedienst trok echter toch weer en in augustus 1974 ging Bakx als registrator bij de gemeente Tho len aan de slag om het lopend archief op orde te brengen. Per I januari 1978 werd hij benoemd tot voorlichter, waardoor zijn contacten met de bevolking aanzienlijk groter werden. Bakx organiseerde voor lichtingsbijeenkomsten, werkte mee aan een film en een diaserie over de gemeente en stond op beurzen om bedrijven te interesseren zich op Tholen te vestigen. Loco-burgemeester P. van Schetsen feliciteerde hem Wethouder P. van Schetsen (burge meester Van der Munnik was ver hinderd) sprak de jubilaris met vele kwinkslagen toe en de directe chef van de voorlichter, gemeentesecre taris A.G. Izeboud, deed het nog komischer. Voorzitter J. de Feyter van de personeelsvereniging sprak Bakx toe als mede-oprichter en oud voorzitter/secretaris van de p.v.. Naast de gebruikelijke gratificatie pasten de cadeaus bij de tennishob- by van de jubilaris, zoals een tacket en een trainingspak. Voorts kreeg Bakx nog wat c.d.'s. Directeur Havenschap. Drs. J.M.H.G. Philippen is benoemd tot algemeen directeur van de haven schappen Vlissingen en Terneuzen. ONDER UW AUT band geprikt, leeggereden, stoeprandje?? gratis vervangen?? dat kan! AXXIUM banden bieden U deze mogelijkheid. 1 Advertentie I.M. 'Een waarheid als een koe' noemde raadslid M.A.J. van der Linde de motie van de gemeenteraad van Ooststellingwerf inzake de beper king van de afvalstroom. P. van Bel zen was dat met hem eens. Zij von den dat in samenwerking met het Openbaar Lichaam Afvalstoffenver- wijdering Midden- en Noord-Zee land (Olaz) de zaak aangepakt zou moeten worden om door middel van publieksbeïnvloeding de nodige voorlichting te geven. Wethouder J. van der Jagt meldde, dat dit ook gaat gebeuren: via voor lichtingsbijeenkomsten, kranten en radioreclame. Daarnaast zal Tholen via de eigen gemeentelijke voorlich ting nog op de beperking van de afvalstroom wijzen. "Zowel de Olaz als de gemeente is er veel aan gele gen om het afval terug te dringen", zei de Thoolse wethouder. Raadslid M. Dijke was erg ver heugd, dat het voordelige saldo op de Olaz-rekening 1993 van 4.2 mil joen gulden naar de gemeenten teruggaat. Maar hij was wel benieuwd, wat b. en w. ermee doen: in de grote pot of naar de post reini gingsrechten om verhoging van toe komstige lasten af te vlakken. De wethouder van financiën P. van Schetsen was voorzichtig. "Pas als wc het geld binnen hebben, zullen we er een bestemming aan geven. Het is nu nog niet helemaal zeker", liet hij maandagmiddag in de Thool se gemeenteraad weten. De Olaz vergadert er pas 1 juli over.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5