Jas aan of uit i Varkens op Tholen VISSER \tselijk nieuws Mannenkoor slaat aan in Roosendaal i Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 juni 1994 Tholen Gasleiding Grindweg Bouwplannen akkoord Bejaarden naar Zoo Praise-avond Themamiddag Anbo Afsluiting NCVB Zangavond Salamanders vangen Bromfiets niet verzekerd Textielverven Bedankt Piraten in Koudekerke Oud- Vossemeer Musical Treffers wint Vosmeer cup Spido domineert vier daagse Sint' Annaland Jazzmuziek Verkoping slaatjes Fuik gestolen Auto's beschadigd Afrikaanse vrouwen HAASKARBONADE 1 kilo11,95 RIBKARBONADE 1 kiloƒ10,95 PROCUREURLAPJES 500 gram4,95 SCHOUDERHAM 100 gram1,50 ONTBIJTCERVELAAT 100 gram2,25 LEVERWORST 250 gram1,75 KOMKOMMERSALADE 150 gram1,95 HAMLAPPEN 1 kilo.....ƒ10,00 VET SPEK 1 kilo6,50 SPEKJES 200 gram1,25 RUNDERGEHAKT 500 gram5,25 SOEPVLEES 400 gram5,00 Wij verzorgen ook uw barbecue en saladeschotels Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Bingo Lions Sirene Oostsingel Geslaagd EHBO-cursus Bedankt Jazzconcert Wandelgebied Bakkers- dijk Poortvliet Textielverven Biljarten Uitbaning Stoofstraat Rijbewijs ingetrokken Adullam Vanavond hoorzitting rondweg Sint- Philipsiand Boom gemolesteerd Jeugddienst Bloedafname Meer mensen op avond vierdaagse Pleinconcert Concordia Predikbeurten I l gSfg Onder de Grindweg gaat Delta Nutsbedrijven een hogedrukgaslei- ding aanleggen, waardoor de pro vinciale weg van Tholen naar Oud- Vossemeer wordt gekruist. Gedepu teerde staten van Zeeiand hebben vergunning gegeven voor het leg gen, onderhouden en eventueel ver nieuwen, verzwaren en verwijderen van de gasleiding. Gedeputeerde staten willen meewer ken aan het plan van P.J. Polderman te 's-Gravenpolder om de garage bij een woning aan de Molensingel op te knappen en er een carport tegen aan te bouwen. Het bestemmings plan Buitenzorg 1 moet ervoor gewijzigd worden, omdat gebouwd wordt op grond met de bestemming 'tuin', er al een bouwwerk met een oppervlakte van meer dan 12 mJ staat en de carport binnen drie meter van de perceelsgrens komt. Dezelfde medewerking is er voor het plan van A.M. Poot, die een uit bouw wil maken aan zijn de achter kant van zijn woning in de Touwsla- gersdreef. Ook hier wordt gebouwd op grond met de bestemming 'tuin' (in het plan Buitenzorg II). De bewoners van bejaardentehuis Ten Anker gingen maandag met een rolstoelbus en een Rode-Kruisbusje op weg naar Antwerpen. Doel van dit jaarlijkse reisje was de Zoo. De ongeveer 65 bewoners, familie- en personeelsleden bekeken in de die rentuin in groepjes de diverse bezienswaardigheden. Er waren ondermeer berggorilla's, olifanten en giraffen. Anderen bezochten het dolfinarium. Om vier uur aanvaard de men de thuisreis en in Ten Anker stond in zaal de Klipper de friet met kroketten al klaar. De Christengemeente organiseeert zondagavond om half acht in De Oesterschelp aan de Simon Lind- houtstraat een praise-avond met medewerking van haar eigen praise- band. De algemene Nederlandse bond voor ouderen (Anbo) organiseert dinsdag om twee uur een themamid dag in het zaaltje aan de Schutters hof met als thema 'Met gezond ver stand' over keuzen in de gezond heidszorg. Die zorg wordt te duur en over een tijdje onbetaalbaar volgens de regering! De commissie Dunning moet daarom uitzoeken op welke manier cr keuzen gemaakt kunnen worden. In haar eindrapport schrijft de commissie dat kiezen op den duur onvermijdelijk wordt. De bij eenkomst zal over deze problema tiek gaan. Het winterseizoen van de NCVB werd woensdag afgesloten met een jaarfeest. Zo'n 70 dames en één heer hadden zich in het Visnet aan de Hofstraat verzameld. Vice-presiden- te mevr. R. van Heemskerk-van der Laar verzorgde de schriftlezing uit Handelingen waar ook de meditatie over ging. Mevr. A. Duijzer-Kwist vertelde de aanwezigen aan de hand van voorbeelden en eigen ervarin gen over het 'omgaan met poëzie'. Ze las gedichten voor die bij diverse leden herrinneringen opriepen. Er waren werken van haarzelf bij, maar ook de moderne dichters werden niet geschuwd. Na de pauze volgde een foto-quiz die was samengesteld door mevr. A. Boxhoom-Urbanus. Omdat het examentijd was, kregen de dames multiple choice-vragen voorgelegd over 'Van wie was die jeugdfoto?' en dat leverde de nodige hilariteit op. De leden bleken rede lijk op de hoogte te zijn van bekende Thoolse mannen en vrouwen. Ook de jeugdfoto's van de bestuursleden passeerden de revue waarna het NCVB-koor onder leiding van Dan ny Letzer enkele bekende Neder landse liederen zong. Het bestuur bracht nog een muzikale hulde aan degenen die een steentje bijdroegen aan de florerende NCVB. De quiz 'Ik heb u lief mijn Nederland', die wegens tijdgebrek niet helemaal werk afgewerkt, haalde een stuk kennis van aardrijkskunde, geschie denis, literatuur en andere wetens waardigheden naar boven. Nadat het koor nog een paar liederen had gezongen, zette men gezamenlijk het Zeeuwse volkslied in. Mevr. Van Heemskerk besloot de avond met gebed. Zaterdagavond om half acht is er in de koorkerk van de Nederlandse Hervormde kerk een zangavond van de Hervormde zangvereniging Immanuël. Het koor staat onder lei ding van I. Riedijk en zal naast de samenzang ook zelf nog enkele lie deren ten gehore brengen.. De jeugdwerkgroep van de natuur- vereniging vertrok zaterdag naar de Melanen bij Halsteren. De vijftien kinderen met hun begeleiders waren gewapend met schepnetten en mate riaal om de vangst in op te bergen. Er was van alles te zien zoals: kik kers, salamanders, waterschorpioe nen en waterspinnen. De schorpioe nen begonnen in de potjes echter wel de spinnetjes op te eten. Bioloog Gerard Westerweel vertelde er nog wat meer over. Een 19-jarige inwoner is donderdag op de Edisonweg aangehouden omdat hij op een niet-verzekerde bromfiets reed. De politie liet ook nog technisch onderzoek verrichten omdat het ernstige vermoeden bestond dat de tweewieler niet vol doende was onderhouden. Mevr. Renes-Overbeeke uit Oud- Vossemeer exposeert de hele maand juni haar werk met textielverf in de openbare bibliotheek. Ze begon bij na zes jaar geleden met textielver ven en sinds drie jaar geeft ze les. De verf wordt op veel manieren gebruikt. Niet alleen op T-shirts, sweaters en tassen, maar ook op kaarten kan de verf worden gebruikt en met wit wordt de Richelieu-tech- niek nagebootst. Mevr. Renes maakt sieraden van haar produkten. Op de tentoonstelling zijn ook door haar gemaakte rozen van stof te zien. Het textielverven kan volgens de Oud- Vossemeerse al vanaf 6 jaar worden beoefend. Ds. J. van Dijk van de Nederlandse Hervormde Gemeente heeft bedankt voor een beroep uit de gemeente van Oud-Beijerland. Het was het eerste beroep dat de dominee ontving sinds hij in zijn huidige gemeente staat. Bijna 80 kinderen en leiding van de stichting christelijk jeugdwerk Tho len (SCIT) vertrokken vrijdagavond voor het jaarlijkse kampweekend naar kamphuis Slobberduin in Kou dekerke. Daar wachtte hun een druk programma met ondermeer een spookspeurtocht door de duinen. Zelfs sommige leden van de leiding voelden zich niet op hun gemak. Bij een piratenkamp hoort een schat en daarom werd er zaterdagmorgen in groepen druk naar zilverstukken gegraven op het strand. Daarna gin gen de jongeren ijverig aan de slag met zand, water en andere materia len om een zo mooi en origineel mogelijk zandkasteel te bouwen. Van alles werd erin verwerkt zoals tuinen, schatkamers, aanlegsteigers, doodshoofden en vlaggen. De jury kon maar moeilijk kiezen en besloot geen echte winnaar aan te wijzen, maar iedereen kreeg een prijs. Op de bonte avond liet elke club zich van zijn beste kant zien in een toneelstuk of lied. Zo nu en dan ging er wat mis, zoals een omvallende kokos palm, maar dat verhoogde de pret alleen maar. De dropping van zater dagnacht is een evenement waar velen naar uitzien. Urenlang dolen in de nacht staat de johgeren vaak meer aan dan de begeleiders. Som mige groepen waren vrij snel terug, maar anderen liepen in een kringetje en moesten uiteindelijk opgehaald worden. Die nacht was de rust in ieder geval gewaarborgd. Zondag moest cr opgeruimd worden en na een zelf georganiseerde kerkdienst arriveerden de ouders alweer om iedereen terug te brengen naar Tho len. De kinderen van de School met de Bijbel hebben vrijdagavond hun jaarlijkse musical opgevoerd onder grote belangstelling van hun ouders en anderen. De groepen 1, 2 en 3 beten het spits af met een keuken concert en met het bezoek van Jantje aan de tandarts. De tandarts speelde zijn rol met veel overtuiging en er was geen ontkomen aan voor Jantje. De groepen 4, 5 en 6 schotelden de aanwezigen de avonturen voor van Dikkertje Dap, het beertje Pippe- loentje en mevr. Van Gelder die het met haar zeven beren op moest nemen tegen mijnheer Verhagen. Na de pauze brachten de kinderen van de twee hoogste groepen de musical 'Met kunst en vliegwerk' op de planken. Het verhaal speelde zich af in de galerie van Valerie. De komst van de globetrotter tante Tiny zorgde ervoor dat de dagelijkse sleur voor de betrokkenen behoor lijk doorbroken wordt. Ook het leven van Dirk Droog, medewerker van het ministerie van cultuur, zou ingrijpend veranderen. De spelers zongen tot besluit een lied dat al een beetje verwees naar het naderende afscheid van groep 8. Aan het einde van de avond werd er, traditiege trouw, een verkoping gehouden van boodschappen en dergelijke artike len. Vorig jaar heeft de school met het geld een klimauto voor op het plein aangeschaft. Ook nu ging alles grif van de hand. Door in de laatste ronde Hof van Holland met 8-2 te verslaan, heeft biljartclub De Treffers maandag de Vosmeercup gewonnen. De Poede laars klopte KOT 1 met 4-6. De wedstrijden werden vooruitgespeeld in verband met de wandelvierdaag se. De negende ronde van de strijd om de biljartbeker stond in het teken van het missen van de laatste een of twee caramboles. Bij Poedelaars tegen KOT 2 (7-3) speelde M. Goudzwaard een bijna niet te mis sen bal zo onbezonnen hard, dat een kluts onvermijdelijk was. Zodoende miste Goudzwaard zijn laatste car ambole, waarvan J. Hermans profi teerde door de partij uit te maken. In het treffen tussen Treffers en Effe Klusse (8-2) miste D. van Dam met nog twee caramboles te gaan. C. Burgers trok zodoende aan het lang ste eind en haalde twee kostbare punten binnen voor De Treffers. Bij KOT 1 tegen Hof van Holland (6-4) was Th. de Reus zo ongelukkig om, met nog één carambole voor de boeg, te missen. Met een slotserie van 11 caramboles bracht M. van Hees De Reus vervolgens diens eer ste nederlaag van het toernooi toe. C. Wessels boekte een overwinning op M. Punt met in de negende beur ten serie van 49. Wessels won zijn partij in 14 beurten met een moyen ne van precies zes! Uitslagen. Poedelaars-KOT 2: R. Luijs-A. Brusselaars 0-2, E. van Hees-C. van Steenpaal I -1D. Hendrikse-M. Potappel 2-0, J. Her- mans-M. Goudzwaard 2-0, C. Tim mermans-A. van Daalen 2-0. Treffers-Effe Klusse: P. de Leeuw- J. Vaders 2-0, J. Burgers-J. van Meer 0-2, J. Geuze-N. Hol 2-0, C. Burgers-D. van Dam 2-0, D. van Driel-J. Koen 2-0. KOT I-Hof van Holland: H. van Daalen-B. Kruize 2-0, P. Vroegop-A. Friderichs 0-2, D. Vroegop-J. van Daalen 0-2, M. van Hees-Th. de Reus 2-0, C. Wes- sels-M. Punt 2-0. Hoogste serie (49 car.), kortste partij (14 brt.) en beste moyenne (6) C. Wessels. De stand: 1. Treffers 63 uit 10, 2. Hof van Holland 58 uit 10, 3. Poede laars 56 uit 10, 4. Effe Klusse 41 uit 9,5. KOT2 37 uit 9,6. KOT 1 35 uit 10. Met 93 wandelaars neemt gymnas tiekvereniging Spido bijna eenderde van het aantal deelnemers aan de dertiende avondwandelvierdaagse voor haar rekening. Dinsdag ston den bij café Hof van Holland 272 mensen aan het vertrek: 177 om 5 kilometer te lopen en 95 voor de afstand van 10 kilometer. De route voerde door het dorp en de polders aan de noordwestkant. De deelne mers troffen het met het zonnige weer. Morgen worden ze door muziekvereniging OVM ingehaald. De leerlingen van groep 8 van de De Casembrootschool bezochten woensdagmorgen de gemeentelijke muziek- en balletschool in Bergen op Zoom. In het kader van het Philip Morris jazzfestival wordt daar jaar lijks een concert voor de brugklas sen van de Bergse scholengemeen schappen gegeven. Ieder jaar mogen de leerlingen van De Casembroot school de gaatjes opvullen. Onder leiding van hun juffrouw gingen de kinderen met de bus op weg. Ze hadden al een paar weken les over jazz-muziek gekregen en dit vormde zo een mooie kans om het ook eens 'live' te horen. De Open Deur verkoopt zaterdag vanaf half tien huis aan huis slaatjes. Deze club organiseert om de week op zaterdagavond activiteiten in het N.H. verenigingsgebouw aan de Ring voor de jeugd vanaf 12 jaar. Op deze avonden heeft iedereen vrij toegang; er is ondermeer gelegen heid om te biljarten en te tafeltennis sen. Met de opbrengst van de slaat jesactie worden nieuwe spelmateria len aangeschaft en activiteiten geor ganiseerd voor het komende winter seizoen. Een 72-jarige visser ontdekte dins dag toen hij zijn fuik aan de Groene- weg wilde gaan lichten, dat het vistuig was gestolen. De schade bedraagt 350 gulden. Twee auto's zijn zondagmiddag om tien voor drie zwaar beschadigd bij een botsing op de Provincialeweg. Een 22-jarige inwoner van St. Maar tensdijk reed huiswaarts toen een voor hem rijdende 70-jarige Bredase automobilist linksaf sloeg. De jon gere bestuurder merkte dat te laat en botste tegen de Bredanaar. De auto uit St. Maartensdijk werd zwaar beschadigd en moest worden weg- getakeld. Ook de Bredase auto, die duidelijk richting aangaf, liep aanzienlijke schade op. Op de laatste ledenavond van het seizoen kregen de plattelandsvrou wen bezoek van het dhr. en mevr. Sandee uit Kamperland. Het echt paar was jarenlang werkzaam in de ontwikkelingshulp in Afrikaanse landen als de Ivoorkust, Burkina- Faso (voormalig Opper-Volta) en Niger. Mevr. Sandee vertelde over haar contacten met de vrouwen daar. Ze werkte als verpleegster, maar vooral als voedingsdeskundige. Haar man, van huis uit tuinder, gaf voorlichting aan de boeren. Op het platteland in Afrika zorgt bijna iede re vrouw voor de tuin. De produkten zijn voor eigen gebruik, maar als er wat over is, wordt het verkocht. Hoewel het leven in Afrika erg pri mitief was, had mevr. Sandee wei nig moeite zich aan te passen. Van huis uit was ze bekend met het leven donderdag, vrijdag en zaterdag 2, 3 en 4 juni maandag en dinsdag 6 - 7 juni woensdag 8 juni Advertentie I.M. zonder gas, electriciteit en waterlei ding. Het is in Afrika allemaal wat rustiger dan het gehaaste leven in Nederland. Toen ze terug kwam, had mevr. Sandee het er dan ook heel wat moeilijker mee. Haar man nam het ouderlijk bedrijf over en mevr. Sandee ging als hobby groen ten en fruit verkopen. Daar zijn inmiddels zelfgemaakte rauwkost- salades bijgekomen. De zelfge maakte bowl lieten de plattelands vrouwen zich goed smaken. Enkele leden hadden wat Afrikaanse spul len meegenomen om in de sfeer te komen. Iedereen is vrijdag welkom op de bingo-avond van de Lionsclub Tho len. De opbrengst ervan komt ten goede aan wetenschappelijk onder zoek naar de ziekte multiple sclero se. De Lionsclub organiseert de avond, om kwart voor acht in Haes- tinge, in het kader van het koperen jubileum. De plaatsing van een sirene - door het ministerie van binnenlandse zaken - bij de brandweerkazerne aan de Oostsingel is in strijd met het bestemmingsplan Kom. Gedepu teerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar verleend ten aan zien van het besluit van de gemeen teraad om, door herziening van het bestemmingsplan, plaatsing moge lijk te maken. Chantal Stouten is bij het AMC-zie- kenhuis in Amsterdam geslaag voor het examen longfunctieassistente. De EHBO-vereniging begint in sep tember met een nieuwe EHBO-cur sus. Daarin wordt geleerd te herken nen wat er precies met een gewonde aan de hand is, hoe snel en goed des kundige hulp kan worden ingescha keld en hoe verschillende verwon dingen behandeld moeten worden. Iedereen vanaf 16 jaar kan zich opgeven op tel. 01666-2826. Ds. P.J. Kleiberg te Veenendaal heeft bedankt voor het beroep van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Het was het eerste beroep dat de gemeente uitbracht na het vertrek van ds. J.G. van Loon. De leerlingen van groep 8 van de Oosterscheldeschool mochten in het kader van het Philip Morris jazzfes tival in Bergen op Zoom een jazz concert bijwonen in de gemeentelij ke muziek- en balletschool. Deze uitvoering wordt jaarlijks gegeven voor de brugklasleerlingen van de Bergse scholengemeenschappen. Met twee juffen en een behulpzame vader gingen de kinderen met de auto naar Bergen op Zoom. De commissie openbare werken spreekt vrijdagmiddag 10 juni om vier uur over de inrichting van de Bakkersdijk als wandelgebied. Bij het begin van de vergadering in het gemeentehuis te St. Maartensdijk is er spreekrecht voor belanghebben den. De dijk is door mevr. A.W.I. de Jager-Hartog uit Groningen ge schonken en b. en w. willen er voor 65.000 gulden iets moois van ma ken. De bestaande beplanting wordt vervangen door bosplantsoen en een aantal bomen. Op de kruin van de dijk tussen de Wilhelminastraat en het fietspad langs de provinciale weg, wordt een wandelpad aange legd met drie zitbanken. Mogelijk komt er nog een aansluiting van het wandelpad naar de Laban Deur- loostraat. Aan de afgerasterde zuid kant van de Bakkersdijk kunnen schapen weiden. Op de laatste bijeenkomst van het seizoeh kregen de dames van de NCVB uitleg van mevr. Rennes over textielverven. Ze deelde verf en voorbeelden rond en liet de aanwe zigen zien hoe het moest. Daarna bleef het een poosje stil terwijl de leden ingespannen bezig waren, maar al snel kwamen de tongen weer los. Met veel aanwijzingen van mevr. Rennes kwamen de werkstuk jes toch af en kon ieder het mee naar huisnemen. J. Niemantsverdriet is kampioen geworden van biljartvereniging Tol- rust. Hij speelde maandagavond zijn Wr£ il'"" laatste wedstrijd en heeft de minste verliespunten. De uitslagen: L. Bijl- A. Burgers 4,72-10; G. Tol-J. Elen- baas 10-8,61; G. Tol-A. Schot 8,52- 10; G. Tol-A. Burgers 10-5,83; A. Demming-J. Elenbaas 10-8,61; T. Demming-J. Niemantsverdriet 2,4- 10; C. Bal-A. Demming 8,15-10; A. Schot-A. Burgers 6,07-10; C. Bal-L. Bijl 3,7-10; A. Demming-J. Nie mantsverdriet 8,97-10. A. Burgers speelde de kortste partij van 17 beurten en haalde het beste gemid delde van 2,12 en de hoogste serie van 13 caramboles. Dhr. A. Rijsdijk heeft van gedepu teerde staten van Zeeland vergun ning gekregen voor een in- en uitrit aan de Stoofstraat. Dit is een provin ciale weg en om voor zijn auto een uitbaning te hebben, moest hij ont heffing van de Wegenverordening hebben. De drie meter brede verhar ding moet bestaan uit betontegels van 30x30x8 cm op een zandbed van tenminste 0.20 m. De bestaande trottoirbanden worden vervangen door begonnen inritbanden van 50 x 45 x 20/11 cm. De politie heeft in de nacht van zon dag op maandag het rijbewijs inge vorderd van een 35-jarige automobi list omdat hij opnieuw onder invloed van alcohol reed. De uitslag van de ademanalyse was 800 micro gram, wat overeenkomt met 1.8 pro mille. Naast een rijverbod kreeg de man een dagvaarding om voor de rechtbank te verschijnen. Maandag 6 juni haalt de zending weer oud papier op vanaf half 7. Advertentie I.M. Woensdag 8 juni van twee uur tot half vijf en van half zeven tot acht uur wordt er in verenigingsgebouw Eben-Haëzer een verkoping van lin gerie gehouden ten bate van de stichting Adullam. Er zijn ook arti kelen van Adullam te koop. Het gemeentebestuur houdt van avond om acht uur in 't Ouwe Raed'uus een hoorzitting over de nieuwe rondweg. Het gaat met name om een herziening van het bestem mingsplan om de nieuwe weg juri disch-planologisch mogelijk te maken. De verkeershinder in de Stoofstraat zal dan tot het verleden behoren. De zuidelijk gelegen rond weg heeft een lengte van 2 km. Tus sen de Kadijk en Geerweg zal de weg afbuigen om tenslotte weer op de Poortvlietsedijk te komen. Er komt nog een parallelweg bij de Kruytenburgseweg/Koningsweg ten behoeve van de aansluiting van de Koningsweg op de rondweg. De rechtstreekse verbindingen van de Korte Zandweg, Lange Zandweg en de Kruytenburgseweg met de dorps kom worden verbroken. Er komen twee mini-rotondes (ter hoogte van de Paasdijkweg en westelijk van de Kruytenburgseweg) en een vrijlig- gend fietspad. Tussen de Kruyten burgseweg en de Lange Zandweg zal aan weerszijden van de rondweg een geluidswal worden aangebracht Hoewel de bezoekers van de Thoolse dag hun jas zaterdag niet kon den missen, werd menig schaap ontdaan van zijn dikke vacht. Dhr. Hage demonstreerde het scheren van schapen, waarvoor heel wat belangstelling was. Zie verder ook pagina 19. Vandalen hebben maandagavond rond zes uur een goudiep aan de Gladiolenstraat vernield. Bewoner van de Gladiolenstraat, L.J.P. Kete laars, zette er een bord bij met het opschrift: "In de bloei van zijn leven werd deze boom weggerukt. We betreuren het zeer dat zoiets in Sint- Philipsland kan gebeuren." Het is niet de eerste keer dat dergelijk wan gedrag op het dorp voorkomt. De plantsoenendienst wordt regelmatig geconfronteerd met de vernieling van openbaar groen. In de Gereformeerde kerk in Anna Jacobapolde: wordt zondag om drie uur een jeugddienst gehouden. Het thema waar ds. A. Gootjes uit Brui- nisse over zal preken is 'Wie één leven redt, heeft de hele wereld gered'. Gospelkoor Rejoice verleent zijn medewerking aan de dienst. Het Rode Kruis organiseert op maandag 6 juni een bloedafname- avond van half zeven tot negen uur in dorpshuis De Wimpel. Iedereen tussen de 18 en 70 jaar is en goed gezond, is welkom. Mannen mogen sinds 6 juni vorig jaar nog géén vier keer bloed Hebben afgestaan en vrouwen nog géén drie keer. Na het registreren en invullen van een vra genlijst wordt er gekeken of de potentiële donor geen bloedarmoede heeft en of de bloeddruk in orde is Daarna wordt er een halve liter bloed afgenomen onder toezicht van leden van de Thoolse colonne van het Nederlandse Rode Kruis. De avondwandelvierdaagse telde dit jaar 99 deelnemers. Dat is acht meer dan vorige keer. Op de tweede avond lieten zich nog vier wande laars inschrijven. 81 deden er mee aan de route van 5 kilometer en 18 aan die van 10 kilometer. Er waren geen uitvallers en voor iedere wan delaar was er op de avonden wel iets te eten of te drinken en dat werd in dank afgenomen. Muziekvereniging Concordia geeft woensdagavond 8 juni om kwart Zondag 5 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. vr 10/6 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. nog niet bekend. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. drs. v.d. Kloot Meijburg. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. drs. Knoop, Sommelsdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis over zeven een pleinconcert op de hoek van de Deldensestraat en de Wilhelminastraat voor het Groene- Kruisgebouw. Zaterdag 11 juni geeft Concordia een uitvoering in Sint-Maartensdijk van kwart voor vijf tot half zes. Zaterdag gaf de muziekvereniging een pleinconcert voor Ons Dorpshuis in Anna Jaco- bapolder in het kader van de dag van de muziek. Daarvoor was weinig belangstelling en vervolgens gingen de muzikanten naar de Sluis waar nog wat marsen werden gespeeld. VERVOLG VAN PAG. De ontwerp-lijst, met tussen haakjes de plaats vier jaar geleden, ziet er als volgt uit: 1(1). Piet van Schetsen, wethouder, St. Annaland 2 (3). Sjaak Moerland, fractievoorzitter, Scherpenisse 3 (2). Chiel v.d. Linde, raadslid, Tholen 4 (5). Adam den Haan, raadslid, St. Maartensdijk 5 (6). Ellen van der Wal, St. Annaland 6 (7). Bert Ver maas, Stavenisse 7 (10). Margreet van den Reydt, Tholen 8 (-) Flip Kornaat, Anna Jacobapolder 9 (15) Corry van Dijke, Tholen 10 (14) Ad de Looze, Oud-Vossemeer 11 (9) Henk Nieuwenhuis, Tholen 12 (-) Reiner Nijnatten, Tholen 13 (8) Dick Lindhout, Oud-Vossemeer 14 (17) Jelle Joosse, Tholen 15 (-) Mar ty den Haan, St.Annaland 16 (-) Jac. van Akkeren, Tholen 17 (4) Jannie Snoep, St. Annaland 18 (-) Harm Venekamp, Tholen. Ten opzichte van vier jaar geleden zijn Komaat, Nijnatten, Den Haan jr., partijvoorzitter Van Akkeren en statenlid Venekamp nieuw op de kandidatenlijst voor de gemeente raad. In vergelijking met 1990 zijn afgevallen: D.C. Kaashoek uit St. Maartensdijk (toen 11de), J.P. Westdorp uit St. Annaland (12), P.D. van Meel uit Oud-Vossemeer (13), J.C. Roodenburg uit St. Anna land (16), G.J. van der Wal-van der Linden uit St. Annaland (18), T.J.H. Brasz uit Poortvliet (19) en J.J. den Engelsman uit St. Annaland (20). De PvdA heeft nu 2 kandidaten min der dan vier jaar geleden. De leden vergadering moet nog een oordeel vellen over de definitieve kandida tenlijst. Het Smalstads mannenkoor is met succes opgetreden tijdens de regio nale koordagen in Roosendaal. Als enige van de 33 deelnemende koren viel de acht-mans formatie zaterdag een staande ovatie ten deel. Vooral het nummer 'La Chasse' van Gounod viel in de smaak. Daarin worden ins trumenten van de jacht geïmiteerd. Het Thoolse koor bracht vijf num mers, waarvan twee met pianobege leiding. De jury, die géén cijfers gaf, noemde het optreden van de acht heren 'een verademing'. Omdat één van de leden niet meekon, moest C. van Dis op twee weken tijd omscha kelen van eerste naar tweede bas. "Dat is goed gelukt", vertelt dirigent J. Wesdorp. Na dit regionale evenement van de kon. bond zang- en oratoriumver enigingen staat in november het Nederlands koorfestival op het pro gramma. In het artikel 'Varkenshouder moet afzet mest tevoren regelen' in de EB van vorige week was een vervelende fout geslopen. De inlei ding had betrekking op een ander onderwerp. Voor de volledigheid volgt de juiste tekst van de inlei ding hieronder alsnog: Vier jaar geleden is al in de nota 'Landbouw naar 2000' door de Thoolse georganiseerde landbouw gewaarschuwd voor problemen, op termijn, met het verouderde bestem mingsplan Buitengebied. Maar pas toen eind vorig jaar een golf van aanvragen voor het vestigen van varkensmesterijen de gemeente overspoelde, werd actie onderno men. P. Stouten uit Stavenisse zei dat op een thema-avond van de VVD in Sint-Philipsland. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Born, Asperen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Den Hartog, Leerbroek. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 10/6 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Van de Beid. do 9/6 14 u. ds. Egas, huwelijksbev. vr 10/6 14 u. ds. Egas, huwelijksbev. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dijke, Oostkapelle. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. nog onbekend. 15 u. ds. De Buck, Tholen. Zaterdag 4 en zondag 5 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663- 2400. St.Phiiipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Remijn, Bergen op Zoom, 01640-56799. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. Q1100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk. gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsiand 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 juni donderdag 2 10.52-23.12 vrijdag 3 12.07 - zaterdag 4 0.22 - 13.07 zondag 5 1.32 - 14.07 maandag 6 2.27 - 14.57 dinsdag 7 3.17-15.32 woensdag 8 3.52-16.12 donderdag 9 4.27 - 16.47 vrijdag 10 5.07-17.27 do 9/6 10.28 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2