Tholense Boys ziet vier basisspelers vertrekken Tweede titel jeugdtennissers Mixed-team ZTC heeft kans op kampioenschap Zilver voor W. de Viet bij Zeeuwse zomertitel Vijf keer ereplek voor leden WIK Stavenisse boekt winst op Smerdiek Overzicht St.Annaland tweede plek in competitie Jeugd van Ruucstoppelen in kwartfinales Tandje Bij op binnenblad in Ardennen Doelman Alex Hogendoorn naar SmerdiekGroenewegen WC Hoek wint veteranenprijs bij Smerdiek Wisselbeker voor voetballers uit Molenweg Hebt U nieuws? Donderdag 2 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Toertocht Bidon Zwemmen Olympia derde 31 mei, de dag waarop de overschrijvingstermijn voor voetballers verstrijkt, heeft een behoorlijke streep door de plannen van Tholense Boys gehaald. De ambitieuze derdeklasser ziet vier basisspelers naar elders vertrekken. Naast Erwin de Nijs en Leon van El zakker hebben ook doelman Alex Hogendoorn en spits Jan Groenewegen overschrijving aangevraagd. Groenewegen vertrekt naar tweedeklasser WC, terwijl Hogendoorn bij vierdeklas ser Smerdiek het doel gaat verdedigen. Feestavond Kuierlatten Onbegrip Hogendoorn Respect Wapperen met geld Betaald voetbal Aspiranten Ruucstoppelen Verlies Jeugd Veertien leden van toerclub Tandje Bij uit St.Maartensdijk namen in de Belgi sche Ardennen deel aan de wielerklassie ker Tilff-Bastenaken-Tilff over een afstand van 220 kilometer. In plaats van een tandje bij moesten de renners terug schakelen naar het binnenblad om de loodzware hellingen te bedwingen. Bij deze toerwedstrijd moesten dezelfde heuvels worden bedwongen, die de beroepsrenners bij de Waalse wielerklas siekers moeten beklimmen. In totaal waren er in het parcours 19 hellingen opgenomen met een hoogteverschil van ruim 3500 meter, waaronder Wanne, Haute Levee, Rosier en la Redoute, waar diverse fietsers genoodzaakt waren om te lopen. De Thoolse fietsers hadden een eigen volgwagen, die werd bestuurd d(K)r Willy den Haan met Corrie Andriesse als kaartlezer. De leden van Tandje Bij vertrokken 's morgens om zes uur, toen het nog behoorlijk koud was in de Ardennen. Marian v.d. Berge bleef in de herberg achter, waar de Thoolse ren ners deze dagen verbleven. Het pand was gelegen aan het parcours van de toerklas- sieker, zodat het de vermoeide renners gastvrij kon ontvangen. Ook verschillen de fietsers van buiten Tholen profiteer den hiervan en vulden in de herberg hun bidons met water of maakten een sanitai re stop. Tijdens de klassiekers waren er vier controleplaatsen, terwijl Tandje Bij drie eigen verzorgingsplaatsen had inge richt. Onder goede weersomstandighe den wisten Mas Andriesse, Kees v.d. Berge, Arjaan den Braber, Matty den Haan, René Hoek, Ad Kuzee en Jochem Kuzee de tocht te voltooien. Magda Kuzee reed alleen de laatste 50 kilometer van het parcours. Bij terugkeer in Tilff ontdekte René Hoek, dat er gedurende zijn tocht was ingebroken in zijn auto, wat een smet vormde op deze sportieve en mooie dag. Zaterdag zullen leden van toerclub Tand je Bij deelnemen aan de Rabo toertocht vanuit Zeist over 220 kilometer. Veertien leden van toerclub de Bidon uit St.Maartensdijk reden zondagmorgen een rit over 79 kilometer. De rit ging via de Oesterdam naar Zuid-Beveland, waarna men Brabant in koerste. Via Ossendrecht, Huijbergen, Wouwse Plan tage en Halsteren arriveerde men weer in Tholen. Op de Oesterdam was er ban- denpech voor Johan Bijl. Onder de 22 fietsers die het klassement vormen zijn er acht leden, die nog geen niet één keer hebben verzuimd en met 1035 kilometer op een gedeelde eerste plaats staan. Voor zondag staat er toertocht door Zeeland op het programma over ongeveer 150 kilometer. Werner de Vict van de Thoolse zwemvereniging de Dolfijn '92 heelt tijdens de Zeeuwse zomerkam- pioensehappen in Middelburg een tweede plaats gehaald op de 1 (X) meter rugslag die hij in 1.26 min. aflegde. Op de 100 meter vrije slag eindigde de zwemmer uit Sint- Maartensdijk als vierde in een tijd van 1.16.3 min. De kampioenschap pen zijn verdeeld over zes wed strijddagen. De twaalf best geklas seerde zwemmers worden uitgeno digd om mee te doen aan de wed strijden. Wemer de Viet start zon dag op de 100 meter schoolslag voot jongens tot 12 jaar. In de finales van de verenigings wedstrijden voor jongens van de KNGB Zeeland, zaterdag in Middel burg, haalden de gymnasten van WIK uit Sint-Annaland vijf keer een ereplaats en Spido één keer. Uitsla gen: Tot en met 10 jaar: 1 WIK 114,10 punten; 3 Spido (uit Oud- Vossemeer) 111,3 p. Tot en met 11 jaar: 1 WIK 2 142,9 p; 4 WIK I 126,3 p. 12 en 13 jaar individueel: 2 Egbert Moerland WIK 48 p. 14 en 15 jaar: 2 Jeroen Moerland WIK 46,1 p. Vanaf 16 jaar: 2 Benjamin van 't Hof WIK 45,45 p. De meisjes van Olympia haalden vorige week in de categorie F4 een derde plaats met 134,9 punten en niet, zoals eerder vermeld met 134,65 p. Ze bleven WIK daarmee slechts 0,35 punt achter, terwijl het verschil in de voorronden nog twaalf volle punten bedroeg. Olym pia spreekt over 'een uitmuntende prestatie.' "Onze meisjes trainen maar twee keer per week, terwijl andere groepen vier keer oefenen. Hieruit blijkt weer, dat wanneer men meer gaat trainen, de resultaten niet altijd veel beter hoeven te zijn. Ook met minder oefening kan men in de hoogste regionen eindigen, zoals de zes meisjes van Olympia hebben bewezen met hun derde plaats bij de finale met 17 deelnemers!", aldus het bestuur van Olympia. Noad '67 uit St.Philipsland ziet aan valler Ard Beurkens naar Rillandia vertrekken, maar wordt volgend sei zoen versterkt door Leo Polderman uit Anna Jacobapolder, die verschil lende seizoenen bij tweedeklasser Moe '17 uit Bergen op Zoom heeft gespeeld. Ook WHS lijdt een gevoe lig verlies. De derdeklasser uit St.Annaland beschikt volgend sei zoen niet meer over Rien den Engelsman, die eveneens over schrijving heeft aangevraagd naar Rillandia. Bij de jeugdspelers maken Ronald Dolman uit Oud- Vossemeer en Copain en Jaben Kortland uit Tholen de stap naar het betaalde voetbal. Het naar de afdeling gedegradeerde SPS en derdeklasser Tholense Boys zijn door de jaarlijkse overschrijvin gen het meest gedupeerd. SPS ziet opnieuw waardevolle spelers naar tweedeklasser WC uit Halsteren vertrekken. Daar waar vorig jaar spelbepaler Dick Uijl de voetbal combinatie uit Poortvliet/Scherpe- nisse verruilde voor WC, volgen nu zijn broer - doelman René Uijl - en Wim de Groen. Zij zullen opnieuw kennismaken met trainer Jan Engiebert, die tevens spits Jan Groenewegen van Tholense Boys bij zijn selectie ziet komen. Met Bram en Maarten Hage en Mario Smits uit Stavenisse wordt de Thoolse inbreng binnen de Halsterse ploeg bijzonder groot. "WC beschikt nu over een selectie van twintig spelers", geeft Floot Verhagen van de sponsorcommissie aan. "We hebben niet de middelen om spelers door middel van veel geld te halen. Graag hadden we Ard Beurkens willen hebben, maar tegen hetgeen Rillandia hem financieel biedt, kunnen wij absoluut niet op. WC is wel in staat om iets in de sfeer van een onkostenvergoeding te doen en probeert door middel van een feestavond en een uitgaans- wcckend met de selectie, spelers aan de club te binden." Jah Groenewegen was de laatste Thoolse speler die zich onder deze voorwaarden liet overschrijven naar de Halsterse tweedeklasser. "Ik heb pas zaterdag besloten om naar WC te gaan", verklaart hij. "Mijn beslis sing hing af van de resultaten van Tholense Boys in de nacompetitic. Ik wil graag tweede klas voetballen. Wanneer dit met Tholen mogelijk was, was ik niet weggegaan. Ik denk dat het moeilijk is om dit niveau met Tholense Boys op korte termijn te halen. Ook het vertrek van Alex Hogendoorn, Erwin de Nijs en Leon van Elzakker heeft meegespeeld bij mijn beslissing. Voor de talentvolle jeugd is het denk ik nog te vroeg om dit op te kunnen vangen. Als 28-jari- ge speler is dit één van mijn laatste kansen om op hoog niveau te voet ballen. De sportieve verbetering was voor mij het belangrijkste. Wanneer geld een rol had gespeeld, was ik naar Dosko gegaan, dat ook belang stelling heeft getoond met een aan trekkelijk aanbod", aldus Groenewe gen. De spits van Tholense Boys werd na de reguliere competitie benaderd door trainer Engiebert, waarna Floor Verhagen hem later opnieuw polste. "In Jan Groenewegen zijn we als bestuur hevig teleurgesteld", reageert bestuurslid Leen Ottevan- ger van Tholense Boys. "Hij laat de club lelijk in de steek. Vorig jaar heb ik gezegd dat Jan een echte Tholen se Boys man was, maar deze woor den neem ik graag terug." Ook oud-trainer Ad Voermans is diep geschokt over de ontwikkelin gen bij Tholen. 'Toen Tholense Boys naar de tweede klas promo veerde, nam Jan de kuierlatten naar Moe. Zaterdag tweede klas was hem Het eerste elftal van Stavenisse heeft zaterdag zijn eigen toernooi gewonnen. Doordat twee ploegen zich hadden afgemeld, speelden WHS 2 en 3 mee. Stavenisse won alle wedstrijden behalve het duel tegen WHS 3 dat onbeslist eindigde. Uitslagen: Stavenisse-Smerdiek 1-0, WHS 2-WHS 3 0-2, WHS 2-Smer- diek 3-5, Stavenisse-WHS 3 0-0, Smerdiek-WHS 3 2-1, Stavenisse- WHS 2 2-0. Eindstand: 1 Stavenisse 5 punten; 2 Smerdiek 4 p; 3 WHS 3 3 p; WHS 2 0 p. J. Ciotamel en M. van Prooijen waren de arbiters. Op 11 juni houdt Stavenisse het clubkampioenschap. toen te min. We hebben hem weer met open armen ontvangen, nadat hij bij Moe niet bereikte wat hij zich had voorgesteld. Nu gaat Jan voor een appel en een ei naar de concur rent VVC. Absoluut onbegrijpelijk. Het bewijst eens te meer dat hij graag in de picture staat en de indruk wil wekken dat hij goed in de markt ligt. Als trainer schaam ik mij dat ik er niet in geslaagd ben om door mijn aanblijven in de derde klas een dus danig positief beeld rondom Tholen te vormen, zodat de spelers de moti vatie zouden hebben om voor Tho lense Boys te blijven spelen. Je krijgt steeds meer bewondering voor spelers als Piet den Boef en Johan Schot. Ik baal er van dat andere spe lers niet eerlijk zijn en zich achter allerlei dingen verschuilen". Met tevredenheid stelt Voermans vast dat bij zijn nieuwe vereniging SC Gastel er geen spelers vertrekken. "Als trainer had ik graag Hassan Eljilali meegenomen naar mijn nieu we club, maar als mens ben ik niet in staat om zo iets te doen", aldus Ad Voermans. Doelman Alex Hogendoorn met de Eendrachtcup bij Tholense Boys. Hij gaat naar Smerdiek om zijn broer Mare te vervan gen. Doordat ook Erwin de Nijs (naar hoofdklasser Halsteren), Leon van Elzakker en doelman Alex Hogen doorn vertrekken, moet Tholense Boys met een nieuwe voorhoede gaan spelen. Voor de positie van Hogendoorn zal reserve-keeper Hans Mabelis de strijd moeten aan binden met Emiel Learbuch. De 20- jarige doelman uit Oud-Vossemeer liet zich van VVC overschrijven naar Tholense Boys. Het vertrek van Hogendoorn is ver rassend, aangezien hij er sportief gezien op achteruit gaat. Alex gaat de positie innemen van zijn broer Mark, die wegens verhuizing stopt bij Smerdiek. "Wij zijn blij met de komst van Alex, want anders hadden we met een groot keepersprobleem geze ten", zegt Smerdiek-voorzitter Rien Vroegop. "Ik vind het leuk om voor Smerdiek te gaan voetballen", moti veert Alex Hogendoorn zijn over stap. "De beslissing is goed overwo gen. Vijf seizoenen heb ik met ple zier bij Tholen gespeeld. Het bestuur had geen enkel begrip voor mijn keus, maar gelukkig gaan we niet met kwade gezichten uit elkaar. Nadat Smerdiek via mijn broer had vernomen dat ik een vertrek bij Tho lense Boys overwoog, heeft het met mij contact opgenomen", verklaart de in Tholen woonachtige doelman. Door zijn vertrek naar Smerdiek zal hij meer moeten reizen om zijn sport te kunnen beoefenen. Ondanks dat hij nog niet over een rijbewijs beschikt, verwacht Hogendoorn dat dit geen probleem hoeft te zijn. "De trainer komt uit Dinteloord, zodat ik eventueel met hem kan meerijden." Op de bestuursvergadering van Tho lense Boys kwam maandag onder meer het vertrek van de spelers aan de orde. "Voor het vertrek van Erwin de Nijs bestaat er begrip en wij wensen hem ook succes toe", verwoordt Leen Ottevanger het standpunt van het bestuur. "Besloten is, zij het niet eensluidend, dat wij hem graag willen behouden voor het jeugdbestuur van onze vereniging. In de toekomst zullen we steeds meer rekening moeten houden met de overschrijvingen die in de maand mei plaatsvinden binnen het ama teurvoetbal. De gemaakte plannen gaat Tholense Boys niet wijzigen. We gaan door met bouwen. Het ver trouwen is er dat nu de vaste kem bij Tholense Boys is overgebleven. Ik blijf er van overtuigd, dat het twee de-klasniveau ook zonder betalin gen haalbaar is. De eerstkomende seizoenen zullen voor ons waar schijnlijk het moeilijkst worden", aldus Ottevanger. "Ik heb veel respect voor Erwin de Nijs", stelt trainer Voermans. "Met zijn overstap naar Halsteren durft hij het aan om zijn naam mogelijk te grabbel te gooien. Ik vind het bij zonder knap dat hij deze beslissing heeft durven nemen." Voor WHS komt het vertrek van Rien den Engelsman als een verras sing. Nadat hij twee seizoenen in de belangstelling stond bij VVC uit Halsteren vertrekt de St.Annalander naar Rillandia, dat in dezelfde klasse als WHS speelt en getraind wordt door Ko Stoutjesdijk uit St.Maar tensdijk. "We dachten er zonder kleerscheuren vanaf te komen, maar op het laatste moment heeft Rillan dia door met geld te wapperen hem toch weten over te halen", vertelt WHS-bestuurslid S.J. Vermaas. "De komst van Rien den Engelsman komt voor mij als een donderslag bij heldere hemel", geeft trainer Stout jesdijk te kennen. "Ik wil niet hui chelen; natuurlijk zien wij hem graag komen, maar ik heb geen Rien den Engelsman van WHS gaat weer op avontuur. Na eer der bij Halsteren te hebben gespeeld, gaat hij nu de Oester dam over om bij Rillandia te voetballen. enkel contact gehad. Ik benadruk dat Rien den Engelsman niet door mij is benaderd. Als trainer heb ik het bestuur ook kenbaar gemaakt dat in principe de huidige selectie goed was." Naast Ard Beurkens en Rien den Engelsman heeft de Rillandia- trainer ook Frans Hagenbeek uit St.Maartensdijk en Arthur de Jonge uit Tholen tot zijn beschikking. "Pas zaterdag werd ik door een bestuurslid van Rillandia gebeld", vertelt Rien den Engelsman. "Een Belgische club had ook al belang stelling getoond. Bij deze vereni ging heb ik nog getraind. Ik heb gekozen voor Rillandia, wat beter voetbal biedt en gaat voor het kam pioenschap." Over de financiële ver goeding wil Den Engelsman zich niet uitlaten. "Ik heb wat dat betreft niet te klagen", aldus de 21-jarige St.Annalander. Twee Thoolse jeugdspelers maken volgend seizoen de stap naar het betaalde voetbal. De vijftienjarige Ronald Dolman uit Oud-Vosse meer, die voetbalt bij de landelijke B-jeugd van Dosko uit Bergen op Zoom, gaat het bij de B-jeugd van NAC uit Breda proberen. Na enkele proeftrainingen in de wintermaan den kreeg hij een contract aangebo den. Twee seizoenen geleden stond Dolman ook al in de belangstelling van PSV, maar toen vonden zijn ouders hem nog te jong om de over stap te maken. "Ik vind het een uit daging om bij NAC te gaan voetbal len. Drie keer per week zal ik moe ten trainen, en op zaterdag spelen we een wedstrijd. Bij NAC passen ze de trainingen aan bij je lesrooster, zodat het goed te combineren is met mijn school", vertelt de verdediger van de B-jeugd van Dosko, die getraind wordt door Peter van Poort vliet uit St.Annaland en in Steenber gen een vbo-opleiding volgt. Bij NAC speelt ook Arie de Jong uit St.Annaland, die deel uitmaakt van het tweede team. Copain Kortland van de A-top van Tholense Boys gaat evenals zijn jongere broer Jaben in het nieuwe seizoen de kleu ren van profclub RBC verdedigen. Wandelen in Sluis. De Zeeuwse wandelsportbond organiseert zon dag een strand- en duinenwandel tocht in het Zeeuws-VIaamse Sluis. Er kan 10, 20 of 30 km gewandeld worden. De start is tussen 8 en 10 uur bij sporthal De Vliete in Sluis. De jeugdkampioenen van de tennisclub St. Annaland. Voor de tweede achtereenvolgen de keer is het jeugdteam van ten nisvereniging St. Annaland kam pioen geworden in de Halsterse competitie voor aspiranten. Na zes weken werd ongeslagen de titel in de wacht gesleept. "Er is steeds een overwicht geweest, maar in de finale tegen HTV was er gezien de 7-3 uitslag (3 gewon nen partijen, 1 gelijk, 1 verloren) meer tegenstand", vertelt Dineke Dekker. "Maar we hebben ook twee keer met 10-0 gewonnen: van Jacoba van Beieren uit St. Maar tensdijk en van HTV uit Halste ren." De andere tegenstanders waren Dinteloord en twee ploegen uit Bergen op Zoom: De Zoom en Smash. Gezien de kampioenskan sen van St. Annaland vond de finale op de banen van het Spook- huisje plaats, waarvoor 40 spelers in de leeftijd van 9 tot en met 11 jaar en begeleiders naar St. Anna- land gekomen waren. In het kam pioensteam maakte alleen Ilona Giljam de vorige titel mee; Dennis Borst, Robert en Dennis van Vos sen, Marlous Rijnberg, Christiaan Roodenburg en Jorg Poot maak ten hun eerste kampioenschap in de Bl-poule mee. Gezien de kracht zal het St. Annalandse jeugdteam volgend seizoen ver moedelijk in de A-poule uitko men. Het bestuur zette de spelers in de bloemen en deelde twee con sumptiebonnen uit, maar twee kampioenen hadden niet veel tijd om die op te maken. Ze moesten snel naar zwemles. Een overzicht van de verande ringen bij de voetbalclubs op Tholen en Sint-Philipsland: Tholense Boys. Vertrokken: Erwin de Nijs (Halsteren), Jan Groenewegen (VVC), Alex Hogendoorn (Smerdiek), Leon van Elzakker (CVV), Copain Kortland (RBC), Jaben Kort land (RBC), C-doelman Richard Hage (Halsteren). Nieuw: EmielLearbuch (VVC), Marten Meeuwis (Dosko). Noad '67. Vertrokken: Ard Beurkens (Rillandia). Nieuw: Leo Polderman (Moe '17). SPS. Vertrokken: doelman René Uijl (VVC), Wim de Groen (VVC). Smerdiek. Nieuw: Alex Hogendoorn (Thol. Boys). Gestopt: Mark Hogendoorn. Stavenisse. Nieuw: Johan Elenbaas (WHS). WHS. Vertrokken: Rien den Engelsman (Rillandia), Johan Elenbaas (Stavenisse), Marco de Jonge (Halsteren). Nieuw: N. Raiffaer (DZB). Het eerste mixed-team van tennis vereniging Sint-Annaland begon de nieuwe competitie met een overwin ning en een gelijkspel. De eerste wedstrijd tegen Westerschouwen ging met 5-1 naar de Sint-Annalan- ders. Marry Fase en Anita Suarez wonnen het damesdubbelspel en Thijs Fase en Leen Goedegebuure pakten ook winst bij het herendub- bel. Van de mixed-partijen ging alleen die van Thijs en Marry Fase naar de tegenstander. De tweede partij tegen Game '78 uit Clinge was erg spannend en uitein delijk werden de punten gedeeld. Anita Suarez en Marry Fase wonnen in drie sets van hun sterke tegenstan ders. Thijs Fase en Arie Suarez ver loren de eerste set, maar haalden de tweede met 6-2 binnen en ook de derde set was, in de tie-break, voor het Sint-Annalandse tweetal. Ria van Wijngaarden en Arie Suarez wonnen eveneens hun partij in de tie-break van de derde set. De overi ge wedstrijden gingen verloren en de eindstand was 3-3. In de tussen stand staat Duiveland bovenaan met 12 punten gevolgd door Sint-Anna land met 8 punten. TOV uit Oud-Vossemeer streed in de Halsterse aspirantencompetitie om de eerste plaats met HTV. TOV moest met 2-0 winnen om op de eer ste plek te eindigen. Tot 3-3 ging het gelijk op, maar in de laatste minuten won HTV toch nog met 5-3. Zondag organiseerde TOV een gezelligheidstoernooi. Mede door het mooie weer werd het een geslaagde dag die zo goed beviel dat een aantal leden al een vervolg in gedachten heeft. Hoek is winnaar geworden van het veteranentoemooi voetbal van Smerdiek. De eindstand was: 1 Hoek 10 p; 2 Smerdiek 8 p; 3 WHS 8 p; 4 Bruse Boys 7 p; 5 Wemeldin- ge 6 p; 6 Hontenisse 3 p; 7 Wolph- aartsdijk 0 p. De uitslagen van de wedstrijden waren: Smerdiek- Wolphaartsdijk 1-0; WHS-Wemel- dinge 1-0; Hontenisse-Hoek 0-1; Bruse Boys-Smerdiek 0-0; Wolph- aartsdijk-WHS 0-3; Wemeldinge- Hontenisse 0-0; Hoek-Bruse Boys 0-0; Smerdiek-WHS 1-0; Wolph- aartsdijk-Wemeldinge 0-2; Honte- nisse-Bruse Boys 0-2; Smerdiek- Wemeldinge 1-1; WHS-Hoek 0-4; Wolphaartsdijk-Hontenisse 0-1 WHS-Bruse Boys 1-0; Smerdiek- Hoek 0-2; Bruse Boys-Wolphaarts- dijk 4-0; Hoek-Wemeldinge 0-0; Hontenisse-Smerdiek 0-1; Bruse Boys-Wemeldinge 0-0; WHS-Hon- tenisse 2-1Wolphaartsdijk-Hoek 0- 2. De wedstrijden werden geleid door de arbiters Coppens, De Rond en Bosters. Het team van de Molenweg heeft het eerste stratentoernooi gewonnen van voetbalvereniging Vosmeer. In de finale werd zaterdag de Kalisbuurt met 3-2 verslagen. In de strijd om de derde plaats versloeg het zevental van de Alexanderstr./Rijstenbilstr. dat van Hofstr./Veerstr. met 3-2. Vijfde werd Onder de Molen door, ook al met 3-2, te winnen van Roos- eveltstr./Zilverstr./Kennedystr. De zevende plaats was voor de Molen straat, dat het team Weelhoekstraat 1 met 4-3 versloeg, negende werd Schoolstr./B.Kooijmanstr. door met 4-2 te winnen van de Dorpsweg. De voorlaatste plaats was voor Weel hoekstraat 2, na een 1-3 overwin ning op C.Frankenstr./Renesstr ./Patrijzen- weg. Laatstgenoemd team wist als enige geen enkele wedstrijd te win nen. Vosmeer-voorzitter A.J. Hommel reikte na een geslaagde voetbalmid dag de prijzen uit: bekers voor de eerste drie en vaantjes voor de overi ge negen teams. De Molenweg ont ving bovendien de wisselbeker. Ook voor de scheidsrechters F. Janmaat, A. Hage, R. Luijs, M. van Zetten en J. van Meer was er een attentie. Een supporter bedacht bovendien de oudste speler, David Istha, met een aardigheidje. De toernooicommissie, bestaande uit C. Bolier, A. Aarnoudse, R. Luijs en D, Kouwen, kan gezien de reac ties van de deelnemers volgend jaar weer op een flinke deelname reke nen. Vosmeer sluit het seizoen zondag af met het clubkampioenschap. Drugshandelaren. De politie in het Oosterscheldebekken heeft dinsdag 9 mensen aangehouden wegens de handel in verdovende middelen. Het ging om inwoners van Goes, Yerse- ke, Wolphaartsdijk en Vlissingen. Er werden enkele grammen heroïne en geld in beslag genomen. De Trouwe Duif Tholen, Etampes 28 mei, 171 duiven van 17 deelnemers, los 8 u. bij noordenwind. Eerste duif 13.40.33 u. is 1099,31 m/min, laatste duif 14.47.29 u. is 918,73 m/min. J. Baaij 1, 10, 17, 38; C.J. v.d. Berge en Zn. 2, 14,22,37; C. Laban 3,41J. Keg ge 4, 25, 29; L. Hage 5, 12; M.J. Laban en Zn. 6, 7, 8, 21, 26, 28, 33; A.F. Bus- traan 9; A. Laban 11, 16, 27; P. Laban 13, 30, 42; C.J. Deurloo 15, 34; C. Moe- liker 18, 31; L. v.d. Hoofd 19,36,39,40, 43; A. v.d. Vlies 20; L. v.d. Klein 23,24; C.J. van Haaften 32; F. Bal en Zn. 35. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Etampes 28 mei, 162 duiven van 23 deelnemers, los 8 u. bij noordenwind. Eerste duif 13.33.37 u. is 1136,625 m/min, laatste duif 14.48.18 u. is 928,059 m/min. J. Potappel 1, 2, 4, 6, 12, 13; Comb. v.d. Mark 3; R. Voormeulen 5, 7, 32, 39; P. Hommel 8, 10, 21; D. Havermans 9, 24; Comb. G. en L. Hoek 11, 30; I.K. Berke- ij 14, 36; C.A. Hommel 15, 33; A. Lind- hout 16; J. Schetters 17, 27; Jos en J. Vaders 18, 22, 26; R. Hendrikse 19; F. Hommel 20; W. Burgers 23, 37; Comb. Capelle Burgers 25, 40; D. Vaders 28; A.J.J. Henraath 29, 35, 41; A. Capelle 3138; A.P. Keijzers 34. De Vredesduif Sint-Philipsland, Etam pes 28 mei, 184 duiven van 19 deelne mers. Los 8 u. bij noordenwind. Eerste duif 13.46.13 u. is 1101,82 m/min, laat ste duif 14.57.40 u. is 918,48 m/min. Comb. v.d. Reest 12,20, 36; J. Zuidweg 3, 27; G. Walpot 4, 6, 8, 39; J.D. Quist 5, 12, 23, 32, 34; J. van Dommelen 7,11, 13, 22, 24, 25, 35, 40, 41, 42; A. Kot 9, 30, 45; J. Quist 10, 15; L. Reijngoudt 14, 17; A. Goudzwaard 16, 29; Comb. Reijn goudt en Zn. 18, 19, 28, 31, 37, 38; Meijer en Zn. 21; J.A.C. Reijngoudt 25, 43, 44; René Goudzwaard 33; C. Diele- man 46. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Etam pes 28 mei, 309 duiven. Los 8 u. bij noordenwind. Eerste duif 14.01.25 u. is 1046,959 m/min, laatste duif 14.59.04 u. is 887,619 m/min. J. v.d. Repe 1A. van Gorsel 2, 45; Bent- schap Knook 3, 8, 10, 11, 18, 20, 22, 23, 49, 53; Comb. Wielaard 4, 6, 13, 15, 34, 40, 42, 56, 59; M. Ponse 5, 14, 32, 62, 63, 66, 71, 73; J. Stoutjesdijk 7, 24, 51, 54, 57, 70, 75; A. Gebraad 9, 12, 19, 35, 50, 52,64, 65; C. van Gorsel 16; C. Rijn berg 17, 25, 48; I. Kwaak 21, 23, 39; Vermaas en Zn. 26, 30, 31, 36, 38, 60, 69, 72; L. v.d. Berge 27, 28, 46, 55, 68, 77; Comb. De Rijke 29, 61; H.T. van Hemert 4144, 74, 76; W. Openneer 43, 58; J. Heijboer 47; L. Lindhout 67, 78. De Reisduif, Scherpenisse. Etampes. Eerste duif 1104,83 m/min, laatste duif 853,61 m/min. L. de Kwak Koolaard 1, 7, 23, 36 en 62; C.D. Uijl 2, 24 en 57; D. Menheere 3, 9, 26, 38 en 65; P. Uijl 4, 53, 56 en 61J.J. Bolier 5, 6 en 27; H. Krijger 8, 14 en 50; J. op den Brouw 10; D. Uijl 11, 20, 37, 42 en 55; J. Moerland 12, 13, 17, 21, 34, 52 en 54; K. Lisseveld 15; J. v.d. Zanden 16, 25, 28, 35, 58, 59, 60 en 63; M. Potappel 1129, 40 en 45; W. Potappel 30; L. Hage 31 en 66; A. Moerland 41, 43, 48 en 67. De Reisduif Sint-Philipsland, Etampes 28 mei. Los 8.00 u. bij noordenwind. Mevr. Quist en Zn. 1, 15, 16; Comb. Fonteijne 2, 12; J. Walpot en Zn. 3, 4, 5, 7f$, 13, 14, 17; P.A. van Raaij 6, 1118; A. Geense 9, 10. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 01665-2752 Ook per fax 01665-3318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Het eerste herenteam en het mixed-team van de Zeeuwse tenniscombinatie deden goede zaken door te win nen met respectievelijk 6-0 en 5-3. Ook het eerste herenteam van Eegedima boekte winst. Twee van de vier mixed-teams van de Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland wonnen en ook de jeugd doet het goed: winnaar in de Halsterse competitie en zaterdag in de kwartfinales van de districtscompetitie. durende driesetter verloren: 7-5, 4-6 en 4-6. Marco Verkerke en Jan Kot deden Het mixed-team van Eegedima speelde zondagmorgen tegen Halsteren 2. Alleen het herendubbelspel van Patrick de Wit en Robbert v.d. Wal en het enkelspel van Rachel van Duivenbode werden gewon nen. Martine Polderman moest door een enkelblessure de strijd staken: 2-6. Het districtsteam van de jeugd tot en met 13 jaar is nog steeds ongeslagen. Tebo uit Heinkenszand werd met 5-1 aan de kant gezet. Het 35-plus mixed-team versloeg Game thuis met 4-2. In de uitwedstrijd tegen Scelveringhe 2 werd Eegedima 4 versla gen met 4-2 en het eerste herenteam boekte een klinkende 6-0 overwinning op Steenbergen. Bij het eerste herenteam van de Zeeuwse tenniscombinatie (ZTC) ging het ook prima. Loon op Zand, laatste in het klas sement, was de tegenstander die met 6-0 tenonder ging. Invaller Robin Schoonen debuteerde sterk en won zijn enkelspel met 6-0 en 6-1. Samen met Mare Zuid- weg haalde hij ook de winst in de dubbel binnen en doordat Michel Gorsse en Jaap Moerland verder geen fouten maakten, werd de winst binnen gehaald. Het vierde mixed-team van de ZTC ver sloeg op de voorlaatste competitiedag de subtopper ZWH met 5-3. Corine David- se verloor voor de eerste keer haar enkel spel, maar Mireille Drenth won overtui gend met 6-2 en 6-0. Carlo Heijboer moest de winst aan de tegenstander laten. Pieter Potter trok dat weer recht na een zware strijd. Hij won de tweede set in de tie-break en de derde set met 6-4. De dames dubbel werd in twee sets van 6-4 gewonnen, maar de heren dubbel ging ondanks goede tegenstand verloren in drie sets. De beide mixen kwamen op naam van ZTC zodat de einduitslag 5-3 werd. Medekoploper De Zoom won met 6-2 van Roosendaal. Beide teams staan nu met 33 punten aan kop. Zondag is de laatste speeldag en dan valt de beslissing. ZTC 4 speelt thuis tegen Middelburg en De Zoom treedt aan tegen Aardenburg. Als ZTC wint is het team sowieso kam pioen omdat het eerder met 5-3 van De Zoom won. Het eerste mixed-team van De Ruucstop pelen uit Sint-Philipsland trad zaterdag aan tegen Mariekerke. Roland Walpot werd als extra kracht aan de ploeg tege- voegd omdat Chiel v.d. Est een lichte schouderblessure had. De heren dubbel werd eenvoudig door Marco van Herpen en Chiel v.d. Est gewonnen met 6-0, 6-0. Marleen van Herpen en Corrine Reijn goudt verloren echter met 6-3 en 6-2. De eerste mix met mevr. Reijngoudt en Van Herpen ging met 6-2, 6-2 naar de Sint- Philipslanders. De tweede mix werd op karakter gewonnen met 7-5 en 6-4 door Walpot en mevr. Van Herpen. Na ach terstand in de eerste set van 4-5 en 0-40 op de eigen service, kwam het Sint-Phi- lipslandse duo er toch nog doorheen. In de derde mix, van Van der Est en mevr. Reijngoudt, stond het na een kwartier al 4-1 voor de Ruucstoppelen. Mariekerke kwam goed terug want de eerste set moest in een tie break beslist worden. Het werd 7-6 en 6-2 voor Van der Est en mevr. Reijngoudt. Marco en Marleen van Herpen wonnen de laatste partij gemakkelijk met 6-0 en 6-2. Daarmee kwam de eindstand op 5-1 in het voor deel van de Sint-Philipslanders. Op de helft van de competitie gaat de Ruuc stoppelen nog steeds aan kop met 15 punten voor en 3 tegen. De derde mixed-ploeg van de Ruucstop pelen speelde thuis tegen Yerseke 5 en verloor met 5-1Anja Everaers en Rian- ne Baauw pakten in een driesetter het enige punt: 6-0, 5-7 en 6-4. A. Boon en M. Bomas verloren het heren dubbelspel met 6-7 en 5-7. Bomas en mevr. Baauw verloren de mix in 1-6 en 3-6. Net als J. en M. Walpot die met 4-6 en 3-6 verlo ren. Bomas en M. Walpot moesten <x>k de punten aan de tegenstanders laten met 6-7, 6-2 en 3-6. Ook Walpot en mevr. Everaers raakten de partij kwijt: 5-7, 6-4 en 2-6. Het vierde mixed-team van de Ruucstop pelen overwon Tennissen 2 uit Nisse met 5-1. Alleen de damesdubbel van Lydie Kot en Maddy Filius ging in een Th uur het goed in de herendubbel en wonnen met 6-0 en 6-1De mix van Verkerke en mevr. Filius ging met 6-1 en 7-5 naar de Sint-Philipslanders. Joes en Betsy Huijs- mans hadden er drie sets voor nodig om de winst te halen:4-6, 6-2 en 6-3. Kot en mevr. Huijsmans wonnen met 6-3 en 6-0 en in de laatste partij speelden mevr. Kot en Huijsmans een driesetter van meer dan twee uur die gewonnen werd in de tie-break: 3-6, 6-3 en 7-6. In de wedstrijd tegen Duiveland 2 uit Nieuwerkerk bleef voor het vijfde mixed-team de nul op het scorebord staan. De eerste mixen van Simone en Jaap Walpot en Lianne en Leo Zuidweg gingen verloren in respectievelijk 6-0, 6- I en 6-3, 6-2. Harry Schults en Zuidweg verloren hun dubbel met 6-4 en 6-2, ter wijl mevr. Walpot en mevr. Zuidweg helemaal niet scoorden: 6-0, 6-0. Mevr. Walpot en Schults verloren hun mix met 6-2 en 6-0. Mevr. Zuidweg en Walpot moesten de winst met 6-1 en 6-0 aan de tegenstanders laten. Het jeugdteam tot en met 12 jaar van de Ruucstoppelen is in de Halsterse compe titie ongeslagen eerste geworden. De ploeg, bestaande uit Sven Buys, Michiel v.d. Est, Patrick van Westen, John Baauw, Danny Steijn en Roel den Engelsman speelde woensdag de finales tegen Dinteloord. De Sint-Philipslanders wonnen met 8-2. Zaterdag werd de jeugd van de Ruuc stoppelen poulewinnaar door het ver slaan van Zierikzee met 5-1. Mirjam Verwijs won met 6-0 en 6-2 en ook Marianne de Jager boekte winst: 6-4 en 6-2. Patrick Walpot verloor met 5-7 en 5- 7, maar Roland v.d. Velde maakte dat weer goed door zijn enkelspel met 7-6 en 6-4 te winnen. Koen van Dijke en Mir jam Verwijs pakten een punt door te win nen met 6-3 en 6-2 en Patrick Walpot en Marianne de Jager maakten de partij af door hun tegenstanders met 7-5 en 6-3 te verslaan. Zaterdag wordt thuis de kwart finale gespeeld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19