Dierenrijke dag trekt weinig volk Sgakel groeit met bijscholing uit tot verdere samenwerking 'Slager is een scheppend vak Eerst vertrouwen en dan aanvallen Wêê zo 't êên in 't oarel Acht peuterspeelzalen verlost van loonadministratie Dinsdag eerste aardappelveiling Bosman doet winkel in Sint-Philipsland over aan Geilings Nieuwe Rabo-directeur Slieker Donderdag 2 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Hondeninstructie Bordui krijgt ook leiding Ter Valcke De peuterspeelzalen van Tholen en St. Philipsland vier den zaterdagmorgen feest. Eindelijk waren de vrijwilli gers die steeds ingewikkelder wordende administratie kwijt. Dankzij een extra subsidie van 7000 gulden van de gemeente Tholen en 1000 gulden van St. Philipsland berekent administratiekantoor Noord-Zeeland uit St. Phi lipsland voortaan de lonen e.d. De frequent wisselende besturen van de acht peuterspeelzalen zijn daarmee van een last verlost. Professionalisering Iedere klant kreeg de afgelopen week en bloemetje en zaterdag ging de winkeldeur voor het laatst dicht. Slager Henk Bosman (64) en zijn vrouw Saar houden ermee op. Johan Geilings uit Tholen neemt de Sint-Philipslandse slagerij over. "Het is een goede zaak voor het dorp dat ik mijn bedrijf heb kunnen verkopen aan een vakman.", zegt de scheidende slager. Limousine Nisse De 36-jarige A. Slieker uit Sliedrecht is per 1 juni benoemd tot directeur van de Rabobank St. Annaland/Poortvliet. Hij was al sinds 1 april vorig jaar waarnemend-directeur na het vertrek van A. v.d. Perk. Voorzitter W.C. van Kempen is blij met deze oplossing. "Slieker is geen onbekende voor onze bank en hij kan bogen op 16 jaar gedegen ervaring en vakkennis in de financiële wereld." Staffuncties Positieve wending Minder personeel Actiever Volleyballer en visser Assurantieman Hoek hoofd particulieren Een bijzonder dierenrijke, geva rieerde Thoolse dag heeft zater dag door een opeenhoping van evenementen op Tholen en het minder gunstige weer maar 800 in plaats van de benodigde 1200 betalende bezoekers getrokken. Penningmeester C.P. Burgers trok aan het eind van de middag dan ook een bedenkelijk gezicht, want er moest geld bij de 36ste uitgave van de Thoolse dag. Toch was het een drukte van belang, maar de 500 ruiters van het con cours hippique en hun 500 bege leiders hadden gratis toegang. Op het terras van restaurant de Speelmansplaten zat zaterdagmid dag even na twee uur één man aan een biertje. Het was te kil om aangenaam buiten te verpozen. De volleyballers van AVC hadden geen last van de tem peratuur, want die waren toch in beweging, maar o.a. de waterspor ters hadden graag een zonnetje gezien. De tent zat dan ook goed vol en onder de gezellige muziek van de accordeongroep de King Corns kon men wat drinken, proeven van Zeeuwse Vlegel-brood of een worst proberen te bemachtigen in de PJZ- stand. Op 2 pakjes na waren de wor sten op, zodat de PJZ tevreden was, mede gezien de opgave van een paar nieuwe leden en donateurs. De modelbouwers Van Meel en Steijns hadden ook veel bekijks. Verder kon men het milieuproject van de Platte landsvrouwen bewonderen, droog bloemen van Bloevantho en de bio logische ziektebestrijding zoals de tuinders die in 1994 milieuvriende lijk toepassen. Buiten de tent waren er koeien in alle soorten en maten: witte, bruine, zwarte en rode. Kinderen konden een ritje op een pony maken en het schapen scheren was één van de gro te trekpleisters. Aspirant-watersporters konden in verschillende bootjes hun capacitei ten testen. Op het droge was er ech ter genoeg te zien, zoals de koud- bloedpaarden, schapen en honden. Twee honden van de familie De Groot uit Krabbendijke gaven een demonstratie schapen drijven. Hier bij was een dertienjarige voormalig Nederlands kampioen. En de Belgi sche paarden bezorgden de niet zo talrijke toeschouwers een mooi schouwspel met hun pas de deux, tally-ho en ringsteken. De jonge hondeninstructiegroep Tholen gaf zaterdag voor het eerst een demonstratie voor een breed publiek. De 24 leden zijn sinds okto ber actief op de Speelmansplaten, waar met steun van de familie Saris elke week getraind wordt. Gestoken in rood-blauwe bodywarmers, swe atshirts, t-shirts en petjes werd o.l.v. Giel Mol uit Poortvliet en Greetje Teunissen uit St. Maartensdijk de gehoorzaamheidsproef getoond. Niet alleen door Duitse herders, maar ook door een Schotse collie en een kleine shelty. De laatste hond werd voorgeleid door de 7-jarige Paula van Vugt uit St. Maartensdijk. Ondanks de drukte van de paarden en de mensen luisterden de honden goed. Ook de tasjesdief, gespeeld door pakwerker Huub Metzen uit St. Maartensdijk, werd prima tot staan gebracht. De jonge vereniging was zeer tevreden hoopt de komende maanden meer naar buiten te vre- den, onder meer bij bedrijven die daartoe wensen kenbaar maken. Het schapen drijven met bordercollie altijd een attractief onderdeel. Dinsdag 7 juni zal de eerste veiling van vroege aardappelen in St. Anna- land plaatsvinden. Een klein aantal Thoolse telers van Doré en Première onder plastic, is al begonnen met leveringen aan de veiling in Barcn- drecht. Dc prijs vertoont nogal schommelingen: gisteren bracht een kilo Doré 50 cent tot ƒ2.80 op en dinsdag ƒ1.10 tot ƒ1.90. Première was goed voor respectievelijk 1.20-1.40 en 0.50 tot 1.80. Vorig jaar was de eerste veiling in St. Annaland 27 mei waarbij ƒ1.99 werd gehaald! De aardappeltermijn- markt is na de flinke opleving gedaald tot 25 tot 30 cent. Voor importaardappelen wordt ruim 1 gulden betaald en Malta's zelfs ƒ1.90. "We hebben dus een goede verwachting van de prijzen", zegt de St. Annalandse veilingdirecteur D.L. Hage. "De huidige situatie geeft ons vertrouwen om langer een goede prijs vast te kunnen houden dan andere jaren." Er zal vanaf 7 juni elke dag geveild worden. Binnen dc stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ) krijgt clus terdirecteur F. Bordui van Tholcn/Sint-Philipsland een nieuwe functie. Hij wordt directeur van de cluster verpleeghuis- en ouderen zorg Oosterschelde. In feite houdt dat in, dat Bordui ook de leiding krijgt over Ter Valcke in Goes. De verschuiving maakt onderdeel uit van de herstructurering binnen de SVRZ. Overigens moet de formele beslissing nog genomen worden. De benoeming kan vervolgens I september ingaan, precies twee jaar nadat Bordui op Tholen aan de slag ging. Hij leidt nu Ten Anker, Sint Maartenshof en De Rozeboom. "Ik blijf verantwoordelijk en aanwezig op Tholen", vertelt Bordui. Niette min zal voor Tholen waarschijnlijk een manager zorg worden aange steld. De huidige directeur patiëntenzorg van Ter Valcke, de arts E.K.M. Beu kers, wordt binnen de SVRZ advi seur van de raad van bestuur. Wae waere me de leste kêêr oak a wêê hebleve? Wan 't is wêêr a un stuitje helaeje a 'k wa deu kon heve. O ja, d'Elena'ofwas toen net beweund in kant in klaer, daer is sint un nieuwe beweunster bie hekomme, da's waer. Noe bin d'r wêê wat veranderingen op til, 'k heleze, want dat arde rieën in de Kerkstraete mö us klaer weze. Dae óöre noe afremmende oagten of bochten anheleid. Varder dórt plein vö de kèrreke anders inhericht; dan krieg je bie die bocht nae 't durp mêê zicht. An de kant van 't wachtkotje vö de bus óöre de boamen heróöid, da's oak 'n êêle klus. Bie de fontein komme d'r ienkele banken. 'k Wil oak nog laete wete, da je ier op 't durp hêên beziene mêê kan tanken. Smurdiek in Stalland zulle dae wèl bie vaere, want Teun Struik kon zo'n verplichte verbouwing nie klaere. Op zien leeftied was dat te diere, want un opvolher ei tun nie. Affijn, dat mun in d'Eendrachtbode kunne leze in zie. 't Is vö vee ménsen 'n strop a je ier hêên beziene mêê kan koape; a je onverwachs zonder zit, zit 'r niks anders op dan te hae loape. In Staevenisse kü je zükke diengen verwachte, dat bi me a hewend. De wienkelstand is a vee inhekrompe, dat is bekend. De bouw van de pasterie, dae haet 't de hoeje kant mee op. 't Is wat laeter as was heplend, ma dat is oak hêên strop. Want 't hezin van onze domenie is intussen uuthebreid in de bevaklling in veruuzen saemen is hêên kleinugeid. Wat dat anbelangt, oeve me ons hêên zurhen te maeke, want in de Boswaaje ze 't a oardug hewent kunne raeke. De aksie vö de nieuwe pasterie is in hoeie aerde hevalle, bie 't tellen vant held duuzelde je van de hetallen. 't kèrrek haen schien moeluk te weze, ma 't heven vö de kèrreke da hae helukkug nog, dat me kunne mèrreke. Ziezo, noe 'k wêê êêl wat veranderiengen deu kunne heve in mee te tehenvallers zumme motte lêêre leve. L.M. Hendrikse-Everaers, Stavenisse. Een toast van het Sgakel-bestuur op de nieuwe samenwerking: v.l.n.r. secretaresse mevr. Moerland, wethouder Versluys, consulente Els Akkermans, penningmeesteresse mevr. Van der Pol, voorzitter Van der Lugt en de Thoolse welzijnsambtenaar Loes Maas. Wethouder J. Versluys, die ondanks flink wat tegenstand in het gemeen tebestuur zich met verve voor het uitbesteden van de administratie had ingezet, mocht in de volle Fabeltuin te Tholen het officiële startsein geven. Geholpen door peuters uit alle acht kernen, plakte hij de letters van de naam (de Sgakel) op de blok ken van het logo, aangebracht op een groot wit doek. Het beeldmerk, een peuter spelend met acht blok ken, was ontworpen door Carla de Winter. De Sgakel gaat uit van de stichting samenwerkende (acht) peuterspeel zalen in de gemeente Tholen en St. Philipsland. Versluys, die zich de schakel noem de tussen peuterspeelzalen en gemeentebestuur, sprak over een constructieve samenwerking. "Het is een goede zaak dat we vandaag het resultaat vieren, want er is veel dis cussie geweest, voordat de 7000 gulden subsidie erdoor was." Sgakel-voorzitter L. v.d. Lugt uit Oud-Vossemeer zei zeer verheugd te zijn met de samenwerking. "De weg is niet gemakkelijk geweest: er is twee jaar aan gewerkt. We kunnen nu verder werken aan de professio nalisering van bestuur en leidsters. Gezamenlijke bijscholing bijvoor beeld, want bestuursleden van peu terspeelzalen wisselen zo snel, dat het goed overdragen van taken heel belangrijk is. De Sgakel kan dienen als belangenbehartiger in de ruimste zin van het woord. We zijn samen sterk en hebben één stem naar de gemeente, die ons welwillend is geweest. Als gezamenlijke peuterspeelzalen zijn we dankbaar voor de mooie subsidie", aldus Van der Lugt. Consulente Els Akkermans van de stichting overleg kindercentra Zee land (SOKZ) kreeg bij deze gele genheid bloemen aangeboden omdat ze voor het laatst aanwezig was. Na tien jaar de peuterspeelzalen op Tholen en St. Philipsland te hebben begeleid gaat ze elders in de provin cie aan de slag als consulente voor kinderopvang van bedrijven. De ambtenaar welzijnszaken van de gemeente Tholen, Loes Maas, werd ook bedankt voor de begeleiding van de Sgakel op het gemeentehuis. Voor alle gasten was er een fles wijn met een speciaal etiket. Naast voorzitter Van der Lugt zitten secretaresse mevr. C. Moerland en penningmeesteresse mevr. J. v.d. Pol, beiden uit Stavenisse, in het dagelijks bestuur van de Sgakel. Bosman hoopt dat de inwoners zul len waarderen dat het dorp een ambachtelijke slager houdt. "Dat is helemaal niet zo vanzelfsprekend, want er verdwijnen steeds meer sla gers omdat ze geen opvolger heb ben." De Sint-Philipslander zit al meer dan 50 jaar in wat hij 'een prachtig vak' noemt. "Het is een scheppend vak en dat spreekt me aan. 't Is iedere keer weer nieuw wat je maakt." Dat Bosman er toch een punt achter zet, heeft ermee te maken dat ook hij geen opvolger heeft. "Het is een groot voorrecht dat mijn vrouw en ik nog gezond zijn. Want als je blijft werken tot je móet stoppen, is het te laat." Realistisch zijn en je gevoel niet laten spreken, zegt hij over de genomen beslissing. "Maar het is toch een beetje sterven. Ik heb er best wakker van gelegen." Vooral de contacten zullen Bosman en zijn vrouw missen. Met vertegen woordigers, over het vak. En met de klanten in de winkel. "Daar was het toch vaak een opgewekte boel. Sint- Philipslanders zijn opgewekt van aard, we hebben dan ook veel afge- lachen in de winkel", zegt de slager. Wat hij eveneens zal missen, zijn de praatjes met klanten waar hij de spullen thuis bezorgde. Oudere inwoners, meestal slecht ter been. "Je moest er altijd binnen komen. Het zijn in die jaren je vrienden geworden. Soms kreeg je een brief mee om te posten en dat deed je met plezier." Johan Geilings zal de thuisbezor ging op zaterdag handhaven, zowel in Sint-Philipsland als Anna Jacoba- polder. Vanaf 9 juni begint hij met de verkoop vanuit een vernieuwde en gemoderniseerde winkel. "De zaak wordt geschilderd en betegeld, er komen andere weegschalen in en een nieuwe koeling", vertelt de Thoolse slager. Zijn zoon Jan, die op de slagersvakschool zit, zal drie dagen in de week in Sint-Philipsland zijn en hijzelf de andere drie. Daar naast gaan twee winkelmeisjes aan de slag. Het assortiment wordt het zelfde als in Tholen, waar Geilings' vader in 1939 vanuit Dinteloord neerstreek. Bosman zag het assortiment in de loop der jaren groeien van enkele vlees- en worstsoorten tot de 56 die nu in de toonbank liggen. "En nog verkoop ik niet alles." Geilings zal het nog uitbreiden, ondermeer met vlug-klaar en panklare produkten. "We verkopen bijvoorbeeld ook shoarma, hapjes voor bruiloften en partijen en barbecueschotels." De Tholenaar zal nog meer zelf maken dan zijn voorganger deed. Hij heeft vertrouwen in de toekomst. "We zijn de enige verse slager in het dorp." De laatste twintig jaar slachtte Bos man niet zelf meer, maar betrok de varkens en koeien van de grossier. Het gereedmaken van de produkten deed hij wel zelf. Geilings zoekt de dieren die hij wil hebben, zelf uit, laat ze slachten en voert de verwer king vervolgens ook in eigen huis uit. Voor zijn rundvlees kiest hij het Franse ras limousine, dat door een aantal Thoolse boeren wordt gemest. Het levert luxe vlees op, van een extra kwaliteit. Bosmans vader kwam in 1926 uit Nisse naar Sint-Philipsland, waar hij de slagerij in de Voorstraat overnam van een zoon van dominee Boone. Toen Henk Bosman tien jaar was, verongelukte zijn vader. Zijn moe der en een oom zetten de zaak voort. Vanaf dat ogenblik was Henk voor bestemd om slager te worden. Hij werkte nog een jaar als knecht op Zuid-Beveland en ging vervolgens naar de slagersvakschool in Utrecht. Hij deed vroeger veel huisslachtin gen, wat een zwaar werk was met varkens van 200 kilo of meer. "Vooral vlak na de oorlog probeer den de mensen elkaar de loef af te steken." De Sint-Philipslander - die ook jarenlang in de middenstandsvereni ging actief was - blijft voorlopig achter de winkel aan de Voorstraat wonen, omdat Geilings de woon ruimte niet nodig heeft. Hij wil een huis bouwen, meldde zich aan voor een stuk grond, maar hoorde tot nu toe niets van de gemeente. In zijn vrije tijd gaat de slager zich met zijn hond bezig houden. Ook fotografe ren is een hobby. "Zo heb ik als her innering ook mijn eigen vak vastge legd, bijvoorbeeld de produktie van boterhamworst van begin tot einde." Het is duidelijk, Sint-Philipsland verliest een slager met liefde voor zijn vak. Maar Henk Bosman heeft alle vertrouwen in zijn opvolger, die hij een prima vakman noemt. Het echtpaar Bosman heeft de slagerij in Sint-Philipsland overgedaan aan collega Geilings uit Tholen. Volgens Van Kempen is hiermee een stuk continuïteit in beheer en beleid gewaarborgd. Bij de eilande- lijke fusie van de drie Rabobanken zou Slieker hoofd particulieren wor den in St. Maartensdijk en tevens onder-directeur. "Hij zou daar ook al het baliepersoneel onder zich krij gen, dus best een veelzijdige func tie", zegt Van Kempen. "Voor een bank met de omvang als de onze, heeft hij dan ook meer dan voldoen de capaciteiten voor het directeur schap. Ons bestuur vond het de meest elegante manier om eerst met hem overleg te plegen en Slieker bleek geïnteresseerd." Na overleg met Rabobank Nederland zijn bestuur en raad van toezicht woens dag tot de benoeming overgegaan. President-directeur dr. W. Duisen- berg van de Nederlandse Bank heeft er alle vertrouwen in, want hij heeft de benoeming goedgekeurd. Sinds 1 april moeten namelijk alle direc teursbenoemingen bij financiële instellingen de Ned. Bank passeren. Ad Slieker, gehuwd, 3 dochters, in Sliedrecht geboren en getogen, begon zijn loopbaan op de afdeling buitenland (chequeverkeer) bij de Amro Bank in zijn woonplaats. Daarna stapte hij over naar de Rabo bank Sliedrecht om eerste medewer ker administratie te worden. In het Zuid-Hollandse Nieuwpoort promo veerde hij tot directeur van de kleine Rabobank, die 4 personeelsleden had. "Het was een leuke, leerzame periode omdat je met het totale pro- duktenpakket kennis maakte", ver telt Slieker. Vervolgens bekleedde hij drie staffuncties bij de Rabobank Sliedrecht: hoofd beheerstechnische zaken, hoofd particulieren en hoofd commerciële zaken, voordat hij in 1989 bij Rabobank Nederland ging werken. Dat betekende overal inval len om problemen op te lossen. Zijn kortste periode duurde 7 weken in het Noorden van Nederland en de langste periode 13 maanden bij de Rabobank St. Annaland. Hij werkte als hoofd bedrijven, hoofd commer ciële zaken en als waarnemend- directeur. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat hij na St. Annaland naar de samengevoegde regiokanto ren Rotterdam/Bergen op Zoom van Rabobank Nederland zou gaan. "Toen het bestuur mij echter vroeg om in St. Annaland directeur te wor den, was ik daar heel enthousiast over. Ik zie het als een geweldige uitdaging na wat er de laatste jaren is gebeurd." "Ik heb me voor 100% voor de eilandelijke fusie ingezet, maar dat hoofdstuk is afgesloten en het heeft geen enkele zin om lang terug te kij ken. We moeten als zelfstandige bank vooruit door rust en vertrou wen af te dwingen. Mijn eerste doel is om een positieve wending aan de bank te geven door de resultaten te verbeteren en het geschonden ver trouwen van de leden terug te krij gen. Daarvoor is een gezonde basis nodig en dat is absoluut mogelijk. Waar bedreigingen zijn, daar zijn immers ook kansen." Op de algemene vergadering, die vermoedelijk in september wordt gehouden, zal een uitgebreide toe lichting worden gegeven bij de nieu we organisatie en het beleid van de Rabobank St. Annaland/Poortvliet, naast de presentatie van de jaarcij fers 1993 en de eerste halfjaar cijfers 1994. "Er zal veel veranderen ten gunste van de klanten en de bank", kondigt de nieuwe directeur ambiti eus aan. "Tot nu toe heb ik me als waarnemend-directeur veel bezig gehouden met de interne organisatie om op de juiste koers te komen en de eerste vier maanden van dit jaar zijn al hoopgevend." Wat de wijzigingen inhouden, daar over wil Slieker nog niet veel kwijt. "Binnen enkele weken zal de nieuwe organisatie voor ons duidelijk zijn, waarbij we op de eerstvolgende ledenvergadering uitvoerig willen stilstaan." Door te bezuinigen op de personeelskosten wil de Rabobank St. Annaland/Poortvliet besparingen verwezenlijken. De vacature van beleggings- en spaarspecialist M.L. Hogendoorn wordt vermoedelijk niet opgevuld door een man of vrouw van elders. Via een interne verschuiving zou dat opgelost kun nen worden, laat ook voorzitter Van Kempen blijken. "Alles wordt door gelicht om de kosten te beheersen", zegt de voorzitter. Volgens Slieker zijn de afgelopen zes maanden al tijdelijke arbeids contracten in verband met zwanger schap van vaste medewerksters, niet verlengd. "En door het versneld invoeren van de automatische ver werking van gegevens willen we nog meer besparen. Dat geld komt ten goede aan kwaliteitsverbetering: scholing en bijscholing van ons per soneel. Er is niemand die bij de pak ken neer gaat zitten. De teleurstelling over het niet door gaan van de fusie duurde maar twee dagen. Dat is allemaal al lang voor bij." A. Slieker Slieker noemt zijn bank 'een voorlo per' op het gebied van automatise ring. "St. Maartensdijk en Tholen kiezèn nu onze automatiserings- vorm. Wij kunnen met onze huidige apparatuur de toekomst in." Slieker ziet de nieuwe Rabo Tholen als collega-concurrent, maar vol gens hem biedt dat ook kansen en mogelijkheden. De eilandelijke samenwerking zal ook na de kleine fusie doorgaan. De nieuwe directeur maakt duide lijk, dat St. Annaland/Poortvliet niet het ingeslapen bankje was zoals sommigen dachten. "Bij de verkoop van het aantal koopsompolissen bij voorbeeld, scoorden wij van de drie banken het hoogst. Maar we kunnen de markt nog beter, nog frequenter benaderen en dat zullen we ook doen. We zijn al minder passief dan vroeger, maar nog lang niet genoeg actief. Ons marktaandeel kan nog veel breder worden. Als het in de landbouw terugloopt, moeten we ons op de industrie en de recreatie richten. De Rabobank St. Anna land/Poortvliet moet de vertaalslag maken naar modern bankieren." Slieker beoefent in zijn vrije tijd twee hobby's waarvoor je geduld moet hebben (vissen) en snel toe moet slaan als de kans er is (volley bal). "Ik heb als linkshandige aan valler tweede divisie gespeeld en ik heb ook een boek geschreven voor volleybaltrainers. Momenteel geef ik alleen nog training aan senioren. Tien jaar heb ik de nationale volley balkampioenschappen van Rabo bank Nederland georganiseerd." Daarnaast zegt Slieker een 'verwoed visser' te zijn. "Zo ben ik ook in het nationaal hengelcomité gekomen dat de Rabo-kampioenschappen op touw zet." Naast zijn werk en de hobby's stu deert de directeur nog. "In 1991 heb ik na 6V2 jaar een studie bedrijfseco nomie afgerond en 2 jaar daarna een hogere managementsopleiding. En ben nu bezig met hogere bedrijfs kunde en daarna heb ik nog één stu diedoel: economie aan de open uni versiteit." De familie Slieker blijft voorlopig in Sliedrecht wonen. "In 40 minuten zit ik in St. Annaland, zonder fde. Dat is een ideale route." Dhr. M.J. Hoek uit Stavenisse is benoemd tot waarnemend hoofd particulieren van de nieuwe Rabo bank Tholen. Daarmee is de laatste vacature in de staf van de fusiebank vervuld, zij het tijdelijk. Hoek blijft namelijk ook nog zijn oude functie uitoefenen als hoofd assurantiën van de gezamenlijke Rabobanken op Tholen en St. Philipsland. Het assu rantiekantoor is op de bovenverdie ping van de Rabobank St. Maartens dijk, waar per 1 juli ook het hoofd kantoor van de nieuwe Rabobank Tholen komt. Als de nieuwe functie Hoek goed bevalt, komt er een nieuw hoofd assurantiën. Oorspron kelijk zou de pas benoemde direc teur van Rabobank St. Annaland/Poortvliet, A. Slieker, hoofd particulieren worden. Het bleek niet eenvoudig te zijn om die vacature in te vullen, totdat de oplossing heel verrassend in eigen huis te vinden was. Open universiteit. Het studiecen trum Middelburg van de open uni versiteit Zeeland houdt zaterdag van tien tot drie uur een open dag in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Men kan er informatie inwinnen over de cursussen en spreken met medewerkers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15