Rabo Tholen weer ruim voor fusie Durven schrappen in uitgaven cultuur Rabo St. Maartensdijk maakt einde aan periode onzekerheid Ben van der Heiden opent tweede optiekzaak in Tholen VVD vóór handhaven commissies Vijftig stemmen voor kleine fusie en zeven tegen Bank licht boeren voor Eén stem tegen en 41 voor Tholen-stad moet 7000 inwoners hebben in jaar 2000 bruid Christelijke partijen tegen super-Europa Tëlfcens Donderdag 26 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Met 1 stem tegen en 41 voor namen de leden van de Rabobank Tholen dinsdagavond in Meulvliet het voor stel aan tot fusie met de Rabobank Sint-Maartensdijk. Het feest werd compleet toen voorzitter J.L. van Gorsel bekend maakte dat ook de leden van Sint-Maartensdijk het voorstel hadden aangenomen. Groter werkgebied Feestje Als belangstelling inwoners minimaal is "Als bewezen is dat onze gemeenschap geen interesse in bepaalde culturele uitingen heeft, en je moet bezuinigen, dan moet je durven schrappen." Dat zei VVD-voorzitter P.C.A. Versluijs op een bijeenkomst van zijn partij in Sint-Philipsland. Eigenbelang Kerk Tholen Voorzitter A. Stoutjesdijk van het stembureau kwam dinsdagavond tegen half tien glimlachend de verga derzaal van Haestinge bin nen. Zijn knipoog richting de bestuurstafel was dui delijk. De leden van de Rabobank St. Maartens dijk hadden royaal voor de fusie met de zusterbank in Tholen gekozen. Met 87.7% voorstanders (statu tair was 75% vereist) door 50 stemmen voor en 7 tegen, kwam er een einde aan een lange periode van onzekerheid. De eilande lijke fusie kon door het afhaken van St. Annaland/ Poortvliet niet doorgaan, maar de kleine fusie zal per 1 juli a.s. juridisch een feit zijn. Menselijke maat Drie bestuurders Hoofdkantoor voornamer Burgemeester H.A. van der Munnik stapte woensdmid- dag door het montuur van een enorme bril. Daarmee werd de nieuwe optiekzaak van G.B. van der Heiden aan de Markt in Tholen geopend. Het chic aandoende interi eur herbergt een breed assortiment brillen, contactlenzen en accessoires in een even brede prijsklasse. "Wij verko pen brillen van 80 tot 1280 gulden", zegt Van der Heiden. Drukte Kwart procent St. Annaland Schroevendraaier Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Het fusievoorstel, het tweede dat in een halfjaar tijd op de leden werd afgevuurd, is weliswaar niet una niem aangenomen, maar wel met overweldigende meerderheid. Van Gorsel toonde zich erg blij met de beslissing. Voorafgaand aan de stemming lichtten directeur T.G.M. Bremmers en voorzitter van Gorsel de fusieplannen nogmaals toe, zoals ze dat eigenlijk al vijf keer eerder deden. Van Gorsel benadrukte nog een keer dat de fusie van de drie eilandelijke banken het beste was geweest en dat hij het jammer vond dat een aantal leden van de bank Sint-Annaland/Poortvliet op emo tionele gronden tegen had gestemd. "Ik hoop dat Sint-Maartensdijk instemt met de fusie. Dat is het bes te. Niet alleen voor de leden en de klanten, maar zeker ook voor het personeel", zei de voorzitter. M.C.J. Kosten wilde weten waarom het werkgebied van de nieuwe bank niet gewoon de gemeente Tholen kon zijn. "Er wonen toch ook klan ten van ons in Sint-Annaland en Poortvliet?" Van Gorsel legde uit dat zoiets niet kan. "Dat zou niet geaccepteerd worden door Rabo bank Nederland. Alle Rabobanken hebben een eigen werkgebied en er mag niet actief in het gebied van een ander geworven worden. Dat bete kent dat je gaat concurreren met een andere Rabobank. Dat zou ook niet goed zijn. We zouden in de clinche komen met de bank Sint-Anna land/Poortvliet." Bremmers voegde daar nog aan toe: "Als je in de statu ten zet dat het werkgebied heel de gemeente Tholen omvat, móet je ook heel dat gebied bewerken. En dan kom je elkaar tegen bij dezelfde klant. Dat is niet goed." Kosten bedoelde het allemaal niet zo: "U legt me woorden in de mond die ik niet zeg. Ik heb het niet over concurrentie, maar over het werkge bied. En omdat er klanten in Poort vliet en Sint-Annaland wonen, hoort héél Tholen toch bij het werkge bied? En als in de toekomst de twee Rabobanken op Tholen toch nog fuseren, hoef je niets te veranderen in de statuten. Besturen is vooruit zien." Maar Van Gorsel bleef van mening dat dit niet juist zou zijn. "Boven dien mag het statutair gewoon niet." Na de stemming heerste er een vro lijke, maar wat zenuwachtige, sfeer onder de ongeveer 37 aanwezigen. Er waren 17 stemgerechtigde leden die ook nog eens 25 volmachten hadden meegebracht. Na een tele foontje van directeur Bremmers naar Sint-Maartensdijk kwam deze hoopvol terug in de vergadering. Even later ging Van Gorsel nog eens informeren en met de uitslag op een bierviltje kwam hij terug. "De dronk mag een dubbel drankje worden, want ik mag u mededelen dat ook Sint-Maartensdijk vóór de fusie heeft gestemd", zei de voorzitter, die dermate onder de indruk was dat hij bijna vergat de vergadering te slui ten. Ook directeur Bremmers was blij dat er nu zekerheid is voor leden en personeel. "Het eerste dat ik morgen ga doen, is een personeelsvergade ring beleggen en daarna ga ik praten met mijn collega in Sint-Maartens dijk", zei de directeur die nu het ein de van zijn werk in Tholen in zicht ziet komen. "Ja, dat is zo. Je zou kunnen zeggen dat van de 42 stem mers er één was van wie ik mocht blijven, van de rest mag ik gaan", lachte Bremmers. Van Gorsel en Bremmers vinden allebei dat de uit slag meevalt. "Vorige keer waren er procentueel meer tegenstemmers in Sint-Maartensdijk dan nu het geval is. Het blijkt dat ook daar de fusie door een grote groep gedragen wordt", zei de voorzitter. O. Huiskamp zag dat anders: "Cul tuur moet je op een andere manier beschouwen. Er zijn bijvoorbeeld dingen die behouden moeten blijven voor het nageslacht." Huiskamp gaf een voorbeeld. Een opvoering van de musical Sweeney Todd in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom trok, ondanks een toe gangsprijs van 49 gulden, een volle zaal. Een uitvoering van de Mat- theus-passion door de COV zou, als een kaartje 40 gulden zou kosten, slechts een handvol belangstellen den trekken. Ondanks dat wil Huis kamp, met subsidie, een dergelijke uitvoering handhaven. Versluijs was "Er is op Tholen een tendens dat het college van burgemeester en wet houders steeds meer zaken naar zich toe trekt. Om de democratie te waar borgen moet de raad meer in de pap te brokken hebben." Dat zei R. Ravensteijn op een bijeenkomst van de VVD Tholen/Sint-Philipsland. De dertien aanwezigen waren una niem van mening dat de adviescom missies met burgerleden moeten blijven bestaan. "Het gemeentebe stuur wil ze opheffen omdat ze het nut er niet langer van inzien", zei fractievoorzitter J. v.d. Heuvel. De commissie kreeg onlangs van b. en w. het voorstel tot opheffing voorgelegd en ook in de commissie bedrijfsleven werd dit aan de orde gesteld. Beide commissies wijzen opheffing af. In de commissie soci aal-cultureel werk stelde één van de leden de opheffing voor, doch kreeg slechts de steun van een minderheid. "Opheffen is fout, want daarmee verdwijnt een extra communicatie middel naar de bevolking toe", vond P.C.A. Versluijs. "Je brengt de poli tiek weer verder van de burger, en het moet juist andersom", vulde G. de Kaper aan. De drie genoemde commissies wor den benoemd door de gemeenteraad, zodat die uiteindelijk over de opheffing zal moeten beslissen. Anders was dat met de werkgroep vrouwenemancipatie. Die was door b. en w. ingesteld en is onlangs ook door het college opgeheven. het daar duidelijk niet mee eens. En G. de Kaper concludeerde: "De uit voering van de Mattheus-passion heeft eigenlijk geen bestaansrecht. Het bedrijfsleven snijdt toch ook in zaken die niet renderen." De VVD is voorstander van zo wei nig mogelijk subsidiëren. "Door daarop te bezuinigen, stimuleer je verenigingen om op andere manie ren geld bij elkaar te sprokkelen", vond mevrouw E. Frigge. Volgens K. Saris is de aangekondigde bezui nigingsslag van de gemeente Tholen meer ingegeven door eigenbelang, dan met de bedoeling om clubs te stimuleren. Raadslid J. van den Heuvel noemde privatisering bij sportverenigingen een goede zaak. "De grote vraag is alleen, hoe dat financieel uitpakt." Statenlid mevrouw H. Polderman vroeg zich af hoelang dit beleid in een platte landsgemeente kan functioneren. "Nu zijn er vijf tennisclubs, straks is er misschien maar de helft meer over." Huiskamp vond dat de betrokken heid van de jeugd bij sport gestimu leerd moet worden. Van den Heuvel zei dat de VVD-fractie voorstander is van jeugdsubsidie. "Maar niet alle partijen zijn het daarmee eens." P. Stouten wilde die jeugdsubsidie ook voor de activiteiten van Uit op Tho len invoeren. "Bij subsidiëring zou je kunnen kijken naar de uitstraling die een vereniging in een dorp heeft. En zelfwerkzaamheid moet beloond worden", vond Versluijs. Mevrouw Polderman kaartte de res tauratie aan van de Grote Kerk in Tholen. De aanwezigen waren het erover eens dat dit monument behouden moet blijven. Maar over een gemeentelijke bijdrage liepen de meningen uiteen. Rijk en provincie dragen bij, de kerkvoogdij zamelt via allerhande acties geld in. "De gemeente moet alleen de toren doen", vond Versluijs. Volgens Huiskamp gaat het om de waarden die men aan zo'n gebouw verbindt. "Over waarden kun je niet praten. Je vindt het gebouw mooi of niet", stel de R. Ravensteijn. In de ogen van Stouten was het duidelijk: gemeente en kerkvoogdij zullen elkaar moeten vinden. "Als je als kerk zakelijk bent, bouw je anders toch simpel weg een nieuw kerkgebouw en laat je het monument het monument zijn." "Het stemt ons tot grote blijdschap dat het voorstel mét ruime meerder heid is aangenomen", zei voorzitter J.L. Noom. Na een nog flinke dis cussie met kritische opmerkingen aan het begin van de avond, was de spanning eindelijk geweken. De gezichten klaarden op, de glazen werden geheven en de hapjes gingen feestelijk rond. "Als we denken aan de vorige fusie van St. Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse, dan kunnen we terug zien op een goed geslaagde zaak. We verlaten een sterke en gezonde bank en gaan werken aan een nog betere bank: de Rabobank Tholen, deel uitmakend van één van de meest solide banken van de wereld. Daaraan te mogen werken, is een boeiende opdracht in het belang van de leden. Wij kunnen nu aan de slag: dat is een nieuwe uitdaging met nieuwe mogelijkheden voor bestuurders en personeel. Het is de moeite waard", aldus Noom. Directeur G.J. Harmsen was ook opgelucht. Hij bedankte de leden voor het 'ja' en het personeel voor de inzet, speciaal gedurende de fusie maanden. "Als bank proberen we een menselijke maat te hanteren en als je ziet dat we negen maanden met de fusie bezig geweest zijn, is dat een echte menselijke maat. Maar na dit positieve besluit vanavond, zijn we er nog lang niet", zei Harm sen. Er moet nog veel werk verzet Voorzitter Noom biedt dhr. Den Ouden als eerste een elektrische schroevendraaier aan met de naam van de nieuwe Rabobank Tholen. worden en daarom blijven de door Rabobank Nederland gedetacheerde medewerkers voorlopig nog in St. Maartensdijk en Tholen aan het werk. "Dat betekent wel hogere kos ten in 1994, maar daarna moeten we kans zien om de kosten te beheersen en het coöperatieve voordeel dat we de klanten per 1 juli a.s. bieden (een kwart procent minder rente voor variabele geldleningen of 0.25% meer voor spaarders van rende mentsrekeningen boven de 25.000 gulden) gestand te doen. Als twee banken hebben we voldoende draag vlak om specialisten in huis te halen en binnen een fatsoenlijk kostenni veau te blijven. Met één specialist ben je bij ziekte of vakantie kwets baar, maar dankzij de fusie kunnen we twee specialisten aan dezelfde klus zetten, die onderling vervang baar zijn", zei Harmsen. Voor de stemming over het fusie- voorstel plaatsvond (er waren 37 leden die 20 volmachten hadden meegebracht) werden er nog enkele vragen gesteld. Zo wilde L.A.M. Elenbaas liever een oneven aantal van drie bestuursleden dan de voor gestelde vier: J.L. van Gorsel voor zitter, J.L. Noom secretaris, L.C.J. Potappel plaatsvervangend voorzit ter en C. van den Berge plaatsver vangend secretaris. Voorzitter Noom antwoordde, dat er bij de eilandelijke fusie met St. Annaland/Poortvliet inderdaad drie bestuursleden waren voorgesteld. "Maar zonder St. Annaland vonden wij twee bestuurders te weinig. Uit het oogpunt van een evenredige ver deling is toen voor twee keer twee gekozen, maar het is de bedoeling daar in de toekomst drie van te maken. Daar groeien we in verband met de leeftijd van betrokkenen ook naar toe, zoals we ook de raad van toezicht kleiner (van 7 naar 6-red) gaan maken." C. Koopman vond het vreemd, dat de grote bank (St. Maartensdijk) naar de kleine (Tholen) gaat. "Meestal is het toch andersom", zei Burgemeester H.A. van der Munnik rechtsfeliciteert eigenaar Ben van der Heiden met zijn nieuwe zaak en stapt daarna door het brille- glas. De nieuwe zaak wordt bemand door de Thoolse opticienne Petra Bout en gediplomeerd opticien, optometrist en contactlenzenspecialist Gerrit Atres uit Dinteloord (binnenkort verhuist hij ook naar Tholen). Ook in Van der Heidens de winkel in Halsteren is één van de drie perso neelsleden Thools: Titia Geuze uit Oud-Vossemeer. Om vijf uur verzamelden zich de genodigden bij de nieuwe zaak aan de Markt. Burgemeester Van der Munnik toonde zich blij met het feit dat het pand sinds jaren wisselende bezetting toch weer een vaste bestemming heeft gevonden. "Van tijd tot tijd verandert Tholen op het gebied van de detailhandel: vesti gingen, uitbreidingen en beëindigin gen die gelukkig ook weer opgevuld worden", zei Van der Munnik. "Nu is er dan een optiekzaak bijgeko men. Er zijn er nu twee in de stad. Ik weet niet of daar draagvlak voor is, maar gelukkig zijn ze niet alleen afhanke lijk van inwoners van Tholen, ook mensen uit andere plaatsen kunnen hier terecht." Eigenaar Van der Hei den ziet dat ook zo. "Bovendien is er wel markt voor. Als wij er niet waren gekomen, was het op den duur toch iemand anders geweest. "Bedrijven die goed lopen verande ren van tijd tot tijd", zei Van der Munnik tegen Van der Heiden. "De uitbreiding is deel van een succes volle serie in uw carrière. Ik ben blij dat deze plek in de detailhandel op de Markt in Tholen weer een bestemming heeft gekregen. Er is weliswaar een druk op de woning markt, maar we doen ons best om de bestemmingsplannen af te krijgen. We streven er dan ook nog steeds naar dat Tholen 7000 inwoners telt in het jaar 2000." Daarmee heeft de gemeente in de resterende vier jaar nog een flink aantal voor de boeg, want het stadje telt nu ruim 6300 inwoners. Ben van der Heiden begon in 1977 een eigen optiekzaak aan Vogelen zang in Halsteren. In oktober 1985 verhuisde hij naar de Dorpsstraat. Van der Heiden is, net als Atres, gediplomeerd opticien, optometrist en contactlenzenspecialist. Hij is aangesloten bij de Oogmerk opti ciens en bij de vereniging voor con tactlensspecialisten Anvo. Naast Van der Heiden en zijn personeel, werkt ook zijn vrouw mee op admi nistratief gebied. "Dat is erg motive rend. Bovendien bespreken we ook samen wat er moet gebeuren en dat werkt heel prettig", zegt de opticien. Nu is er dan een tweede winkel bij gekomen. Op de dag na de opening was het er al een drukte van belang. "Ik heb nog niet geïnformeerd, maar een klant die er was geweest vertel de me dat het er stampvol was, zelfs een beetje een gekkenhuis", vertelt Van der Heiden die zelf in Halsteren blijft werken. Ter gelegenheid van de opening krijgen klanten die een bril of con tactlenzen kopen een bloemstuk van Van der Heiden. Voor mensen die kleinere aankopen doen, is er een flesje wijn. De kinderen krijgen een snoepzakje. Koopman. Volgens voorzitter Noom maakt dat niet veel uit. "Rabo Tholen is de voortzettende vereni ging en de coöperatie St. Maartens dijk wordt opgeheven. Dat is een juridische zaak. Maar veel voorna mer is, dat het hoofdkantoor in St. Maartensdijk komt. Bij de fusie met Scherpenisse en Stavenisse hebben we dat destijds ook meegemaakt. In wezen werd toen ook alles van ons." L.A.M. Elenbaas vermoedde, dat opheffing van de Rabo St. Maar tensdijk goedkoper zou zijn dan het stopzetten van de Rabo Tholen. "Het aantal over te sluiten (hypotheek)aktes bij de notaris speelt inderdaad mee", bevestigde Noom. A. van der Harst stelde vast, dat St. Maartensdijk als bijzonder gezonde bank fuseert met de minder gezonde bank Tholen. "De angst bestaat bij sommige leden: kan de bank in de toekomst haar paraplu-functie behouden. Veel agrarische bedrij ven hebben de wind tegen en velen die in goede tijden hun gelden aan de Rabo hebben toevertrouwd, ver keren in onzekerheid. Als het gaat regenen, moet de bank de kraan niet direct dicht draaien, maar met de paraplu klaar staan. Dat is essen tieel!" Voorzitter Noom liet" weten, dat de klanten door de fusie juist beter bediend kunnen worden. "Alles is in beweging en wij moeten juist krach tiger worden om over tien jaar nog klaar te staan. Uit de fusie van St. Maartensdijk, Scherpenisse en Sta venisse is een sterkere bank voort gekomen en ons streven is dat in het belang van de leden en de klanten ook nu te verwezenlijken." Van der Harst wees op het standpunt van sommige leden, dat de fusie kostenverhogend zal gaan werken. "Het bestuur heeft voorgesteld om een kwart procent rente minder te berekenen voor leningen of meer te betalen aan spaarders. Maar mis schien zijn twijfelaars over de fusie meer gebaat met het bevriezen van de rente en bijpassen uit de strop- penpot wanneer ze in de problemen komen", zei Van der Harst. Noom wilde daarmee voorzichtig zijn. Hij vond het voorgestelde sys teem veel beter: dan kan men zowel aan de ene, als de andere kant pro fiteren. Het afhaken van St. Annaland/ Poortvliet kwam dinsdagavond in Haestinge ook nog ter sprake. Van der Harst informeerde, of het bestuur een onderzoek had ingesteld naar de reden van het afvallen van deze belangrijke fusiepartner. "Bij het eerdere plan fuseerden wij als drie zelfstandige banken en ais men in alle wijsheid besluit om niet mee te doen, hebben wij daarin te berus ten", zei Noom. L.A.M. Elenbaas had die beslissen de vergadering in St. Annaland zelf meegemaakt. "Voorzitter Van Kem pen verdedigde de fusie met verve, maar hij had geen schijn van kans. Velen uit Poortvliet hebben voorge stemd, begreep ik na de vergadering en velen uit St. Annaland tegen. Niet om zakelijke, financiële motieven - en dat is buitengewoon jammer - maar St. Annaland wilde gewoon zelfstandig blijven." Een andere aanwezige vond dat een eenzijdige belichting. "U hebt in St. Annaland toch ook gehoord, dat er van twee kanten fouten zijn gemaakt." Elenbaas wilde dat wel toegeven: "In de eerste fusievergadering had het bestuur moeten zeggen waar het op stond." C. Koopman vond dat het meer over St. Maartensdijk zou moeten gaan, maar E. Hage wilde nog graag weten, hoe het bestuur zich opstelt ten aanzien van leden uit St. Anna land en Poortvliet die met de fusie- bank zaken willen gaan doen. "Een actieve benadering is beslist niet onze bedoeling", antwoordde voor zitter Noom. "Maar als men persé wil, dan hebben wij ze liever bij ons dan bij een andere bank. Iedereen is welkom, maar als Rabobanken onderling, lid van een gezamenlijke organisatie, doe je normaal niet aan werving in eikaars werkgebied." Voorzitter Noom toonde de leden wel een brief'van W.A. Donken uit Scherpenisse die als CDK-bank voor flexibele bedrijfsdeposito's een rente van 4.9% en 2.45% (basis) aanbiedt. "Het lijkt wel of de con currentie alles kan. Ze geven het zomaar weg, maar bij de Rabobank is het beter dan het hier in de brief staat. Wij zullen het bewijzen." De voorzitter toonde daarop een elektrische schroevendraaier, die al een paar maanden geleden klaar lag om de eilandelijke fusie te vieren, maar daar stak St. Annaland/Poort vliet toen een stokje voor. Het cadeau bleek niet aan bederf onder hevig, want dinsdagavond konden ze alsnog uitgereikt worden met chocolaadjes. Noom overhandigde dhr. Den Ouden uit Scherpenisse ais eerste de schroevendraaier. "Op de eerste vergadering zei u over de Rabobank St. Maartensdijk: 'het lijkt wel paleis Soestdijk. Zodra je aan de deurknop pakt, voel je de kwaliteit.' Met die opmerking waren we zeer vereerd, zodat u als eerste dit cadeau ontvangt", zei voorzitter Noom onder veel hilariteit. De eerste ledenvergadering van de gefuseerde Rabobank Tholen zal in oktober plaatsvinden. Dan zullen de cijfers over 1993 officieel aan de orde komen. Het balanstotaal van St. Maartensdijk was inmiddels gestegen van 154 miljoen gulden per 31 december tot 166 miljoen nu. Met de ook gegroeide Rabobank Tholen bedraagt het balanstotaal van de nieuwe bank inmiddels meer dan 300 miljoen. Tachtig belangstellenden waren er donderdag in Meulvliet tc Tholen op een voorlichtingsavond voor boeren en tuinders van de drie gezamenlijke Rabobanken. Dhr. J. Meurs, agra risch krcdictadviscur van Rabobank Nederland, hield een praatje over financieringsbeleid in goede en slechte tijden. Dhr. A.L.P. de Bak ker, sociaal-economisch voorlichter van de landbouworganisatie ZMO, sprak over bedrijfsopvolging is maatwerk. Directeur G.J. Harmsen uit St. Maartensdijk leidde de bij eenkomst, die als thema had: boe ren, tuinders en de Rabobank wer ken samen aan de toekomst. De combinatie SGP-GPV-RPF houdt maandag in Middelburg een bijeenkomst in het kader van de Europese verkiezingen. Sprekers zijn L. van der Waal (SGP, Ridder kerk), J. Blokland (GPV, Capelle a.d. IJssel) en R. van Dam (RPF, Bameveld). De combinatie van de drie christelij ke partijen heeft als thema voor de campagne gekozen: Nederland, zelfstandig in een samenwerkend Europa. De drie verzetten zich tegen het geforceerde eenheidsstreven zoals neergelegd in het Verdrag van Maastricht. "Van een superstaat Europa, die zich richt op macht en materiële vooruitgang, is geen heil te verwachten", aldus lijsttrekker en Europarlementariër Van der Waal. De bijeenkomst in de Ontmoetings- kerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg begint om acht uur. Nederland gaat op 9 juni naar de stembus voor de verkiezing van 31 leden voor het Europese parlement. Er kan gekozen worden uit elf partij en: CDA/Europese Volkspartij, PvdA/Europese Sociaaldemocraten, VVD/Europese Liberaal-Democra ten, D66, SGP-GPV-RPF, Een Betere Toekomst, Socialistische Partij, De Groenen, Lijst 9, Cen trumdemocraten, Groen Links. Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9