Doelpuntrijk duel bij Stavenisse Twee teams van Sint-Annaland ongeslagen kampioen eerste klas A A 1 M. Quist wint wisselbeker voor derde keer Dames 2 TOV deelt eerste plek met Oostkapelle Heren van Ruucstoppelen kampioen zonder spelen IF Heren 3 eerste in vijfde klasse districts competitie k. autobedrijf krebbekx Boys A-junioren Thol. niet landelijk Smash speelt vierde keer beslissing Emergo na rust onderuit H.V.Holland viert driemaal kampioenschap Philip Morris wint voetballen voor bedrijven Goes komt niet opdagen voor laatste duel K. v.d. Hoek eerste op het Scheldecircuit in Rilland Donderdag 19 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 25 Matig optreden Vosmeer Vierde klas afdelingsvoetbal Zwaar bevochten kam pioenschap Thol.Boys 4 Vijf treffers Jaap Schot Half dozijn treffers Zaalvoetbal 'MEULVLIET" THOLEN Spanning bij bedrijven- competitie Heren 2 CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Jacoba van Beieren Tennis Schooljeugd Drie keer Koersballen ouderen Tafeltennis Korfbal ZTC Motorsport Gezellig Vosmeer heeft de competitie afgesloten met een 1-2 nederlaag tegen Kruisland, dat ondanks die overwinning degradeert. De Thoolse eerste klasser eindigt na een matig seizoen op de zevende plaats in de rang schikking. In de tweede klasse won Stavenisse van VVR in een doel puntrijk duel (6-4). Stavenisse is op een gedeelde vierde plaats geëin digd. Tegen Kruisland leed Vosmeer de zevende nederlaag na de winterstop. Sinds 31 oktober heeft het team geen thuiswedstrijd meer gewon nen. Zondag scoorden de Braban ders in de laatste minuut de winnen de treffer 1 -2). In de eerste helft van dit matige duel vielen er nauwelijks doelkansen te noteren. Halverwege zette Kruisland bij een aanval de Vosmeer-verdediging te kijk en met een schot opende het de score. De Brabanders moesten per se winnen, dan zou er nog kans zijn op een beslissingswedstrijd tegen TPO. Vosmeer miste, naast de geblesseer den Hans Vogel, Fred Hommel en Ron Vaders, voor dit duel ook de inmiddels 40-jarige Leo Havermans en Richard Voshol. In de tweede helft kwam John v.d. Klundert in het veld voor Bas Quist. De gelijkmaker kwam tot stand nadat Adrie Capelle werd afgestopt in het strafschopgebied. Hij benutte zelf de penalty. Daarna kwamen er nog kansen voor Capelle en de ver dienstelijk spelende John Vroegop. Het gespannen Kruisland wond zich op over het optreden van de scheids rechter en reageerde dat af op de tegenstander, waardoor het duel onvriendelijker werd. De Braban ders grossierden in gemiste kansen. Ballen gingen naast en over, terwijl doelman Gerwin Hoek ook enkele keren handelend moest optreden. Toen een Kruislander, na het maken van een overtreding, commentaar op de scheidsrechter bleef geven, kon hij met twee gele kaarten vertrek ken. De bezoekers drongen Vosmeer terug, zelfs de doelman ging mee naar voren. In de laatste minuut resulteerde dat in de winnende treffer. Maar doordat TPO gelijk speelde, was de degradatie voor Kruisland alsnog een feit. Aan het begin van de tweede helft werd Vosmeer-spits Ron Vaders gehuldigd. De geblesseerde topsco rer speelde 350 wedstrijden in het eerste, maar zet er nu een punt ach ter. Op Hemelvaartsdag ging Vosmeer op bezoek bij Noordhock. Dat lever de een wedstrijd op met veel mid- dcnvcldspcl, een licht overwicht v(x>r Vosmeer, maar weinig doel kansen. Het bleef dan ook 0-0. De thuisclub had nogal eens moeite met de beslissingen van de scheidsrech ter. In dc blessuretijd van de eerste helft leverde dat ccn speler twee Wie in berglandschap van top naar top wil lopen moet lange henen hebben, heeft Friedrich Nietzsche eens geschre ven. Het vierde elftal van Tholense Boys heeft bewezen, dat deze spreuk (Mik op de voetbalsport van toepassing is. Hoe wel de ploeg een topseizoen draaide (van 22 wedstrijden maar één verloren en vijf gelijkgespeeld), moest ze in de jacht op de titel soms door diepe dalen. Zaterdag werd tegen DVO 5 het kampioenschap in de vierde klasse reserve A binnen gehaald. Een gelijkspel volstond om de titel veilig te stellen, maar in Roosendaal kwam DVO al snel op voorsprong. Na een hoekschop bleef de bal hangen in het Thoolse strafschopgebied, waarop een aanvaller het leer in de korte hoek schoot. Tholen liet zich, aangevuurd door de meegereisde supporters, niet ont moedigen. Er kwamen doelkansen, maar de afwerking liet te wensen over. Boven dien bood DVO goed tegenstand. In de tweede helft was van sprankelend voetbal bij de Tholenaren geen sprake meer. Zeker niet toen de Brabanders hun voorsprong na een kwartier naar 2-0 uit bouwden. Met man en macht probeerden de geel-zwarten de achterstand ongedaan te maken, en met succes. Binnen tien minuten trof Cees Schot twee keer doel (2-2). Schot speelde zijn afscheidswed- strijd, hij stopt op medische gronden. Tien minuten voor het einde kwam de thuisclub onverwacht opnieuw op voor sprong, maar even later bracht Marco Rijsdijk met een hard afstandsschot zijn team weer langszij (3-3). DVO gaf zich nog niet gewonnen, maar vijf minuten voor het einde besliste Karim Benjilali het duel (3-4). Die voorsprong gaf Tho lense Boys niet meer uit handen en na het laatste fluitsignaal vielen spelers en sup porters elkaar dolgelukkig in de armen. Tholense Boys 5 besloot de succesvol verlopen competitie in de vierde klasse reserve B met een 9-1 overwinning tegen Stavenisse 3. Dat bood vóór de wedstrijd de felicitaties en bloemen aan wegens het behaalde kampioenschap. Aanvankelijk ging de strijd redelijk gelijk op, maar dat veranderde na een minuut of twintig. Uit een snelle aanval opende Jaap Schot de score voor Tholen se Boys. Stavenisse had vervolgens domme pech; tot twee keer toe knalde de bal op de lat van het Thoolse doel. Leen Ottevanger scoorde 2-0 en Sjaak Suijker- buijk bepaalde de ruststand op 3-0. Na de thee bleef laatstgenoemde aan de kant voor Piet Geuze. Verdere doelpunten bleven twintig minuten lang uit, maar daarna tilde Schot de stand met een hat trick naar 6-0. Toen was het de beurt aan Rob Deurloo, ingevallen voor Leen van 'As. Hij scoorde 7-0 en gaf even later een voorzet op Jaap Schot die zijn vijfde treffer liet aantekenen. Toen Chris Quist geblesseerd uitviel, moesten de Tholena ren met tien man verder. Niettegenstaan de voerde Leen Ottevanger de score kop pend op tot 9-0. De tiende treffer kwam er ook, maar die viel in het Thoolse doel, zodat dit sportieve duel in 9-1 eindigde. gele kaarten op wegens commen taar. Ook de grensrechter van Noordhoek mocht na de rust niet terugkomen. In de tweede helft kreeg Vosmeer enkele kansen via Marcel Haver mans en John Vroegop. Laatstge noemde werd vervangen door Mar co de Jonge. Het laatste kwartier was Noordhoek meer in balbezit en drong flink aan, maar een doelpunt bleef uit. Sprundel Grenswachters Groen Wit De Schutters FC Bergen Noordhoek Vosmeer Wemhout TVC '39 TPO SC Kruisland Oudemolen 22 16 3 22 13 6 22 12 7 22 125 22 11 5 22 8 7 22 6 6 22 22 22 22 22 73 64 46 45 3 3 3 35 52-14 3 32 57-33 3 31 57-23 5 29 48-24 6 27 48-43 7 23 46-33 10 18 27-35 12 17 27-48 12 16 28-39 12 14 20-35 13 13 24-70 16 9 28-65 De 6-4 overwinning van Stavenisse op VVR had nog groter uit kunnen vallen, als alle kansen benut waren. Aan de andere kant werden onnodig treffers weggegeven. Na ruim vijf minuten nam VVR de leiding. Maar na een kwartier bracht Leen Lem- son, uit een dieptepass van Jeremy Gierman, de stand weer in even wicht. Nog voor de rust liep de thuisclub naar 2-1 uit. Martin Neele speelde William Smits aan, die met een hakbal het leer voor de voeten van de meegekomen Neele depo neerde, zodat deze kon afronden. Meteen na het beginsignaal voor de tweede helft scoorde VVR de gelijk maker. De Brabanders waren gebrand op een gelijkspel, omdat ze dan definitief veilig zouden zijn. Maar nu kwam de doelpuntenma- chine bij Stavenisse op gang. De snelle Leen Lcmson, William Smits en opnieuw Lcmson voerden de sco re naar 5-2 op. Daarna viel de thuis club terug. Uit buitenspclpositie scoorde VVR 5-3 en slordig verde digen bracht de ploeg uit Rijsbcrgen zelfs op 5-4. Vlak voor tijd echter bepaalde Adrie Smits, die zijn mid dag niet had, met ccn solo dc eind stand op 6-4. Zigo 22-38 Dongen 22-37 Advcndo 22-27 V redcrust 22-22 SC Stavenisse 22-22 TVC '39 22-22 Rood-Wit Alliance VVR Bocimccr Vclocitas '31 22-20 22-18 22-16 22-15 22-14 FC Wandelbos 22- 8 Na eerste te zijn geworden in poule A van de Meulvlietcompetitie, pakte Hof van Holland ook de beker. Om de zege compleet te maken, wonnen de zaalvoet ballers zondag (x>k het algemeen kani- pitxmschap. Internationals, kampioen van poule B, werd met 5-2 verslagen. Het promotie/degradatieduel tussen Batavieren en 't Anker werd door de eer ste met 7-3 gewonnen. Dat betekent dat beide ploegen in hun eigen poule blijven: Batavieren in A en 't Anker in B. Zater dag om half negen begint de feestavond van de Meulvlietcompetitie waarop ook de officiële prijsuitreiking plaatsvindt. De bedrijvencompetitie krijgt nog een spannend einde. De strijd om het kam pioenschap gaat tussen het eerste en tweede team van General Electric plas tics. G.E. I is uitgespeeld en staat op dit moment bovenaan. G.E. 2 staat op pun ten achter en moet daarom dinsdag van café Stavenisse winnen om de titel te pakken. Het doelsaldo van G.E. 2 is namelijk beter dan bij het eerste team. Maar café Stavenisse is tijdens de com petitie opgeklommen van een onervaren ploeg naar een goed spelend team dat de laatste tijd verrassende wedstrijden speelde. De strijd is dus nog niet hele maal beslist. Het team van Philip Morris heeft vrijdag het bedrijfsvoetbaltoemooi van Smerdiek gewonnen. In de fina le - die in 0-0 eindigde - nam de ploeg de strafschoppen beter dan de Rabobank. Derde werd Budelpack, 4. PTT, 5. Visser Smit, 6. Dacom- ex, 7. gemeente Tholen en 8. Deloit- te Touche. Er werd in twee poules gespeeld. De resultaten waren als volgt. Poule A: gemeente-PTT 1-3, Rabo-Dacomex 4-0, gemeente-Dacomex 0-1, PTT- Rabo 0-2, Rabo-gemeente 3-1PTT- Dacomex 3-0. Poule B: Deloitte- Visser 1-3, Budelpack-Philip Morris 2-3, Deloitte-Budelpack 1-7, Visser- Philip Morris 1-3, Visser-Budelpack 2-6. Het eerste heren- en damesteam van tennisclub St.Annaland. Staande van links naar rechts Arie Suarez, Arie Borst, Leen Goedegebuure, Trijnie Goedegebuure, Willie de Rijke, Hanna Moerland. Zittend van links naar rechts Cent van Dijke, Marco Bolier, Marrie Fase-Quist, Corrie Bazen en Ria van Wijngaarden. Het eerste herenteam van tennisvereniging Sint-Annaland is ongeslagen kampioen geworden in de eerste klasse van de districtscompetitie. Ook de dames dubbelploeg werd ongeslagen kampioen in de eerste klasse met slechts vier verliespunten. Beide teams promoveren naar de hoofd klasse. Het derde herenteam werd eerste in de vijfde klasse. Heren I van Sint-Annaland speelde de laatste wedstrijd tegen Hansweert. Voor het eerst in de competitie kwam Arie Suarez in het enkelspel zijn meerdere tegen. De sterk spelende Cl-tennisser van Hansweert won met 2-6, 4-6. Leen Goedegebuure had daarentegen een gemakkelijke wedstrijd en won met 6-1 en 6-2. Arie Borst, die steeds sterker gaat spelen, had ook weinig moeite met zijn tegenstander en won met 6-0 en 6-2. Marco Bolier verloor de eerste set in de tie-break en ook de tweede ging verloren met 2-6. Suarez en Goedegebuure won nen hun dubbelspel met 7-5 en 6-1. Bolier en Cent van Dijke wonnen in drie sets. Nadat ze de eerste set verloren met 2-6, stelden ze orde op zaken en maakte de partij af met 7-5 en 6-3. De dames kwamen dit jaar voor het eerst uit in de eerste klasse en behaalden meteen het kampioenschap. Willie de Rijke, Hanna Moerland, Trijnie Goede gebuure, Corrie Bazen, Ria van Wijn gaarden en Marrie Quist vormen de ploeg waarin gezelligheid voorop staat. Zelf zeggen ze daaraan ook de goede resultaten te danken. In de rij van wed strijden werden Vogelwaarde, Brou wershaven en Middelburg met 4-0 ver slagen. Sluiskil, IJzendijke, Goes en Sint-Maartensdijk dolven met 3-1 het onderspit. Op de laatste competitiedag moesten de heren van Sint-Annaland 2 het opnemen tegen Souburg 6 dat nog steeds tegen degradatie vocht. Adri Goedegebuure won vrij eenvoudig zijn partij, maar Henk Giljam was minder fortuinlijk en moest na een 6-1 verlies in de eerste set ook de tweede aan zijn tegenstander laten. Thijs Fase verloor befde sets van een laconiek spelende Souburger. De eerste set ging met 6-4 naar de tegenstan der en Fase verloor de tweede ruim met 6-0. Wim Bazen boekte een nxxtie zege. Advertentie l.M. Nadat hij de eerste set met 1-6 had gewonnen kwam hij in de tweede op een 5-0 achterstand. Hierop werkte Bazen ook nog eens verscheidene setpoints weg en won tenslotte in de tie-break. Het dub belspel liep uit op twee driesetters. Zowel het duo Goedegebuure/Fase als Giljam/Bazen verloren. De drie herenteams in de zaterdagcom petitie deden het goed dit weekeinde. Het eerste team won thuis met 5-1 van Kapelle 2. De tweede ploeg veroverde tegen Sint-Annaland alle zes punten. Tegen de verwachting van de spelers in, werden ze echter geen kampioen. Heren 3 deelde in de uitwedstrijd tegen Goes 5 de punten: 3-3. In de zondagcompetitie won het eerste herenteam thuis met 5-1 van Ouden bosch 5, maar heren 2 verloor van Fij naart met 6-0. Het dames dubbelteam moest op de laatste competitiedag de meerdere erkennen in de kampioen Sint- Annaland: 1-3. De jeugd tot en met 17 jaar bleek niet opgewassen tegen Zierik- zee en ging met 5-1 tenonder. Zaterdag beginnen twee teams in de districtscom petitie mixed 35-plus. M. Poot, A. Suarez en mevr. M. Quist zijn de nieuwe clubkampioenen van tennisvereniging Sint-Annaland. Donderdag werden de finales gespeeld. Marrie Quist won voor het eerst in de geschiedenis van de ten nisclub voor de derde keer achter elkaar de wisselbeker en mocht die daarom definitief in haar kast zetten. Arie Suarez stond voor de achtste keer in de finales. Er waren dus geen verrassende winnaars. Bij de heren B f-erd er in twee poules gespeeld: één voor ouderen en één voor jongeren. Bij de ouderen won M. Poot en Anco van 't Hof werd eerste bij de jonge ren. In de kruisfinale tegen Van 't Hof leverde Poot een uitstekende prestatie door de derde set na een 5-2 achterstand en in totaal 6 matchpoints tegen toch nog te winnen. Hij werd bij de heren B eerste gevolgd door Anco van 't Hof, Jan den Engelsman en Robert van 't Hof. Bij de heren A streden 16 deelnemers om de titel. De meest opvallende wedstrijd in de voorronde was die van voorzitter Cent van Dijke tegen Thijs Fase. De twee zijn verdedigers bij uitstek en de partij duurde drie uur. Van Dijke kwam als winnaar uit de strijd. In de kwartfina les stonden de twee jongste deelnemers. Jaap Dekker en Marco Bolier, tegenover elkaar. Favoriet Bolier had zijn dag niet, terwijl Dekker juist prima in vorm was. Dekker won dan ook met 3-6, 1-6. Arie Suarez won gemakkelijk van Robbert v.d. Wal met 6-0, 6-0 en Arie Borst ver sloeg Cent van Dijke moeizaam met 7-6 en 6-5. Leen Goedegebuure klopte Adrie Goedegebuure met 6-0 en 7-6. In de hal ve finales kon Dekker niet op tegen Leen Goedegebuure en verloor met 6-3, 6-1. Suarez won gemakkelijk zijn partij tegen Borst: 6-16-1Zo stonden voor het acht ste jaar Arie Suarez en Leen Goedege buure tegenover elkaar in de finale. Van meet af aan had Suarez een voorsprong. De snelle en tactische speler kon vol staan met het retourneren van de ballen en wachten tot zijn tegenstander een fout zou maken. Goedegebuure trok aan het kortste eind en verloor met 6-4, 6-4. In de strijd om de derde plek won Borst van Dekker. De jeugdbegeleiding van de club organi seerde vrijdag een onderling toernooi voor de middelbare schooljeugd. Mee doen was belangrijker dan winnen, maar desondanks werd naar het aantal gewon nen games gekeken. Er werden voorna melijk enkelpartijen gespeeld, en door ieder één keer gemengd. Toen alle games bij elkaar opgeteld waren, kwam bij de jongens Jaap Dekker als winnaar uit de bus en bij de meisjes Danielle Giljam. De basisschooljeugd kwam dinsdagmid dag in actie voor het behalen van het diploma bal- en slagvaardigheid. Vóór de diploma's werden uitgereikt, kreeg iedereen nog een ijsje. Op de woensdag middagen 15 en 22 juni worden de club kampioenschappen voor de jeugd gehou den. Elf dames maakten onderling het kam pioenschap uit. Iedereen was benieuwd waar de nieuwkomer Ria van Wijngaar den zou eindigen. In de halve finales klopte Marrie Quist met sterk spel Corrie Bazen. Ilja Fase moest het onderspit del ven tegen Ria van Wijngaarden. Met techniek en tactisch heel sterk spel, won mevr. Quist van mevr. Van Wijngaarden die nog niet helemaal bijgekomen was van de halve finale tegen Fase. In twee sets werd de partij beslist: 6-2, 6-1. Mevr. Fase won in een driesetter van mevr. Bazen in de strijd om de derde plaats. Het eerste dames-dubbelteam van tennisvereniging TOV uit Oud-Vos- semeer eindigde in de competitie op een gedeelde eerste plaats met Oostkapelle. Maar de laatste haalde in de wedstrijden iets meer punten en promoveert daardoor in ieder geval. TOV moet de indeling in de ove rige poules afwachten. De dames van TOV gingen in Breskens met de volle vier punten naar huis. Lony Hommel en Mariëtte Btxmman wonnen met de klinkende cijfers 6-0, 6-0. An Roza en Stina van Driel klopten hun Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: mevr. M. Geuze en mevr. C. van Splunter 27 p; mevr. A. Gixxle en ntevr C. van Mierlo 23 p; mevr. M. Dane en A. van Splunter 20 p; mevr. M. Bijl en mevr. C. Free 19 p; C. van Haaften en W. Bijl 18 p; mevr. C. Bolier en L. Kloet 16 p; J. Geuze en A. Lecmreijzc 12 p. Tholen: P. Schot en mevr. S. Hoven 18 p; mevr. M. Schot en J. Vroegop 17 p; mevr. R. Vroegop en A. Verkatnman 17 p; ntevr. A. Bal en wisselende partner 10 p; ntevr. F. Schellinger en ntevr. R. Nag- tegaal 10 p; ntevr. C. Praat en J. Geuze 9 p; D. Schellinger en H. Bal 8 p. De A-junioren van Tholense Boys stoten niet door naar de landelijke derde divisie. Op het Brabants kam pioenschap, zaterdag in Someren, werd het team van trainer/coach Aad v.d. Meeren achtste en laatste. "Maar we hadden eigenlijk eerste moeten worden, want we speelden het betere voetbal", zegt Van der Meeren. De verschillen waren klein. Als Tholense Boys de derde poule wedstrijd had gewonnen, had het mogen spelen om de eerste plaats. Het werd echter 1-1 en daardoor moest de strijd worden aangebonden om de voorlaatste plaats. Moe en teleurgesteld verloren de Tholena ren dat duel, tegen Gemert, vervol gens met 3-0. In de poule werden wedstrijden van twee keer een kwartier gespeeld. Eerste tegenstander was HVCH, kampioen van de jeugdkring Maas- buurt. Door een fout in de achter hoede verloor Tholen met 1-0. Tegen Valkenswaard (De Kempen) kwam Tholense Boys twee keer op voorsprong. Het werd 1-1 dooreen eigen doelpunt, toen de keeper de bal tegen de laatste man schoot en het leer in het doel rolde. In de laat ste minuut legde de arbiter de bal op de stip, waardoor Valkenswaard de eindstand op 2-2 bepaalde. Ook tegen VVR (De Baronie) kwamen de Tholenaren op voorsprong. Maar in plaats van een tweede treffer voor Tholen, scoorden de Rijsbergenaren in de laatste minuut de gelijkmaker. Ondanks de sportieve tegenvaller, spreekt Van der Meeren van een geslaagde dag. "Er waren de nodige scouts aanwezig, die verschillende Thoolse spelers bekeken. Zo was de PSV-scout gecharmeerd van Copain Kortland." Van der Meeren houdt voor het nieuwe seizoen acht spelers van zijn team over, de rest stapt over naar de senioren. "Eén of twee spe lers zijn rijp voor het eerste", aldus de trainer. Voor de vierde keer in vijf jaar moet Smash '76 in een beslissingswedstrijd uitmaken of het al dan niet degradeert. De nummer voorlaatst in de klasse 3B neemt het vrijdagavond om acht uur in Honger heide op tegen Smash '70 3, dat tweede is geworden in de klasse 4B. Het Sint-Annalandse team mist voor dit belangrijke treffen de basisspelers Ad Verhage en Adrie Aamoudse. Zij hebben andere verplichtingen. Routinier Piet Ridderhof uit Oud-Vossemeer zal, samen met David van Driel en Marco Saarloos, de eer van Smash '76 hoog houden. Voor Saarloos wordt het de der de keer dat hij in een dergelijke beslis singswedstrijd speelt. Voor het eerst overkwam dit Smash in 1990. Door een gelijkspel tegen Back hands 7 uit Sint-Willebrord bleef men toen vierdeklasser. Het jaar daarop werd door een 6-3 winst op TCO '78 uit Ossendrecht het derdeklasserschap behouden. Maar vorig jaar lukte dat niet. Toen degradeerde Smash na een span nende wedstrijd tegen TCO 2. De tegenstander van morgenavond werd met acht punten achterstand op de kam pioen maar nipt tweede, met een gemid delde van 5 punten per wedstrijd. Het tweede team van Smash '70 uit Noord hoek was een competitietegenstander van het Sint-Annalandse Smash. De Tholenaren wonnen beide ontmoetingen (8-2 en 6-4). Emergo heeft de uitwedstrijd tegen Kor- batjo 2 met 6-4 verloren. In de eerste helft konden de Tholenaren de stand nog gelijk houden (2-2), maar na de rust werd het duel uit handen gegeven. De Thoolse doelpunten werden gemaakt door Marco v.d. Hoek (2x), Jessica de Rijke en Erwin Stapel. Emergo 2 deelde de punten met Olympia 3: 5-5. Kristian van Heemskerk en Gerrie Anthonisse van de B-jeugd draaiderupri- ma mee in het team. De treffers kwamen op naam van Gerrie Anthonisse, Karen Verduit, Rita van Heemskerk, Peter Klomps en Ad Farla. De D-jeugd van Emergo noteerde een I - 4 overwinning op DSO, door doelpunten van Jaco van Heemskerk (2x), Linda Heijboer en Trudy Koolaard. Emergo F liep voor het eerst in lange tijd tegen een nederlaag aan. DSO uit Klun dert was net iets sterker en won met 3-2. De Thoolse treffers kwamen op naam van Gerdie Dorst en Niels Uytdewille- gen. De strafworpen eindigden in 29-14. De kampioenen van De Ruucstoppelen I. Staande van links naar rechts Chiel v.d. Est, Marco van Her pen en Ad den Engelsman. Zittend de geblesseerde Roland Walpot (links) en Sjaak Koolaard. Het eerste herenteam van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland is zonder de laatste wedstrijd te spelen kam pioen geworden in de tweede klas van de districtscompetitie. Daarmee zetten ze hun successen van eerdere jaren voort toen ze vanuit de vijfde ineens naar de derde klasse promoveerden en later naar de tweede klas se. De dames van De Ruucstoppelen vechten nog voor een tweede plaats. tegenstanders met 6-2, 6-2. mevr. Hom mel en mevr. Roza haalden de winst bin nen met 6-3, 6-2 en mevr. Boonman en mevr. Van Driel sloten af met 6-2, 6-2. De laatste wedstrijd werd thuis tegen 's-Gravenpolder afgewerkt. Weer kwam TOV met vier punten uit de strijd. Mevr. Hommel en mevr. Boonman wonnen de eerste set moeizaam met 7-6 en de twee de vrij gemakkelijk met 6-1. Mevr. Van Driel en mevr. Roza haalden de punten binnen in 6-2, 6-4 en mevr. Roza en mevr. Btxmman wonnen gemakkelijk met 6-0, 6-1. Mevr. Hommel en mevr. Van Driel maakten de zege compleet met 7-5 en 6-2. Ook het tweede damesteam van TOV is aan het einde van de competitie geko men. De uitwedstrijd tegen Zierikzee werd met 1 -3 door TOV gewonnen, maar er kwamen twee driesetters aan te pas. Jessie Aarden en Corrie Egberts haalden moeizaam de winst met 4-6, 6-3 en 5-7. Ook Hennie Niemantsverdriet en Abra van Vossen hadden drie sets nodig voor de overwinning: 5-7, 6-4 en 2-6. Mevr. Aarden en Ada van Meer verloren in twee sets van 6-3 en mevr. Egberts en mevr. Niemantsverdriet trokken de wed strijd naar TOV door in twee sets van 2- 6 te winnen. In de wedstrijd tegen Wes- tenschouwen werden de punten gedeeld. De combinaties van Lia Hopmans, Cor rie Egberts, Jessie Aarden en Abra van Vossen wonnen twee van de vier dub bels. Het mixed-team van de Zeeuwse tennis- coinbinatie (ZTC) won in Vlissingen van DOS met 7-1Mireille Drenth en Corine Davidse bleven ongeslagen. De heren dubbel werd in een spannende driesetter dtxtr Pieter Potter en Robin Schoonen gewonnen. Carlo Heijboer was-de enige die zijn enkelspel verloor. Daarmee staat ZTC aan kop in het klassement met 28 punten. De Zoom volgt met 27 punten, dan Zuid-Westhoek en Roosendaal met elk 25 punten. ZTC speelt 29 mei thuis tegen Zuid-Westhoek. Chiel v.d. Est, Marco van Herpen, Ad den Engelsman, Roland Walpot en Sjaak Koolaard speelden zich voor het tweede achtereenvolgende jaar ongeslagen naar de kampioenstitel. "Zo kampioen worden is niet zo leuk", vinden ze allemaal. Goes, dat in de onderste regionen eindig de en waarvoor niets meer op het spel stond, belde af met de mededeling dat ze niet genoeg spelers bij elkaar konden krijgen. "Ze hebben over de driehonderd leden en dan zouden ze niet eens vier spelers bij elkaar kunnen krijgen. Dat snap ik niet", zegt Den Engelsman. Maar de Sint-Philipslanders hadden nog maar één puntje nodig en het kampioenschap kon hen praktisch niet meer ontgaan. Dus waren er bloemen en champagne. Het vijftal kreeg voor hun uitstekende prestatie een sporttas van restaurant 't Veerhuis. De dames speelden de voorlaatste com petitiewedstrijd weer met de vaste opstelling. Thuis werd Goes verslagen met 4-0. Leni Verwijs en Elly van Dijke wonnen de eerste set moeizaam met 6-4, maar de tweede ging, na een gelijk opgaande strijd, met 5-7 naar de tegen standers. In de derde set waren de thuis- speelsters sterker: 6-3. Betsie Huijsmans en Nettie van Westen vonden elkaar goed en speelden een sterke partij die binnen een uur beslist werd in het voor deel van de Sint-Philipslandse dames: 6- 0 en 6-1. Mevr. Verwijs en mevr. Huijs mans kregen het niet gemakkelijk in de eerste set. Via een tie-break kwamen ze toch op voorsprong en daarna verliep de tweede set zonder problemen: 7-6 en 6-2. Mevr. Van Dijke en mevr. Van Westen waren in de eerste set sterker, maar het scheelde weinig of er moest een derde set aan te pas komen. Maar dtxtr goed spel trokken ze de tie-break naar zich toe: 6-2 en 7-6. Met nog één wedstrijd voor de boeg zit een tweede plek er nog in. Heren 2 van De Ruucstoppelen hield het op een 3-3 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Westerschouwen. S. Everaers ver loor in drie sets met 6-7, 7-6 en 6-2 en tx)k A. Noorthoek ging in een driesetter tenonder met 1-6, 7-5 en 6-0. I. Verwijs won vrij gemakkelijk met 2-6 en 4-6, net als D. Verwijs die zijn tegenstander ver sloeg met 1-6 en 4-6. In het dubbelspel werden weer de punten gedeeld. I. Ver wijs en Everaers verloren met 4-6,6-3 en 6-1maar D. Verwijs en Noorthoek trok ken de stand weer gelijk dtxtr erg gemak kelijk te winnen in twee sets van 0-6. In de laatste wedstrijd van het seizoen ging het derde herenteam van De Ruuc stoppelen tenonder tegen thuisploeg Heinkenszand. In het dubbelspel verlo ren M. Verkerke en J. Walpot met 6-1 en 6-4. Ook H. Quist en J. van Dijke moes ten de winst laten liggen: 3-6,2-6. In het enkelspel verloor Walpot met 7-5 en 6-0. Verkerke trof het niet beter en hij verloor met 7-5 en 6-1. Ook Quist dolf het onder spit met 6-0 en 6-4. Van Dijke was de enige die voor een overwinning zorgde. Hij won zijn partij in 4-6, 3-6. De ploeg concludeert dat het seizoen 'misschien niet succesvol was maar wel gezellig'. De jeugd van De Ruucstoppelen was voor de tweede keer succesvol tegen Eegedima uit Tholen. Deze keer speel den de Sint-Philipslanders niet op eigen terrein. De vier enkelspelen konden tege lijk op vier banen worden afgewerkt. Allemaal werden ze vrij gemakkelijk gewonnen door de gasten. Patrick Wal pot haalde de partijwinst binnen met 3-6, 3-6. Koen van Dijke won met 0-6 en 3-6, terwijl Marianne de Jager die stand omdraaide en won met 3-6 en 0-6. Mir jam Verwijs maakte korte metten met haar tegenstander en versloeg die met 0- 6 en 1-6. Hierna werden de twee mixed partijen gespeeld die ook weer naar De Ruucstoppelen gingen. Patrick Walpot en Mirjam Verwijs wonnen met 6-7 en I - 6. Koen van Dijke en Marianne de Jager hadden wat minder moeite met hun tegenstanders en wonnen met 1 -6 en 0-6. Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk en Joey Moerland uit Stavenisse ver schenen zaterdag aan de start van de motorcrosswedstrijd op het Scheldecir cuit in Rilland. Kevin was in vorm. In de eerste manche ging het heel hard, maar de Sint-Maartensdijkse crosser werd dankzij een uitgekiende rit als tweede afgevlagd. In de tweede manche begon het te regenen waardoor het zand minder stoof en de crossers een beter zicht had den. Kevin eindigde als eerste in deze clubwedstrijd. Joey Moerland had een pechdag. Tijdens de training merkte hij dat er iets schortte aan de vering van zijn motor. Daardoor kon hij niet starten in de eerste manche. Coi'egacrossers kwamen informeren wat er aan de hand was en gaven Moerland tips. Daardoor wist de Stavenissenaar wat hij moest doen en hij was op het nip pertje klaar voor de tweede manche. Hij benutte die echter niet om nog zo hoog mogelijk te eindigen, maar om zijn motor uit te proberen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 25