Provincie Zeeland Afval voor compost VZOS zwaait Leo Neele uit Liberg presenteert gaaf concert op bevrijdingsdag Scheepvaartberichten Lessen in zeefdrukken Ook Thoolse route tijdens fietsdag VVV Eerste prijs voor Canticum Pinksterketen Verkoop van wijkgebouw in Poortvliet Woensdag 11 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Afsluiting Maandag 5 september zal het de eerste keer zijn dat in een Zeeuwse gemeente groente-, fruit- en tuinafval (gft-afval) apart wordt opgehaald. In vier maanden tijd volgen de andere gemeenten. Een uitgebreide voorlichtingscampagne gaat van start om de Zeeuwen voor te bereiden daadwerkelijk over te gaan op gescheiden opslag van afval. Fusie waterschappen Gesloten Zeeuwse creditcard Voorzitter treedt terug na 30 jaar Met een speciaal lied op de melodie van het Zeeuwse volkslied, een gouden dasklem met inscriptie en een dia klankbeeld heeft de Sint-Philipslandse zangvereniging VZOS zaterdag voorzitter Leo Neele uitgezwaaid. Na ruim 30 jaar vond deze het welletjes. Hij blijft nog wél zingen in het koor. St.Philip stand vertegenwoordigt Zeeland Een belevenis. Zo heeft de Sint-Philipslandse afvaardi ging naar het bevrijdingsconcert in Amsterdam dit uit stapje ervaren. "Een hele gave avond noem ik dat", vertelt mevrouw Van Doesburg-Menger. Zij vertegenwoordigde gymnastiekvereniging De Flippers. Pak even uw zakboekje Oranje Nationaal Comité Collectes Gehandicaptensport Astmafonds Nieuws Woensdag 18 mei is de Nieu we Zuidbeekseweg in Vlissin- gen tussen de Vlissingseweg en de Weijevlietweg een aantal keren gedurende een half uur afgesloten voor het verkeer. De aanleiding daartoe is het aan brengen van een nieuwe asfaltlaag (euroduit). De bushalte aan de Nieuwe Zuid beekseweg blijft beschikbaar, maar het andere wegverkeer wordt via borden omgeleid via de Sloeweg en de Weijevlietweg. Als het weer mee zit, is het karwei in een dag geklaard. Bij ongunstig weer kan de afsluiting ook op don derdag 19 mei nodig zijn. Sluis Veere Van woensdag 18 op donder dag 19 mei, tussen ongeveer 21.00 en 08.00 uur, is de gro te sluis in Veere voor de scheepvaart gestremd. In die tijd wordt onderhoudswerk uit gevoerd aan de noordelijke sluisdeuren. De kleine sluis is in bedrijf. De maximale diepgang in de sluis is 3.50 m. De doorgaande vaart die langer is dan 60 meter of breder dan 7.40 meter moet in de kleine sluis wel op oponthoud rekenen. In juni is de grote sluis wederom gestremd. Van maandag 13 juni, 09.00 uur, tot en met vrijdag 17 juni, 17.00 uur worden de zuidelij ke deuren gewisseld. Ook dan zal de kleine sluis in bedrijf zijn, waar door dezelfde beperkingen gelden als bij het.eerdere karwei aan de noordelijke sluisdeuren. De bebording en het gebruik van de doorvaartopeningen Het Gereformeerd gemengd zang koor Canticurt\ uit Tholcn heeft zaterdag op een internationaal zang- eoncours in Werkendam de eerste prijs gehaald in de crc-afdcling. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent I. Ricdijk, was samen met negentien andere koren uitgenodigd door De Verenigde Zangers uit Werkendam. Bij het eoneours in het eulturccl eentrum De Kwintcr waren ook een paar Russisehc en Duitse koren aanwezig, terwijl ook cén van de juryleden uit Duitsland kwam. Canticum was 's middags aan de beurt en koos als verplicht werk 'Psaumc 90' van J.P. Swcclinek en als vrij nummer 'Cantate Domino' van H.L. Hassler. Juryvoorzitter Jo Ivens uit Hulst vond het verplichte werk 'goed in tweeën gedacht en gedirigeerd'. Hij vond het bij het vrije werk jammer dat er zo weinig mannen waren. Toch gaf hij in totaal 106 punten. Dat er weinig mannen zijn, is waar. Naast de 21 dames zongen er zaterdag slechts twee tenoren en twee bassen mee en veel meer heeft Canticum er niet. Zes leden konden deze dag niet mee. Ger Hubers uit Dordrecht adviseer de bij 'Psaume 90': "Blijven zoeken naar een goede ademsteun." Het 'Cantate Dominum' vond hij wat jachtig, maar hij gaf toch nog 104 punten. Hans Egon Dülks uit Mün- chen-Gladbach vond het verplichte werk goed geïnterpreteerd en vond dat er een 'gute Leitung' (goede lei ding) was. Canticum had volgens hem in het vrije werk een mooie wij ze van tonggebruik.- "Weiter so", was Dülks' aanmoediging die hij ondersteunde met 106 punten. In totaal leverde dat 316 punten op; genoeg voor een eerste prijs met een beker. De Russen maakten veel indruk. Ze kregen dan ook meer dan 400 punten. En dat terwijl er maxi maal 420 te behalen zijn. Canticum sloot de dag af met een gezamenlijk etentje. De jaarlijkse Pinksterketen wordt gehouden van 16 tot en met 20 mei. Met elkaar bereiden de deelnemers zich zingend, biddend en luisterend naar de bijbel voor op het komende Pinksterfeest. Het thema van dit jaar is 'Kom Schepper Geest'. De keten wordt gehouden: maandag in de katholieke kerk in Lepelstraat, dins dag in de gereformeerde kerk in Oud-Vossemeer, woensdag in de katholieke kerk in Tholen, donder dag in de katholieke kerk in Halste ren en vrijdag in de gereformeerde kerk in Poortvliet. Alle diensten beginnen 's avonds om zeven uur. Zijdemuseum. Mevr. N.A. van de Wege houdt in het museum Ter Zij de in Wouw een korte lezing over 'de fascinatie van het ontwerpen'. Tijdens de workshop die hierop volgt wordt er een zijden kussentje gemaakt. van de Stationsbrug in Middel burg zijn veranderd. Voor de draaibrug in Souburg gebeurt dat half mei. De westelijke hoofddoorvaartope- ning in Middelburg en de oostelij ke tegenhanger in Souburg zijn verplicht voor alle scheepvaart, uitgezonderd de kleine schepen met een diepgang van minder dan twee meter. In Middelburg wordt dat voor de noordgaande scheepvaart aange duid met bord BI en onderbord beroepsvaart. De zuidgaande scheepvaart in Souburg komt be bording met dezelfde tekst tegen. Bij de Stationsbrug moet de zuid- gaande scheepvaart stuurboord- wal houden, bij de draaibrug in Souburg geldt hetzelfde voor de noordgaande scheepvaart. De brugwachter kan de oostelijke nevendoorvaartopening in Middel burg aanbevelen voor zowel de noord- als zuidgaande kleine sche- pen. Voor de noordgaande sche pen gaat het om de stuurboord- doorvaartopening. De brugwachter verwijst aan de hand van de vaste bebording D3 en het onderbord "sport". Op bord Cl wordt de bodemdiepte van 2.70 meter op kanaalpeil aangegeven. In Souburg kan de brugwachter de westelijke nevendoorvaartopening aanbevelen voor kleine schepen. De aanwijzingen die daarbij horen zijn eveneens het vaste bord D3 en het onderbord "sport". Ook hier wordt op bord Cl de bodemdiep te van 2.70 meter kanaalpeil aan gegeven. Voor beide bruggen geldt dat de bebording nu in overeenstemming is met de feitelijk al toegepaste si tuatie. De brugwachter zal het gebruik van de nevenopening laten afhan gen van het scheepvaartaanbod voor de bruggen. Schippers wor den erop geattendeerd door rood danwel groen doorvaartlicht en het variabele bord D3 met het on- derbord "sport". De gemeenten Schouwen Dui- veland, Middelburg, Noord Be veland, Reimerswaal en Kapel- Ie bijten in september de spits af met het gescheiden inzame len van gft-afval. Ingezameld gft-afval wordt in Borsele ver werkt tot compost dat vervol gens kan worden verkocht voor gebruik in de landbouw. De afvalberg zal fors slinken als groente, fruit en tuinafval er uit verdwijnen. Voorlichters van de gemeenten Vlissingen, Middelburg, Goes, Ter- neuzen en Borsele en van de pro vincie hebben de koppen bij elkaar gestoken om samen met de coör dinator van de openbare lichamen voor afvalstoffenverwijdering een voorlichtingscampagne op touw te zetten. Het doel van de campagne is de Zeeuwen zo te informeren dat iedereen overgaat tot het ge scheiden opslaan en aanbieden van gft-afval. 0LAZ en AVZV (Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Midden- en Noord-Zeeland en Afvalstoffenver wijdering Zeeuwsch-Vlaanderen) hebben een half miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de cam pagne. Met dit geld is een basis pakket voor voorlichting ontwikkeld dat gemeenten koste loos kunnen gebruiken. Folder en bus Zo is er een folder beschikbaar die ruim voor de invoering van het gescheiden inzamelen moet wor den verspreid. De folder bevat uit leg over het afvalprobleem: de hoeveelheid afval, de gevolgen van storten en mogelijke oplossin gen van de problemen. Een daar van is de gescheiden inzameling. Sommige gemeenten zullen infor matie-avonden gaan houden voor hun bewonèrs. Gemeenten die daarbij assistentie nodig hebben kunnen dat krijgen. Ter vervanging van, of als aan vulling op, de informatie-avon den kan een informatiebus worden ingezet. De bus is be schikbaar van half augustus tot half december. De praktijk in andere delen van het land heeft uitgewezen dat een bus vooral nuttig is door hem in te zet ten op drukke dagen, bijvoorbeeld marktdagen. In de bus kunnen mensen informatie krijgen, een vi deo bekijken en de kinderen kun nen er een spelletje doen. Vanzelf sprekend moet er iemand van de betrokken gemeente aanwezig zijn om in te gaan op vragen over de precieze gang van zaken in de ge meente. Informatiepakket Als gemeenten de gft-bakken gaan uitzetten bij hun inwoners krijgen de mensen er een informatiepak ketje bij, inclusief een instructiefol der met aanwijzingen voor het ge bruik van de bak. Per gemeente kan dat behoorlijk verschillen om dat er nogal wat variaties aan bak ken zijn: bijvoorbeeld twee aparte containers (een groene voor gft-af val en een grijze voor de rest) of duobakken. Beide soorten zijn er weer in diverse maten. Duidelijk moet worden gemaakt wanneer welke bak wordt opgehaald; daar voor wordt een kalender bijgeslo ten. Op de kalender staat ook ver meld wat gft-afval is en wat niet: zo horen aardappelschillen bij het gft, kattebakkorrels en luiers niet. Duobakken hebben trouwens het voordeel dat geen misverstand kan bestaan over wannneer welk soort afval aan de deur moet wor den gezet. Deze bakken worden wekelijks opgehaald. Radiospotjes op lokale en regiona le omroepen na de zomer comple teren de voorlichtingscampagne. De kwaliteit van de compost is overigens afhankelijk van een goede gescheiden inzameling. Hoe zorgvuldiger dat gebeurt des te beter is de compost. Maar zit er bijvoorbeeld blik en plastic tussen het gft dan moet de hele lading van de vuilniswagen naar de stort. Als de gescheiden inzameling een maal goed op gang is, komen er open dagen bij de composterings- installatie in Borsele. Bezoekers kunnen dan in ieder geval een zak eigengemaakte' compost gratis meekrijgen. De besturen van de waterschap pen Walcheren, Noord- en Zuid-Be veland, Tholen en Schouwen-Dui- veland hebben besloten tot een fusie, zo mogelijk al met ingang van 1 januari 1996. Op deze ma nier ontstaat er 1 waterschap bo ven de Westerschelde. Omdat het opheffen en instellen van waterschappen een bevoegd heid is van provinciale staten, is aan de provincie gevraagd mee te werken aan de fusie. GS stellen de staten voor in te stemmen. Een belangrijk argument daarbij is dat de mogelijkheden om gespeciali seerde krachten in te zetten voor onder meer integraal waterbeheer zullen toenemen. Vrijdag 13 mei, daags na Hemel vaart, zijn het provinciehuis en de gebouwen van de verschillende provinciale directies in Middelburg gesloten. Bestuurders en ambte naren genieten die dag een collec tieve verlofdag en hebben vrij. Maandag 16 mei zit iedereen weer op zijn werkplek en zijn de gebouwen ook weer open voor het publiek. Het dagelijks provinciebestuur wil laten uitzoeken of de zoge heten toeristische Zeeland kaart een haalbare zaak is. De studie gaat ruim 90.000,- kosten. De naam van de kaart is mogelijk wat verwarrend want het gaat hier niet om een fraaie kaart van Zee land waarop voor de toerist be langrijke informatie als attracties, parkeerplaatsen in steden, dorpen en bij stranden, veerdiensten, tele fooncellen, aanleg plaatsen voor boten en dergelijke in een oogop slag zijn te vinden. Nee, het is juist de bedoeling dat de toerist voor al dit soort verschillende za ken gemakkelijk kan betalen, en dat betaalplicht voor bijvoorbeeld aanlegplaatsen en gebruik van an dere gemeenschappelijke voorzie ningen die nu nog gratis zijn, wordt vergemakkelijkt. De kaart is een betaalmiddel die de toerist zich kan aanschaffen en die steeds is te gebruiken bij be talingen voor veel verschillende diensten of voorzieningen. Zeg maar, een soort Zeeuwse credit card. Als alles goed uitpakt zou de kaart in 1996 kunnen worden inge voerd. Leo Neele heeft na ruim 30 jaar de voorzittershamer van zangver eniging VZOS neergelegd. Bij zijn zilveren jubileum werd hem een concert aangeboden. VZOS bood Neele, die in Sint- Maartensdijk woont, een avond aan in het restaurant op de Philipsdam. De nieuwe voorzitter Henk Geluk prees zijn voorganger voor de inzet waarmee hij de afgelopen drie decennia leiding gaf. "Ik heb in die jaren zoveel meegemaakt. Ben zelfs nog een half jaar dirigent geweest", vertelt de in januari teruggetreden Neele. Hij vond het nu welletjes. "Ik heb het altijd met veel plezier gedaan, maar na zo'n lange tijd zit je met ideeën, plannetjes en dergelijke aan je plafond." Hij heeft alle vertrou wen in het vijfkoppige bestuur. Van de hulde die hem en zijn vrouw werd gebracht, was Neele stil. In zes coupletten werd hij door VZOS belicht. En tussen de gangen van het diner door, kreeg hij een dasklem overhandigd. Tenslotte was er een dia-klankbeeld met de titel 1963- 1994 Leo, een afscheid in beeld'. Neele volgde in 1963 Jap Bakker op als voorzitter van de in 1959 opge richte zangvereniging. In vogel vlucht keek hij zaterdag terug op zijn bestuursperiode. In 1990, bij zijn zilveren jubileum, bood VZOS hem een concert aan, waaraan meer dere musici medewerking verleen den. De scheidende voorzitter leidde ook meerdere jaren de Verenigde koren van Sint-Philipsland én de Verenigde koren van Tholen en Sint-Philipsland. Op dit moment is Leo Neele nog voorzitter van de Zeeuwse Zangersbond en bestuur lijk actief in een landelijke organisa tie. Klomppop. Morgen, Hemelvaarts dag, wordt er in jongerencentrum De Klomp in Heinkenszand het veertiende klomppopfestival gehou den. Vanaf twaalf tot na midder nacht treden zo'n dertien verschil lende bands op waaronder Easy Meat. 20 Brothers House en The Pil- grirrff De VVV eiland Tholen heeft een route uitgezet voor de landelijke fietsdag van zaterdag. De tocht loopt door de hele gemeente en heeft een lengte van 34 kilometer. Er kan tus sen negen en één uur gestart worden bij het VVV-kantoor aan de Haven in Sint-Maartensdijk of café De Hoop aan het Havenplein in Sint- Annaland. Daar kopen de deelne mers de route en moeten ze zich vóór vijf uur 's middags weer gemeld hebben. De opbrengst van de landelijke fietsdag gaat gedeelte lijk naar de Nederlandse hartstich ting. Elke deelnemer die zich bij terugkomst met zijn kaart en een stempel van de controlepost meldt, krijgt een medaille. Tegelijk met de landelijke fietsdag wordt zaterdag de nationale molen dag gehouden. Honderden molens in het land draaien dan en zijn voor het publiek te bezichtigen. Ook op Tholen en Sint-Philipsland. Ze zijn herkenbaar aan de blauwe wimpel die uithangt. Oosterschelderace. Vrijdag en zaterdag wordt voor de tiende keer de Oosterschelderace gehouden. Verdeeld over de categorieën grote schepen, kleine schepen en kot- ters/noordzeebotters wordt er gestreden om de dagprijzen en de wisseltrofee. Ook de Yerseke 36 van de stichting Behoud Hoogaars. De gemeente Tholen gaat het voor malige Groene Kruisgebouw in Poortvliet verkopen. Het pand aan de Bernhardstraat heeft een opper vlakte van 577 m\ Volgens een her ziening van het bestemmingsplan kan van het pand een woning wor den gemaakt. De inschrijvingsbiljet ten moeten 26 mei bij de gemeente zijn. Uiteindelijk beslist de gemeen teraad over de verkoop van het pand, dat door het aflopen van de erfpacht in handen van de gemeente viel. Het wijkgebouw heeft zijn bestemming verloren na een reorga nisatie bij de kruisvereniging Rond om de Oosterschelde. Door inspan ning van het gemeentebestuur bleef er een steunpunt behouden in het uitgebreide dorpshuis 't Ouwe Raed'uus. In Stavenisse is het wijkgebouw overbodig geworden door een ruim te voor de wijkverpleegkundige in zorgcentrum Elenahof. Evenals in Poortvliet krijgt de gemeente het pand door de afloop van de erfpacht gratis in handen. B. en w. hebben besloten het pand onderhands te ver kopen, dus niet via inschrijving. De gemeenteraad moet dit overigens eerst nog goedkeuren. In totaal stapten donderdagmiddag 45 inwoners in de bus, die hen naar de hoofdstad bracht. Vertegenwoor digers van het verenigingsleven van Sint-Philipsland en Anna Jacobapol- der. Burgemeester Verbree, wethou der De Jager en secretaris Pijl com pleteerden het gezelschap. De klein ste Zeeuwse gemeente was door de provincie uitverkoren om dit evene ment mee te maken. De belangstelling om mee te gaan was groot, vertelt Anja Verstrate van de Oranjevereniging. Om een zo breed mogelijke afvaardiging uit alle lagen van de bevolking te krij gen, werden alle verenigingen in de gelegenheid gesteld iemand aan te melden. Van sport- en zangvereni gingen tot kiesverenigingen en vak bonden toe. Bij aankomst in theater Carré was er voor iedereen koffie met gebak, waarna de plaatsen werden opge zocht. "We zaten ontzettend gunstig, op de derde en vierde rij van voren. Normaal zijn dat de duurste plaat sen", vertelt André van Velsen. De penningmeester van het Rode Kruis is uit Amsterdam afkomstig. Hij noemt de entourage in Carré, oor spronkelijk gebouwd voor circus voorstellingen, indrukwekkend. De Sint-Philipslanders zagen hoe koningin Beatrix en prins Claus - en andere prominenten - de schouw burg binnen kwamen. Staande werd het Wilhelmus gezongen. Het gesprek over de sociale grond rechten, dat Maartje van Weegen voerde met enkele Nederlanders, werd in het theater op een beeld scherm gevolgd. Daarna begon de voorstelling, een cabaratesk concert gepresenteerd door Hans Liberg. Voor de gelegenheid gestoken in fel oranje. Het programma was geva rieerd en zat vol onverwachte din gen. "Klassieke muziek, pop én jazz werden op de hak genomen", vertelt Van Velsen. Aan de hand van het motto 'Europa één' ging Liberg alle landen langs, zich daarbij verplaat send naar de tijd van Napoleon. "Sprankelend", aldus Co Engelvaart, die samen met Maat Quist de NCVB Vertegenwoordigde. "Dit maak je nooit meer mee." Omdat het concert rechtstreeks op televisie te zien was, stonden overal camera's die voortdurend werden verplaatst. Ook op het toneel veran derde de opstelling regelmatig. "Heel leuk om dat allemaal te zien en beleven", zegt mevrouw De Jager. Om tien uur was de voorstel ling afgelopen en konden de Sint- Philipslanders nog een drankje en een hapje nuttigen. "Fantastisch. Het had van mij nog wel langer mogen duren", reageert mevrouw Van Doesburg. Ook zij genoot van de bijzondere sfeer van dit live concert. Klaarblijkelijk waren er uit meerde re provincies vertegenwoordigers uitgenodigd door het organiserende Nationaal Comité 4 en 5 mei, want er stonden bussen uit alle delen van het land bij het theater. De delegatie van Molenaarsgraaf was in middel eeuwse kledij; het plaatsje bestaat 750 jaar. Om half elf zochten de Sint-Philips landers de bus weer op en werd de terugreis aanvaard. Tegen half een was het gezelschap thuis. "Ik heb zo eens gevraagd, maar iedereen was tevreden. Het was ook een buiten kansje", zegt Anja Verstrate. André van Velsen noemt het 'een hele erva ring'. Co Engelvaart spreekt van een mooie avond, een belevenis. En mevrouw De Jager heeft het bevrij dingsconcert ervaren als een feeste lijk geheel. Het concert wordt jaarlijks georga niseerd als onderdeel van de natio nale viering van de bevrijding, nu 49 jaar geleden, van de Duitse onder drukking. Het Oosterschelde College begint op 2 juni met een cursus zeefdruk ken. De lessen worden op vijf don derdagavonden gegeven in gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Zeefdrukken is een grafische tech niek waarbij drukinkt door een zeef wordt geperst. Letters of figuren worden eerst op het te bedrukken papier of de stof gelegd. De cursus is zowel voor beginners als gevorder den. THOLEN 16 mei excursie Anbo naar Ramme- gors. 18 mei inloopmiddag Anbo, zaaltje Schuttershof 14 u. 20 mei bejaardensoos. Ten Anker 14-17 u. 23 mei internationaal hengelcon- cours, Oesterdam 13-16 u. 28 mei orgelconcert Gerrit C. de Gier, Ned. Herv. kerk 20 u. 28 mei Thoolse dag en waterrecrea- tiedag, Speelmansplaten 9 u. 28 mei natuurvereniging jeugdex- cursie Melanen. OUD-VOSSEMEER 21 mei derde clubwedstrijd 't Schar retje, de Noord 11 -14 u. 23 mei zesde Deltawedstrijd 't Scharretje, Oesterdam 13-16 u. 24 mei kaart- en spelletjesavond algemene vrouwenbond, Vossenkuil 20 u. 31 mei t/m 3 juni avondwandelvier daagse, start café Hof van Holland 18.30 u. SINT-ANNALAND 19 mei demonstratie kralenbreien mevr. N. Ruissen, Meestoof 14.45 u. t/m okt. werk van Willem Bruijn- zeel, De Meestoof di t/m za 14.15- 16.45 u. t/m 31 mei houtskooltekeningen, aquarellen en olieverfschilderijen van mevr. Plasman-Loos uit Steen bergen, rest. Lagune tijdens ope ningsuren. STAVENISSE 22 mei pinkstervoetbaltoernooi samenwerkende campings Tholen, camping Stavenisse 10 u. SINT-MAARTENSDIJK 13 mei bedrijfsvoetbaltoemooi, Haestinge 18 u. 14 mei voetbalwedstrijd Oud Smer- diek-Smerdiek 35+, Haestinge 18.30 u. 18 mei lezing plattelandsvrouwen over Afrikaanse vrouwen, Haestin ge 19.45 u. 21 mei fancy-fair, Haestinge 10.30 u. SCHERPENISSE 14 mei rommelmarkt, Langeweg 34 13.30 u. 21 mei bekerwedstrijd De Zeebaars, Anna Vosdijkpolder 12-15 u. 28 mei 400 jaar Cloveniersgilde met vaandelzwaaiers, boogschutters en open gilde, Hoge Markt. SINT-PHILIPSLAND t/m 13 mei seizoensluiting Noad, sportveld. 19 mei creatieve avond NCVB, Ons Dorpshuis Anna Jacobapolder 19.30 u. 24 t/m 27 mei avondwandelvier daagse. 25 mei vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 28 mei rondgang en concert Concor dia voor dag van de muziek, Anna Jacobapolder. BERGEN OP ZOOM t/m 15 mei expositie 'My art is my language' van S. Kumar, Markiezen hof. 14 mei landelijke fietsdag. 14 mei 'Alleen op de wereld' van Opus One, De Maagd 19 u. 15 mei zilveren-pijlverschieting St.Sebastiaan, Ravelijn 13 u. 17 mei muzikale komedie 'De vrouw van de zanger', De Maagd 20.15 u. 20 mei Trio de Janeiro met '125 jaar en 125 kilo', De Maagd 20.15 u. 22 en 23 mei internationaal con cours hippique, Kijk in de pot. t/m 23 mei expositie 'De wereld van de Islam', Markiezenhof. 23 mei Brabantse kastelendag. Mar kiezenhof. 27 t/m 29 mei Philip Morris jazz- weekend, Grote Markt en centrum, t/m 29 mei expositie kamerscher men, Markiezenhof. film+++film+++fïlni+++ ROXY 1: The Naked Gun 33 1/3 - do t/m za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14, 20 u. ROXY 2: Schindler's List - do, ma t/m wo 19.30 u., vr en za 20 u., zo 16 en 20 u. Jurassic Park - do, vr, za en wo 14 u., zo 13.30 u. CINEMACTUEEL 1: Philadel phia - wo, do, di en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Sis ter Act 2 - vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Free Willy - wo t/m zo en wo 14 u. Pierrot Ie Fou - ma 20.15 u. CINEMACTUEEL 2: Intersection - wo, do en wo 14 en 20 u., vr t/m zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u. CINEMACTUEEL 3: The Pelican Brief - wo, do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u. Bambi - wo t/m zo en wo 14 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De collecte voor het nationaal fonds sport gehandicapten heeft in Sint- Annaland ƒ1072,05 opgebracht en in Poortvliet ƒ752,15. Van 15 tot en met 21 mei houdt het Astmafonds zijn jaarlijkse collecte week met als thema 'Laat carapa- tiënten niet stikken'. Het fonds heeft dit jaar zo'n 22 miljoen nodig voor ondermeer onderzoek en hulp aan patiënten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7