THOLENDERWIJS Grote opkomst bij dodenherdenking Buitengebied wordt nu buitengesloten informatierubriek van de gemeente tholen Veel oorlogsslachtoffers weten niet van uitkering af WD-er G.J. Hoek boos: Bewoner van Vossemeer in beroep over een dakkapel WAT LIGT TER INZAGE? WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN UITBREIDING AANTAL STEMBUREAUS IN THOLEN-STAD GEMEENTEHUIS GESLOTEN SPREEKUUR B&W VVD houdt thema-avond St.Philipsland Woensdag 11 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Op de nogal frisse avond van 4 mei verzamelden zich honderden mensen bij het oorlogsmonument in het park aan de Schuttershof in Tholen. Het gemengd koor Canti- cum, onder leiding van dirigent I. Riedijk, en muziekver eniging Concordia stonden opgesteld achter het monu ment dat geflankeerd werd door zeven leden van het korps nationale resen/e. Om kwart voor acht zette Con cordia, onder leiding van gastdirigent P. Heijboer, een aantal muziekstukken in. De laatste noten van The Last Post, gespeeld door Arnold van Bavel, waren net wegge storven toen de kerktoren acht uur sloeg. Reservisten Sint-Philipsland Wet oorlogsslachtoffers IP Accelerando in Rotter dam De VVD betreurt het dat particulieren in de polder niet in aanmerking komen voor geld om hun huis op te knappen. Dat geld, uit het fonds voor stads-en dorpsvernieuwing, mag volgens de verordening niet voor het buitengebied gebruikt worden. Uitbreiden bedrijventerrein Slabbecoornpolder te Tholen Er is een aanvraag ingediend door de directie van Hachmer Rattan B.V. te Bergen op Zoom, voor de uitbreiding van het industrieterrein Slabbecoornpolder te Tholen tot een gedeelte van het perceel kadastraal bekend, Oud-Vosse- meer sectie L, nummer 97, plaatselijk gemerkt Oud-Vosse- meersedijk. Het uitbreidingsplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na ver kregen toestemming van het college van gedeputeerde sta ten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de uitbrei ding van het bedrijventerrein Slabbecoornpolder in noor delijke richting. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 16 mei 1994 tot en met 30 mei 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De tekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: a. de heer A.F. Bustraan, Prinses Beatrixstraat 1 te Tholen, voor het verplaatsen van een duivenhok op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie N, nummer 325 (geheel), plaatselijk gemerkt Prinses Beatrixstraat 1; b. de heer H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, voor het bouwen van vier woningen op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 1446 (ged), plaatselijk gemerkt Dr. Tazelaarstraat. Deze bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 12 mei 1994 tot en met 25 mei 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. De burgemeester van Tholen. Nieuwe verordeningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gemeen teraad voor te stellen om de volgende nieuwe verordenin gen vast te stellen: a. de Huisvestingsverordening 1994 en b. de Subsidieverordening voor de stads- en dorpsvernieu wing voor de gemeente Tholen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 12 mei 1994 tot en met 8 juni 1994 schriftelijk zijn/haar zienswijzen in te dienen bij burgemees ter en wethouders van Tholen. De ontwerp-verordeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwplannen in beschermd stadsgezicht Er zijn bouwaanvragen ingediend door: a. de gemeente Tholen, Markt 1-5, te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van havenontvangstinstallatie op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie R, nummer 349, plaatselijk gemerkt Contr'Escarpe H001; b. de heer H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, voor het bouwen van vier woningen op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 1446 (ged), plaatselijk gemerkt Dr. Tazelaarstraat. Deze bouwplannen zijn gelegen in een beschermd stadsge zicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burge meester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergun ning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 12 mei 1994 tot en met 8 juni 1994 schriftelijk zienswijzen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwplan Er is een bouwaanvraag ingediend door de gemeente Tho len, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een havenontvangstinstallatie op een perceel kadastraal bekend, Sint-Annaland sectie G, nummer 1589, plaatselijk gemerkt Havenweg H001. De bouwplaats is gelegen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50, vijfde lid van de Woningwet vergunning te verle nen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 12 mei 1994 tot en met 25 mei 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. De burgemeester van Tholen. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op zaterdag 14 mei a.s. wordt voor de 22e keer de Nationale Molendag gevierd. Vele hon derden wind- en watermo lens, vaak fraaie en voor Nederland zo karakteristieke monumenten, zullen dan draaiend te zien zijn. U her kent ze aan de blauwe wimpel! Molens zijn monumenten. Enerzijds technisch perfecte werktuigen met een ambach telijke functie als polder- of korenmolen. Maar anderzijds vormen molens een onmis baar onderdeel van Neder land, in cultureel en land schappelijk opzicht. U zult er versteld van staan hoe milieu vriendelijk die "ouderwetse" werktuigen nu nog kunnen produceren. De molenaars leiden u graag rond. De Nationale Molendag wordt georganiseerd door de Vereniging "De Hollandsche Molen". Deze vereniging staat al 71 jaar op de bres voor het behoud van alle nog bestaande wind en watermolens in ons land. En met succes, want de neergang van ons nationale molenbezit is de laatste jaren tot staan gebracht. Maar er blijft veel geld, aandacht en steun nodig. Immers: alleen de wind kost niets! De eigenaars en molenaars houden op 14 mei open dag. Ze vertellen u over de molen en leggen uit wat er zoal komt kijken bij de instandhouding van deze oude werktui gen. Tholen Ook de vrijwillige molenaars in de gemeente Tholen zetten zater dag a.s. de deuren van de bij hen in beheer zijnde molens wijd open. Er is in onze gemeente de laatste jaren nogal wat gedaan aan het behoud van de molens. Van recente jaren dateren de res tauraties van de molens "de Nijverheid" te Sint-Maartensdijk, "De Hoop" te Tholen en de korenmolen te Stavenisse. Ook de andere Thoolse molens zijn een bezoek meer dan waard. Zater dag hebt u een prachtige gelegenheid om deze wonderen van cultuur van buiten, maar ook van binnen te bewonderen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J. A. Heijboer, Parksingel 12 te Tholen, ingediend op 3 mei 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Parksingel 12 te Tholen; - Een bouwmelding van M. Verkerke, Ten Ankerweg 34 te Tho len, ingediend op 3 mei 1994, voor het plaatsen van een ber ging op het perceel Ten Ankerweg 34 te Tholen; - Een bouwmelding van mevr. Hass-Milans, Arm. Segerslei 143 te Mortsel (BL), ingediend op 2 mei 1994, voor het plaatsen van een berging op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse, camping De Pluimpot. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994. Tijdens de verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten Gene raal op dinsdag 3 mei j.l. hebben zich op de twee stembureaus in Tholen-stad, met name tijdens de piekuren tussen 17.00 en 19.00 uur, een aantal problemen voorgedaan. Problemen die hebben geleid tot lange rijen wachtende kiezers. Deze problemen zijn deels toe te schrijven aan de onbekendheid van de kiezer met het werken met een stemmachine, anderzijds aan het feit dat in Tho- len-stad het aantal stembureaus van vier teruggebracht was naar twee. Het gemeentebestuur heeft zich direct na deze verkiezing gebo gen over mogelijke oplossingen voor de toekomst. Reeds tijdens de op 9 juni a.s. te houden verkiezingen voor het Europese Par lement zal het aantal stembureaus in Tholen-stad worden uitge breid van twee naar drie. Het 'nieuwe' stembureau zal worden ingericht in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat 2 te Tholen. Dit gebouw heeft ook in het verleden reeds als stembureau gefungeerd. Met deze ingreep ontstaan in Tholen-stad een drietal stembu reaus met circa 1500 potentiële stemmers per bureau. In verband met Hemelvaart (donderdag 12 mei) en een daaraan gekoppelde adv-dag voor het personeel (vrijdag 13 mei) is het gemeentehuis op genoemde dagen gesloten en telefonisch niet bereikbaat. Vanaf maandag 16 mei zijn wij weer geheel tot uw dienst! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 16 mei 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vindt het spreekuur plaats van wethouder P. van Schetsen. De spreekuren van de wethouders ing. J. van der Jagt en J. Ver- sluijs komen te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op 26 april 1994 onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de heer C. den Hollander, Stoofdijk 85 te Stavenisse, voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiewerk plaats voor de reparatie van hydraulische apparatuur, gelegen aan de Stoofdijk 85 te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenis se, sectie F, nummer 509. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 mei 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kurmen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben aangebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 11 mei 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. De wethouders J. Versluys, P. van Schetsen en J. v.d. Jagt waren aan wezig en daarnaast ook enkele raadsleden. Burgemeester H.A. van der Munnik legde met zijn echtge note een krans namens de bevol king. Daarna volgden P. Withagen en W. Deurloo namens het comité dodenherdenking. Voorzitster J.L. Aalbrechtse en mevr. J. Meerman- Ottevanger legden bloemen namens Tholen Stad Actief. Wieteke Sauter en Pauline van der Zande brachten bloemen namens de kinderen van de Rooms-Katholieke parochie. Voor de plattelandsvrouwen kwamen mevr. G. Hoogedeure en mevr. M. Overbeeke naar voren en de dames N. v.d. Velde en J. Laban namens de NCVB. Ook het echtpaar Hage- Bazen uit Sint-Maartensdijk legde bloemen bij het monument. Tot voor een aantal jaren werd de dodenherdenking in Tholen altijd op de Markt gehouden. De bloemen die daar werden weggelegd, werden later naar de oorlogsbegraafplaats in Bergen op Zoom gebracht. De zeven reservisten die wacht houden, zijn gebleven. Het zijn niet ieder jaar dezelfden. De dienstdoende serge ant, dit jaar dhr. Zwaai, vraagt of men mee wil doen. Korporaal eerste klas J.A. Minheere uit Oud-Vosse- meer was dit jaar voor de tiende keer present. Minheere is al sinds I976 lid van het korps nationale reserve en ziet het wachthouden bij het monument als een indrukwekkende ervaring. "In de tien jaar dat ik dit mag doen, zie je het aantal belang stellenden groeien. Je merkt dat het een gebeuren is voor de hele bevol king en daarmee bedoel ik niet alleen van mensen uit alle plaatsen, maar ook van verschillende politie ke richtingen. Dat geldt ook voor ons peloton", zegt de Vossemeerse korporaal. "Ik hoop het nog een paar jaar vol te kunnen houden, maar dan is het ook afgelopen. Na je 55-ste is lidmaatschap van het korps nationa le reserve taboe." Nadat de bloemen waren gelegd, hees Minheere de nationale vlag weer in top. Het koor Canticum zong een drietal liederen en tot slot marcheerde Concordia onder tromgeroffel af. In Sint-Philipsland verzamelde zich, ondanks het koude weer, ook veel publiek voor de muzieknis naast het gemeentehuis. Vanaf kwart over zeven speelde muziekvereniging Concordia, onder leiding van diri gent Walter Siol, geestelijke liede ren. Om kwart voor acht gingen de klokken luiden. Even voor acht uur speelde Sam Felcus een trompetsig naal voor de twee minuten stilte. Daarna werd The Last Post geblazen en aansluitend speelde Concordia het Wilhelmus. Siol bedankte de mensen voor hun aanwezigheid. In en vlak na de Tweede Wereldoor log zijn veel mensen geestelijk en lichamelijk blijvend beschadigd. Daarvoor is destijds de wet uitkerin gen vervolgingsslachtoffers (WUV) ingesteld. Sinds tien jaar is er echter ook de wet uitkeringen burger-oor logsslachtoffers (WUBO). Uit onderzoek is gebleken dat een groot deel van degenen die in aanmerking kunnen komen voor een uitkering, niet van de WUBO afweten. Het ministerie van WVC hield als proef een voorlichtingscampagne in Nij megen. Het bureau Inter/View onderzocht het effect van de cam pagne. Van de ondervraagden die in aanmerking komen voor een uitke ring, bleek gemiddeld twintig pro cent de WUBO niet te kennen. Der tig procent van de mensen die in de Tweede Wereldoorlog iets ernstigs hadden meegemaakt, wist niet van het bestaan van de wet af. Degenen die de oorlog in voormalig Neder lands-Indië meemaakten, blijken iets beter op de hoogte te zijn. De voorlichtingscampagne van het ministerie wordt daarom voortgezet in Zeeland en West-Brabant. De WUBO biedt mensen die door oor logsgeweld in de jaren '40 tot en met '49 blijvend letsel hebben opgelopen een uitkering die hun levenspeil aanvult tot wat het was voor hun invaliditeit. In Zeeland zijn in de Tweede Wereldoorlog veel slachtoffers gevallen. In mei 1940 trokken veel Nederlandse soldaten zich terug naar Zeeland. Deze troepen vochten nog tot drie dagen door na de capitu latie op 15 mei. Het aantal gesneuvelde militairen ligt in Zeeland tussen de 400 en 500. De Duitsers bombardeerden op 12 mei Vlissingen en op 17 mei Mid delburg, Goes en 's-Heer Arendsker- ke. Ook de luchtaanvallen van de geallieerden tijdens de oorlog ver oorzaakten vele doden en gewonden onder de burgers van Zeeland en velen vluchtten. Een groot deel van de Zeeuwse mannen werd tewerk gesteld in Duitsland. Naast de strijd veroorzaakten ook evacuaties leed. In 1944 werd een groot deel van Zeeland door de bezetter onder water gezet om de geallieerden tegen te houden. Ook de kampen in a hj De heren P. Withagen (rechts) en W. Deurloo van het comité dodenherdenking leggen bloemen bij het monument voor de gevallenen in het Bosje van Tholen. Leden van de Nationale Reserve en de koninklijke harmonie Concordia o.l.v. gelegenheidsdirigent Paul Heijboer bij het oorlogsmonument in Tholen. voormalig Nederlands-Indië hebben veel slachtoffers gemaakt. Zij, en ook hun nabestaanden, kunnen een beroep doen op de WUBO. Halverwege volgende week begint de voorlichtingscampagne van het ministerie van WVC. De campagne, wordt georganiseerd door de pen sioen- en uitkeringsraad, die de WUBO uitvoert, en de stichtingen Pelita. burgeroorlogsgetrofferren en Icodo. Er worden advertenties geplaats in alle kranten. Daarin staat een centraal telefoonnummer ver meld en de tijdstippen van informa tiebijeenkomsten in Goes en Roosendaal. De koninklijke fanfare Accelerando uit St. Annaland heeft woensdag avond 4 mei, evenals vorig jaar, meegewerkt aan de dodenherden king in de Rotterdamse deelgemeen te Kralingen-Crooswijk. Per bus ging de muziekvereniging naar de zaal Pro Rege tegenover het monu ment 'de Steen van de Miljoenen Tranen' op de Oudedijk/hoek Wil lem Ruysiaan. Van 19.35 tot 19.52 uur werd koraalmuziek ten 'gehore gebracht door Accelerando. Daarna vonden er kransleggingen plaats door het bestuur van de deelge meente, de stichting Burgeroorlogs getroffenen, de vereniging Dwang arbeiders, het Rotterdamse Studen tencorps, Sanctus Laurentius, de Rotterdamse vrouwelijke studenten vereniging en de Oranjevereniging. Een hoornblazer van het korps Mariniers gaf om acht uur het sig naal voor de twee minuten stilte. Daarna speelde Accelerando het Wilhelmus, waarbij de nationale driekleur in de top werd gehesen. Tijdens het défilé langs het monu ment bracht de St. Annalandse fan fare nog een nummer ten gehore. Na de koffie in Pro Rege kreeg Accelerando nog een rondleiding in Kralingen door Dinette Leune, beleidsmedewerker voorlichting van de deelgemeente. De tocht ging onder meer langs de Kralingse pias- en de woning van minister-presi dent Lubbers. VVD-raadslid G.J. Hoek maakte zich daar boos over in de commissie ruimtelijke ordening. Ook P.van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of woningen in het buitengebied niet in de verordening zijn opgenomen. In deze verordening die de raad moet vaststellen, gaat het om huizen die niet groter mogen zijn dan 125 vierkante meter gebruiksoppervlak- te. Ook daar had Hoek moeite mee: "De oudere woningen zijn vaak groter." De verordening bepaalt ook dat het opknappen door een erkend aannemingsbedrijf moet gebeuren. Ook dat zinde de liberaal niet:"Zwart werk uitsluiten is accoord, maar eigen werk niet." Ambtenaar G.D. Roeland lichtte toe dat de gemeente aan de provincie moet opgeven dat de subsidie wordt gebruikt voor stads- of dorpsver nieuwing. Als het om het buitenge bied gaat, dan moet de gemeente dat zelf betalen." Volgens Roeland is elke maat die in de verordening gehanteerd wordt, discutabel. "Het gaat hier om een maximummaat. Er is vanuit gegaan dat hoe groter de huizen zijn, hoe beter gesitueerd de eigenaren. Die hebben de woning kunnen kopen, die kunnen ook het casco opknap pen." De afdeling Tholen en Sint-Philips land van de VVD organiseert op 19 mei van acht tot tien uur een thema avond in de hotel De Druiventros in Sint-Philipsland. Er zal gesproken worden over financiën, openbare werken en ruimtelijke ordening in de gemeenten Tholen en Sint-Phi lipsland. Gespreksleider van de avond is A.M. de Kaper uit Sint- Maartensdijk. Door middel van stel lingen wordt de discussie op gang gebracht waaraan alle aanwezigen deel kunnen nemen. A. Bogert uit de Weelhoekstraat in Oud-Vossemeer is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de wei gering van de gemeente om hem een bouwvergunning te geven voor een dakkapel. De gemeente zegt dat het bouwwerk geen dakkapel is, maar een opbouw en dat het daarom vol gens de wet te hoog is. Bogert voert aan dat de gemeente heeft toegegeven dat het om een kruimelgeval gaat zoals verwoord in de wet op de ruimtelijke ordening. Bovendien is de definitie van een dakkapel volgens de Vossemeerder niet duidelijk. De gemeente gebruikt volgens hem de woorden 'dakkapel' en 'dakopbouw' door elkaar. Daar naast voert de bewoner van de Weelhoekstraat aan dat in de gemeente Korendijk wél bouwver gunningen zijn afgegeven voor der gelijke bouwsels onder de benaming dakkapel. Deze gemeente laat zich volgens Bogert door dezelfde westandscommissie adviseren als Tholen. De raadsman van Bogert, oud gemeentesecretaris V. Laban uit Tholen. spreekt in het beroepschrift over 'ondoorzichtig beleid' van de gemeente. Op de bewering van de gemeente dat het niet mooi zou zijn, antwoordt Bogert dat zijn huis 150 meter van de Oud-Vossemeersedijk af staat. De minieme veranderingen die de welstandscommissie voor stelde zijn volgens hem vanaf die afstand niet eens te zien. Bovendien vraagt hij zich af of een automobilist er aanstoot aan zou nemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5