COCO Feest in speeltuin Vrij en Blij Plaatselijk nieuws VISSER 11 It DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 11 mei 1994 Stemming Vliegeren op doe-dag 'n ZOMERS KLEURTJE IN EEN WEEK? Grindweg 17, tel. 4989 Fiets gestolen Opgeruimd staat netjes Aanrijding Moeders verwend Jeugdsoos begint Concert Euterpe Klaverjassen De Korte wint Mac-rit Zonnebloem op de Speel mansplaten Hoorzitting Stadszicht Slachtveld gaat door Auto beschadigd Ledenvergadering De Regenboog Sportdag De Veste in het water Jonge meerkoeten in karrevelden Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager TARTAARTJES C0BURGER RAUWE HAM GEBRADEN GEHAKT BOTERHAMWORST FRIKADELLEN HAM-PREISALADE 5 halen4 BETALEN 100 gram2,30 100 gram1,15 100 gram1,15 10 stuks4,50 100 gram1,50 KARBONADE 1 kiloƒ10,00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo5,95 RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN GEHAKT ST00FLAPPEN 500 gram5,25 1 kiloƒ15,00 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse C. Slager, St. Annaland Ouderen willen rode pot lood terug Beroepen Verkiezingen Blaffende hond Voorlezen Vissen bijten slecht Bureau Halt bij Die Hee- netrechtschool Poedelaars blijft koplo per Wandelvierdaagse Willibrorduskerk tijde lijk onbruikbaar Vosmeer wint verkeers- prijs Jeugddienst druk bezocht Sint- Annaland Tweede Kamer Vernieling meter Klinker door ruit bistro Eerste steen pastorie Weekend- diensten t Tholen De SGP is in Tholen als grootste partij uit de bus gekomen bij de ver kiezingen voor de Tweede Kamer, met 20,6% van de stemmen. Het CDA volgt met 18,3%, de VVD 16,5% en de PvdA 15,9%. Vijfde partij is D'66 met 11,1% van de stemmen, gevolgd door de RPF met 8,2%. Het Algemeen Ouderen Ver bond werd door 2,1 van de kiezers gesteund en de andere ouderenpartij Unie 55+ door 0,3%. De extreem rechtse Centrumdemocraten kregen 1,8% en de Centrumpartij 0,5% van de stemmen. Op Groen Links stem de maar 1,7% van de kiezers, op het GPV 1,4% en op de Socialistische Partij 0,7%. De overige van de 24 partijen kregen samen 0,8%. Er wer den 3518 geldige stemmen uitge bracht. Eén van de activiteiten op de jaar lijkse doe-dag van openbare basis school Ter Tolne was van ver te zien. Er stonden namelijk vliegers, die door de groepen 7 en 8 waren gemaakt, tot 100 meter hoog aan de lucht. Een paar leden van de Zeeuw se vliegervrienden kwamen een handje helpen met het maken van zogenaamde 'sleetjes'. Deze vliegers gaan vrijwel altijd de lucht in. Maar er werd nog meer gedaan. Het resul taat was te zien op een videofilm die dhr. Bruins had gemaakt. De leerlin gen maakten de interviews. Hand vaardigheidsdocente mevr. C. van Stekelenburg organiseert, met steun van collega's en ouders, deze dag al enkele jaren. De kinderen maakten huizen van dozen, zandschilderin- gen, brooddeegfiguren, beschilder de bakstenen, borduurkaarten, pas tamozaïeken, omgebouwde appara ten en soldeerwerkstukken. Er wer den ook veel dingen beschilderd zoals zijde, batik, houten lepels en kaarten. De ontwerpen waren meest al door de jongens en meisjes zelf bedacht. Versierde hoeden pronkten in de vensterbank en in Tholen zijn nu enkele door de jeugd beschilder de T-shirts te zien. WEEKAANBIEDING: 5 x zonnebank voor 45,- sauna Turks stoombad Advertentie I.M. De llcts van een 18-jarigc inwoner is gestolen. Het rijwiel, een zwarte Sparta, verdween bij het Nicuwc- pad. De jeugd van de school voor speci aal onderwijs Dc Veste heelt de laat ste tijd veel geleerd over het milieu. Ze rondden onlangs een project hierover af. Dc resultaten konden door belangstellenden op een kijk- avond bewonderd worden. Op deze avond werd er ook nog aandacht aan het schoolplein besteed. Er was een wedstrijd uitgeschreven om het plein wat aantrekkelijker te maken. Daarbij was een taart te winnen en Joost van Dijke sleepte die in de wacht. Directeur A. Wisse overhan digde Van Dijke de lekkernij. Er werden een aantal goede ideeën aan gedragen zoals het aanleggen van een zwembadje en een skelterbaan, maar dat ging net iets te ver. Wel de suggestie om meer knikkerputjes aan te leggen en vooral het idee om de zandbak te verplaatsen zodat er meer ruimte komt, sloegen aan. Ook een ping-pongtafel voor de oudere jeugd was een plan dat gehoor vond. Wisse beloofde er verder aan te wer ken. De leerkrachten waren enkele weken tevoren met de voorbereidin gen begonnen. Het plein en de bos jes rond de school werden schoon gemaakt. Dhr. S. Hoven van de plantsoenendienst van de gemeente kwam iets vertellen over zijn werk. Hij vertelde hoe gevaarlijk zwerf vuil is als je achter de (maai)machi- nes loopt. Er werden pleinspelen gedaan en er was poppenkast. Het ingestudeerde lied over Piet de smeerpoets was regelmatig te horen. Bij de verschillende groepen van De Veste was ook het een en ander te doen. De bezoekers moesten laten zien wat ze over het milieu wisten. Er hingen muurkranten op, er waren kunstwerken van afval en er moest afval worden gesorteerd. Tijdens de projectavond werd er levend gan zenbord gespeeld. De opdrachten hadden te maken met het thema en wie in de gevangenis terecht kwam, moest meehelpen met afval sorteren tot hij weer verlost werd. Op de snelweg bij Krabbendijke is donderdagmorgen een 48-jarige inwoner aangereden. De 28-jarige bestuurder van een bestelauto uit Wezep reed achterop de personen auto van de Tholenaar. Hij wilde deze passeren, maar moest wachten omdat hijzelf net werd ingehaald. Daarbij had hij niet in de gaten dat de voor hem rijdende Tholenaar een lagere snelheid had dan hijzelf, zodat een aanrijding ontstond. Nie mand raakt gewond, maar wel was de rijbaan een tijdje geblokkeerd. Voorzitster mevr. J. Aalbrechtse- Tichem van de ondernemersvereni ging zorgde er zaterdag voor dat de winkelende moeders alvast werden verwend. Daarbij werd ze geassi steerd door de dames S. Smout en J. van Oorschot. Ze tracteerden de pas serende vrouwen op koffie met een bolus. Zeker rond twaalf uur, toen de magen van veel moeders een beetje gingen knorren, ging de lek kernij er goed in. Niet alleen de dames van Tholen kwamen aan de orde. Zelfs een groep fietsers uit Antwerpen werd gastvrij onthaald. De Zeeuwse specialiteit ging er ook bij de zuiderburen wel in. Dat gold ook voor een echtpaar dat aan het einde van de middag bij de kraam op de Eendrachtsweg aankwam. De bakker bleek gesloten en ze hadden zoveel over de bolus gehoord dat ze er ook een paar probeerden. Als klapstuk tracteerde de ondernemers vereniging ook alle bewoners van zorgcentrum Ten Anker, inclusief de aanleunwoningen. Na lang zoeken naar een geschikte ruimte, gaat de jeugdsoos vrijdag avond 20 mei beginnen. De soos is opgezet door het jeugd- en jonge renwerk met subsidie van de gemeente. Omdat nog steeds geen eigen ruimte is gevonden, wordt voorlopig gebruik gemaakt van het gebouw van het Oosterschelde Col lege aan de Jan van Bloisstraat. Daar wordt vrijdag van half acht tot elf uur de opening gevierd met een dis co-avond met videoscherm. De jeugd wil echter zo snel mogelijk een eigen onderkomen om er een eigen sfeer aan te kunnen geven. Marianne Velthuis van het jeugd- en jongerenwerk Tholen is coördinatri ce van de jeugdsoos. Daarnaast zet ten zich vijf vrijwilligers in: Lia Wassington, Andrea Hage, Arianne Mertens, Aleida van Lammeren en Ton van Riet. De doelgroep bestaat uit jongeren van 12 tot 16 jaar. Het is de bedoeling dat er één keer in de veertien dagen een soos wordt gehouden. Een naam is er nog niet. Daarvoor heeft het jeugd- en jonge renwerk een prijsvraag uitgeschre ven. De winnaar krijgt een muziek- bon. Er was niet zo veel publiek bij het concert van muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk in de Hoogaarsstraat. Dc smalstadsc muzikanten feliciteerden zaterdag middag, onder leiding van dirigent Peter de Rooij, op muzikale wijze hun collega's van het 110-jarige Concordia. Dc aanwezigen konden op het plein in dc Hoogaarsstraat luisteren naar ondermeer enkele marsen cn het sfeervolle 'Mood Romantic'. Er waren solopartijen te beluisteren van trompet cn slag werk. Twee heel jonge slagwerkers leverden daaraan hun bijdrage. Ze waren niet voor iedereen even goed te zien, maar wel op het juiste moment te horen. Piet Swarthoff won donderdag de voorlaatste competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen. Adrie van As volgde met 5254 punten. Derde werd Lia van Dijk met 4798 p, Ben Vos haalde een vierde plek met 4275 p. en Marion Opree scoor de 4242 punten en werd vijfde. S. de Korte is in de A-categorie win naar geworden van de oriëntatierit van de motor en automobielclub (MAC). De Korte kreeg slechts 49 strafpunten. In de B-klasse werd J. Langendoen eerste met 107 straf punten. Uitslag A-klasse: 1 S. de Korte 49 p; 2 W. de Hond 54 p; 3 M. Vinjé 75 p; 4 C. de Waard 80 p; 5 N. de Kok 94 p; 6 J. van Vossen 122 p; 7 C. Droogers 126 p; 8 C. Smits 136 p; 9 C. de Jonge 144 p; 10 K. Gunst 173 p; 11 mevr. Jansen 174 p; 12 A.J. Hage 182 p; 13 J. de Graaf 224 p; 14 J. Hage 229 p. B-klasse: 1 J. Langendoen 107 p; 2 H. Jansen 160 p; 3 Jacky Hage 198 p; 4 J. van Dij ke 277 p; 5 S. Vermeij 289 p; 6 J. Lensen 352 p. De Zonnebloem organiseerde zater dag een koffiemorgen in paviljoen de Speelmansplaten. Zo'n 60 men sen namen hieraan deel. Onder hen een aantal bewoners van de verzor ging, verpleging en de flat van Ten Anker. Ook waren er 15 mensen uit Oud-Vossemeer. De Rode Kruis rol stoelbus en een paar particulieren zorgden ervoor dat iedereen op tijd bij de Oesterdam was voor een kop koffie met gebak. Het weer werkte mee en vooral de heldere lucht zorg de voor een mooi plaatje. Enkele deelnemers gingen na de koffie bui ten even zitten of wandelen. Het is nog niet duidelijk wat er komt op de strook waar de gemeente geen woningen mag bouwen in het plan Stadszicht. Zoals bekend zijn b. en w. van Tholen bezig het bestem mingsplan verder uit te werken. Op ongeveer 70 vierkante meter in het plan mogen geen woningen ge bouwd worden. Wel andere zaken, zoals kantoren en winkels. B. en w. hebben 'concrete zaken' in gedach ten, maar meer wilde burgemeester H.A. van der Munnik er in de com missie ruimtelijke ordening niet over zeggen. Vanwege het feit dat niet het hele plan benut kan worden voor wo ningbouw, wil het college extra grond om elders in het gebied alsnog woningen te bouwen. De grens van het gebied schuift daarom in noor delijke richting op. Meer werd de commissieleden niet duidelijk. Ook de vier Tholenaren op de publieke tribune niet. Zij waren er speciaal voor naar Sint-Maartensdijk geko men. Over het schctsplan van Stadszicht komt een hoorzitting. B. en w. verwachten dat de nieuw bouw van Albert Heijn op het Slachtveld door zal gaan. Het colle ge sloot met de projectontwikkelaar een voorlopig contract over de ont sluiting van het gebied waar vijf woningen gesloopt zouden moeten worden. Burgemeester H.A. van der Munnik zei in de commissie ruimtelijke ordening dat de bal nu weer bij de projectontwikkelaar ligt. "Er zal nog één keer een bespreking plaatsvin den. Het voorlopig contract wordt besproken in de commissie onroe rende zaken. We hebben de indruk dat het project doorgaat." De burgemeester benadrukte nog maals dat het college zich niet bemoeit met de aankoop en sloop van woningen. In de Minneputtestraat is een gepar keerde auto van een inwoonster van Halsteren beschadigd. Volgens de politie heeft een andere automobilist vermoedelijk niet de moeite geno men of het fatsoen gehad om zijn of haar identiteit achter te laten. De ledenvergadering van CNS De Regenboog kwam dinsdagavond bij elkaar om te praten over het gevoer de beleid. Voorzitter A. Key opende de bijeenkomst met een meditatie naar aanleiding van Romeinen 8. Adjunct-directeur C. van Dis was aanwezig om namens de schoollei ding zaken tpe te lichten. Hij bege leidde ook dc samenzang. De plaats in de kascommissie van J. van Gorsel werd overgenomen door A. v.d. Sande. Daarna werd afscheid genomen van de .scheidende bestuursleden C. van der Eist, P. Quist en M. Snoep. Voorzitter Key en het personeel bij monde van leraar Van Dis spraken de vertrek- kenden lovend toe. Mevr. 1. van Gorsel en G. Quist werden gekozen als nieuwe bestuursleden. W. Mol besloot de avond met dankgebed. De jeugd van de christelijke school voor speciaal onderwijs De Veste had zich enorm op de sportdag ver heugd. Maar vrijdag toen het moest gebeuren, regende het. Daarom werd er een alternatief gezocht. De kinderen bekeken eerst een video band cn ondertussen werden er spul len klaargezet om creatief bezig te zijn. De leerlingen konden onder meer schmincken, tinfiguurtjes gie ten, met rubber werken, raamhan- gers maken of werken met papier- maché. 's Middags hadden de ouders een speurtocht uitgezet door de stad die eindigde bij zwembad De Spet ter. Daar konden degenen die er zin in hadden nog wat baantjes trekken. Gewapend met telescoop- en verre kijkers en vogelgidsén gingen een aantal leden van de jeugdwerkgroep van de natuurvereniging zaterdag morgen op stap. Piet Stols, Jako van Gorsel en Peter Bijl reden samen met hen naar de karrevelden bij de Oesterdam. Daar konden ze broe dende kokmeeuwen zien, maar ook meerkoeten met prachtig gekleurde jongen. De visdiefjes waren nog druk aan het zoeken naar een geschikte plaats voor hun nest. Aan de excursie waren opdrachten ver- vrijdag en zaterdag 13 en 14 mei ROSBIEF OF BIEFLAPPEN 500 gramƒ10,95 maandag en dinsdag, 16 en 17 mei woensdag 18 mei Advertentie I.M. bonden. Zo moesten de deelnemers de vogels benoemen en tellen. Ook de niet-broedende vogels, zoals de rotgans, moesten worden herkend en geregistreerd. Op 28 mei doet de jeugdwerkgroep mee aan een zoet waterexcursie in de Melanen in Hal steren. Ouderen zouden graag zien dat bij het stemmen het ouderwetse stem biljet en het rode potlood weer terugkomen. Dat werd woensdag naar voren gebracht op de algemene ledenvergadering van de Anbo in het zaaltje aan de Schuttershof. De stemmachines bleken voor veel ouderen een probleem. Tijdens de vergadering werd het voltallige dagelijks bestuur vervangen. Voor zitter A. Leemreijze, penningmees ter mevr. J. Vos-Lenderink en secre taris mevr. T. Soomers-Vis droegen hun functies over. Mevr. W. Knip- scheer is de nieuwe voorzitster, mevr. M. Schot is secretaris en W. Bijl penningmeester. Ook mevr. R. Vroegop-Schot en C. Nooij zijn nieuwe bestuursleden. Mevr. Knip- scheer bedankte de scheidende men sen voor hun inzet. Hoewel de inloopmiddag een goed idee blijkt te zijn, zoekt de Anbo toch naar uitbreiding van de activi teiten zoals voordrachten en muziek. Ook zullen er themamiddagen komen. De eerste is op 7 juni gepland. J. van Elsacker spreekt dan over gezondheid. Verder wordt het spel 'Met gezond verstand' opge voerd. De vergadering gaf ook haar mening over een eventuele contribu tieverhoging. Mevr. Van der Kooij vertolkte de mening van de aanwe zigen door te zeggen dat er nu wel veel bijdragen gevraagd worden. In januari werd de contributie ook al verhoogd en nu weer. De leden werd verzocht om een vrijwillige bijdra ge. Daarnaast zijn er ook andere aanslagen en belastingverhogingen gekomen van de gemeente en het waterschap. Volgens de Anbo-leden is het nu wel genoeg geweest. Ds. J. van Dijk van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft een beroep gehad van de gemeente uit Oud- Beijerland. Het is de eerste keer dat de predikant wordt beroepen vanuit Tholen. Ook ds. A.J. Gunst van de Gerefor meerde Gemeente heeft een beroep gehad van de gemeente uit Werken dam. M Oud- Vossemeer Met 24% van de stemmen heeft het CDA bij de Kamerverkiezingen in het dorp de beste uitslag behaald van heel Tholen. De partij is daarmee bovendien de grootste, op korte afstand gevolgd door de PvdA met 23,3%. Dan komt de VVD met f7,8%, D'66 11,3%, SGP 9% en RPF 4,2%. De Centrumdemocraten van Janmaat scoren hoog met 3,1%, een steun die alleen door Sint-Maar tensdijk wordt geëvenaard. De even eens extreem-rechtte CP'86 kreeg 0,5% van de stejwen. Het Alge meen Ouderen vBond wordt door 2,5% van de kiezX gesteund en de Unie 55+ door 5,4%. Het GPV kreeg 1,5%, Groen Links 1,1% en de Socialistische Partij 0,6%. Van de 1385 stemmen ging 0,7% naar de overige partijen. De eigenaar van een hond is bekeurd omdat het dier al maanden voor overlast zorgt in de buurt. Het dier blaft voortdurend, tot ergernis van de buurt. De twaalfjarige Walco Verbiest heeft onlangs meegedaan aan een voorleeswedstrijd. Eerst werd een voorronde gehouden in de groepen 7 en 8 van de Sint Anthoniusschool. De besten daarvan mochten voor de drie hoogste groepen van de school voorlezen en daarbij kwam Walco als winnaar uit de bus. Dat beteken de deelname aan de regionale wed strijd in Goes. Met nog een meisje plaatste Walco zich voor de provin ciale wedstrijd in Middelburg, maar daar viel hij niet in de prijzen. De vissen wilden zaterdag niet erg bijten bij de clubwedstrijd van 't Scharretje, in de Westerschelde bij Schore. Winnaar A. Steijns haalde er negen op de kant. Twaalf van de 27 deelnemers vingen niets. De uitslag: 1. A. Steijns 2070 gram, 2. R. Lindhout 1270 gr., 3. A. Rijn berg 1050 gr., 4. mevr. G. Rijnberg- Plandsoen 995 gr. (eerste dame), 5. J. Verhees 705 gr., 6. M. Hartog 685 gr., 7. mej. C. Rijnberg 620 gr., 8. J. Burgers 610 gr., 9. C. Reijngoudt 580 gr. (eerste jeugd), 10. C. Boo- gaart 490 gr. Het bureau Halt verzorgde dinsdag een inleiding op de jaarlijkse ouder avond van de Die Heenetrecht- school. Mevr. De Koeijer vertelde daar dat het de taak van Halt is om minderjarigen vanaf 12 jaar die in aanraking zijn gekomen met de poli tie een alternatieve straf te geven. Een ander onderdeel van het werk is de voorlichting op basisscholen als preventie. Op de ouderavond werd mevr. L. Schot gekozen om de aftredende mevr. T. Boer te vervangen. Direc teur J. Westerweel blikte terug op het afgelopen jaar en deelde mee dat alle kinderen van de groepen 4, 5 en 6 meedoen aan de zwemles. De leer lingen van de onderbouw en boven bouw gaan dit jaar apart op school reis. De reden daarvoor is gelegen in de grootte van de groepen (er zitten 118 leerlingen op de Die Heene- trechtschool) en de verschillende interesses van elke leeftijdsgroep. Door een 6-4 overwinning op De Treffers blijft De Poedelaars leider in de rangschikking van de Vosmeercup biljarten. Hof van Hol land, dat met 8-2 won bij Effe Klus- se, volgt op een punt. KOT 1 verloor met 3-7 van KOT 2. De uitslagen. J. Hermans-P. Hom mel 2-0, C. Timmermans-Joh. van Meer 0-2, D. den Hollander-C. Bur gers 0-2, E. van Hees-J. Burgers 2-0, D. Hendrikse-J. Geuze 2-0; J. Koen- A. Friderichs 2-0, J. Vaders-J. Bos- ters 0-2, J. van Meer-Th. de Reus 0- 2, N. Hol-M. Punt 0-2, P. de Ronde- H. van Daalen 0-2; M. Goudzwaard- M. van Hees 1-1, D. Vaders-C. Wessels 2-0, A. Havermans-W. Heijboer 2-0, P. de Jager-D. Vroeg- op 0-2, A. van Daalen-P. Vroegop 2-0. Kortste partij (14 brt.) J. Koen, hoogste serie (10 car.) W. Heijboer, beste moyenne (2,90) D. Vaders. De stand na zes wedstrijden: 1Poe delaars 37 p., 2. Hof van Holland 36 p., 3. Effe Klusse 31 p., 4. KOT 2 30 p., 5. Treffers 29 p. en 6. KOT I 17 P- Vrijdag staan de ontmoetingen KOT 1-Treffers en Hof van Holland-KOT 2 op het programma. Poedelaars en Effe Klusse speelden gisteravond al. Van 31 mei t/m 3 juni wordt de jaar lijkse avondwandelvierdaagse gehouden. Er kan 5 of 10 kilometer gewandeld worden. De organisatie is in handen van het wandelsportco mité Vosmeer. Vanaf zaterdag 21 mei kan de rooms-katholieke Willibrorduskerk tijdelijk niet - voor de diensten gebruikt worden. De firma Huurman uit Delft begint dan met het restaura tiewerk aan de binnenzijde van het uit 1841 daterende gebouw aan de Dorpsweg. De muren, waarin door de overstroming van 1906 en de inundatie van 1944 zilt is getrokken, worden afgekapt. Ook de tegels gaan eraf. Tegen de muren wordt een speciale mortel gesmeerd, die het probleem in de toekomst beter beheersbaar moet maken. Er wordt geschilderd, waarbij ook het plafond wordt meegenomen. Het kerkbe stuur werkt nog aan een plan om het priesterkoor anders in te delen, zodat de bruikbaarheid verbetert. Huurman denkt vijftien weken voor het karwei nodig te hebben, maar daar komt de zomervakantie nog bij. Voor de kerkdiensten op zaterdag en zondag wijken de rooms-katholie- ken uit naar de hervormde kerk. In verband daarmee veranderen de aanvangstijden. Op zaterdagavond blijft dat half zes, maar op zondag morgen wordt het half negen. De dienst op vrijdag zal in de sacristie worden gehouden. Het plaatsen van een artikel en een strip, in het clubblad Vosmeer Treffers, over het gebruik van de autogordel heeft voetbalvereniging Vosmeer 500 gulden opgeleverd. De prijs was uitgeloofd door het regionaal orgaan verkeersveiligheid (ROV) Noord-Brabant. Dat stuurde de artikelen zélf toe, samen met pos termateriaal voor in het clubhuis. Penningmeester M.A. Wessels van de voetbalclub was bijzonder inge nomen met de meevaller. Er was zondag veel belangstelling voor de jeugddienst in de Neder landse Hervormde kerk. Ds. A.W. Mol uit Nieuwendijk preekte over het thema 'Een voor allen' naar aan leiding van Johannes 15. Organist J. Predikbeurten Speeltuinvereniging Vrij en Blij in St. Annaland vierde zaterdag feest. Burgemeester H.A. van der Munnik verrichtte de opening van de toi let- en toezichtruimte en beproefde dacrna de draaimolen. Zie verder pagina 11. Zondag 15 mei en Hemelvaarts dag 12 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Streefkerk. 18.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft, do 9.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Baks, Burgh-Haamstede. do 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Burger. 17 u. ds. v.d. Hout. do 10 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Hartog. 18.30 u. ds. Boogaard, do 10.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst. do 10 u. ds. Gunst R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. do 10 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. do 10 u. ds. De Jong, Dinteloord. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Den.Hartog. do 9 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Lammers, Benthuizen, do 10 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. kand. Clements, do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. do 10 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 en 14 u. leesdienst. do 19/5 19.30 u. ds. v.d. Meer. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dr. Op 't Hof, Nederhemert. do 9.30 u. ds. Van Loon, Ouddorp. 14.30 u. ds. Van Loon, ds. Zweistra en ds. Tanis, zendingsmiddag. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda. Bos en de trompettisten M. Vos en P. Ridderhof begeleidden de samen zang. Jeugdkoor Polyhymnia zong een paar Nederlandse en Engelse liederen. Johan en Marianne Droogers lazen uit Johannes 15. Annemarie van Bemden droeg de geloofsbelijdenis op rijm voor. Jan- neke Fase, Geja Riemens, Ellen Roggeband en Annemarie van Dijke gingen met de collectezakkcn rond. Bij de verkiezingen voor dc Tweede Kamer is de SGP in het dorp als grootste uit de bus gekomen. Met 26,9% van de stemmen blijft de par tij de PvdA - die 22% noteerde - ruim voor. De VVD behaalde 16,6%, het CDA 13,3%, D'66 8,9% en de RPF 5,3%. De ouderenpartijen sloegen niet echt aan: het Algemeen Ouderen Verbond kreeg 1,6% en de Unie 55+ 0,3% van de stemmen. Ook extreem-rechts scoorde laag; de Centrumdemocraten worden door 1,1% van de kiezers gesteund, de Centrumpartij door 0,6%. Op het GPV stemde 1,8%, op Groen Links 0,7%, op de Socialistische Partij 0,3% en op de overige partijen samen 0,7%. Er waren 1902 geldige stemmen. Een medewerker van het bedrijf RBOI uit Rotterdam, dat op Tholen de verkeersstromen meet, kwam woensdag tot de ontdekking dat er in de Spuistraat een meter was ver nield. De schade bedraagt zo'n 4000 gulden. Aanzienlijke schade ontstond in bistro het Backen aan de Molendijk bij het sneuvelen van een ruit. In de nacht van zondag op maandag gooi den één of meerdere vandalen een klinker door een raam. De steen werd in de zaak aangetroffen. Voormalig kerkvoogdijlid W.P. Neele van de Hervormde Gemeente plaatste zaterdag de eerste steen in de nieuwe pastorie aan de Voor straat. Dat gebeurde in besloten kring met leden van de kerkvoogdij, notabelen en de kerkeraad. Op de gedenksteen staat de datum van plaatsing en de naam van Neele. President-kerkvoogd W. Nieuwen- huize sprak nog een dankwoord en ds. T. van Bruggen eindigde de kor te bijeenkomst met gebed. ZIE VERDER PAG 14 19 u. kand. Schipper, Zierikzee. do 10 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30, 14.30 èn 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. do 9 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. do 10 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hoet, Wer kendam. do 9 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11 u. ds. Beens, Scherpenisse. di 17/5 19.30 u. ds. Van Dieren, Stolwijk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. do 9.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Smit, Heemstede, do 10 u. ds. Van der Meulen. Zaterdag 14 en zondag 15 mei en Hemelvaartsdag. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 01660- 2350. donderdag dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 04665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, 01677-2500. donderdag dr. Van Doesburg en dr. De Groot ieder in eigen praktijk. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, 01640-33462-donderdag tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, 01640-34329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- ,3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 mei. donderdag 12 5.27-17.47 vrijdag 13 6.07-18.17 zaterdag 14 6.37 - 18.52 zondag 15 7.07 -19.27 maandag 16 7.47 - 19.57 dinsdag 17 8.27 - 20.47 woensdag 18 9.22 - 21.47 donderdag 19 10.32-22.52 vrijdag 20 11.47 - wo 18/5 14.50 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2