Plezier en werken in team belangrijk bij schoolvolleybal Sier ftestratin B-junioren zijn het sterkst ir J. Moerland tweede plek Maasvlakte Smash 1 zakt steeds verder weg Koersballen voor ouderen Dolfijn '92 17 keer in de prijzen in Stellendam Dolfijn wil overdekt bad op Tholen Veel Thoolse renners op Eurodaxtocht Ossendrecht Wachttijden voor sociale werkplaatsen veel te lang imabo Vijfde plaats Ter Tolne op NK dammen WHS wint toernooi voor veteranen bij Stavenisse MTT begint nieuw seizoen Ruiters in de prijzen in Hansweert Promotie voor heren 2 van AVC 87 VIR I EINIS E SICIHIEIUDIE Stavenissenaar haalt 2 keer ereplaats op judotoernooi Trainer WHS naar WC '68 H.V.Holland bekerwinnaar Meulvliet Woensdag 11 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Volleybal Strak schema Uitslagen SVRZ reikt prijs voor scriptie uit Daar kun je op bouwen Zaalvoetbal MEULVLIET" THOLEN Stavenisse steeds beter Wielrennen Thoolse amateurs in de prijzen Duivenrubriek Het tweede herenteam van AVC '87 is gepromoveerd naar de eerste klasse. Na een jaar in de tweede klasse te hebben gespeeld, sluit de ploeg zich daarmee aan bij AVC 1 dat ook in de eerste klasse uit komt. Om de zege te behalen, moest er eerst nog van Jola Olympus 3 uit Made gewonnen worden. De Brabantse ploeg had de beschikking over een paar erva ren spelers. De eerste set ging aanvanke lijk gelijk op, maar AVC liep uit van 6-5 naar 12-7 en won uiteindelijk met 15-9. De tweede set verliep vrijwel hetzelfde. In het begin gingen de teams gelijk op, maar door goed serveren van Pieter van 't Hof en Benny Mees was de setwinst met wederom 15-9 voor AVC. In de derde set* liet de Thoolse ploeg de teugels vieren en dat liep niet goed af. Tot 10-10 bleef het gelijk, maar toen werd er nonchalant gespeeld en Jola Olympus won met 15- 10. Hierdoor moest er een vierde set worden gespeeld. AVC pakte, wakker geschud, de draad weer op. Na een ach terstand van 7-3 kwam het Thoolse team met een inhaalrace op 9-9. Uiteindelijk werd ook deze beslissende set binnenge haald en AVC kon feestvieren: 3-1. AVC 2 bestaat uit: Anton Timmermans, Pieter van 't Hof, Benny Mees, Patrick Mees, Wesley v.d. Meer, Antoine Buur, Sjaak Smeets, Sjoerd van Oefelen en de trai ners Nelly Breker en Joop Birzak. Patrick Mees kon het feestje niet meevie ren, want hij vertrok dinsdag als Unifil- soldaat naar het voormalige Joegoslavië. Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: mevr. M. Geuze en mevr. C. Bolier 24 p; mevr. M. Dane en C. van Gorsel 24 p; mevr. A. Goode en C. van Haaften 24 p; mevr. C. Free en mevr. M. Bijl 18 p; J. Geuze en W. Bijl 18 p; mevr. C. van Splunter en A. van Splunter 16 p; A. Leemreijze en L. Kloet. Tholen: J. Vroegop en wisselende part ner 20 p; mevr. M. Schot en mevr. A. Bal 13 p; mevr. Y. Verkamman en P. Schot 13 p; mevr. R. Burrows en dhr. Leemrei jze 12 p; mevr. S. Hoven en J. Geuze 9 p; mevr. R. Nagtegaal en H. Bal 8 p; mevr. R. Vroegop en A. Verkamman 7 p; D. Schellinger en mevr. F. Schellinger 4 p; mevr. C. Praat en J. de Jong 2 p. Oud-Vossemecr: mevr. Lindhout-van Dijke en mevr. C. van Mierlo 23 p; mevr. L. van Poortvliet en wisselende partner 20 p: ntevr. Free en mevr. Hermans 17 p; mevr. Van Dijke-Polderman en J. Geuze 15 p; mevr. De Ronde en W. Lindhout 15 p; mevr. M. Geuze en ntevr. Timmer mans 13 p; mevr. Lindhout en B. van Dijke 10 p; mevr. Donken en ntevr. Ver schoor 8 p. Zwemvereniging De Dolfijn '92 sleepte zeventien ereplaatsen weg bij een vriendschappelijke wedstrijd in Stellen dam. Vooral bij de meisjes vanaf 12 jaar ging hel goed. Daar gingen drie persoon lijke records aan diggelen en haalden de drie deelneemsters samen vijl keer een ereplaats. De uitslagen waren: 25 meter rugslag meisjes vanaf 10 jaar: 6 Tonnie v.d. Velde 30 sec; 8 Anneloes van Keulen en Marijke Smit 33,7. Jongens vanaf tien jaar: 2 Benny Rijnberg 23,7; 7 Arjen v.d. Klundert 28,7. 25 m vrije slag meisjes vanaf 10 jaar: 4 Tonnie v.d. Velde 27,4; 7 Marijke Smit 30; 8 Anneloes van Keulen 30,6. 25 m schoolslag jongens vanaf 10 jaar: 6 Benny Rijnberg 26,5; 7 Arjen v.d. Klundert 30,2. 50 m rugslag meisjes vanaf 12 jaar: I Moniek v.d. Hout 46,1 persoonlijk record (pr); 2 Ingrid Bouten 46,6 pr; 3 Astrid Bouten 47,1 pr. Jongens vanaf 12 jaar: 3 Maarten van Oeveren 50,14 Govert v.d. Rhee 51,6; 9 Richard v.d. Velde 1.12.4. Jongens vanaf 14 jaar: I Pascal de Viet 38,5 pr; 3 Martijn v.d. Graaf 39,5; 4 Nico Rijnberg 41,7. Meisjes vanaf 16 jaar: 1 Mireille v.d. Maas 40,1 pr; 5 Saskia Bouten 45,3; 6 Saskia v.d. Graaf 51,3. Dames: 5 Joke Verspeek 48,8; 7 Anne- marie Smit 1.00.6. 50 m schoolslag meisjes vanaf 12 jaar: I Moniek v.d. Hout 50 pr; 2 Astrid Bou ten 51,9; 6 Ingrid Bouten 57,5. Meisjes vanaf 14 jaar: 2 Mireille v.d. Maas 48,3; 3 Karen Smit 50; 6 Esther de Wilde 58,5. Dames: 5 Joke Verspeek 49,8; 7 Anne- marie Smit 55,2. Heren: 5 Remco de Viet 40,9; 7 Aad van Keulen 57,6. 50 m vrije slag jongens vanaf 12 jaar: 1 Wemer de Viet 33,3 pr; 7 Govert v.d. Rhee 48,4; 8 Richard v.d. Velde 59,5. Meisjes vanaf 14 jaar: 4 Karen Smit 45,8; 6 Martine de Bruin 49,6; 8 Esther de Wilde 53,6. Jongens vanaf 14 jaar: 2 Werner de Viet 34,2; 4 Nico Rijnberg 35,2; 5 Pascal de Viet 36,5 pr. Jongens vanaf 16 jaar: 3 Remco de Viet 34,9; 6 Maarten van Oeveren 43 pr. Heren: 6 Werner de Viet 34,2; 7 Aad van Keulen 50,3. 50 m vlinderslag meisjes vanaf 16 jaar: I Mireille v.d. Maas 42,1 pr; 4 Sas kia v.d. Graaf 48,2; 5 Saskia Bouten 55,1. Jongens vanaf 16 jaar: 3 Martijn v.d. Graaf 39,5 pr; 4 Remco de Viet 40,8. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊË Tijdens het schoolvolleybaltoernooi in Meulvliet wordt er fanatiek gespeeld om de punten. De Rieburch uit Sint-Maartensdijk in poule A, de School met de Bijbel uit Oud-Vossemeer in poule B, de meisjes én de jongens van het agra risch opleidingscentrum (AOC) West-Brabant te Steenbergen in de poules C en D hebben het elfde schoolvolleybaltoernooi van AVC '87 gewonnen. Zeven basisscholen en vier middelbare scholen brachten vrijdagavond in Meulvliet het maximum aantal van 26 teams binnen de lijnen. "Meer teams kunnen er echt niet meedoen, want dat zou ten koste gaan van het volleybal", vertelt AVC-voorzitter J. van 't Hof. Het toernooi leeft volgens hem enorm bij de scholen. Al in januari begin nen de trainingen en wordt aan de opstelling gewerkt, want elke school wil zich manifesteren. Ter Tolne was vorig jaar niet van de partij, maar leraar O. Huiskamp van de Thoolse basisschool is nu met de hele klas present. Hij heeft bewust geprobeerd de hele klas erbij te betrekken. Het gaat Huiskamp niet zozeer om de prestatie, danwel het feit dat de kinderen leren in team verband met elkaar om te gaan. Ook directeur G.T. Bril van de De Casembrootschool in Sint-Annaland vertelt, dat zijn team voor het plezier meedoet. De 15 teams van 7 basisscholen (Ter Tolne is er bijgekomen, De Schalm Stavenisse en St.Anthoniusschool Oud-Vossemeer haakten af) werden in twee poules verdeeld. Elke wed strijd duurde negen minuten. "Het tijdschema wordt strak aangehou den, dat is plezierig", zegt Huis kamp. Voor de middelbare scholen was er een jongens- en een meis jespoule. In totaal werden 84 wed strijden afgewerkt. De organisatie was in handen van een commissie onder leiding van jeugdvoorzitter A. Timmermans, die ook deel uitmaakt van de districtssectie jeugd en tech niek van de Nederlandse volleybal- bond (Nevobo). Voorzitter J.H. van Bladel van die sectie reikte na afloop de prijzen uit. Aansluitend was er nog tot kwart voor elf een disco. Voorzitter Van 't Hof bedankte aan het einde van de avond alle tellers en scheidsrechters, en natuurlijk de deelnemers. Hoewel het toernooi pas om vijf uur begon, stonden de eersten al om half vier voor de deur van Meulvliet, vertelde hij. Mevrouw R. Westdijk van de toer- nooicommissie reikte de prijs voor de leukste mascotte uit aan c.n.s. De Regenboog uit Tholen. Het tweede meisjesteam van de Thoolse scho lengemeenschap won de sportivi- teitsprijs, een wisseltrofee. De Rie burch en de beide teams van het AOC West-Brabant prolongeerden hun titels. Poule A: 1Rieburch I 12 p., 2. Regen boog I 10 p., 3. Oosterscheldeschool, Scherpenisse 7 p., 4. De Kraal. Tholen 6 p., 5. Rieburch II 5 p.. De Casembroot school 2 p.. Ter Tolne I 0 p. Poule B: School met de Bijbel, Oud- Vossemeer 13 p., 2. Rieburch III 12 p., 3. Ter Tolne III 11 p., 4. Kraal II 6 p., 5. Regenboog II 6 p., 6. Regenboog III 4 p., 7. Oosterscheldeschool II 2 p., 8. Ter Tolne II 2 p. Poule C (meisjes): I. AOC West-Bra bant 14 p., 2. St. Thomas-mavo I, Halste ren 12 p., 3. TSG I 6 p., 4. TSG II 5 p., St. Thomas-mavo II 3 p. Poule D (jongens): 1. AOC West-Bra bant 10 p., 2. TSG 1 8 p., 3. Scholenge meenschap Steenbergen 6 p., 4. St. Tho mas-mavo 4 p., 5. TSG II 2 p., 6. TSG III Op- Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Advertentie I.M. Dc Dolfijn '92 heeft de discussie over dc bouw van een overdekt zwembad op Tholen heropend. In de welzijnscommissie noemde voorzit ter E. van der Maas van de zwem vereniging het absurd, dat een gemeente die straks 22.000 inwo ners telt zo'n voorziening niet wil realiseren. Zijn club, die ongeveer 80 leden telt, zwemt nu in het over dekte bad De Knotwilg te Steenber gen. Van der Maas adviseerde de com missie om contact op te nemen met de gemeente Oostburg, die in samenwerking met de zwembond een bad zou bouwen voor een 'aan trekkelijke prijs'. Op een vraag van commissielid P. van Belzen (RPF/GPV) zei Van der Maas dat het zes-banen bad in die plaats 3V2 miljoen kost. "Maar voor Tholen voldoet een vier-banen bad prima." De Sint-Annalander opperde dat één van de bestaande buitenbaden ver bouwd zou kunnen worden. "Er moeten de komende tijd toch dure voorzieningen worden getroffen in verband met de milieuhygiëne." Uit breiding van het schoolzwemmen naar een heel jaar, zodat badperso- neel in de wintermaanden niet op wachtgeld hoeft, zou in zijn ogen een kostenbesparing voor de gemeente betekenen. Van Belzen reageerde nog dat de miljoenen voor de bouw toch door de burgers opge bracht zouden moeten worden. In de notitie over de accommoda tietarieven schrijft het gemeentebe stuur, geen aandacht aan de opmer kingen over een overdekt zwembad te zullen schenken. Een grote raads- meerderheid wees de bouw ervan enkele jaren geleden af, nadat de mogelijkheden voor de tweede keer waren onderzocht. De stichting voor regionale zorgver lening (SVRZ) gaat volgend jaar een scriptieprijs uitreiken. Het is de bedoeling dat de prijs jaarlijks wordt uitgereikt. Alle studenten in de gezondheids- en ouderenzorg kun nen hun eindwerkstuk of scriptie insturen. De deelnemers moeten bij voorkeur wel, door werk of afkomst, een band hebben met Zeeland. De scripties worden beoordeeld door een jury. Die hanteert als belangrijk criterium de vraag wat de betekenis van het werkstuk voor de praktijk in de instellingen is. De winnaar krijgt 3000 gulden, een oorkonde en een afbeelding van het SVRZ-logo. Daarnaast zijn er twee aanmoedi gingsprijzen van 1000 gulden. Deel nemers kunnen hun scriptie tot I juli 1995 inzenden naar de raad van bestuur van de SVRZ in Middel burg. Elf Thoolse fietsers stonden zaterdag aan de start van de Eurodax-toertocht in Ossendrecht. Zij vormden bijna een der de van dc 36 deelnemers. Van wieier- toerclub Tandje Bij uit Sint-Maartens dijk deden Mas Andriesse, Kees v.d. Berge, Arjaan den Braber. Marty den Haan, René Hoek en Leo Zoon mee. Verder waren er Hans Keur en Adrie v.d. Ree van De Bidon uit Sint-Maartensdijk, Adrie v.d. Werf van Zeelands Welvaren uit Scherpenisse en Sjaak Dekkers en Rob Schouten van 't Koetshuys. De deel nemers vertrokken om zeven uur via de zak van Zuid-Beveland naar Veere, zo'n 80 km. Daarna ging het via Noord-Beve land, de stormvloedkering, Schouwen- Duiveland en de Grevelingcndam naar Oude Tonge waar de tweede rustplaats stond gepland. De tocht vervolgde via Hellegatsplein weer naar de start en finish in Ossendrecht. De leden van Tandje Bij pasten de tactiek toe om de vijf kilometer te wisselen aan kop. Deze methode bleek ook nu weer te werken. De volgwagen werd bereden door Tine ke v.d. Werf die drie keer in actie moest komen voor twee lekke banden en een valpartij bij Heimolen. Na afloop stond er bij de renners ruim 200 kilometer op de tellers en een gemiddelde snelheid van 29,3 km per uur. De wachttijden voor sociale werk plaatsen in Zeeland zijn veel te lang. Dat zegt de dienst in de industriële samenleving vanwege de kerken (disk) van midden-Zeeland in een brief aan de vaste kamercommissie voor sociale zaken en werkgelegen heid. Disk bezocht onder meer De Betho in Goes, waarvan Tholen een depen dance is, werkplaatsen Walcheren in Middelburg en De Zuidhoek in Zie- rikzee. Volgens disk is het geen uit zondering dat mensen drie of vier jaar moeten wachten voordat ze in aanmerking komen voor sociale werkvoorziening. De huidige maat regelen om meer plaatsen te schep pen, werken niet volgens de organi satie waarin zes kerkgenootschap pen samenwerken. Door de slechte situatie op de arbeidsmarkt stromen er veel te weinig mensen door naar het bedrijfsleven. Er wordt welis waar veel geld ingepompt, maar de resultaten zijn erg mager. De gehan dicapten, voor wie de regeling is bedoeld, zijn volgens disk de dupe van de wachtlijsten. De organisatie vraagt daarom de regering om meer geld. Vriens-de Schelde al jaren de leverancier van de meest uiteenlopende soorten sier bestrating is er weer klaar voor. In haar nieuwe presentatie is alles overzichtelijk gerangschikt. Antoine Hoeven vertelt U er graag meer over. BOUWMATERIALEN Zeelandhaven 7 Bergen op Zoom. Tel 01640-34750 Geopend: 07 30 - 17 30 uur - Zaterdag 08 00-12 00 uur Altijd scherpe prijzen, regelmatig aanbiedingen en veel direkt uit voorraad leverbaar. SHOWROOM Ind terrein Haven-Zuid Vermuidenweg 3 Bergen op Zoom. Tel. 01640-34750/36910 Geopend 09 00 - 18.00 uur - Vnjdag 09 00 - 21.00 uur Zaterdag 09 00 - 17.00 uur - s MAANDAGS GESLOTEN Met de vijfde plaats die bij het Nederlands kampioenschap school- dammen is behaald, is het team van Ter Tolne eigenlijk niet tevreden. Het systeem waarbij in vier poules wordt gespeeld en vervolgens de poulewinnaars elkaar de eerste vier plaatsen betwisten, is in de ogen van directeur J.F. Kousemaker niet waterdicht. Hij pleitte zaterdag in Bleskensgraaf voor hantering van het Zwitserse systeem. Daarbij nemen de winnaars van partijen het steeds tegen elkaar op, zodat uitein delijk de twee sterksten overblijven. Ter Tolne trof in de poule onder meer de landelijke nummer twee van vorig jaar, De Bron uit Mole naarsgraaf. Daarvan verloren Mohammed Benjilali, Sarah Lam- mers, Mark Schot en Wouter Troost met 7-1De andere twee wedstrijden wonnen ze, respectievelijk met 5-3 en 6-2. De tweede plaats in de poule betekende, dat Ter Tolne mocht strijden om de vijfde plek. Ook nu werden twee wedstrijden gewonnen (5-3 en 6-2) en één verloren (6-2). Maar de vier punten waren voldoen de om vijfde te worden. "Dat zegt al iets van de sterkte van ons team", aldus Kousemaker. De directeur vindt de vijfde plaats niet slecht, want er beginnen jaarlijks ongeveer 2000 scholen aan het toernooi. Overigens moet volgend schooljaar een volledig nieuw damteam aantre den, want de vier Ter Tolne-leerlin- gen die nu dammen, zitten allen in groep acht. Judoka Martijn de Herdt uit Stave nisse heeft twee ereplaatsen behaald op het judo-promotietoemooi van de judobond Nederland (JBN) in Rid derkerk. Van de eerste judoclub Tholen (EJC) deden vier leden mee. Bij de jongens tot 40 kg werd Mar tijn tweede en bij de jongens tot 45 kg haalde hij een derde plaats. Zijn zus Vera de Herdt bereikte bij de meisjes tot 40 kg een vijfde plaats. Frans Ponse uit Sint-Maartensdijk werd vierde bij de jongens tot 35 kg. Zaterdag 21 mei doet de EJC Tholen mee aan een internationaal toernooi voor de jeugd in Heerle. Daaraan doen onder andere drie Engelse en twee Franse teams mee. Na de zomervakantie wordt er ook door de JBN een trainingswedstrijd georga niseerd in Schiedam. Truckshow. Zaterdag en Zondag wordt in de Zeelandhallen in Goes voor de vierde keer de Truckshow gehouden. Zo'n 200 vrachtwagens uit de Benelux en Duitsland dingen mee naar de prijzen. Ook de truck van het jaar is te zien. Op het buiten terrein zijn behendigheidswedstrij den. Zaterdag is de show open van twaalf tot acht uur en zondag van tien tot zes uur. WHS A, Noad B en Smerdiek C hebben de Tholencup gewonnen. De jeugdige voetballers kwamen zaterdag in actie in Oud-Vossemeer. De pupillen staan 21 mei in Sint-Maartensdijk op het veld. De toernooien waren niet bijster sterk bezet. Het juniorenvoetbal op Tholen en Sint-Philipsland zit dan ook niet in de lift. Daar komt bij, dat Tholense Boys van deelname is uit gesloten. Uitgerekend de club met een jeugdafdeling die tot de grootste in de kring Het Markiezaat behoort. Nu stond bij de A-junioren slechts één wedstrijd op het programma, van twee keer drie kwartier. De B- junioren speelden drie wedstrijden van twee keer veertig minuten. En de zes wedstrijden bij de C-junioren duurden twee keer een kwartier. Jeugdvoorzitter A. Goedegebuure reikte na afloop de bekers uit. Ook bedankte hij de scheidsrechters J. van Meer en P. Fase. De uitslagen waren als volgt. A-junioren. Smerdiek-WHS 3-4. WHS wint de beker. B-junioren. WHS-SPS 0-1, SPS- Noad 1-6 en Noad-WHS 11-2. Eind stand: 1Noad '67,2. SPS, 3. WHS. C-junioren. Vosmeer-Stavenisse 3- 1, Smerdiek-Noad 2-1, Noad- Vosmeer 4-0, Stavenisse-Smerdiek 0-8, Smerdiek-Vosmeer 5-0 en Noad-Stavenisse 8-2. Eindstand: 1. Smerdiek, 2. Noad '67, 3. Vosmeer, 4. Stavenisse. De 'oudjes' van WHS hebben hel veteranentoernooi van SC Stavenis se gewonnen. Zaterdag streden Sta venisse, WHS, SPS en het Vlissing- se WC '68 om de wisselbeker. Onder het toeziend oog van scheids rechters J. Ciotarnel en C. van Oeve ren won WHS voor de derde achter eenvolgende keer de prijs en mocht daarom de beker voorgoed in de prijzenkast zetten. De uitslagen van de zes wedstrijden waren: Stavenis se-WHS 1-1, WHS-WC 4-1, SPS- Stavenisse 0-4, Stavenisse-VVC 0- 3. WHS-SPS 4-1, SPS-WC 0-2. Daarmee werd WHS eerste met 5 punten. WC volgde met 4 punten, Stavenisse werd derde met 3 punten en als laatste eindigde SPS, dat geen enkele wedstrijd won. WHS-trainer Jan Englebert neemt volgend seizoen WC '68 uit Halste ren onder zijn hoede. De Steenberg- se trainer kwam vorige week snel tot een akkoord met de zaterdag-twee deklasser, nadat de contractbespre kingen tussen de huidige trainer Meino Dam en het bestuur van WC voor het nieuwe seizoen waren vast gelopen. Dam stapte met directe ingang op als trainer. Hij was maar enkel weken hoofdtrainer van de Halsterse club, als opvolger van Piet Rokven. Deze werd door de KNVB geschorst, omdat hij niet over de vereiste papieren beschikt. WC staat momenteel in de tweede klas nog steeds in de degradatiezo ne. "Natuurlijk hoop ik dat WC zich in deze klasse handhaaft", aldus Englebert. "Na de diverse strubbe lingen is de belangrijkste taak om weer rust in de gelederen te krijgen. De huidige selectie van WC heeft toegezegd om te blijven. Of er ver sterking komt, zal mede afhangen van het al dan niet handhaven in de tweede klas." Englebert vertrekt na één seizoen bij WHS. Tegen Noad hoopt hij de competitie op een leuke manier af te sluiten. Waarschijnlijk kan WHS voor dit streekduel niet beschikken over Rien Fase en Rien den Engels man. Afgelopen zaterdag verloren de St.Annalanders het oefenduel tegen Kloetinge met 8-0. WHS trad aan met een gehavend team, doordat diverse spelers met het tweede het belangrijke competitieduel tegen Serooskerke speelden. De motorcrosser Joey Moerland uit Sta venisse haalde zondag een tweede plaats in de wedstrijd op de Maasvlakte. Kevin v.d. Hoek werd derde in zijn klasse. Het zag er bij de start van de eerste man che niet naar uit dat Moerland in de prij zen zou vallen. In de eerste bocht raakte zijn voorganger het evenwicht kwijt. Joey kon de crosser nog net ontwijken, maar liep een forse achterstand op de kopgroep op. Hij trok het gas echter helemaal open en na twee ronden kon hij het gevecht met de koploper aangaan. Het was wachten op een foutje van één van de crossers en in de vijfde ronde lag Joey aan kop. In de zesde ronde moest hij die plaats weer afstaan en uiteindelijk werd hij als tweede afgevlagd. De start van de tweede manche verliep voor Joey beter. Hij reed in de eerste ronde meteen naar een tweede plek en gaf die niet meer af. Daardoor mocht hij voor de derde achtereenvolgende keer het erepodium beklimmen. Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk kwam uit in de klasse 80 cc. Hij had nieuwe onderdelen op zijn motor gezet en dat was goed te zien. Hij startte snel en kon het tempo de hele wedstrijd vol houden. Na twee valpartijen in één ronde werd Kevin als derde A-rijder afgevlagd. Er waren drie bekers beschikbaar dus de crosser uit de smalstad mocht geen fou ten maken. In de tweede manche reed hij hard en maakte verre sprongen. Ook nu kwam Kevin als derde door de finish. De motortoerclub Tholen begint het sei zoen op 22 mei met een Pinksterrit naar Zuid-Holland. De tocht is zo'n 200 km lang en onderweg wordt hier en daar gestopt om te rusten en wat te nuttigen. Het vertrek is om tien uur voor de veiling aan de Veerdijkseweg bij Scherpenisse Hof van Holland is voor de derde keer bekerwinnaar geworden in de Meulvliet- competitie. De kampioen van poule A versloeg zondag Smalstadt met 15-7. De naaste concurrent Internationals speelde tegen Setalland. Dit duel werd echter tien minuten in de tweede helft gestaakt omdat de spanningen te hoog opliepen en de wedstrijd uit de hand liep. 't Koe peltje versloeg in de laatste bekerronde Smulhoek met 6-9. Batavieren verloor nipt van restaurant Zeeland met 4-5. Met dezelfde stand klopte Kaai de Callelas en Dalem won met 10-7 van 't Anker. De wedstrijden tussen Smits Boys en Pinocchio en The Pub en l'Esperance gingen niet door. De teams meldden zich af. Zondag beslissen Hof van Holland en Internationals wie er algemeen kampioen wordt. Als Hof van Holland wint, viert het een driedubbel feest, want dat is het team kampioen in de A-poule, bekerwin naar èn algemeen kampioen. Batavieren en 't Anker vechten een promotie/degra datieduel uit. Het team van café Stavenisse werkt hard aan verbetering in de bedrijvencompeti- tie. Dat ondervond dinsdagavond Bou- man-Potter. De Poortvlietse ploeg, die normaal gesproken weinig moeite met de tegenstanders heeft, kon van Stavenisse maar nipt winnen. De leuke wedstrijd had een ruststand van 2-1 in het voordeel van Bouman-Potter dat uiteindelijk won met 3-2. General Electric plastics I won plicht matig van Budelpack. De ruststand van de matige wedstrijd was 4-3 voor'G.E. I De eindstand werd 9-4 voor de Bergse ploeg die daarmee haar tweede plaats verstevigt. Fri d'Or had in het begin nog wat moeite met het team van ziekenhuis Lievensberg en de ruststand was dan ook maar net in het voordeel van Fri d'Or: 4- 3. De mooie wedstrijd bleef gelijk opgaan in de tweede helft, maar Lievens berg kon de achterstand niet meer inha len en verloor met 10-8. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 is er ook in de voorlaatste partij tegen Vice Versa niet in geslaagd de degradatie af te wenden. De laatste wedstrijd is een degradatieduel en de laatste kans voor Smash. Tegen Vice Versa kon Smash weinig uitrichten. De tegenstanders hadden een invaller die sterker bleek dan de overige spelers. Marco Saarloos scoorde het enige Thool se punt. Ad Verhage, die de laatste tijd minder op dreef is en David van Driel bleven puntloos. Een gelijkspel was vol doende geweest, maar nu moet de beslis sing vallen op 20 mei om acht uur 's avonds in Hoogerheide tegen een nog onbekende tegenstander. Smash mist dan echter Ad Verhage en Adrie Aamoudse. Piet Ridderhof zal daarom na lange tijd weer uitkomen v<x>r het eerste team. Ook de junioren verloren. Belcrum uit Breda was te sterk en won met 3-7. Henk Jopse en Jacob Elenbaas haalden de pun ten voor Smash binnen. Hiermee eindig den de junioren op een laatste plaats in de competitie. Het eerste kadettenteam verloor ook van Belcrum met 6-4. Anné van Dijke en Mathijs Bruijnzeel scoorden elk twee keer. De ploeg eindigde in de midden moot. Alleen het tweede kadettenteam won zijn wedstrijd van Schakel uit Bosschen hoofd met 2-8. Peter Bazen en Anné Sturris wonnen al hun partijen en zorg den <x)k voor winst in het dubbelspel. Mamix van de Graaf maakte de acht vol. Bij de wielerronde van Yerseke reden twee Thtxrlse B-amateurs zich in de prij zen. Comé Stoutjesdijk uit Scherpenisse kwam als tiende over de meet, terwijl Jack Hommel uit Oud-Vossemeer beslag legde op de twaalfde plaats. In de Parklaan-ronde te Roosendaal reed bij de A-amateurs de Vossemeerder Ruud Havermans met een negentiende plaats nog net in de prijzen. De Vredesduif Sint-Philipsland, Orle ans 7 mei, 314 duiven van 21 deelne mers. Los 7.30 u. bij z.o.-wind. Eerste duif 13.09.29 is 1332.78 m/min, laatste duif 14.01.11 is 1155.61 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 4, 5, 9, 10, 11, 13 14, 22, 24, 30, 35, 41, 50; G. Walpot 3 33, 52, 77; Jan Quist 6, 49, 51; Comb Reijngoudt en Zn. 7, 18, 213132, 34. 36,46,59,75; A. Goudzwaard 8, 15,65, 70; Comb. v.d. Reest 12, 28, 42, 44, 55. 56, 67; L. Reijngoudt 16, 17, 25, 40, 57, 79; J.D. Quist 19, 26, 29, 37, 39, 45, 62, 72, 74,78; C. Verwijs 20, 27, 48, 66, 68 René Goudzwaard 23, 53; Meijer en Zr 38; W. van Dommelen 43,63; K. de Frei 47, 61,71; A. Faasse 54; J. Zuidweg 58, 76; J. van Dommelen 60, 69, 73; Gebr Reijngoudt 64. De Reisduif Scherpenisse, Orleans 7 mei. Los 7.30 u. bij z.o.-wind. Eerste duif 12.86.48, laatste duif 11.55.98. D. Menheere 1, 15, 34, 41, 65; J. Moei land 2, 10, 18, 25, 26, 27, 31, 33, 38, 3^ 43, 44, 46, 49, 52, 64, 77; H. Krijger 3. 23, 32, 35, 59, 62, 75; J.J. Bolier 4, 5, 8 9, 20, 53, 54, 58, 72; A. Moerland 6, 16. 28, 45, 47, 69; P. Potappel 7, 24, 29, 30. 36, 40, 57, 63, 70; M. Potappel 11, 68. 73, 78; J. v.d. Zanden 13, 2142; D. Uijl 14, 17, 48; L.K. Koolaard 19, 37, 50, 51, 55, 56; P. Uijl 22, 66, 76; A. Hage Lzn. 60; P. Suurland 67; A. Bouman 71; A Hage 74; L. Hage 79. De Reisduif Scherpenisse, Louvres Eerste duif 12.67.78, laatste duif 11.09.63. H. Krijger I, 10, 16, 21, 32, 50; J. Moer land 2,5, 7, 15, 17, 22,28, 34, 39,46, 59. 61, 69, 82, 86, 88, 91; A. Moerland 3, 9. 1142, 53, 55, 70, 7185, 92, 93; D. Uijl 4, 19, 27, 78; J.J. Bolier 6, 13, 20, 23, 43, 48, 67, 74, 77; J. v.d. Zanden 8, 26, 81, 95; A. Hage 12, 14, 52, 68; P. Potappei 18, 25, 33, 37, 40, 49, 57, 65, 80, 89; L. Hage 24,62,64,72,73; D. Menheere 29, 30, 3135,90; L. de Koolaard 36, 44, 47, 5156,63,79, 84; M. Potappel 38,58; A Hage Lzn. 41; P. Uijl 54, 75; W. Potap pel 60,76; C.D. Uijl 66; J. op den Brouw 87. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Orle ans 7 mei, 457 duiven. Los 7.30 u. bij z.o.-wind. Eerste duif 13.06.59 is 1322.291 m/min, laatste duif 14.01.01 is 1133.147 m/min. Comb. Wielaard 13,5,7,10,14,17,27. 30, 39, 44, 46, 47, 48, 54, 55, 57. i Kwaak 2,6, 16, 28, 36, 42,60, 107, 114, 115; A. van Gorsel 4, 21, 34, 58, 63, 94,95,106; C. Rijnberg 8,29,5162,74; C. van Gorsel 9,56, 84, 85,89, 104, 105 C. v.d. Ree 11, 20, 24, 25, 41. J. v.d. Repe 12, 92; J. Scherpenisse 13, 22, 32, 53, 68, 76, 103, 108; L. v.d. Beige 15, 18, 78, 81; H.T. van Hemert 19, 26, 37, 38, 49, 97, 110; Bentschap Knook 23. 59, 73, 82, 111W. Openneer 3140, 93; Vermaas en Zn. 33, 35, 43, 67; Comb. De Rijke 50,70, 87; M. Ponse 52, 83,86, 88, 90, 91, 98, 101, 113; R. Tasma 72; Stoutjesdijk 75, 96, 112; A. Bijl 100. De Reisduif Sint-Philipsland, Orleans 7 mei. Los 7.30 u bij z.o. wind. Mevr. Quist en Zn. I, 2, 3, 4, 6. 1.3, 14, 18, 23, 27, 33, 35, 40, 41, 44, 49, 56, 60 62; Comb. Bolijn 5, 7, 9, 10, 11, 12, 16. 20, 25, 28, 3132, 36, 45, 50. 52, 55. 57. 59, 64, 66; P.A. van Raaij 8, 17, 19, 21 38; J. Walpot en Zn. 15, 22, 24, 26 30, 37, 39, 47, 51; J. Zuidweg 29, 53; A. Verwijs 34, 61, 63; J. Geense 42, 4.r, 46, 54, 65; J. Suurlant en Zn. 48, 58. De Trouwe Duif Tholen, Orleans 7 mei, 228 duiven van 18 deelnemers. Los 7.30 u. bij z.o.-wind. Eerste duil 13.10.32 is 1307.14 m/min, laatste duit 13.42.00 is 1196.60 m/min. F. Bal en Zn. 1, 15, 16, 19, 30, 42, 43; P. Laban 2, 4, 112123, 32, 33, 36, 37,54; C. Laban 3, 6, 7, 10, 18, 28, 29, 34, 38. 45, 46, 52, 53, 57; M.J. Laban en Zn. 5, 9,24,25,51; C.J. v.d. Berge en Zn. 8,35, 55, 56; C. Moeliker 12, 44; C.J. van Haaften 13; L. v.d. Klein 14, 47, 50;A. Laban 17, 26; J. Kegge 20, 40; A.F. Bus traan 22, 49; J. Baaij 27, 41J. Noom en Zn. 31; CJ. Deurloo 39, 48. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Orleans 7 mei, 235 duiven van 23 deelnemers. Los 7.30 u. bij z.o.-wind. Eerste duit 13.22.39 is 1270.736 m/min, laatste duif 13.56.27 is 1159.501 m/min. Comb. G. en L. Hoek I, 16, 32; D Vaders 2. 13, 33, 49; J. Potappel 3, 4, 5 6, 9, 35, 42, 48; D. Havermans 7, 20, 21 47, 55; R. Voormeulen 8, 25, 53; A. Capelle 10, 18, 41; F. Hommel 11, 12, 17, 30, 37; A.P. Keijzers 14, 24, 29. 57 C.A. Hommel 15; J. Buitenhuis 19 Comb. v.d. Mark 22, 27, 56, 59; I.K Berkeij 23, 28, 31, 40, 51; M. de Graaft 26, 38, 50, 58; A. Lindhout 34; J. Schet ters 36; A.J.J. Henraath 39, 52; C.P. Aai den 43; Comb. Capelle-Burgers 44, 46, 54; A. van Daalen 45. De Eendrachtruiters hadden zaterdag succes op het concours hippique in Hansweert. Eliza Geuze reed met Wara scha twee keer in de klasse B. De eerste dressuurproef was goed vixir 117 punten en de tweede leverde haar zelfs 133 pull ten op. Ze eindigde daarmee op de eerste plaats In dezelfde klasse verscheen ixik Helma van der Slikke twee keer in de ring. 's Morgens wonnen Helma en haar paard Fleur de tweede prijs met 126 punten, 's Middags reed de combinatie 120 punten bij elkaar. Christianne Verduit, op Evita, verdiende twee prijzeh in de klasse L2. Beide keren behaalde ze 122 punten; een derde en een vijfde plaats. Carola van der Slikke kreeg met haar pony Patty in de klasse L2 114 en 115 punten. Suzanne Reinerman reed met Billy een klasse hoger. In de Ml-ring haalde de combinatie 122 punten. Ook drie paarden uit de stallen van Jaap Moerland uit Stavenisse gingen zaterdag naar Hansweert. De 17-jarige merrie Blue Valley werd bereden dixir Moer land zelf in de klasse M. De eerste ronde reed de combinatie foutloos, maar in de barrage werd er één balk uit de lepels getikt. De 7-jarige merrie Belle Hélène van Jos- je Moerland werd bereden door Rob ter Borg. Dit duo had één foutje in de eerste ronde van de klasse L. Ter Borg reed in dezelfde categorie txik nog met de 6-jari ge ruin Goldy. Deze combinatie werd zesde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 21