Watersporter brengt haven en dorp Sint-Annaland bij elkaar Huizen in baai van Duivendijk Ballonvaart eindigt vroegtijdig in een lapje gras bij Poortvliet Stoeien met veehouderij Smurdiekse ziet inbreker slaapkamer binnenkomen Vier mille schade bij autokraken Bouman-Potter C1000 wil weg uit de Eendrachtsweg Plan 120 recreatiewoningen, appartementen en zwembad In afgedamde Eendracht Tholen Waarschuwing politie voor rare enquêteur Wandelpad op de Bakkersdijk Oversteken van Oosterschelde te riskant Straks studerenf Woensdag 11 mei 1994 50e jaargang no. 26 Om de relatie van de haven met het dorp te herstellen, heeft ir. R.B. Ligteringen uit Dinteloord een plan ontwik keld voor de bouw van 120 recreatiewoningen in de Suzannapolder, alsmede appartementen in de graansilo van Cebeco en op de dijk bii restaurant de Lagune in St. Annaland. De directeur van de Sterner Groep uit Rotter dam kent de situatie goed, want hij is al vele jaren lid van de watersportvereniging St. Annaland. Vijf dijkjes Voor 55+ers Kadebebouwing In de baai bij scheepswerf Van Duivendijk in de afge damde Eendracht bij Tholen komen 60 appartementen met ligplaatsen. Dat plan gaat ir. Rob B. Ligteringen van de Sterner Groep uit Rotterdam binnenkort met rijkswa terstaat bespreken. Deare week ER IS WEER ANSJOVIS! dagelijks verse aanvoer Ze waren op weg naar Oude Tonge. Een uur zouden ze varen. Van Bergen op Zoom, over Tholen en Oud-Vosse meer, richting Sint-Annaland. Maar de zuidoostenwind dreef de ballonvaarders zaterdagavond naar Poortvliet. Naar de Oosterschelde. Om dat water met zijn grillige stromen over te steken was te riskant. Veevoer Eendrachtbode de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 b.g.g. 3474 Telefax 01665-3318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin-opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 24,25 per halfjaar. Per jaar 44,35, per post 56,75 per jaar. Losse nummers 1,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,43 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 9,- contant. Exclusief btw op rekening 10,-. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Drie auto's van het Poortvlietse meubelbedrijf Bouman-Potter zijn vrijdagnacht opengebroken. De wagens stonden geparkeerd aan de Paasdijkweg. De dader vernielde, vermoedelijk rond vier uur, de slo ten en een paar ruiten. In de auto's richtte hij een ravage aan. De buit bestond uit onder andere een klop boor, schroefboor en diverse andere gereedschappen samen ter waarde van 2500 gulden. Ook werd het ken tekenbewijs van één van de auto's meegenomen. Een poging om ook geluidsboxen mee te nemen misluk te. In totaal bedraagt de schade zo'n vierduizend gulden. Het is de eerste keer dat er bij Bouman-Potter in de bedrijfsauto's is ingebroken. De winkel was al meerdere keren het doelwit. De politie heeft een onder zoek ingesteld. In dezelfde nacht zou er ook ingebroken zijn in een geparkeerde auto van PTT telecom in de Weststraat te St. Annaland. De Cl000 supermarkt in Tholen wil weg uit de Eendrachtsweg. Eigenaar M. Moerland heeft dat het gemeen tebestuur laten weten. Hij vindt dat zijn zaak slecht bereikbaar is, de bevoorrading problematisch ver loopt en er veel te weinig parkeer plaatsen zijn. Bovendien is cr geen ruimte om uit te breiden. Moerland heeft de problematiek besproken met burgemeester cn wethouders, maar die weten niet naar welke andere plek in Tholen de supermarkt verplaatst zou kunnen worden. Moerland heelt nu een brief aan de gemeenteraad geschreven. In raadscommissies is de verkeerssi tuatie in de Eendrachtsweg al ver schillende keren aan de orde gesteld. Moerland heelt weliswaar een plek op het oog voor zijn winkel, maar wil daarover nog liever niets kwijt. Hij heelt besprekingen gevoerd met landbouwmcchanisaticbcdrijf Zan- dijk op het Slachtvcld, maar dat is op niets uitgelopen. "Wc moeten uit breiden, want sinds wc hier in janu ari 1993 kwamen, is de omzet in snel tempo gegroeid. Er moet wat gebeuren", zegt Moerland. De par-, kccrproblcmcn zijn hem eveneens een doorn in het oog. "Sinds cr geen parkeerplaatsen meer zijn in de Dalcmscstraat cn de Hoogstraat is het aantal langparkccrdcrs op de Eendrachtsweg toegenomen. Bergen op tv. Bergen op Zoom komt vrijdag 27 mei als toeristische tip in het Belgische tv-programma 'Vlaanderen Vakantieland'. Het begint om acht uur op BRTN 2. Ir. Ligteringen heeft een plan ontworpen voor de Suzannapolder en het waterfront in St. Annaland. In het plan is ook een zwembad (openlucht of overdekt) opgenomen, alsmede tennisbanen. Ligteringen wil die voorzieningen ook voor de vlakbij gelegen camping cn jachtha ven, alsmede zo mogelijk voor de St. Annalandsc bevolking benutten. Het feit dat een soortgelijk plan in Gorishock op met name de elk- wcer-aecommodatie is gestruikeld, deert de initiatiefnemer niet. "NMB Amstclland zag St. Annaland niet meer zitten, maar wij wel. Wij doen het voor eigen risico en rekening, stap voor stap. Niet te hoog van de toten blazen, maar de zaak eerst goed uitzoeken en dan beginnen. En door de kleinschaligheid van dit plan hebben we meer kans van sla gen dan een grootschalig park zoals bij Gorishock." Ligteringen leidde tien jaar het architectenbureau Valtos met 25 medewerkers en verkocht dat drie jaar geleden met de dochteronderne ming Valpro. Per 1 maart begon hij met drie compagnons aan 'een nieu we uitdaging': de Stemer Groep. "Ik ben van huis uit architect (bna-red) en heb eigenlijk altijd veel initiatie ven genomen. Achterover leunen was er niet bij. En wanneer ik in de Krabbenkreek de jachthaven van St. Annaland naderde, dacht ik: je zou toch meer het idee moeten hebben dat je in een dorp aankwam. De rela tie tussen de haven en het dorp is er eigenlijk niet en dat wil ik herstel len. De Suzannapolder is daarbij de schakel. Architect Wietze van der Zee heeft een visie neergelegd, waarin vijf dijkjes het hoogtever schil van de Suzannapolder naar de Havenweg van 0 tot 2 meter moeten overbruggen. Met schelpen daarop, zijn ze de voetgangerspaden naar de haven. De dijkjes vormen als het ware taartpunten die de haven met het dorp verbinden. Het wordt bijna een kunstwerk. De ontsluiting van het park komt aan de Havenweg (net voorbij het witte huisje dat nog aan de Klippelstraat staat-red.)" De 120 recreatiewoningen die Lig teringen tussen de vijf dijkjes wil bouwen, moeten van zodanige kwa liteit zijn, dat men er permanent in kan wonen. "Ik wil geen veredeld caravanterrein, maar ook geen Port Zélande. Het moeten betaalbare woningen worden en als je onder de twee ton kunt blijven, dan zit je in een aantrekkelijke markt. We stre ven naar recreatiewoningen zoals in Ouddorp, met groen omgeven. De recreatiesector is nog steeds een goede markt. Hier zullen we het vooral van de randstad moeten heb ben: 55+ers die hun (grote) huis in de stad verkopen en kleiner willen gaan wonen. We willen het parkach tige recreatiegebied kleinschalig houden, zodat het rust en natuur uit ademt. Er zijn daarvoor een aantal ingrediënten aanwezig, zoals de haven en het strandje. De huizen willen we landschappelijk goed inbouwen om een fijne sfeer te scheppen. En wie bij de standaard woning een garage of een serre wil, kan dat kenbaar maken." Om de situatie te verbeteren wil de architect op de plaats van de graan silo van Cebeco en bij restaurant de Lagune kadebebouwing verwezen lijken. "Ten eerste wil ik de kom van de haven afmaken. Daarmee schep je een situatie zoals in Frankrijk met de combinatie jachthaven/bebou wing. Dat ademt een bepaalde sfeer uit. ZIE VERDER PAG. 9 De Thoolse aannemer Van Bergen Henegouwen participeert in dit pro ject. Ligteringen is door de gemeen te Tholen uitverkoren om dit plan nader uit te werken. Het vloeit voort uit de nota recreatieve verkennin gen. "Ik ben hier heel blij mee, want woningen aan het water doen het altijd", zegt de architect. Hij is ook bezig met 120 recreatie woningen in de Suzannapolder te St. Annaland en kadebebouwing op de plaats van de graansilo van Cebeco. Voorts ontwikkelt Ligteringen een winkelcentrum in Middelharnis. De Sterner Groep is sinds 1 maart in bedrijf. Daarvoor was Ligteringen dertien jaar betrokken bij architectenbureau Valtos, die momenteel bezig is met het clubgebouw van de watersport- B. en w. van Tholen stoeien met de varkensproblematiek. De aanvragen voor de bouw van stallen leidde vorig jaar tot een extra raadsverga dering om het buitengebied aan te passen. Op die manier wil de gemeente de vestiging van varkens houderijen aan banden leggen. Maar hoe het college de toekomstige aan vragen van de intensieve veehoude rij uiteindelijk tegemoet zal treden, is nog niet helder. In april zat het college rond de tafel met de Thoolse landbouworganisa ties. Begin mei nogmaals. Nu om over 'de ontwerp benadering' van b. en w. te praten. "We zijn er nog niet uit." deelde burgmeester H.A. van der Munnik mee in de commissie ruimtelijk ordening. De politie waarschuwt inwoners van Tholen en Sint-Philipsland, en met name vrouwen, ervoor dat ze opge beld kunnen worden door een man die zich uitgeeft als enquêteur. De man informeert naar de door de vrouwen gedragen lingerie. De poli tie adviseert iedereen hierop niet in te gaan. vereniging St. Annaland. De in Din teloord wonende architect is zelf lid van die w.s.v. Langs de noordkant van de Bakkers- dijk in Scherpenisse wordt de beplanting vervangen door nieuwe bomen en bosjes. Vanaf de Wilhel- minastraat tot aan de Provinciale- weg wordt over de kruin van de dijk een wandelpad aangelegd, als ver harding worden schelpen gebruikt. Er komen drie banken langs het pad, dat mogelijk nog een ontsluiting krijgt naar de Laban Deurloostraat. De zuidkant van de dijk krijgt een afrastering, omdat er schapen geweid zullen worden. Dit plan heeft de gemeente met de dijk, die het door schenking in eigendom kreeg. Als de commissie openbare werken en de gemeenteraad akkoord gaan, zal het karwei in oktober/november worden uitge voerd. In de lijst van uit te voeren werken heeft het gemeentebestuur er 65.000 gulden voor uitgetrokken. Mevr. Verkamman uit Sint Maar tensdijk kreeg de schrik van haar leven toen zondagnacht een inbreker met een kous over zijn hoofd en met een zaklantaarn haar slaapkamer binnenkwam. De bejaarde vrouw hield zich slapende tot de man verd wenen was. De dader is binnengeko men door de achterdeur van het huis aan de Sportlaan met een beitel te forceren. Hij sneed ook de telefoon af. Daar kwam degene die de vrouw 's morgens altijd opbelt achter toen die geen gehoor kreeg. De inbreker kwam echter voor niets naar binnen, want mevr. Verkamman .mist tot op heden niets. In dezelfde nacht werd er ook inge broken in een bedrijf aan de Nijver- heidsweg. De dader richtte een scha de van enkele duizenden guldens aan, maar nam ook hier niets mee. Diamanten paar De Graaff-van der Vlies in Oud-Vossemeer kijkt terug op plezierige tijd Gewonde bij botsing op Provincialeweg Vrij en Blij krijgt toezichtruimte en toiletgebouw bij speeltuin in Sint-Annaland Sport en welzijn op Tholen moeten bijdragen aan bezuinigingen Reservist Minheere uit Oud-Vossemeer voor tiende keer erewacht bij dodenherdenking in Tholen Tholenaar die in Bergen op Zoom niet kan aarden, wil terug Pijltjes schieten op TSG-festival in Sint-Maartensdijk Sint-Philipslanders kijken samen met koningin naar Hans Liberg Kameleon te water: Als hij blijft drijven dan komen we terug om te toosten Dammers Ter Tolne vijfde op Nederlands kampioenschap Vier jeugdtennissers naar Zeeuwse titelstrijd SS* MOPPER NIET DAT ROZEN DOORNEN HEBBEN; WEES DANKBAAR DAT DOORNEN ROZEN HEBBEN Dit nummer bestaat uit 24pagina's ^hoolae uióhandel &Q- cl- vScAot b.v. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-2540, fax. 3252 Het betere adres voor al uw vissoorten. Specialiteiten in tong, paling en mosselen. zie verdere aanbiedingen in de winkel en aan de wagens. Advertentie I.M. Na ruim een half uur maakten vijf werknemers van de VSB bank met de kapitein en de navigatrice een landing op een lapje gras aan de Kruytenburgseweg bij Poortvliet. Tientallen nieuwsgierige automobi listen volgden de ballon toen deze boven Poortvliet begon te dalen. Kapitein Paul Kok zocht een geschikt stukje land op tussen de weg en de Kruytenburgsedijk. "Op het laatst moesten we nog uitwijken voor een ijzeren paaltje." De mand met de bemanning raakte het paaltje net niet en de ballonvaar ders maakten een veilige landing. "Het was krap aan," zegt Kok die het water van de Oosterschelde steeds Ja, maar waar... Kijk op pagina 8 Hogeschool Rotterdam 8c Omstreken dichter zag naderen. "Ik wilde geen risico's nemen. Dat water gaat zui gen." Hoewel er voldoende brandstof aan boord was om de overtocht over de Oosterschelde te maken durfde de gezagvoerder het niet aan. Voor het overige spreekt Kok van een norma le vaart. De vier dames van de VSB bank zijn niet geschrokken van de ingekorte vaart. Ze zijn nog onder de indruk van de rust en de stilte die ze hebben ervaren tijdens de tocht. Vooral het uitzicht is volgens de dames schitte rend. Bang zijn ze ook niet geweest. Niet bij het stijgen dat heel snel gaat en ook niet bij het landen. En dat gaat nog sneller; vier meter per seconde. In een paar seconden moet het gevaarte aan de grond staan. Vooral het uitzicht vanuit de korf op 1200 meter hoogte is volgens de dames schitterend. Kok vertelt dat hij boven de molen van Poortvliet een weiland zag van ongeveer 3 hectare groot. Om daar te landen was de afstand echter te gering. Een kilometer verder pro beerde hij het opnieuw. Het perceel met gras van D. Bentschap Knook bleek het geschiktst. Knook gebruikt het gras als veevoer. Volgens directeur A.Z. Salomé van het rayon Bergen op Zoom, Roosen daal, Tholen zijn de ballonvaarten bedoeld als een stukje promotie van de bank. "De mensen die meevaren zijn employés van onze bank die een prijs hebben gewonnen. Ze zijn om 8 uur vanaf Kijk in de Pot vertrokken voor een tocht van een uur, maar het is maar een half uur geworden." Salomé zat in de volgwagen maat toen de ballon ging landen kon hij niet meteen ter plaatse zijn omdat er zoveel auto's de verrichtingen van het gevaarte volgden. De VSB laat al twee jaar de ballon varen. Ook wordt hij ingezet op braderieën en andere evenementen die veel publiek trekken. De ballon heeft een inhoud van 3600 kubieke meter en wordt met hete lucht gevuld. Instructeur en oud Nederlands kampioen Kok uit Steenderen maakt honderd vaarten per jaar. Aan boord heeft hij naviga- tie-instrumenten. "We liggen hier in een vliegroute," wijst hij naar de lucht. "Op Schiphol weten ze dan ook precies waar ik zit." De ballonvaarten nemen toe, alleen in Zeeland wat minder dan in andere delen van het land. Volgens Kok wordt de ballon ook weieens op Walcheren opgelaten maar is Zee land met het vele water en de veran derlijke winden minder geschikt. Directeur A.Z. Salomé van de VSB bank rechtssjouwt samen met anderen de mand van de ballon van de akker aan de Kruytenburgseweg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 1