ORANJEBITTER 7,45 C.Bal Sierkers al over hoogtepunt heen Plaatselijk nieuws St CAFETARIA DE LUNCH W. SLAGER VISSER MAANDAG GEOPEND Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager HET KARENBROOD t/m Pinksteren DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT Donderdag 28 april 1994 Tholen Rijverbod automobilist Slijterij Hoogstraat 2 tel. 01660-2237 UTTÏS Nieuwe vloer gymzaal Minder animo hartreanimatie Kies dan... AUTOBEDRIJF KONINGINNEDAG OPEN TOT 13.00 UUR Directeur Ten Anker over dementie m.i.v. heden is Kerkstraat 17 ook op Verkeersproef VVN Fancy-fair Fabeltuin Klaverjassen Toltrofee Veste wil kindvriendelijk plein Oorkonde collectanten Oud- Vossemeer Weinig vis Verandering adres eerder meedelen Extra carnavalsbal MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE SOEPPAKKET RUNDERROOKVLEES CORNED BEEF KROKETTEN SCHOUDERHAM PREPARÉ 1 kiloƒ17,00 6,95 100 gram3,15 100 gram1,25 10 stuks4,00 100 gram1,25 100 gram1,95 ORANJE BURGERS 5 halen4 BETALEN ST00FLAPPEN SAUCIJZEN HAMBURGERS 1 kiloƒ15,00 500 gram4,25 5 halen4 BETALEN GEHAKT KIPFILET 1 kiloƒ10,50 500 gram7,50 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Aarts, Stavenisse C. Slager, St. Annaland *rJ. Geilings, Tholen Za. 30 april a.s. tot 12.30 uur GEOPEND! Slagerij C. Slager en Johan Geilings Zaterdag 30 april a.s. de hele dag GESLOTEN: Johan Aarts Nieuwe voorzitter Spido Tien mille voor kerk Kinderboeken Verkeersproef VVN Inbraak Klaverveld Treffers nieuwe leider Sint- Annaland Kleuters in Meestoof Blikschade bij veiling ?3| Predikbeurten heeft veel positieve reakties opgeroepen. Daarom willen wij de broodjes t.b.v. de Karen blijven bakken. Brood- en banketbakkerij Gestolen auto terecht Geen extra parkeervakken Biljarten Weekend diensten Een 25-jarige automobilist is zater dagochtend bij een alcoholcontrole tussen 2.00 en 2.20 uur een rijver bod opgelegd. Hij bleek bij een blaastest op het politiebureau (420 ug/1) onder invloed van alcohol te verkeren. Hij ging met een proces verbaal naar huis. Zeven andere automobilisten die gedurende die twintig minuten gecontroleerd wer den. bleken brandschoon. vanaf Advertentie I.M. In de tweede helft van juni zal in de gymzaal aan de Zoekweg een nieu we vloer worden gelegd. Als maan dagavond de commissie openbare werken, en vervolgens de gemeente raad, tenminste met het plan akkoord gaan. Er is 39.500 gulden mee gemoeid. De bedoeling is om de bestaande vloer uit te breken en op de onder- vloer een nieuwe sportvloer aan te brengen. Dit is ongeveer 12.000 gul den goedkoper dan het vervangen van de bestaande houten vloer door een betonvloer. Bovendien zou bij het leggen van een betonvloer de gymzaal ongeveer tien weken niet gebruikt kunnen worden. De belangstelling voor de cursus hartreanimatie neemt sterk af onder de leden van de EHBO-afdeling. Dat bleek op de jaarvergadering van de vereniging in Meuivliet. De leden gaven aan dat de verminderde ani mo komt omdat er geen uitwijkmo gelijkheid was voor de avond. Daar om werd besloten om op 25 mei als nog een tweede avond te houden voor degenen die wel wilden komen, maar de vorige keer verhin derd waren. De 70 leden bleken het afgelopen jaar trouw de herhaiings- lessen te volgen. Hoogtepunt was de thema-avond over diabetes met zo'n 100 bezoekers. Voorzitster mevr. E. Hccringa-Hanncn deelde mee dat de leden een cursus voor kaderinstruc teur kunnen volgen. De nieuwe cur sus EHBO begint op de eerste dins dag in september. De volgende dins dag is een herhalingslcs. Belangstel lenden kunnen zich tot 31 augustus opgeven. Ook de cursus jeugd- EHBO werd dit jaar weer gegeven en de dames die dit organiseerden werden op de jaarvergadering in de bloemetjes gezet door het bestuur. Mevr. Heeringa en de bestuursleden mevr. Peper en dhr. Baaij waren periodiek aftredend. Ze werden alle drie herkozen. Dit jaar werd er geen beginnerscursus gegeven. Na vier jaar leerlingen afgeleverd te hebben, wil het bestuur nu even een pauze. Het kost veel tijd en geld, want de groep is te groot voor één lesavond en er moet extra ruimte gehuurd worden. De kosten kunnen echter niet worden doorberekend in het cursusgeld. Zondag wordt in de Gereformeerde Ichtuskerk aan de Doelweg een jeugddienst gehouden met als thema 'Kies dan...1. Voorganger is ds. P.J. de Buck en het gospelkoor Rejoice uit Anna Jacobapolder verleent zijn medewerking. Onze benzinepomp en wasstraat zijn op WATTSTRAAT 3 TEL. 2440 Advertentie I.M. De leden van de NCVB luisterden op hun maandelijkse bijeenkomst naar Ten Anker-directeur F. Bordui die sprak als voorzitter van de Zeeuwse Alzheimervereniging Rond de Schelde. Bordui werd ver gezeld door mevr. W.M. van Ommen-de Wit van de werkgroep Tholen/Sint-Philipsland van de Alz heimervereniging. De directeur begon zijn inleiding met een gedicht over een dementerende vader. Daar na vertelde hij dat dementie bestaat uit een verzameling verschijnselen die op zichzelf niets hoeven te bete kenen, maar als ze samen voorko men künnen ze duiden op dementie. Bordui benadrukte het woord 'kun nen' omdat mensen soms dement verklaard worden terwijl daar geen sprake van is. Ook kan iemand een vorm van dementie hebben die in een vroeg stadium behandeld kan worden. Er zijn een aantal ziektebeelden die lijken op dementie zoals trage schildklierwerking, vergiftiging door bijvoorbeeld medicijnen, vita mine B12 tekort, een hersentumor of een te hoge hersendruk. Ook op de behandeling sprong Bordui nog in. Hij vertelde dat er voor dementie op dit moment eigenlijk geen behande ling is. Alleen de verschijnselen kunnen onderdrukt worden zodat de patiënt beter te hanteren is voor zijn omgeving. In de meeste gevallen is dementie niet erfelijk. Sommige vormen die voorkomen vóór het 70- ste levensjaar zijn dat wel. De spre ker vertelde dat iedere demente per soon een eigen aanpak vraagt. Wel kunnen er grote lijnen voor de omgang worden gegeven. Die manieren worden ook in verpleeg huizen gebruikt. Het betekent dat elk stadium een andere benadering vraagt. Belangrijk is volgens Bordui ook dat men er rekening mee houdt dat het gevoel van demente mensen nog goed werkt. Het ontvangen van prikkels blijft langer intact dan het uitzenden ervan. De directeur wees erop dat vergeet achtigheid een ouderdomsverschijn- sel is waarmee, zolang men dit goed in de gaten houdt, niets aan de hand is. Pas als men het steeds ontkent of bij een plotseling optredende ver geetachtigheid is het raadzaam een arts te bezoeken. De patiëntenver eniging in Zeeland bestaat op 15 mei twee jaar. Er zijn nu 75 leden en de vereniging groeit nog steeds. De dames van de NCVB konden folders mee naar huis nemen. Bordui besloot zijn verhaal met een gedicht van Andrea Pols uit Zierikzee. Hier na werden nog wat vragen beant woord. Mevr. R. van Heemskerk bedankte de gasten en sloot de bij eenkomst met een gedicht. Advertentie I.M. Van alle basisscholen zijn op twee na alle leerlingen die meegedaan hebben aan de verkeersproef van Veilig Verkeer Nederland geslaagd. Iedereen slaagde voor het theoriege deelte. Eén leerlinge van CNS De Regenboog, Marguerite Mol, zelfs met lof. Ze haalde het maximum van 40 punten. Het minimum was 25 punten. Opvallend zijn de goede prestaties van de Eben Haëzer. De gemiddelde score van de leerlingen is daar 36. Op De Regenboog is dat 34,7, op Ter Tolne 31,5 en de leer lingen van De Kraal haalden gemid deld 28,6 punten. Bij dc verkeers proef bleken sommige leerlingen het niet zo goed te doen. Vooral het uit steken van de hand werd nogal eens achterwege gelaten. VVN is van plan de praktische verkeersproef jaarlijks te gaan houden. Peuterspeelzaal de Fabeltuin houdt morgen haar jaarlijkse fancy-fair. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van duurzaam materiaal voor de peuters. Mensen die nog in goede staat verkerend tweedehands speelgoed of andere spulletjes heb ben, kunnen bellen met 4283 of 3913. Anneke Koetsier heeft met 5461 punten de competitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewon nen. Op enige afstand volgde Coby Leijdekkers. Uitslag: 1 Anneke Koetsier 5461 p; 2 Coby Leijdek kers 5103 p; 3 Piet Swarthoff 5087 p; 4 Lia van Dijk 4993 p; 5 Ben Vos 4841 p. De jaarlijkse strijd tussen de visver enigingen de Pieterman en de Strij- envissers uit Bergen op Zoom is door de Pieterman gewonnen. De wisselbeker werd in de wacht gesleept door L. Verkerke die 31 punten haalde. A. Jurgens van de Strijenvissers werd tweede met 18 p. Zij waren overigens de enigen die een visje vingen. Dat kwam omdat de zagers momenteel aan het zwem men gaan. Daardoor ontstaat er een voedseloverschot voor de vissen. De volgorde van de overige 48 deelne mers werd door loting bepaald. De school voor speciaal onderwijs De Veste wil het schoolplein wat kindvriendelijker aankleden. Maar het budget is beperkt en daarom is de hulp ingeroepen van de ouders. Wie een goec} idee heeft, kan dat inzenden en het beste idee wordt beloond met een slagroomtaart. Inmiddels zijn er al heel wat sugges ties binnen. De leerlingen zijn bezig met het pro ject 'Opgeruimd staat netjes'. De kinderen leren allerlei dingen over onder meer afval, zorg voor het milieu en het schoon houden van het schoolplein. Dinsdagmiddag maak ten ze het gebouw, plein en het park rond De Veste schoon. Daarnaast werd er een serie pleinspelen gedaan, keken de leerlingen naar een poppenkastvoorstelling en zon gen ze het smeerpoetsenlied. Mor genavond vah zeven uur tot half negen wordt er een avond gehouden voor ouders en kinderen. Er wordt dan een levend ganzebord gedaan. De opdrachten die de gezinnen onderweg tegenkomen, hebben te maken met het project. De vrienden van de hartstichting zetten dit jaar een aantal collectan ten in het zonnetje. De dames Taze- laar, Bout-Schot, Deurloo-van der Velde, Quist-Poot en Heijbroek en de heren 't Hart en Hettema kregen een oorkonde en bloemen voor 10 jaar medewerking. De dames Wisse- Ganzeman en Zuurdeeg werden gehuldigd voor 15 jaar trouwe dienst. Van de 143 deelnemers aan de vier de Deltawedstrijd vingen er zondag bij de Hoge Bomen maar 38 een vis. Er werd in drie vakken gevist. Van 't Scharretje deden negen vissers mee. F. Lindhout-Houke werd eerste dame met 38 cm, ze was dertiende in totaal. Martijn Bosters werd 21-ste met 24 cm en Sjaak Lindhout 26-ste met 27 cm. Vier leden van de visclub deden zaterdag op de Maasvlakte mee aan een wedstrijd ten bate van de hart stichting. Ze klasseerden zich als volgt: 5. Mario Hartog 99 cm, 10. Arjan Rijnberg 84 cm, 15. Ad Ste- ijns 66 cm en 21. Remi Lindhout 54 cm. Dat inwoners uit de krant moeten vernemen dat hun adres wordt ver anderd en ze onder Tholen gaan horen, klopt niet. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA) heeft dat maandag gezegd in de gemeenteraad. "U had dat plan tevo ren aan de betrokkenen moeten meedelen. Dat zou correct zijn geweest." Hoewel burgemeester Van der Munnik het raadslid niet helemaal ongelijk gaf, zei hij eerst de goedkeuring door de gemeente raad te hebben willen afwachten. De wijziging houdt verband met het brengen van het toekomstige indus trieterrein Welgelegen onder de woonkern .Tholen. Het deel van de Oud-Vossemeerpolder ten zuiden van de Groene- of Hokseweg ver huist naar Tholen. Het stuk van de Langeweg dat hier loopt, krijgt de naam Welgelegen. Vier woningen krijgen door de maatregel een nieuw adres: Oud-Vossemeersedijk 2 (A.H. Friderichs), Oud-Vossemeer sedijk 4 (J.L.J. v.d. Berge), Lange weg 6 (A. Goorden) en Oud-Vosse- meersedijk 6 (J.M.F. Goorden). Ook het industrieterrein Slabbecoornpol- der wordt officieel aan de woonkern Tholen toegevoegd. Alle bedrijven en woningen daar hebben al van meet af aan een adres in Tholen. De raad stemde zonder verdere opmerkingen met het voornemen in. Ook werd besloten de de twee aan te leggen straten op het industrieterrein Welgelegen de namen Ambachts- weg en Energieweg te geven. Mevrouw Deurioo had liever gezien dat ze vernoemd waren naar promi nente geleerden, maar volgens de burgemeester maken de nu gekozen namen meteen duidelijk dat het om een industrieterrein gaat. De Vlooientrappers gaan de carna valsviering volgend jaar uitbreiden. Voorzitter F. Hommel van de carna valsvereniging vertelde donderdag op de - slecht bezochte - algemene ledenvergadering dat er op vrijdag avond 25 februari een carnavalsbal wordt georganiseerd waarop een bij zondere muziekband zal optreden. donderdag, vrijdag en zaterdag 28, 29, 30 april maandag en dinsdag 2 en 3 mei woensdag 4 mei Advertentie I.M. Zaterdag 26 februari is het gebruike lijke programma gepland: kinder middag, optocht en de viering in de cafés. De uitbreiding is mogelijk door de gunstige financiële positie van de club, die inmiddels 130 leden telt. Er zijn nog meer voornemens. Zo wordt erover gedacht om de Vosse- meerse carnavalsliedjes op te nemen op een bandje, voor de verkoop. En het aantal kittuks (kettingen) wordt verdubbeld. De honderd die het afgelopen jaar waren gemaakt, waren in een mum van tijd verkocht. Sponsoring zal ook meer aandacht krijgen, vertelde penningmeester H. Etienne. Het jaarverslag van secretaris mevr. J. de Reus was positief. De activitei ten slaagden buitengewoon en de belangstelling van het publiek nam toe. Vooral de optocht trok wel vijf keer zoveel deelnemers als het bestuur had durven dromen. Voor het bouwen van een wagen stelt oud-prins J. Vaders zijn loods beschikbaar, deelde de voorzitter nog mee. 4 In het bestuur werden penningmees ter H. Etienne en lid E. Ars-Hommel herkozen met respectievelijk 11 en 12 stemmen. E. van Hees werd benoemd in de kascommissie, in de plaats van L. Hartman. Binnenkort wordt een video-avond georganiseerd waarop de beelden van 1992 en 1993 getoond zullen worden. En er zal een karaoke-bar zijn. De datum wordt nog bekeken. De elf-elf viering zal dit jaar op zaterdag 12 november plaatsvinden. Het bestuur geeft aan deze dag de voorkeur boven vrijdag. Op 11 februari staat het dweilbandfestival gepland. Gymnastiekvereniging Spido heeft een nieuwe voorzitter. Op de alge mene ledenvergadering is maandag mevrouw T. Heijboer-Schipper gekozen. Zij neemt de hamer over van waarnemer J. Smulders, die tij delijk voorzat nadat H. Westerweel in april vorig jaar onverwacht zijn functie neerlegde. De weinige aan wezige leden kozen mevr. A. v.d. Zande-Moerland als nieuw bestuurslid, terwijl W. Aarnoudse herkozen werd. De vereniging is gegroeid naar zo'n 120 leden. Het verspreiden van een stencil op de basisscholen leverde dertig nieuwe leden op. Die groei zorgde bovendien voor een gunstig financieel jaar, zodat de contributie niet verhoogd hoefde te worden. De kascommissie, de dames E. de Koning-Havermans en M. Hommel, bevonden alles in orde. Laatstge noemde wordt opgevolgd door mevr. L. van Meer-Istha. Het jaarprogramma werd de aanwe zigen meegedeeld. Op 4 juni organi seert SHF Scherpenisse de kleuter dag, op 18 juni neemt Spido de 'jeugddag voor zijn rekening, op 25 juni staat de wandeltocht van Spido op het programma, van 24 op 25 juni organiseert WIK St.Annaland een overnachtingskamp voor de jeugd van 13 tot 17 jaar en op 10 septem ber neemt Excelsior Poortvliet de seniorendag voor zijn rekening. De Hervormde Gemeente heeft uit de nalatenschap van dhr. en mevr. Bekker-van Engelen, die woonden aan de Dr. Renesstraat 15, een legaat gekregen van 10.000 gulden. De School met de Bijbel kreeg mevr. C. Houdijk op bezoek. Voor zitter Riemens opende de avond en de leerkrachten lieten dia's zien van het werken met de kinderen. Daarna hield mevr. Houdijk een lezing over kinderboeken. Zij is taaldrukker in Bergen op Zoom. Vanuit de taal- drukwerkplaats schrijft en drukt ze met kinderen van alle leeftijden. Mevr. Houdijk vertelde iets over de geschiedenis van het kinderboek en het belang van (voor)lezen voor de taalontwikkeling van kinderen. Ze wisselde haar lezing af met gedich ten en liet de ouders fragmenten horen uit haar lievelingskinderboe ken. De rode draad die door haar lezing liep was 'dieren in kinderboe ken'. De ouders stelden nog vragen aan mevr. Houdijk en bekeken de aanwezige boeken. Dat deed som migen even aan vroeger denken. Donderdag legden negen kinderen van groep acht van de Die Heene- trechtschool de schriftelijke ver keersproef van Veilig Verkeer Nederland af. Er moesten twintig vragen beantwoord worden over het dorp, de bebouwde kom, de buiten wijk en het centrum. Alle deelne mers zijn geslaagd. Lieke van Gor- sel slaagde zelfs met lof, ze had geen enkele fout. De zieke Leandra van Treijen mocht thuis het verkeersexa- men afleggen. Gecommitteerde J.D. Vroege ging naar haar toe. Geld, sieraden, bankpassen en por temonnees zijn zondag 17 april tus sen kwart over elf en half twee gestolen in de woning van de familie M.J.C. Geluk aan het Klaverveld. Tijdens het uitvoerige onderzoek van de politie en de technische recherche zijn sporen gevonden. De daders kwamen het huis binnen door een raam te vernielen. Iedereen die op de bewuste dag rond die tijdstip pen iets bijzonders heeft opgemerkt, wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Tholen: 01660- 1700. Alle informatie wordt ver trouwelijk behandeld. Biljartclub De Treffers is de nieuwe leider in het klassement van de Vosmeercup. Het bracht Effe Klusse de eerste nederlaag (4-6) toe, terwijl ook De Poedelaars voor het eerst onderuit ging. Effe Klusse kwam weliswaar met 4-2 voor, maar J. Geuze maakte zijn partij in 13 beur ten uit met een moyenne van 3,30 en geen enkele poedel. Dat is vrij uniek in de biljartsport. C. Burgers won zijn partij van een matig spelende D. van Dam. De Poedelaars verloren met 6-4 van KOT 2. Hier was de kortste partij voor R. Luijs met 14 beurten. KOT 1 verloor opnieuw, nu met 6-4 bij Hof van Holland. Laatst genoemde club beschikte door ver schillende oorzaken over maar vier spelers en dat kost reglementair twee punten. Met nog één wedstrijd in de eerste ronde staat KOT 1 nu tien punten achter op de leider. Uitslagen. Effe Klusse-Treffers: J. Koen-M. Hendrikse 2-0, N. Hol-P. Hommel 0-2, J. Vaders-Joh. van Meer 2-0, J. van Meer-J. Geuze 0-2, D. van Dam-C. Burgers 0-2. Hof van Holland-KOT 1B. Kruize-P. Vroegop 0-2, J. van Daalen-M. van Hees 2-0, Th. de Reus-C. Wessels 2- 0, J. Bosters-W. Heijboer 2-0. KOT 2-Poedelaars: D. Vaders-D. den Hollander 0-2, M. Goudzwaard-J. Hermans 2-0, C. van Steenpaal-E. van Hees 2-0, A. van Daalen-C. Timmermans 2-0, P. de Jager-R. Luijs 0-2. Kortste partij (13 brt.) en beste moyenne (3,30) J. Geuze, hoogste serie (10 car.) A. van Daal- en en D. den Hollander. De stand na vier wedstrijden: 1. Treffers 23 p., 2. Effe Klusse en Poedelaars 22 p., 4. KOT 2 en Hof van Holland 20 p., 6. KOT 1 13 p. Vanavond gaat KOT 1 op bezoek bij De Poedelaars, morgen neemt Effe Klusse het thuis op tegen KOT 2. De Treffers en Hof van Holland kwa men dinsdag al in actie. De kinderen van groep 1 van de De Casembrootschool brachten een bezoek aan streekmuseum De Meestoof. Als eerste werd de klas bekeken zoals die er vroeger uit zag. Dat maakte blijkbaar veel indruk, want een van de kinderen vroeg of ze nog wel terug gingen naar hun eigen school. Daarna werd de rest van het museum bewonderd. Van kralenbeursjes tot doktersspullen. Sommige kinderen vonden het bezoek te kort. Zij gaan nog een keer kijken met hun vader en moeder. Bij de veiling ontstond vrijdagmor gen om half acht blikschade bij een aanrijding tussen een personenauto en een bedrijfswagen. Beide voer tuigen reden over de Langeweg, komend uit de Hoenderweg. Ter hoogte van de veiling wilde het bus- Tussen het houten verenigingsgebouw van het Rode Kruis en de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk staan ze al jaren. Deze bomen die in het voorjaar bloesem dragen. De sierkers (prunus cerulata) is al over haar hoogtepunt heen. Als veder lichte vlokjes dwarrelen de bloesemblaadjes door de lucht. Het voorjaarszonnetje werpt de schaduwen van de grillige takken op het gras. Daar groeien ogentroost en madeliefjes. De kinderen van peuterspeelzaal 't Hummeltje kunnen er op uit kijken (lokaal rechts). Zondag 1 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Allewijn, Middelburg. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. v.d. Spek. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Ek. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Droogers, Rotterdam- Hillegersberg. GEREF. KERK 10 u. ds. Hofman, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Ek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis, Eerste H. Com munie. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 28/4 19.30 u. dhr. Baan. je van bouwbedrijf Uijtdewilligen linksaf het veilingterrein opslaan om kozijnen op te halen. Hoewel de chauffeur richting had aangegeven en had voorgesorteerd, haalde de bestuurder van de personenauto links in, waardoor een botsing ont stond. Ook was er nog wat schade aan de twee groene postbussen op het veilingterrein. Advertentie I.M. Een vrijdagnacht in de Regentes- sestraat te Tholen gestolen auto is zaterdagmorgen om half acht in Rotterdam aangetroffen. De Opel Kadett was eigendom van een 23- jarige St. Annalander. In Rotterdam hadden de daders de auto achterge laten nadat ze hiermee een aanrij ding hadden veroorzaakt. Het terugbrengen van het aantal par keerplaatsen - van acht naar vijf - blijft gehandhaafd in het plan om de Brugstraat en een deel van de Kloos terstraat te reconstrueren. Dat blijkt uit het voorstel dat de commissie openbare werken maandagavond bespreekt. Tijdens een hoorzitting vroeg W. Heijboer om extra par keerplaatsen. Er verdwijnen drie van de acht parkeerplaatsen. Maar er kunnen vier auto's op de rijbaan par keren aan de kant van de Brugstraat, wat tegelijkertijd snelheidsremmend werkt voor het passerende verkeer, stellen burgemeester en wethouders. Extra parkeerplaatsen zouden ten koste gaan van openbaar groen. Bovendien is aan de zuidkant van de Ring voldoende parkeerruimte beschikbaar. Biljartvereniging Havenzicht speel de de eerste wedstrijd van het neder- laagtoemooi in Halsteren tegen het Spinooltje. Iedere speler kreeg 20 beurten om te laten zien wat hij kon. Ab Westdorp beet de spits af tegen J. v.d. Kroon. Westdorp speelde sterk en won met 35 caramboles. V.d. Kroon kwam niet verder dan 22 caramboles. Bas de Man speelde tegen Wezenbeek, maar bleef op 13 caramboles steken, terwijl zijn tegenstander er 16 haalde. Albert Neele veegde de vloer aan met Jan sen met 47 tegen 16. Neele haalde ook de hoogste serie van 11 caram boles. Frank Dom won ook ruim van Van der Valk met 28-11. Henk Dij- kema hield het hoofd koel tegen Van Boxtel en won met 26-17. Rinus Westdorp pakte ook de punten tegen Van Merwe: 24-10. Tot slot spee(,de Albert Neele nog een partij tegen Goosenf. De strijd ging gelijk op tot aan de twintigste beurt. Neele bleef steken op 27 caramboles. Goosens haalde in de laatste beurt nog twee caramboles waardoor hij met één punt verschil won: 27-28. Daarmee eindigde de strijd met 2-5 in het voordeel van Havenzicht. M. Elenbaas speelde bij biljartver eniging De Hoop een wisselvallige wedstrijd tegen J. Mosselman maar hij won toch met 10-6,66. A. Weijler was niet in goede vorm, want hij verloor met 9,23-10 van T. van Poortvliet en met 9,33-10 van W. van Oudenaarde. P. Quist is de laatste weken wel goed op dreef en deze keer werd E. van Poortvliet daarvan het slachtoffer: 10-5,42. H. Keur klopte A. van Poortvliet met 10-7. J. Keur had in de nabeurt nog de gelegenheid om gelijk te spelen ZIE VERDER PAG 19 GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. nog onbekend. 14.30 u. ds. Vlietstra, Driessum. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Rouw, Kuitaart. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 2/5 19.30 u. ds. v.d. Meer. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. v.d. Laan, Kruiningen. 14.30 u. ds. De Jong, Dinteloord. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 3/5 19.30 u. ds. Harink, Kapelle- Biezelinge. SINT-PHILIPSL AND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. 17 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. 15 u. ds. Vrijhof, Roosendaal. Zaterdag 30 april, zondag 1 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542. do 5 mei dr. De Looze, Oud-Vosse- meer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): zaterdag dr. Panis, Sint-Maartens dijk, tel. 01666-2400. zondag dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts De Groot, Bergen op Zoom, 01640-35849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01100-31555 .Per 29/4 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 april t/m vrijdag 6 mei. donderdag 28 5.57-18.27 vrijdag 29 6.47 - 19.17 zaterdag 30 7.37 - 20.02 zondag 1 8.27 - 20.47 maandag 2 9.22 - 21.42 dinsdag 3 10.22-22.47 woensdag 4 11.37 donderdag 5 0.07 - 12.52 vrijdag 6 1.22 - 14.02 ma 2/5 16.34 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2