THOLENDERWIJS Milieu tegen Sint-Philipsland Piet Kooien bijna aan top van de ladder in de fotografiewereld Van Gorsel vecht voor Buitenzorg PERSIA informatierubriek van de gemeente tholen DE ALGEMENE WET BESTUURSRECHT BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? VERGADERING COMMISSIE BEDRIJFSLEVEN Twintig opnamen krijgen nominatie Peter Grugeon-award Donderdag 7 april 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Te dicht bij eendenkooi en Oosterschelde Vier milieu-organisaties hebben bij het gemeentebestuur van Sint-Philipsland bezwaar aangetekend tegen het afgeven, aan J. de Jager, van een milieuvergunning voor de vestiging van een varkenshouderij aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder. De Zeeuwse Milieufederatie, Het Zeeuwse Landschap, de Natuurvrienden Sint-Philipsland en natuurvereniging Rubia Tinctorum te Tholen vinden dat de aanvraag niet ontvankelijk moet worden verklaard. Polderwegen Statushouders De Thoolse fotograaf Piet Kooien heeft onlangs de op één na hoogste plaats bereikt die een professioneel foto graaf kan halen. Hij schopte het tot associate bij het Bri tish institute of professional photography (BIPP) en daar mee ook bij de Nederlandse versie daarvan. Kooien kreeg deze benoeming voor twintig foto's in de categorie socia-, le fotografie. Bovendien zijn deze opnamen genomineerd voor de Peter Grugeon-award. Kritisch Gewild Gemeente wil bungalows op plek boerderij Voor de Raad van State in Den Haag diende dinsdag het kroonberoep dat DJ. van Gorsel uit Tholen heeft aange spannen tegen de goedkeuring, door de provincie, van de tweede herziening van het bestemmingsplan Buitenzorg III. Volgens dat plan moet de boerderij Buitenzorg wor den gesloopt om plaats te maken voor elf bungalows. Eerder wezen zowel de gemeenteraad als de provincie de bezwaren van Van Gorsel af. Notaris spreekt voor toekomstige huizenbezitters Op Tholen bouwt Jan en alleman Pacht m 4 etages Oosterse Tapijtkunst Mfmrmn Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 NIEUWE REGELS VOOR DE BURGER EN HET BESTUUR Op 1 januari 1994 is de Algemene wet bestuursrecht in werking getreden. Het algemeen uitgangspunt dat aan de vorming van de wet ten grondslag ligt, is de benadering van de relatie bestuur en burger als een rechtsbetrekking: over en weer rechten en plichten. Beide partijen moeten rekening houden met de belan gen en positie van de andere partij. In deze wet is onder meer geregeld hoe u als burger bezwaar kunt maken tegen een beslissing van een bestuursorgaan, in ons geval de gemeente, en is het beroep geregeld voor het geval u het niet eens bent met de beslissing op uw bezwaar. Dit artikel handelt over deze nieuwe Algemene Wet Bestuurs recht. De aanvraag U wilt een beslissing vragen van de overheid, in ons geval van de gemeente. U wilt bijvoorbeeld een bijstandsuitkering, een vergunning om een schuurtje te bouwen of u wilt een vergun ning om een braderie te organiseren. U moet altijd beginnen met het indienen van een aanvraag. Een vergunning, uitkering of iets anders moet schriftelijk aange vraagd worden. Misschien zijn daarvoor wel formulieren, dat kunt u natuurlijk eerst even vragen. Is er geen formulier dan moet u dus een brief schrijven met daarin: - uw naam en adres; - de datum waarop u de aanvraag indient; - en verder wat er belangrijk is voor de gemeente om te weten; - tenslotte moet u de aanvraag ondertekenen. Het kan zijn dat de gemeente nog meer gegevens nodig heeft. Die moet u dan ook nog toesturen. Doet u dat niet, dan kan besloten worden de aanvraag niet in behandeling te nemen. Daarvan krijgt u dan binnen vier weken bericht. U kunt alleen weigeren om bepaalde gegevens te verstrekken als daardoor ernstige schade aan de privacy zou ontstaan. Gege vens die u volgens de wet moet geven vallen daar in ieder geval niet onder. Als de gemeente meer gegevens nodig heeft krijgt u natuurlijk de tijd om uw aanvraag aa'n te vullen. De beslissing U heeft uw aanvraag ingediend. Wat kunt u nu verwachten? De gemeente bekijkt alle feiten en gegevens die van belang zijn. Misschien moet er advies gevraagd worden aan anderen. Alle belangen worden afgewogen, zodat een juiste beslissing kan worden genomen. Het is mogelijk dat uw aanvraag bekend moet worden gemaakt in bijvoorbeeld de rubriek "Tholenderwijs". Dat is dan om ande ren daarvan op de hoogte te brengen. Dit gebeurt natuurlijk niet als anderen er geen belang bij hebben, bijvoorbeeld bij een aan vraag om huursubsidie. Horen en de hoorzitting Soms is het nodig datxu uw aanvraag mondeling toelicht. Dit wordt 'horen' genoemd. In de volgende gevallen moet de gemeente u - en soms ook anderen - vragen uw mening te geven: - als de gemeente uw aanvraag wil afwijzen, omdat de gemeen te andere gegevens heeft en ervan uitgaat dat uw gegevens niet juist zijn; - als er meer mensen betrokken zijn bij uw aanvraag. Het is dan voor een goede beslissing meestal nodig dat iedereen zijn mening kan geven. Dit horen gebeurt normaal gesproken telefonisch. U kunt echter ook uitgenodigd worden voor een gesprek. De gemeente is niet altijd verplicht om u te horen. Dit behoeft bij voorbeeld niet als: - het om een spoedgeval gaat; - u en anderen al eerder de gelegenheid hebben gehad om com mentaar te geven. Bijvoorbeeld bij een eerder besluit van de gemeente. De hoorzitting. U mag iemand meenemen U mag altijd iemand meenemen als u wordt gehoord. U zou een familielid of een kennis kunnen meenemen die verstand heeft van wettelijke regels. U wordt dan "bijgestaan" tijdens de hoor zitting. U kunt zich ook laten vertegenwoordigen tijdens de hoorzitting. Dit betekent dat u iemand anders het recht geeft voor u het woord te doen. U hoeft dan niet zelf naar de zitting te komen. Als u zelf niet komt moet u uw vertegenwoordiger wel een schrifte lijke volmacht meegeven. En u kunt zich natuurlijk ook laten bijstaan door een advocaat. Aan een advocaat hoeft u geen volmacht te geven. U moet hem natuurlijk wel zelf betalen. De beslistermijn De gemeente zal aan de hand van alle gegevens een beslissing op uw aanvraag nemen. U kunt natuurlijk vragen hoe lang dat gaat duren. Deze termijn wordt de beslistermijn genoemd en die begint als alle gegevens, ook de eventuele aanvullingen, bij de gemeente zijn. De beslissing en het waarom De gemeente geeft aan waarom een bepaalde beslissing is genomen. Als uw aanvraag wordt afgewezen moet natuurlijk vermeld worden waarom dat is gebeurd. De gemeente is niet altijd verplicht een motivering te geven. Als het gaat om een spoedgeval, is het mogelijk dat de motivering niet is vermeld. U krijgt die later toegestuurd. Bezwaar en beroep Als er een beslissing is genomen krijgt u daarvan natuurlijk bericht. De beslissing wordt dan 'beschikking' genoemd. Bent u het niet eens met de genomen beslissing dan kunt u meestal bezwaar maken. In de beslissing die u krijgt moet staan of u bezwaar kunt maken, bij wie u dat moet doen en binnen welke termijn. Tenslotte De Algemene Wet Bestuursrecht geldt niet alleen voor de gemeenten, maar voor alle overheidsorganen. Ook die moeten u dus in voorkomende gevallen horen e.d. Voor nadere informatie kunt u bellen met gemeentehuis, tel. 01666-8313. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van C. Matthijssen, Markt 5 te Poortvliet, ingediend op 28 maart 1994, voor het uitbreiden van een woning garage op het perceel Markt 5 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 29 maart 1994, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan de Dr. Tazelaarstraat te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J. P. Vogelaar, Gorishoeksedijk 33a te Scherpenisse, ingediend op 10 maart 1994, voor het bouwen van een woonhuis met receptie op het perceel Gorishoeksedijk 33a te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van W. J. Laban, Lentestraat 18 te Scher penisse, ingediend op 29 maart 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Molendijk 50 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van A. C. Zuiddam, Rosarium 11 te Tholen, ingediend op 28 maart 1994, voor het bouwen van een garage op het perceel Rosarium 11 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J. P. Westdorp, Voorstraat 42 te Sint- Annaland, ingediend op 29 maart 1994, voor het bouwen van een serre op het perceel Voorstraat 42 te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 7 april 1994. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 11 april 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Op maandag 11 april a.s. komt de commissie bedrijfsleven voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Wijziging verordening commissie bedrijfsleven; In verband met de samenvoeging van de gemeenten Sint-Phi- lipsland en Tholen dient de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Tholen in zijn vergadering van januari 1995 een besluit te nemen over de geldigheid van onder meer de veror dening op de commissie voor het bedrijfsleven. Tevens dient de verordening te worden aangepast aan de bepalingen van de op 1 januari 1994 in werking getreden nieuwe gemeente wet. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de Schietvereniging Prinses Beatrix, p.a. Boswei 3 te Stavenisse, voor het bouwen van een schietac- commodatie op een perceel kadastraal bekend, Sta venisse sectie G, nummer 401, plaatselijk gemerkt Pilootweg 1A. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 8 april 1994 tot en met 21 april 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 7 april 1994. De burgemeester van Tholen. Nu er toch sprake is van een wijziging van de verordening wenst het college de verordening ook op een ander punt aan te passen en wel op het punt van het rooster van aftreden. Thans treden elk jaar twee leden van de commissie, met uitzondering van de vertegenwoordigers van de gemeenteraad, af. Burgemeester en wethouders wensen de zittingsperiode voor alle leden gelijk te laten lopen met die van de gemeenteraad. De commissie wordt om advies gevraagd. - Mededelingen; Tijdens de vergadering zullen er mondeling mededelingen worden gedaan over: Winkelsluiting; Plattelandstoerisme; Recreatief Fietspad; Bestemmingsplan "Buitengebied"; Voortgang enquête mid denstandsvereniging Smalstad; Bedrijventerreinen. MAANDAG 11 APRIL: De vier baseren zich op de wet, die voorschrijft dat bouw- en milieuver gunning tegelijkertijd aangevraagd moeten worden. Volgens hun bezwaarschrift is de milieuvergun ning op 10 januari aangevraagd. Vier dagen eerder werd in deze krant de aanvraag voor een bouw vergunning gepubliceerd. De milieuclubs noemen de vergunnin gaanvraag bovendien onvolledig. Er is niet in aangegeven hoever de var kensstal af komt te liggen van woningen, of welke natuurgebieden in de omgeving liggen. Ook zou op grond van de wet milieubeheer een zogenaamde groen-labelstal ver plicht zijn en daarvan is in de aan vraag geen sprake. De Jager wil zijn bestaande bedrijf uitbreiden met een varkensstal van 4051 m2 voor 3000 dieren. De bezwaarmakers spreken van nieuw- vestiging met een capaciteit van 3680 varkens. Ze vinden dat de stal te dicht in de buurt komt van de een denkooi - een natuurgebied - en de buitendijkse natuurgebieden in de Oosterschelde. Dit alles wordt beheerd door Het Zeeuwse Land schap. Gevreesd wordt dat de ammoniakuitstoot van het bedrijf gevolgen zal hebben voor de natuur waarden. Ook wijzen de bezwaarmakers op de slechte bereikbaarheid van het bedrijf van De Jager. De polderwe gen zijn volgens hen niet geschikt voor de regelmatige aan- en afvoer van veevoer en mest. Landelijk verzetten de natuur- en milieu-organisaties zich tegen het bouwen van nieuwe, grote varkens houderijen. Naast stankoverlast en de uitstoot van ammoniak zorgen ze voor een mestoverschot. Dat kan in de ogen van de milieubeweging slechts worden opgelost door het inkrimpen van de veestapel. De bezwaarmakers laten niet na om De Jager ook in zijn functie van wet houder aan te spreken. Zijn aan vraag is volgens hen ingediend, kort voor de gemeenteraad besloot het bestemmingsplan Buitengebied aan te passen met als doel 'dit soort aan vragen te voorkomen'. VERVOL C, VAN PAG. 1 Normaal moet ieder kind een eigen 'peter en meter' hebben. Voor Armi- ne, Marine en Anna-Marija werd echter een uitzondering gemaakt. Mevr. Baartmans is meter voor alle drie de kinderen en Klaas Hidde van Steen, een vriend van Arajik, is peter. Zij zijn degenen die hen in Nederland het dichtste bij staan. Mevr. Baartmans is ook dagelijks met de asielzoekers bezig. "En dat hebben ze nodig. Het eerste jaar moet de begeleiding heel intensief zijn. Ze hebben echt oorlogstrau ma's en dat komt er nu pas uit", ver telt de meter van de kinderen. Over een tijdje zullen Armine en Marine ook hun eerste communie doen. Oud-Vossemeer heeft drie ROA- woningen. Misschien komt daar binnenkort een vierde bij. De gemeente Tholen voldoet aan de taakstelling die het rijk met de gemeente is overeengekomen over de huisvesting van asielszoekers en vluchtelingen met een verblijfsver gunning (statushouders). De ROA- regeling wordt wel langzaamaan afgebouwd. Daarvoor in de plaats komen statushouders. Op dit ogen blik telt de gemeente Tholen 45 sta tushouders. Dat zijn er volgens wet houder J. Versluys 13 meer dan vorig jaar op 1 mei. Het aantal asiel zoekers bedraagt 51. "Dat is meer dan verplicht was. De taakstelling was 31. De twintig die we er meer hebben, mogen in de rekensom in mindering gebracht worden. Dus blijven er 25 over." De gemeente voldoet aan de zoge naamde 2 promille-regeling (het aantal ROA-woningen op basis van het inwonertal). "We gaan dat afbouwen tot 1 promille.Alhoewel niet zeker, ligt het volgens de wet houder 'in de lijn der verwachting' dat de 25 asielzoekers statushouders zullen worden. "En dan zijn we waar we wezen moeten. Die kunnen van de taakstelling afgetrokken worden. Over deze nieuwe opzet wordt bin nenkort overleg gevoerd met de begeleidingsroepen asielzoekers van Oud-Vossemeer, Tholen, Sint- Annaland en Sint-Maartensdijk. Piet Kooien werd door veel collega's en vrienden in de bloemetjes gezet en gefeliciteerd met zijn associateship. Links één van zijn bekroon de foto's. eind 1991Het werd opgericht toen 17 Nederlandse fotografen naar Engeland gingen en daar de werk wijze van het BIPP zagen. Ze beslo ten thuis een zelfde soort organisatie op te richten. De richtlijnen en eisen zijn exact hetzelfde. Als men lid wordt van de Nederlandse organisa tie, moet men binnen twee jaar het licentiateship hebben gehaald in Engeland. Vorig jaar haalde Kooien, die in Nieuw-Vossemeer woont, al het 'licentiateship' van de BIPP. Het instituut, dat in 1901 werd opge richt, is een vereniging van vakfoto grafen die proberen om het niveau van de fotografie omhoog te bren gen. Binnen de BIPP zijn er vier sta dia. Iedere beroepsfotograaf kan zich aanmelden als lid. Hij moet dan binnen twee jaar het zogenaamde 'licentiateship' halen. Daarna volgen het 'associateship' en 'fellowship'. "Veel fotografen in Nederland zijn erg bang voor concurrentie", zegt Kooien. "Ze proberen hun kennis voor zichzelf te houden. Maar wij willen daarentegen iedereen helpen om zo ver mogelijk te komen. Als iemand die zich als lid heeft aange meld niet binnen twee jaar het licen tiateship haalt, worden zijn collega's daarop aangekeken. Zij moeten hem begeleiden tot aan het vereiste niveau.'1 Het Dutch institute of professional photography (DIPP) bestaat sinds Van de 5500 leden van BIPP zijn er veel die nog geen licentiate zijn. Ongeveer 1500 fotografen over de hele wereld zijn licentiate en tussen de 800 en 1000 zijn er associate. In Nederland is dat tot nu toe nog maar een paar mensen gelukt. Piet Kooien is er één van. Maar een handjevol fotografen wordt fellow. "Daarvoor hoef je technisch gezien niets meer te kunnen dan voor associate", legt Kooien uit. "Al je foto's moeten ook daarvoor perfect zijn. Maar voor het fellowship moet je iets betekenen voor de fotografie. Dus je moet les geven en lezingen houden. En daar ben ik nu druk mee bezig." Kooien zond twintig foto's in voor de categorie sociale fotografie. Dat wil zeggen: portretten, bruidsrepor tages, groepsfoto's enzovoort. Ook de foto waarmee hij de silver award van de DIPP won, zat erbij. "Er lopen vakbekwame juryleden langs de opnamen die heel kritisch wor den bekeken", vertelt Kooien. "Als er ook maar één vingertje verkeerd ligt, wordt hij afgekeurd. Als een jurylid iets verkeerds ziet, draait hij de foto om. Alleen een ander jurylid kan dat weer recht zetten. Met twee afgekeurde foto's kun je er nog door komen, maar bij drie is het gebeurd." Van de 80 inzenders werd Kooien uitgeroepen tot de beste. Daardoor is hij ook automatisch genomineerd voor de Peter Grugeon-award. Om de prijs in de wacht te slepen, moet de Thoolse fotograaf met andere associates en fellows die winnen in de categorieën sociale, industriële en publiciteitsfotografie. De win naar van de prijs wordt door de leden van de BIPP optimaal klaarge stoomd voor het fellowship. Eerst wilde Kooien helemaal niet verder dan het licentiateship. "Maar als je het ene hebt, wil je steeds meer. Het is pure bezetenheid van het vak. Ik ben dan ook 24 uur per dag fotograaf. Als je dat niet bent, red je het niet. Ik kijk constant met fotografenogen naar de wereld. Als ik in de natuur ben, bekijk ik alles met een kadertje er rond. De rest zijn alleen maar hinderlijke bijkomstig heden." Inmiddels behoort Piet Kooien tot de meest gewilde fotografen. Zijn volledige collectie zal te zien zijn op Photokina in Keulen. Dat is de grootste fotobeurs ter wereld. Een aantal producenten van fotorolletjes en de twee grootste lijstenmakers van Nederland werken uitsluitend met foto's van Foto Tholen als recla memateriaal. Onlangs gaf Kooien nog een cursus retoucheren aan een aantal collega's. Binnenkort gaat hij met 37 Nederlandse fotografen in Engeland tuinen fotograferen en ook gaat hij in Ede een cursus geven voor 50 collega's bij het laboratori um Fifocolor. Kort geleden bezocht hij een vier daags congres in het Zuid-Engelse Bournemouth. "Je doet dan veel indrukken op en je krijgt nieuwe ideeën", zegt Kooien. "Bovendien komt daar alles naartoe zodat je ook op de hoogte blijft van de laatste ontwikkelingen." Kooien zal zich in de toekomst meer toe gaan leggen op het werken voor de foto-indu strie. Het plan van de gemeente betekent de afronding van Buitenzorg III. In 1976 was de onzekerheid over het wegbestemmen binnen de geldende planperiode van tien jaar er de oor zaak van, dat de Kroon die wegbe- Notaris mr. J. Schot spreekt dinsdag om half acht a.s. in het Holland Huis te Scherpenisse op een voorlich tingsavond voor toekomstige hui zenbezitters. Aan deze door Laban Hage uit St. Annaland georganiseer de bijeenkomst werken diverse bedrijven mee: L&E vastgoed en hypotheken uit St. Maartensdijk, bouwbedrijf Hans Weggemans uit Scherpenisse, Leunis vastgoed uit Tholen en de NMS-agenten van het eiland Tholen. De notaris spreekt over overdracht van woningen, hypotheken en testamenten. Als tweede spreker voert dhr. J. Eer- land van L&E het woord over finan ciering van woningaankopen en het bouwplan Sassegrave aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse. De zaal is om zeven uur open. Belang stellenden kunnen dan alvast de ver schillende stands bekijken. Ook na de lezingen en de discussie is er tij dens het informele gedeelte volop gelegenheid om met de standhou ders te spreken. Voor dhr. Eerland, die al eens eerder een soortgelijke bijeenkomst organi seerde in Heerjansdam (daar heeft L&E ook een vestiging), is het de eerste keer dat zoiets op Tholen gebeurt. "Als Thoolse bedrijven wil len we ons op deze manier profile ren", zegt Eerland. "Wanneer je elders met bouwprojecten te maken krijgt, dan zie je dat alleen plaatse lijke bedrijven aan bod komen. Maar op Tholen bouwt Jan en alle man", aldus Eerland. Hij had er graag meer Thoolse ondernemingen bij willen betrekken, maar door gebrek aan onroerend goed aanbod lukte dat niet. L&E heeft voor Bra bant en Zuid-Holland-Zuid onlangs de vertegenwoordiging verworven van het Belgische bouwbedrijf Maes, dat o.a. woningen in houtske- letbouw bouwt. stemming van de boerderij - die zijn naam aan het bestemmingsplan gaf - ontoelaatbaar vond. De woordvoerder van de gemeente betoogde dinsdag, dat achttien jaar later duidelijk is dat wegbestem- ming binnen de beoogde planperio de kan gebeuren. Hij weet zich gesteund door zowel de provincie als de adviseur van de Raad van Sta te. De gemeente geeft toe dat Van Gor sel financieel gedupeerd kan wor den, maar stelt tegelijkertijd dat pachtwet en wet op de ruimtelijke ordening voldoende waarborgen bieden op een regeling. De boerderij is al geruime tijd eigen dom van de gemeente en wordt door Van Gorsel gepacht. Die pacht wil Tholen eind 1997 opzeggen, zich er daarbij op beroe pend dat de pachter inmiddels 65 jaar is. Volgens de pachtwet hoeft de pacht dan niet verlengd te wor den. Van Gorsel verzet zich met hand en tand en is ook bij de pacht- kamer in beroep gegaan. Hij wil op het bedrijf schapen blijven fokken. De Tholenaar was dinsdag op de zit ting in Den Haag aanwezig, maar wil geen enkel commentaar geven. Huis en Heem en Tholen Stad Actief steunden enkele jaren geleden Van Gorsel en pleitten voor behoud van de in 1877 gebouwde boerderij. Er werd een plan ontwikkeld om van de schuur appartementen voor bejaar den te maken. De gemeenteraad wees dat af. j# k» Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. s! Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. E'gen import XxteStM. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5