Reserveteam van Tholense Boys gaat voor titel Voetbalveld WHS op de schop Ruud Havermans winnaar van Paasronde Steenbergen Drie keer rood bij Noad-Thol.Boys Smerdiek 3 geen kans tegen DVO 23 renners bij tocht van toerfietsers Eerste overwinning na negen jaar Stavenisse wint matige wedstrijd Bijrol voor Vosmeer WHS 5 leert 4 een lesje Helma v.d. Slikke twee keer vierde Degradatie dreigt voor WHS 3 Kuzee eerste in run-bike-run Bergen op Zoom Donderdag 7 april 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Trefzeker Topscorer Voetbal uitslagen Voetbal programma Vflelrennen Kansrijk WHS 3 na eigen treffer stijf onder aan Knvb voetbal Roda Boys te groot voor WHS 2 *r a Korfbal Koersballen ouderen Wielrenner Ruud Havermans behaalde op Tweede Paasdag zijn eerste overwinning bij de amateurs. De uit Oud-Vossemeer afkomstige renner bleef met een indrukwekkende solo de concurrentie voor. Juichend kwam hij na 90 kilometer als eerste in de Kaaistraal over de meet. Zijn zege was de beloning van afzien in de storm met af en toe een spat regen. "Het was mijn weer. Ik ben een echte stoemper", aldus een gelukkige Ruud Havermans. Werk niet schuwen heden speciale aquatred- regenbanden met gratis paraplu! L TEL. 01640-33676 A Afdelingsvoetbal Smerdiek 3 had zaterdag geen schijn van kans tegen kop loper DVO 2. Na een ruststand van 7-1 voor de thuis ploeg, verloor Smerdiek uiteindelijk het duel met 9-1. Het vijfde elftal van WHS liet clubgenoot WHS 4 zien hoe het moet en won met 5-1 Vierde klas afdelingsvoetbal WHS 4 tenonder in twee de helft Tweemaal winst voor Noad 4 Nipte winst Stavenisse 2 Paardensport Het Eendrachtbode topscorerklassement ziet er, na het paasweekeinde met zijn vele afgelastingen, als volgt uit: 1. Adrie Smits (Stavenisse) 16 doelpun ten, 2. Ron Vaders (Vosmeer) 12 doelp., 3. Johan Sturris (WHS) en Paul Oosdijk (Stavenisse) 9 doelp., 5. Jan Groenewe- gen (Thol.Boys) 8 doelp., 6. Jaco Jansen (SPS) 7 doelp., 7. David Joppe (SPS) en William Smits (Stavenisse) 6 doelp., 9. Alex v.d. Reest en Rien den Engelsman (WHS), Kees van Tiggele (Noad) en Addy Stoutjesdijk (Smerdiek) 5 doelp., 13. Leon van Elzakker (Thol.Boys), Ab Poot (Smerdiek) en A.P. v.d. Belt (SPS) 4 doelp., 16. Erwin de Nijs en Johan Schot (Thol.Boys) en Leo Zuidweg (Noad) 3 doelp., 19. Leon den Ouden en William Vroegop (WHS), Reiny Reijn- goudt, Ard Beurkens en Bram Filius» (Noad), Gert-Jan van Ham en Frans Gabriels (Smerdiek), Michel Lisseveld en René van Vossen (SPS), Leo Haver- mans, Hans Vogel en Adrie Capelle (Vosmeer), Nico Nooij en Wim Klippel (Stavenisse) 2 doelp., 33. Piet den Boef, Leendert de Graaf, Arie Draaijer, Marco v.d. Wielen, René v.d. Berge en Hassan Eljilali (Thol.Boys), Danny Vroegop, Richard de Jonge en Willem-Jan de Voogd van der Straaten (WHS), Antoine Quist, Marco van Herpen, Menno Fonte- ijne, Jaap van Oudenaarde en Frans Quist (Noad), Corné Stoutjesdijk, Noud Hogendoom, Remie Potappel, Jacky op den Brouw en Frans Ista (Smerdiek), Carlo Heijboer, Danny Englebert, Erwin Feijtel, Sjaak Quist, Peter Noordijke en Wim de Groen (SPS), Fred Hommel en Richard Voshol (Vosmeer) en Rien Smits (Stavenisse) allen één doelpunt. KNVB derde klas: Thol.Boys-WHS 0-0. Tweede kl. res.: WHS 2-Roda Boys 2 0-2. Derde kl. res.: Thol.Boys 2-Temeuz.B. 2 3-1, WHS3-FSV2 1-3. Afdeling tweede kl.: Boeimeer-Stavenisse 1-3. Eerste kl. res.: SPS 2-Neo 3 1-0. Tweede kl. res.: Noad 3-Thol.Boys 3 1-4. Derde kl. res.: DVO 2-Smerdiek 3 9-1, WHS 5-WHS 4 5-1Vosmeer 3-Dosko 6 4-1. Vierde kl. res.: Klundert 4-Stavenisse 2 1-2, SPS 4- Thol.Boys 4 0-2, Noad 4-FSV 6 6-3, Klundert 4-Noad 4 0-2, Stavenisse 3- Klundert 5 1-0, Vosmeer 4-Schijf 2 1-2, Vosmeer 5-Cluzona 4 0-2. Alle overige wedstrijden zijn afgelast. Jeugd: Intemos-Smerdiek AB 2-3, Smerdiek C- Val Aan 2-1, Smerdiek D-Rood Wit 3-0, Cluzona-Smerdiek El 2-5, Smerdiek Fl- Welberg 1-1. Zaterdag 9 april uur WHS-Seolto(Pijpelink) 14.30 Noad-Heer Arendsk.(Rijsdijk) 14.30 Chrislandia-Thol.Boys(vdLaar) 14.30 SPS-AZVV(Hoheker) 14.30 Wemeldinge-Smerdiek(Jobse) 14.30 Tricht 2-WHS 2(dJong) 14.30 Thol.Boys 2-Oostkapelle 2(Christ) 14.30 Zwaluwe 3-WHS 3(dBie) 14.30 SPS 2-Seolto 3(Martin) 12.30 Smerdiek 2-JPS 2(Slabbekoom) 14.30 Stavenisse-Zigo(Ciotarnel) 15.30 Zwaluwe 4-Noad 3(Martens) 12.30 Noad 2-Thol.Boys 3(Bosters) 12.30 Smerdiek 3-VVC 4(HacHmer) 14.30 WHS 4-SPS 3(Slabbekoorn) 16.15 Thol.Boys 4-Noad 4(vAst) 12.30 Stavenisse 2-Chrislandia 4{dRond) 13.30 WC 6-SPS 4(Opree) 15.00 DVO 7-Stavenisse 3 14.45 Dinteloord 5-Thol.Boys 5 13.45 Zondag 10 april uur Vosmeer-Grenswachters(Marijt) 14.30 Vosmeer 2-BSC 4(Suijkerbuijk) 12.00 NVS 3-Vosmeer 3(Roodenburg) 14.30 NSV 4-Vosmeer 4 10.00 Vosmeer 5-Nw.Borgvliet 5 10.00 De seizoen-kennismakingstocht voor de Thoolse toerfietsers trok zaterdag 23 deelnemers van vier toerclubs. De clubs hebben de gewoonte om de eerste zaterdag in april een tocht te organiseren om elkaar weer te ontmoeten. De Bidon uit Sint-Maartensdijk leverde 10 renners, van de organiserende club Tandje Bij uit Sint-Maartensdijk waren er acht deelnemers, drie toer fietsers kwamen er van Zeelands Welvaren uit Scherpenisse en ook twee leden van 't Koetshuys uit Tho- len reden mee. De tocht van ruim 52 kilometer voerde over het hele eiland en werd met een gemiddelde van 27,5 km per uur afgelegd. De harde wind drukte de snelheid wat, want het was de bedoeling dat ieder een goed zou kunnen volgen. C. Veraart bereed de volgwagen. Hij hoefde maar eenmaal in actie te komen toen één van de deelnemers bij Stavenisse, ter hoogte van mane ge/caravanpark Moerland/v.d. Hoek een kapotte ketting opliep. In het seizoensklassement van Tandje Bij gaan Leo Zoon en Leen Giljam samen aan de leiding met 155 km. Marty den Haan en Arjaan den Bra- ber volgen met ieder 145 km en René Hoek en secretaris Mas Andriesse bezetten samen de vijfde en zesde plaats met 135 km. Op 23 april staat de dammentocht van 150 km op het programma. Het reserveteam van Tholense Boys is volop in de race voor het kam pioenschap in de reserve derde klasse. Het team van trainer Kees de Lang is koploper met 1 punt voorsprong op Arnemuiden 2. In deze klas se speelt ook het derde team van WHS, dat in degradatiegevaar ver keert. Zaterdag verloren de St.Annalanders met 1-3 van FSV 2. Tholense Boys 2 behaalde een 3-1 overwinning op Terneuzense Boys. De winst was verdiend, maar het spel van de Tholenaren was weinig overtuigend. Verschillende geel zwarten speelden beneden hun niveau. In een gelijkopgaande eerste helft kwamen de Zeeuws-Vlamin gen na tien minuten op voorsprong. Voor rust slaagde Tholense Boys er niet in om de gelijkmaker te scoren. Terneuzense Boys hield de verdedi ging redelijk gesloten en was duide lijk voor een puntendeling naar Tho- len gekomen. Na een kwartier in de tweede helft besloot trainer De Lang om met drie spitsen te gaan spelen. Julian Roman en Wim Schot werden in het veld gebracht voor Frank Tazelaar en Marco van Velzen. Deze omzetting wierp al snel zijn vruchten af. Marco van de Wielen soleerde door de ver dediging, waarna invaller Julian Roman de gelijkmaker kon aanteke nen. Tien minuten later mocht Mar co v.d. Wielen alleen oprukken naar het Terneuzense doel en rondde hij fraai af. De tweede Thoolse treffer was wegens vermeend buitenspel enigszins omstreden, maar de grens rechter van de bezoekers appelleer de niet. Bij de 2-1 stand was het ver zet van Terneuzen gebroken. Erik Nieuwkoop stelde de overwinning voor de Tholenaren veilig. Een door de Terneuzense doelman wegge- stompte bal werd door Nieuwkoop opgevangen, waarna hij vanaf onge veer zestien meter de bal in het doel joeg. In de slotfase werd het duel ontsierd door een opstootje waarbij Julian Roman en een speler van Ter neuzense Boys een rode kaart kre gen. De speler van Terneuzen was geïrriteerd over het verloop van de wedstrijd en maakte drie achtereen volgende overtredingen op de enkels van Roman, waarna beide spelers een slaande beweging naar elkaar maakten. Op Tweede Paasdag werd de wed strijd van Tholense Boys 2 afgelast, in de derde klas reserve degradeert er slechts één ploeg, zodat er voor WHS 3 nog mogelijkheden zijn om de degradatie te ontlopen. Voor WHS 3 ziet het er somber uit na de 1-3 nederlaag tegen FSV 2. "We staan stijf onderaan", aldus elf talleider Peter Westdorp. Toch kreeg zijn ploeg genoeg kansen om ruim afstand te nemen van de bezoe- kers. Uit een hoekschop zorgde Jan Fase voor een 1-0 voorsprong. Het was een mooie eerste helft met ver schillende scoringsmogelijkheden. Na rust kwam FSV opzetten, maar de thuisclub bleef ook kansen scheppen, waarbij die van Jan Fase (alleen voor de doelman) de beste was. Toen echter twintig minuten voor het einde een WHS'er bij een hoekschop de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, kwamen de Braban ders gemakkelijk aan de gelijkma ker: 1 -1Tien minuten later werd het zelfs 1 -2 door een verdedigingsfout. WHS probeerde de gelijkmaker te forceren, waarbij FSV profiteerde van de open gaten: 1-3. De St. Annalanders waren in de tweede helft te slap geweest. A-junior Robert Metske viel nog in voor Theo van 't Hof en Piet van Dijke voor Henk Keur. De scheidsrechter gaf drie gele kaarten: 2 voor FSV'ers en 1 voor Abbie Hommel. Thol.B.2 1722 Dintel. 2 17 17 Arnem. 3 17 21 Veere 2 17 16 Zwaluwe 3 17 20 FSV 2 17 15 Meeuwen 2 18 20 Bevel. 2 18 14 SSC2 18 19 Tem. B. 2 18 14 Oostkap. 2 18 19 WHS 3 18 13 De reserves van WHS troffen zater dag Roda Boys 2 op hun pad en die bleek een maatje te groot. Roda Boys strafte de fouten in de WHS- verdediging goed af. Toch gaf de thuisploeg goed tegenweer en de Sint-Annalanders kregen ook nog een paar kleine kansen die echter niet werden benut. De ruststand was 0-1. Na de thee was het zelfs WHS dat aanvallend speelde, maar op het moment dat een doelpunt voor de thuisploeg in de lucht hing, scoorde Roda Boys tegen: 0-2. WHS pro beerde nog wel wat terug te doen, maar er zat niet meer in. Jan van Dij ke werd gewisseld voor Leo Mos selman en Arie Fase verliet het veld voor Peter Wielaard. Johan van de Repe komt langzaam weer in vorm en hij was, samen met Jacky van Oeveren, de uitblinker bij WHS. Roda B. 2 17 28 N. Sparta 2 17 15 Arnem. 2 18 24 Yerseke 2 17 14 Hoek 2 17 22 G. Luck 2 17 13 Tricht 2 16 20 WHS 2 17 13 Seroosk. 2 16 19 Kapelle 2 17 10 Kloetinge 2 16 16 AZVV 2 17 8 5* Oranjewoud is begonnen met het opnieuw aanleggen van het eerste hoofdveld op het sportpark in Sint-Annaland. Nadat in maart de tennisbanen zijn aangepakt, is Oranjewoud vorige week begonnen met het voetbalveld in Sint-Annaland. Het eerste veld is inmiddels afgegra ven. Op 60 centimeter diepte zal een nieuwe drainage worden gelegd - de bestaande drainage blijft zitten - waarna een zandlaag wordt opgebracht. Daarna wordt het veld ingezaaid. De bedoeling is om, evenals vorig jaar in Tholen, een versnelde groei van het gras te bewerkstelligen. Als dat lukt - waarbij de weersomstandigheden in de zomermaanden van belang zijn - kan het veld in september beperkt bespeelbaar zijn. Tot die tijd probeert WHS de thuiswed strijden op het eigen complex af te werken, door met de aanvangstij den te schuiven. Na de vakantie zouden ook op het trainingsveld competitiewedstrijden gespeeld kunnen worden, omdat dit veld voldoet aan de officiële afmetin gen. Het opknappen van de tennisba nen en het voetbalveld kost dt gemeente bijna anderhalve ton. Programma Emergo 9 april: Korbatjo 2-Emergo 1; Olympia 3-Emergo 2; Emergo B-Scheldevogels B 10.30 u.; DSO D2-Emergo D; DSO F1 -Emergo F; Scheldevogels G1-Emergo G. Uitslagen wedstrijd in Tholen: J. Geuze en mevr. R. Vroegop 22 p; A. Leemre- ijze en mevr. R. Nagtegaal 17 p; mevr. I. Verkamman en mevr. M. Schot 13 p; P. Schot en J. Vroegop 10 p; H. Bal en A. Verkamman 8 p; mevr. A. Bal en mevr. F. Schellinger 6 p; mevr. S. Hoven en K. de Jong 6 p; mevr. C. Praat en D. Schel linger 5 p. Oud-Vossemeer: mevr. M. Geuze en mevr. C. van Mierlo 22 p; mevr. D. van Dijke en A. Van Dijke 20 p; mevr. C. Free en J. Geuze 17 p; mevr. M. v.d. Male en mevr. Hermans 14 p; mevr. M. v.d. Zande en W. Lindhout 13 p; mevr. L. Verschoor en mevr. R. de Ronde 8 p; mevr. Donken en mevr. C. Lindhout 6 p; mevr. A. Klippel en mevr. G. van Dijke 4 p; mevr. L. van Poortvliet en mej. M. v.d. Zande 2 p. brord Wil Vooruit. In het verleden reed ik klassiekers met als doel om beter in de criteriums voor de dag te komen. Dit jaar wil ik echter ook kijken hoe ver ik in de klassiekers kom. Hiervoor heb ik extra getraind, waardoor de vorm nu al goed is", vertelt Ruud Havermans. Havermans moet zijn sport combi neren met een baan bij General Electric, waar hij in ploegendienst werkt. "Ook in het weekeinde moet ik weieens werken. Door snipperda gen op te nemen, probeer ik toch aan zoveel mogelijk wedstrijden deel te nemen", aldus Havermans, die het betreurt dat hij de enige 'Thoolse' amateur is. "Het zou mooi zijn wan neer er meerderen op dit niveau reden. Dan kun je ook samen naar wedstrijden toegaan. Wel is er elke week gedurende het wielerseizoen een wekelijkse trainingsrit met de Thoolse wielrenners die bij de B- amateurs en junioren rijden. Na zijn eerste overwinning bij de amateurs kreeg Havermans veel felicitaties. "Ik schuw het werk niet, de collega-renners gunnen mij dan ook het succes", aldus Havermans. In de ronde van Steenbergen reed hij ongeveer 50 kilometer alleen op kop. "Ik maakte deel uit van een groep van 20 renners, die waren weggereden uit het peloton. Er werd niet echt doorgereden, waarop ik besloot om zelf maar weg te sprin gen. Ik dacht dat er wel iemand mee in de aanval zou gaan, maar ik kwam alleen weg en slaagde erin om het peloton te dubbelen. Achter op het parcours stond de wind pal op kop en konden we maar net een gemiddelde van dertig kilometer per uur halen. Voor mij was het echter een voordeel. Hoe zwaarder het par cours, hoe beter ik presteer", aldus Havermans, die hoopt dat hij dit sei zoen meerdere overwinningen kan boeken. Een goed gemutste Ruud Havermans. "Ik heb er lang op moeten wachten", vertelt de 28-jarige renner uit Nieuw-Vossemeer. Negen jaar gele den besloot hij bij de amateurs wed strijden te gaan rijden. Daarvoor had Havermans al twee keer het zoet van de overwinning geproefd bij de categorie vrije renners. "In begin kwam ik bij de amateurs duidelijk tekort, maar zelf bemerkte ik dat ik elk jaar sterker werd. De laatste drie seizoenen kwam dat ook duidelijk in de resultaten tot uitdrukking. Wan neer ik een betere sprint zou hebben, had ik waarschijnlijk niet zo lang moeten wachten op mijn eerste overwinning", aldus Havermans. Dat hij zo vroeg in vorm is, schrijft hij toe aan zijn extra trainingsarbeid. "Dit seizoen maak ik deel uit van de stichting voor klassiekers. Ik wil meer buitenlandse klassiekers gaan rijden. Daarvoor krijg ik nu de kans via mijn wielervereniging Wille- ONDER UW Alm Advertentie I.M. Stavenisse heeft zaterdag in een matige wedstrijd met 1-3 gewonnen van Boeimeer. Alleen de eerste twintig minuten van het duel werd er door de Tholenaren goed gevoet bald. Het leverde twee treffers op. Eerst maakte Adrie Smits een diep tepass van Peter Stoutjesdijk af. Vervolgens onderschepte Gerrie Dorst de bal en speelde Adrie Smits aan. Deze kopte de bal over de Bra bantse verdediging, waarna William Smits kon scoren. Hierna viel Stave nisse ver terug, leed veel balverlies en kwam onnodig in de problemen. Boeimeer scoorde in deze fase de aansluitingstreffer. Na de rust was het spel aan weers kanten matig. Boeimeer was het meest in de aanval, maar de lange ballen brachten weinig gevaar. Acht minuten voor het einde besliste Adrie Smits het duel. Hij speelde enkele tegenstanders uit en bepaalde de eindstand op 1 -3. Dongen 17-28 VVR 18-15 Zigo 14-23 Rood-Wit 18-14 Advendo 17-20 Alliance 17-13 Vrederust 18-18 Boeimeer 17-13 SC Stavenisse 18-18 Velocitas'31 17-11 TVC'39 16-17 FC Wandelbos 15- 6 In de eerste klas van het zondag voetbal spitst de titelstrijd zich toe op Sprundel en Grenswachters. Laatstgenoemde liet tweede paasdag op eigen veld een punt liggen tegen het Bredase Groen Wit (1-1). Het was de enige wedstrijd die doorgang vond. Zaterdag stond het inhaalduel tussen Oudemolen en FC Bergen op het programma. Oudemolen verloor met 1-3 en werd zodoende vaster op de laatste plaats gedrukt. De vereni ging, die nog maar twee elftallen op de been kan brengen, vecht al jaren degradatievoetbal. Vosmeer speelt in deze afdeling slechts een bijrol. Met een erg krap pe selectie zit er dit jaar niet meer in voor het team van Roger Withagen. Als Vosmeer uit de resterende zeven wedstrijden zeven punten haalt, is het volgend seizoen in ieder geval verzekerd van eerste klasse voetbal. Sprundel Grenswachters Groen Wit FC Bergen De Schutters Wemhout Noordhoek Vosmeer SC Kruisland TPO TVC'39 Oudemolen 15 11 3 16 105 16 76 15 15 15 15 15 15 15 15 15 74 65 72 55 63 3 3 24 23 23 1 25 30- 8 1 25 45-16 3 20 26-16 4 18 32-28 4 17 29-17 6 16 21-25 5 15 28-21 6 15 22-22 9 9 17-47 9 8 9-21 10 7 16-32 10 7 18-40 Het duel tussen de derde keuzen van Noad en Tholense Boys liep uit op drie rode en vier gele kaarten, twee blessures aan de kant van Noad en een 1-4 overwinning voor de Tholenaren. Het was de enige wedstrijd die dit paasweekeinde in de tweede klasse reserve werd gespeeld. Het elftal van de geel-zwarten bestond voor de helft uit A-junioren en was daarmee gemiddeld heel wat jonger dan de thuisploeg. Noad ging echter goed van start en in de tiende minuut kreeg Rini Scherpenisse de kaps om de score te openen. Maar de bal werd op het laatste moment door een verdediger van de lijn gehaald. Ook Jan Kot kreeg een doelkans, maar hij kopte de bal naast en de vrije trap van Gerard Verkerke belandde op dé lat. In de 25ste minuut ging Tholenaar Jan Slabbe- koorn alleen op doelman Ligtendag af en verraste hem met een stiftbal: 0-1. Even daarvoor viel bij Noad Wim v.d. Ree uit met een kniebles sure. Hij werd vervangen door A- junior Sander Kot. Na 35 minuten viel ook libero Kees Verstrate uit met een geblesseerde voet. Marius Lebbink nam zijn plaats in. Na de rust speelden beide ploegen een kwartier lang slecht voetbal. De gasten waren alleen gevaarlijk via de counters. Adrie van Westen stuurde Rini Scherpenisse weg die de keeper omspeelde, maar de bal van vijf meter over het doel schoot. Uit de counter van Tholen die volg de, scoorde Patrick Theunisse 0-2. En al snel daarna tekende David Noom 0-3 aan door een fout van een verdediger. Hierna liep de wedstrijd uit de hand. Scheidsrechter Coppens deelde twee rode kaarten uit aan Hans de Korte en Leon Nelisse van Tholense Boys en aan Noad-zijde viel er één rode kaart. De Sint-Phi- lipslanders kwamen nog terug door een doelpunt van Erik Poot: 1-3. Tenslotte gingen Patrick Theunisse en David Noom op doelman Ligten dag af en omspeelden hem. Noom scoorde: 1-4. Scheidsrechter Coppens trok ook nog vier keer geel. Beide clubs over wegen protest aan te tekenen tegen de manier waarop de arbiter wed strijden leidt. De eerste tien minuten van de wed strijd DVO 2-Smerdiek 3 waren nog hoopvol voor de gasten. De blauw zwarten combineerden goed en gaven tegengas aan de Roosenda lers. Maar al snel bleek dat Smer diek dit niet vol zou houden. De defensie van de bezoekers, met Wim Scherpenisse voor de gelegenheid als laatste man, begon fouten te maken en na twintig minuten stond het 4-0 voor DVO. Het was aan doelman Theo Rijberg te danken dat de score voorlopig niet verder opliep, want de meeste spelers lieten het hoofd erbij hangen. De organisa tie in de ploeg was ver te zoeken en vooral in de verdediging liep alles door elkaar. De afwezigheid van Sjaak Moerland en Wim Vroegop deed de defensie geen goed. Chris van Hemert moest noodgedwongen op de bank blijven zitten omdat het zijn reservebeurt was. Tien minuten stokte de doelpuntenmachine van DVO, maar in het laatste kwartier voor het einde van de eerste helft scoorde de thuisploeg nog drie doel punten. Smerdiek kon er daar maar één tegenover zetten zodat de rust stand 7-1 was. In de tweede helft was het spelbeeld heel anders. Dat was grotendeels te danken aan Chris van Hemert en Marco Knuist die Tahar Allali en Piet Bazen vervingen. Smerdiek gaf nu veel meer tegenstand en er kwa men een paar uitstekende kansen voor Kees v.d. Hoek, Wim Scherpe nisse en Huib Uil. Zij troffen echter geen doel. DVO wilde nog wel, maar het venijn was eruit. In de laat ste vijf minuten scoorden de Roosendalers toch nog twee doel punten en daarmee zetten ze de eindstand op 9-1. WHS 5 trad in het strijdperk tegen clubgenoot WHS 4. Vanaf het eerste fluitsignaal was het vijfde team de beste ploeg. De bal werd goed rond gespeeld en WHS 4 liep achter de feiten aan. Dat leverde een groot aantal doelkansen op voor Wim Fase en Nico Hage. Hage benutte er één en schoot laag in 0-1 Ook na de thee bleef het,vijfde elftal beter. Bij WHS 4 kwamen Danny Moerland en Eugene in de ploeg. Theo Fase en Piet Ridderiiof werden gewisseld voor Cas Koopman en Wim Snoep. De spaarzame aanval len van het vierde team werden goed afgeslagen door de defensie. Toch kopte na twintig minuten William Quist de gelijkmaker binnen op een voorzet van Eugene. Volgens spe lers van WHS 5 hinderde hij daarbij wel keeper Dies de Witte. Het vijfde team hield er het tempo in en bleef goed aanvallen. Nog vier keer werd er gescoord in de laatste twintig minuten. Nico Hage nam er twee voor zijn rekening en Ad Lindhout en Han Vroegop ieder één. Theo Moerland speelde een goede wed strijd met veel mooie passes. Wil liam Quist moest vroegtijdig het veld verlaten met een knieblessure. Daardoor moest WHS 4 de laatste minuten met tien man spelen. De veteranen van Noad gingen donder dag goed van start tegen Klundert 4. De wedstrijd stond eigenlijk gepland voor tweede paasdag, maar werd vervroegd. Met name in de eerste helft waren de geel groenen goed op dreef. Er waren diverse kansen om de score te openen, maar de spitsen Rien Steijn en Erik Bree- man benutten die niet. Na twintig minu ten werd Marco den Braber gevloerd in het strafschopgebied. Rini Filius schoot de penalty in: 0-1. Tien minuten later viel Marco den Braber en werd vanwege een meniscus-blessure vervangen door Ronnie Breeman. De thuisploeg kwam wat beter in de westrijd. maar dat leverde geen doelpunten op. De 52-jarige Marius Lebbink kreeg de bal na een vrije trap hard op zijn hoofd en viel duizelig neer. Na verzorging kon hij echter weer ver der. Na rust speelde Noad de wedstrijd beheerst uit. De tegenaanvallen van de thuisploeg werden door de verdediging gesmoord. De wedstrijd was beslist toen Noad twee minuten vtxtr tijd een vrije trap kreeg op de eigen helft. Laatste man Lebbink schoot vanaf 60 meter recht streeks op het doel. De bal stuiterde over de keeper van Klundert die was uitgeko men en belandde in de kruising: 0-2. Ook zaterdag in de thuiswedstrijd tegen FSV 6 deed Noad 4 het goed. Al na twee minuten viel het eerste doelpunt. De keeper greep mis op een corner van Mar co van Dijke en Rini Filius schoot in: 1- 0. Na twintig minuten kwamen de gasten langszij. Een vrije trap verdween, door een misverstand in de verdediging, in één keer in het doel: 1-1. Desondanks gingen de geel-groenen goed door en één van de doelkansen die Noad kreeg, werd benut door spits Erik Breeman: 2-1. Even later scoorde hij ook 3-1 en dat was de ruststand. Na de thee wisselde coach Henk van Til- lo drie spelers. Rien Steijn maakte in het begin van de tweede helft het vierde doelpunt vtxtr Noad. Het spel bleef aan trekkelijk voor het publiek, maar de defensie van de thuisploeg, met kersver se vader Piet Bolier als laatste man, gaf geen kansen weg. Steijn sctxtrde na twin tig minuten opnieuw. Na een mooie combinatie schoot hij de bal vanaf de rand van het strafschopgebied langs de keeper: 5-1. Noad verslapte na dit doel punt. FSV maakte daar gebruik van en zette de stand op 5-2. Even later werkte Piet Bolier een dtxtrgebroken spits in het strafschopgebied hardhandig tegen de mat en de scheidsrechter legde de bal op de stip. Keeper André Fonteijne keerde echter het schot. Even later was het toch raak na een fout in de verdediging: 5-3. Rien Steijns tekende zijn derde doelpunt aan en bracht Noad op 6-3. Een paar minuten voor tijd schoot Steijns de bal weer tussen de palen, maar tot verbazing van de Sint-Philipslanders werd de goal afgekeurd. De reserves van Stavenisse bezochten zaterdag Klundert 4 dat onderaan de ranglijst staat. In het eerste kwartier kreeg Stavenisse een paar goede sco ringskansen. Omdat er slordig met de mogelijkheden werd omgesprongen, resulteerden die niet in doelpunten. In de 25ste minuut ging Eric Post alleen op de doelman af en probeerde hem te verras sen met een lob, maar de bal ging net over de lat. Ook de thuisclub kreeg nog voor rust een paar goede kansen, maar keeper Marco Dorst hield zijn doel schoon. Beide ploegen begonnen de tweede helft fel, maar de beste kansen waren voor Stavenisse. In de tiendeminuut werd een dtxtrgebroken speler van Stavenisse neergelegd in het strafschopgebied. Hans Lindhout nam de penalty en schtxtf de bal beheerst tussen de palen: 0-1Hierna kwam de thuisploeg gevaarlijk opzetten en kreeg een paar goede kansen. Toch was het weer Stavenisse dat sctxtrde. Arno Neele profiteerde van een slechte uittrap van de Klundertse doelman: 0-2. Vijf minuten daarna haalde Klundert de nul van het scorebord: 1-2. Ook in de slotfase was de thuisploeg gevaarlijk, maar de goed keepende Marctt Dorst werd niet meer gepasseerd. Atleet Jochem Kuzee uit Sint-Annaland heeft zaterdag de run-bike-run van Ber gen ttp Ztxtm gewonnen. De wedstrijd bestond uit 3,5 km hardlttpen, 15 km fiet sen en weer 3,5 km lopen. Kuzee eindig de bij de jongens van 14 uit 17 jaar in een tijd van 52.46 seconden. Het is zijn vier de overwinning dit jaar. Marjanne v.d. Velden uit Tholen eindigde als eerste in de categorie meisjes van 14 tot 17 jaar. Ze finishte in een tijd van 1.05.14 minuut. De amazone Helma van der Slikke reed als enige Eendrachtruiter mee in de laat ste indtxirwedstrijden van het wintersei zoen. In Bruinisse haalde ze met haar paard Fleur de vierde plaats in de klasse B met een puntenaantal van 123. Op het indoorconcours in Hoeven reed Van der Slikke wederom naar de vierde plaats en hier werd de dressuurcombinatie beoor deeld met 115 punten. De Eendrachtruiters hielden als begin van het zomerseizoen een oefenconcours op de Pluimpot in Scherpenisse. Iedere ruiter mocht een dressuurproef rijden uit zijn eigen klasse. Dhr. Brtxiijmans was de jury. De ruiters waren verdeeld in twee groepen: beginners en gevorderden. De beste beginnerscombinatie was Mirelle van Dienst met haar pony Syl vester. Eliza Geuze en haar paard Bara- scha eindigde als eerste bij de gevorder den. Na de proeven konden de ruiters nog een paar sprongen maken en mee doen aan ponyspelletjes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11