THOLENDERWIJS The Nits in Burghsluis informatierubriek van de gemeente tholen WAT LIGT TER INZAGE? Dekker werd Honda-dealer Open middag muziekschool DINSDAG 5 APRIL START VOORVERKOOP ZWEMABONNEMENTEN EN ZWEMLESKAARTEN Huisvuil Stavenisse wordt op zaterdag opgehaald!! BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN HOORZITTING OVER RECON STRUCTIE BRUGSTRAAT EN KLOOSTER STRAAT (SINT-ANNALAND) EXTRA OPENINGSDAGEN WINKELS HERBESTRATING IN OUD-VOS SEMEER WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING ONTWERP BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING BESCHIKKING SPREEKUUR B&W GEMEENTEHUIS GESLOTEN Donderdag 31 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Dinsdag 12 april: Plaatselijk nieuws Winkels open op Koninginnedag Keutjesavond Rozeboom Open avond Concordia Verbree opent nieuwbouw TMC Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op zaterdag 30 april (Koninginnedag), 's-middags om twee uur, gaan de poorten van de beide Thoolse zwembaden, 'de Spetter' in Tholen en 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk weer open voor het publiek. In verband daarmee wordt vanaf dinsdag 5 april een begin gemaakt met de voorverkoop van zwemabonnementen en zwemleskaarten. Evenals voorgaande jaren vindt de voorver koop plaats in alle woonkernen aan de hand van het onderstaan de schema: De voorverkoop voor het zwembad 'de Spetter': In verband met Pasen worden huisvuil en bedrijfscontainers vol gens een gewijzigd schema opgehaald. Datum tijd plaats dinsdag 5 april woensdag 6 april donderdag 7 april 14.00- 17.00 u 14.00 - 17.00 u 09.00- 12.00 u 14.00- 17.00 u dorpshuis Oud-Vossemeer dorpshuis Poortvliet sport- en gemeenschaps centrum "Meulvliet" Tholen De voorverkoop voor het zwembad 'Haestinge': Datum tijd plaats dinsdag 5 april woensdag 6 april donderdag 7 april vrijdag 8 april 14.00- 17.00 u 14.00- 17.00 u 14.00- 17.00 u 09.00 - 12.00 u 14.00- 17.00 u dorpshuis Scherpenisse dorpshuis Stavenisse sport- en gemeenschaps centrum "de Wellevaete" Sint-Annaland sport- en gemeenschaps centrum "Haestinge" Sint-Maartensdijk Overigens zijn de zwemabonnementen geldig voor zowel het zwembad 'de Spetter' te Tholen als voor zwembad 'Haestinge' te Sint-Maartensdijk. TARIEVEN 1994 De tarieven voor 1994 hebben in vergelijking met 1993 enige wij zigingen ondergaan. De tarieven zien er nu als volgt uit: 'toegangsbewijs geldig voor één bad voor personen van 13 tot 65 jaar voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder J J CO *12-badenkaart voor personen van 13 tot 65 jaar voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 40, 25, 'seizoenabonnementen voor personen van 13 tot 65 jaar voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder voor een gezin van twee personen voor een gezin van drie personen voor een gezin van vier personen voor een gezin van vijf personen voor een gezin van zes personen 69, 43,_ 137, 146,_ 154,_ 163,_ 168,_ 'zwemleskaarten voor personen van 13 tot 65 jaar voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 85,_ 55,_ 'verenigingen voor verenigingen of naar het oordeel van burgemeester en wethouders daarvoor in aanmerking komende groepen van personen, zonder instructie van gemeentewege, per uur 61, Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J. van Meer, Kalisbuurt 32 te Oud-Vos- semeer, ingediend op 16 maart 1994, voor het uitbreiden van een keuken op het perceel Kalisbuurt 32 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 21 maart 1994, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan de Zilverstraat te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 21 maart 1994, voor het bouwen van 4 woningen met garages op het perceel Den Hamel 2, 4, 6, en 8 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van N. Rijstenbil, Scaldisstraat 9 te Scher penisse, ingediend op 22 maart 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Scaldisstraat 9 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van J. L. F. Moerland, Philips de Goede- straat 16 te Poortvliet, ingediend op 9 maart 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Laban Deur- loostraat 26 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van W. Geluk, Lageweg 9 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 14 maart 1994, voor het bouwen van een garage en bijkeuken op het perceel Lageweg 9 te Sint- Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994. In week 14 die begint met maandag 4 april geldt het onderstaan de schema: maandag 4 april dinsdag 5 april woensdag 6 april donderdag 7 april vrijdag 8 april zaterdag 9 april Tweede Paasdag (geen dienst) Tholen ten zuiden van de Ten Ankerweg Buitenroute oost Tholen ten noorden van de Ten Ankerweg Poortvliet en buitenroute west Sint-Annaland en Oud-Vossemeer Scherpenisse ten oosten v.d.Kerkstraat containers industrieterrein Sint-Maartensdijk huisvuil Provincialeweg 2, 24 en 1a Kern Sint-Maartensdijk Scherpenisse ten westen v.d.Kerkstraat Westkerkseweg, Westkerke,Hartogsweg, Gorishoeksedijk, Brijhoekseweg, Havenweg,Platteweg en Gatweg. Stavenisse In verband dit gewijzigde schema is het mogelijk dat de huisvuil- wagen op een ander tijdstip bij u langs komt dan u gewend bent. U wordt verzocht het huisvuil tijdig buiten te zetten. Na de herinrichting van de Nieuwstraat en een gedeelte van de Ring te Sint-Annaland is het plan opgevat om de Brugstraat en een gedeelte van de Kloosterstraat aldaar te reconstruren. Dit plan voorziet in het verbeteren van de aansluiting van de Kloosterstraat met de Ring, de aanleg van trottoirs en een 5-tal langsparkeervakken. Tevens zakt het wegprofiel iets t.o.v. het dwarsprofiel, waardoor een betere aansluiting op de Brugstraat wordt verkregen. Op dinsdag 12 april a.s. wordt er in gemeenschapscentrum "de Wellevaete" (aanvang 19.30 uur) een hoorzitting belegd, waarbij de plannen nader zullen worden toegelicht. Eigenaren/bewoners van de panden Brugstraat 4 en 14 t/m 20 en van Nieuwstraat 1, 2 en 4 hebben individueel inmiddels een uitnodiging voor deze hoorzitting ontvangen. - Ook andere belanghebbenden en belangstellenden zijn van har--..^ te welkom. Op verzoek van de middenstandsfederatie Eiland Tholen Sint- Philipsland heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om de volgende dagen vast te stellen waarop de win kelsluitingstijden niet van toepassing zijn: voor alle kernen: 4 april 1994 30 april 1994 12 mei 1994 23 mei 1994 (2e Paasdag) (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) (2e Pinksterdag) Per kern in verband met de braderie: 26 en 27 augustus 20 augustus 11 juni 6 augustus 16 juli 13 augustus 9 juli Tholen Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Stavenisse Sint-Annaland Oud-Vossemeer LET WEL: Op genoemde dagen mogen de winkels open zijn. De desbetreffende winkeliers zijn dat niet verplicht! Direct na Pasen zal het aannemingsbedrijf Gebr. Moerland uit Sint-Annaland, in opdracht van de gemeente Tholen, beginnen met herbestratingswerkzaamheden in de Prins Willem Alexan- derstraat te Oud-Vossemeer. Het werk dat als leerlingstraatmakersproject wordt uitgevoerd bestaat uit: het herstraten van de rijbaan in keperverband met nieuwe rode beton-klinkerkeien; het herstraten van de "kopse" parkeervakken; het herleggen van de trottoirs; het herstraten van de langsparkeervakken. Het werk zal medio mei afgerond moeten zijn. Het spreekt voor zich dat er voor de bewoners tijdens de werk periode enige overlast zal ontstaan. Wij vragen u daarvoor begrip. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.10, tweede lid en derde lid en artikel 13.11, eerste lid, van de Wet Milieubeheer bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 29 november 1993 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer van: - Rombouts Kunststof Techniek, Slabbecoornweg 3 te Tho len, voor het oprichten en in werking hebben van een kunst- stofverwerkend bedrijf, gelegen aan de Slabbecoornweg 78 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 301 (ged.). De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 april 1994 geduren de een maand ter inzage op de secretarie van de gemeente Tho len te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint- Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Binnen een maand na de dag waarop het ontwerp van de beschikking ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bezwaren daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op 22 maart 1994 onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - het waterschap Tholen, Onder de Linden 7 te Sint-Maar tensdijk voor het uitbreiden van de bestaande inrichting met een zoutloods en een stalling voor wintermachines, gelegen aan het Havenplein 20 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 452. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 april 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben aangebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Het wekelijkse spreekuur van de leden van het college van bur gemeester en wethouders komt op maandag 4 april a.s. (Twee de Paasdag) te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur van de collegeleden vindt nu plaats op maandag 11 april 1994. Wilt u op een andere dag met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8330. Op vrijdag 1 april (Goede Vrijdag) en maandag 4 april (Tweede Paasdag) is het gemeentehuis gesloten en telefonisch ook niet bereikbaar. Vanaf dinsdag 5 april zijn wij weer geheel tot uw dienst. Houdt u daar rekening mee! Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 april 1994 voor een ieder ter secretarie van de gemeente. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 28 maart 1994, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Molenstraat te Scherpenisse voor het uitbreiden van een woning voor rekening van de heer W. Verhoeven; b. een gebied aan Den Hamel te Sint Annaland voor het bou wen van twee woningen onder één kap met tegen de zij gevels van de woning een garage/berging voor rekening van de heer M. de Graaf; c. een gebied aan de Burgemeester Bouwensestraat te Scherpenisse voor het bouwen van twee woningen aan een met garages voor rekening van de heer H. Wegge mans; d. een gebied aan de Westkerkseweg te Scherpenisse voor het bouwen van zes vrijstaande woningen voor rekening van Woonplan BV. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwplannen Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer P.E. Jas, Oudeland 7 te Tholen, voor het plaatsen van een dakkapel op een woning op een perceel kada straal bekend Tholen sectie P, nummer 450 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Oudeland 7; 2. de heer I.A. van Dommele, Hikseweg 20 te Oud-Vosse meer, voor het plaatsen van een halfsteengevel aan de woning op een perceel kadastraal bekend Oud-Vosse meer sectie H, nummer 389 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Hikseweg 20; 3. de heer M. Mosselman, Oostweg 6 te Sint-Annaland, voor het vergroten van een garage en het wijzigen van de kap op de garage op een perceel kadastraal bekend Sint- Annaland, sectie H, nummer 72 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Oostweg 6; 4. de heer Neele, Veerweg 18 te Stavenisse, voor het bou wen van een opslagloods op een perceel kadastraal bekend Stavenisse sectie E, nummer 536 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Veerweg 18. De bouwplaatsen zijn gelegen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50, zesde lid van de Woningwet vergunningen te ver lenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 1 april 1994 tot en met 14 april 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994. De burgemeester van Tholen. Uitvoering Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG); Burgemeester en wethouders maken bekend dat: A.de raad op 28 maart 1994 heeft vastgesteld de "Verorde ning voorzieningen gehandicapten". In deze verordening is aangegeven op welke wijze de gemeente inhoud geeft aan de zorgplicht op de volgende voorzieningen voor gehandicapten: - wonen (o.a. het aanpassen van woningen) - vervoer (o.a. collectief vervoer, taxikostenver goeding, buitenwagen) - rolstoelen. De gemeentelijke verantwoordelijkheid beperkt zich tot de deelname aan het maatschappelijk leven. Wanneer een vergoeding noodzakelijk is voor werk of scholing dan moet een aanvraag ingediend worden bij de bedrijfsvereniging (AAW). Voorzieningen die een duidelijke relatie hebben met gezondheidszorg (b.v. verhoogd bed) moeten aange vraagd worden bij de ziektekostenverzekeraar (AWBZ). B.zij op 15 maart 1994 hebben vastgesteld het "Besluit berekening eigen bijdrage en financiële vergoe ding". In dit besluit wordt aangegeven welke vergoedingen er maximaal verstrekt kunnen worden. Tevens wordt in dit besluit aangegeven op welke manier met het inkomen rekening wordt gehouden bij het bere kenen van de eigen bijdrage en/of draagkracht, terwijl aangegeven wordt bij welk inkomen er geen recht meer bestaat op een vergoeding voor een aantal voorzienin gen. C.zij op 29 maart 1994 een verstrekkingenboek WVG hebben vastgesteld. In dit verstrekkingenboek wordt op meer gedetailleerde wijze aangegeven waarop wel of geen aanspraak kan worden gemaakt. Tevens wordt uiteengezet waarmee (uitgangspunten) bij de beoordeling van de aanvraag rekening wordt gehou den en aandacht besteed aan de medische/ergonomische indicatie. Bovengenoemde besluiten treden met ingang van 1 april 1994 in werking en liggen gedurende een maand op het gemeentehuis. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk voor een ieder ter inzage. Indien u deze stukken wilt inzien kunt u contact opnemen met de heer W. van der Meer, telefoon 01666-8319. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. De winkels zullen op Koninginne dag tot twaalf uur open zijn. Dat werd dinsdagavond besloten op de ledenvergadering van de midden standsvereniging in De Druiventros. Over de aanvraag voor openstelling op feestdagen is nogal wat verwar ring ontstaan. Omdat de midden standsvereniging sinds kort is aan gesloten bij de middenstandsfedera tie Tholen, worden de openstellings data die daar worden afgesproken ook gestuurd naar de gemeente Sint- Philipsland. Die stuurde de brief terug. Volgens secretaris N.J.G. Jan sen van de middenstandsvereniging berust dat op een vergissing. "Het is in Sint-Philipsland nooit de bedoe ling geweest om de winkels op alle feestdagen open te stellen. Ik heb nu een tweede brief gestuurd met daar in het verzoek voor de openstelling op Koninginnedag. Ook de recon structie van de Voorstraat passeerde de revue op de vergadering. De mid denstandsvereniging heeft de gemeente gevraagd om de schade voor de winkeliers te beperken. Daarnaast vrezen de middenstanders dat er parkeerplaatsen zullen ver dwijnen. De leden wilden voor de sinterklaas actie nu eens wat anders. Maar wat dat moest worden, kon niemand zeggen. De voorzitter drong erop aan om hier nog eens stevig over na te denken. Bij de bestuursverkiezing trad P. v.d, Reest af en was niet her kiesbaar. C. Neele werd in zijn plaats gekozen. De voorzitter bedankte Van de Reest met een cadeau voor zijn inzet. In De Rozeboom stond dinsdag geen alledaagse kost op het menu. De bewoners konden genieten van worsteballen, stroopvet, spek, zult en karbonaatjes. Allemaal gerechten die vroeger op de 'keutjesavond' werden gegeten. Het initiatief voor deze maaltijd kwam van mevr. Geense en W. van Loon, hoofd voe- dingsdienst van zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Ook in de andere tehuizen op Tholen slaat deze maal tijd aan. Toen iedereen zijn buik vol had, was er nog een kop koffie met een bolus. En ondanks de conclusie dat er nu echt niets meer bij kon, bleek er als afsluiter toch nog wel een ijsje bij te kunnen. Er werd besloten om, net als in Sint Maar tenshof en Ten Anker, de keutjes avond voortaan in het jaarprogram ma op te nemen. Muziekvereniging Concordia houdt vrijdag 8 april vanaf half acht een open avond in dorpshuis De Wim pel. Belangstellenden kunnen dan luisteren en kijken naar leerlingen die laten horen wat ze geleerd heb ben. Toekomstige muzikanten kun nen hier misschien hun instrument ontdekken. Kerncentrale. De kerncentrale Borssele is, na een splijtstofwisse ling, weer begonnen met de levering van stroom. De centrale lag dit jaar zeven weken stil voor reparatie en onderhoud. Burgemeester A. Verbree van St. Philipsland verricht in zijn hoofd functie van burgemeester van Rei- merswaal vrijdag de nieuwe showroom van TMC in Kruiningen, vlakbij het beroemde restaurant Inter Scaldis. Sinds vijf jaar geleden het pand aan de Zandweg verrees, kende het bedrijf een gestage groei. Het assortiment gordijnen, tapijt, binnenzonwering en meubels breid de sterk uit na de toetreding in 1993 tot de City meubelgroep. Er was echter dringend behoefte aan meer ruimte en een overzichtelijker pre sentatie. In de twee keer zo grote showroom is dat gelukt. Inclusief een kinderspeelruimte en koffiehoek opent burgemeester Verbree 'een woonwereld' in Zeeland. De familie Witte luistert de feestelijke opening op met aantrekkelijke aanbiedingen. De firma K.C. Dekker uit Poortvliet is vrijdag aangesteld als officiële Honda gazonmaaierdealer. Dekker nam eerder de maaimachinelijn over van autobedrijf J.D. de Graaf en is nu ook erkend door de importeur. Dhr.Th. Verbrugge van Honda Nederland overhandigde dhr. Dek ker vrijdag de bijbehorende oorkon de en reclamemateriaal. "Een hele eer", zei Verbrugge, "want een offi ciële Honda gazonmaaierdealer word je niet zomaar. Alleen zij die zich onderscheiden door kennis van zaken, een eerlijk advies en verre gaande service mogen deze kwalifi catie hanteren van onze organisatie." Volgens Verbrugge gaat het om 'een selecte groep.' "Nu de firma Dekker dealer is geworden, kunnen klanten er honderd procent zeker van zijn, dat het Poortvlietse bedrijf het adres is voor kwaliteit. U vindt hier uitsluitend officieel door Honda geproduceerde gazonmaaiers en u kunt rekenen op een deskundig en objectief advies, fabrieksgarantie en immer uit voorraad leverbare, origi nele Honda onderdelen", aldus Ver brugge, die vervolgens de showroom voorzag van stickers en posters om het officiële dealerschap verder te onderstrepen. Dekker heeft een hele reeks maai- machines voorradig voor een klein grasveld en een groot gazon. Het bedrijf zit nog tot en met 31 decem ber in de huidige gebouwen. Naast het bestaande perceel wordt een nieuw, kleiner bedrijfspand met woning gebouwd, aangepast aan de teruglopende activiteiten in de land bouw. Dekker heeft zijn bestaande gebouwen verkocht aan buurman Budelpack. Het ontwerp voor de nieuwbouw wordt ontwikkeld door architect W.D. van Doom. Gehandicapten. De afdeling Flak- kee/Schouwen/Tholen van gehandi captenzorg 'Helpende handen' van de Gereformeerde Gemeenten houdt zaterdag 9 april een contactbijeen komst voor verstandelijk gehandi capten en hun ouders of verzorgers. De middag begint om kwart over twee in gebouw Salem in Nieuwer- kerk. De Zeeuwse muziekschool houdt zaterdagmiddag 9 april in Tholen open huis. Van half twee tot vier uur kunnen belangstellenden terecht in gemeenschapscentrum Meulvliet. Docenten en leerlingen zullen dan diverse instrumenten demonstreren en ook is er gelegenheid voor het publiek om zelf iets te proberen. De Zeeuwse muziekschool is onlangs begonnen met een tweejari ge koristenopleiding. Daarin wor den koorzangers getraind om door klankvoorstelling, verantwoord stemgebruik en muzikale kennis zelfstandig te kunnen musiceren. Dat kan bijvoorbeeld in een vocaal ensemble gebeuren. De internationaal bekende Neder landse popgroep The Nits is één van de acht bands die optreden op het tweede Beachpopfestival in Burgh sluis. Evenals vorig jaar - toen het Schouwse muziekfeest 7000 belang stellenden trok.- gaat de opbrengst naar het Aids Fonds Nederland. Het festival wordt op 2 juli gehouden, van elf uur 's morgens tot elf uur 's avonds. Behalve The Nits werken in ieder geval ook The Scene, The Prodigal Sons en de Belgische groep (met zanger Bart Peeters) The Radio's. Verder de Zeeuwse groepen Crosshead en Eat Roadkill. De deel name van Bettie Serveert en van de Engelse zangeres Allison Moyet met de band Yazoo is vrijwel zeker, terwijl nog gesproken wordt met de Amerikaanse band Chaka Demus and Pliers. Behalve muziek zal op het festivalterrein een demonstratie skispringen worden gegeven en de jongste jeugd kan zich vermaken in een kinderdorp. 4 t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5