Adrie Smits krijgt twee keer geel in matige wedstrijd Kringwisselbeker definitief in bezit Poortvlietse schutters Honden maken goede vorderingen Sportieve rivaliteit Vosmeer 2 geen moeite met Meto Smash wint Leo Zoon wint tijdrit Olympia en WIK vijf keer eerste Nieuw elftal damesvoetbal Persoonlijke records van leden Dolfijn aan diggelen Noad 3 onderuit Glas, hup in de glasbak Geweerschieten in vier klassen op 12-m baan Scherpenisse Schietclubs verdeeld over plan Eendracht Ledental Instructiegroep Tholen in vijfmaanden verdubbeld Donderdag 31 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 31 Vrederust troeft Stave nisse af Nipt verlies Vosmeer Verliezend Smerdiek 3 geen vriend van arbiter De laatste weken zaten de Thoolse schietverenigingen nogal eens aan de vergadertafel om te discussiëren over de bouw van een gezamenlijke overdekte accommodatie. Maar vrijdag en zaterdag was er tijd voor actie. In Scher penisse werd de kringwedstrijd gehouden op de 12- meterbaan. Nederland en Oranje uit Poortvliet prolon geerde de titel in de klasse B en kreeg de wisselbeker definitief in bezit. Tafeltennis Individueel i— Gymnastiek Vierde klas Stavenisse 2 ruim langs DVO 5 Drie keer geel voor Noad 4 Thol.Boys 4 verspeelt punt bij WC Thol.Boys 5 reikt naar kampioenschap Stavenisse en Vrederust speelden een matige wedstrijd. Vooral de eer ste helft kenmerkte zich door veel balverlies en weinig kansen om te sco ren. Adrie Smits kon net na rust weer terug naar de kleedkamers met twee gele kaarten wegens commentaar. Vosmeer verloor thuis nipt van Sprundel in een, vooral in de slotfase, spannende wedstrijd. Stavenisse begon goed op het veld van Vrederust. In de eerste helft speelden de gasten iets beter, maar al met al was het een matige wed strijd met veel balverlies aan beide zijden. Adrie Smits kreeg een kans toen hij alleen op de keeper af ging, maar hij schoot naast. Het schot van William Smits werd door de Vrede rust-keeper gestopt. Zo ging men met 0-0 de rust in. Al een poosje werd de aanvaller Adrie Smits aangepakt door de ver dediging van Vrederust. Toen hij hierover reclameerde bij de scheids rechter kreeg hij een gele kaart. En toen hij daarop commentaar had, kon hij vertrekken. Zo moest Stave nisse met tien man verder. Het ging goed en het leek erop dat de eind stand 0-0 zou worden, maar het pak te anders uit. Een kwartier voor het einde kwam Vrederust via een fraaie vrije trap op voorsprong: 1-0. Hier op ging Stavenisse wat aanvallender spelen op jacht naar de gelijkmaker. Daarvan kon de thuisploeg profite ren en vijf minuten later stond het 2- 0. Vlak voor het einde redde Wil liam Smits de eer nog voor Stavenis se en zette de eindstand op 2-1. Dongen 16-26 Rood-Wit 17-14 Zigo 14-23 Boeimeer 16-13 Advendo 16-19 Alliance 17-13 TVC39 16-17 VVR 17-13 Vrederust 17-17 Velocitas'31 16-11 SC Stavenisse 17-16 FC Wandelbos 15- 6 Een hardwerkend Vosmeer heeft het koploper Sprundel weliswaar moei lijk gemaakt, maar is er niet in geslaagd een overwinning te boe ken. Het duel eindigde in 0-1. Sprundel zette vanaf het beginsig- naal druk op de ketel en Vosmeer kwam daardoor nauwelijks over de middenlijn. Pas na 25 minuten kreeg de thuisclub de eerste doelkans. Sprundel bleek voetbaltechnisch de betere ploeg en troefde de Vosse- meerders ook op snelheid af. Met twee kansen, die door doelman Ger- win Hoek vakkundig om zeep wer den geholpen, was het rendement bij de Brabanders niet bijzonder hoog. Na de rust - het was nog steeds 0-0 - namen de kansen voor Vosmeer toe. Een hard schot van Hans Vogel werd door de doelman gestopt. Aan de andere kant belandde de bal uit een aanval van Sprundel tegen de kruising. Na tien minuten nam de lijstaanvoerder de leiding. De Vosmeer-verdediging verzuimde in te grijpen, waarna een aanvaller op het doel afging en de bal over de uit komende keeper Hoek in het net deponeerde. Tien minuten later kreeg de thuisclub de beste kans op de gelijkmaker. Marcel Havermans kon alleen op het doel afgaan, maar schoot de bal tegen de liggende keeper aan in plaats van er over heen. Ook uit een hoekschop kreeg Vosmeer de kans om te scoren. Mar co Hendrikse kopte het leer echter in de handen van de Brabantse doel man. In de slotfase kwamen Peter Vogel en Jack Mosch in het veld voor Marcel Havermans en Johan de Koning. Beide ploegen kregen nog kleine kansen op een doelpunt, maar verdere treffers bleven uit. Sprundel Grenswachters Groen Wit De Schutters FC Bergen Wemhout Noordhoek Vosmeer SC Kruisland TPO Oudemolen TVC'39 15 11 3 15 104 15 75 15 14 15 15 15 15 15 14 15 65 64 72 55 63 33 24 23 23 1 25 30- 8 1 24 44-15 3 19 25-15 4 17 29-17 4 16 29-27 6 16 21-25 5 15 28-21 6 15 22-22 9 9 17-47 9 8 9-21 9 7 17-37 10 7 16-32 De derde keus van Noad had zater dag moeite om een volledig elftal op het veld te krijgen. Het lukte de door blessures en schorsingen geteisterde ploeg maar net. Tegenstander Alliance 2 was hekkesluiter in de tweede klas reserve. In de eerste tien minuten had de thuisploeg drie rian te mogelijkheden om op voorsprong te komen, maar spits Rini Scherpe- nisse rondde de acties niet goed af. Na een kwartier kwam Alliance wel tot scoren door een fout in de verde diging: 0-1Desondanks bleef Noad goed spelen en maakte het de gasten moeilijk. Maar de spitsen vonden telkens de paal, de lat of de wat onzekere keeper van Alliance op hun weg naar de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust zette de tegen stander een goede counter op. De spits kwam alleen voor doelman Ligtendag te staan en schoot hard in de kruising: 0-2. In de tweede helft zetten de Sint- Philipslanders de tegenpartij vast. In verband met de harde wind kwam Alliance niet verder dan de middel lijn. Maar ook nu werden verschil lende kansen gemist door de voor hoede van Noad en de gasten kwa men eruit met gevaarlijke counters. Jan Kot verving na een kwartier Tony v.d. Ree. Kot kreeg een goede kans, maar miste. De thuisploeg haalde nog net de aansluiting door dat Gerard Verkerke een corner ineens tussen de palen schoot. De eindstand kwam daarmee op 1 -2. Het was al snel duidelijk dat Smer diek het niet zou redden tegen ZPR 2. De veel jongere spelers van de thuisploeg waren veel te snel voor de Smerdiekse oudjes die ook nogal wat spelers misten. Vanaf het begin stonden de blauw-zwarten onder grote druk, maar voorlopig hield de verdediging stand. ZPR had een foutje van de Smerdiekse keeper nodig om na een kwartier de score te openen: 1-0. Het was alle hens aan dek voor de gasten, maar ze misten dan ook de routine van Jaap en Sjaak Moerland en Wim Vroegop om de tegenstander af te kunnen remmen. In de twintigste minuut kwam ZPR, uit een vermeende bui tenspelsituatie, op 2-0. Smerdiek liet even het hoofd hangen en de thuis ploeg profiteerde daarvan en in vijf minuten tijd keken de blauw-zwar- ten tegen een 4-0 achterstand aan. De ramp leek compleet toen Chris van Hemert na een half uur gebles seerd het veld moest verlaten. Maar met de jeugdige invaller Erik van Haaften kwam ook de ommekeer en in het laatste kwartier voor rust kreeg Smeriek via Piet Bazen twee aardige kansen, maar deze werden niet benut. Na de thee verscheen nog een jeugd speler in de ploeg: Raymond Bijl. Hij nam de plaats in van Piere Trös- ter. Smerdiek speelde een goede tweede helft en met Wim Scherpe- nisse op de libero-positie, kreeg ZPR geen kans meer. Maar ook de acties van de gasten, leidden niet tot doelpunten. In de zestigste minuut belandde een schot van Erik van Haaften op de lat. Even later trok de thuisploeg hard aan de noodrem toen Piet Bazen doorbrak. De scheidsrechter Martens liet echter doorspelen. Smerdiek was duidelijk geen vriend meer van de arbiter, noemde hem 'niets begrijpend' en concludeerde dat scheidsrechters te vaak en te snel kaarten trekken en daarmee de sfeer op het voetbalveld verzieken. De eindstand van de wedstrijd bleef 4-0. De reserves van Vosmeer traden zondag in Hoogerheide aan tegen Meto 3. Vanaf het begin speelden de oranje-zwarten sterk. Met goede combinaties, vanuit de achterhoede ingeleid door Rien Tholenaar en Jack Mosch, werd de tegenstander onder druk gezet. De Meto-keeper moest een paar keer in actie komen op schoten van Marco de Jonge en Rien Tholenaar. Halverwege de eer ste helft kwam Vosmeer op voor sprong door een laag schot van Wil Kostermans: 0-1. Even later volgde de tweede treffer. Marco de Jonge speelde op rechts twee man uit en zijn voorzet werd door Johan Bos- ters in het net gewerkt: 0-2. Bostere loste vlak voor rust nog een gevaar lijk afstandsschot dat door de keeper maar net naast de paal werd getikt. Meto kwam in de tweede helft sterk opzetten en doelman Fred Hommel moest een paar keer uitkomst bieden met goede reddingen. Eén keer werd hij door een doorgebroken tegen stander gepasseerd, maar de snelle Tim van Mierlo was er op tijd bij om een tegendoelpunt te voorkomen. Uit een voorzet van Wil Kostermans maakte Marco de Jonge tenslotte 0- 3. John van de Klundert gaf de bal nog voor aan Frans Verhees, maar die kopte tegen de paal. Ad van Poortvliet was er net te laat bij om alsnog te scoren. Vosmeer 2 staat met deze wedstrijd op 13 punten uit evenveel wedstrijden. Er komt wellicht een nieuw dames voetbalelftal in Tholen. Diana de Nijs, Cindy Hage en Patricia van Meel namen het initiatief en begon nen leden te werven. "Het gaat goed. We hebben al vijftien dames bij elkaar en we moeten nog bellen met een paar meiden uit Oud-Vosse- meer", zegt Diana. Het bestuur van Tholense Boys staat niet onwelwil lend tegenover een dameselftal, maar heeft als eis gesteld dat er minimaal zestien leden moeten komen. Diana heeft daar goede moed op. Hans Slooff trainde maan dag de eerste dames al. Als alles goed gaat, wordt er in de zomer maanden getraind en kan het elftal in het nieuwe seizoen in de competi tie beginnen. Deze kampagne is een initiatief van de Stuurgroep Promotie Glasbak Deelnemers aan de kringwedstrijd liggen met het geweer in de aanslag op de baan in Scherpenisse. In de klasse A nam Prinses Beatrix uit Stavenisse de beker over van Prinses Juliana uit Sint-Annaland en in de klasse C moest Nederland en Oranje de beker afstaan aan de orga niserende vereniging Prinses Juliana Scherpenisse. De club uit Poortvliet bracht in die categorie te weinig schutters op de been. De wedstrijd werd verschoten in de bedrijfshal van Meijer, aan de Veer- dijkseweg. Daar heeft de club uit Scherpenisse voor de tijd van twee jaar een onderkomen gevonden. Hoog in het gebouw is een afgeslo- Het eerste team van Smash '76 blijft goed meedraaien in de derde klas. Tegenstan der was deze keer Tios '67. Het laatste treffen leverde en 9-1 zege op voor de ploeg uit Tilburg. Nu wonnen de Smash ers met 6-4 en daardoor komt Tios in degradatiegevaar. Vooral Ad Verhage was goed op dreef. Met flitsende smas hes en veel effectballei» dreef hij zijn tegenstander in het nauw. Verhage ver loor geen enkele partij en scoorde ook in de dubbel de nodige punten. Marco Saar- loos herstelde zich goed na een slechte start en haalde toch nog twee overwin ningen. David van Driel speelde, na een operatie, voor het eerst in dit seizoen mee. Hij scoorde echter niet. De junioren van Smash kwamen er niet aan te pas tegen Backhands. Een dikke 1- 9-nederlaag was dan ook het gevolg. Het Thoolse team staat daardoor nog steeds onderaan. De kadetten speelden een leuke wed strijd tegen koploper Vice Versa '51. Even zag het er naar uit dat de Smashers de winst zouden pakken. Maar in de laat ste partij redde Anné van Dijke het niet. Matthijs Bruijnzeel scoorde als enige twee keer. Het tweede kadettenteam van Smash is de koppositie kwijt. Werd er de vorige keer nog van DIO uit Heerle gewonnen met 3-7, nu ging de tegenstander met de winst naar huis in dezelfde uitslag: 3-7. Peter Bazen en Anné Sturris wonnen ieder één keer. Bazen had hier zelfs een derde set voor nodig die hij ternauwer nood met 24-22 won. Programma 9 april: Smash l-Markie- zaat 2; junioren Smash 1- Roosendaal 2; kadetten Smash 2-Backhands 4; kadetten Smash 3-Roosendaal 4. Leo Zoon uit St.Annaland heeft zaterdag de precisie-tijdrit gewonnen van toerclub Tandje Bij uit St.Maartensdijk. De tijdrit vormde de gebruikelijke opening van het nieuwe wielerseizoen. Slechts zeven van de vijftien leden waren present. Zix>n deed 29 seconden sneller over de 26 kilometer dan dat hij van tevoren had opgegeven. Hij legde de door Chris Veraart uitgezette route af met een gemiddelde van 32 kilometer per uur. Marty den Haan was 40 seconden te snel en eindigde op de tweede plaats. René Hoek bleef I minuut en 23 seconden onder zijn streeftijd, wat hem de derde plaats opleverde. De tijden van de deel nemers werden geklokt dtxtr Willy de Rijke uit Stavenisse. Winnaar Leo Zoon kreeg bloemen uitge reikt, die tevens bestemd waren voor de geboorte van zijn zoon Arjen. Inmiddels heeft Tandje Bij al vier trainingsritten gereden, die meetelden voor het kilome terklassement. Deze ranglijst wordt aan gevoerd d<x)r Mas Andriesse uit Scher penisse met 250 kilometer. Hij wordt gevolgd d<x>r Leen Giljam (210 km), Marty den Haan (200 km), Leo Ztxtn en René Hoek (195 km). Zaterdag organiseert de toerclub een kennismakingstocht voor toerfietsers over ongeveer 50 kilometer. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf de Markt te St.Maartensdijk. ten ruimte om te schieten. Voor de kringwedstrijd geweerschieten (lig gend) mocht iedere schutter, na tien proefschotén, vijftien schoten afvu ren. Daarmee waren maximaal 150 punten te behalen. Voor het korps telden de individuele resultaten van de vier daarvoor aangemelde schut ters. Verder was het reglement van de Zeeuwse Schietbond van toepas sing. De uitslagen bij de korpsen is als volgt: Klasse A: 1Pr. Beatrix 561 p., 2. Neder land en Oranje 560 p., 3. Pr. Juliana St.Annaland 557 p. en 4. Pr. Juliana Scherpenisse 555 p. Klasse B: 1. Nederland en Oranje 548 p., 2. Pr. Juliana Sch. 543 p., 3. Pr. Beat rix 533 p. en 4. Pr. Juliana Anl. 530 p. Klasse C: 1. Pr. Juliana Sch. 527 p., 2. Pr. Juliana Anl. 493 p. De individuele uitslagen - de zogenaam de personele baan - waren per klasse als volgt: Klasse H: 1P. Priem (Svn) 144 p., 2. M. Bazen (Anl) 133 p. Klasse A: 1A. Potappel (Sch) 147 p., 2. J. v.d. Klooster jr. (Anl) 145 p., 3. P. de Groen (Pvl) 144 p., 4. A. van Mil (Pvl) 141 p., 5. J. Rijstenbil (Sch) 140 p., 6. C. Potappel (Svn) 140 p., 7. D. Bruynzeel (Anl) 139 p., 8. A. Knuist (Svn) 139 p., 9. M.C. de Vos (Svn) 138 p., 10. J. van Tiggele (Pvl) 138 p., 11. M.C. van Oudenaarde (Pvl) 138 p., 12. C. Bixit (Anl) 138 p., 13. A.J. Menheere (Anl) 137 p., 14. M. Schot (Pvl) 137 p., 15. L. Bijnagte (Sch) 136 p. en 16. R. Bruyn zeel (Anl) 136 p. Klasse B: 1. L. Hage (Svn) 144 p., 2. J. Hage (Pvl) 141 p., 3. M.D.A. Geuze (Sch) J39 p., 4. C. Dekker (Pvl) 139 p., 5. J.A. van Tiggele (Pvl) 139 p., 6. J.C. v.d. Slikke (Sch) 136 p., 7. N. Uijl (Sch) 135 p., 8. M. Bazen-Dijkshoom (Anl) 134 p., 9. J. de Graaf (Sch) 133 p., 10. J. v.d. Graaf (Svn) 131 p., II. J.L. Goede- gebuure (Anl) 131 p., 12. W. Klippel (Svn) 130 p., 13. D. Lindhout (Sch) 130 p., 14. A. Goudzwaard (Pvl) 129 p. en 15. M. Knulst-Menheere (Svn) 128 p. Klasse C: 1J. Menheere (Sch) 139 p., 2. A. Houke (Sch) 136 p., 3. W.M.A. Klaui (Pvl) 134 p., 4. J. van Oudenaarde (Pvl) 133 p., 5. J. Bolier sr. (Sch) 132 p., 6. J. Poot (Sch) 132 p., 7. J.P. van Houdt (Sch) 127 p., 8. J. van Popering (Anl) 127 p., 9. A.J. Bijnagte (Sch) 124 p., 10. Fietsactie woon-werkverkeer. Het Zeeuws Platform Duurzame Ont wikkeling houdt voor de derde ach tereenvolgende keer een 500 km fietsactie woon-werkverkeer met daaraan gekoppeld een ligfietsen project. Doel van de actie is het terugdringen van de automobiliteit en het stimuleren van het fietsge bruik voor het woon-werkverkeer. De organisatoren streven naar 1000 deelnemers van 40 Zeeuwse bedrij ven en instellingen tussen 1 april en 1 oktober. J. Ridderhof (Anl) 123 p. en 11H. Küpf- er(Anl) 121 p. Klasse D: 1. H. Bovenschen (Sch) 136 p., 2. A. de Graaf (Sch) 131 p., 3. M. Free (Anl) 130 p., 4. C.L. Oostdijk (Pvl) 126 p. en 5. J.J. Keur (Anl) 119 p. Op het springtoemooi in Goes eindigde gymvereniging WIK uit Sint-Annaland drie en Olympia uit Tholen zaterdag twee keer op de eerste plaats. Kwiek uit Stavenisse haalde twee maal een tweede plaats. Uitslagen op niveau 3. Meisjes tot 12 jaar op minitrampoline en kast: 1 WIK met 15,5 punten. Op lange mat: 2 WIK 15,5 p. Op minitrampoline: 2 WIK 13,5 p; 5 Olympia 11,6 p. Dames/heren op lange mat: 1 WIK 15,9 p. Op minitrampoline en paard: 1 WIK 15 p. Op minitrampoline: 2 WIK 15,1 p. Dames op lange mat: 2 Kwiek 13,9 p. Op minitrampoline: 2 Kwiek 14,7 p. Jongens en meisjes tot 12 jaar op minitrampoline: 1 Olympia 14,5 p. Jongens tot 12 jaar: 1 Olympia 14,5 p. Meisjes tot 16 jaar op minitrampoline: 2 WIK 13,9 p; 7 Kwiek 2 11,9 p.; 9 Kwiek I 11,1 p. Niveau 2 op minitram poline en paard: 2 WIK 15,6 p. Het plan voor een centrale schietac- commodatie op Tholen, zoals dat is gepresenteerd door De Eendracht, wordt niet door alle Thoolse schiet verenigingen gesteund. Dat blijkt uit de reacties die naar het gemeentebe stuur zijn gestuurd. De clubs uit Sint-Annaland en Poortvliet kunnen zich in het idee vinden, hoewel laatstgenoemde in het midden laat waar de voorziening gebouwd moet worden. De vereniging uit Scherpe nisse heeft sportwethouder P. van Schetsen laten weten, dat de leden niet in Tholen-stad willen gaan schieten. Het woord centraal staat wat Scherpenisse betreft niet voor gezamenlijk, maar voor centraal gelegen. Het bestuur van Prinses Juliana vindt bovendien dat er veel te weinig informatie wordt verstrekt. De clubs hebben een copie gekregen van het bouwplan, maar zijn niet ingelicht over de cijfers en de exploitatiekosten. Prinses Beatrix te Stavenisse houdt zich buiten de discussie over een centrale accommodatie en werkt verder aan het eigen plan voor een onderkomen aan de Pilootweg. De bouw- en milieuvergunningen daar voor zijn aangevraagd. Vier leden van zwemvereniging De Dol fijn '92 hebben op de zevende speedo- wedstrijd in Middelburg hun persoonlij ke records verbeterd. Ingrid en Astrid Bouten deden dat zelfs erg ruim. Martijn v.d Graaf haalde in zijn categorie de der de plaats op de 100 meter schoolslag. Ingrid Bouten zwom de 100 m school slag 1.59.9 minuut. Dat was een verbete ring van haar persoonlijk record met ruim negen seconden, goed voor een elf de plaats. Ruim twaalf seconden beter zwom ze de 100 meter rugslag in 1.39.6 min. Ze eindigde hiermee op een vierde plek. Astrid Bouten haalde een negende plaats op de 100 meter vlinderslag die ze afleg de in 1.55.7 min. Twaalf seconden beter dan haar vorige record. Op de 200 meter wisselslag deed ze het nog beter. Daar verpletterde ze haar persoonlijk record met 19 seconden door in 3.40.7 te finish en; goed voor een achtste plaats. Martijn v.d. Graaf zwom naar een derde plek op de 100 meter schoolslag in 1.38 min. Zijn persoonlijk record verbrak hij op de 100 meter vrije slag die hij in 1.17.8 min. aflegde. Dat was genoeg voor een vierde plaats. Daar eindigde hij ook bij de 400 meter wisselslag die hij zwom in 7.09.0 min. Arjen v.d. Klundert kwam uit op de 100 meter vrije slag en finishte op een vijf tiende plaats in 1.56.7 min. Pascal de Viet haalde een zesde plek op de 100 meter schoolslag. Hij legde die af in 1.47.8 min. Twee vijfde plaatsen haalde hij op de 100 meter vrije slag die hij in 1.26.2 min zwom en de 400 meter wis selslag waar hij eindigde in 7.30.2 I - x ^*9 Het reageren van de hond op zijn soortgenoten is een van de onderdelen bij het tentamen van de Instructiegroep Tholen. Waarschijnlijk zal een achttal leden van de Instructiegroep Tholen in de nazomer het examen verkeerszekere hond (VZH) kunnen afleggen. Dat is zaterdag gebleken tijdens de eerste tentamens van de honden sportvereniging. Op de Speelmansplaten kwamen 21 combinaties in actie in drie klassen. Het gaat goed met de hondenclub, vertelt voorzitter J. Benningshof uit Sint-Maartensdijk. Het ledental is in vijf maanden tijd verdubbeld, van 15 naar ongeveer 30. Daaronder een flink aantal jeugdleden. Het meren deel van de leden is afkomstig van Tholen, maar ook uit Steenbergen en Middelburg. Op dinsdagavond en zaterdag wordt er getraind op het oefenterrein op de Speelmansplaten, dat eind januari in gebruik is geno men. Als de accommodatie hele maal op orde is, zal er een feestelij ke officiële opening volgen. Nu is als onderkomen een caravan in gebruik, maar dat wordt in de toe komst vrijwel zeker een blokhut. Het is namelijk de bedoeling dat alle gebruikers van het recreatieterrein een uniforme behuizing krijgen. Zaterdag beoordeelde keurmeester C. Dessens uit Rotterdam de hon den. Hij bekeek ondermeer het con tact tussen baas en hond, de omgang met andere honden, het samenwer ken en spelen van de combinaties. Iedere deelnemer kreeg een certifi caat en een pak voer. Degenen met de meeste punten ontvingen een beker. "Er zijn hele leuke combinaties tevoorschijn gekomen", vertelt secretaris mevr. G. Teunissen uit Sint-Maartensdijk. "Een aantal wordt uitgenodigd om vast te komen trainen voor het VZH-examen, dus we gaan heel goed." Voor het exa men verkeerszekere hond worden twee programma's gelopen, legt ter reincommissaris M. Mol uit Poort vliet uit. Eén op het oefenterrein en één in de bebouwde kom, waarbij de reacties op mensen en het verkeer van belang zijn. Mevrouw Teunis sen vertelt dat de honden zoveel mogelijk spelenderwijs geleerd wor den. Vrij spelen is daarbij de groot ste beloning voor het dier. "Want een hond doet in feite alles voor zichzelf. Met dat spelen haal je de druk van de hond af." De uitslagen in de verschillende categorieën, naar aanleiding waar van nieuwe groepsindelingen gemaakt zijn, zijn als volgt: Beginners: 1. Jan Lensen 48 p., 2. Paula van Vught 41 p., 3. Nellie Bal 35 p., 4. Jozien v.d. Hoven en Moni que 't Gilde 34 p. Gevorderden: 1. Greet Teunissen 48 p., 2. Huub Metzen 43 p., 3. Mag- da Hagenbeek 34 p., 4. Monica Moj- ka 33 p., 5. Corrie Luitwieler 23 p. VZH: 1Jan-Willem de Graaf 43 p., 2. Koos v.d. Heiden en Rinie van Dorst 42 p., 4. Vincent v.d. Weele 41 p., 5. Chiel Mol en Magda Hagenbeek 38 p., 7. Ramon Won- dergem 37 p., 8. Frits Jochems, Ber- tus Heijboer en Jessica Mol 34 p., 11. Angeline Willems 8 p. Bijna een jaar is nu verstreken sinds koersbal Tholen-stad is opgericht. En nu al is gebleken, dat we in Tholen zijn gezwicht voor spanning en gezelligheid. En we willen dat ook nooit meer kwijt. Op donderdagmiddag twee uur wordt gestart, 't begin is meestal wat verward. "Vooruit, schiet op. Wij willen winnen. Laten we dus snel beginnen." Loting bepaalt met wie men speelt en met wie men verlies of zege deelt. Het witte balletje is het doel waar men op afkoerst met veel gevoel. Met ballen verzwaard aan ene kant bepaalt men zijn kans en... met vaste hand en veel verve en bravour draait het ene koppel het andere een loer. Het leedvermaak is niet van de lucht en de verliezer probeert met een diepe zucht een list te verzinnen om het spel toch nog te winnen. Er heerst sportieve rivaliteit, gecombineerd met gezelligheid. We hebben het fijn zo met elkaar, en willen zo doorgaan, nog menig jaar. M.H. Schot Zowel de reserves van Stavenisse als DVO 5 hadden last van de harde wind die zaterdag dwars over het veld stond. Harry Vermaas stuurde in de dertigste minuut Comé Hout weg op links. Die speelde goed over naar zijn broer Johnny die prachtig serxirde: 1-0. Vijf minuten daarna kreeg DVO een riante mogelijk heid om de stand weer gelijk te trekken, maar het schot ging voorlangs. Op slag van rust loste Arno Neele nog een mooi schot, maar de bal werd van richting ver anderd en ging naast. In de tweede helft drong DVO steviger aan, maar Stavenisse gaf weinig kansen weg. Na een half uur kapte Harry Ver maas zijn tegenstander uit en tekende 2-0 aan. Comé Hout maakte er nog 3-0 van door een voorzet direct uit de lucht hard in te schieten. Noad 4 begon goed aan het thuisduel tegen ZPR 3. Dat kwam mede door Mar co den Braber die, na een periode van werkzaamheden in Hong Kong, weer terug was in de ploeg. In het begin loste hij een aantal gevaarlijke schoten op het ZPR-doel. Goals leverden deze acties echter niet op. Door de harde tegenwind kreeg Noad steeds meer moeite om de bal van eigen helft te krijgen. De gasten kwamen opzetten en één van de vleugel spitsen soleerde door de verdediging en werd tenslotte dtxtr Rini Filius gestuit. Volgens de thuisploeg gebeurde dat nog vóór het strafschopgebied, maar de scheidsrechter wees resoluut naar de stip. ZPR benutte dit buitenkansje: 0-1. Een aantal minuten later speelde dezelfde aanvaller weer heel de verdediging uit, maar werd vastgehouden door Jeroen Breeman. Die kreeg daarvoor een gele kaart. Uit een verwarde situatie vtxir het Noad-doel, scoorden de gasten 0-2 en even later volgde 0-3. Binnen tien minu ten had de thuisploeg de wedstrijd uit handen gegeven. Vlak voor rust kreeg ook Erik Breeman een gele kaart, in de ogen van Noad onterecht. Na de thee werd Ben v.d. Hoom gewis seld voor Marco van Dijke. Noad kwam, nu met de wind in de rug, sterk uit de startblokken en kreeg een paar goede kansen. Maar doelpunten leverde het niet op. ZPR was gevaarlijk met counters. Bij één ervan werd een aanvaller opnieuw door Rini Filius gevloerd. Omdat dit in het 16-metergebied gebeurde volgde geel voor Filius en weer een penalty voor ZPR dat zo op 0-4 kwam. Een kwartier voor tijd redde Erik Breeman de eer voor Noad. Hij maakte gebruik van de ver warring voor het doel en bracht de eind stand op 1 -4. Het vierde elftal van Tholense Boys trof zaterdag WC 6 als tegenstander. Beide teams zijn kandidaat voor de titel en op het veld waren ze aan elkaar gewaagd. Dat leverde echter maar weinig doelkan sen op. Pas na ongeveer twintig minuten bracht Karim Benjilali de geel-zwarten op voorsprong met een schot dat via het been van een tegenstander in het doel belandde: 0-1. Een kwartier voor rust kwam WC weer langszij door een fraai doelpunt: 1-1Tholense Boys trok er nog eens hard aan en dat leidde tot een goede kans voor Johan de Korte, maar zijn inzet werd goed gestopt door de VVC- keeper. In de tweede helft kwam de thuisploeg er weinig aan te pas, mede dtxtr de harde tegenwind. Daarom probeerde WC, volgens Tholense Boys, de gasten te pro voceren ztxlat deze onbesuisde acties zouden ondernemen. Na twintig minuten werd Malik Boudou daarvan het slacht offer; hij werd van het veld gestuurd wegens het uitschelden van een tegen stander. De overgebleven tien geel-zwar ten putten hier echter toch moed uit en via Marco Rijsdijk werd het 1 -2. Rijsdijk en Karim Benjilali kwamen nog een paar keer in de gelegenheid om te scoren, maar dat werd verijdeld dtxtr de goed keepende doelman van WC. Zo'n tien minuten voor het einde kwam de thuis ploeg tix;h nog gelijk. Een vrije trap ket ste af ttp de lat, maar stuiterde via de borst van de onfortuinlijke Thoolse doel man tussen de palen. De eindstand werd zo 2-2 en daarmee blijft het spannend in de race om het kampioenschap. Leider Rinus Minheere van Tholense Boys 5 had voor de wedstrijd tegen Vre derust 3 de beschikking over een ruime selectie van 15 spelers. Daardtxtr bleven Piet Geuze, Gilles Nieuwkoop, Martin Dinkelberg en Minheere zelf in de eerste helft als reserve aan de kant. Vrederust, dat in de onderste regionen verblijft, bood stevig weerstand en was duidelijk niet van plan de punten cadeau te geven. Toch werd er niet massaal verdedigd en daarmee waren de gasten dan tx>k een niet te onderschatten tegenstander. Maar de veteranen van Tholense Boys waren vaker voor het Vrederust-doel te vinden dan andersom. Na een paar missers kop te Rini Broeren in. Hij werd daarbij geholpen dtxtr de keeper die niet niet helemaal correct reageerde: I -0. Er kwa men nog een paar kansen, maar die ble ven onbenut totdat Leen van As een van de mooiste doelpunten uit zijn voetbal carrière maakte. Inlopende schixit hij de bal hard in de kruising: 2-0. Na rust kwamen er vier nieuwe spelers voor Tholense Boys in het veld. Daar dtxtr moest het team opnieuw het spelrit- me vinden. Hiervan profiteerde Vrede rust en via een snelle counter werd het 2- INa deze tegengqal kwam doelman Jan van der Vlies geen enkele keer meer in moeilijkheden. Dtxtr de harde meewind was de druk op het doel van de gasten erg groot, maar doelpunten vielen er niet. Tien minuten voor tijd stileerde Martin Dinkelberg echter dtxtr de hele verdedi ging zette vanuit een moeilijke hoek de eindstand op 3-1. Omdat naaste concur rent Rood Wit in zijn wedstrijd een punt verspeelde, hoeven de veteranen van Tholense Bttys nog maar één keer te win nen. Zaterdag is daar de gelegenheid voor in de thuiswedstrijd tegen DVO 7. Programma 2 april: Emergo-PKC 11 16 u., ELKV-Emergo B 10.30 u., Emer- go D-Terheijden 11.30 u., Emergo F- Springfield 10.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 31