Zestien bruiden in de Schutse Plaatselijk nieuws VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 maart 1994 Tholen Houtsnijwerk bij NCVB Zeeuwse vlegel Kogge vernieuwt presen tatiemap gasten Voorlichting borstvoeding Ophalen rommelmarkt Geslaagd Bedankt Oud- Vossemeer K. Hommel wint beker Inlaat-kunstwerk Sint- Annaland Carnaval der dieren Fietsenstalling weg Casembrootschool groeit Terugkomdag VBK Jubilarissen Accelerando Biljarten Hervormde jeugd begint actie BIJ BESTEDING VAN 25,- 10 EIEREN voor. 1,00 PAASROLLADE: VARKENS .11,00 RUNDER ...17,00 MALSE BIEFSTUK r\ 7,25 GRATIS KRUIDENBOTER KIPFILET \\j 7,50 GEBR. ROSBEEF 2,95 ACHTERHAM 2,25 C0BURGER RAUWE HAM Jr 100 gram 2,30 PAAS-COCKTAILSALADE 2,25 RUSSISCH EI-SALADE 5,95 TEVENS HEBBEN WU VOOR SALADESCHOTaS, FONDUE, GOURMET, STEENGRILL, KALFSVLEES EN DIVERSE SOORTEN PATE'S*** RUNDERGEHAKT 1 kilo10,50 D00RR. RUNDERLAPPEN 1 kilo13,50 SOEPVLEES OF HACHEEVLEES 400 gram5,00 Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Sint- Maartensdijk Zangavond Hervormde Gemeente 't Hummeltje uit rode cijfers Klaverjassen Begraafplaats verhard Bekerwedstrijd De Zeebaars Uitbreiding Fireplace Predikbeurten Poortvliet Sluiproute afgesloten Paaseierentoernooi Tolrust Landinrichtingsplan ter inzage Sint- Philipsland Vlam in de pan Vergadering Rode Kruis Weekend diensten Zeventig leden van de NCVB luis terde en keken woensdagavond naar A. Katsman uit Wolphaartsdijk. Hij liet dia's zien van houtsnijwerk uit de kerken van Workum en Bres- kens. De kansels en deuren van deze kerken zijn in relief gesneden en laten een stuk bijbelse geschiedenis zien. Katsman vulde zijn verhaal hierover nog aan met declamatie. Ook het NCVB-koor, onder leiding van D. Letzer, droeg zijn steentje bij aan de avond met een aantal liederen in het teken van Pasen. Voorzitter mevr. M. van der Munnik opende de avond met een meditatie naar aan leiding van een schriftlezing uit Jesaja. Mevr. A. Roggeband bege leidde de zang op het orgel en mevr. J. Deurloo sloot de avond met gebed. De plattelandsvrouwen kregen maandag bezoek van de heren Koe man en Geluk die kwamen spreken over de Zeeuwse vlegel. Het graan voor dit brood wordt niet bespoten en er wordt geen kunstmest gestrooid, maar dierlijke mest. Deze teelt valt tussen de gangbare en eco logische in. Op dit moment zijn er 25 boeren die het verbouwen en zij hebben een stichting opgericht om de bakkers te motiveren met deze granen te bakken. Inmiddels zijn er vier oogsten geweest. De prijs is hoger, maar Koeman en Geluk raad den de dames aan het brood te pro beren, want met een grotere omzet, wordt de prijs vanzelf lager. Er komt ook pannekoekmeel van deze gra nen op de markt. Na de pauze kon den de dames aan de slag met afval in het kader van het meerjarenthema 'kritisch consumeren, duurzaam pro duceren'. Er werden bijvoorbeeld hoeden gemaakt die volgend jaar op een modeshow weer te gebruiken zijn. Van de 18 dames die het ver haal over de Zeeuwse vlegel mee maakten, waren er niet veel meer over om creatief te zijn met afval. Bij een bezoek aan de afdeling Yer- seke sprak men over 'Kijk op kle ding' en kregen de dames informatie over zijden kleding uit derde wereldlanden. Er werden Tibetaanse vogels gemaakt en ook kon er zijde worden beschilderd. Vijf dames lie ten zich woensdag voorlichten over vet door een diëtiste van de Hart stichting. Daaruit kwam naar voren dat onverzadigde plantaardige vet ten het beste zijn. Iedereen kreeg een informatie-envelop mee. Watersportvereniging De Kogge gaat de presentatiemap voor gasten vernieuwen. Het bestuur heeft een aantal ondernemers gevonden die Via advertenties sponsoren en daar door kan de zaak 'opgeschoond' worden. Dat kwam naar voren tij dens de algemene ledenvergadering op het Koggedek. Verder werd medegedeeld dat er in de jachthaven op alle steigers zuilen met stopcon tacten bijgekomen zijn. Daardoor heeft iedereen daar nu de beschik king over electriciteit. Bij de bestuursverkiezing waren penning meester S. de Korte en C. Bal perio diek aftredend en ze werden beiden herkozen. M. de Bruijn stapte wel op, na zo'n twaalf jaar actief te zijn geweest in het bestuur. Voorzitter J. Boelhouwers bedankte hem voor zijn inzet in de vis- en evenementen commissie. S. Bestman, die al erva ring heeft met het besturen van de Kogge, neemt zijn plaats in. De borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt woensdag avond 6 april om kwart over acht een informatiebijeenkomst over stoppen met borstvoeding en wat je de baby te eten kunt geven. Er is ook gelegenheid om vragen te stellen en er is een bibliotheek aanwezig. Baby's en peuters zijn ook welkom. De bijeenkomsten worden iedere eerste woensdagavond van de maand gehouden aan de Markt 12. Mensen die spullen hebben voor de jaarlijkse rommelmarkt, kunnen die op zaterdag 9 april meegeven en niet, zoals eerder vermeld, op 2 april. - Lianne Suurland uit de Zoutzieders- dreef is donderdag 24 maart aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam afgestudeerd in de bedrijfsecono mie. De titel van haar doctoraal scriptie is: Kostprijsberekening in de sociale woningbouw. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft bedankt voor de beroepen uit de gemeenten Spijke- nisse en Aalst. Karei Hommel ging er zaterdag bij biljartvereniging De Treffers van door met de clubbeker. De eindstrijd ging tussen Hommel en Piet de Leeuw. In de eerste helft van de par tij waren beide heren aan elkaar gewaagd. Maar in de twee helft bleek Hommel de sterkste en De Leeuw ging kansloos tenonder met 10-6,51. De strijd om de derde plaats ging tussen Henk Hommel en Cees Burgers. Hommel beslechtte de partij na 26 beurten in zijn voor deel met 10-9,15. Ook de strijd om de Vosmeercup is inmiddels begonnen. Voor dit toer nooi, dat tien weken duurt, hebben zich zes ploegen ingeschreven: de Poedelaars, KOT 1 en 2, een bonds- ploeg van Hof van Holland, de Treffers en de onlangs opgerichte club van café De Hoop: Effe Klusse. Het toernooi staat onder leiding van Th. v.d. Logt. Het waterschap is bezig om in de dijken bij gemaal de Vier Grote Pol ders en aan de Kamemelkspot bij Botshoofd twee nieuwe duikers aan te leggen voor de inlaat van water. Via deze kunstwerken wordt in dro ge perioden in de zomer water inge nomen. Het werk valt onder het basisplan watervoorziening. Alle leerlingen van de De Casem- brootschool voerden donderdag in de Wellevaete een Nederlandse ver sie op van het toneelstuk 'Carnaval des animeaux' van C. Saint-Saëns. De kinderen van de groepen 1 en 2 vertolkten het sprookje van de ver dwaalde konijntjes. Dat leverde een spannende zoektocht door het bos op. Nadat de nichtjes Martine en Petra van Vossen 'Het Berenlied' hadden geplaybackt, zong Miranda Calsijn het liedje 'Een muis in een molen in mooi Amsterdam'. Ter ondersteuning van dit lied verscheen er regelmatig een muis uit een molen op het toneel. Groep 3 had 'huisdieren' als onderwerp gekozen. Het verhaal speelde zich af rond een aantal muizen die gingen verhuizen en daarbij andere huisdieren ont moetten zoals honden, poezen en kippen. Groep 4 voerde een ver scheidenheid aan dieren ten tonele. Drie dametjes lazen in 'De Setal- landbode' berichtjes uit vroeger jaren. Daarbij waren verhalen over een piepklein krokodilletje, tien oli fanten die op vakantie gingen en een bruiloft van twee dinosaurussen. De kinderen van de groepen 5 en 6 zon gen, ondersteund door de andere groepen, een aantal dierenliedjes. Er kwam een dromedaris op het podi um die gevolgd werd door een stroom van mensen zoals een nota ris, de commissaris, de dominee en een tweeling in pyjama. De meisjes van de hogere groepen hadden een 'jungledans' ingestudeerd. Tussen de bedrijven door gaf Denice Maasland een solo-optreden. Verkleed als Dorus zong ze 'Er zaten twee mot ten'. Een paar jongens van de groe pen 7 en 8 droeg een aantal lime ricks voor en de dames probeerden een paar heren de beginselen van de 'vogeltjesdans' bij te brengen. Tot slot zongen alle leerlingen het lied 'Alle kinderen van de wereld'. De dierenkostuums waren speciaal gemaakt door moeders. Voorzitter Moerland bedankte daarvoor de dames van de ouderraad die eraan meewerkten. Conny den Haan schminkte de kinderen en Diana v.d. Werf leerde ze de 'jungledans'. De familie Ligtendag kleedde het podi um aan en Kees van Winkelen legde alles vast op video. Het orkest dat die avond de begelei ding verzorgde bestond uit: Hans, Imanda en Dominique Goedege- buure op bugel en trompet, Eric Leemreijze altsaxofoon, Remco Bruijns tenorsaxofoon, Johannes Elenbaas trombone, Jany Boogaard baritontuba. Wil Boogaard bastuba, Johan van Vossen drums en Anne- marie Ridderhof accordeon. De fietsenstalling bij de bushalte aan de Spuistraat wordt afgebroken. Het gemeentebestuur heeft hiertoe besloten omdat de stalling nogal eens wordt vernield. Vastgesteld is dat er zich meer jongeren verpozen, dan er fietsen gestald worden. Ove rigens blijven de fietsenblokken gewoon staan. Het leerlingenaantal van de Casem brootschool groeit nog steeds en zal aan het einde van het schooljaar gestegen zijn tot 190. In verband hiermee heeft de school om uitbrei ding gevraagd bij de gemeente. Dat zei directeur G.T. Bril donderdag op de ouderavond in de Wellevaete. Voorzitter P.J. Moerland van de ouderraad deelde mee dat de gemeente nog maar 25.000 gulden beschikbaar wil stellen voor het schoolzwemmen. Daarom moeten de ouders van wie het kind deel neemt aan deze lessen vanaf nu 20 gulden gaan betalen voor vervoers kosten. Moerland vroeg de ouders dringend om hun kinderen toch mee te laten doen met schoolzwemmen. Over vorig jaar hield de ouderraad zo'n 700 gulden over. De rekening heeft daarmee een saldo van ruim 900 gulden en in de pot voor aan schaf van apparatuur zit nu bijna 3700 gulden. Dat zal in de toekomst worden gebruikt om één of meer computers te kopen. Gerrie de Jonge en Bert van Vossen traden af en waren niet herkiesbaar. In hun plaat sen werden Elna Westdorp en Willy den Haan gekozen. Cathy en Han Rijnberg vormen de nieuwe kas- commissie. Directeur Bril deelde verder mee dat er van de twaalf schoolverlaters vijf naar het Möllerlyceum gaan, één naar Roncalli, één naar 't Rijks, één naar de Lage Meren, drie naar de TSG en één naar de landbouw school. Voor de kinderen, die in de afgelo pen herfstvakantie op de vakantie Bijbelclub zijn geweest, is er woens dag een terugkomdag. Om 11.00 uur worden de kinderen verwacht in het verenigingsgebouw van de Her vormde Gemeente. Er zal weer veel gezon gen worden en ook zal er een vertel ling zijn, die aansluit op de viering van het Paasfeest. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Meer dan 30 vrijwilligers zullen deze dag zorgen voor vol doende pannekoeken voor de ruim 100 kinderen die op deze VBK-dag worden verwacht. Tamboer A. v.d Jagt en trombonist M. v.d. Klooster zijn dinsdagavond gehuldigd wegens hun 25-jarig dienstverband bij de koninklijke fanfare Accelerando. Voorzitter C. Vroegop overhandigde de twee jubi larissen tijdens de repetitie in de Sakofahal de zilveren draagspeld met oorkonde van de KNF, alsmede een insigne van Accelerando zelf. Bovendien kregen ze nog een wand bord. Bij biljartvereniging De Hoop was A. Weijler in goede vorm. In een enorm tempo speelde hij de partij uit tegen de kansloze E. van Poortvliet. Het werd 10-4,57. L. Menheere kwam er ook niet aan te pas tegen T. van Poortvliet. Hij verloor met 6,75- 10. Ook P. Quist won zijn partij vrij gemakkelijk doordat hij op het einde een sprint trok en zo F. Geers ver sloeg met 10-7,22. Geers verloor naderhand ook van G. Rijnberg met 8,33-10. M. Elenbaas en J. Keur hadden veel beurten nodig om hun confrontatie af te ronden. Elenbaas won met een klein verschil van 10- 9,39. Hij kon tevreden zijn, want ook in zijn tweede partij versloeg hij zijn tegenstander. W. van Oudenaar de delfde met 10-6,06 het onderspit. A. Weijler speelde de kortste wed strijd van 15 beurten en T. van Poortvliet haalde de hoogste serie van 14 caramboles en het beste gemiddelde van 3,4. Op de jaarvergadering van de geza menlijke hervormde jeugdvereni gingen werd vrijdagavond in het verenigingsgebouw het startsein gegeven voor de actie voor de Karen-vluchtelingen. Een in Birma onderdrukt volk, dat gevlucht is naar het buurland Thailand. Na de opening dooc W..Goedege- buure werd door middel van een klankbeeld getoond in welke omstandigheden de Karen leven. Het verlangen naar het Birmese vaderland kwam ook tot uitdrukking in het projectlied dat aansluitend op de dia's werd getoond. Meisjesver eniging Shalom hield een bijbelstu die over de wonderbare spijziging naar aanleiding van Johannes 6. In een sketch werd vervolgens gewe zen op de noodzaak van voorbede voor deze vluchtelingen. Aan het eind van de avond kreeg ieder lid van de vereniging een tien tje mee, met als opdracht om door gebruik te maken van je talent dit geldbedrag in winst om te zetten. Door middel van een bijbelstudie over de gelijkenis van de talenten werd de jeugd opgeroepen om in actie te komen voor de Karenvluch- donderdag, vrijdag en zaterdag 31 maart, 1 en 2 april per kilo vanaf per kilo vanaf sj 250 gram 500 gram g100 gram 100 gram 4 100 gram 600 gram dinsdag en woensdag 5 en 6 april Advertentie I.M. telingen. Ds. Meeuse sloot de jaar vergadering met dankgebed. Anja Menheere, die de programma onderdelen aankondigde, maakte aan het einde van de avond bekend dat tijdens de jaarvergadering ruim 400 gulden was opgehaald voor het project. Een verloting van twee Karentaartjes bracht ruim 160 gul den op, terwijl ook vele bezoekers de stepmarathon sponsorden, die op 23 april wordt georganiseerd. Op deze actiedag zal de jeugd twaalf uur achter elkaar rondjes steppen rondom de Ring op een vijfpersoons step. Vrijdagavond 22 april gaat de marathonactie om half acht van start met een sing-in in het verenigings gebouw. Op zaterdag is er naast de stepmarathon een fancy fair, een huis-aan-huisverkoop van stroop wafels en een ballonnenwedstrijd. De verenigingen van de Hervormde Gemeente houden zaterdag om half acht een zangavond met als thema 'Vissers van mensen'. Zowel de zangvereniging Met hart en Stem als de meisjesclubs Eben-Haëzer en Sola Fide verlenen hun medewer king aan de dienst. Dhr. De Pater van de stichting Woord en Daad zal een toespraak houden. Er is samen zang en enkele jongeren bespelen het orgel Peuterspeelzaal 't Hummeltje ver wacht volgend jaar uit de rode cij fers te zijn. Dat werd woensdag meegedeeld op de jaarvergadering die door 25 ouders werd bezocht, 't Hummeltje kan zich net draaiende houden, mede dankzij activiteiten zoals collecten en een fancy-fair wordt-de kas gespekt. Bestuurslid Ria Verwijmeren trad af en ze wordt opgevolgd door Marenka van Ter- heijden. Ook voorzitter Anja van Damme trad af, maar voor haar is nog geen vervanger gevonden. Het bestuur zoekt nog belangstellenden voor de functie. De bestuursleden deden bij de rondvraag een beroep op de ouders om te helpen bij de fan cy-fair die op koninginnedag gepland staat. Na de vergadering werd een videoband getoond die een beeld gaf van de bezigheden van de peuters van 't Hummeltje. Leidster Ria Verwijmeren maakte de opna men. P. van Bloppoel heeft vrijdag met 5525 punten de inhaalwedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen. Christiaan voert het algemene klassement aan met 74.851 punten. Uitslag: 1 P. van Bloppoel 5525 p; 2 R. Waasdorp 5343 p; 3 P. Bazen 5312 p; 4 M. den Haan 4883 p; 5 J. van de Werf 4866 p; 6 J. van Gorsel 4630 p; 7 J. Guil- jam 4520 p; 8 M. Kwaak 4469 p; 9 mevr. M. Bronmans 4446 p; 10 J. Knuist 4374 p; 11 mevr. A. Koetsier 4356 p; 12 Christiaan 4356 p; 13 K. Waasdorp 4349 p; 14 R. Koetsier 4340 p; 15 J. van Zetten 4280 p; 16 L. Kampman 4263 p; 17 C. Moeli- ker 4233 p; 18 A. Arts 3510 p. Tussenstand na 14 wedstrijden: 1 Christiaan 74.851 p; 2 R. Koetsier 74.636 p; 3 M. Kwaak 73.992 p; 4 R. Waasdorp 73.847 p; 5 J. van Gor sel 72.837 p. In de strijd om de mar- senprijs leidt R. Koetsier met 23 marsen. J. van Gorsel en Christiaan volgen met ieder 18 marsen en J. van de Hoek en R. Waasdorp heb ben 17 marsen. In de commissie openbare werken is dinsdag gesproken over het leggen van tegels op het oude gedeelte van de begraafplaats. Daar zijn nog niet alle graven over verharde wegen bereikbaar. Volgens wethouder J. van der Jagt levert dat, vooral in de winter, problemen op. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of een tegelpatroon wel passend is op een begraafplaats en of er niet beter asfalt gebruikt kan worden. De wet houder legde uit dat asfalt te duur zou worden. "Daarvoor is een spe ciale onderlaag nodig van zand en slakken. Bovendien worden de gra ven mechanisch gedolven en de rupsbanden van de graafmachines trekken een dunne laag asfalt uit elkaar. Om economische redenen hebben we voor de tegels gekozen die een natuurlijke kleur hebben." L. van Vossen won zaterdag de tweede bekerwedstrijd van hengel sportvereniging De Zeebaars. Aan de dijk bij Gorishoek wierpen 41 vissers hun lijnen uit. In totaal werd 16 kilo vis op de kant gehaald. Van Vossen won met vier bovenmaatse botten en een puntentotaal van 1645. Uitslag: 1 L. van Vossen 1645 p; 2 A. Munter 1310 p; 3 J. van Tiggele 1225 p; 4 M. Bijl 1215 p; 5 G. Boogerd 1020 p; 6 L. Poot 1010 p; 7 mevr. J. Munter-Geluk 820 p; 8 P. Breure 695 p; 9 R. Anemaet 665 p; 10 A. Faber 575 p. en na loting 11 J. Ligtendag en mevr. H. Lammerse met ieder 570 p. Het gemeentebestuur wil niet dat het bedrijf Fireplace uitbreidt op de hoek van de Provincialeweg en de Veerdijkseweg. Maar op het bedrij venterrein heeft de gemeente geen grond meer in eigendom waar het bedrijf zou kunnen bouwen. Dat kreeg G.J. Hoek maandag te horen in de gemeenteraad. De VVD'er informeerde ernaar, omuat hij het jammer zou vinden als het bedrijf vertrekt door wat hij noemde 'een communicatiestoornis'. "Fireplace stelt hoge eisen aan de vestigings plaats, net zo goed als de gemeente hoge eisen stelt ten aanzien van de vestigingsmogelijkheden." P. van Belzen (RPF/GPV) leek uitbreiding op de genoemde plaats niet zo sto rend, maar de burgemeester zei geen precedent te willen scheppen. Hij wees op een Kroonuitspraak bij een eerder geval dat een bedrijf wilde uitbreiden buiten een bedrijventer rein. Van het stuk Hoge weg dat ligt tus sen de Postweg en de Kadijk wordt 20 meter aan het verkeer onttrokken. Tenminste, als provinciale staten instemmen met het verzoek dat afkomstig is van het waterschap. Het stukje weg zou als sluiproute worden gebruikt door verkeer dat vanaf de provinciale weg naar de Kadijk wil. En dat moet uit oogpunt van verkeersveiligheid voorkomen worden. De opzet is om de Hoge- weg doodlopend te maken door de laatste 20 meter van de weg op te breken. Dinsdag 5 april haalt de zending weer oud papier op vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. J. Tol heeft het paaseierentoernooi van biljartvereniging Tolrust gewonnen met een gemiddelde van 15. Hij troefde J. Niemantsverdriet af die volgde op 14,77. Verdere uit slagen: 3 L. Bijl 13,46; 4 A. Burgers 13,46; 5 J. Elenbaas 11,55; 6 G. de Jonge 10,71; 7 J.K. Elenbaas 10,42; 8 W. Bijl 8,4; 9 A. Schot 8,33; 10C. Bal 5,29; 11 G. Tol 4,12. J. Niemants verdriet kreeg tien eieren extra voor de hoogste serie van 18 caramboles. G. Tol kreeg tien extra eieren omdat hij de mees te poedels maakte: 14. De bruidsjonkers en bruidsmeisjes vermaakten zich prima tussen de show van de bruiden, vanwie een deel op de achtergrond zichtbaar is. Bewoners, personeel en andere belangstellenden keken woens dagmiddag hun ogen uit in zorg centrum de Schutse te St. Anna land. Maar liefst zestien bruiden toonden hun creaties. Niet voor het zomerseizoen 1994, maar uit voorbije jaren. De personeelsver eniging had dit evenement georga niseerd omdat de medewerkers die in het huwelijk treden, altijd veel bekijks hebben wanneer ze op hun trouwdag de Schutse bezoeken. Vandaar het idee, aldus voorzitter J. van Vossen, om de personeelsleden te vragen of ze hun bruidsjapon eens uit de kast wilden halen. Dat leverde zestien bruiden op. Het waren er meer geweest, wanneer bij iedereen de japon nog had gepast. De creaties van hoofd huishou ding mevr. Polderman en nacht- dienst- bejaardenverzorgster Riet Vermaas kwamen uit de oude doos. Mevr. Polderman verscheen in een japon van zilver brocaat en Riet Vermaas in een satijnen japon, beide met sluier. Alle ande re japonnen waren van meer recente datum. Bruidsjonkers, bruidsmeisjes en drie bruidegoms (Wim Beeke, Eric Troost en Stof fel Vermaas) maakten het prach tige schouwspel compleet. Presen tator Han van Vossen trad nog op als ambtenaar van de burgerlijke stand, waarbij hij met veel komi sche noten het huwelijk sloot van een bejaard echtpaar, gespeeld door Marian Verkerke en Wim Beeke. Het was een zeer geslaagde middag. Goede Vrijdag, Eerste en tweede paasdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Van Dijk. zo 9.30 u. ds. Van Dijk, openb. belijd. 18.30 u. ds. Verboom, Streefkerk. ma 9.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL do 31/3 19 u. ds. Balk. vr 19 u. (H.A.) ds. Balk. za 19 u. ds. Balk. zo 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK do 31/3 19 u. ds. De Buck. vr 19 u. ds. De Buck zo 10 u. ds. Hooijkaas. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK do 31/3 19 u. ds. Boogaard. zo 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard. ma 9.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. Gunst. zo 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. Melis. NED.PROT. BOND zo 10.45 u. prof. Cossee, Rotterdam. R.K. KERK do 31/3 18.30 u. Witte Donderdag, vr 15 u. kruisweg kinderen. 19 u. meditatie, za 20 u. paaswake, zo 11.30 u. gezinsviering, ma 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Snijder (H.A.) zo 9.45 en 18.30 u. ds. Snijder, ma 10 u. ds. Ruijgrok, Middelhar- nis. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Dondorp, Middelburg. zo 10 u. dhr. Hartkamp, Brielle. CHR. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Boogaard zo 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K. KERK do 31/3 18.30 u. Witte Donderdag vr 15 u. kruisweg 18.30 u. dienst Goede Vrijdag za 20 u. paaswake. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19.30 u. ds. Meeuse. zo 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Hoek, Goedereede. ma 10 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. vr 18 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVF.NISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Van Bruggen, zo 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Lammers, Benthuizen, ma 10 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. wo 6/4 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr 19.30 u. ds. De Greef, Oosterwol- de. zo 9.30 u. kand. Van de Herik, Strij- en. 14.30 u. kand. Lohuis, Rijssen. ma 9.30 u. ds. Van Loon, Ouddorp. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. ds. De Goei (H.A.). zo 10 u. ds. De Goei. 19 u. ds. Barnhoorn, Strijen. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. Het ontwerp-landinrichtingsplan ruilverkaveling Poortvliet ligt vanaf 5 april een maand lang ter inzage in het gemeentehuis en het kantoor van het waterschap in Sint-Maartens dijk. Bezwaren kunnen schriftelijk tot 18 mei bij gedeputeerde staten worden ingediend. Bij de familie Kosten in de Achter straat sloeg dinsdagmiddag rond kwart voor vijf de vlam in de pan. In paniek rende mevr. Kosten de keu ken uit, die vol rook stond. Een buurman belde de brandweer, maar toen die arriveerde, was de brand al bedwongen. Het viel allemaal mee. Alleen de tegeltjes waren zwart. Het Rode Kruis houdt vrijdagavond 15 april om acht uur in dorpshuis De Wimpel zijn algemene jaarvergade ring. Stafmedewerker Hans Selder van het Nederlandse Rode Kruis houdt een lezing en diapresentatie over 'Het bouwen en renoveren van opvangtehuizen in Vietnam door vrijwilligers van het Vietnamese Rode Kruis'. Er worden verder wel fare-artikelen verkocht, mevr. R. Wisse-Bonte is periodiek aftredend en dhr. Menger reikt de eretekens voor bloeddonoren uit. ZIE VEBDtR PAG 5 GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. Beens. zo 9.30 en 18.30 ds. Beens 14 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Beens, openb. belijd. wo 6/4 19.30 u. ds. Mondriaan, Waardenburg. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Egas. zo 10 en 18 u. ds. Egas. ma 10 u. ds. Egas. GEREF. KERK vr 19 u. ds. De Buck. zo 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Schneider, de Lier. GEREF. GEM. vr 16.30 u. ds. Beens, Scherpenisse. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 11 u. ds. Beens. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Van Eckeveld. zo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Adriaanse, Houten, ma 9.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. do 31/3 19.30 u. stud. Silfhout. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. vr 18.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr 19 u. ds. Van der Meulen (H.A.). zo 10 u. ds. Van Krimpen, Dord recht 15 u. nog onbekend. Zaterdag 2, zondag 3 en maandag 4 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, 01677-2500. maandag dr. De Groot en dr. Van Doesburg in eigen praktijk. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Teixeira, Hoogerheide, 01646-14034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitua ties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 033-620244 BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 mrt. t/m vrijdag 8 apr. donderdag 31 7.02 - 19.27 vrijdag 1 7.47 - 20.17 zaterdag 2 8.37 - 21.07 zondag 3 9.32 - 22.02 maandag 4 10.42 - 23.17 dinsdagS 12.07 woensdag 6 0.52-13.32 donderdag 7 2.02 - 14.37 vrijdag 8 3.02 - 15.27 zo 3/4 4.56 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2