Terug uit Guatemala eet je de spruiten voortaan op' Serviceclub Kiwanis schenkt beddentiller aan De Schutse Tonnen extra voor Tholen en St.Philipsland Grondprijs stijgt met twee gulden JAIB gaat kortingskaart cjp verkopen Hoofd verzorging krikt fysiotherapeut Van Tilborg op Vrijwilligers houden Anib op de been Straatnamen Welgelegen Nog ruimte op stemmachines PvdA vindt plattegronden veel te duur René van Vossen terug van Tros-avontuur in Zuid-Amerika Donderdag 31 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Aanzienlijk bruiner en een hele ervaring rijker, stapte de 11-jarige René van Vossen uit Tholen donderdagavond uit het vliegtuig op Schiphol. Hij had toen twee weken in het Middenamerikaanse land Guatemala achter de rug voor opnamen van het Tros-programma Adventure. Bij thuiskomst wachtten zijn klasgenoten en de drumband van Concordia René op. Reclame-hond Vanaf 15 april Gefouilleerd Mensenhandel Gemak dient de mens. Dat geldt zeker in de verpleging en dat moet ook de serviceclub Kiwanis uit Bergen op Zoom gedacht hebben. Vier leden overhandigden don derdagmorgen een 'bedcarrier' ter waarde van zo'n 3000 gulden aan directeur J. Wesdorp van bejaardentehuis De Schutse in Sint-Annaland. Het apparaat is bedoeld om bedden omhoog te brengen zodat de verpleegkundigen gemakkelijker bedlegerige bewoners kunnen verzorgen. Rien Geluk uit Oud-Vossemeer voerde het woord na mens Kiwanis. Bukken Door nieuwe regels rijksuitkering Als het kabinet instemt met het schoeien van het gemeen tefonds op een nieuwe leest, zouden Tholen en Sint-Phi- lipsland - in de huidige situatie - samen jaarlijks 9 ton extra van het rijk krijgen. Maar wethouder P. van Schet sen van financiën is voorzichtig: "Je moet jezelf niet te rijk rekenen." Inkomen CDA en WD willen bedrijven ontzien Voor het betalen van een extra ambtenaar wordt de grondprijs in Tholen per 1 juli met twee gulden per vier kante meter verhoogd. Een meerderheid van de gemeen teraad heeft dat maandag besloten. De CDA-fractie, inclusief wethouder J. Versluys, en VVD'er G.J. Hoek stemden tegen. Zij vinden de maatregel haaks staan op het werkgelegenheidsbeleid dat de gemeente voert. Geen alternatief De veertien uur durende vlucht was voor de jonge Tholenaar geen pro bleem. "Voordat je het wist, waren we er", zegt hij. Naast René gingen er nog twee kinderen mee: Richard uit Assen en Chavely uit Tilburg. En ook een cameraman, een scriptgirl, een duiker, de presentatrice Liesbeth den Daas en een regisseur reisden mee. Op 9 maart stapte het achttal op het vliegtuig naar Guatemala- stad. Daar begon een rondreis van het zuiden via het westen naar het noordoosten. Daarbij werden de plaatsen Escuintla, Chichicastenan- go, Coban en Puerto Barrios aange daan. Guatemala is een Middenameri kaans land dat ingeklemd zit tussen Mexico in het noorden, Belize in het oosten en Honduras en El Salvador in het zuiden. Guatemala is drie keer zo groot als Nederland en heeft ongeveer de helft minder inwoners. Het is, naast Honduras en Zuid- Mexico, het land van de Mayacul tuur. Het katholieke geloof dat de Spaanse overheersers er vestigden, werd vermengd met traditionele riten, goden en gewoonten. De oppergod van de Maya's was Quet- zalcoatl, uitgebeeld als een vogel. De quetzal bestaat echt en is een vogel die behoort tot de paradijsvo gels. Het dier is het nationale sym bool van Guatemala en staat voor de vrijheid. De quetzal kan namelijk niet in gevangenschap worden gehouden. Ook de munt van het Middenamerikaanse land is genoemd naar deze vogel. Eén quet zal is ongeveer 33 cent. De bevol king bestaat in het binnenland voor al uit indianen en afstammelingen van de Maya's en aan de oostkust leven veel negers, veelal ontsnapte slaven. Na de hoofdstad Guatemala, ging de reis naar Escuintla wat 'Heuvel van de honden' betekent. "Wat me meteen opviel waren de zwerfhon den. Het waren er ontzettend veel. Daardoor kwam de stad ook aan haar naam. De mensen maken er ook ontzettend veel reclame. Vooral voor frisdranken zoals Coca-Cola. Ze worden betaald om reclames op hun huizen te schilderen. Op een dag zagen we zelfs een hond lopen waar Seven-Up op was geschil derd", vertelt René. "Er wonen daar ongeveer 37.000 mensen en er rijden heel veel pick ups, busjes en auto's met vier-wiel- aandrijving rond. Later bleek dat ook wel nodig te zijn, want soms kwam je een tijd lang geen kip tegen De gemeente Tholen zit, in tegen stelling tot andere gemeenten in ons land, goed met de stemmachines voor de kamerverkiezingen op 3 mei. Ondanks het grote aantal van 24 kandidatenlijsten, is er nog ruim te over. Op de Thoolse stemmachi nes is plaats voor 36 lijsten met elk 30 kandidaten. Het CDA (80 men sen) en de PvdA (67) hebben elk drie rijen nodig, de VVD (44) twee. Daardoor worden 29 van de 36 lijs ten op de stemmachines benut; 7 zijn er over. De aanschaf van 14 plattegrond- informatiekasten heeft in de gemeenteraad niet de steun gekre gen van de PvdA-fractie. "Je kan zuiniger omgaan met de middelen", vond M.A.J. van der Linde. De kas ten kosten samen een slordige 80.000 gulden. De PvdA'er werd teruggefloten door P. van Belzen (RPF/GPV): "De vorige vergadering vond u de wegwijzerborden ook te duur, maar u stemde wel in met de aanschaf." Van der Lipde gaf toe dat hij dan eigenlijk ook tegen had moe ten stemmen. Nadat alle woprdvoerders zich al positief over de plattegronden had den uitgelaten, kondigde de PvdA'er zichzelf aan als de 'dissonant in de lofzang'. Hij verweet burgemeester en wethouders onvoldoende naar goedkopere alternatieven gezocht te hebben. En om geen reclame toe te staan, bestempelde hij als hinken op twee gedachten. "Onze gemeente- gids bijvoorbeeld staat vol met reclame van plaatselijke bedrijven." Het toestaan van reclame zou de aanschaf 30% goedkoper maken én het volledige onderhoud van de plat tegronden bekostigen. VVD'er G.J. Hoek vond eveneens dat reclame gebruikt had moeten worden om een deel van de kosten te dekken. Verder zou de aanschaf niet alleen uit de recreatiepot betaald moeten worden, maar deels ook uit de werkgelegenheidspot. "De bor den komen immers ook het bedrijfs leven ten goede." M.J. Klippel (SGP) en Van Belzen wezen recla me resoluut van de hand. Wethouder J. van der Jagt zei dat het opnemen van reclame zou beteke nen, dat het bedrijf dat ze plaatst en bijhoudt, bepaalt hoe en waar de plattegronden geplaatst moeten wor den. Dat ze in sommige dorpen bij bushalten geplaatst worden, daaraan valt niet altijd te ontkomen, ant woordde de wethouder op een vraag van CDA'er M.A. van Beek. en ging het steil omhoog. Er zijn daar veel bergen en het hoogste punt dat we bezochten lag op 2250 meter. Daar moesten we een heuveltje beklimmen voor een opname en het leek net of je heel snel moe was, maar dat kwam door de ijle lucht." René moest voor zijn aflevering van Adventure een interview houden met een lerares van de Jornada Matutinaschool in Ostuncalco. Er is daar een bouwproject dat wordt geleid door René Hoebe, ex-direc teur van basisschool De Schans in Maastricht. "Bij de school stonden allemaal kinderen te wachten met Nederlandse vlaggetjes en te schreeuwden allemaal heel hard. En ze gaven ons ook een heleboel teke ningen, kleurplaten en brieven mee", vertelt de jonge.Thoolse reiziger ter wijl hij de stapel papier laat zien. "Kinderen zie je er heel veel. Het stikt er van de kinderen en de zwerf honden". De drie Nederlandse jongeren maakten ieder voor zichzelf een aflevering voor Adventure. Samen met drie eerder opgenomen verhalen worden ze vanaf 15 april uitgezon den. "De opnamen van het rijden moesten wel drie keer over, dan kunnen ze makkelijker knippen", legt René uit. "En ook de aankondi gingen hebben we vaak opnieuw gedaan." De jonge Tholenaar kreeg genoeg vrije tijd om eens een rondje te lopen of wat anders voor zichzelf te doen. Tijdens de reis werden vijf hotels aangedaan. "Eén ervan was wel erg chique, daar was niets aan. Ze schoven de stoel onder je en zo. Maar andere waren wel leuk. Er was er één daar dacht je van buiten dat het gammele hutjes waren met rie ten daken, maar als je binnen kwam, waren het luxe hotelkamers met alles erop en eraan." René moest ook een eigen 'clip' maken. Daarvoor kreeg hij een korte cursus camerabe diening. Hij ziet het werk bij de tele visie wel zitten: "Als je ziet hoeveel snoepreisjes die lui al gemaakt heb ben, lijkt het me best leuk om te doen." In Guatemala is het bepaald niet vre dig. "Er waren heel veel soldaten die met geweren rondliepen. Ik vind die geweren best mooi om te zien, maar niet als ze ermee in de aanslag lopen", zegt René. Sinds Ramiro de Leon Carpio in Guatemala aan de macht is, domineert het leger de straten en de doodseskaders zijn weer actief. Vooral journalisten die zich niet laten omkopen door de regering, worden bedreigd. Op de weg terug naar Nederland, werden ze bij een tussenlanding in Mexico gefouilleerd. Dat gebeurde in ver band met de moord op presidents kandidaat Luis Donaldo Colosio Murieta. "We werden gefouilleerd op wapens en ook de bagage werd onderzocht. Zelfs van suikerkorrel- tjes die onderin een tas lagen, werd gecontroleerd of het geen drugs waren", vertelt René. "Richard en ik hadden een groot kapmes gekocht in Guatemala, maar gelukkig hadden we die in onze handbagage gestopt en die werd niet gecontroleerd." Maar ook op ander gebied is het land niet zo veilig. "We staken op een dag een beekje over dat op dat punt van brak naar zout water over ging. Je kon er goed zwemmen", verhaalt de jonge reiziger. "Toen we bij de gids waren aangekomen die ons verder zou leiden, vertelden we dat we het stroompje waren overge zwommen. 'You are very lucky' zei de man. Het bleek dat er piranha's (zeer bloeddorstige roofvissen, red.) in de beek zwommen." In Chichicastenango maakte René kennis met het geloof van de Guate- malanen. De naam van het dorp met zo'n 3000 inwoners betekent 'Plaats van de brandende bladeren'. Die benaming slaat op de vele rituele vuurtjes die er op straat ontstoken worden en ook breekt er in die omgeving regelmatig bosbrand uit. Het jongeren advies- en informatie bureau (JAIB) gaat het cultureel jongeren paspoort (cjp) verkopen. Het cjp is een Europese kortings kaart voor jongeren tot en met 25 jaar. Die krijgen met de pas kortin gen in theaters, concertzalen, musea, filmhuizen en tenminste zes keer per jaar gratis toegang tot de voorverto ning van een film. De houder van de kortingskaart krijgt ook het CJP- magazine. De pas is te koop bij het JAIB aan de Molenvlietsestraat 11 in Tholen. Het kantoor is geopend op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van half één tot half zes en op vrijdagavond van zes tot acht uur. Herbestrating. Het Thoolse ge meentebestuur denkt voor her bestratingen dit jaar 1.387.650 gulden nodig te hebben. Uit in spectie en schadebeoordeling is gebleken dat voor het opknappen van slechte en zeer slechte straten bij elkaar bijna 2,15 miljoen gul den nodig zou zijn. Een overzicht van werken die de gemeente dit jaar wil uitvoeren, wordt bespro ken in de commissie openbare werken. René van Vossen met zijn vest uit Guatemala bij een spandoek ter verwelkoming. "We zagen op de markt de rituelen van hun geloof en vooral ook van hun bijgeloof. Dat zie je onder ande re in allerlei poppetjes en maskers die ze gebruiken bij de Cofradia, een soort religieus carnaval", legt René uit. "De mensen liggen na zo'n feest bij bosjes stomdronken op straat. En iedereen schijnt dat heel gewoon te vinden, want ze stappen er rustig overheen. In hun geloof is het geoorloofd om je lam te drinken." Het Tros-gezelschap bezocht verder ook nog een offerplaats voor de god Pascal Abaj op een heuvel. René vindt Guatemala wel een mooi land. "Je ziet er heel veel vrolijke kleuren. Het is misschien niet echt toeristisch, maar ik vind het een mooi land en zou er best op vakantie willen. De inwoners zijn erg gast vrij. We waren eens bij iemand in zijn huis en die bood ons een vrucht aan, maar die waren niet te eten én ze stonken. Maar we deden net of we ervan aten en zeiden dat het lek ker was. Daarop kregen we een heel krat met vruchten mee. Die hebben we onderweg maar uit het raam gegooid", vertelt de Tholenaar. "Het ergste vond ik de mensen die dron ken op straat lagen. Bovendien mogen ze er ook wel eens een stel goede hersenen importeren, want erg snugger zijn ze niet. Ze hadden een keer dynamiet onderaan een heuvel tot ontploffing gebracht om grondstoffen te kunnen winnen. En dan zijn ze verbaasd dat er ook van boven iets naar beneden komt. Ze hebben er dan ook erg weinig scho ling. Veel mensen kunnen niet eens schrijven. Op de markt gebruiken sommigen een rekenmachine om de klanten te laten zien wat het kost. Dat er heel veel wordt verkocht, ondervond René aan den lijve. Een vrouwelijke bediende van een bank zei tegen één van de begeleiders van de Tros: "Die jongen heeft mooie ogen, kan ik hem kopen?" Een eige naar van een bar bood later zijn dochter te koop aan. De handel in mensen en organen is één van de problemen waar Guatemala mee kampt. Al met al vond René van Vossen het een erg geslaagd avontuur. De vlucht terug verliep al net zo snel als de heenweg. Even zat de Tholenaar in zijn piepzak. "We mochten de cockpit bezichtigen. Het was donker en mistig. Op een gegeven moment hoorde ik de motor hoger gaan flui ten en ik zag dat er allerlei lichtjes gingen branden. Gelukkig ging alles goed." Het eten was in het Middena merikaanse land niet slecht, alleen de gepureerde bruine bonen en de geitekaas bevielen René niet zo best. In het laatste fax-bericht dat hij naar huis stuurde staat: "Ik heb zo'n zin in een kadetje met echte Hollandse koeienkaas!" Hij heeft er echter wel iets van geleerd: "Je moet blij zijn met alles wat we hier hebben als je ziet waar ze daar van moeten leven. Als je dan terug komt, heb je geleerd dat je de spruitjes ook eens een keer op moet eten." Het Thoolse lid van de Kiwanisclub, Ad van Tilborg beproeft de beddentiller met links hoofd verzorging Ine van Ommen. De Kiwanis-club is een verschijnsel dat oorspronkelijk uit Amerika komt. Het woord kiwanis is indiaans voor: laat zien wie je bent. De clubs zijn groepjes vrienden die proberen zich verdienstelijk te maken in de maatschappij. "Veel mensen denken dat we bij elkaar komen voor een hapje en een borreltje en dat er ver der niets uitkomt. Maar we proberen geld bij elkaar te krijgen door vér koop van geraniums om zo bepaal den projecten te financieren", legde Geluk uit. "We hebben zo al eens een zonnescherm aan gezinsvervan gend tehuis De Annewas in Sint- Annaland gegeven. Ook hielpen we mee om voor de Meestoof een vitri ne te betalen. "Een paar jaar geleden jiadden we een project in het buitenland. In het oosten van Hongarije was er een weeshuis waar voornamelijk zigeu nerkinderen zaten. We kwamen een docent tegen die zelf in het weeshuis opgroeide en er nu werkt als leraar. Hij wilde graag met tien kinderen een gezinsvervangend tehuis oprich ten. Daarvoor was veel geld nodig. Wij hebben toen het project, dat 25.000 gulden kostte, gefinancierd. Een poosje geleden begrepen we dat er in De Schutse een beddentiller nodig was. Maar die kon niet wor den betaald met overheidsgeld. Toen hebben we besloten om dat voor onze rekening te nemen. Ik wens u er veel plezier mee." Namens de drie andere leden A.J.H. van Til borg, P.A.M Baas en C.H. Marke- steijn, gaf Geluk het apparaat aan De Schutse. Het andere Thoolse lid van Kiwanis, fysiotherapeut A.J.H. van Tilborg, kwam op zijn verjaardag naar De De raad voor de gemeentefinanciën heeft een nieuwe verdeelsleutel gemaakt voor het fonds. Uitgangs punt is dat het totaalbedrag hetzelf de blijft, maar dat het anders over de gemeenten wordt verdeeld. "De voorgestelde verdeling is rechtvaar diger. En anders dan in een eerder plan profiteren er niet alleen de gro te steden van", zegt Van Schetsen. Van de Zeeuwse gemeenten krijgen er elf samen ruim 7 miljoen gulden extra, terwijl 18 andere totaal 15 miljoen minder krijgen. Voor Tho len komt de berekening uit op 756.483 gulden erbij, voor Sint-Phi- lipsland op 145.260 gulden. Van Schetsen verwacht de invoering van het nieuwe systeem niet voor 1997 of 1998. Tot die tijd zal het dan ook niet van invloed kunnen zijn op de tekorten in de meerjarenraming van de gemeente. En omdat de ver anderingen voor sommige gemeen ten groot zijn (zo gaan Borsele, Ter- neuzen en Oostburg er ieder zo'n drie miljoen gulden op achteruit), zal er waarschijnlijk een afbouwre geling van een jaar of vijf komen. "Dus pas in 2002 of 2003 krijgen we het volledige bedrag erbij." Dat zal dan een lager bedrag zijn dan het genoemde, als gevolg van de samen voeging van Tholen en Sint-Philips- land. In de overgangsperiode zou het extraatje voor de gemeente jaarlijks 1,3 ton zijn, rekent Van Schetsen voor. Hij wijst erop dat de bestaande uitkering uit het gemeentefonds over de periode 1994-1998 nog door overheidsbezuinigingen getroffen kan worden. Inwonertal, oppervlakte, verdeling land en water en het aantal panden zijn de criteria die nu de hoogte van de uitkering bepalen. In de begro ting voor dit jaar heeft Tholen 18.066.000 gulden geraamd en Sint- Philipsland 2.284.305 gulden. Voor de nieuwe criteria heeft de raad voor de gemeentefinanciën gekeken naar het uitgavenpatroon van gemeenten. Het gemiddeld inkomen per hoofd van .de bevolking, het aantal uitke ringstrekkers, het aantal oude gebouwen en de hoogte van de onroerende zaakbelasting gaan een rol spelen. Voor Tholen en Sint-Phi- lipsland levert dat een positief saldo op. Wethouder Van Schetsen beves tigt dat het gemiddeld inkomen op Tholen laag is, ondermeer doordat er weinig vrouwen een baan hebben. Dat ook het aantal uitkeringstrek kers meetelt, betekent dat een gemeente die investeert in werkge legenheid eigenlijk zichzelf straft. De opzet is dat nog het huidige kabi net een voorstel naar de Tweede Kamer stuurt. Schutse om de overhandiging mee te maken. Onder het toeziend oog van de bewoners van het bejaarden tehuis demonstreerde hoofd verzor ging W.M. van Ommen-de Wit het nieuwe apparaat. Van Tilborg speel de voor patiënt. "Het is vooral een verlichting voor het personeel. Je hoeft niet meer zo te bukken", zei mevr. Van Ommen. "En als je dat wel vaak moet doen, kom je bij dhr. Van Tilborg terecht." Ze bedankte Kiwanis met de belofte dat er weer veel geraniums gekocht zullen wor den. De 'bedcarrier' is een metalen onder stel op wielen dat via een voetpomp het bed omhoog krikt. "Vroeger zet ten we de bedden wel eens op klos sen", vertelt mevr. Van Ommen. "En dat was wel handig voor het perso neel, maar de bewoner kon er vaak niet meer uit komen." Met dit cadeau heeft De Schutse nu twee beddentillers. De bezwaren van de tegenstemmers richtten zich er vooral op, dat pro centueel de prijs van de industrie- grond méér stijgt dan die voor grond voor woningbouw. Maar wethouder P. van Schetsen was niet onder de indruk; schermen met percentages houdt volgens hem geen steek als je ziet dat de grondprijs voor woning bouw drie keer die van industrie- grond is. De grond op industrieter reinen kost nu tussen 27,50 en 42,50 gulden, terwijl iemand die een huis wil bouwen tussen 94,27 en 120 gul den moet betalen. "U probeen met een simpele reken- truc de grondprijzen scheef te trek ken", verweet CDA'er M.A. van Beek het college van burgemeester en wethouders. "Dat is slecht voor Veertig tot vijftig vrijwilligers hou den de afdeling Tholen/Sint-Philips- land van de Algemene Nederlandse invalidenbond (Anib) op de been. Voorzitter F. Janmaat zei dat zater dag in Stavenisse, waar de algemene ledenvergadering met aansluitend paasbingo op het programma stond. Volgens Janmaat is er geen enkele Anib-afdeling die zoveel organiseert voor de leden, maar dat komt door het grote ledental: 264. De vrijwilli gers kwamen ter sprake doordat kas- commissielid K.J. Boogaart op merkte dat de braderievrijwilligers erg goedkoop waren. "Daarom krij gen ze elk jaar een boterletter", zei Janmaat. Overigens stelde hij vast dat het afgelopen jaar minder men sen op de braderie hielpen dan voor heen. Er werden zo'n 2000 loten minder verkocht en dat scheelt al gauw 1000 gulden. Niettemin werd 1993 afgesloten met een batig saldo van 1002 gulden. "We hebben zitten potten. Maar dat moet ook, want overal wordt op de subsidies gekort", aldus de voorzitter. De terugloop op de braderieën zal merkbaar zijn op de kerstmiddag. Om deze betaalbaar te houden, zal uit de afdelingskas niet langer geld worden bijgepast op de consumptie prijs. Ook wordt voor de jaarlijkse reis geen tweede bus ingezet, als deze niet vol is. In het bestuur ontstond een vacature doordat L. Prins uit Tholen zijn functie neerlegde. "Jammer, want hij was al zowat vanaf de oprichting bestuurslid", zei Janmaat. "Maar hij had het veel te druk om nog aan te blijven." Een opvolger wordt nog gezocht. In de kascommissie werd dhr. Van der Werf opgevolgd door dhr. Appels. Na het huishoudelijk gedeelte wer den enkele ronden bingo gespeeld en een verloting gehouden. de werkgelegenheid. Heeft dan nie mand in de gaten dat door uw voor stel de 'huidige en toekomstige bedrijven kansloos gemaakt wor den." Van Beek noemde het dek kingsplan van zijn eigen wethouder realistischer; Versluys wil de grond prijs voor industriegrond óók verho gen, maar dan met een gulden. Bouwgrond voor huizen zou echter 2,75 gulden duurder moeten worden en ook zou 15.000 gulden uit de recreatiepot bijgepast moeten wor den. Ook Hoek wilde de industriegrond ontzien, omdat nog onlangs is vast gesteld dat de werkgelegenheid op Tholen gestimuleerd moet worden. "Uw voorstel werkt contra-produk- tief." De voorgestelde wijze van financie ren van een ambtenaar stond P. van Belzen (RPF/GPV) al evenmin aan, maar hij ging node akkoord omdat hij geen alternatief kon aanreiken dat niet ergens anders pijn zou ver oorzaken. De PvdA had er bij mon de van A. den Haan geen moeite mee en SGP'er K.A. Heijboer vond dat het voorstel nuchter bekeken moet worden. "De uitgifte van de grond en de bedrijvenacquisitie doen we zelf en daar hangt nu een maal een prijskaartje aan. Een ande re oplossing zou zijn om een pro jectontwikkelaar in te schakelen; maar wat zal dan de grondprijs zijn?" Van Schetsen wees erop, dat.de industriegrond op Tholen de goed koopste blijft in een grote regio. "Dat wij het beleid zouden nekken door een verhoging met twee gul den, zoals Van Beek zegt, daar heb ik grote moeite mee." De wethouder zei dat zichtbaar gemaakt moet wor den waar de kosten gemaakt worden en hij wees er de tegenstanders op dat duurdere woningbouwgrond de inwoners óók raakt. "Onze financiële mogelijkheden worden minder. Alternatief zou zijn om voor het betalen van de ambte naar de onroerende zaakbelasting te verhogen", merkte Van Schetsen op, maar daar gingen CDA en VVD niet op in. Het gedeelte van de Langeweg in de Oud-Vossemeerpolder dat bij de woonkern Tholen wordt gevoegd, krijgt de naam Welgelegen. Dat zul len burgemeester en wethouders de gemeenteraad voorstellen. De twee zijwegen die vanaf het gelijknamige industrieterrein op de weg uitkomen zouden Ambachtsweg en Energie weg moeten gaan heten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19