Terugval CDA baart bijzonder onderwijs zorgen Hulp voor bejaarden en kerk in Roemenië Onderhoudspot voor monumenten blijft wenselijk Plattelandsvrouwen St.Philipsland huldigen vijf leden bij jubileum Twijfels over de afzet van compost 'Zélf iets doen waardevoller dan een acceptgiro invullen' Harriët en Jacobine bouwen medische post in Bolivia Gemeente gevraagd om container voor drankverpakkingen Donderdag 31 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT SGP-studievereniging over discriminatie Voor de SGP-studievereniging Calvijn heeft de jurist LJ. Molenaar, verbonden aan de Raad van State, een inlei ding gehouden over de wet algemene gelijke behande ling. Hij ging in op de vragen of streven naar gelijkheid dan wel ongelijke behandeling verkeerd is en hoever ongelijke behandeling tegengegaan mag worden. Allochtonen SPIJKERS Vier koren Gemeenteraad trekt boetekleed aan Het ziet er naar uit dat RPF/GPV en SGP bij de eerstvol gende begrotingsbehandeling met een voorstel gaan komen om een gemeentelijke pot te maken voor groot onderhoud aan monumenten. Dat bleek maandag tijdens de raadsvergadering, waar een subsidieverzoek van de kervoogdij van de hervormde gemeente Tholen werd afgewezen. De vergaderzaal van dorpshuis De Wimpel in Sint-Phi lipsland werd woensdagavond bezet door vrouwen; plat telandsvrouwen. Vijftig leden vierden het 60-jarig bestaan van hun afdeling van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen. Voorafgaande aan een terugblik op de afgelopen zes decennia werden vijf dames gehuldigd voor hun langdurig lidmaatschap Acties Cactus Waarderende woorden "Kan in een land met een mestoverschot de afzet van compost winstgevend zijn?" Die vraag stelde mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA) maandag in de Thoolse gemeenteraad. Wethouder J. van der Jagt moest toegeven dat het aanvankelijke optimisme al behoorlijk is getemperd. Op dit moment wordt gedacht aan een kos tendekkende verwerking, zelfs dat het iets mag kosten. De compost is het eindprodukt van het groente-, fruit- en tuinafval (gft), dat vanaf september in Zeeland geschei den van het andere huisvuil zal worden opgehaald. Huisvuil scheiden vanaf september Rolemmers Voorlichtingsbus Het avontuur zit haar wel in het bloed. De 19-jarige Har riët van Nieuwenhuijzen uit Anna Jacobapolder gaat deze zomer voor de tweede keer naar een Derde-Wereld land. Vorig jaar bezocht ze de Dominicaanse Republiek in Midden-Amerika. Nu zoekt ze het iets zuidelijker, in Bolivia. Maar Harriët gaat niet alleen. Ze wist ook de 17- jarige Jacobine van Doesburg uit Sint-Philipsland te strikken. Zij gaan, in een groep van 40 jongeren, een medische post bouwen in een plaatsje in de streek San Julian. De vocalgroep Rejoice, waar beide dames lid van zijn, geeft ook nu weer een benefietconcert samen met drie andere koren. Tijd en geld Dankbaar Concert 11 Molenaar stelde dat alle mensen van nature gelijk zijn, omdat iedereen door God geschapen is. "Hij wil dan ook dat we Hem alleen zullen die nen en onze naasten liefhebben als onszelf." Dit geldt, aldus Molenaar, op alle terreinen van het leven. We mogen onszelf niet boven anderen zetten. De door God gegeven wetten worden, zo betoogde de jurist, in de media verkeerd uitgelegd. Van nature gaan mensen hun eigen weg, maar God kan zich een volk toeëigenen, dat vervolgens in Zijn wegen gaat wandelen. "Toch is dit geen ongelijke behandeling ten opzichte van de andere mensen die hun eigen gang blijven gaan. God heeft de almacht om de ene mens te redden en de andere niet, omdat Hij de mens geschapen heeft." Maar de onbekeerde mens wordt niet vrijge sproken van zijn verantwoording voor God. Molenaar haalde voorbeelden aan, waaruit blijkt dat de geredde mens zijn naaste ook goed moet behande len. Als het over discriminatie gaat, moet naastenliefde boven eigenlief de gesteld, en de naaste rechtvaardig behandeld worden. Op de vraag of we zelf aanleiding gegeven hebben tot discriminatie, is volgens Mole naar het antwoord: ja, want we zijn De familie J.L. Noom uit Scherpe- nisse stuurt half mei weer een vrachtwagen met hulpgoederen naar Roemenië. Er kunnen onder meer kleding, schoenen en levensmidde len worden ingeleverd. De spullen zijn bestemd voor het christelijke bejaardentehuis Filadelfia in de plaats Salard. In een brief aan de familie Noom dankten de bewoners van het tehuis de Thoolse bevolking voor de geboden hulp. Noom zet ook een actie op om de Hongaars Gereformeerde Kerk in Salard te helpen. Op 7 en 8 mei worden daar de nieuwe pastorie en de gerestau reerde kerk officieel in gebruik genomen. Maar de kerk'zit nog met een financiële last. Giften voor de actie kunnen worden gestort op bankrekening 34.02.31.777 of giro 30.30.76 van de Rabobank in Sint- Maartensdijk ten name van Actie Hulp Roemenië. De inleveradressen voor de spullen zijn: J. Overbeeke, Schoolstraat 10 in Sint-Annaland; J.P. Dorst, Hogeweg 26 of B. Fran ke, Kon. Julianastraat 13 in Sint- Maartensdijk; B. de Ruiter, Molen dijk 20 of A. Smits, Kerkstraat 9 in Stavenisse; W.M. van Burgh, Grindweg 46 of J. Deurloo, Jonk heer v. Vredenburchlaan 87 in Tho- len; K.H. Elenbaas, Schoolstraat 4 in Poortvliet. Familie Noom tel. 01666-2880. ook schuldig aan alle geboden. "Er is wel veel vermaning, maar zelf beleven we het te weinig." Door de aanwezigen werd onder meer gevraagd hoe we tegenover allochtonen moeten staan. "We moeten ze niet verachten, maar bedenken dat ook zij een ziel hebben voor de eeuwigheid. Evenals de autochtonen is het voor de allochto nen nodig dat ze tot God bekeerd worden", aldus Molenaar. Over de positie van de vrouw binnen de par tij zei de jurist, dat de vrouw haar man met raad en daad terzijde moet staan. Ze heeft dus een adviserende, maar geen regerende taak. Voorzitter Duvekot ging aan het begin van de bijeenkomst in op de groei van de SGP, ondanks de eer dere negatieve publiciteit. De voor spelde terugval van het CDA maakt hem bezorgd over de toekomst van het bijzonder (christelijk) onderwijs. Duvekot opende de avond, die werd gehouden in Sint-Annaland, met het laten zingen van Ps. 68:11 en lezen uit Rom. 118 en verder, en gebed. SNEL EN VEILIG BRUIN MET UW EIGEN ZON IN HUIS Diverse opstellingen in onze showroom aanwezig Aan het benefietconcert voor de reis van Harriët van Nieu- wenhuijzen en Jacobine van Doesburg werken vier kóren mee: de vocalgroup Rejoice uit Sint-Philipsland onder leiding van Mario Riedijk, de koren Canticum en Immanuel uit Tholen en Crescendo uit Kruiningen alledrie onder lei ding van dirigent Izaak Rie dijk. De koren zingen in totaal dertig liederen. Immanuel, Canticum en Crescendo zingen samen: Tolite hostias' van C. Saint-Saens en 'Jerusalem, my glorious home' van Lowel Mason. Rejoice neemt twaalf liederen voor zijn rekening waaronder: This little light of mine, Jezus leeft in eeuwig heid van Charles Groot en Psalm 150. Het concert begint om half acht in dorpshuis De Wimpel aan de Eendrachtstraat in Sint-Philipsland. Vijf leden van de 60-jarige St. Philipslandse Bond van Plattelandsvrouwen werden gehuldigd wegens hun langdurig lidmaatschap. Mevr. M. Verwijs-van Oeveren is van het gehuldigde vijftal het langst lid. Ze kwam in 1940 bij de platte landsvrouwen. Mevr. L. Hiemstra- Noorthoek werd vijf jaar later lid en de dames G. van Dijke-van Nieu- wenhuijzen en B. Klompe-Krepel kwamen er in 1948 bij. Van de vijf is alleen mevr. I. Rijstenbil-van Nieuwenhuijzen nog geen 45 jaar lid. Het scheelt maar één jaar want ze werd lid in 1950. Presidente mevr. R. Timmers-Punt feliciteerde de dames en ze kregen allemaal een corsage opgespeld. In 1930 werd de landelijke 'bond van boerinnen en andere platte landsvrouwen' opgericht. Amper vier jaar later zag de afdeling Sint- Philipsland het licht. Mevr. Klom pe-Krepel vertelde erover: "In die jaren was er behoefte aan ontspan ning. In 1933 gingen een aantal vrouwen van Sint-Philipsland naar de afdeling in Tholen. Maar de ver bindingen waren niet zo best en een rijbewijs hadden de dames toen nog niet. Dus werd begin 1934 de afde ling Sint-Philipsland opgericht. Eerst viel ze nog onder het bestuur van Tholen, maar na vier maanden begeleiding, werd de afdeling in juli 1934 zelfstandig. Het eerste bestuur werd gevormd met mevr. N. Stols- Zandee als presidente." Op dit moment heeft de afdeling 55 leden en het bestuur bestaat uit voor zitster mevr. R. Timmers-Punt, secretaris mevr. C. van Splunter- Noorthoek, tweede secretaris mevr. A. de Graaf-Oosterwaal, penning meester* mevr. P. Boudeling-den Hartog en mevr. I. van Nieuwen- huijzen-Vogelaar. De afdeling telde bij de oprichting 24 leden en de contributie bedroeg ƒ1,25. De bijeenkomsten werden gehouden in café De Druiventros bij de familie Rijstenbil, soms zelfs in de huiskamer. Vooral demonstraties waren in trek, maar ook lezingen en boekbesprekingen kwamen aan de orde. Al doende leerden de dames veel nieuws. "We wilden op gelijke voet staan met de stadse vrouwen", zei mevr. Klompe. De plattelandsvrouwen moesten hun activiteiten noodgedwongen twee keer onderbreken. De eerste keer was tijdens de tweede wereldoorlog. Pas in november 1945 kon men de draad weer oppakken om in februari 1953 door de watersnoodsramp weer tot stilstand te worden gebracht. Maar nog in april van dat jaar konden de bijeenkomsten weer worden hervat. E)e bond hield veel acties voor zowel de eigen kas als voor anderen. Zo werden er oliebol len gebakken ten bate van een vaan del voor de muziekvereniging. En toen de muzikanten nieuwe unifor men nodig hadden, sprongen de plattelandsvrouwen van Sint-Phi lipsland wederom bij. In 1959 werd het zilveren jubileum gevierd. Voor die gelegenheid werd een toneelstuk ingestudeerd met behulp van een paar echtgenoten. Die werkten mee en zo werd het stuk 'Het huis van licht en schaduw' opgevoerd. "We konden overigens altijd een beroep doen op de heren en met name die van de ZLM", zei mevr. Klompe. Niet alleen voor zichzelf was de afdeling actief. De vrouwen waren ook bezig in de samenleving. Zo ontstond uit het in 1964 opgezette 'beter bewegen' de gymnastiekver eniging De Flippers. De bridgeclub is ook nog steeds actief en het orga niseren van het bejaardenreisje is inmiddels overgenomen door de commissie ouderenbeleid. "In zestig jaar hebben we hoogtepunten gekend en we hebben onze grenzen verlegd. Maar dat alles steeds met saamhorigheid en vriendschap", zei voorzitster mevr. Timmers. Ze ver geleek de afdeling met een cactus. "Ik hoop dat we elkaar nog vele jaren lang mogen prikkelen tot meer ontplooiing." Dat hoopte ook mevr. A. Wester- veld-Hoogendoom die net terug kwam van een driedaagse cursus in Bom. "We zijn een kritische bond die, waar dat nodig is, actie onder neemt. Wist u dat u lid bent van een bond met 77.000 leden?", vroeg mevr. Westerveld aan de aanwezi gen. "Daarmee zijn we de grootste vrouwenorganisatie in Nederland. Met zoveel leden moeten acties dan ook wel effect hebben. We zijn nu aan het thema 'kritisch consumeren, duurzaam produceren' begonnen. In 1995 worden de resultaten bekend gemaakt. Het moet lukken, zoals ook de glasbak destijds door toe doen van de plattelandsvrouwen tot stand is gekomen. We hebben nu een brief aan de gemeente gestuurd met de vraag om een aparte contai ner voor kartonnen drankverpakkin gen.' Mevr. Westerveld noemde de plat telandsvrouwen 'een unieke bond' en zei trots te zijn op haar lidmaat schap. "Vele vrouwen zijn ons voor gegaan en ik hoop dat er nog veel zullen volgen." Na haar woorden werd het officiële gedeelte besloten en trad het duo De Kattebel op, bestaande uit Ans en Rinie Schilders uit Kapelle. Zij zongen liedjes over vrouwen. De melodietjes waren soms wel zeventig jaar oud. Het openingsnummer was een nummer van de, vooral bij ouderen, bekende zanger Koos Speenhof. Later had den de dames nog de gelegenheid om een collage te bekijken van oude foto's van de plattelandsvrouwen. SGP'er K.A. Heijboer kreeg welis waar steun van RPF/GPV en CDA toen hij burgemeester en wethou ders vroeg om een verordening op te stellen, maar burgemeester H.A. van der Munnik sputterde tegen. Op dit moment is er geen geld en er moet nog worden afgewacht hoe de tus senbalans van het rijk uitpakt voor de gemeente. "Tot dan kan ik alleen maar terugverwijzen naar ons voor stel." Daarin staat dat er geen Thool se onderhoudssubsidieregeling is, er geen ruimte is voor eenmalige bij dragen noch perspectief op een blij vende financiële verplichting. En een regeling maken terwijl er geen geld voor is, daarvoor voelde de burgemeester niet. "Als u geen voor werk doet, blokkeert u bij de begro tingsbehandeling onze besluitvor ming", reageerde Heijboer. In maart vorig jaar is over een onderhoudsfonds uitvoerig gespro ken. De burgemeester zei toen dat de raad bij de begrotingsbehande ling maar met voorstellen moest komen. Wat dus niet gebeurde. Ver geten, zo bleek maandag. PvdA, CDA en SGP trokken het boete kleed aan. Maar de hervormde kerk in Tholen schoot er weinig mee op. Alle fracties moesten toegeven dat er op dit moment geen geld is, zodat het subsidieverzoek noodgedwon gen moest worden afgewezen. G.J. Hoek (VVD) merkte op, alleen te willen subsidiëren wanneer de kerk ook voor andere doeleinden openge steld wordt. En M.A.J. van der Lin de (PvdA) zei dat de gemeenschap - via subsidie van rijk en provincie - al 70% in de onderhoudskosten bij draagt. P. van Belzen (RPF/GPV) stelde vast dat de raad enkele jaren geleden de Grote Kerk het etiket opplakte 'beeldbepalend monument dat behouden moet worden', maar er vervolgens geen financiële conse quenties aan verbond. "Wat is dan de waarde van zo'n uitspraak?" Het raadslid betoogde dat het beleid op het terrein van de monumentenzorg zich steeds meer richt op onder houdsbijdragen, omdat restauraties onbetaalbaar dreigen te worden. In die zin pleitte hij voor een gemeen telijk fonds. Borsele, Middelburg, Zierikzee en Reimerswaal werden door Van Belzen opgesomd als gemeenten die iets dergelijks ken nen. Reimerswaal stopt er jaarlijks 15.000 gulden in. "En Tholen heeft waarderende woorden; op zichzelf ook niet weg", aldus Van Belzen. De vergelijking met andere gemeen ten stond de burgemeester niet aan, omdat dan alle regelingen erbij betrokken zouden moeten worden. "Van wat wij aan rijksgeld krijgen voor het opknappen van gemeente lijke monumenten, stellen we een groot deel beschikbaar voor particu lieren." Bovendien mag van de rijks bijdrage voor restauraties niets wor den uitgegeven aan groot onder houd, aldus de burgemeester, die volhield dat het maken van een rege ling zonder financiële dekking niet kan. W.C. van Kempen (CDA) kon ook nog niet zeggen hoe er geld beschik baar moet komen, maar Heijboer stelde dat zijn fractie best bezuini gingsvoorstellen zal kunnen vinden. Dat wordt dus een politieke beslis sing, zoals Van Belzen opmerkte. Van der Linde hield zich op de vlak te: "We zouden moeten bezien wat de mogelijkheden zijn. Het instellen van een fonds kan er daar een van zijn." De raad van de nieuwe gemeente Tholen zal er op terug moeten komen. In een brief aan de Zeeuwse Milieu federatie (ZMF) schrijft het gemeentebestuur dar de behoefte van burgers om compost af te nemen niet groot lijkt. Voor toepassing door de gemeente ziet Tholen even min mogelijkheden; maai- en plant soenafval zal juist voor een jaarlijk se produktie van 300 tot 400 m3 compost zorgen. De ZMF wordt aangeraden de landbouw te interes seren voor de compost. Maar die staat evenmin te trappelen. Het hoofdbestuur van de ZMO ont raadt de leden zelfs het gebruik van gecomposteerde gft en zuiverings slib. De aanwezigheid van vervuilende stoffen in de compost kan namelijk nadelige gevolgen hebben voor de afzet van produkten, óf in de toe komst verkoop van de grond belem meren wanneer geen schone-grond- verklaring wordt afgegeven. In de raadsvergadering ging G.J. Hoek (VVD) op dit laatste punt in. Er zijn in den lande al partijen compost aan getroffen met een te hoog gehalte aan zware metalen. De opmerkingen over de compost werden gemaakt naar aanleiding van het voorstel om op Tholen de gescheiden inzameling van het huis vuil in te voeren. De inwoners zul len twee rolemmers voor de deur krijgen: een groene van 140 liter voor het gft-afval en een grijze van 240 liter voor de rest. Wekelijks komt de vuilniswagen langs, waar bij de emmers beurtelings geleegd worden. "Is dat, met name in de zomerperio de, verantwoord voor de volksge zondheid?" wilde Hoek weten. De wethouder verwachtte weinig pro blemen, omdat het een landelijk aanvaard systeem betreft. Mevrouw Deurloo haakte erop in door te wij zen op de beestjes die door de rot tende etensresten worden aangetrok ken. "Deponeer bij warm weer de resten in de container die het eerst geleegd wordt", adviseerde Van der Jagt, daarmee (onbewust?) de hele opzet van de gescheiden inzameling ondergravend. Om de nieuwe manier van huisvuil verwerking - waarmee de hele raad instemde - te laten slagen, is een mentaliteitsverandering bij de bevolking nodig, vond M.A.J. van der Linde (PvdA). Hij zei dat het van cruciaal belang is dat de gemeente goed omgaat met knel punten die zich zonder twijfel zullen aandienen. "Uitgangspunt moet blij ven dat de hoeveelheid afval wordt teruggedrongen" merkte P. van Bel zen (RPF/GPV) op. Meerdere fracties vroegen om een goede voorlichting. Die komt er, verzekerde Van der Jagt. Daarin worden bijvoorbeeld afwijkingen van de standaard-containers meege nomen. Inspraakavonden en zelfs een Zeeuwse voorlichtingsbus wor den mogelijk ingezet om de bevol king te doordringen van de nood zaak om het afvalprobleem aan te pakken. ■R Harriet van Nieuwenhuijzen en Jacobien van Doesburg. Jacobine van Doesburg voelde zich wel aangesproken door de werkreis van Harriët. Ze besloot daarom dit jaar mee te gaan. Ze wilde graag naar Afrika, maar Harriët zag dat nog niet zo zitten: "Er is geen echte reden waarom ik niet naar Afrika zou willen, maar Zuid-Amerika trekt me meer. Misschien zal ik nog wel eens naar een Afrikaans land gaan. Wie weet?", legt ze uit. Hoe wel ze dus vorig jaar ook al naar een arm land ging om er schoollokalen te bouwen, is deze reis toch weer anders. "Het is een ander volk met een andere cultuur", menen de dames. Bolivia is een land in het midden van Zuid-Amerika. Er zijn weinig belangrijke grondstoffen te halen, behalve wat tin en ijzererts in het uiterste zuidwesten. En een groot deel van de bevolking is straatarm. Het land grenst aan Peru en Chili in het westen, Paraguay in het zuiden en Brazilië in het oosten en noorden. De hoofdstad, La Paz, ligt in het westen in het hooggebergte vlak bij het Titicacameer dat op de grens ligt tussen Bolivia en Peru. De twee Sint-Philipslandse dames gaan naar San Julian op het platteland. Het ligt een paar honderd kilometer ten oos ten van de stad Santa Cruz die in het centrum van het land ligt. San Julian ligt vrij dicht bij de Braziliaanse grens. Het gebied van San Julian telt veel dorpjes. Eén daarvan wordt bevolkt door de Quecha-indianen die er in de jaren zestig heen trokken in de hoop op een beter leven. In dat dorp wordt de medische post gebouwd. Twee inwoners zijn opgeleid om het kliniekje te bemannen. World Ser vants Europe heeft het plan opgezet. De organisatie heeft meer van der gelijke bouwprojecten over de hele wereld. Groepen jongeren uit Euro pa en Amerika geven zo een deel van hun vrije tijd aan de hulp aan de arme bevolking. Jacobine heeft er zin in: "Het lijkt me leuk en interessant. Vooral het samenwerken met de plaatselijke bewoners. Later wil ik graag een paar jaar mee met Artsen zonder grenzen of zoiets." Jacobine zit nu nog in de vierde klas van de havo op de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom. Harriët is tweede jaars studente verpleegkunde in Vlissingen. Beide studenten hebben er wel het een en ander voor over om de reis te maken. Zo moeten ze bijvoorbeeld bij elkaar 6600 gulden zien te vin den voor de reis, verblijfskosten en een gedeelte van het bouwmateriaal. Maar ook geven ze er hun vrije tijd voor. "De plaatselijke kerk heeft om hulp gevraagd bij het bouwen van de medische post", zegt Harriët. "Het is in het begin ook best moei lijk, want de mensen zien je als een toerist die wel eens zal laten zien hoe het moet. Maar als ze later ont dekken dat je werkelijk wilt helpen, zijn ze heel enthousiast. Je kunt zo tenminste echt iets doen. Dat geeft een veel beter gevoel dan wanneer je weer eens een acceptgiro invult. Je ziet zoveel collectes en gironum mers op je afkomen, dat je er op een gegeven moment even genoeg van hebt. Het is misschien erg, maar het is wel waar. En als je echt zélf iets kunt doen, is dat veel waardevoller." Jacobine is het daar helemaal mee eens: "Ook voor de sponsors en degenen die geld geven, is het veel leuker als je achteraf gelijk iets kunt laten zien en vertellen over wat er precies met het geld is gebeurd." Harriët vond het ergste van haar vorige reis het verschil tussen rijk en arm. "Aan de weg zie je dan een enorm huis van een tandarts en pal ernaast staat een klein krotje. Dat is gewoon niet te geloven. Aan de kust van de Dominicaanse Republiek had je ook veel vakantiehuizen van Amerikanen." Jacobine Vult dat aan: "En die arme mensen zijn meestal veel gelukkiger dan de rijke. Ze zijn erg gastvrij en ik denk dat ik als ik terugkom veel dankbaarder ben voor wat we hier allemaal hebben. Ze leren jou veel meer dan jij hen kunt geven." Het staat vast dat Harriët volgend jaar niet meer gaat. Ze moet dan sta ge lopen en heeft er geen tijd voor. "Maar als ik een baan heb, zou ik het misschien ook niet meer doen. Ik ga dan misschien ook nog wel eens met Artsen zonder grenzen mee." Dat is ook Jacobine van plan. Maar of ze nog een keer met de World Servants meegaat, hangt van deze reis af. "Als het me bevalt, doe ik het mis schien nog wel eens." Om het benodigde geld bij elkaar te krijgen, hebben de Sint-Philipsland se avonturiers bedrijven aangeschre ven. "Het gaat echt boven verwach ting goed", zegt Harriët. "Veel bedrijven hebben gereageerd en ook mensen uit de kerk. Als je aan de inzameling begint, denk je: wat een hoop geld. Maar als je eenmaal bezig bent, gaat het eigenlijk nog best hard. Om het bedrag helemaal rond te krijgen, wordt een benefiet concert georganiseerd. Harriët deed dat vorig jaar ook, maar toen viel het wat tegen. "Ik hoop dat er nu meer mensen komen", zucht ze. Op 8 april om half acht treedt daarom in dorps huis De Wimpel in Sint-Philipsland de vocalgroup Rejoice op onder lei ding van Mario Riedijk die onlangs de dirigeerstok van het gospelkoor opnam. Daarnaast verlenen ook de koren Immanuël en Canticum uit Tholen en Crescendo uit Kruiningen hun medewerking. Deze drie koren worden gedirigeerd door I. Riedijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11