Zuinige administrateur in het duurste hotel van Nederland Zilveren speld voor scheidend voorzitter van fruittelers Tholen Zeven mille voor Sgakel Zilveren jubileum van veelzijdige Peter Moerland Kerk luistert naar boeren en arbeiders Eendenkooi wordt groter en mag peil hoog houden Vergadering Philadelphia druk bezocht Arbeidsbureau biedt baan in de luchtmacht RVJC K E IM Van den Berge: 'Ik dacht dat dit voor oude mannen was' Tëlfeens Rabo krijgt week langer voorbereiding Werkloosheid neemt af op St.Philipsland Donderdag 24 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Op zijn werk is hij zuinig en sober. Daarom vond direc teur J.P. Moerland van het gelijknamige aannemingsbe drijf in St. Annaland het een goed idee, dat administra teur Peter Moerland (42) ter gelegenheid van zijn zilve ren dienstverband met zijn vrouw Addy en vijf kinderen verwend wordt in het duurste hotel van Nederland: het Amstel hotel in de hoofdstad. Bovendien kreeg hij de zil veren erepenning met oorkonde van de Nederlandse ver eniging van wegenbouwers. Vraagbaak 679.- VOORJAARSPRIJS 499.' Voortrekkersrol Markt trekt aan Fruitteler Kees van den Berge uit Tholen zorgde donder dagavond in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet voor een pri meur. Als scheidend voorzitter van de afdeling Tholen van de Nederlandse Fruittelersorganisatie (NFO) kreeg hij de zilveren NFO-speld uit handen van secretaris P. Alkema. Het was de eerste keer in de geschiedenis van de afdeling dat iemand een dergelijke onderscheiding kreeg. "Ik dacht dat zoiets alleen voor oude mensen was", was de eerste reactie van Van den Berge. Tropenjaren Armenhuis en sombere stemming Reclamebord moet weg Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Jubilaris Peter Moerland en zijn vrouw. In de foyer van de Wellevaete was het maandagmiddag een hele druk te. Vier generaties Moerland waren bij elkaar met opa Johannes en vader Kees als de pioniers van het aanne mingsbedrijf, de dertig personeels leden, oud-medewerkers, vertegen woordigers van gemeentewerken Tholen en mede-bestuursleden van WIK. Op 17-jarige leeftijd werd Peter Moerland voor de leeuwen gegooid. Hij werkte na zijn mulo-opleiding een halfjaar bij boekhandel Van der Kreek in Bergen op Zoom, toen opa Joh. Moerland hem riep om de administratie op poten te zetten. De vorige boekhouder was in verband met ziekte vertrokken. "Een nieuwe lente, een nieuwe boekhouder, moet opa 21 maart 1969 gedacht hebben", zei de huidi ge directeur J.P. Moerland. Hij her innerde eraan, hoe zijn broer Peter in een zeer moeilijke periode begon. "Na de bestedingsbeperkingen van de jaren zestig, belandde je op kan toor in een boekhoudig en financieel dieptepunt. Mede door het koelbloe dig en resoluut optreden van opa. De onlangs opgerichte werkgroep Noord-Zeeland van de dienst in de industriële samenleving vanwege de kerken (Disk) wil zich gaan buigen over de problemen van de land bouw. Jaarlijks organiseert Disk een 'Zondag van de arbeid' over een actueel thema. Dit jaar is gekozen voor de problemen in de zorgsector. De werkgroep Noord-Zeeland (Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland) heeft echter beslo ten zich meer te richten op de land bouw. Disk is ooit begonnen als ondersteuning voor ontslagen indus triearbeiders. Nu is het werkterrein breder geworden. De werkgroep organiseert op 10 mei een bezoek aan het agrarisch bedrijf van de familie P. Timmers aan de Zuiddijk in Sint-Philipsland. Maximaal vijf tien mensen van kerken in Noord- Zeeland kunnen zich opgeven om mee te gaan. Zij krijgen dan een rondleiding en een presentatie van het bedrijf. Disk kan ondersteuning bieden aan coöperaties en de over heid om problemen onder de aan dacht te brengen en eventuele oplos singen aan te dragen. Mevr. C.M. van Nieuwenhuijzen uit Sint-Phi lipsland voert het secretariaat van de werkgroep Noord-Zeeland. Op 7 mei wordt een bezoek gebracht aan de familie Geluk in Bruinisse. Voortaan worden vacatures bij de koninklijke luchtmacht op een speciaal informatiebord in het ar beidsbureau opgehangen. Werk zoekenden kunnen dus nu ook via het arbeidsbureau in het leger. Jaarlijks komen er zo'n 1000 functies vrij voor mensen tussen de 16 en 26 jaar. De regio Zeeland is één van de eerste waar de banen op deze manier worden aangebo den. Bij de sollicitaties moeten de werkzoekenden er wel rekening mee houden dat ze als beroepssol daat uitgezonden kunnen worden naar landen in oorlog. Er zijn drie beroepsgroepen in de luchtmacht: specifieke beroepen zoals lucht verkeersbeveiliging, bewaking en gevechtsleiding; algemene zoals horeca, administratie en genees kundige verzorging; technische zoals monteurs, onderhoudsper soneel en electronica-specialisten. werd erger voorkomen. Opa zat op zijn knieën in de kluis en gaf stapels rekeningen aan Peter. Er leek geen einde aan te komen. Je werd in het diepe geworpen, maar in de jaren zeventig bloeide het bedrijf op. Mede door jouw toedoen, werd de firma in 1974 omgezet in een beslo ten vennootschap. De beginjaren tachtig werden gekenmerkt door een diepe recessie en door verregaande wijzigingen in de directie. Momen teel, in de beginjaren negentig, is de economische situatie weer niet zo rooskleurig. De gehele sociale zekerheid staat ter discussie." De directeur prees de administra teur, dat hij op alle situaties zo enorm goed heeft ingespeeld. "Je volgde ook alle mogelijke cursussen (waaronder MBA) en lezingen om op de hoogte te blijven van de vele veranderingen, die nog steeds optre den." Als voorbeelden noemde hij de invoering van de btw, de wijzin gen in de pensioenen, het rbs-sys- automatisch knoopsgat verstelsteek blindzoomsteek elastische zigzag dubbelnaadswerk vrije arm inbouwmotor lichtgewicht mooie koffer PFAFFsPEctALtsr BERGEN OP ZOOM Kortemeestr. 17 BREDA Lange Brugstr. 30 ROOSENDAAL Nieuwe Markt 48 Advertentie I.M. De eendenkooi in Anna Jacobapol- der mag, wat gedeputeerde staten betreft, het waterpeil van de kooi- plas op de gewenste hoogte houden. De beheerder van de kooi, stichting Het Zeeuwse Landschap, heeft ver gunning aangevraagd grondwater op te mogen pompen om zo voldoende water in de vijver te houden. De maatschap Krepel uit Oosterland, die landbouwpercelen heeft rond de eendenkooi, tekende bezwaar aan. De grondeigenaren waren bang dat door het ophogen van het peil de waterstand rond hun land te hoog zou worden en drainage onmogelijk. Bovendien meenden ze dat er een nieuwe pompinstallatie zou worden weggezet. Maar die staat en werkt er sinds de jaren vijftig en al die tijd heeft niemand geklaagd. De enige reden waarom Het Zeeuwse Land schap een vergunning aanvraagt, is dan ook omdat het moet, want de grondwaterwet is veranderd. Bij nader onderzoek door de provincie bleek dat met name een paar perce len aan de Noordkant van de een denkooi veel laagtes hebben en daardoor gevoelig zijn voor hoge waterstanden. Maar bij de ruilverka velingen die in voorbereiding zijn, is het de bedoeling dat het natste stuk bij het natuurgebied van de kooi wordt getrokken. Daarnaast komt er aan de zuid-westzijde, de kant van de Noordweg, een nieuwe water loop. De maatschap Krepel trok zijn bezwaren hierop in. Bij de eenden kooi mag jaarlijks maximaal 4000 kubieke meter water omhoog wor den gepompt. Nog tot 20 april kan er beroep worden aangetekend tegen het besluit van g.s. teem voor de vakantiebonnen, de Oort-belastingmaatregelen, de recente wijzigingen in de Ziektewet en WAO, alsmede de milieuwetge ving. En daar tussendoor werd de administratie geautomatiseerd via de computer. "Je bleef steeds bij en van alles op de hoogte, zodat je door collega-aannemers regelmatig om uitleg werd gevraagd als er weer een nieuwe wet was ingevoerd." Peter Moerland is niet alleen voor de zaak actief. "Ook in de dorpsge meenschap van St. Annaland vervul je een voortrekkersrol", aldus de directeur. Hij noemde het voorzitter schap van gymnastiekvereniging WIK, het voorzitterschap van de ouderraad van de Casembrootschool en het penningmeesterschap van de begeleidingsgroep asielzoekers. Daarnaast organiseert Peter Moer land de avondwandelvierdaagse en is hij lid van de commissie sociaal- cultureel werk van de gemeente Tholen. Eerder was hij penning meester van de peuterspeelzaal Olleke Bolleke en lid van de kerke- raad van de Hervormde Gemeente Halsteren. "Ik zeg weieens, dat bij de gemeen telijke herindeling in 1971 het gemeentehuis van St. Annaland niet is gesloten, maar is verplaatst van Bierensstraat 6 naar Bierensstraat 13. Iedereen weetje namelijk te vin den, al is het maar om voor velen hun belastingaangifte in te vullen. Kortom: je bent een veelzijdig mens." Directeur Moerland dankte de admi nistrateur hartelijk voor zijn inzet en steun in de afgelopen 25 jaar en wenste hem samen met zijn vrouw Addy en vijf kinderen nog heel goe de jaren toe. Met twee broers aan de top werkt het goed bij aannemingsbedrijf gebr. Moerland. Het geheim is strikt gescheiden, afgebakende terreinen, legt jubilaris Peter Moerland uit. Op het kantoor heeft hij een zelfstandi ge baan, want zijn broer Han is veel op pad. En de administratie doet hij helemaal alleen, inclusief de loonad ministratie. Dat laatste zelfs nog handmatig. Momenteel voor 30 per soneelsleden, maar het zijn er op de top van de werkgelegenheid zelfs 50 geweest. "Vroeger had je in de win ter minder op de loonlijst dan nu. Het minimum ligt veel hoger dan vroeger. Maar toch neem je moeilijk een vrije dag. Ik ben er eigenlijk altijd, al heb je wel veel vrijheid", aldus de jubilaris. Het aannemingsbedrijf heeft bij een openbare aanbesteding onlangs een Vier generaties Moerland van het gelijknamige St. Annalandse aannemingsbedrijf bij elkaar ter gelegenheid van het zilveren jubileum van administrateur Peter Moerland (staande met corsage); zittend opa Johannes rechts) en vader Kees. In het midden staan Kees' zonen Peter en Han. Rechts Han's tweede zoon René, die in Rotterdam een opleiding weg- en waterbouw volgt. Zijn oudste zoon Corné gaat een ande re richting uit: hij studeert bedrijfskunde en informatica. Links Peter's oudste zoon Jeroen, die nog op het atheneum van 't Rijks zit. bestratingswerk van 10.000 m2 in trachten toch in Rotterdam een voet zijn scherp. Je moet steeds alert blij- gemeente Tholen kreeg de St. Anna- Rotterdam aangenomen. "Op deze tussen de deur te houden." ven." landse aannemer onlangs twee her manier proberen we daar binnen te Hij signaleert dat de markt wat aan- Naast Rotterdam heeft Moerland bestratingsopdrachten. Eén voor de blijven", zegt directeur Moerland. "Met het werk voor de plantsoenen dienst zijn we gestopt, maar we trekt. "Ik ben wat optimischer dan vorig jaar. 't Ziet er positiever uit, maar de markt is dun en de prijzen een karwei bij houthandel Jongeneel in Dordrecht en op het eiland bij Budelpack in Poortvliet. Van de leerlingenploeg van 72.500 gulden en een tweede karwei van 89.500 gulden. Het was nog om een andere reden uniek. De speld wordt normaal gesproken gegeven voor 20 jaar actieve dienst voor de organisatie. Van den Berge zat twee keer negen jaar in het bestuur waarvan de laat ste zeven als voorzitter. Dat vonden de overige bestuursleden genoeg om bij de leiding van de NFO te vragen een uitzondering te maken. En dat gebeurde. Van den Berge kreeg zijn onderscheiding op de jaarvergade ring van de afdeling onder het toe ziend oog van zo'n 25 aanwezigen. De Thoolse fruitteler zat voor het eerst van 1972 tot 1981 in het bestuur. Na vier jaar trad hij weer toe tot het bestuur en vanaf 1987 zwaaide hij de voorzittershamer. "Dat waren geen gemakkelijke jaren. Toch hield je de afdeling goed op de rails", sprak vice-voorzitter Leen Geluk tot Van de Berge. "Je wilde niet teveel opvallen, was rus tig en gebruikte niet te veel woor den. De fruitteelt en de NFO-Tholen droeg je een warm hart toe." Geluk schilderde verder de inzet van de vertrekkende voorzitter. Alleen door heel bijzondere omstandigheden sloeg Van den Berge een bijeen komst van de afdeling over. Het bestuur dat vaak bij de Tholenaar thuis vergaderde, bedankte onlangs ook zijn vrouw Ina. Geluk noemde Van den Berge 'iemand die zijn zaken goed op orde heeft.' "Op zijn bedrijf staat geen grassprietje de verkeerde kant op." Volgens het bestuurslid verliet de voorzitter geen zinkend schip maar een levendige afdeling. "We hopen dat je als gewoon lid net zo trouw zult blijven komen." Als cadeau van de leden kreeg Van den Berge een boek over, hoe kan het anders, diverse soorten fruit. De voorzitter bedankte Geluk voor zijn woorden en sprak ook zijn waardering uit voor de secretarissen die hem in de afgelopen zeven jaar terzijde stonden. "Het was niet altijd even gemakkelijk, maar ik heb het toch met veel plezier gedaan", zei Van den Berge waarna hij verder wilde gaan met de julivergadering. Maar ook secretaris Alkema vroeg het woord. Hij deelde mee dat de scheidende voorzitter de zilveren speld kreeg. "Je hebt nu achttien jaar in het bestuur gezeten, maar de zeven laatste kunnen we wel als tropenjaren rekenen en dan kom je ruimschoots over de twintig", zei Alkema. Daarna prikte hij de onder scheiding, een appeltje met daarin verwerkt de letters NFO, op de revers van de voorzitter. "Ik wist hier niets vanaf', zei Van den Berge. "Het is een totale verrassing, maar ik vind het geweldig mooi. Daar wilde ik het maar bij laten, maar ik meen het wel allemaal." Om de leden de kans te geven hun Thoolse collega te feliciteren, werd er een pauze inge last. "Ik ben er een beetje stil van. Ik moet eerst wat bekomen", stemde Van den Berge in. Bestuurslid Leen Geluk uit Tholen was periodiek aftredend en werd met algemene stemmen herkozen. Leen Hoek uit Poortvliet nam de plaats van Van den Berge over. Ver der hebben zitting in het bestuur: secretaris en penningmeester Piet Alkema uit Sint-Maartensdijk, Jan Wielaard uit Stavenisse en Gerard Noom uit Poortvliet. Op de volgen de vergadering wordt de nieuwe bestuurssamenstelling besproken. Zowel Alkema als Van den Berge gingen in op de slechte situatie in de fruitteelt. "1993 was een moeilijk jaar. Een prachtig voorjaar met een vroege bloei, maar in maart kwam er vorst overheen. Er werd weliswaar geen schade aan de bloemen aange richt, maar er was wel nachtvorst- schade aan de vruchten", zei de voorzitter. "De prijzen waren erg laag en voor het eerst sinds jaren gingen telers zelf hun fruit afzetten op de veiling. Maar ook dat leverde weinig op. Veel bedrijven kwamen in liquidatieproblcmen. Wc horen de laatste tijd in het weerbericht 'bewolking en hier en daar een bui, maar ook wat opklaringen. Ik hoop dat de opklaringen voor de fruitteelt snel zullen komen." "Goede opbrengst maal lage prijzen is armenhuis en sombere stem ming", zo begon de secretaris zijn jaarverslag. "De opbrengst in kilo's was in 1993 niet slecht, maar het leverde weinig op door de extreem lage prijzen en de kwaliteit was ook om te huilen. We balen als een stek ker van de slechte economische situ atie waarin we al een tijd lang verke ren." Alkema meldde dat vooral de appel Jonagold veel te lijden heeft gehad van kou en hagel. Ook schurft hield de gemoederen van de telers het hele jaar bezig. De NFO-Tholen telt 47 leden met 282 hectare grond. Van den Berge drukte de leden nog op het hart zich vooral aan de regels te houden wat het verbranden van snoeihout betreft. "Doe dat niet met autoban den en waarschuw even de brand weercommandant." Een van de leden vroeg zich af hoe je een stapel hout fatsoenlijk op kunt stoken zon der autobanden. "Dat lukt best wel en we moeten ons aan de regels hou den, anders wordt het misschien wel helemaal verboden om snoeihout te verbranden. In andere gemeenten is dat verbod er al een tijdje", waar schuwde Van den Berge. Een tweede probleem, naast de slechte resultaten, waar de Thoolse fruitkwekers mee zitten, is de recla me. Er is een promotiecommissie die onder de landelijke organisatie voor fruitpromotie opereert. Lande lijk maakt men het beleid dat dan door de afdelingen zelf ingevuld moet worden. Een tijdlang heeft in een boomgaard van voorzitter Van den Berge aan de Lageweg in Poort vliet een groot reclamebord gestaan. "Maar we hebben blijkbaar een ijve rige kantonnier want die heeft meteen naar Middelburg gebeld en gemeld dat er een bord langs de pro vinciale weg stond dat daar niet hoorde", zei Van den Berge. 'Toen moesten we het weghalen. Het is te groot. Ook Bouman-Potter en gara ge De Graaf mogen eigenlijk hun borden daar niet laten staan. We hebben zo lang mogelijk gewacht om het te verwijderen, maar nu staat het in Tholen aan de Molenvlietse- dijk." Secretaris Alkema, die de afdeling vertegenwoordigt in de promotiecommissie, zei dat hij het graag zou zien als het bord onder de leden zou rouleren. Een aantal van hen zag dat wel zitten. Alkema meldde ook dat er een rijdende reclamestand is die 28 mei op de Speelmansplaten komt en waar schijnlijk ook op de Thoolse brade rie. Bij de wagen horen ook twee looppakken van een peer en een appel. J. Tange uit Oud-Vossemeer zette vraagtekens bij al deze promo tie-activiteiten. "Het is bekend dat de Nederlander gemiddeld zoveel kilo fruit per jaar eet en dat blijkt nauwelijks te veranderen als het duurder of goedkoper wordt." De secretaris antwoordde daarop dat niet geschoten altijd mis is. "Kan ik zo'n pak niet kopen?", vroeg Tange daarop. Alkema wilde weten of hij er ook promotie mee wilde maken. "Nee", antwoordde de Vossemeerse fruitteler. "Ik wilde er carnaval in vieren." Na een korte pauze keken de leden nog naar een videofilm van ander half uur over milieuvriendelijkere gewasbescherming bij appels. Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M. De acht peuterspeelzalen op Tholen en Sint-Philipsland hebben een stichting opgericht die het uitbeste den van hun loonadministratie moet regelen. Het samenwerkingsverband van de peuterspeelzalen heeft de naam De Sgakel gekregen. Inmid dels heeft de stichting een adminis tratiekantoor uitgezocht dat de per soneelsadministratie gaat voeren. Het vormen van een samenwer kingsverband én het inschakelen van een erkend administratiekantoor waren voorwaarden die de gemeente Tholen verbond aan het toekennen van een subsidiebedrag. De peuter- Secretaris P. Alkema (rechts) feliciteert voorzitter C. v.d. Berge met zijn onderscheiding. De Rabobank St. Annaland/Poort- vliet heeft van de zusterbanken Tho len en St. Maartensdijk een week langer de tijd gekregen om het mis lukte fusieplan alsnog te lijmen. Er dient nu voor 15 in plaats van 8 april een algemene ledenvergadering belegd te worden. "Een zorgvuldig stuk voorbereiding eist, dat we meer tijd nodig hebben", laat voorzitter W.C. van Kempen weten. "We zitten immers niet in zo'n gemakkelijke situatie. We wil len ook geen mensen beschadigen of verhoudingen verstoren. Daarom hebben we meer tijd nodig om een voorstel te maken." Zowel bestuur als raad van toezicht kwamen maandagavond in St. Annaland bijeen. De voorzitter wil de zich er niet over uitlaten of in het nieuwe voorstel de fusie losgekop peld wordt van de bestuursverkie zingen. Dat bleek op de laatste ledenvergadering één van de knel punten. "Wacht het voorstel maar af', zei Van Kempen. De jaarvergadering van de afdeling Tholen en Sint-Philipsland van oudervereniging Philadelphia, werd dinsdag in het Holland Huis in Scherpenisse druk bezocht. De zaal zat vol toen voorzitter J. Leune de vergadering opende met het zingen van Psalm 95:1Bij de bestuursver kiezing werden de periodiek aftre dende leden Snoep en mevr. Polder man herkozen. Het zangkoor VZOS uit Sint-Philipsland verleende zijn medewerking door het zingen van zes liederen. Organist Lemson bege leidde de zang. Tijdens de pauze werden er zelfgemaakte spullen ver kocht. Dhr. Van Heemskerk gaf aan de hand van dia's een beeld van het rei len en zeilen van het gezinsvervan gend tehuis De Annewas in Sint- Annaland. De avond werd besloten met zingen van het eerste vers van Psalm 146. speelzalen hadden om duizend gul den per speelzaal gevraagd, omdat ze zélf de noodzaak van het uitbeste den van de loonadministratie inza gen. De gemeenteraad beslist maan dagmiddag over het beschikbaar stellen van de gevraagde 7000 gul den. De gemeenteraad van Sint-Philips land stelde begin deze maand al 1000 gulden beschikbaar voor Tum- Tum. Het gemeentebestuur van Tholen heeft bij de subsidietoekenning aan De Fabeltuin te Tholen één groep peuters over het hoofd gezien. Dat foutje is rechtgezet en de peuter speelzaal kan alsnog 1500 gulden tegemoet zien. Het aantal werklozen op Sint-Phi lipsland is gedaald met vier procent. Ook in de rest van Zeeland neemt over het algemeen de werkloosheid af. Behalve in Tholen en negen andere gemeenten, maar daar was de stijging nog geen één procent. Het is overigens normaal dat de werkgelegenheid in het voorjaar weer wat aantrekt, want dan komt ook de seizoensarbeid zoals in de horeca en land- en tuinbouw weer op gang. Maar dit jaar zet de daling een maand eerder in dan in 1993. Ten opzichte van vorig jaar doen Tholen en Sint-Philipsland het dan ook goed. Op Zierikzee na hebben de twee gemeenten de laagste stij ging van de werkloosheid: iets meer dan 11 procent. Tholen telt 679 mensen zonder werk en Sint-Phi lipsland 75. De gemeente Tholen heeft een beroepsbevolking van rond de 8100 mensen; dat is veertig procent van de totale bevolking. Op Tholen zit 8,3 procent van de beroepsbevolking zonder werk. Dat is aanzienlijk hoger dan het gemid delde van het gewest Goes: 7,5 pro cent. Dit komt door het hoge aantal manrfen dat naar werk zoekt: 8,8 procent. Het aantal werkloze vrou wen valt op Tholen met 7,3 procent juist lager uit. In Tholen-stad liggen de verhoudingen nog scherper: 9 procent van het aantal werklozen is man en 6,6 procent vrouw. Op Sint- Philipsland telt de beroepsbevolking zo'n 1000 mensen. Dat is zo'n 42 procent van het totaal aantal inwo ners. Zo'n 7,5 procent van die 1000 heeft geen werk. Dat is evenveel als het gemiddelde van het gewest Goes. Bij benadering is 8,2 procent van de werklozen man en 6,5 pro cent vrouw. In het hele gebied Goes gaat het iets beter dan in de rest van Zeeland. Vooral Zeeuws-Vlaanderen kampt nog steeds met een hoge werkloos heid. In het gewest Goes is in de meeste bedrijfstakken het aantal vacatures gestegen. Maar in de land bouw, grafische industrie, zakelijke dienstverlening, overheid, gezond heidszorg en schoonmaak gaat het wat werkgelegenheid betreft nog achteruit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9