Familiefeest in de Schutse VISSER nieuws Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 maart 1994 Grondverkoop Pacht jachthaven Sponsortocht Klaverjassen Mevr. Spapen wint ruim bij Pieterman Jansen 25 jaar bestuurder Film ouderendag bij bejaardensoos Scoutingdag Expositie over alcohol MEDEDELING BK-AUTOGAS- STATION OPEN AUTOBEDRIJF ESKES Bekeuringen kentekenbewijs Aanrijding Kuipersdreef Auto over weg langzaam verkeer Diensten voor Pasen Beroepen Huiszoeking bij verdachte Herbestrating industrie terrein Fietsen gestolen bij bus halte Anbo opent zaaltje Oud- Vossemeer OFSUCADE 1 kilo17,00 1 SOEPPAKKET 6,95 TARTAAR 5 HALEN4 BETALEN SCHOUDERHAM 100 gram1,25 LEVERKAAS 100 gram1,15 ONTBIJTCERVELAAT 100 gram1,85 EI-SALADE 150 gram2,25 MAGERE HAMLAPPEN VERSE WORST HAMBURGERS 1 kilo9,95 1 kilo8,50 5 HALEN4 BETALEN RUNDERGEHAKT VET SPEK SPEKBLOKJES 1 kilo 1 kilo 200 gram 10,50 6,50 ...1.25 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse C. Slager, St. Annaland Sint- Annaland Predikbeurten Bouw garages Gemeente koopt busbedrijf Zakelijk recht Verbeteren waterloop Automobilist dronken in sloot Den Hollander biljartkampioen Herbestrating Alexan- derstraat Woord- en gebedsdienst katholieke kerk Voorrangsborden over bodig Huizen Den Hamel Pachtsom haven Promotie A.J. van Dieren Biljarten Actie voor vluchtelingen Vier ontwerpers kunstwerk Kous in riool Suzannaweg Bekeuring deel III Weekend- j£_ diensten Tholen In het bestemmingsplan Buitenzorg III is door de gemeente bouwgrond verkocht aan J. Priem. In overleg met watersportvereniging De Kogge is de pachtsom, die de club jaarlijks moet betalen, door de gemeente voor 1994 vastgesteld op 111.000 gulden exclusief btw. De Nederlandse Hervormde jeugd verenigingen houden zaterdag een verkoping en sponsor-fietstocht. Jeugdvereniging Overloop begint 's morgens om half negen met de sponsortocht over ongeveer 70 kilo meter. Na een rit over de Philipsdam naar Oude Tonge en vandaar via Willemstad, Dinteloord en Steen bergen komen de Fietsers omstreeks vier uur weer terug in verenigings gebouw De Wingerd waar van twee tot vijf uur de verkoping wordt geor ganiseerd. Er zijn oliebollen ver krijgbaar en er worden een rommel markt en een verloting gehouden. De opbrengst van de dag is bestemd voor het project 'De roep van de Karen'. De Karen zijn een gevlucht volk uit Birma dat in nood verkeert in Thailand. Marien Moeliker heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen met 5413 punten. Op een ruime afstand volgde Ben Vos met 4982 p. Kees Leijdekkers werd tweede met 4812 p, Anneke Koetsier derde met 4759 p en Coby Leijdekkers bezette de vijfde plek met 4750 p. Mevr. L. Spapen won met 144 pun ten overtuigend de wedstrijd van hengelsportvereniging De Pieter man. Er wierpen 21 vissers hun lij nen uit in de Pietermanskreek en de Zilverput. Drie leden misten letter lijk de boot omdat ze vergeten waren dat de vertrektijd met een halt is vervroegd naar acht uur. Uitslag: 1 mevr. L. Spapen 144 p; 2 G. Brusselaars 89 p; 3 A. Spapen 83 p; 4 Jos van Elzakker 49 p; 5 R. v.d. Laar 38 p; 6 H. Kok 38 p; 7 L. Ver- kerke 36 p; 8 Jan van Elzakker 31 p; 9 A. Broeren 27 p; 10 M. van Tienen 26 p; 11 H. Hachmer 26 p; 12 R. Kok 25 p; 13 A. van Elzakker 15 p. G. Brusselaars ving de grootste vis: een bot van 42 cm. Secretaris N. Jansen werd donder dagavond op de vergadering van de ondernemersvereniging in café De Kroon gehuldigd omdat hij 25 jaar bestuurslid is. Nauwelijks een jaar als ondernemer gevestigd, werd hij indertijd gestrikt voor de vereniging en sindsdien is Jansen een groot sti mulator voor de braderie. Voor al zijn werkzaamheden werd hij door voorzitter mevr. Aalbrechtse be dacht met een groepsfoto van een groot deel van de leden. Voor de jubilaris kwam dit alles als een vol slagen verrassing. Voor zijn echtge note waren er bloemen. Op de avond werden verder de acties besproken. Mevr. Aalbrechtse deelde mee dat een aantal onderne mers onlangs geslaagd is voor het EHBO-reanimatiediploma. P. Koo ien kwam als nieuw lid in de kas- commissie. Dit jaar komt er weer een moederdagactie; een kopje kof fie voor winkelende moeders. De zomermarkt staat gepland op woensdag 6 juli. Er is die hele maand ook een tentoonstelling te zien over het jubilerende Concordia. Het bestuur wil de zomermarkt deze keer openstellen voor Thoolse hob byisten zoals glasgraveurs, schil ders, tekenaars en mensen met mooie handwerken. Die krijgen de ruimte om hun spullen aan te bie den. De braderie wordt gehouden op 26 en 27 augustus. Ook het traditionele vuurwerk kwam ter sprake. Men is geschrokken van de problemen die de brandschade bij de verzekering opleverde. Omdat alle aanwezigen toch het vuurwerk graag handhaven, werd besloten dat het bestuur naai een eventuele andere plaats zal zoe ken om het af te steken. Na de bra derie kwam de intocht van Sinter klaas aan bod. Dit jaar zal de sint op 19 november arriveren. Er werd ook gesproken over de landelijke actie 'week van de winkel'. Niet alle ondernemers waren even positief, maar de voorzitter raakte toch een flink aantal mobiles, raambiljetten en plastic tasjes kwijt. Koninginne dag valt dit jaar op zaterdag. Mevr. Aalbrechtse deelde mee dat et adviezen zijn om 's middags de win kels te sluiten. Het is op dit moment nog maar een advies. Een program ma voor de dag is nog niet opge steld. Tijdens de rondvraag kwam de parkeerproblematiek weer aan de orde. Er werd voorgesteld om aan de Eendrachtsweg twee parkeervakken vrij te maken omdat die bij het laden en lossen problemen opleveren. De bejaardensoos hield vrijdagmid dag haar jaarvergadering in zaal de Klipper van zorgcentrum Ten Anker. Voorzitter mevr. M. van der Munnik opende de goed bezochte vergadering. Gast was mevr. C. Schless van de stichting welzijn voor ouderen. Zij toonde de video film die is gemaakt op de manifesta tie 'oud met jong' op 13 oktober in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Mevr. Van der Munnik dacht een beetje filosoferend na over de huidi ge status van de ouderen in de poli tiek en het maatschappelijk leven. Verder werd meegedeeld dat het reisje op 19 mei naar Eersel gaat. Daar wordt dan het museum De Acht Zaligheden bezocht en ook wordt de smokkelroute gevolgd. Zaterdag staat landelijk de scouting in de schijnwerpers. De leden willen buitenstaanders graag kennis laten maken met de scouting. Het thema van de dag is 'De grote klok'. Ook scouting Heenetrecht doet mee in het gebouw aan de voormalige oes terputten. De jongste groepen zijn te zien tussen tien en twaalf uur terwijl de ouderen 's middags actief zijn van half twee tot vijf uur. Allemaal wer ken ze met het thema 'tijd' over heden, verleden of toekomst. Ook ouderen worden met nadruk uitge nodigd, want de scouting wil graag meer volwassenen warm maken voor een taak als leider. Van elke negen Zeeuwen is er één verslaafd. Eén van die verslavingen is alcohol. Het Zeeuws consultatie bureau voor alcohol en drugs (ZCAD) zet van 31 maart tot en met 21 april een tentoonstelling op in de openbare bibliotheek met het thema 'Alcohol, denk meer over minder'. Alcohol is de grootste verslaving in Nederland. In Zeeland blijken 25.000 mensen de gewoonte van 'een enkel drankje' niet meer in de hand te kunnen houden. Het ZCAD vindt dat je verantwoord met alco hol moet leren omgaan. Daarom is deze expositie opgezet waarin aan de orde komen: het verloop van alcoholverbruik tot -misbruik, de gevolgen voor het lichaam, momen ten waarop alcohol echt niet kan, de matigingsstrijd. De tentoonstelling is ook te leen voor andere instellin gen. Door externe omstandigheden konden wij - ondanks eerdere aankondiging - deze week nog geen autogas leveren. Onze excuses voor het ongemak. Vanaf zaterdag a.s. is ons aan de Ohmstraat werkelijk weer Wij zijn U graag van dienst. Tholen Advertentie I.M. De politie deelde maandag en dins dag zeven bekeuringen uit voor ver keersovertredingen. Daarvan waren er drie voor het ontbreken van een geldig deel III van het kentekenbe wijs. De auto's werden aan de Zoek weg op de bon gezet. Daar werd ook een automobilist bekeurd die zijn voertuig op een invalideparkeer plaats had weggezet. Er zat geen invalidenparkeerkaart achter de ruit en daarvoor kreeg de eigenaar van de wagen 100 gulden boete. Op de Grindweg werd een bekende van de politie gezien in een onverzekerde auto. Toen hij de politie zag, ging hij ervandoor. De bekeuring van 400 gulden wordt hem nagezonden. Ook een inwoner van Nieuw-Vossemeer kreeg een proces-verbaal van 150 gulden omdat zijn auto niet gekeurd was. Op de Molenvlietsestraat wer den een fietser en een bromfietser op de bon gezet omdat ze geen licht voerden. Een 54-jarige automobilist veroor zaakte donderdagmiddag om één uur een ongeval in de Kuipersdreef. Hij kwam vanuit de Zoutzieders- dreef en nam de bocht te ruim. Daar door kwam hij in de Kuipersdreef op de linker weghelft terecht. Daar bot ste hij tegen een 46-jarige bestuur der uit Sint-Philipsland. Het bleef bij materiële schade. Surveillerende agenten ontdekten zondag een auto die over de lang zaam-verkeersweg over de brug reed. De bestuurder kon in de ver keersdrukte weg komen. Zijn kente ken werd echter genoteerd en het bleek een man uit Ossendrecht te zijn. De bekeuring krijgt hij per post. De Hervormde Gemeente Immanuël houdt donderdag 31 maart, vrijdag 1 en zaterdag 2 april drie diensten als voorbereiding op het paasfeest. De sober opgezette diensten beginnen 's avonds om zeven uur in de Gast huiskapel. Op donderdag en zater dag zullen de bijeenkomsten het karakter van een avondgebed heb ben. Ze duren ongeveer een half uur. In de dienst op Goede Vrijdag zal het Heilig Avondmaal bediend wor den. Voorganger in alle diensten is ds. C. Balk. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft beroepen ont vangen uit Rotterdam-Alexander- polder en Leerdam. Een 21-jarige bewoner van de Grindweg zag vrijdag dat radio en een versterker uit zijn auto waren gestolen. Na een onderzoek van de politie werd de vermoedelijke dader opgepakt. Het was een 22-jarige man uit Halsteren. Na overleg met de officier van justitie werd huiszoe king verricht in diens woning, maar dat leverde niets op. De verdachte heeft niet bekend. Aannemer N. de Rijke uit Sint- Maartensdijk heeft van de gemeente opdracht gekregen om de Ampère straat en de Edisonweg opnieuw te bestraten. Aan de Edisonweg moe ten ook de straatkolken voor het riool vernieuwd worden en er komen er ook twee bij. Daarnaast wordt het fietspad langs de Grind weg opnieuw gelegd. Het karwei gaat ƒ104.810,- kosten inclusief de btw. De fietsen van een 19-jarige vrouw, een 13-jarig meisje en een 14-jarige jongen werden maandag en donder dag gestolen. De rijwielen stonden, niet op slot, bij de bushalte aan de Ten Ankerweg. De politie vraagt bewoners van de Ten Ankerweg extra attent te zijn op verdachte bewegingen bij de bushalte. Met een ludieke openingshandeling heeft bestuurslid C. Nooij van de Anbo het nieuwe onderkomen aan de Schuttershof in gebruik geno men. Bestuurslid mevr. M. Schot verwelkomde de dertig aanwezigen. Het is de bedoeling dat de leden er elke eerste en derde dinsdag van de maand bij elkaar komen van twee tot vijf uur. Bij de opening speelden de aanwezigen kaart of een ander spel. Ook degenen die kwamen voor per soonlijke contacten kwamen aan hun trekken. Er werd nog eens gewezen op de forummiddag voor de kamerverkiezingen, op 26 april. Wegens behoefte aan meer ruimte wordt die bijeenkomst in het Visnet aan de Hofstraat gehouden. donderdag, vrijdag en zaterdag 24,25 en 26 maart MAGERE RUNDERLAPPEN maandag en dinsdag 28 en 29 maart woensdag 30 maart dhr. Martens uit Breda een video film over het werk van de Zonne bloem. Zaterdagmiddag om half zes is er een gezinsviering in het teken van palmpasen. De kinderen verzorgen dan de gebeden en lezingen en ze zingen onder leiding van Leo Her mans. De palmpasen-stokken bren gen ze na afloop van de viering naar opa, oma, een zieke of eenzame. Advertentie I.M. Bij het speelterreintje op de hoek Weelhoekstraat/Marehoekstraat worden momenteel vier garages gebouwd. De gemeente heeft daar voor grond verkocht aan A. Ver hees, P. Steijns, N. Klippel en W. Kostermans. Een stuk landbouwgrond aan de Patrijzenweg is door de gemeente verkocht aan M. Aarnoudse. De gemeenteraad beslist maandag middag over aankoop van de loods en het voorterrein (circa 1555 m2) van het voormalige busbedrijf Van de Klundert aan de John F. Kenne- dystraat. Het bijbehorende woon huis is niet in de koop betrokken. Omdat het terrein op enkele plaatsen vervuild is met benzeen, minerale olie, benzine en naftaleen, is sane ring nodig. De gemeente voert die uit, maar de kosten worden in min dering gebracht op de koopsom. De vrijkomende grond - de loods wordt afgebroken - wordt gebruikt voor woningbouw én er komt een weg voor langzaam verkeer die de nieu we woonwijk verbindt met de John F. Kennedystraat. De gemeente wil een zakelijk recht vestigen op een deel van het perceel Molenweg 31. Met eigenaar H.J. Boer is daarover overeenstemming bereikt. De overeenkomst is nodig omdat ter plaatse een nieuwe riole ring is gelegd naast een bestaande persleiding, en de gemeente daar moet kunnen komen om dat riool te onderhouden, inspecteren of herstel len. De waterloop langs de Groeneweg en Langeweg wordt verbeterd en er wordt een stuw in aangebracht. Dit om de afwatering in het gebied te verbeteren. Het werk, waarvan de kosten op 85.000 gulden geraamd worden, is daarom opgenomen in het landinrichtingsplan. De landin richtingscommissie betaalt de helft van de kosten, de andere helft is voor het waterschap. De algemene vergadering neemt morgen een beslissing. In de toekomst kan nog verbetering nodig zijn in verband met de afwatering van het industrie terrein Welgelegen. De kosten daar van, 185.000 gulden, zullen volledig voor rekening van het waterschap komen. Een 30-jarige automobilist raakte maandagnacht omstreeks één uur van de straat op de Mareweg. Hij kwam in de berm terecht en kon dat niet meer corrigeren. Toen zijn wagen in de sloot tot stilstand was gekomen, klom hij eruit en ging naar huis. De politie zocht hem daar later op en ondervroeg hem over het ongeluk. De man klaagde over pijn in zijn borst. Er werd een dokter bij gehaald en die verwees de man naar het ziekenhuis. Hij wilde echter niet en omdat hij naar alcohol rook, werd hij meegenomen naar het politiebu reau. Daar blies de man 570 micro gram alcohol per liter uitgeademde lucht (zo'n 1,3 promille). Hij kreeg daarop een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd ingenomen totdat hij voor de rechter is verschenen. In een spannende, maar vooral zenuwslopende finale heeft B. den Hollander maandag het kampioen schap van biljartvereniging De Treffers behaald. Mede-titelkandi daat C. Burgers haalde, door zijn partij tegen D. van Driel in 18 beur ten uit te spelen, de volle winst bin nen. Daarna speelde de spanning een hoofdrol in de partij van Den Hollander tegen de nummer drie van de ranglijst, J. Geuze. De Belgische telling maakte zijn faam voor wat betreft het spanningselement waar. Hoewel Den Hollander zijn partij met 10-8,13 verloor, behaalde hij precies genoeg punten om kampioen te worden. De verdere uitslagen: J. van Meer-J. Etienne 5,34-10, P. Hommel-P. de Leeuw 6,39-10, M. Hendrikse-D. van Driel 4,22-10, L. van Wezel-K. Hommel 6,25-10, J. Burgers-L. van Wezel 7,27-10, K. Hommel-H. Hommel 6,86-10, C. Burgers-D. van Driel 10-6,38. Hoogste serie (15 car.) J. Etienne, kortste partij (18 brt.) en beste moyenne (3,28) C. Burgers. De eindstand: I. B. den Hollander 226,74 p., 2. C. Burgers 226,61 p., 3. J. Geuze 224,28 p., 4. J. Burgers 219,09 p., 5. J. Etienne 216,8 p., 6. D. van Driel 216,66 p., 7. K. Hom mel 210,74 p., 8. P. Hommel 208,85 p., 9. H. Hommel 205,5 p., 10. P. de Leeuw 203,25 p., II. J. van Meer 201,86 p., 12. L. van Wezel 200,83 p. en 13. M. Hendrikse 194,44 p. Aannemingsbedrijf Gebr. Moerland uit Sint-Annaland heeft van de gemeente de opdracht gekregen om de Prins Willem-Alexanderstraat te herbestraten. Daarnaast moeten de parkeervakken opnieuw gelegd wor den. Het project zal worden uitge voerd door leerling-straatmakers en gaat ƒ87.536,50 kosten. Ook de troittoirs aan de Burgemees ter Versluijsstraat worden opnieuw aangelegd. Daarvoor zorgt aanne mer L. Bolier uit Sint-Maartensdijk. De rooms-katholieke kerk houdt vanavond om zeven uur een woord en gebedsdienst in het kader van de veertigdagentijd. Na afloop vertoont Verkeer dat uit de Nieuwstraat de kruisingen Kloosterstraat/Brugstraat of Raiffeisenstraat/Tuinstraat oprijdt, moet voorrang blijven geven. Het gemeentebestuur heeft weliswaar besloten om de verkeers borden weg te halen die deze voor rangskruisingen aangeven, maar dat komt omdat ze overbodig zijn geworden; het tussenliggende deel van de Nieuwstraat is namelijk aan weerskanten tot een inrit gemaakt. En verkeer dat uit een inrit komt, moet altijd al voorrang geven. Het bouwen van twee huizen onder een kap met aan de zijkanten een garage/berging aan Den Hamel is in strijd met het bestemmingsplan Stoofweg. De grond waarop M. de Graaf deze panden wil bouwen heeft namelijk de bestemming 'tuin'. Bur gemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om die bestem ming te veranderen, zodat de bouw kan plaatsvinden. Aan tennisvereniging Sint-Anna land heeft het gemeentebestuur een recht van opstal verleend om een kantine te bouwen bij de tennisba nen aan de Dorpsweg. De watersportvereniging moet dit jaar 214.250 gulden aan de gemeen te betalen. Dat is de pachtsom, die in onderling overleg met de club is vastgesteld. Maandag 28 maart wordt er oud papier opgehaald voor de zen ding. Advertentie I.M. Oud-dorpsgenoot drs. A.J. van Die ren (36) is benoemd tot commer cieel directeur marketing bij de verf- afdeling van Akzo-Nobel in het Spaanse Barcelona. Hij werkte al geruime tijd bij de verkoopafdeling van Akzo coatings, waarbij Arie van Dieren merken als Flexa, Cetabever en Sikkens goed wist op te vijzelen. Met zijn promotie bij het internatio nale concern zal hij twee verfmer- ke.n. yan Akzo in Spanje - ook daar is de Nederlandse multinational marktleider - gaan promoten. Akzo heeft drie vestigingen rond Barcelo na. Van Dieren blijft er drie jaar. L. Menheere deed bij biljartvereni ging De Hoop goede zaken door naaste concurrent E. van Poortvliet te verslaan met 10-6,28. Ondanks een goede serie van vijftien caram boles lukte het A. Jeroense niet J. Mosselman van de winst af te hou den. Het werd 10-9,40. P. Quist klopte Mosselman wel, als was het met minimaal verschil: 10-9,69. W. van Oudenaarde heeft een minder goede periode nu achter de rug, want F. Geers kwam er bijna niet aan te pas en verloor met 10-7,20. A. van Poortvliet en M. Elenbaas speel den in hun partij allebei boven hun gemiddelde. Elenbaas haalde uitein delijk de winst. G. Rijnberg speelde Het 65-jarig bruidspaar J.J. Mosselman (91 jen A.K. Mosselman-Goedegebuure 89) met de vijf zusters van de bruid. Links zittend mevr. J. Scherpenisse-Goedegebuure met daarachter mevr. K.A. v.d. Repe-Goedegebuure. Rechts de dames J. Kaashoek-Goedegebuure en D. de Bruine-Goedegebuure met zittend voor hen J. van Dijke-Goedegebuure. Het 65-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Mosselman-Goede gebuure is maandagmorgen in bejaardencentrum de Schutse te St. Annaland een echt familiefeest geworden. De vijf zusters van de bruid, die uit een gezin van twaalf kinderen komt, alsmede broer Leen Goedegebuure kwamen het krasse paar feliciteren. Directeur J. Wesdorp sprak een gelukwens uit, evenals voorzitter C. Vermaas van de bewonerscommissie. Dhr. Mosselman, die met zijn vrouw sinds 1983 in de Schutse woont, sprak een dankwoord. Burge meester en mevrouw Van der Munnik kwamen maandagmor gen ook gezellig koffiedrinken bij het 65-jarig bruidspaar. Zondag 27 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. do 31/3 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, m.m.v. Can- ticum. 17 u. ds. Krol, Gorinchem. do 31/3 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard, do 31/3 19 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Axel 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulfraat, Hoogerheide (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. tegen H. Keur en had de wedstrijd al bijna in zijn zak. Maar op het laatst liet hij het een beetje sloffen en Keur kwam terug. Rijnberg won maar nipt met 10-9,33. M. Elenbaas speelde de kortste partij van 18 beurten. A. Jeroense haalde zowel de hoogste serie van 15 caramboles als het beste gemiddelde van 1,9. A.s. zaterdag, oliebollenactie ten nisvereniging. V.a. 9.00 uur komt de jeugd bij u langs Advertentie I.M. De hervormde jeugdverenigingen gaan de komende vier weken geza menlijk actie voeren voor de Karen- vluchtelingen. De Karen vormen één van de volken van Birma, die sinds de onafhankelijkheid van het land in 1948 onderdrukt worden. Onder dit regime zijn velen gevlucht naar het buurland Thailand. Voor deze bevolking wordt landelijk actie gevoerd door de Hervormd Gerefor meerde jeugdbond (HGJB) en ZOA- vluchtelingenzorg. Ook de jeugdclubs uit St.Annaland willen aan deze actie bijdragen. Door meisjesvereniging Shalom, jongensvereniging Samuël en de jeugdverenigingen Spoor 7 en Ich- tus zullen diverse activiteiten wor den georganiseerd. De start van de actie is vrijdagavond om half acht. In^ het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente wor^t dan de jaarvergadering gehouden. Op deze bijeenkomst, die voor iedereen toe gankelijk is, zal de jeugd meer infor matie geven over het project. Er is ondermeer een ontbijt-op-bed service, terwijl ook één van de plaat selijke bakkers in zijn winkel spe ciale produkten gaat verkopen, waarbij een deel van de opbrengst bestemd is voor de vluchtelingen. Op 22 en 23 april wordt geprobeerd met een marathonactie zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het project, door middel van de verkoop van stroopwafels, een fancy-fair, autowassen en een sing-in. Op zater dagmiddag zijn er spelletjes voor de kinderen en is er een ballonnenwed strijd. De leden van de verschillende jeugdverenigingen zullen op deze actiedag proberen om 12 uren achter elkaar op een vijf-persoonsstep zoveel mogelijk rondjes over de Ring af te leggen, waarvoor zij zich kunnen laten sponsoren. Het gemeentebestuur heeft vier kun stenaars gevraagd een ontwerp te maken voor het kunstwerk, dat op het grasveld bij de hervormde kerk moet komen. Teja van Hoften uit Burgh-Haamstede, Han Dey uit Axel, Gust Romijn te Dreischor en het echtpaar Ravenswaay te Hoog- blokland is verzocht zich te buigen over het thema meekrapteelt. De provincie zal gevraagd worden om een bijdrage in de honorariumkos- ten. De defecte riolering in de Suzanna weg wordt gerepareerd. Uit inspec tierapporten is gebleken, dat er veel lekkende verbindingen zijn, alsme de kapotte en slechte huisaansluitin gen. Er is ook cementinspoeling geconstateerd. Vervanging of repa ratie van het riool is noodzakelijk. Het karwei gebeurt met een speciale techniek, die eerder aan de Een- drachtsweg/Ten Ankerweg in Tho len is toegepast. Er wordt een zoge naamde lining aangebracht door in het riool een naadloze kous met epoxygars aan te brengen, waarna deze één geheel vormt met het riool. Ook cementinspoelingen in de Julia- nastraat moeten verwijderd worden. Hierbij wordt gebruik gemaakt van gespecialiseerd materiaal dat gebruikt wordt bij de lining in de Suzannaweg. De commissie open bare werken spreekt er dinsdag avond over. Een bestelwagen aan de Nieuwstraat heeft dinsdag van de politie een bon onder de ruit gekregen. De wagen had geen geldig kentekenbewijs deel III achter de voorruit zitten. ZIE VERDER PAG 15 SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (openb. belijd.) 18 u. ds. Meeuse (H.D.). GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen (openb. belijd.) 18 u. ds. Schaap, Herkingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 28/3 19.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.3(5 en 14.30 u. ds. Van der Sleen GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. 14.30 u. ds. v.d. Spek, Krabbendij- kc. GEREF. GEM. 10 (H.A.), 14.30 en 18.30 u. ds. Beens, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. v.d. Herik, Strijen. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. drs. Knoop, Sommelsdijk. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord. Zaterdag 26 en zondag 27 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Bomas, Sint-Philipsland, 01677-3232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG r Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 033-620244 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coirdinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 KAMER VAN KOOPHANDEL Maandag 9-12 u. gemeentehuis. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 mrt. t/m vrijdag 1 apr. donderdag 24 0.27-13.12 vrijdag 25 1.37-14.07 zaterdag 26 2.27 - 14.47 zondag 27 4.12- 16.37 maandag 28 4.52-17.17 dinsdag 29 5.37-18.02 woensdag 30 6.17-18.47 donderdag 31 7.02-19.27 vrijdag 1 7.47 - 20.17 zo 27/3 13.11 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijver wachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2