Tweede Spookhuisje tennisclub resultaat inzet en vriendschap De Vos, Leune snéldamkampioen Van 't Hof pakt de Westbrabantse tafeltennistitel Bijdrage gemeente aan sport onzeker 1 Gemeente moet met sport gaan praten over oplossing bezuiniging St. Annaland eert drie bouwers in wandbord Annelies Zuurdeeg ere-lid Eegedima Tholen Boudier naar EK-karate in Zwitserland Renate Geuze tweede op NK H. Potappel wint door k.o. Eendracht op weg naar de Zeeuwse titel AT A Junioren ruiken degradatie Van Schetsen bij Eegedima Donderdag 24 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Zwemmen "Een mooie dag voor de tennisclub." Zo noemde voorzit ter C. van Dijke zaterdagmiddag de feestelijke ingebruik neming van het tweede Spookhuisje. De nieuwe kantine van de St. Annalandse tennisvereniging is volgens de voorzitter 'het resultaat van inzet en vriendschap.' "Met deze mijlpaal in ons 18-jarig clubbestaan laat de accom modatie bijna niets meer te wensen over," zei Van Dijke. Flonkerend Geen houden aan Hecht kantineteam Junioren Denksport Tafeltennis Degradatie Trendsetter De bezuinigingen die de gemeente Tholen heeft aangekondigd houden de gemoederen in de sport wereld bezig. Verlaging van de subsidie en privati sering van accommodaties en velden hangen de ver enigingen boven het hoofd. Afhankelijk van sponsors f i Kweekvijver i Witte front De Thoolse karateka Ferdi Boudier gaat met een aantal teams van sport school Umo uit Roosendaal naar het open Nederlandse kampioenschap karate in Nieuwegein en het Euro pees kampioenschap in Zwitserland. Onlangs werd het tweede team van Umo Nederlands kampioen kata. Dat team bestond uit Ferdi Boudier, Robin Huijer uit Sint-Willibrord en Anil Soekdew uit Bergen op Zoom. Met zijn drieën voerden ze in sport hal Lunetten in Utrecht in drie ron den verschillende kata's uit. Een kata is een gevecht tegen meerdere, denkbeeldige vijanden. "Dat is moeilijk", zegt de 18-jarige Boudier. "Je moet de oefening precies tegelijk uitvoeren en je kunt niet naar elkaar kijken om te zien wat je teamgeno ten doen. Wij trainen nu al een jaar samen" Aan de Nederlandse kampioen schappen deden in totaal acht ploe gen mee. Er worden geen kwalifica tiewedstrijden gespeeld, maar iedere sportschool mag teams opstellen. "Dat er zo weinig meedoen, komt waarschijnlijk omdat de meeste sportscholen niet zoveel waarde hechten aan de teamsport. Ze zijn meer individueel gericht. Ik vind het sporten met het team wel belang rijk", zegt de Thoolse karateka. Het team van Boudier troefde ook het tweede drietal van sportschool Umo af. Daarin zat nota bene de leraar van Ferdi Boudier, Jan Knobel uit Roosendaal. De Tholenaar heeft nu de eerste dan zwarte band van het zogenaamde shotokan-karate. Daar in wordt, in tegenstelling tot het kyukushin- of full-contactkarate, de tegenstander niet echt voluit gesla gen en getrapt. Het open Nederlands kampioenschap wordt gehouden van 8 tot en met 10 april en het Europese kampioenschap loopt van 17 tot en met 23 juli. Sch(x>nspringster Renate Geuze uit Oud- Vossemeer heeft goed gepresteerd bij de Nederlandse kampioenschappen op de toren en de I-meterplank. Bij de dames vanaf achttien jaar behaalde zij op beide disciplines een zilveren medaille. "Het is boven verwachting verlopen", aldus de Vossemeerse schoonspringster, die voor de eerste keer in deze categorie uitkwam. Op de I-meterplank behaalde zij een totaal van 321,35 punten, terwijl de jury haar op de toren 278,50 punten gaf. In het zwembad te Amersfoort werd (xtk het nationaal kampioenschap all^in afge werkt. Aan dit toernooi mogen ook schoonspringsters deelnemen die nog geen achttien jaar zijn. Enkele jeugdige talenten wisten zich hierbij voor Renate Geuze te klasseren. De nationale titel ging naar een veertienjarige springster, terwijl Renate met 162 punten op een zevende plaats eindigde. In juni staan er opnieuw Nederlandse kampioenschap pen op het programma. Passieconcert. Zaterdagavond om acht uur geven de christelijke orato riumvereniging Middelhamis en het vocaal ensemble Magnificat een passieconcert in het kerkgebouw van de Hervormde gemeente in Dirksland. Zowel Magnificat als Middelhamis staat onder leiding van Rinus Verhage. Bas de Vroome bespeelt het orgel. -ss* De drie belangrijkste bouwers van het tweede Spookhuisje, Henk Giljam, Adrie'en Leen Goedegebuure, werden door voorzitter Cent van Dijke (links) in het zonnetje gezet. Tussen de Goedegebuure's in de blijvende herinnering aan de nieuwbouw. De 175 leden tellende vereniging had in het eerste Spookhuisje onvol doende ruimte. Óndanks de fikse investering werd met zelfwerkzaam heid, een sponsorloop, oliebollenac tie en een geldlening bij de Rabo bank de stap naar het tweede Spook huisje gewaagd. Een fraaie accom modatie voor vijftig mensen en een terras is het resultaat. Het eerste Spookhuisje blijft in gebruik als kleedruimte met douches en toilet ten. In de voormalige kantine komt een wand, zodat een gedeelte als berging kan worden benut. Hierin komt ook de pomp voor de sproei- installatie. Slechts een klein deel blijft als door-de-weekse kantine in gebruik met een automaat voor fris drank. De voorzitter herinnerde aan de extra ledenvergadering, 20 septem ber vorig jaar, toen na een lange voorbereiding het besluit voor de bouw van een nieuwe kantine viel. "We misten op ons tennispark een ruimte waar de leden, maar ook onze gasten zich thuis kunnen voe len. Daar zijn we meer dan in geslaagd. We kunnen nu aan de wénsen van onze leden voldoen, 's Zomers en 's winters kan er gespeeld worden - bij licht en donker - en daarnaast hebben we voor en na de wedstrijd nog een complete voorzie ning. Verder een verhoogd terras, een oefenkooi die er wezen mag en een heus oefenveld voor onze toe komst." Van Dijke, die eerder overhoop lag met de gemeente over de verplaat sing van lichtmasten, maakte zater dag melding van 'de fijne medewer king' van de gemeente bij de nieuw bouw. "En de gemeente is nu weer bezig om de gravelbanen voor het aanstaande seizoen spcelklaar te maken. De toplaag wordt vernieuwd en er komt een sproei-installatie. Het is nog niet allemaal klaar, maar de banen liggen er al flonkerend bij", stelde de voorzitter met trots vast. Hij was ook vol lof over de leden. "Nadat de algemene vergadering de trein op 20 september op het goede spoor had gezet, was er geen hóuden meer aan. Na goede afspraken bleek de trein niet meer te stoppen. Hij raasde voort. Haltes werden in een flits genomen om het einddoel zo snel mogelijk te bereiken. Dat alles onder leiding van machinist Henk Giljam en conducteur en architect Leen Goedegebuure. De man van de vloerbedekking, Adrie Goedege buure, trappelde al völ ongeduld om de zaak te gaan stofferen. Dan moest de trein natuurlijk geen stukjes over-" slaan, zoals het nu al beruchte schrobputje. Maar Henk Giljam gooide nog een beetje kolen op het vuur en in een mum van tijd was het putjë er, waaraan we nog elke dag plezier beleven." Van Djjke was blij, dat Giljam's werkgever, aannemer C. van Bergen Henegouwen, zaterdagmiddag ook aanwezig was. "U mag trots zijn op zulke medewerkers. Wij als vereni ging zijn-ingenomen met leden als Henk. Je kunt ervan 'op aan. Geen gezeur, vanaf het begin er tegenaan en pas stoppen als de zaak is vol tooid. Nu' is het zover en tot in de puntjes is alles geregeld." Naast Van Bergen 'Henegouwen bedankte de voorzitter ook aanne mingsbedrijf Moerland, installatie bedrijf Vroegop, loodgietersbedrijf Moerland, Bruynzeel keukens en kasten, Schoonen reclame, Lisanno Moerland, met zijn maat Johan, Ewoud Goedegebuure, Henk Gunter en Witte Rijnberg voor alle hulp bij de bouw van de kantine. In het bouwteam zaten behalve de archi tect, machinist en stoffeerder, ook Wim Bazen, Thijs Fase, Arie Borst, Jan den Engelsman, Wim van Leeu wen en Cent van' Dijke. Spontane hulp kwam er van Theo Moerland, Marco Bolier, Patrick Dekker en Siem Snoep. De koffie, het schoon maken en het inrichten van het twee- de Spookhuisje werden verzorgd door Trijnie Goedegebuure, Corrie Bazen, Lenfe Giljam, Willie Dekker en Dieneke Dekker. Dat hechte team régelt het kantinebeheer ó.l.v. ver- gunninghouder M. Poot. Zaterdag a.s. staat er-een oliebollenactie op het programma. Wij hebben er alle vertrouwen in dat ze zullen sma ken!" Een tevreden voorzitter dankte ten slotte alle l'cden, de sponsors, aanne mers en bouwvakkers voor hun medewerking aan de nieuwe kanti ne. "NamensJiet bestuur wil ik mijn grote dank en bewondering uitspre ken voor de inzet en'vriendschap waarmee deze accommodatie is opgericht. Hartelijk dank", aldus Cent van Dijke. Met de onthulling van het gedenk bord in de kantine door Henk Gil jam, Leen ën Adrie Goedegebuure worden de bezoekers van het Spookhuisje blijvend herinnerd aan het fraaie staaltje zelfwerkzaamheid dat de St. Annalandse tennisclub in 1994 een' nog meer complete sport - voorziening opleverde. Joycé de Vos en Hans Leune van damclub De Eendracht zijn zaterdag in Vlissingen Zeeuws sneldamkampioen geworden bij respectievelijk de adspiranten en pupillen. Toby Hage was bij de senioren één van de kanshebbers, maar verloor drie partijen op rij. Henk Gunter uit Sint-Annaland, die' zich samen met Hage had voorbe reid, moest het in de voorronden af laten weten en speelde in de tweede groep. Daar werd hij winnaar. Toby Hage en André Kousèmaker stond een zwaar programma te wachten van 11 ronden van 10 minuten per speler. Hage verslikte zich in de eerste drie tegenstanders: Kasse, de Leeuw en Veerhoek. Daarmee was hij meteen kansloos en hoewel hij nog 12 bordpunten verzamelde,, moest de Tholenaar voor het'eerst sinds lange tijd genoe gen nemen met een bescheiden acht ste plaats. André Kousemaker was beter in vorm. Na zes jaar verscheen hij weer op het Zeeuws sneldamkam- pioenschap. Kousemakér, die de hele dag de verrichtingen van zijn pupillen volgde, verloor één keer, speelde zeven maal remise en won drie partijen. Daarmee eindigde hij nog boven Hage op een vijfde plaats. Henk Gunter werd uiteinde lijk 13de, Daniëlla de Vos 16de en Hans van Akkeren 19de. Simon Schot werd in de tweede finalegroe'p bij de tweede klasse winnaar. Rombout Kousemaker kwam ér niet. aan te pas in het juniorenkampioen schap. Het verschil met de koplo pers was te groot. Bij afwezigheid van de favoriet Christian Binkhorst streden de 13- tot 16-jarigen om de adspirantentitel. Tot de laatste ronde leek Tholenaar ChingHei Chong zijn eerste grote prijs te gaan pak ken. Met een remise in de slotronde tegen R. de Rooy uit Yerseke zou het kampioenschapvoor hem zijn geweest, maar de spanning werd Chong te veel. Samen met zijn clüb- genote Joyce de Vos en De Rooy werd een barrage gespeeld. Chong en Jóyce de' Vos speelden remise legen De Rooy. Daardoor moesten de beide Tholenaren strijd leveren om de eerste en derde plaats. Joyce de Vos liet zien dat ze veel vaardig-, heid heeft opgedaan in het uithalen van combinaties. Zij won daardoor de titel. Mathijs Binkhorst eindigde op een 4dè plaats en Mohammed Benjilali op een 7de. In de tweede Op een invitatietoemooi in Breda behaalde bokser Henny Potappel uit St.Maartensdijk -een overwinning op Aridriesse uit Arnhem, door een knock out in de tweede ronde. Door dit resultaat mag de 17-jarige Tholenaar deelnemen aan het Nederlands kampioenschap voor nieuwelingen, dat volgende maand in Amsterdam wordt gehouden. Onlangs sleepte Potappel de titel in het halfzwaar- gewicht (75-81 kg) in de wacht tijdens het Zeeuws en Zuid-Hollands kampioen schap. Zijn plaatsgenoot André .van Zomeren (23) werd daar tweede. Rinus Timmer (22) uit Bruinisse, die eveneens lid is van de Thoolse boksver eniging Hoboken, is uitgenodigd om voor het Nederlands team tegen Enge land te boksen. De wedstrijd staat voör 12 april in Den Haag op het programma. In Breda verloor Timmer zijn partij tegen Hegin uit Arnhem op punten. groep werden Wouter Troost en Rien Schakel 2de en 3de. Ook de strijd 6ij de pupillèn was een Thools onderonsje, de 12-jarige Sint-Annalandër Hans Leune vero verde in februari zijn eerste Zeeuw.- se damtitel bij het 'gewone' dam men. Maar ook de sneldamdisci- pline bleek hij goed te beheersèn. Lange tijd deelde hij de eerste plaats met Leanne Geene uit Tholen, maar zij liep in de laatste ronde een neder- laag op tegen Jan de Viet uit 'Sint- Maartensdijk. Daardoor eindigde Leune op de eerste plaats. Jantien van Gorsel en Jan de Viet maakten het Thoolsp succes compleet door de 3de en 4de plaats te bezetten. Merijn Mulders werd 8ste, So Lee 14de, Nordin Benjilali 15de, Rai- mónd van Loon 18de en Lisette- Binkhorst 26ste. Damclub De Eendracht heeft in de strijd om het Zeeuws kampioen schap de halve finale bereikt. Het sterke Middelburg werd' in eigen huis met 6-2 verslagen. Morgen speelt de heersende kampioen De Eendracht de halve finale tegen Souburg ITwee teams van PWG 's- Gravenpolder moeten dan onderling uitmaken wie de tweede finalist wordt. De nummers 1 en 2 van Zee land mogen naar de Nederlandse kampioenschappen. Met de kersverse Zeeuws senioren kampioen Tóby Hage in de gelede ren, speelde De Eendracht een ster ke wedstrijd. Hage schreef aan het eerste bord een klinkende zege op zijn naam. Zijn tegenstander dacht zo lang over een remisevarian't na dat hij te veel tijd gebruikte. Stef Baerends nam halverwege zijn partij een voorsprong, maar uiteindelijk werd het een gelijkspel. Inmiddels had Henk Gunter schijfwinst gehaald door een zogenaamde 'hiel- slag'. Daardoor haalde hij in het eindspel de winst. André Kousema ker stond er ook goed voor, maar dat Overwicht kon hij niet voldoende uitbuiten voor de winst. Hij speelde gelijk. De wedstrijd tegen Souburg wordt thuis gespeeld. Christian van 't Hof van tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Anna land is kampioen van West-Brabant geworden in de D-categorie. Dit weekeinde werden de wedstrijden om de eretitel gespeeld in Etten- Leur. Smash had bij de jeugd zes spelers aangemeld. Alleen Ann Stur- ris en Peter Bazen overleefden de eerste poule. Maar direct daarna wer den ze uitgeschakeld, net als eerder hun clubgenoten Ann van Dijke, Henk Jopse, Jacob Elenbaas en Arjan Ketting. Bij de séntoren verging het Smash aanzienlijk beter. Christian van 't Hof werd kampioen in de D-catego rie van de eerste klasse. Deze over- winning was een verrassing, want Van 't Hof promoveerde pas onlangs naar deze klasse. Maar over geluk had hij in zijn partijen niet te klagen. Tegen R. v.d. Veeken van Tanaka en P. Teunissen van Belcrum balan ceerde hij op de rand van uitschake ling. Hij won maar nipt mét 24-22. In de finale tegen Tanaka-speler E. Verhoeven was de Sint-Annalander echter niet meer te stuiten. Van 't Hof won in twee games. David van Driel speelde voor het eerst weer een officiële wedstrijd sinds een. paar weken rust na een operatie. Van Driel maakte weinig indruk, maar kwam wel weer in het wedstrijdritme. De eerste helft van de competitie is ook voorbij.Zaterdag worden de eerste retumwedstrijden gespeeld. Smash 1 vecht om in de derde klas se te blijven. Het team bezet een voorlaatste plaats, zeven punten boven hekkesluiter en naamgenoot Smash '70 2. Vice Versa 2 staat op gelijke hoogte en op de derde plaats', met een voorsprong van drie punten, staat TIOS 2 uit Tilburg dat zaterdag de tegenstander van Smash is. De uitwedstrijd werd door. het Sint- Annalandse team verloren met 9-1. Marëo Saarloos, Ad Verhage en de herstelde David van Driel moeten nu een beter, resultaat halen. De junioren staan laatste in de twee de klasse. Henk Jopse, Jacob Elen baas en Arjan Ketting gaan bijna onontkoombaar op de degradatie af. Het eerste kadëttenteam van Smash speelt op een derde plaats in de tweede klasse. De achterstand op de koplopers Backhands 4 en Vice Versa 4 is zeven punten. De komen de weken speelt Smash thuis tegen beide ploegen. Het tweede kadettenteam gaat in de derde klasse aan de leiding met twee punten voorsprong óp Vice Versa 7. Marnix v.d. Graaf, .Anné Sturris en Peter Bazen moeten hard blijven vechten om op 7 mei de titel te pak ken. Programma 26 maart: Smash-Tios 2; junioren Smash-Backhands; kadetten Smash 1-Vice Versa '4; kadetten Smash 2-DIO 2. Alle wed strijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. Het is nog niet duidelijk hoeveel de gemeente Tholen gaat bijdragen aan de sportverenigingen wanneer deze het onderhoud van hun velden en accommodaties zelf voor hun reke ning moeten nemen. Klaar is dat sportbeoefenaren meer voor hun hobby zullen moeten gaan betalen. Dat hield wethouder P. van Schetsen de tennisvereniging Eege dima zaterdag voor tijdens de jubi leumviering in Meulvliet. Als Eegedima volledig voor het onderhoud gaat zorgen dan zal het betalen van huur aan de gemeente niet meer nodig zijn. De club is dan wel zelf verantwoordelijk voor het speelklaar maken van de banen, het opknappen van het terrein met hek werken en het onderhoud van de kantine-en kleedkamers. Volgens Van Schetsen beseffen b. en w. dat deze overdracht niet zon der een geldelijke steun van de gemeente kan plaatsvinden. Van Schetsen kondigde een aangepast voorstel aan, het resultaat van het overleg tussen de tennisverenigin gen en de gemeente. "De Thoolse tennisser zal wat meer voor zijn sport moeten betalen, of met nog meer zelfwerkzaamheid het huidige prijsniveau op peil moeten houden." Van Schetsen vergeleek de huurprijs in 1970 van 1000 gulden voor één baan (die niet op zondag bespeeld mocht worden) met die van nu: 800 Wandeldagen. De drie Zeeuwse wandeldagen worden dit jaar ge houden op 12, 13 en 14 mei en zul len vertrekken vanuit Goes. Vanuit de Zeelandhallen zwermen de wandelaars uit over de omge ving van Goes. Men kan zich op geven via tel. 01646-20398. gulden voor vier banen (zeven dagen per week). "Van enige indexering in de afgelopen 25 jaar is geen sprake geweest." Volgens Van Schetsen is Eegedima in de gemeente Tholen de trendset ter op tennisgebied. De club staat volgens hem garant voor een goede bestuurlijke organisatie, kwaliteit, sportiviteit en een goede sfeer. "Bin nen en buiten de gemeente heeft Eegedima een prima naam opge bouwd." Van Schetsen roemde ere-voorzitter C. van den Berge die ook als voor zitter van de gemeentelijke commis sie sport actief was. Bestuurder C. Zuidweg is voorzitter van het dis trict Zeeland van de K.N.L.T.B. De wethouder wenste Eegedima een sportief en gezellig jubileumjaar toe en overhandigde de voorzitter een enveloppe met inhoud. (Overigens is de naam Eegedima een samentrekking van de eerste twee letters van de voornamen van de initiatiefneëmsters Eelke en Georgette Meylink, Diana Schot en Marijke Deurloo.) Zuidweg zei erg onder de indruk te zijn geraakt van het jubileumboekje dat het echtpaar Zuurdeeg heeft samengesteld. "Het springt er echt uit." Zuidweg bestempelde Eegedi ma als een goede vereniging die in Zeeland bekend is door het organi seren van de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen, regiowedstrijden en via de Zeeuwse Tennis Combinatie. "Met elf teams in de districtscompe- tite kent iedereen in Zeeland Eege dima." Zelf is Zuidweg meer dan twintig jaar speler en bestuurslid van de club geweest. Hij overhan digde een spiegel voor het kleedlo kaal. Ook bij het 25-jarig jubileum van tennisvereniging Eegedima uit Tho len zaterdag in Meulvliet kon men er niet omheen. Hoe de maatregelen er uiteindelijk uit gaan zien, is nog niet duidelijk. Wethouder P. van Schet sen kondigde een nieuwe opzet aan waarover de verenigingen binnen kort bericht krijgen. Voorzitter E. van Dongen van de tennisclub riep het bestuur van de gemeente Tholen op met de vereni gingen rond de tafel te gaan om de bezuinigingsmaatregelen te bespre ken. "Onze leden hebben er in alle opzichten belang bij hoe de gemeen te de bezuinigingen naar de bevol king vertaalt. Ik wil een Signaal naar de politiek doen uitgaan: nodig ons als verenigingen uit om gezamenlijk van gedachten te wisselen over de wijze waarop deze zaak het beste vorm kan worden gegeven." Van Dongen zei dat andere vereni gingen dat ook willen. Ook die zijn volgens de voorzitter doordrongen van de noodzaak te bezuinigen. "Ze zijn bereid mee te denken aan een voor alle partijen aanvaardbare oplossing." De voorzitter is bang dat de vereni ging na de privatisering voor een groot deel aangewezen is op geld schieters. "Niet dat we nu zonder, sponsors kunnen. We zijn zeer ver guld met hun bijdrage maar het wordt toch anders wanneer het voortbestaan van een vereniging af gaat hangen van sponsors." Volgens Van Dongen verandert er aan de geldstroom niets. "Alleen dat de overheid de gelden Mevrouw A.E. Zuurdeeg-Jongstra werd benoemd tot ere-lid van de tennisvereniging. Voorzitter E. van Dongen licht toe waarom. niet langer int en verdeelt, maar dat we nu van de goodwill van de spon sor afhankelijk worden." De voorzitter voorziet problemen wanneer ondernemers niet langer bereid zijn om geld aan de vereni gingen te geven. "Nu al zijn er gelui den dat de ondernemers te veel bedragen uitgeven aan sponsoring." Van Dongen opperde de gedachte om een sport-of verenigingsraad op te richten. Die zou dan voor alle ver enigingen de sponsorbclangen fnoe- ten behartigen en de gelden onder de verenigingen moeten verdelen. Overigens bedankte -Van Dongen het gemeentebestuur: "Zonder haar medewerking waren we niet geko men waar we nu zijn." De jubileumviering werd matig bezocht. Het bestuur had op onge veer 100 bezoekers- gerekend maar k meer dan de helft van de stoelen in de grote zaal bleef leeg. Ongeveer 60 mensen (inclusief bestuur) vier den het 25-jarig bestaan. Eegedima telt ruim 300 leden en vier verlichte banen. Vooral 's avonds is het dringen geblazen voor een plaatsje op het gravel.. Overdag is er wel voldoende ruimte volgens Van Dongen 'doordat steeds meer dames een baan hebben aan vaard'. Omdat ook het aantal trai ningsuren 's avonds is toegenomen zal er volgens hem een vijfde baan moeten komen. "Niets is zo frustre rend dan een'of twee uur wachten of terug naar huis te gaan omdat de baan overbezet is." Annelies Zuurdeeg werd benoemd tot ere-lid. Zij heeft zich voor de vereniging bijzonder verdienstelijk gemaakt. Van Dongen somde haar taken op: van 1978 tot 1980 redactie van het clubblad Gravel, van 1981 tot 1986 secretaresse en van 1990 tot 1994 voorzitster jeugdcommissie. Samen met haar echtgenoot stelde ze het'48 bladzijden tellende jubi leumboekje samen waarin uitvoerig de geschiedenis van de tennisvereni ging beschreven wordt. Volgens Van Dongen was het secretariaats werk voor mevrouw Zuurdeeg een aantal jaren geleden nog ambachte lijk. "Van alle leden wérden kaartjes aangelegd. Er was veel schrijfwerk." Vooral voor de jeugd brak zij vol- 'gens Van Dongen een lans. "Wie aan de jeugd kwam, kwam ook aan jou. Ik heb je wel eens de moeder van onze jeugd genoemd." Ook de gezinsleden kregen hulde: "Zonder hun steun was het jou niet gelukt. Ook is het gezin Zuurdeeg een 'goede kweekvijver gebleken voor echte yerenigingsmensen." Namensde overige tennisverenigin gen (ook de Ruucstoppelen uit Sint- Philipsland) feliciteerde voorzitter L.T. Steenpoorte van Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk het bestuur van Eegedima. Hij pleitte ook voor een overleg met de gemeente om de bezuinigingsmaat regelen tegemoet te kunnen treden. "Anders krijgt de wethouder te maken met het witte front." Steen poorte zei gekscherend vernomèn te hebben dat de wethouder op dit ogenblik slechts voor één club bang is: "Dat zijn de schietverenigingen (die naar een 'centrale binnenaccom- módatie uit moeten zien-red.) Wij zullen dus mét zwaar geschut moe ten komën." Ook Steenpoorte toon de zich 'blij met de steun van de gemeente. Hij constateerde een opgaande lijn wat de samenwerking tussen de verenigingen betreft. Ook de toenemende belangstelling voor de tennissport is volgens Steenpoor te verheugend. "We zullen te maken krijgen met uitbreiding van accom modaties." Hij o.verhandigde een envelop met inhoud 'als voorschot op de privatisering.' I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17