Dokterszoon verliefd op zijn sax DROP PONSE Olympiade laat jeugd ruiken aan sporten Tholenaar Ties Mellema schuwt experimenten niet Plaatselijk nieuws MEENK Olympia-ronde door abuis naar Tholen? Donderdag 24 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Een combinatie tussen acid-house en jazz, een soort toverfluit met de naam Ewi en een band die slechts bestaat uit een zanger, een contrabas en drums. Dat zijn een paar van de eigenaardigheden die horen bij Ties Mellema uit Tholen. De 18-jarige gymnasium scholier staat voor de beslissing om aan het conserva torium saxofoon te gaan studeren. Sax niet genoeg Optreden Geen dilemma Burg. Smithstraat op de schop Vanavond muzikale rondreis Blokfluitlessen Accelerando Sint- Maartensdijk GESLOTEN van 1 t/m 15 april Geen geldig deel III Bedankt Verkoop bouwgrond Klaverjassen Verharding begraafplaats Volière en garage accoord Bezwaar tegen berging Collecte peuters 't Hummeltje Herbestrating Puur natuur een heel pond nu 4.95 Natuurlijk bij: Markt 20 Rommelmarkt in Sint Maartenshof Gezond eten Woning minder Sloop clubgebouw Kleuters naar hoofdge bouw Riolering Laban Deurloostraat Kleine Loo en Bouwens- estraat vernieuwd Zes huizen Poortvliet Zangavond succes Aankoop bouwgrond Diëtiste bij NCVB Inbraak Kadijk Sint- Philipsland Paasmiddag in Wimpel Verordeningen aanpassen Ruucstoppelen open Rejoice zingt in Bergen op Zoom Paaszangdienst Maranatha stopt Identiteitskaart Hartjes aan het spit Hobbytentoonstelling Vier vrouwtjes verliefd op heer Wielrennen Zo'n negen jaar geleden pakte dokterszoon Ties de altsaxofoon op. "Toen vond ik dat gewoon een mooi ding om te zien. Maar in die negen jaar ben ik een beetje ver liefd geworden op het instrument, denk ik. De klank van de combi natie van een riet met het koper is prachtig. Het is heel wat anders dan een klarinet. Die is helemaal van hout en klinkt wat hol." In het begin was er op Tholen nie mand die les gaf op de saxofoon. Daarvoor moest de adspirant- musicus naar René de Jong in Bergen op Zoom. Daar haalde hij cum laude de diploma's A en B. Voornamelijk speelde hij daar klassieke muziek. Maar dat vindt hij te beperkt en daarom speelt hij in zijn vrije tijd in een respectabel aantal muziekgroepen. "Ik ben breed bezig, je moet niet te nauw denken. Dat is vaak wel het geval bij echt klassieke musici zoals vio listen. Die kijken vaak neer op jazz", vertelt Ties. Eén van de bands waarin hij speelt heet Smackma. Deze groep telt - naast de 'gewone' bezetting van drums, keyboard, gitaar en bas - vier blazers. Het repertoire bestaat uit vrolijke popmuziek zo- Ties speelt op een Ewi als Mano Negra. Daarnaast speelt Ties in een trio met een drummer en een bassist. De bas kwam er onlangs bij en voorheen heette de groep dan ook 'Experimenteel duo Dickie en Ties'. Hun stijl is avant-garde jazz. Met andere woorden: moderne, experimentele jazz. De Tholenaar maakt daar naast deel uit van het saxofoon kwartet 'Vivo Saxo' en ook de harmonie van Wouw heeft Ties als lid. Zijn leraar De Jong is hier dirigent; geen toeval dus. Maar al leen saxofoon was de jonge musi cus blijkbaar niet genoeg. Op dit moment krijgt hij aan de Bergse muziekschool les op de contrabas en basgitaar. Ook wat de saxo foon betreft, heeft de Tholenaar meer keuze, want hij heeft één alt en twee sopraaninstrumenten. In de band 'Het AGC-collectief' speelt hij contrabas, basgitaar en Ewi. Ewi staat voor electric wing 1 instrument: een synthesizer in de vorm van een soort klarinet. Het moet dan ook echt worden aange blazen en kan allerlei instrumen ten en geluiden weergeven. Bij een demonstratie tovert Ties er wat borrelende en in ieder geval erg aparte geluiden uit. Ook een num mer dat een kruising is tussen acid-house en jazz is bepaald niet gewoon. "Je kunt er een prima nummer van maken hoor", zegt Ties. "Ronnie Jordan speelt bij voorbeeld ook zulke muziek." Het feit dat een bas en drums een wat magere bezetting vormen voor een band, deert hem niet. "Ook daarmee kun je leuke mu ziek maken". Voor saxofoonlessen reisde Ties naar het land van de jazz, Ameri ka. Hij kreeg les van Michael Brecker. "Hij is op dit moment wel het neusje van de zalm op jazz-gebied", meent de Thoolse saxofonist. "Ik houd niet zo van bigband-muziek. De laatste tijd luister ik veel naar de groep 'Blood, sweat and tears', een men geling van soul, blues en jazz. In de klassieke saxofoonmuziek vind Ties (links), hier met bandleden Arnold Roosendaal en Joris Schots, speelt niet alleen saxofoon. ik John Harrle wel het beste." Ties schrijft zo nu en dan een nummer voor de bands waarin hij speelt. "Maar dat is maar zelden. Meestal spelen we covers of we be ginnen gewoon met een deuntje en dan wordt het vanzelf een nummer." Met het kwartet Vivo Saxo en de groep Smackma treedt de Thoolse saxofonist af en toe op. "Met Smackma gaan we deze zomer in een busje naar Zuid-Frankrijk. Daar willen we gaan spelen in ca fés en clubs", vertelt Ties. Maar meestal blijft het bij repetities. "Het is zo'n geregel voor een op treden", vertelt Joris Schots uit Halsteren, een van de andere le den van het AGC-collectief. "En dan kan die weer niet en dan is dat weer niet goed geregeld. Dus repe teren we maar gewoon en dat is ook leuk." De Thoolse dokterszoon speelt ook op diverse concoursen zoals onlangs het prinses Christina con cours in Den Bosch waar hij in de voorronden bleef steken. Maar ook op wedstrijden in plaatsen als Amstelveen en Middelburg stond hij al op het podium. Verder doet Mellema aan harmonie- en fanfa reconcoursen mee. Als hij naar het conservatorium gaat, wil hij later beroepsmusicus worden. "Maar er zijn teveel saxofonisten", zegt hij. "Veel te veel." Hij zit op dit moment nog in het vijfde jaar van het gymna sium aan het Juvenaat in Bergen op Zoom. Over anderhalf jaar hoopt hij aan de vooropleiding tot het conservatorium te kunnen beginnen. "Dan krijg je daar wel les, maar je zit er nog niet offi cieel op. En dan kan ik bepalen of ik er wel helemaal achter sta. Ik vind het ook jammer dat je op het conservatorium moet kiezen tus sen jazz en klassieke muziek. Je kunt natuurlijk een vervolgoplei ding doen, maar dan ben je tien jaar bezig." Mocht Ties toch afzien van een muziekstudie, dan weet hij nog niet wat hij wél zou moeten doen. "Er is voor mij in ieder geval geen dilemma. Ik hoef niet te kiezen tussen twee dingen die ik heel graag wil." De Burgemeester Smithstraat wordt vanaf nummer 21 opnieuw bestraat. Ook de parkeervakken aan weerszij den van de weg worden herlegd. Het garageplein achter de straat wordt helemaal herbestraat. Aannemer L. Bolier uit Sint-Maartensdijk gaat het karwei klaren, samen met een bes trating in Oud-Vossemeer, voor ƒ98.700,-. De straatmakers moeten wel elke dag de weg dichtmaken zodat het verkeer eroverheen kan. In de Wellevaete kan vanavond om half acht iedere belangstellende een muzikale rondreis meemaken. De opvoering van het bekende 'Le car naval des animeaux' van de compo nist Saint Saëns, gebeurt door alle leerlingen van De Casembroot- school. Groep I en 2 beginnen met het sprookje van de verdwaalde konijntjes, waarbij o.a. een spannen de zoektocht door het bos volgt. De leerkrachten nemen de finale voor hun rekening met de terugkeer van de kat, gespeeld door groep 5a. De koninklijke fanfare Accelerando wil een nieuw onderdeel aan de ver eniging toevoegen: een blokfluit- groep. Op die manier kunnen 7- en 8-jarigen bij de muziek worden betrokken, want de lessen op de koperen blaasinstrumenten als bugel, trompet, bariton en bas beginnen pas op 9-jarige leeftijd. Corina van Driel uit Oud-Vosse meer, die bij Accelerando de sopraansax bespeelt, zal de blok fluitlessen gaan geven. Elke maan dagmiddag van 15.45 tot 16.30 uur kan men in de Sakofahal terecht. Door gezamenlijke inkoop van blokfluiten blijven de kosten beperkt. Volgens bestuurslid Bram Goedegebuure gaat het om een leu ke hobby waar je nog wat van opsteekt. Opgave is telefonisch mogelijk via nummer 2402. Aan L E Financial Services is bouwgrond verkocht in het bestem mingsplan Muijepolder. De uitgifte van grond gaat hier kennelijk sneller dan de gemeente had gedacht. Voor het bouw- en woonrijp maken was 110.000 gulden uitgetrokken, maar daarmee komt men niet toe. De gemeenteraad wordt maandag gevraagd voor dit jaar zes ton extra beschikbaar te stellen. De praktijk en apotheek van Dr. Panis zijn Wilt u uw herhalingsrecepten TIJDIG inleveren! Voor dringende gevallen neemt waar: Dr. Jansen, Oostvest 22. De eigenaren van twee auto's die zondag geparkeerd stonden aan de Voorstraat en Boswei, krijgen een bekeuring omdat hun voertuigen geen geldig kentekenbewijs achter de ruit hadden. Ds. T. Klok uit Kinderdijk heeft bedankt voor het beroep van de Oud- Gereformeerde Gemeente. Het gemeentebestuur heeft grond aan de Plevierlaan verkocht voor de bouw van zes garages: vijf door bouwbedrijf Weggemans en een door W.M. Deurloo. Advertentie I.M. Mevr. R. Waasdorp heeft met 5850 punten vrijdag de competitiewed strijd van klaverjasvereniging De I Pendelaars gewonnen. Uitslag: l mevr. R. Waasdorp 5850 p; 2 P. van Bloppoel 5463 p; 3 K. Waasdorp 5048 p; 4 C. Moeliker 5018 p; 5 J. Guiljam 4762 p; 6 J. van Zetten 4707 p; 7 mevr. M. Bronmans 4457 p; 8 J. van Gorsel 4317 p; 9 Christi- j aan 4234 p; 10 M. den Haan 4195 p; 11 M. Kwaak 4144 p; 12 B. Lind- hout 4130 p; 13 L. Kampman 4077 p; 14J. v.d. Hoek 4055 p; 15 mevr. A. Koetsier 4003 p; 16 J. v.d. Werf 3820 p; 17 A. Arts 3366 p. De commissie openbare werken spreekt dinsdagavond over het ver harden van de paden op de begraaf plaats. Het karwei bestaat uit het aanleggen van tegelpaden van 1.20 meter breed. Hiervoor zal het type tegel 40x60x5 cm worden gebruikt. A. van den Broek mag een voliare bouwen en zijn garage aan de Bern- hardstraat vernieuwen. Gedeputeer de staten hebben daarvoor een ver klaring van geen bezwaar verleend, nadat de gemeenteraad eerder een artikel 19 procedure had goedge keurd. Het plan wijkt namelijk af van bestemmingsplan Kom. Het bouwperceel is gedeeltelijk voor woondoeleinden bestemd en gedeel telijk voor erf. Er mag ten hoogste 40 m2 bebouwd worden en met de garage wordt dat met 2 m2 over schreden. Er is echter al een voor ontwerp 2e herziening plan Kom, waarin de te bebouwen ruimte op een erf is verruimd. Volgens de wel standscommissie voldoet de schets aan redelijke eisen. De gemeenteraad beslist maandag over een bezwaarschrift, waarin A.J. en D.A. Oudesluijs zich richten tégen het door de gemeenteraad genomen besluit om het bestem mingsplan te herzien zodat M. Oudesluijs een werktuigenberging kan bouwen aan de Hogeweg. Bur gemeester en wethouders stellen voor, op advies van de commissie bestuurlijke aangelegenheden, het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren. Saillant detail is, dat de berging er al staat, nadat de gemeente in 1989 een bouwvergunning verleen de. De indieners van het bezwaar schrift voeren al verschillende jaren een procedure, met als inzet een recht van overpad. Zij claimen dat te hebben op de plek waar de berging nu staat, maar M. Oudesluijs bestrijdt dat, zo deelt een woord voerder van de gemeente desge vraagd mee. Omdat een wettelijke termijn werd overschreden, is de afgegeven bouwvergunning in de loop der jaren ook al een keer door de Arob-rechter vernietigd. Peuterspeelzaal 't Hummeltje houdt van 27 maart tot 9 april een collecte. Net als de meeste peuterspeelzalen heelt 't Hummeltje moeite het hoofd boven water te houden. Daardoor is er weinig ruimte voor het aanschaf fen van nieuw speelgoed, het opknappen van de zaal en het veili ger en kindvriendelijker maken van de buitenspeelplaats. Om deze noodzakelijke voorzieningen toch te bekostigen, doen het bestuur en de ouders namens de peuters een beroep op de bevolking en de mid denstand om hen te steunen. De opbrengst van de collecte zal direct ten goede komen aan de peuters en hun speelomgeving. De trottoirs van de President Roos- eveltstraat worden opnieuw gelegd. Dat geldt ook voor de Anjerstraat van nummer 17 tot en met 19 en 23 tot en met 26. Ook het voetpad van de Rozestraat wordt herlegd vanaf nummer 22 tot aan nummer 13. Het pleintje van de Rozestraat en het achterpad van de Wilhelminastraat worden eveneens herbestraat. Aan nemingsbedrijf Gebr. Moerland uit Sint-Annaland voert het karwei uit, samen met een ander werk in Scher- penisse, voor 105.162,-. Op 30 april houdt bejaardentehuis Sint Maartenshof zijn jaarlijkse rommelmarkt. Spullen hiervoor kunnen worden afgegeven bij het tehuis of opgehaald na een telefoon tje met 2952. Er kan van alles inge leverd worden, maar geen grote meubelstukken zoals kasten. Diëtiste mevr. De Hoop van de Nederlandse Hartstichting bezocht donderdagavond de bijeenkomst van de plattelandsvrouwen. Ze gaf daar uitleg over goede voeding. Dat kwam goed uit in een maand die in het teken staat van de campagne 'let op vet'. Heel maart staan er in veel supermarkten diëtisten die de bezoe kers meer bewust willen maken van wat er zoal in het voedsel zit. Mevr. De Hoop vertelde dat van iedere tien Nederlanders er 8 teveel vet eten: mannen 25 gram en vrouwen 15 gram per dag. De eetgewoonten zijn erg veranderd en als voorbeeld werd genoemd dat er veel tussendoortjes worden verorberd. Na de pauze werd er een quiz gehouden en er werden gezonde hapjes klaar gemaakt. Voorzitster mevr. De Vries bood de inleidster als dank een bos rode tulpen aan. Bouwbedrijf H. Weggemans wil aan de Burg. Bouwenscstraat twee woningen onder één kap met gara ges bouwen. Dat is in strijd met het bestemmingsplan West, omdat op die plek drie woningen aan elkaar gebouwd zouden moeten worden. Het gemeentebestuur wil het bestemmingsplan echter wijzigen om de bouw mogelijk te maken. Maandagmiddag neemt de gemeen teraad een besluit. Datzelfde geldt voor het plan van W. Verhoeven om zijn woning aan de Molenstraat uit te breiden. De uitbreiding gebeurt op grond, die in het plan Kom de bestemming 'tuin' heeft. De gemeenteraad beslist maandag middag of het voormalige clubge bouw van hondensportvereniging Luctor et Emergo aan de Langeweg gesloopt wordt. Burgemeester en wethouders hebben al in januari het opstalrecht beëindigd, nadat de ver eniging was opgeheven en de gemeente eigenaar was geworden van het gebouw. Luctor et Emergo had een deel van het terrein als oefenterrein in gebruik, maar de gemeente denkt hier in de toekomst woningen te kunnen bouwen. De kleuters van de Oosterschelde- school verruilen op termijn De Blokkendoos voor een lokaal in het hoofdgebouw. Op de begane grond komt een lokaal beschikbaar van de Groen van Prinstererschool. De besturen van beide scholen hebben daarover overeenstemming bereikt. Het lokaal moet nog worden aange past. De Oosterscheldeschool krijgt bovendien een toilet voor minder- validen en een betere zonwering. De gemeenteraad praat er maandagmid dag over. De gemeente gaat cementinspoelin- gen verwijderen uit de riolering in de Laban Deurloostraat. Hierbij wordt gebruik gemaakt van gespe cialiseerd materiaal dat vrijkomt bij een karwei aan de riolering in St. Annaland. Het trottoir van de Burgemeester Bouwensestraat wordt opnieuw gelegd. Ook de invalideninrit wordt onder handen genomen. Het Kleine Loo wordt vanaf de Spuidam tot aan de Hoge Markt herbestraat. Ter hoogte van huisnummer 4 worden de opsluitbanden vervangen. Aan nemingsbedrijf Gebr. Moerland voert het werk uit, met een ander karwei in Sint-Maartensdijk, voor ƒ105.162,-. Woonplan uit De Bilt gaat zes vrij staande woningen bouwen aan de Westkerkseweg. Omdat daar vol gens het bestemmingsplan Kom alleen rijtjeshuizen mogen komen, moet dat plan gewijzigd worden. Maandagmiddag neemt de gemeen teraad een besluit. De paaszangavond die het christe lijk gemengd koor Comt nu met Sangh uit Sint-Philipsland in de Nederlandse Hervormde kerk orga niseerde, is een succes geworden. De kerk zat helemaal vol. Alle stoe len, zelfs uit het zaaltje en de consis torie, moesten erbij worden gehaald en nog moest een aantal bezoekers genoegen nemen met een staan plaats. Comt nu met Sangh stond onder leiding van Hans Quist. Daar naast verleenden ook het christelijk gemengd koor Met Hart en Stem uit Sint-Maartensdijk onder leiding van Corné Egas en de solist Karei Bogerd uit Leerdam hun medewer king. Aan het orgel zaten Jaap de Graaf, Ab Scherpenisse en André van de Beek. De avond werd gevuld met solo-, koor- en samenzang. De collecte die 1382 gulden opbracht, werd helemaal aan J.L. Noom uit Scherpenisse overhandigd voor hulp aan Roemenië. De kosten van de avond werden door een aantal bedrijven voor hun rekening geno men. Van de bijeenkomst is een opname gemaakt die te koop is via de leden van de beide koren. Zehamij b.v. heeft van de gemeente bouwgrond gekocht aan de Burge- meet. De dames van de NCVB kregen dinsdagavond een les in gezonde voeding van diëtiste mevr. Visser uit Halsteren. Rayonpresidente mevr. Tichem was ook aanwezig. Mevr. Visser vertelde de dames dat plant aardige vetten beter zijn dan dierlij ke. Afwisselend en niet te veel eten, zeker geen tussendoortjes, is belang rijk. Ze wees er ook op dat magere melkprodukten net zo kalkrijk zijn als volle. Wat diëten betreft, is er in de laatste jaren veel veranderd en bijgesteld. De Halsterse diëtiste gaf dan ook het advies om de twee jaar te onderzoeken of men nog bij de tijd is met het eet-advies. Vitamine tabletten kunnen soms helpen vol gens mevr. Visser, maar gezond eten is beter. Ook veel drinken is belangrijk: zo'n 1,5 tot 2 liter per dag. Ze rekende ook af met de gedachte dat groenten uit blik of de diepvries ongezond zijn. Er moet wel gelet worden op een juiste berei dingswijze. De presidente besloot de avond met het gedicht 'Kleine vreugden'. Inbrekers bezochten in de nacht van donderdag op vrijdag de woning van een 64-jarige vrouw aan de Kadijk. Terwijl de bewoners gewoon op bed lagen, gingen de dieven ervandoor met audio-apparatuur en een televi sie. in dorpshuis De Wimpel een paasmiddag. Ds. D.J. van Eckeveld verzorgt dan een meditatie. De rest van het programma bestaat afwisse lend uit declamaties en samenzang. Ook kan men deelnemen aan de broodmaaltijd om half zes. Voor opgave kan gebeld worden met mevr. P. ten Hove-Vaders, tel. 2740 of mevr. J. Quist-van Dijke, tel. 2390. De commissie ouderenbeleid houdt op woensdag 30 maart om half vier Het provinciaal bestuur wil dat de gemeente Sint-Philipsland drie ver ordeningen verandert. De gemeente raad stelde ze op 15 december vorig jaar vast. De verordeningen hebben betrekking op de hondenbelasting, de woonforensenbelasting en de leges. Overigens zijn de raadsbesluiten van december al koninklijk goedge keurd. De wijzigingen betreffen dan ook slechts kleine aanpassingen. In de legesverordening moeten enkele cijfercodes worden toegevoegd en in de verordening hondenbelasting enkele woorden in een bepaald arti kel. In de verordening woonforen senbelasting moeten de gehanteerde termijnen in weken worden ver meld. Tennisvereniging de Ruucstoppelen. opent zaterdag om één uur haat banen voor het nieuwe seizoen. De vocalgroup Rejoice verleent zondagmorgen haar medewerking aan een muzikale palmzondagdiensl om tien uur in de Gereformeerde kerk in Bergen op Zoom. Naasl Rejoice doen ook de Sunday Sin gers, een drietal solisten, een achter grondkoor, koperblazers, hobospe lers, dwarsfluitisten en een ritmesec tie mee. Er wordt muziek ten gehore gebracht uit 'Jesus Christ Superstar van Andrew Lloyd Webber, The Young Matthew Passion' en The Young Messiah' van Tom Parker. Morgenavond om half acht wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een paaszangdienst gehouden. Er wordt gezongen over het lijdens- en opstandingsevangelie. Ds. D.J. van Eckeveld verzorgt de meditatie, dhr. Pijl leest het evangelie en mevr. A. v.d. Velde draagt een gedicht voor. Verder verlenen hun medewerking: Sam Feleus op trompet, Bram Boon op tuba en Sam Everaers op het orgel. De christelijk gemengde zangver eniging Maranatha zwijgt na 28 jaar definitief. Vorig jaar werd op een ledenvergadering besloten om voor een half jaar te stoppen om te zien of er via oproepen meer leden te wer ven waren. Maar daar kwam tot vorige week niemand op af en daar door besloten de leden de vereni ging op te heffen. Kees den Braber was de eerste diri gent van Maranatha. Nadat de ver eniging vele jaren deelnam aan con coursen, zong ze aan de top. In die periode waren ook Kees van Dis en Hanny van Nispen nog dirigent van Maranatha. Maar als laatste kwam toch weer Den Braber voor het koor te staan. Drie leden maakten zowel de oprichting als de opheffing mee: J. Kramer-Verwijs, M. Kunst en A. Verkerke. Het besluit om Maranatha op te heffen werd unaniem geno men. Als het aan het gemeentebestuur ligt, kunnen voortaan ook min derjarige kinderen vanaf twaalf jaar zelfstandig een (Europese) identiteitskaart aanvragen zonder toestemming van hun ouders. Het college van b. en w. stelt dit voor aan de gemeenteraad omdat uiter lijk op 1 juni de identificatieplicht in Nederland in werking treedt. Dat wil zeggen dat iedereen boven de twaalf jaar zich op bepaalde plaatsen en momenten moet kun nen identificeren. Identificatie plicht geldt bij de volgende dingen: geldzaken, handelingen bij de notaris, de belastingdienst, het aannemen van een baan, het zoeken naar werk, op de werk plek, bij het aanvragen van een uitkering, als iemand betrapt wordt op zwart rijden met het openbaar vervoer, bij sommige, voetbalwedstrijden, bij concrete aanwijzingen over illegaal verblijf en bij alle strafbare feiten. Voor de identificatieplicht kunnen het paspoort, rijbewijs, de toeristen- kaart of de gemeentelijke (Euro pese) identiteitskaart worden gebruikt. Omdat de identificatie plicht vanaf twaalf jaar geldt, wil de gemeente nu dat minderjarige kinderen boven de twaalf zelf een identiteitskaart kunnen aanvra gen. Het A.M. de Jongtoneel brengt op 25 en 26 maart 's avonds om acht uur in 't Wagenhuis zijn nieuwste produktie 'Hartjes aan het spit'. Het is een blijspel in drie bedrijven van Miximilian Vitus en is bewerkt door F. Drost. Eerder gaf de toneelvereniging al uitvoe ringen van 'De martelgang van kromme Lindert' en 'Ik kennie hekse'. De jeugd van het A.M. de Jongtoneel staat pas 27 november weer op de planken. Van 19 tot en met 25 maart orga niseert het personeel van verzor gingshuis De Vossemeren een hobbytentoonstelling. De resulta ten van diverse hobby's worden getoond, waaronder: postzegels verzamelen, Fimo-klei, pergamo, fotografie, bloemschikkunst en schilderen. Ook komt kunstschil deres Marleen Piasmans uit Steenbergen haar werk exposeren. De onderwerpen zijn onder meer landschappen, bloemen en dieren. De tentoonstelling is dagelijks van twee uur tot half vijf te be zichtigen. Morgen- en zaterdagavond om acht uur voert het A.M. de Jongtoneel het blijspel 'Hartjes aan het spit' op in 't Wagenhuis. Deze produktie volgt al snel op de opvoeringen in november vorig jaar. De vereniging heeft dat gedaan omdat ze vanaf nu haar stuk ken in het voorjaar gaat brengen. 'Hartjes aan het spit' gaat over vier vrouwen die allemaal verliefd zijn op de charmante Epie Wiersma. De spelers zijn: Jack Perdaems als Epie Wiersma, To van Hoek als tante Roos, Ria Vermaat als Spriet, Annie de Greef als Marian, Fien v.d. Kas- teele als Helga, Fons van Hoek als oberkelner Johan en Kees van Aert als opa Hupker. De regie is in han den van Geert Hertogh. Onder de naam Schoolsport Olympiade wordt op donderdag 26 mei een kennismakingsdag op sportgebied georganiseerd voor leerlingen uit de twee hoogste groepen van het basisonderwijs. Dat gebeurt aan de Zoekweg in Tholen, waar sportvelden, sport hal en zwembad vlakbij elkaar lig gen en voldoende ruimte kunnen bieden aan de ruim 300 kinderen die verwacht worden. Zij zullen op sportief gebied hun krachten meten bij het voetbal, hockey, korfbal, turnen, zwemmen, atle tiek en racketsporten. Als voorbe reiding krijgen de deelnemende scholen een map met daarin uitge werkte lesvoorbereidingen voor theorie-, sport- en handvaardig- heidslessen. De Schoolsport Olympiade is het stageproject van een Cios-stagiaire bij de gemeente Tholen. De eendaagse kennisma king vervangt het schoolsportpro ject dat drie jaar heeft gelopen. De datum van 26 mei is gekozen, omdat die dag door de basisscho len al was geprikt voor de jaarlijk se gezamenlijke sportdag. De proeven voor het sportdiploma worden nu door elke school in het eigen dorp afgewerkt. Olympia's ronde door Nederland voor amateurs komt mogelijk dit jaar over Tholen en Sint-Philips land. De organisatie van de bekend ste meerdaagse wielerwedstrijd voor amateurs heeft bij de voorbereidin gen een fout gemaakt. Op 28 mei staat de etappe tussen Ossendrecht en Ridderkerk op het programma. Deze dag wordt echter ook de prof ronde van Midden-Zeeland verre den. Een gedeelte van beide par- coursen overlapt elkaar. "Door onachtzaamheid is dit over het hoofd gezien", erkent de bij de organisatie betrokken Jan Jochems uit Steenbergen. "De passage door Goes moet mogelijk uit de route worden gehaald of wij moeten het vertrek van de wedstrijd aanpassen. Zelf hadden we dit probleem niet ontdekt. Nu de pers er ons op wijst, zullen we ons over de situatie moe ten beraden. Een alternatief is om de etappe van Olympia's tour via de Oesterdam over Tholen te laten rij den. Op het eiland Tholen kunnen we dan een lus over de dijken maken en vervolgens via de Philipsdam richting finishplaats Ridderkerk koersen", aldus Jochems. Mogelijk zal de gemeente Goes bezwaar aantekenen tegen het ver rijden van twee grote wielerwed strijd op haar grondgebied. Ook in de Hoekse Waard stuit de organisa tie op problemen. Op 28 mei wordt immers eveneens de omloop van de Hoekse Waard verreden. "Er is ver zuimd om bij de voorbereidingen de wielerkalender te raadplegen. Het is nog nooit eerder voorgekomen dat we voor dergelijke problemen ston den", zegt Jochems.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15