Provincie Zeeland Strandbezoek en verkeer Karei Bogerd op avond in Poortvliet Kwik daalde als raket in Zeeland Commissies Snuffelmarkt in Haestinge Dichters van Tholen lezen voor tijdens boekenweek In Nederlandse Hervormde kerk Kangoeroes trekken weinig publiek aan DVN houdt informatiedag over diabetes Donderdag 17 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT De Zeeuwse stranden zijn in trek. Dat geldt voor de Zeeuwen zelf en voor talloze dagbezoekers en mensen die hun vakantie doorbrengen in Zeeland. Ongeveer de helft van de strandgangers komt met de auto. Twintig jaar geleden deed 65% van de bezoekers {200.000} dat. Een procentuele vermindering dus, maar het gebruik van de auto kan verminderen, vinden onderzoekers. Stremmingen IN BEROEP Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Milieutijdingen Zaterdag organiseert de christelijke gemengde zangver eniging Comt nu met Sangh uit Sint-Philipsland een zangavond om half acht in de Nederlandse Hervormde kerk in Poortvliet. De bekende solist Karei Bogerd ver leent zijn medewerking aan deze avond die in het teken staat van Goede Vrijdag en Pasen. Afwisselend Pedicuresalon in Oud-Vossemeer Pak even uw zakboekje 7 Nieuws Vismijn Colijnsplaat: discussie statencommissie over subsidie voor aanpassingen. De statencommissie welzijn vergadert maandag 21 maart, aanvang 9.30 uur. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: subsidie voor de bibliotheken van Krabbendijke en Kruiningen, aanpassing van de statuten van bejaardenoorden aan democratiseringsregels, voorfi nanciering herspreidingsgelden, fi nanciering Stichting Registratie Jeugdvoorzieningen 1994, subsi die voor case-manager Stichting Jeugd en Gezin, subsidie voor ac tiviteiten van de Stichting VSK-Zee- land, woonzorgcomplex St. Phi- lipsland, provinciale bijdrage GOA Handel, winkel/tearoomproject, nieuw beleid ontwikkelingssamen werking en tot slot de decentrali satie-impuls. De statencommissie voor eco nomie komt donderdag 25 maart, aanvang 15.30 uur bij een. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: verstrekken van een bijdrage ten laste van het TROF voor een fietspad op de Brouwers- dam, decentralisatie-impuls, bij dragen ten laste van het SEOF voor het regionaal samenwer- kingsverband Handel Zeeland, voor de aanpassing van de vismijn in Colijnsplaat en voor de verplaat sing van het op- en overslagbedrijf Van Denderen Grind en Zand. De statencommissie voor ruimtelijke ordening vergadert vrijdag 25 maart, aanvang 9.30 uur. De volgende zaken komen aan bod: subsidies aan Stichting het Zeeuwse Landschap voor aan koop gedeelte relatienotagebied Yerseke Moer, notitie streekplan en algemene wet bestuursrecht, procedure streekplanuitwerking beleidsplan Oosterschelde en de decentralisatie-impuls. De statencommissie voor mi lieu komt vrijdag 25 maart, aanvang 14.00 uur bijeen op het adres Groenewoud 1 in Middelburg. Aan de orde komen: subsidie Re- giwaprojecten 1994, bestuurscon- venant uitvoering afvalstoffenbe leid met Openbare Lichamen, decentralisatie-impuls en subsidie aan het consulentschap natuur en milieu-educatie voor het werkplan 1994. Vergaderingen van de statencom- missies zijn openbaar. Wie dat wil kan naar aanleiding van een agen dapunt gebruik maken van het spreekrecht om op die manier de statenleden op de hoogte te stel len van zijn of haar mening. Tenzij anders vermeld vinden de bijeenkomsten plaats in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Agenda's van de vergaderingen en bijbehorende stukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. De Zeelandbrug is donderdag 17 maart en dinsdag 22 maart, van 02.00 tot 04.00 uur, afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Net als eerdere stremmingen zijn ook deze het gevolg van werk zaamheden aan de verbindings- deuvels die de betonnen brugele- menten op hun plek moeten houden. Tijdens de werkzaamheden geven verwijzingsborden de alternatieve route aan: de weg over de storm vloedkering in de Oosterschelde. Dinsdag 22 maart hoort de Besliscommissie Algemene Bij standswet (abw) vier inwoners van Zeeland die het niet eens zijn met eerdere beslissingen van hun gemeentebestuur over hun aanvraag abw. Om 14.00 uur komt een be roepschrift tegen een besluit van de gemeente Aardenburg aan de orde, om 14.20 gaat het om een besluit van de gemeente Vlissin- gen, om 14.40 om de gemeente Axel en om 15.00 is een besluit van de gemeente Hontenisse in het geding. De zittingen zijn openbaar en vin den plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Op zo maar een zomerse dag gaan 300 duizend mensen naar de Zeeuwse stranden. De helft van de strandgangers ge bruikt de auto. Op die manier worden er per dag 0,7 miljoen kilometers verreden. Hoewel er sprake is van een pro centuele daling van het autoge bruik door strandgangers, 65% in 1971 tegen 50% nu, neemt het autoverkeer toe: de helft van 300 duizend is 20 duizend meer dan 65% van 200 duizend. Het merendeel (77%) van de strandgangers zijn mensen die hun vakantie doorbrengen aan de kust. De meesten van hen, bijna zestig procent, laten de auto staan als zij zijn aangekomen op het logeeradres. Een wandeling naar het strand blijkt dan het meest voor de hand te liggen. Bij na twintig procent pakt de fiets. Dat neemt niet weg dat de autoge bruikers onder de verblijfsrecrean- ten met een ritje van ongeveer 5 km dagelijks ruim 300 duizend km verrijden. Dertien procent van het aantal strandbezoekers is inwoner van Zeeland. Iets meer dan de helft van de Zeeuwen gaat met de auto en verrijdt op die manier 90.000 km per dag. De afstand huis- strand bedraagt gemiddeld 9 km. De rest van de Zeeuwen neemt de fiets en een enkeling gaat lopend naar het strand. De dagjesmensen maken tien pro cent uit van de strandgangers. De ze relatief kleine groep (dertigdui zend mensen) heeft per dag 0,93 min km nodig om op het strand te Nollestrand Vlissingen komen; binnen Zeeland wordt nog ruim 300 duizend km verreden. Vooral Brabanders en Zuid-Hollan ders komen naar Zeeland voor een dagje strand. Over het alge meen maken ze de reis per auto. De stranden van Walcheren en de Veersegatdam zijn voor hen de meest populaire bestemmingen. Lusten en lasten Zeeland beschikt over een grote variatie aan drukke en rustige stranden met een tota le lengte van 60 km en negen tig strandovergangen. Het strand is een belangrijke pijler binnen het toerisme dat een grote rol speelt in de Zeeuwse economie. De opbrengst is ruim 1 miljard gulden aan be stedingen en dik tienduizend arbeidsplaatsen. v Aangezien er op een willekeurige zomerse dag bijna veertigduizend Zeeuwen naar het strand gaan, is het strand ook van grote beteke nis voor de Zeeuwen zelf. Maar behalve deze lusten, zijn er ook lasten als gevolg van het strand bezoek. Het verkeer per auto van en naar het strand vormt de laat ste jaren een toenemend pro bleem voor belangrijke milieu-, na tuur- en landschapswaarden in de kustgebieden. Er ontstaan knel punten in de afwikkeling van het verkeer, soms versterkt door rondrijdend verkeer dat op zoek is naar een parkeerplaats. Toeristi sche en niet-toeristische bestem mingen zijn door de verkeersdruk soms minder goed bereikbaar en de stank- en geluidoverlast vermin deren het woon- en verblijfskli- maat. Fietsen en lopen Voor afstanden tot 10 km. is het niet nodig de auto te ge bruiken, zeggen de onderzoe kers. In totaal kunnen er dan 140 duizend kilometers per dag worden bespaard. Hoewel een fors deel van de toe risten die in Zeeland hun vakantie doorbrengen de auto al laat staan, is bij deze groep de meeste winst te halen: 100.000 km per dag. Dat kan door het gebruik van de fiets te stimuleren. Meer dan de helft van deze toeristen beschikt nog niet over een fiets op hun va kantieadres. Behalve het stimule ren van het meenemen van de ei gen fiets zijn er mogelijk afspraken te maken met onderne mers in de toeristische sector: bij voorbeeld door het aanbieden van een fiets onderdeel te laten zijn van een boeking voor een accom modatie. Ook aan het vervoergedrag van de Zeeuwen zelf is nog wel te sleutelen. Meer dan de helft van de eigen in woners pakt nog steeds de auto. Gaan de autogebruikende Zeeu wen die op een afstand van min der dan 10 km van het strand wo nen ook met de fiets, dan levert dat per dag een besparing op van 20.000 km. Voor eigen inwoners en ver- blijfstoeristen is het van be lang dat er meer comfortabele en veilige fietspaden worden aangelegd en meer goede stallingsmogelijkheden. De resterende 20 duizend km per dag kunnen worden gerealiseerd door de dagjesmensen. Dagtoeristen Bijna 90% van de dagtoeristen komt per auto naar het strand. De gemiddelde afstand huis-strand bedraagt 115 km. Het bezoek is over het algemeen sterk gecon centreerd tijdens de piekdrukte in de zomer. De mogelijkheden om de wijze van vervoer te beïnvloe den zijn gering. Het bezoek is im mers sterk van het weer afhanke- lijk en impulsief. "Het is mooi weer, kom we stappen in de auto en gaan naar het strand" is vaak de plotselinge redenering. Dat neemt niet weg dat ook bij de ze groep een besparing is te be reiken. De onderzoekers zijn van mening dat het mogelijk moet zijn deze groep strandgangers te lei den naar kustgedeelten buiten de woon- en verblijfsgebieden. De aanleg van parkeerterreinen met de mogelijkheid over te stappen op pendelbussen kan ook enig soelaas bieden. Het volledige onderzoek is be schreven in het rapport Strandbe zoek en recreatieverkeer in Zee land 1991/1992. Het rapport is gratis verkrijgbaar nij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180- 31400. In februari is de eerste Milieu tijdingen van 1994 versche nen. Het nummer gaat over een cursus milieucommunicatie, de subsidie regeling voor bestrijding van ver droging en over milieuklachten; wat gebeurt er als iemand het mi- lieuklachtennummer belt met een melding over stank of geluidover last? Verder valt te lezen op welke wijze de Zeeuwse vervoerregio problemen denkt te gaan aanpak ken en wordt ingegaan op het be drijfsmilieuplan van Total. Milieutijdingen is een informatie blad van de provincie en verschijnt eens in de twee maanden. In het blad komen onderwerpen aan bod die gaan over natuur en milieu en die te maken hebben met het pro vinciaal beleid. Milieutijdingen is te bestellen bij het Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tele foon 01180-31400. Het is moge lijk kosteloos een abonnement op het blad te nemen. De volgende Milieutijdingen verschijnt in april. De titel 'Kangoeroes in Zeeland' van het theaterprogramma van Job Schuring had weinig mensen nieuwsgierig gemaakt en de cabare tier zelf was blijkbaar ook geen ech te publiekstrekker. Dus was het zaterdagavond bij Uit op Tholen in de Vossenkuil een 'klein krootje, lekker eten'. Dit gezegde is, in tegenstelling tot de kangoeroes, wel echt Zeeuws. Schuring bleek een leuke man. 'De ideale schoonzoon' omschreef een bezoekster hem. Zijn teksten waren onderhoudend en zeker niet kwetsend. Uiteraard was er wel, cabaretiers eigen, kritiek te horen. Schuring koos daar echter een typetje voor. De rode draad door het verhaal vormden een naar Australië geëmigreerde oom en tan te. Zo'n oom die nogal eens dwars ligt over bijvoorbeeld voetbal en een lieve, vergoelijkende tante. De twee stoelen op het podium waren de zogenaamde 'boze stoel' voor oom en de andere voor tante. Kisten vol met schoenen waren de andere attri buten die een deel uitmakten van het verhaal. Zoonlief hoort een stem in Australië: "Kom naar de Mossel laan in Tholen. Er wacht daar een meisje." En laat dat nu waar zijn. Zij helpt hem met de schoenenverkoop die in het verre Australië niet zo goed liep. De liedjes die Job Schuring zong, waarbij hij zichzelf op de piano begeleidde, waren onder andere van Swami George Groot die onder meer bekend werd bij Purper en Don Quishocking. Het publiek in de Vos senkuil genoot ervan. De afdeling Bergen op Zoom en omstreken van de diabetesvereni ging Nederland bestaat 25-jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt er op zaterdag 26 maart in de Wittenhorst in Halsteren van tien tot vier uur een jubileum-informatiemarkt gehouden over diabetes. Zo'n 36 bedrijven en organisaties nemen deel aan de markt. Er zijn lezingen van het hoofd podotherapieopleiding van de Hogeschool Eindhoven en van een diëtist van het Mariaziekenhuis in Tilburg. Aan het eind van de middag wordt de trekking van een loterij verricht. Op zaterdag 9 april kunnen particu lieren in Haestinge te Sint-Maar tensdijk een kraam of tafel huren om tweedehands spullen aan de man te brengen. Het initiatief voor deze snuffelmarkt is van L. Troost uit Sint-Maartensdijk en L. Hage uit St. Annaland. Zij zijn bezig een organi satiebureau op te zetten en willen verschillende activiteiten ontplooi en. Troost: "Gezien het succes van dergelijke markten in den lande, willen we daar ook op Tholen mee beginnen." Het is de bedoeling om handelaren zoveel mogelijk buiten de deur te houden. "We proberen eerst de men sen van Tholen te bereiken". Voor de jeugd wordt ook een plek ingeruimd. In de sportzaal van het recreatiecentrum is plaats voor on geveer zestig kramen. Maar ook de foyer en de pilarenzaal kunnen ervoor gebruikt worden, aldus Troost. De markt duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. Stadswandelingen. De VVV Ber gen op Zoom heeft een nieuwe stadwandelgids uitgebracht. Het boekje leidt de wandelaar in on geveer twee uur langs historische bezienswaardigheden in de stad. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 n vrijdag en zaterdag geopend 1/ De gerenommeerde vLL j tzueeuwen LIJSTENMAKER 'Azjustwerk eiland Tholen Advertentie I.M. door Jan Versteegt Zoals vaker de laatste jaren, was februari de koudste van de drie win termaanden. De sprokkelmaand was koud, droog en ook zonnig. De gemiddelde etmaaltemperatuur bedroeg in De Bilt 1.5 graden en dat is precies een graad beneden de nor male waarde. Opvallend was, dat februari zacht begon, maar vanaf de 12de werd het snel kouder. Nog opmerkelijker was, dat de laagste temperatuur niet landinwaarts werd gemeten, maar in het Zeeuws- Vlaamse Westdorpe bij Sas van Gent. Dat werd veroorzaakt door een sneeuwdek, dat op de 21ste werd gevormd in het zuid-westen. Toen het vervolgens in de avond sterk opklaarde, kon het kwik als een raket dalen en een laagste waar de bereiken van -15.8 graden. Dat is Het nog jonge koor Comt nu met Sangh staat onder leiding van Hans Quist en wordt begeleidt door orga nist André van Beek die ook Karei Bogerd begeleid. Ook Met Hart en Stem uit Sint-Maartensdijk verleent zijn medewerking aan de avond. Dit ruim zestig leden tellende koor wordt gedirigeerd door Comé Egas. Ab Scherpenisse speelt daarbij op het orgel. Zowel Comt nu met Sangh als Met Hart en Stem zingt Nederlandstalige muziek. De basbariton Karei Bogerd geniet landelijke bekendheid. Hij kreeg zangles van onder meer dr. Pieter Vis en heeft al veel cd-opnamen gemaakt. Het eenvoudige lied neemt een belangrijke plaats in zijn reper toire in. De avond heeft een afwisselend pro gramma. Er zullen werken worden gezongen van Da Palastrina, J.S. Bach en G.F. Handel, maar ook van Martin Zonnenberg, Arie Kortleven en Martin Mans. Daarnaast is er ook een orgelsolo te beluisteren. Bij een voluit zeer strenge vorst en dat in Zeeland! In De Bilt kwamen zeventien vorst- dagen voor, waarop het kwik in de nachten onder het vriespunt dook. Op vijf dagen bleef de temperatuur een geheel etmaal beneden het nul punt en dan spreken we van ijsda gen. Hiermee heeft het landelijk instituut in de gehele metereologi- sche winter slechts vijf ijsdagen ver zameld, evenveel als in november. Behalve koud, was februari ook droog. De laatste jaren bleef februari overigens steeds aan de droge kant. Gemiddeld viel in het land 29 mm regen tegen 47 mm normaal. De maandsommen liepen nogal uiteen van 12 mm in Nieuw Beertatot 43 in Westdorpe. Normaal is 40 mm in het noorden tot 67 in het zuiden van Limburg. Op zes dagen werd er in De Bilt sneeuw waargenomen; dat is Bas-bariton Karei Bogerd zingt zaterdagavond in Poortvliet. paar psalmen van de samenzang, begeleid door Jaap de Graaf, zullen de tenoren een bovenstem zingen. De algehele leiding van de avond is in handen van ds. A. Egas. De opbrengst van de collecte is bestemd voor hulp aan Roemenië. precies volgens het boekje. In de periode van 21 tot en met 24 febru ari ondervond het verkeer hinder van sneeuw, ijzel en soms ook mist. Met name in de ochtend van de. 24ste was het midden van het land bedekt met een dun laagje ijzel, waar later sneeuw op viel. Februari was zeker niet somber, hoewel het begin vrij somber was, evenals het einde. In de periode van 11 tot en met 20 februari bedroeg het aantal uren zonneschijn in De Bilt 63, het op één na zonnigste tijd vak van deze eeuw. De zonnigste plek van de landelijke stations was de marinebasis De Kooy bij Den Helder, waar de warmtebron 147 uren actief was. Daarentegen scheen de zon op Gilze-Rijen slechts 85 uren tegen 71 normaal. Op 26 februari viel de dooi in en de In Oud-Vossemeer heeft zich pedi curesalon Anita gevestigd in de Dr. Renesstraat 34. Anita van Poort- vliet-Hommel behaalde eind januari haar diploma volgens het landelijk examen. Daarvoor volgde ze ander half jaar een opleiding bij instituut Esthetica in Goes, dat erkend is door het ministerie van onderwijs en wetenschappen. In de speciaal ingerichte salon bestaan de werkzaamheden uit de verzorging van nagels en voeten, de behandeling van likdoorns, eelt, wratten, ingegroeide nagels, kalkna- gels, enz. "En om goed op de wen sen van de consument in te kunnen spelen, heb ik nog cursussen gevolgd voor nageltechnieken (spe ciaal voor ingegroeide en afgebro ken nagels), siliconentechnieken (voor correctie prothese en om anti- druk materiaal te maken), voet/beenmassage, alsmede been harsen en liesen/oksels harsen", ver telt mevr. Van Poortvliet. De stan daardbehandeling - volgens afspraak of ambulant - duurt circa vijftig minuten. "Ik kan de klanten ook een goede voetverzorgingslijn aanbieden", zegt de onderneemster. Pedicuresalon Anita is aangesloten bij de Landelijke Organisatie Voet verzorging L.O.V. om de verande ringen in de branche op de voet te kunnen volgen. Ter gelegenheid van de opening krijgt elke klant bij de eerste behan deling een attentie, maar men kan ook vrijblijvend een kijkje komen nemen in de Dr. Renesstraat 34 te Oud-Vossemeer. vorst werd zonder slag of stoot uit ons land verwijderd. De hoogste temperatuur werd op 27 februari gemeten in het Zuid-Limburgse Oost-Maarland, waar het kwik in de thermoterbuis steeg tot 14.1 graden. Ondanks de koude status kon de laatste wintermaand het seizoen als geheel niet meer binnen de categorie normaal of koud brengen. Doordat december en vooral januari veel te zacht waren, werd de zoveelste zachte winter genoteerd. Gemiddeld kwam De Bilt uit op 3 graden, een graad te warm. Naast zacht, was de winter enorm nat. December en januari strooiden met neerslag. In Brummen op de Veluwe werd maar liefst 470 mm afgetapt tegen nor maal 200! Inmiddels is het metereo- logische voorjaar begonnen en maart was tot en met de 10de bijna 7 graden te warm in Maastricht. De nationale boekenweek is gisteren begonnen. De week staat in het the ma van de poëzie. Daarbij denken veel mensen aan moeilijke gedich ten die over hoge onderwerpen gaan en waarvoor je geleerd moet zijn om ze te begrijpen. Maar ook kinder versjes zijn gedichten en wie kent niet de bundels van Toon Hermans, Nel Benschop of Hans Bouma. Een gedicht lezen of horen voordra gen, kan een ontdekking zijn: het luisteren naar het spel van taal, ritme en klank. Een gedicht wekt emoties op. Er wordt veel gezegd in weinig woorden. De Thoolse bibliotheken bieden iedereen de gelegenheid om eens kennis te maken met gedichten door het houden van een zogenaamd 'open podium'. Een aantal dichters van eigen, Thoolse, bodem zal in vier bibliotheken voordragen uit eigen werk. Het gaat om: mevr. Meerman-Ottevanger, mevr. Duij- zer-Kwist, mevr. Sieling-de Bruin en dhr. D.L. Koppenhol uit Poort vliet. Ook het publiek kan zijn of haar favoriete gedicht voorlezen net als het personeel van de bibliothe ken. Daarnaast zijn er tentoonstel lingen rond het thema en er zijn poa- zieposters te bewonderen van de stichting Plint. Het programma van de boeken week: Zaterdagmorgen van elf tot twaalf uur is het 'open podium' in de bibliotheek van Tholen. Daar zullen alle vier de Thoolse dichters aanwe zig zijn. Mevr. Polderman uit Tho len verzorgt met vioolspel de muzi kale omlijsting. Maandagavond 21 maart dragen mevr. Meerman en mevr. Duijzer voor uit eigen werk in de Sint-Anna- landse bibliotheek van zeven tot acht uur. De volgende dag, dinsdagmiddag, is de uitleenpost in Poortvliet aan de beurt. Daar zijn van vier tot vijf uur mevr. Meerman en dhr. Koppenhol aanwezig. Tenslotte is er op zaterdagmorgen 26 maart in de bibliotheek van Sint- Maartensdijk een 'open podium' van elf tot twaalf uur. Mevr. Sieling en mevr. Meerman lezen hun gedichten voor. Centra technologie. Zes regionale centra voor technologie, waaron der die in Bergen op Zoom en Vlissingen, hebben hun krachten en aanbod gebundeld. Daardoor kan het bedrijfsleven beter wor den bediend wat betreft de bij-, her- en omscholing van technisch personeel. THOLEN 17 mrt. parochiebijeenkomst over 'Droom', 19-21 u. 18 mrt. soos. Ten Anker 14-17 u. 19 mrt. voorjaarsconcert leerlingen Zeeuwse Muziekschool, Gasthuis kapel 16 u. 19 mrt. 'open podium' boekenweek, bibliotheek 11-12 u. 22 mrt. inloopmiddag Anbo, Schut tershofzaaltje 14 u. 2 apr. 's morgens ophaalronde rom melmarkt. 9 apr. puzzel-oriantatierit MAC, Zoekweg 19 u. 16 apr. orgelconcert Klaas Jan Mul der, Herv. Kerk 20 u. 23 apr. 's morgens tweede ophaal ronde rommelmarkt. OUD-VOSSEMEER 24 mrt. parochiebijeenkomst over 'God', 19-21 u. 19 apr. Mosselmaaltijd en koersbal AVO, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 19 mrt. jongens-turnwedstrijd WIK, Wellevaete 9.45-16.30 u. 21 mrt. 'open podium' boekenweek, bibliotheek 19-20 u. 22 mrt. leeskring plattelandsvrou wen, Gouden Leeuw 14 u. 23 mrt. creatieve avond plattelands vrouwen, Gouden Leeuw 19.30 u. 24 mrt. ouderavond en musical De Casembrootschool, Wellevaete 19.30 u. 25 mrt. a capella- en theatergroep Intermezzo, Wellevaete 20.15 u. 8 apr. algemene ledenvergadering PJZ, café Havenzicht. STAVENISSE 23 mrt. algemene ledenvergadering Ned. patiëntenvereniging, De Stove 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 17 mrt. plattelandsvrouwen 'gezon de voeding en uw hart', Haestinge 19.45 u. 21-25 mrt. 'lenteweek' Sint-Maar- tenshof. 26 mrt. 'open podium' boekenweek, bibliotheek 11-12 u. 29 mrt. optreden Rehobothkoor in Sint-Maartenshof, recreatiezaal 19 u. SCHERPENISSE 24 mrt. handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14-16 u. 25 en 26 mrt. kringwedstrijd 12 meterbaan SV Prinses Juliana, Veer- dijkseweg. 26 mrt. bekerwedstrijd De Zeebaars, Gorishoek 13-16 u. 30 mrt. bloemschikken plattelands vrouwen, Holland Huis. POORTVLIET 19 mrt. zangavond met Karei Bogerd, Ned. Herv. kerk 19.30 u. 22 mrt. 'open podium' boekenweek, bibliotheek 16-17 u. BERGEN OP ZOOM 19 mrt. Gertrudistocht van De Wan delende Krabben, rest. Rozenoord 8-15 u. 19 mrt. schaak- en bridgedag, d'Ho- neur 15 u. 20 mrt. concert van The Beggar's Banquet, Markiezenhof 12 u. 20 mrt. ensemble en koor in eucha ristieviering, Gertrudiskerk 10 u. 20 mrt. orgelconcert Tijn van Eijk, Gertrudiskerk 16 u. 22 mrt. KMTP-bijeenkomst over Nieuw-Zeeland, zaal Bolwerk 20 u. 22 mrt. uitvoering Johannes Passion door COV, Gertrudiskerk 20.15 u. t/m 27 mrt. schilderijen van Jo de Bruijn, Markiezenhof 14-17 u. 30 mrt. The Capella Chamber Orchestra St.Petersburg, De Maagd 20.15 u. 31 mrt. 'Schoudervulling' van Peter Lusse, De Maagd 20.15 u. 2 t/m 10 apr. voorjaarskermis, Plein 13. 4 apr. pianoconcert Rosario Andi- no, Markiezenhof 12 u. 8 apr. ballet 'Coppelia' door kon. Ballet v. Vlaanderen, De Maagd 20.15 u. 9 apr. Seth Gaaikema 'De wereld is stapelgek, nu wij nog', De Maagd 20.15 u. 10 apr. concert van Antequera, Mar kiezenhof 12 u. 14 apr. musical Plein 94 door stu denten Hogeschool West-Brabant, De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++ ROXY 1: Schindler's List - do, ma en di 19.30 u., vr en za 20 u., zo 16.15 en 20 u., wo 14 en 19.30 u. Beethoven's Second - za en zo 14 u. ROXY 2: Free Willy - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 20 u., wo 14, 20 u. CINEMACTUEEL 1: The Three Musketeers - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u.,za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Mrs. Doubt- fire - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14,18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Demolition Man - do 20 u., vr 18.45 u., za 21.30 u., zo 16.15 en 18.45 u. The Real McCoy - vr 21.30 u„ za 18.45 u., zo 16.15 en 21.30 u. Aladdin - za, zoen wo 14 u. The Piano - ma t/m wo 20 u. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Zeelandbrug gesloten. In de nacht van maandag op dinsdag is tussen twee en vier uur de Zeelandbrug gesloten voor alle verkeer. Er wordt, net als begin deze maand, onder houd uitgevoerd aan het wegdek. Via borden wordt het verkeer omge leid over de stormvloedkering. In het najaar worden de werkzaamhe den voortgezet. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7