THOLENDERWIJS «o< I#1 Emergo G is kampioen informatierubriek van de gemeente tholen WAT LIGT TER INZAGE? "TRIBUNAAL" Eegedima in Tholen viert jubileumjaar Harde wind en regenval plagen lopers Eerste team Smash kruipt naar boven RESERVERING INVALIDENPARKEERPLAATS INTREKKEN PARKEERVERBOD MOLENSTRAAT (SINT-MAARTENSDIJK) BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN STEMMEN BIJ VOLMACHT SPREEKUUR VREEMDELINGEN DIENST IN NIEUWE POLITIE BUREAU THOLEN INTERMEZZO SPREEKUUR B&W Geen vervoer gehandicapten op zondag Medewerkster streek-VVV heeft primeur van examen Donderdag 17 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER Tholen grijpt met Bakkersdijk 75 mille mis Feestdag zonder bomen op Tholen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 OIM1INTILIJKI BASISADMINISTRATIE PIRSOONSOIOIVINS Overheid en Persoonsgegevens De persoonsgegevens van elke in Nederland woonachtige bur ger staan bij de overheid geregistreerd. Zonder die persoonlijke gegevens zoals naam, adres, geboortedatum, burgerlijke staat of nationaliteit kan de overheid haar vele taken niet correct uitvoe ren. U merkt dat heel direct als u een paspoort of een rijbewijs gaat aanvragen of als u naar een ander adres verhuist. De gemeente moet ook over de juiste en betrouwbare gegevens beschikken om bij te houden wie leerplichtig is, om gemeentelij ke belastingen te kunnen heffen en om een uitkering te kunnen toekennen. GBA:Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgege vens Alle gemeenten in Nederland houden van oudsher de persoons gegevens van haar burgers bij in de bevolkingsadministratie. Tot nu toe geschiedt het bijhouden van die persoonsgegevens hand matig op de zogenaamde persoons-kaart. Daarnaast heeft bijna elke gemeente de laatste jaren de bevolkingsadministratie geau tomatiseerd. Zo ook de gemeente Tholen. Tot 1 september 1994 zijn de gemeenten verplicht de "papieren" persoonskaart bij te houden. Met de "elektronische" administratie betekent dat in de praktijk eigenlijk dubbel werk. Op verzoek van de heer C.J. IJzerman, Hofstraat 14 te Tholen hebben burgemeester en wethouders in verband met de inva liditeit van betrokkene een invalidenparkeerplaats gereserveerd voor zijn woning aan de Hofstraat 14 te Tholen. Deze reservering wordt kenbaar gemaakt door plaatsing van het bord E6 (bijlage II RVV). Iedere belanghebbende kan ingevolge artikel 7:1 van de Alge mene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van B&W. Het bezwaarschrift dient te worden geadres seerd aan: Burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1 - 5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1994. Burgemeester en wethouders hebben op 15 februari 1994 beslo- tenn hun besluit van 4 januari 1994, waarbij door het aanbren gen van een gele onderbroken streep ter hoogte van de even huisnummers het parkeren in de Molenstraat te Sint-Maartens dijk werd verboden vanaf de Haven tot en met de woning Molen straat 12, in te trekken. Het college is van mening dat bij de eerste besluitvorming onvol doende rekening is gehouden met het gegeven dat er in de Molenstraat éénrichtingsverkeer geldt. Bovendien heeft de straat geen*doorstromingsfunctie voor het verkeer van en naar de kern. Die verkeersstromen worden namelijk via de Molendijk en Haven vice versa afgewikkeld. Iedere belanghebbende kan ingevolge artikel 7:1 van de Alge mene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van. B&W. Het bezwaarschrift dient te worden geadres seerd aan: Burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1 - 5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1994. De nieuwe Wet Gemeentelijke Basisadministratie persoonsge gevens (kortweg GBA) gaat aan die situatie een einde maken. De belangrijkste veranderingen zijn: de papieren persoonskaarten worden afgeschaft; iedere gemeente moet de bevolkingsadministratie verplicht automatiseren volgens aan de Wet GBA ontleende regels en voorschriften; de gemeentelijke bevolkingsadministratie wordt een basisad ministratie. Dit houdt in dat de gegevens ook door andere organisaties bin nen de (semi-)overheid gebruikt moeten worden; en het uitwisselen van persoonsgegevens tussen gemeenten onderling en tussen gemeenten en organisaties zal niet meer op papier plaatsvinden, maar via een datacommunicatienet werk (GBA-netwerk) waarover de per-soonsgegevens elektro nisch worden verzonden; De Wet GBA zal per 1 september 1994 in werking treden. De invoering van de wet (o.a. aansluiten op GBA-netwerk) vergt veel voorbereiding en wordt stapsgewijs uitgevoerd. Daarom is al in mei 1992 met de voorbereidingen begonnen. Per 1 maart j.l. is de gemeente THOLEN een GBA-gemeen- te geworden! Voordelen GBA Dankzij de nieuwe GBA kan de gemeente Tholen uw persoons gegevens efficiënter registreren en uitwisselen. De kans op fou ten wordt kleiner en de dienstverlening aan de burger kan wor den versneld en verbeterd. Zo hoeft u bij een verhuizing uw nieu we adres maar één keer op te geven. Door die ene opgave wor den automatisch en snel andere organisaties geïnformeerd, mits die organisaties daar recht op hebben. Binnen de GBA speelt de bescherming van de privacy namelijk een grote rol. Privacybescherming Sommige persoonsgegevens mag iedereen weten. Andere gegevens zijn gevoelig. Daarom gaat de gemeente zorgvuldig met uw gegevens om. Er mogen alleen maar gegevens worden verzameld die voor het doel van de registratie strikt noodzakelijk zijn; de uitwisseling van gegevens is aan wettelijke regels gebon den: de overheid mag uw persoonsgegevens niet zomaar aan iedere instantie doorgeven; de gegevens moeten beveiligd zijn;en wanneer u het redelijkerwijs niet op een andere manier zou kunnen weten dan moet u worden ingelicht over de opname van uw gegevens in een registratie. Uw rechten Zoals nu het recht bestaat om kennis te nemen van de gegevens op uw persoonskaart, kan ook inzage worden gevraagd van uw gegevens zoals die in de GBA zijn opgenomen. Ook hebt u het recht om gegevens die onjuist of onvolledig zijn te laten corrige ren. Uw plichten Tegenover rechten staan ook plichten. In dit geval eigenlijk maar één: u moet veranderingen in uw persoonsgegevens binnen 5 dagen doorgeven aan het bureau Burgerzaken van de gemeente Tholen. Dat is ook in uw eigen belang voor het geval dat u om wat voor reden dan ook met de overheid te maken krijgt. Informatie Voor meer informatie over de GBA kunt u terecht bij datzelfde bureau Burgerzaken, de heer L. den Braber, tel. 01666-8209.Voor meer informatie en met eventuele klachten over de bescherming van de privacy kunt u terecht bij de Registratiekamer, Postbus 3011, 2280 GA Rijswijk, tel. 070-3190190. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van A. Dorst, Zuidsingel 35 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 3 maart 1994, voor het uitbreiden van een berging op het perceel Zuidsingel 35 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van G. van Steenoven, Hofstraat 28 te Oud-Vossemeer, ingediend op 16 februari 1994, voor het bou wen van een berging op het perceel Hofstraat 28 te Oud-Vos semeer; - Een bouwaanvraag van O. van Duivenbode, Oesterstraat 39 te Tholen, ingediend op 4 maart 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Oesterstraat 39 te Tholen; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 8 maart 1994, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de 's-Gravenkreek te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van American Phil Textiles, Schakelweg 2 te Sint-Maartensdijk, ingediend 25 februari 1994, voor het uit breiden van een bedrijfspand op het perceel Schakelweg 2 te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1994. w\ Bij de op 3 mei 1994 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer kan aan een kiezer worden toege staan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan gebruik wenst te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 19 april 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtig de een volmacht-bewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproepings kaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtmethode de vol machtstem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat u zelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzigingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1994 De burgemeester van Tholen. Bij de op 3 mei 1994 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer kan aan een kiezer worden toege staan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toe gestaan bij volmacht of per briefte stemmen. Voor de kie zer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 19 april 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaat-stelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilli ging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. uiterlijk 28 april 1994 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvan gen oproepingskaart in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezprspas is verstrekt kan uitslui tend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerspas in het ongerede raa'kf, kan geen nieu we worden verstrekt. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1994 De burgemeester van de gemeente Tholen. Met ingang van 1 april 1994 wordt de nieuwe Politiewet inge voerd. Dit heeft ondermeer tot gevolg dat de administratie ten behoeve van de in de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland wonende vreemdelingen niet langer plaatsvindt op de gemeentehuizen, maar in ons geval door de Politie Zeeland, district Oosterschel- debekken. De Vreemdelingendienst van de politie is ondergebracht in het districtsbureau van de politie te Goes, Valckeslotlaan 6 te Goes, tel. 011000-45000. De Vreemdelingendienst zal wekelijks op maandag van 13.30- 15.30 uur spreekuur houden in het nieuwe politiebureau te Tho len, Simon Lindhoutstraat 1. Vreemdelingen kunnen daar dan terecht voor alle zaken die ver band houden met hun verblijfsvergunning, visa etc. Uiteraard kunnen zij ook persoonlijk een afspraak maken met de vreemdelingendienst via bovengenoemd telefoonnummer. Overigens dienen vreemdelingen zich bij vestiging nor maal te laten inschrijven in het bevolkingsregister van de gemeenten Tholen of Sint Philipsland via de respectieve lijke bureaus Burgerzaken op de gemeentehuizen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door bouwbedrijf H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenis se, voor het bouwen van twee woningen aaneen met garages op een perceel kadastraal bekend, Scherpenisse sectie F, nummer 701 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Burgemeester Bouwensestraat 54 en 56. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeer de staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 18 maart 1994 tot en met 31 maart 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartens dijk, 17 maart 1994. De burgemeester van Tholen. Vrijdag 25 maart Aanvang 20.15 uur gemeenschapscentrum "de Wellevaete Sint-Annaland De Stichting "Uit op Tholen" presenteert de laatste voor stelling van het theaterseizoen 1993-1994 met: met hun programma: Foto: Yani Intermezzo is een vocaal herenkwintet dat een bijzondere plaats inneemt in de acapellawereld. Het kwintet bestaan de uit lek de Vos, Evert Brandringa, Stijn van der Loo, Mat- thijs Overmars en Ronald Becker heeft een klassieke ach tergrond en brengt naast 16e eeuwse motetten en madri galen eigentijdse muziek van ondermeer Bruce Spring field, Brecht, The King's Singers, pop- en housemuziek, waarvan sommige werken opnieuw zijn gearrangeerd of vrij bewerkt. Met dit rijke scala aan muzikale mogelijkhe den is in "Tribunaal" een repertoire samengesteld, waar van elk stuk een eigen plaats heeft gekregen in een ver haal van vijf bijna-broers die elkaar ondanks vele verschil len uiteindelijk vinden in de muziek. De voorstelling "Tribunaal" is een logische stap na "Een avondvullend Intermezzo". Entree: 14,00; donateurs 12,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 11, Voorverkoop: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771 VVV folderpost. Hoogstraat 14 te Tholen Verkoop: een half uur voor de voorstelling aan de zaal De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 21 maart 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burge meester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen en ing. J. van der Jagt. Het spreekuur van wethouder J.Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Collectief vervoer voor mensen die een beroep doen op de wet voorzie ningen gehandicapten (WVG) ziet de Sint-Philipslandse SGP niet zit ten. "Dat zal bedrijfsmatig opgezet zijn en dan krijg je hetzelfde sys teem als bij het openbaar vervoer, dat zeven dagen per week gebruikt kan worden. Ook op zondag en daarom zijn we tegen", zei fractie voorzitter H. Geluk woensdag in de gemeenteraad. Wethouder L. Wal pot schaarde zich achter dat stand punt en stemde mét de fractie tegen het betreffende onderdeel in de ver ordening voorzieningen gehandi capten. Overigens is er nog geen vervoerre- geling opgezet. Mevrouw J.W. Ver- strate-Stols (PVAB) kreeg van Wal pot te horen, dat dit nog wel enkele maanden kan duren. De uitvoering van de verordening gebeurt - tegen betaling - door de gemeente Tholen. De naderende herindeling en het feit dat Sint-Philipsland onvoldoende ambtenaren beschikbaar heeft zijn daar debet aan. Tholen moet de - gelijkluidende - verordening nog goedkeuren. Wet- dat ze bezoekers vakkundig te woord kunnen staan. Dat gebeurde in twee vreemde talen. Mevr. Van Schilt koos voor Engels en Duits. Aan het examen ging één volle dag training vooraf. De VVV heeft de toetsing ingevoerd om meer unifor miteit in het kennisniveau van haar medewerkers te brengen. Sommi gen, zoals mevr. A.S.M. Saris-Cool- egem (ook werkzaam op het VVV- kantoor in Sint-Maartensdijk) zijn vrijgesteld omdat ze al eerder afdoende cursussen hebben gevolgd. Het examen wordt afgeno men door het Onderwijscentrum Toerisme en Reizen (OTR). Direc teur H. Prins van het OTR reikte de diploma's uit. Nely van Schilt uit Sint-Maartens dijk was één van de zeven kandida ten die voor het eerst in Nederland het examen informatiemedewerker VVV aflegden. De primeur vond plaats in het kantoor van de provin ciale VVV in Middelburg. Mevr. Van Schilt slaagde en heeft nu het begeerde papiertje op zak. De kandi daten werden getoetst op hun com merciële instelling en ondervraagd over de kennis van hun eigen gebied, de provincie en Nederland. Het ging niet zozeer om parate ken nis, maar waar de gegevens te vin den zijn en hoe verschillende syste men werken. In een rollenspel van een half uur moesten ze laten zien telijk dient dat voor 1 april te gebeu ren. Mevrouw Verstrate vroeg om op de hoogte gehouden te worden. Ook wilde ze weten hoe het met informatiebijeenkomsten geregeld was. Op 1 maart is die er geweest, maar daarvoor kregen de raadsleden geen uitnodiging. Waarom dat niet gebeurd is, wist Walpot niet. Op grond van de WVG krijgen gemeenten de taak om voor gehan dicapte inwoners aangepaste wonin gen, aangepast vervoer en rolstoelen te regelen. Dit jaar bestaat de Thoolse tennis vereniging Eegedima 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt er een aantal evenementen georganiseerd zoals: een pinksterdubbeltoemooi op 23 mei, een puzzelfietstocht op 18 juni, hard-hit-servicekampioen- schappen en op 8 oktober een feest avond in Meuivliet. Zaterdag wordt er al een begin gemaakt met feesten. Dan geeft Eegedima een officiële receptie in Meuivliet van half vier tot vijf uur. De tennisvereniging heeft ook een jubileumboekje uitge geven met daarin de geschiedenis van het tennisspel en van Eegedima zelf. Hans en Annelies Zuurdeeg stelden het samen. De gemeente Tholen heeft mis gepakt bij de verdeling van de pro vinciale subsidie ter bevordering van het plattelandstoerisme. Het plan voor inrichting van de Bakkers- dijk te Scherpenisse als toeristische route bleek te beperkt, te lokaal van opzet, zegt drs. J.V.M.R. Vaessen van de provincie Zeeland. Bij de selectie van de 12 plannen is o.a. gekeken naar het regionale karakter. "Maar misschien kan Tholen uit een andere pot wel subsidie krijgen voor de Bakkersdijk", zegt Vaessen. Drie projecten zijn de prijzen geval len: van de streek VVV Schouwen- Duiveland, de streek VVV Walche ren en van het toeristisch platform Zuid-Beveland. Zij krijgen elk 75.000 gulden, uitgesmeerd over drie jaar. Daarnaast ontvangt de pro vinciale VVV nog totaal 150 mille. De provincie had 340.000 gulden beschikbaar voor het plattelandstoe risme. Daarnaast was aan het minis terie van landbouw, natuurbeheer en visserij 150 mille gevraagd en aan het ministerie van economische zaken nog eens 340.000 gulden. De provincie heeft musea in Drei- schor (streeklandbouw), Kapelle (fruitteelt) en Yerseke (schaal- en schelpdieren) respectievelijk 100, 50 en 25.000 gulden toegekend. Deze museum-subsidies moeten echter nog besproken worden in de statencommissies welzijn, economi sche zaken en algemeen bestuur. De tweede Nachtmars door de Zuid westhoek, die zaterdag werd gehou den telde, 111 deelnemers. Vijf daarvan waren wandelaars uit Oud- Vossemeer. Leo Havermans Jzn. en Koos Bosters vertrokken zaterdag middag om vier uur uit Roosendaal vooreen wandeling van 100 kilome ter. Die hadden ze bij terugkeer op het startpunt zondagmorgen om kwart over elf achter de rug. Cato Havermans en Leen en Dick Vroeg- op liepen 50 kilometer. Zij begon nen rond middernacht in Steenber gen en arriveerden 's morgens om acht uur in Roosendaal. De organi satie, waaronder wandelsportcomité Vosmeer, noteerde acht uitvallers. De deelnemers (59 op de 100 km, 15 op de 75 km en 37 op de 50 km) troffen het slecht. Er stond een stormachtige, koude wind en vanaf één uur 's nachts kwam daar nog eens een ijskoude regen bij. Dat was slecht voor de spieren. De dijk van Steenbergen naar Notendaal, maar vooral de oprit naar de Vossemeer- brug waren moeilijke stukken met de wind pal van voren. De route liep vanaf de brug naar café Hof van Holland in Oud-Vossemeer en daar na via de Coentjesweg, Leguitsedijk en Oud-Vossemeersedijk naar de brug bij Tholen. Daar doken de wandelaars Brabant weer in, nu met* de wind in de rug. Vanaf Bergen op Zoom was het in de vroege morgen weer droog. In café Hof van Hol land, waar een controlpost was gevestigd, arriveerden de eerste deelnemers omstreeks één uur. De laatste ging er zondagmorgen om kwart voor vijf de deur uit. Iedereen liet zich de koffie met bolus goed smaken. Op meerdere plaatsen ston den versnaperingen of verfrissingen voor de wandelaars klaar. De 38ste nationale boomfeestdag met als thema 'bomen en cultuur' gaat woensdag a.s. zonder bomen planten voorbij aan Tholen. De basisscholen zijn wel vlaggen en lespakketten (bomen vertellen) vers trekt, maar in het kader van de bezuinigingen had de gemeenteraad het gebruikelijke programma geschrapt. Met name het busvervoer van de leerlingen naar de gemeente werkplaats in Scherpenisse en de inschakeling van veel ambtenaren op die dag, bracht nogal wat kosten met zich mee. En plantobjecten waren er dit keer ook niet. De landelijke viering is in de Over ijsselse gemeente Losser. In de pro vincie Zeeland staat Aardenburg in het zonnetje. Daar gaat gedeputeer de G. de Kok bomen planten. Nadat eerder het F-team van Emergo zaalkampioen werd, veroverde nu ook Emergo G de titel. Keep Fit G werd ver slagen met 1-5. Emergo B klopte de kampioen DSO B. PKC 11 was, net als de vorige keer, iets te sterk voor het eerste team van Emergo. De rustige wedstrijd eindigde in 10-8 dtxtrdat PKC beter was in de afstands schoten. Jan Duine scoorde drie keer voor Emergo, Dicky v.d. Linden twee maal en Kees Klomps, Renate Breure en Jasper v.d. Linden ieder één keer. Emergo B speelde een spannende wed strijd tegen de kampioen DSO B. In de rust stond Emergo voor met 0-3, maar de thuisploeg kwam terug tot 3-3. In de laat ste minuut sleepten de gasten er echter nog winst uit: 3-4. Jaco Rip maakte twee doelpunten en Kristian van Heemskerk en Patricia Scherpenisse scoorden ieder eenmaal. In Roosendaal stond voor Keep Fit D het kampioenschap op het programma. Daardoor had de ploeg last van zenuwen. De vorige keer werd Emergo D met 6-0 weggespeeld, maar deze keer ging het beter. De gasten verloren weliswaar, maar ditmaal met 5-2. Mike Schokaert en Linda Heijboer zorgden voor de twee punten. Emergo G moest aantreden tegen Keep Fit G. In het begin stond Emergo nog op een 1-0 achterstand. Twee doelpunten van Renske de Koning zorgden er echter voor dat het nog voor rust 1 -2 werd. In de tweede helft liep Emergo uit naar 1-5 door doelpunten van Comé Lindhout, Anneloes Oudesluijs en Denise v.d. Hoe ven. De strafworpen eindigden in 22-20. Dcxir deze overwinning haalde Emergo G het zaalkampioenschap binnen. Ook Mirella Joppe en Joyce v.d. Ree spelen in dit team. Het eerste team van Smash '76 werkt zich langzaam naar boven. Vice Versa '51dat boven de Tholenaren stond, werd verslagen met 6-4. De twee ploegen staan nu op een gedeelde vierde plaats. Adrie Aamoudse, net terug van vakantie, speelde goed, maar scoorde niet. Ad Verhage en Marco Saarloos wonnen daarentegen ieder drie partijen. De junioren komen niet van hun laatste plaats af. Naaste concurrent Belcrum won met 4-6. Henk Jopse en Jacob Elen- baas scoorden de punten. Jaco Hage was invaller. Het eerste kadettenteam kon nog net aan sluiting houden bij de top. Het werd 5-5 tegen Belcrum 4. Het tweede kadettenteam doet het beter. Met 9-1 werd Schakel 2 verslagen en daardoor pakken de Smashers de leiding in het klassement. Marnix v.d Graaf en Peter Bazen wonnen al hun partijen. Programma 26 maart: Smash-Tios 2, junioren Smash-Backhands, kadetten Smash 2-Vice Versa 4, kadetten Smash 3-Schakel 2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5