Helpende Hand gul voor GVT Plaatselijk nieuws MORELLI VISSER MEDEDELING! BK-AUTOGAS- STATION WEER OPEN MODESHOW Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij' uw slager MODEHUIS DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 maart 1994 Tholen Klaverjassen Gevelkozijn Brugstraat AUTOBEDRIJF ESKES Olympia Voorj aarsconcert van muziekschool 89-jarige rijdt tegen vrachtwagen Autoradio weg Bedankt Schuldige rijdt door na botsing Biljarten Bloemschikken A.V.B. Auto in sloot Sint Annaland Maquette De Schutse Dieven pakken tegels Gereedschap gestolen Palingroker weer besto len Huwelijksjubileum Biljarten de Hoop Nieuwe leden ouderraad Dat zat wel goed Stavenisse Aanbouw Buurtweg Samenvoeging woningen Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Poortvliet Schade Provincialeweg Sint- Maartensdijk Klaverjassen GESLOTEN van 1 t/m 15 april 23 maart in Maartenshof Cursus over fietsen door Technika 10 Inbraakpoging Smerdiek Auto's bekrast Botsing op Paasdijkweg Olie en geld weg uit garage De Bruin wint bij De Knorhaan Scherpenisse De Zeebaars Sint- Twijfels over brandweer Predikbeurten hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Zwaar vervoer Winkelsluiting Zeepzakje van Rode Kruis Weekend diensten Anneke Koetsier won woensdag de competitiewedstrijd van klaverjas- club stad Tholen met 5408 punten. Leen Hage volgde met 5343 p. Der de werd Aad Volwerk 5322 p, vier de Joke van Gink 5313 p. en Cor Prince werd vijfde met 4975 p. Op 1 april houdt de vereniging haar paastoemooi. 's Avonds vanaf half acht is iedere klaverjasser welkom in café De Kroon. Voor het aanbrengen van een gevel kozijn in het voormalige vereni gingsgebouw aan de Brugstraat komt heel wat papier te pas. De Rijksdienst voor de Monumenten zorg, de provinciale planologische commissie voor Zeeland, gedepu teerde staten en de gemeente moes ten allemaal hun goedkeuring geven. Mr. J. Schot, die van het ver enigingsgebouw een woning wil maken, heeft behoefte aan meer lichtinval in zijn pand. Volgens de welstandscommissie voldoet het plan van Walpot bouwconsult aan redelijke eisen. Gedeputeerde staten vinden dat ook en hebben een ver klaring van geen bezwaar verleend. Morgen, vrijdag 18 maart is ons Wij zijn U graag van dienst. Ohmstraat 2 Advertentie I.M. In tegenstelling tot wat vorig week vermeld stond over de bestuurssa menstelling bij gymvereniging Olympia is Piet Quist opgevolgd door Rita van Oosten en niet Piet Geuze. Zaterdagmiddag om vier uur geven leerlingen van de Zeeuwse Muziek school een voorjaarsconcert in de Gasthuiskapel. Het concert maakt deel uit van een serie van drie optre dens die dit schooljaar in Tholen worden verzorgd. In december werd al een kerstconcert gegeven en de einduitvoering is op 18 juni in Meul- vliet. Per optreden wordt een afwis selend programma geboden waarbij de accenten telkens iets anders lig gen. Zo zal tijdens het voorjaarscon cert het orgel van de Gasthuiskapel te beluisteren zijn. Onder andere ook in combinatie met dwarsfluit. Het programma wordt verder gevuld door bijdragen op onder meer: accordeon,-piano en saxofoon. Een 89-jarige bewoner van de Molenvlietsestraat reed maandag middag tegen een vrachtwagen. De man reed met zijn auto achteruit zijn garage uit en zag de 39-jarige vrachtwagenchauffeur niet aanko men. Het bleef bij materiale schade. In de nacht van zaterdag op zondag is uit een auto van een bewoner van de Eendrachtsweg een autoradio gestolen. Dit ondanks het feit dat de wagen op eigen terrein stond gepar keerd. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft bedankt voor een beroep uit Hoogeveen. Een 24-jarige automobilist bleef vrijdag verbijsterd achter op de Thoolse brug nadat hij was aangere den door een andere bestuurder. De twee reden achter elkaar de brug op in de richting van Bergen op Zoom. De 24-jarige man die voorop reed, werd op een gegeven moment aan gereden door de automobilist achter hem. Toen de voorste stopte om de schade te regelen, reed de veroorza ker gewoon door. De politie stelt een onderzoek in aan de hand van het kenteken. Koploper C. Burgers van biljartver eniging De Treffers liep een forse nededaag op tegen K. Hommel (6,77-IC). Hommel was in vorm en speelde zijn caramboles in 24 beur ten bij elkaar. Dat en de wat fortuin lijke zege van B. den Hollander op J. van Meer (9,06-10), bezorgde Den Hollander de leiding in het klasse ment. Er is nog één wedstrijd te gaan. Uitslagen: M. Hendrikse-L. van Wezel 8,44-10; J. van Meer-B. den Hollander 94)6-10; H. Hommel-P. de Leeuw 7,68-10; J. Etienne-P. Hommel 6,40-10; D. van Driel-J. Burgers 10-8; C. Burgers-K. Hom mel 6,77-10; J. Geuze-J. van Meer 7,14-10. D. van Driel speelde de kortste partij van 21 beurten. K. Hommel haalde het hoogste gemid delde van 2,79 en H. en K. Hommel speelden de hoogste serie van 15 caramboles. Twintig leden van de Algemene Vrouwen Bond A.V.B. hebben dins dagavond in de Vossenkuil informa tie gekregen over bloemschikken. Mevr. De Wit nam eerst de theorie door en ging vervolgens over naar de praktijk. Daarbij kwamen prach tige creaties uit de verf, o.a. biemei- ers. Op de Oud-Vossemeersedijk is dinsdag de 24-jarige automobiliste M.R. uit Sint-Annaland van de weg geraakt. De harde wind zorgde ervoor dat de auto opzij werd gebla zen. Toen de bestuurster dat wilde corrigeren, kwam ze in de berm terecht. De auto raakte nog een boom voordat hij in de sloot beland de. De vrouw liep een paar kneuzin gen op. De School met de Bijbel rondde deze week het project over gezond heid af. Groep 7 was in het bijzonder bezig met bejaardenzorg. Een mede werkster van de Schutse kwam ver tellen over het wonen en werken in een verzorgingstehuis en de kinde ren gingen ook zelf kijken in het bejaardenoord. Ze hielden er inter views met bewoners en maakten De Schutse in het klein na. Deze maquette van ongeveer 1,5 bij 1,5 meter is de komende twee weken te zien in de hal van het bejaardente huis voor het winkeltje. Een inwoner van het Limburgse Vaals ontdekte in zijn huis aan de Cureestraat dat er was ingebroken. De daders hadden nogal wat vernie lingen aangericht in de woning en gingen ervandoor met badkamerte gels. Uit een auto van installatiebedrijf Visser te Poortvliet die geparkeerd stond in de Tienhoven is maandag nacht een aluminium koffer met gereedschap gestolen. Palingroker P.M. Scherpenisse ont dekte woensdag dat er weer was ingebroken bij zijn bedrijf. De daders gingen ervandoor met een grote hoeveelheid levende paling uit de bakken. In tegenstelling tot ande re keren heeft de politie nu geen sporen van braak gevonden. Dhr. J.J. Mosselman (91) en mevr. A.K. Mosselman-Goedegebuure (89) hopen maandag in bejaardencen trum de Schutse hun 65-jarig huwe lijksfeest te vieren. Sinds 1983 woont het uit de Julianastraat afkomstige echtpaar, dat geen kin deren heeft, in de Schutse. Mossel man en zijn vrouw werkten altijd in de landbouw, eerst in loondienst en later zelfstandig. De bruidegom was actief in het verenigingsleven: voor zitter van de kolenbond Ons Belang, secretaris van de veiling waarvan hij nog erelid is en vice-voorzitter van de Rabobank. Altijd toonde hij zich een grote voorstander van zelfstan digheid, of het nu de veiling, bank of de gemeente was. Dat laatste redde Mosselman niet. Voor de herinde ling in 1971 was hij al gestopt na een achtjarige periode als raadslid en wethouder voor de CHU, dat nu in het CDA is opgenomen. C. Smits heeft twee partijen afge werkt bij biljartvereniging de Hoop. Tegen A. Weijler kon hij zijn draai nog niet vinden, zodat Smits kans loos verloor met 10-4. In de tweede partij tegen P. Quist liep het veel beter. Smits klopte Quist met 10-7. Met slechts 6 poedels werkte L. Menheere zijn wedstrijd tegen A. van Poortvliet vlot af: 10-5.66 p. W. van Oudenaarde behaalde eindelijk weer eens de volle winst, maar J. Keur bezorgde hem veel tegenstand: 10-9.40 p. E. van Poortvliet speelde M. Elenbaas van de groene tafel: 10- 6.80 p. Kortste partij 20 beurten, hoogste serie 9 caramboles en beste gemiddelde 1.8 van E. van Poort vliet. De periodiek aftredende Gerrie de Jonge en Bert van Vossen zijn niet herkiesbaar als leden van de ouder raad van De Casembrootschool. Tij dens de ouderavond, donderdag 24 maart in de Wellevaete, dienen plaatsvervangers voor hen gekozen te worden. De ouderraad van de openbare basisschool bestaat verder uit voorzitter Peter Moerland en de leden Ina Rijnberg, Francien Bur gers en Maya Bungener. In de kas- commissie is Elna Westdorp aftre dend en niet herkiesbaar. Per gezin wordt een ouderbijdrage van 25 gul den per jaar betaald voor aanschaf van apparatuur dat niet door de gemeente wordt vergoed, alsmede de viering van Sinterklaas, Kerst en Pasen. Het onderhoudsabonnement van de kopieermachine (1140 gul den) wordt o.a. uit de ouderpot betaald. De meeste kosten vergen echter het schoolkamp (3120 gul den) en de schoolreis (2289). Bij de inkomsten levert de fancy fair met een bruto opbrengst van 5843 gul den het leeuwendeel. De bijdragen aan het schoolkamp (2408) en de schoolreis (1908) alsmede de ouder bijdragen van 2408 gulden, tellen ook goed mee. Na het huishoudelijk gedeelte voe ren alle leerlingen van De Casem brootschool 'Carnaval der dieren' op naar het gelijknamige muziekstuk van de componist Saint Saens. Deze uitvoering is voor elke belangstel lende toegankelijk. De Plattelandsvrouwen en de voor malige ZLM-afdeling hadden zater dagavond in de Wellevaete succes met het blijspel 'Dat zit wel goed', opgevoerd door leden van de Poort- vlietse zusterverenigingen. Het stuk in drie bedrijven, geschreven door Roel Kassies, zat inderdaad goed in elkaar. Het verhaal speelde op het platteland, waar kunstschilder Hans Hondebrink (Kees de Rijke) een huisje had gehuurd. Hij dacht er met zijn vrouw Willemien (Anja Hage) en dochter Nienke (Antoinette Goense) in alle rust te genieten en te werken, maar de buren van de nabij gelegen boerderij (Leen Hoek en zijn vrouw Saar Scherpenisse) ston den voor elke kleinigheid op de vloer. Of ze maar lid wilden worden van de buurtvereniging bijvoor beeld. Ook wanneer de zoon (Daan Goense) met zijn solex kwam, was de rust ver te zoeken. Na talrijke verwikkelingen, waarbij Corrie van Kempen nog een jonge vrouw uit het dorp speelde, kwam alles toch weer goed terecht. Het blijspel werd ingeleid door mevr. Van Dalen- Doeleman. De rollen in dit leuke stuk werden goed vertolkt en iedereen had geno ten, zei presidente mevr. J. van den Broek in haar dankwoord, waarbij ze de spelers een boeket bloemen overhandigde. Het welkomstwoord werd gespro ken door de voormalige ZLM-voor- zitter J. Akkermans. Uit de grote belangstelling1 concludeerde hij, dat het idee om na een gezamenlijk reis je en een bowlingavond, een toneel stuk op te voeren, goed was aange slagen. In de pauze was er een verloting en dhr. Blok sloot de avond af met muziek op zijn keyboard. UJ ~l Dhr. K. Kammeler uit Lonen in Duitsland heeft van gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar gekregen voor een aan bouw aan zijn recreatiebungalow op het park Oud Kempen aan de Buurt weg. De Duitser wil bouwen op een perceel tuin, wat de gemeente via een artikel 19 procedure goedkeur de. Volgens b. en w. dienen de bebouwingsmogelijkheden op het park verruimd te worden. Het bouw plan van KNmmeler past binnen die grenzen: 4% van de tot tuin bestem de grond met een maximum van 10 mJ. Er zijn geen bezwaarschriften ingediend. De Duitser wil zo spoe dig mogelijk meer bergruimte. Dhr. D.J. Letzer mag van gedepu teerde staten twee huizen aan de donderdag, vrijdag en zaterdag 17, 18 en 19 maart MAGERE HAMLAPPEN 1 kilo9,95 VARKENSPOULET 500 gram4,50 VARKENSSCHNITZEL 100 gram1,60 ROSBEEF 100 gram2,95 COBURGER RAUWE HAM 100 gram2,30 OLE CERVELAAT 100 gram1,95 KIPZIGEUNERSALADE 100 gram1,95 maandag en dinsdag 21 en 22 maart VERSE WORST 1 kilo8,50 FIJNE RIBLAPPEN 1 kilo15,00 SLAVINKEN 5 HALEN4 BETALEN woensdag 23 maart RUNDERGEHAKT 1 kilo10,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo6,95 naar werd J. Vriens met 1150 pun ten. In het klassement voor de groot ste vis werd de score geopend door S. Quist met een bot van 660 gram. Uitslagen: 1 J. Vriens 1150 p; 2 C. v.d. Werf Czn. 910 p; 3 A. v.d. Werff 850 p; 4 Danny Bijl 715 p; 5 I. Hengstmengel 700 p; 6 S. Quist 660 p; 7 L. van Vossen 655 p; 8 C. v.d. Werff Azn. 650 p; 9 J. Rijsten- bil 590 p; 10 G. Koppenhol 550 p; 11 mevr. T. van As-de Jonge 475 p; 12 L. de Graaf 410 p. Eén dag voor deze wedstrijd werd er een dagje bootvissen georganiseerd waarbij G. Boogerd de trofee in de wacht sleepte voor een bot van 550 gram. Advertentie I.M. Oudelandsedijk samenvoegen. Hij heeft de woningen gekocht en wil er zo spoedig mogelijk, na een grondi ge verbouwing, gaan wonen. Tegen het plan waren geen bezwaren inge diend en de gemeente keurde de aanpak goed via een artikel 19 pro cedure. De huizen, nummer 6 en 8, zijn afzonderlijk zeer klein. De toe gestane bouwdiepte is zo gering, dat uitbreiding van de dijkwoningen alleen in de breedte mogelijk is. Samenvoeging is de beste oplos sing. De maximaal toegestane breedte per woning wordt dan echter met 2.5 meter overschreden. De pro vincie heeft dat nu goedgekeurd. Voor schade aan de Provincialeweg tussen St. Maartensdijk en Stavenis se moet aannemer B. van den Donk b.v. uit Rosmalen 595 gulden aan de provincie betalen. Tijdens de aanleg van een telefoonkabel moest er geboord worden, waarbij de weg werd beschadigd. Herstel vergde vorig jaar juli 595 gulden. J. van Zetten heeft met 5122 punten de competitiewedstrijd van klaver- jasvereniging De Pendelaars gewon nen. Na Van Zetten volgden: 2 J. van Gorsel 5066 p; 3 M. Kwaak 4992 p; 4 L. Kampman 4689 p; 5 rrrèvr. R. Waasdorp 4654 p; 6 R. Koetsier 4569 p; 7 M. den Haan 4525 p; 8 C. Moeliker 4470 p; 9 J. Guiljam 4454 p; 10 J. v.d. Hoek 4408 p; 11 Christiaan 4390 p; 12 J. v.d. Werf 4269 p; 13 mevr. A. Koet- De praktijk en apotheek van Dr. Panis zijn Wilt u uw herhalingsrecepten TIJDIG Inleveren! Voor dringende gevallen neemt waar: Dr. Jansen, Oostvest 22. Advertentie I.M. sier 4182 p; 14 mevr. M. Bronmans 4074 p; 15 K. Waasdorp 4046 p; 16 P. van Bloppoel 3798 p. Het project Technika 10 begint dins dagavond in Sint-Maartensdijk met een nieuwe cursus over fietsen. Meisjes kunnen leren hoe een fiets in elkaar zit, hoe je een band moet plakken, wat er aan een tweewieler allemaal kapot kan gaan en hoe je dat zelf kunt repareren. De cursus duurt vijf avonden van half zeven tot acht uur en wordt gehouden in de oude kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Meisjes die mee .wil len doen, kunnen zich opgeven bij het jeugd- en jongerenwerk in Sint- Maartensdijk. Inbrekers hebben woensdagnacht geprobeerd de kantine van voetbal vereniging Smerdiek binnen te drin gen. Ze wilden de achterdeur force ren, maar dat lukte niet. Twee bewoners van de Bloemen- laan kwamen woensdag tot de ont dekking dat hun auto's waren bekrast. Desondanks hebben de eigenaren geen aangifte gedaan bij de politie. Bij een botsing op de kruising van de Paasdijkweg met de Molenstraat en de Hogeweg werd de auto van een 30-jarige man uit Breda total loss gereden. Een 55-ja'rige automo bilist reed vanuit het centrum over de Molenstraat. Bij de kruising met de Paasdijkweg gaf hij geen voor rang aan de Bredase bestuurder. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Bij een garage werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. De daders kwamen binnen door de deur van het magazijn open te bre ken. Vervolgens ging men er van door met smeerolie en het geld uit de wasautomaat. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Elke derde maandag van de maand, dus nu op 21 maart, haalt voetbalver. SPS oud papier op. Zet U het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Hans de Bruin heeft de eerste wed strijd van het seizoen van hengel sportvereniging De Knorhaan gewonnen. Hij ving 176 cm vis. Bij de jeugd won Ferry Zwirs met de grootste bot van 43 cm. In totaal vin gen de 25 deelnemers bij Stavenisse 35 botten. De uitslag was: 1 Hans de Bruin 100 p; 2 Teo de Bruin 99 p; 3 Peter v.d. Sterren 98 p; 4 Cristiaan Wolters 97 p; 5 Rien Konings 96 p; 6 René Lisseveld 95 p; 7 Jos v.d. Boogerd 94 p; 8 Daniël Schipper 93 p; 9 Ton de Baat 92 p; 10 John Nee- Ie 91 p; 11 F. van Moorsel 90 p; 12 Ferry Zwirs 89 p; 13 H. Bolleboom 88 p; 14 Tamara Voshol 87 p; 15 F. Michels 86 p; 16 Rien Voshol 85 p; 17 Tiny Hage 84 p; 18 Cees Bolier 83 p. De overige deelnemers die niets vingen, kregen 73 punten. Hengelsportvereniging De Zeebaars hield zaterdag haar eerste bekerwed strijd. Langs de dijk bij Gorishoek werd door de 38 deelnemers een kleine 10 kilo vis gevangen. Win- CDA-raadslid L.C. Vroegop is er niet gerust op dat de brandweer ongeschonden door de gemeentelij ke herindeling komt. Dat bleek woensdag in de gemeenteraad, waar 31.000 gulden werd gevraagd voor de aanschaf van een aantal noodza kelijke materialen. "Hoe ziet de toe komst er uit?" wilde Vroegop weten. "Want als onze brandweer naar Tho len gaat, dan is dit potverteren." Burgemeester A. Verbree probeerde de CDA'er gerust te stellen: "Zover Voorzitter Bas Snijders van de Helpende Hand biedt Tanny Quist de videorecorder aan in gezinsvervangend tehuis de Annewas te St. Anna land. Gezinsvervangend tehuis de Annewas in St. Annaland is woensdagavond door de Helpende Hand uit Bergen op Zoom verrast met een videorecorder. Voorzitter Bas Snijders overhandigde het geschenk namens het personeel van General Electric Plastics aan bewoonster Tanny Quist. "Hoewel onze organisatie groten deels bestaat uit helpende handen, is dit cadeau heel erg welkom", zei voorzitter P. van Belzen van de Annewas. "Voor een heleboel din gen wordt de beurs namelijk erg smal. De overheid houdt de knip erop." Van Belzen maakte in dat ver band melding van de oprichting van een stichting vrienden van de Annewas, zoals vorig jaar ook bij bejaardencentrum de Schutse is gebeurd. "De andere gezinsver vangende tehuizen van Philadel phia in Goes en Terneuzen heb ben al iets dergelijks en er wordt heel dankbaar gebruik van gemaakt. Anders verdwijnen gif ten allemaal in de AWBZ-pot, waaruit onze tehuizen gefinan cierd worden. En met een aparte stichting kunnen we alle bijdra gen apart houden, zoals bijvoor beeld collecten in kerken, e.d.", aldus de voorzitter. Het bestuur van de stichting vrienden van de Annewas bestaat uit mevr. A. v.d. Sande-Sinke en dhr. J.L. Duijzer uit Tholen, mevr. MJ. Krijger-Speyer uit Poortvliet, dhr. W.P. Goedege- buure uit St. Annaland en dhr. P. Voorwinden uit St. Philipsland. De Helpende Hand, waarvan naast voorzitter Snijders ook pen- ningmeesteresse Marjolein van Veen woensdagavond naar St. Annaland was gekomen, is een vereniging van personeelsleden van GEP, die elke maand 2 gulden contributie betalen. Het bedrijf legt daar 2 gulden bij, zodat er met 800 leden elke maand 3200 gulden te besteden is. Daarvan worden goederen geschonken in binnen- en buitenland. De helft wordt in Zuid-West Nederland besteed, de andere helft in het bui tenland. Zo is o.a. een Roemeens kinderziekenhuis gesteund met overbodige bedden van het psy chiatrisch ziekenhuis Vrederust. En in Polen is een kindertehuis voorzien van keukens van Bruyn- zeel, waarbij vrijwilligers van de Helpende Hand de installatie voor hun rekening namen. De Helpen de Hand, die vijfjaar bestaat, doet ook veel aan de gehandicapten sport. "Wij kunnen een stukje franje aan het leven geven", zegt voorzitter Snijders. "Veel van onze leden komen van Tholen en daarom is het plezierig dat we ook instellingen op het eiland kunnen bedenken. Eerder kreeg Ten Anker een video, nu de Annewas. Onze vereniging zet zich volledig voor anderen in. Er wordt geen cent besteed aan de ontspaning van de leden of hun huisgenoten. Daarvoor is weer een andere club", aldus Bas Snijders. Zondag 20 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk 18.30 u. ds. Van Campen, Gouds waard. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. ds. De Bie, 'srGravenpol- der. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooikaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kooij, Barendrecht. 18 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. dhr. Silfhout. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 23/3 19.30 u. ds. Mallan, Alblas- serdam, belijd, en H.D. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Holten, Ridderkerk. 18 u. kand. Kooij, Barendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Kraak, Numansdorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14.30 u. leesdienst. wo 23/3 19.30 u. ds. Hogchem. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Gootjes, Bruinisse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 23/3 19.30 u. ds. Van Aalst, Rid- Hprkprk SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. A. v.d Meer, Wekerom. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam. 15 u. ds. Feij, Ooltgensplaat. mij bekend zal het korps blijven bestaan." De aanrijtijd naar Anna Jacobapolder speelt daarbij een rol. Van potverteren wilde Verbree niet weten: "Uitgangspunt is dat we een goed uitgerust brandweerkorps heb ben." Vroegop ging weliswaar akkoord met de aanschaf van de spullen, maar bleef zijn twijfels hou den. Het uittrekken van 14.000 gulden voor opknappen van het havenpla teau en 1000 gulden extra subsidie voor peuterspeelzaal Tum-Tum waren hamerstukken. Op de haven moet een acht meter brede en 100 meter lange strook verzakte bestra ting worden opgehaald. De peuter speelzaal heeft het geld nodig om, met de Thoolse peuterzalen, te kun nen deelnemen in een stichting met betrekking tot het uitbesteden van de loonadministratie. Het verlenen van ontheffingen voor zware wegtransporten gebeurt voor taan door de rijksdienst voor het wegverkeer. Dat besluit nam de gemeenteraad woensdag. Het gemeentebestuur zal er bij de dienst wél op aandringen, in voorkomende gevallen binnen de bebouwde kom de kortst mogelijke route te kiezen. Die toezegging deed burgemeester Verbree. SGP-fractievoorzitter wil de weten of voor dit transport leges betaald moeten worden. Dat blijkt niet het geval te zijn; de kosten van het heffen daarvan zouden namelijk veel hoger uitvallen dan de leges opbrengen. Het gemeentebestuur buigt zich opnieuw over een brief van de mid denstandsfederatie Eiland Tholen en Sint-Philipsland, waarin ontheffing wordt gevraagd om open te kunnen zijn op tweede paasdag, koninginne dag, Hemelvaartsdag, tweede pink sterdag en tweede kerstdag. Aan vankelijk was de gemeenteraad voorgesteld om de vrijstelling te verlenen, maar tijdens de vergade ring, woensdag, namen burgemees ter en wethouders dat voorstel terug. "In verband met diverse reacties, tot 'doe het maar helemaal niet' toe", zei burgemeester Verbree. Middenstandsbestuurder N. Jansen kijkt er van op. "Ze hebben het dui delijk niet begrepen", reageert hij. Het verzoek wordt jaarlijks aan de gemeente Tholen gestuurd - die er meest zelf om vraagt - en is nu ook aan Sint-Philipsland gedaan in ver band met het toetreden van de mid denstandsvereniging tot de federa tie. "In feite gaat het om koninginne dag. Dat valt dit jaar op zaterdag en dan zullen verschillende winkels open willen zijn." Wat de andere dagen betreft, is de vraag bedoeld om meubelzaken en garages de mogelijkheid te geven dan open te zijn. De verwachting van de federa tie is echter, dat de winkels in Sint- Philipsland alleen van de mogelijk heid op koninginnedag gebruik zul len maken. Het Nederlandse Rode Kruis afde ling St. •Philipsland/Anna Jacoba polder verzorgde woensdag 2 maart een avondprogramma op de Henry Dunant. De Rode Kruisboot lag afgemeerd in Bruinisse. Het was de eerste keer dit jaar dat de boot een zevendaagse vakantietocht maakte. Aan boord waren gasten uit het gehele land. Op deze avond werd er zang en gitaarspel ten gehore gebracht door enkele leden. De gas ten werden door mevr. Nuyens en mevr. Ten Hove verrast met een zeepzakje. Deze waren gemaakt door dames uit St. Philipsland die ZIE VERDER PAG 3 Zaterdag 19 en zondag 20 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400. St.PhilipsIand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Van Geest, Hoogerheide, 01646-12390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 033-620244 BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 mri. donderdag 17 6.17-18.37 vrijdag 18 6.47 - 19.02 zaterdag 19 7.17 - 19.37 zondag 20 7.57 - 20.22 maandag 21 8.57 - 21.32 dinsdag 22 10.27- 23.07 woensdag 23 11.57 - donderdag 24 0.27-13.12 vrijdag 25 1.37-14.07 zo 20/3 13.16 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijver wachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw Installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2