Blessuretijd en penalty redden eer Vosmeer W.I.K. Sint-Annaland domineert in voorronde gymnastiek in Tholen Stavenisse is geen vriend van scheidsrechter Coppens Strafschop kost Noad 2 punten Piet Fase houdt WHS 5 op winst AV C eerste op toernooi in Bergen 154 turners op wedstrijd bij WIK in St.Annaland Reserves van Vosmeer laten punten liggen Elftal in onderste regionen 'Frustraties trainer leveren problemen op' Hekkesluiter klopt Noad 3 Motorcrosser van den Hoek 2de in Arkel Andriesse eerste van Tandje Bij Donderdag 17 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vierde klas afdelingsvoetbal Stavenisse 2 aan kop SPS 4 deelt punten Thol.Boys 4 naast Stave nisse 2 Veteranen Thol.Boys kraken ZPR 4 Door een tweede thuisnederlaag op rij, het werd 2-3 tegen Oudemolen, is Vosmeer in de onderste regionen van de ranglijst terechtgekomen. Opnieuw kreeg het elf tal drie doelpunten om de oren. Pas in de slotfase kon Vosmeer iets terug doen. Daar waren wel een strafschop en blessuretijd voor nodig. W.I.K. uit Sint-Annaland heeft zaterdag in Meulvliet te Tholen de voorronde voor de verenigingswedstrijden gymnastiek van het rayon Noord glansrijk gewonnen. Gesudderd Niets gezien Protestbrief van Noad hadden zaterdag geen geluk met de penal ty's. De reserves verloren door een strafschop van DSV 3 en van de twee bal len die op de stip gelegd werden voor Noad 3, ging er maar één in. Dat was niet voldoende om de voor laatste ploeg in het klasse ment, FSV 3, bij te houden. Doelman Ligtendag had zijn dag niet. Smerdiek 3 te groot voor SPS 3 WHS 5 hield zich zaterdag WC 3 van het lijf. De nipte overwinning van 1-2 was grotendeels te danken aan een goed keepende Piet Fase. Tijdens de wedstrijd werd de ergernis over de scheidsrechter steeds groter. Uiteindelijk werd er zelfs om de beslissingen gelachen. SPS 3 onder vond dat Smerdiek 3 toch te sterk was, maar door ver slapping aan de kant van Smerdiek, kon de Poortvlietse club nog terugkomen tot 3-8. Smerdiek 3 wint op slofjes van SPS 3 Rood voor Lebbink Motorsport Volleybal Gymnastiek i i Stavenisse 2 heeft de leiding in het klas sement gepakt. Zaterdag werd mede koploper WC 6 op eigen veld versla gen. De Halsterse ploeg verloor in Stave nisse met 7-1 en had dus wat goed te maken. Vanaf het begin was er dan ook volop strijd met aan beide kanten veel inzet. In de 25e minuut kwam de thuis ploeg aan de leiding door slordig uitver dedigen van Stavenisse. Maar na deze tegenvaller hielden de gasten het heft stevig in handen. Voor rust kreeg Wim Lemson nog een goede kans, maar zijn schot was te zwak om de VVC-doelman te passeren. In de tweede helft zette Stavenisse de tegenstander onder druk. Maar pas een kwartier voor het einde trok Corné Moerland met een prachtig afstandsschot de stand gelijk. Vijf minuten daarna omspeelde Corné Hout zijn tegenstander en bezorgde Stavenisse de zege. De vierde keus van SPS speelde 2-2 gelijk tegen ZPR 4 uit Bergen op Zoom. In de eerste helft was de voetbalcombi natie uit Poortvliet en Scherpenisse de betere ploeg. Door doelpunten van Hans Elenbaas en Jan Oudesluijs ging SPS met een 2-0 voorsprong rusten. Een con ditioneel sterker ZPR wist die achters tand na rust ongedaan te maken. In de slotfase werd de gelijkmaker gescoord uit een dubieuze strafschop. Een doel punt van SPS-speler Henk Vane werd wegens vermeend buitenspel afgekeurd. Gezien de verhouding in het veld was de 2-2 een terechte uitslag. De vierde keus van Tholense Boys nes telde zich zaterdag naast Stavenisse 2 aan de kop van het klassement. Na het verlies van vorige week tegen FSV 5, was nu FSV 6 de tegenstander. De wedstrijd begon tamelijk rustig, maar al na twintig minuten keken de Fijnaar- ders tegen een uitzichtloze achterstand aan. Arno van Dijke was op dreef. In de vijfde minuut scoorde hij de openings treffer en in het volgende kwartier pas seerde hij de doelman van de thuisploeg nog twee keer: 0-3. De irritatie over deze achterstand was bij de FSV-spelers goed te merken. De geel-zwarten gaven de controle over de wedstrijd echter niet uit handen. Karim Benjilali moest via een strafschop de voorsprong vergroten, maar hij schoot te zwak in en de bal werd door de keeper onderschept. Twaalf minuten later herstelde Benjilali deze misser door alsnog 0-4 aan te tekenen. In de tweede helft kon de Thoolse ploeg het initiatief aan de thuisploeg laten, want de FSV'ers waren nauwelijks gevaarlijk. Toch kwamen de Fijnaarders terug via een fraaie kopbal: 1-4. Maar na een goede actie van Wouter Boogaard bracht Amo van Dijke de eindstand op 1 - 5. Vanwege de riante voorsprong van acht punten op de nummer twee, heeft Tho lense Boys 5 zich een nieuw doel gesteld: het ongeslagen kampioenschap en zo mogelijk zonder puntverlies. De eerste hindernis naar dat doel werd zater dag met gemak genomen. ZPR 4 bood beduidend minder weerstand dan de Thoolse veteranen hadden verwacht. Dat terwijl ZPR één van de betere ploegen uit de vierde klas reserve is. Tien minuten na de aftrap was de wedstrijd eigenlijk al beslist. Drie fraaiedoelpunten van Thoolse zijde, twee van Rien Broeren en één van Jaap Schot, braken de weerstand van de Bergenaren. Ook na deze blik- semstart hield Tholense Boys de touw tjes stevig in handen, maar er werd voor lopig niet meer gescoord. Na een half uur tekende Jaap Schot met zijn tweede treffer 4-0 aan. Rien Broeren werd bin nen het 16-metergebied gevloerd en Piet Quist bracht vanaf de penaltystip de rust stand op 5-0. Na de thee waren er vier wissels bij het Thoolse elftal. Chris Quist, Gilles Nieuwkoop, Henk Boxhoom en Sjaak Suijkerbuijk kwamen Ben van Olffen, Jan van der Vlies, Rob Deurloo en leider Rinus Minheere aflossen. Na een onwen nig begin door de diverse omzettingen, kwamen er veel mogelijkheden om de voorsprong uit te breiden. Het kruit bleek verschoten, want de kansen werden niet benut. Wel viel er een doelpunt aan de andere kant. Doelman Gilles Nieuwkoop trapte de bal tegen een ZPR-speler waar na de bal via de hiel van Chris Quist in het Thoolse doel terecht kwam: 5-1. Tholense Boys antwoordde snel met twee goals van Rien Broeren: 7-1. De Bergenaren maakten er nog 7-2 van en tenslotte brak Piet Geuze door en zette de eindstand op 8-2. Daarmee viel het 92e competitiedoelpunt voor de Thoolse veteranen. De reserves van Vosmeer lieten in de strijd tegen Steenbergen 3 de punten liggen. Beide ploegen had den last van de harde wind, schuin over het veld. In de beginfase kwam Vosmeer onder druk te staan. De verdediging had het moeilijk met de veel bewegende spitsen van Steen bergen. Keeper Fred Hommel werd enkele malen op de proef gesteld, maar hij redde bekwaam. In het ver dere verloop van de eerste helft kreeg Vosmeer meer vat op de wed strijd. Marco de Jonge en Ad van Poortvliet kregen scoringskansen. Van Poortvliet schoot rakelings voorlangs het doel. Zodoende bleef de ruststand 0-0. Na de thee had de Vosmeer-verdedi ging, met de goed spelende voor stopper Aike Hommel, de wedstrijd onder controle. Twee spelers van de thuisploeg stonden volgens grens rechter Kees Bolier buitenspel, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Keeper Hommel werd uitgespeeld en Steenbergen kwam op voor sprong: 1-0. De arbiter gaf Jack Mosch na een overtreding een gele kaart. Mosch werd even te voren zelf ook twee maal tegen de grasmat gewerkt waarbij de scheidsrechter de kaarten wel in zijn zak hield. Naarmate hel einde naderde, ging De thuisploeg had tegen Oudemolen weer Ron Vaders en Adrje Capelle in de gelederen, maar nu ontbrak de geblesseerde Fred Hommel. De har de wind maakte goed voetbal onmo gelijk. Toch werden er veel hoge trappen gegeven die dan ook tot niets leidden. In de twintigste minuut nam Oudemolen de leiding. De meisjes van W.I.K. 4 F4 en E4 (tot en met twaalf jaar) wonnen. Rechts Jolanda Bazen. In alle categorieën zegevierden de Sint-Annalanders, behalve in de categorie F3 (meisjes 12/13 jaar). Daar kwam W.I.K. niet in uit. Excelsior uit Poortvliet sleepte hier de meeste punten in de wacht. Aan de voorronde die door Olympia uit Tholen werd georganiseerd, namen acht verenigingen met bijna 200 leden deel, het merendeel Thoolse ploegen. Duiveland uit Oosterland en Delta- sport uit Zierikzee speelden een bescheiden rol. Dat komt in het eindklassement tot uiting. Er werd in groepen geturnd en individueel. Zowel de meisjes als de jongens van W.I.K. domineerden op de verschil lende onderdelen in de voorronde. De jongste deelnemers werkten 's morgens de sprong, de brug, de evenwichtsbalk en de mat af. De onderdelen bestaan uit zogenaamde makkelijke en moeilijke oefenstof. Bij de oudere groepen komt daar nog eens ringen, paard en rekstok bij. Doordat de toestellen steeds voor de Verschillende leeftijdscate gorieën moesten worden aangepast liep het ochtendprogramma veertig minuten uit. Voorzitter J. Pekelsma van Olympia verontschuldigde zich daarvoor. Hij bedankte omstreeks half twee de jury die vanaf negen uur in de weer was om de verrichtingen van de jongste deelnemers in punten uit te drukken. Ook de leiding voor het uitproberen en aanpassen van de oefenstof. In de categorie F4 (meisjes tot en met 11 jaar) waren 19 groepen ver tegenwoordigd. Zeven groepen van Olympia. W.I.K.-4 eindigde hier met een puntentotaal van 133.00, gevolgd door Olympia-7 met 128.80. De nummers drie, vier en vijf vertoonden weinig of geen ver schil. Derde werd Spido-2 uit Oud- Vossemeer met 126.85 en vierde en vijfde S.H.F.-3 uit Scherpenisse en W.I.K.-3 met 126.40 punten. Uiterst klein was ook het verschil tussen de W.I.K.-turners Jeroen Moerland en Joost Krijger in H2 (15/16 jaar individueel). Moerland behaalde 40.40 punten tegen 40.28 van Krijger. Bij de jongens H5 (tót en met tien jaar) kwam Spido uit Oud-Vosse- meer met 108.03 punten dicht in de buurt van koploper W.I.K. 109.23. Pekelsma is tevreden over de voor ronde. "Het is al een hele poos gele den dat we als Olympia naar buiten zijn getreden. Het bestuur heeft een tijdlang gesudderd." Volgens Pekelsma is het van belang om aan promotie te doen. "Het ledental liep terug. Vorig jaar zijn we begonnen met een demonstratie tijdens het 12' jarig jubileum van Meulvliet. Sinds dien trekken we weer leden aan." Vanaf begin maart is er ook een huisvrouwen trainingsklas begon nen. Pekelsma benadrukt dat de groei van het aantal leden van belang is voor het voortbestaan van een vereniging nu de gemeentelijke subsidies minder worden en de zaal- huur hoger. "Dat moet op deze manier rechtgetrokken worden." Op 5 november worden in Meulvliet de Zeeuwse kampioenschappen gehouden. "We hebben er in Tholen een goede accommodatie voor," aldus de voorzitter. Uitslagen meisjes: Categorie F4(makkelijke oefenstof t/m 12 jaar): I W.I.K.-4 133.00, 2 Olympia-7 128.80, 3 Spido-2 126.85, 4 en 5 S.H.F.-3 en W.I.K.-3 126.40, 6 W.I.K.-2 121.90, 7 Excelsior-2 121.80, 8 Olympia-5 121.00, 9 Spi do-1 120.95, 10 Duiveland 119.50, II Olympia-6 114.45, 12 en 13 S.H.F.-2 114.40, 14 Excelsior-1 112.55, 15 Olympia-2 110.55, 16 Voetbalvereniging Stavenisse is woedend op scheidsrechter Coppens, terwijl de St.Annalandse arbiter zeer verontwaardigd is over het optreden van trainer Rien Klippel bij de wedstrijd Rood Wit-Stavenisse. De Thoolse afdelingsploeg verloor het duel met 5-1, maar ziet niet zichzelf, maar Coppens als hoofdschuldige voor het falen. Olympia-4 108.10, 17 Olympia-1 107.10 18 S.H.F.-l 100.10 19 Del- tasport 97.65. F4(14/15 jaar): 1 W.I.K. 99.60, 2 S.H.F. 93.85, 3 Duiveland 90.30. F3(12/13 jaar): 1 Excelsior 119.00, 2. S.H.F. 108.40. Fl(dames vanaf 16 jaar): 1 W.I.K. 103.40, 2 Olympia-2 96.50, 3 S.H.F. 89.85. E4(moeilijke oefenstof t/m 11 jaaT): 1 W.I.K. 97.10, 2 Delta Sport 75.05. E3(moeilijke oefenstof 12/13 jaar): 1 W.I.K. 97.20, 2 S.H.F. 93.75, 3 Deltasport 73.60. E2(moeilijke oefenstof 14/15 jaar ind.): 1 Iris de Rijke (W.I.K.) 33.20. oiidiaguu juugviió. H5(t/m 10 jaar): 1 W.I.K. 109.23, 2 Spido 108.03, 3. Duiveland 104.20. H4(l 1/12 jaar): 1 W.I.K. 137.65, 2 Olympia 128.90, 3 W.I.K. 128.40. H3(13/14 jaar ind.): 1 Egbert Moerland (W.I.K.) 49.13,2 Duiveland 43.30. H2(15/16 jaar ind.): 1 Jeroen Moerland (W.I.K.) 40.40,2 Joost Krijger (W.I.K.) 40.28. Hl(vanaf 16 jaar, ind.): 1 Benjamin van 't Hof (W.I.K.) 41.63, 2 Wilco Niekerk (Duiveland) 30.88. Rolstoeltennis. Zaterdag vindt in de tennishal in Kapelle het kennisma- kingstoemooi rolstoeltennis plaats. Dit toernooi is één van de activitei ten van het rolstoeltennisproject van de Zeeuwse Sportraad en de tennis- bond KNLTB-Zeeland. De wedstrij den beginnen om elf uur. Voor deel name kan men zich opgeven bij de Zeeuwse Sportraad. Drie hoekschoppen op rij leverden de Brabanders niets op, maar na een ingooi kon de bal worden opgevan gen en ingeschoten: 0-1Tien minu ten later keek de hele Vosmeer defensie toe toen een bal in het doel gebied stil kwam te liggen. Dit bui tenkansje liet Oudemolen zich niet ontglippen en zo stond het 0-2. Bij de thuisspelers liep het helemaal niet, met name op het middenveld. Het elftal wist geen enkele doelkans te scheppen. Na de rust beperkte Oudemolen zich tot verdedigen en dat deed het team goed. Hoewel het spel zich geruime tijd op de helft van de Brabanders afspeelde, leverde Vosmeer nauwe lijks gevaar op. Trainer Withagen bracht Hans Vogel nog in de ploeg voor Johan de Koning. Adrie Capel le kreeg de beste kans op een treffer, maar zijn kopbal kwam via de krui sing terug in het veld. Even later ging een achterwaartse kopbal van Ron Vaders over het .doel. Na een half uur ging een Oudemolen-speler uit een counter alleen op keeper Hoek af: Hij maakte het karwei ver volgens goed af en speelde de doel man tussen de benen door: 0-3. Daarmee leek de strijd beslist, want Vosmeer was niet bij machte om te scoren. Maar in de laatste minuut kwam de scheidsrechter te hulp. Hij gaf Vosmeer een strafschop. Niemand had een overtreding gezien, maar de arbiter verklaarde na de wedstrijd dat een Vosmeer aanvaller door een verdediger was omarmd en zo werd belet om te spe len. Leo Havermans voltrok het vonnis: 1-3. Daarna trok de scheids rechter er nog eens vijf minuten blessuretijd bij. In de laatste minuut daarvan boog de verdediging van Oudemolen en Ron Vaders liep de bal eenvoudig het doel in: 2-3. Sprundel Grenswachters Groen Wit De Schutters Wemhout FC Bergen Noordhoek Vosmeer SC Kruisland Oudemolen TVC '39 TPO 1393 1 1384 1 13733 13544 13625 125 34 13535 13 5 3 5 13 3 28 12237 13 2 38 13238 21 25- 8 20 32-13 17 23-13 1424-15 14 18-22 13 27-26 13 25-18 13 20-20 8 14-36 7 15-32 7 16-25 7 9-20 De St. Annalandse arbiter floot als vervanger van scheidsrechter Van Gils het treffen in St.Willebrord. Hij ziet terug op een uiterst nare erva ring. "De manier waarop Stavenisse speelde, was niet meer normaal", aldus Coppens. "Gelukkig toonde Rood Wit zich wel sportief, waar door ik de wedstrijd niet hoefde te staken", vertelt de arbiter. Trainer Rien Klippel bestrijdt volle dig dat de thuisploeg sportief speel de. "Het was schandalig; dit heb ik nog nooit meegemaakt. Coppens is bedreigd door de spelers van Rood Wit of heeft geld gekregen van de club. Ik kan deze uitspraak niet hard maken, maar gezien het fluiten van deze arbiter kan ik geen andere con clusie trekken", aldus trainer Klip pel. Volgens Coppens illustreert deze kritiek de frustraties van de trainer. "Stavenisse had voor de wedstrijd te kampen gehad met stukken aan een auto; zij misten een verzorger en tevens was er geen leider. Trainer Klippel moest vlaggen, maar het was duidelijk dat hij gefrustreerd was over de gang van zaken. Hij vlagde dan ook zeer onsportief. Toen ik hem hiervoor een gele kaart gaf, wilde hij het veld verlaten. Zijn spelers weigerden echter zijn voor beeld te volgen", vertelt Coppens. Trainer Klippel somt een reeks van grote overtredingen op, die zonder problemen de goedkeuring kregen van de St.Annalander. "Bij een ingooi kreeg een speler van Stave nisse een stomp in zijn maag. Ver dedigers vingen als een keeper de bal met de handen op. Het was onvoorstelbaar. Toen William Smits op het punt stond om te scoren, pak te de doelman hem bij zijn nek, maar een strafschop kregen we niet. Er was duidelijk iets niet in de haak", oordeelt trainer Klippel. Het bestuur wil het er dan ook niet bij laten zitten. Er wordt overwogen om in een brief protest aan te teke nen. Arbiter Coppens is daar echter niet bang voor. "Ik sta sterk in mijn schoenen", vertelt hij. "Er was immers ook een rapporteur aanwe zig. Na afloop van de wedstrijd ver telde hij mij, dat ik zeker 3 spelers van Stavenisse een rode kaart had kunnen geven. Onder andere de doelman van Stavenisse slingerde allerlei verwensingen naar mijn hoofd, 's Avonds heb ik de scheids rechtercommissie ingelicht over het verloop van de wedstrijd", aldus Coppens. De arbiter moest na het duel drie kwartier wachten op het wedstrijdformulier van Stavenisse. Trainer Klippel blijft fel in zijn oor deel. "Deze scheidsrechters maken de voetbalsport kapot.". Bij Stave nisse kreeg Rien Smits een rode kaart wegens commentaar op de lei ding. Volgens Stavenisse was het spel van Rood Wit zeker na rust bijzonder hard. Nadat Paul Oosdijk de gelijk maker voor Stavenisse had gescoord werd het volgens Klippel steeds erger met de wantoestanden. Vol gens Coppens waarneming bleef de thuisploeg sportief voetballen. Eén conclusie over de wedstrijd is wel gelijk: "Het was een vervelend duel. Dit was niet meer normaal", klinkt het uit beide monden. De schuld vraag blijft - nog - open. Dongen 15-24 Velocitas '31 13-13 Zigo 13-23 Vrederust 15-13 Advendo 15-17 Alliance 15-11 TVC'39 13-16 VVR 14-9 SC Stavenisse 15-15 Rood-Wit 15-9 Boeimeer 14-14 FC Wandelbos 14-6 Het vijfde elftal van WHS begon de wedstrijd tegen WC sterk. Nico Hage die inmiddels weer volop in training is, was ook van de partij. Dat leverde veel kansen op voor de Sint-Annalanders, maar weinig doelpunten. Achterin bleef de deur goed dicht. Met name Cas Koop- mans inzet was van grote waarde. In eerste instantie liepen de aanvallen over de rechterkant van het midden veld en via spits Wim Fase. Toch viel het eerste doelpunt uit een voor zet van de linkerzijde. Jaap Kodde speelde zijn man uit en gaf een strakke bal over grond naar Wim Vosmeer aanvallender spelen, wat enkele kansen opleverde. De beste mogelijkheid om te scoren was voor Marco de Jonge. Na een dieptepass van J. Mosch sprintte De Jonge zijn tegenstander eruit en lobte de bal over de keeper, maar ook over het doel. De stand bleef dus in het voor deel van Steenbergen. Vlak voor tijd kreeg Vosmeer nog een indirecte vrije trap op zo'n acht meter van het doel. Arjan Hommel schoot de bal echter tegen de inlopende spelers van de thuisploeg. Na het laatste fluitsignaal kreeg Rien Tholenaar nog een gele kaart wegens proteste ren. Het gaat niet goed met SPS 3. Zelfs Smerdiek 3 was een maatje te groot voor de club die de laatste plaats bezet in het algemeen klassement. Zaterdag veegde Smerdiek de vloer aan met de Poortvlietse ploeg die voor eigen publiek speelde. Alleen in de laatste fase van de wedstrijd kwam SPS wat terug. De derde keus van Smerdiek begon wat laks aan de wedstrijd tegen SPS. Het team miste dan ook nogal wat spelers, maar met reserves en al waren het er toch nog dertien. Ook werd de thuisploeg onderschat en er werd slordig omge sprongen met de kansen. Het duurde tot de 20e minuut voordat Smerdiek de score opende. Wim Scherpenisse haalde droog uit op aanspelen van Ko v.d. Griek: 0-1. De kansen ble ven komen voor de blauw-zwarten, maar die waren niet geconcentreerd genoeg om ze af te maken. Ook SPS speelde matig. Na een half uur speelde Wim Scherpenisse de bal af naar Huib Uyl die Smerdiek naar 0- 2 schoot. En zeven minuten voor rust rondde Uyl weer een mooie voorzet af van Ko v.d. Griek: 0-3. SPS kon hier niets tegenover zetten. Na de thee kwam Kees v.d. Hoek in het veld voor Jaap Moerland die niet helemaal fit was. Van den Hoek stuurde vijf minuten na de aftrap Wim Scherpenisse de diepte in en die zette 0-4 op het scorebord. In de 60e minuut schoot Scherpenisse op de lat. Huib Uyl werkte de terug springende bal alsnog in het doel: 0- 5. Jan van Haaften werd gewisseld voor Jan Guiljam. Vijf minuten later gaf Ko v.d. Griek voor de zoveelste keer een mooie voorzet en weer was het Scherpenisse die scoorde: 0-6. En nog eens vijf minuten later werk te Uyl de bal op aanspelen van Kees v.d. Hoek voor de zevende keer in het SPS-doel: 0-7. Daarna geloofde Smerdiek het wel en de verdediging wilde vaker mee naar voren. SPS strafte dat in de 72e minuut af met een afstandschot waar doelman Rien Moerland zich wat op verkeek: 1-7. Drie minuten later verspeelde de Smerdiek-defensie de bal en SPS maakte er 2-7 van. Tien minuten voor het einde kreeg Smerdiek een strafschop omdat een speler werd neergehaald in het 16-metergebied. Wim Scherpenisse tekende, net als eerder Huib Uyl, zijn vierde treffer aan: 2-8. Het laatste woord was aan SPS dat met een mooi afstandschot de eindstand op 3-8 bracht. Voor SPS scoorde Peter van Tiggele twee keer en Michel v.d. Jagt één keer. Bij de onderbezette Poortvlietse ploeg deden 7 B-junioren mee! Fase. Die opende de -score: 0-1. WHS zakte weg en de thuisploeg kreeg meer greep op het spel. Met name de vele foute passes op het middenveld illustreerden de zwakte van WHS op dat moment. WC pro fiteerde daarvan en trok de stand gelijk: 1 -1In dezelfde minuut kwa men de Sint-Annalanders echter weer op voorsprong. In een knappe aanval belandde de bal via Thijs Fase, Theo Moerland en Wim Fase uiteindelijk bij Nico Hage die zijn tegenstander uitkapte en droog inschoot: 1-2. Het was aan uitstekend keepende doelman Piet Fase te danken dat WC niet meer scoorde. Een mid denvelder van WC sneed door de verdediging heen en omspeelde Fase. Die duwde echter nog net de bal voor de voeten van de aanvaller weg en beperkte de schade zo tot een hoekschop. Vlak voor rust viel Ko Verkerke uit met een spierbles sure. Hij werd vervangen door Wim Snoep. In de tweede helft hervond WHS het evenwicht en door een aantal vloei ende combinaties kregen de spitsen volop kansen. Daaruit kwamen ech ter geen doelpunten. Wel vonden de WHS'ers dat de scheidsrechter een aantal penalty's had moeten uitde len. Ook de buitenspelregel werd volgens hen niet goed toegepast. Maar de Sint-Annalanders hielden hun voorsprong vast tegen het felle WC. De reserves van Noad traden zater dag in Dinteloord aan tegen DSV 3. De geel-groenen kwamen goed uit de startblokken en waren gevaarlijk in de aanval. Na een goede combi natie speelde Reinie Reijngoudt de bal af naar Ronald den Braber die met een diagonaal schot de score opende: 0-1. Beide ploegen kregen g'enoeg kansen, maar die werden niet benut. De beste poging voor Dinteloord was een schot van buiten het 16-metergebied dat op de lat uit eenspatte. Maar na een half uur kwam (ie thuisploeg toch langszij. Uit een verwarde situatie voor het doel van André Fonteijne zag een DSV-aanvaller min of meer tot zijn eigen verassing de bal in het doel hobbelen: 1-1. Nog- voor rust sloeg Noad weer toe. Ronald den Braber scoorde op bijna dezelfde wijze als het eerste doelpunt: 1-2. Na de thee kwam Yke Verwijs in'het veld voor Gerard Verkerke. Daar mee werd de ploeg nog aanvallen der. Direct na de aftrap kwamen er drie .uitstekende kansen voor de Sint-Philipslanders, maar Noad scoorde niet. DSV deed dat wel. De spits rukte via de flank op en zijn sprint werd beloond met de gelijk maker: 2-2. De wedstrijd leek hier mee zijn beste deel gehad te hebben, maar toch sleepte Dinteloord de winst binnen. Danny Reijngoudt haalde zijn tegenstander onderuit in het 16-metergebied en de scheids rechter legde de bal op de stip. De thuisploeg liet die kans niet liggen en kwam op 3-2. Noad probeerde nog wel de gelijkmaker te scoren, maar moest zich uiteindelijk gewon nen geven. De derde keus van Noad nam het thuis op tegen FSV 3 dat op de voor laatste plaats stond. De jonge ploeg uit Fijnaart begon goed en kreeg een aantal goede kansen. Na tien tfiinu- ten liet doelman Ligtendag een voorzet glippen: 0-1. Hetzelfde overkwam hem vijf minuten later nog een keer: 0-2. Noad ging hierop meer in de aanval, maar een fout in de verdediging zorgde ervoor dat FSV 0-3 kon. scoren. Vijf minuten voor rust werd André van Westen neergehaald in het strafschopgebied. Kees" Ligtendag nam -de penalty, maar schoot de bal over het doel. Voor de tweede helft werden Wim Harteveldt en Ton Buys vervangen door Kees Verstrate en Erik Poot. Leider Chiel v.d. Est begon met een elftal met vier middenvelders en drie aanvallers. Dat leverde een paar kansen op, maar die werden niet benut. In de 75e minuut kregen de Sint-Philipslanders weer een penalty mee. Deze keer werd Erik Poot tegen de grasmat gewerkt. Jan Kot schoot raak: 1-3. Vijf minuten voor het einde kreeg Marinus Lebbink zijn tweede gele kaart en dat bete kende dus rood. Door deze neder laag zakt Noad 3 naar een derde plaats. Mas Andriesse is kampioen geworden van toerclub Tandje Bij uit Sint-Maar tensdijk. De secretaris van de club reed 2860 km voor het seizoenklassement. Ook had Andriesse de meeste in clubver band gereden kilometers: 3915 km. Dat werd bekend gemaakt op de jaarvergade ring van Tandje Bij. De toerclub telt 15 leden vanwie er gemiddeld tien de weke lijkse tochten meerijden. Penningmees ter Henk Kwaak meldde dat de kas van de vereniging er goed bij. staat. Aan het einde van dit seizoen krijgen de leden gratis nieuwe kleding. Secretaris Mas Andriesse was aftredend en werd herko zen voor drie jaar. Omdat er na de zomervakantie geen grotere tochten zijn, biedt Tandje Bij deelname aan twee gro tere toertochten. De wekelijkse ritten op zaterdagmiddag vanaf half twee en maandagavond vanaf half zeven gaan gewoon door. Het vertrekpunt is de Markt in Sint-Maartensdijk. Op de kalender staan voor dit jaar onder meer. 2 april kennismakingstocht Thoolse toer clubs 50 km, de tocht over de Zeeuwse dammen van 150 km op 23 april en op 20 augustus een rit over Schouwen-Duive- land van 150 km. Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk reed zaterdag in Arkel naar een tweede plaats in de eerste wedstrijd om de West-Brabantcup. Van den Hoek startte in de 80cc-klasse. Hij reed een goede wedstrijd op de zware baan die opperste concentratie vergde van de rij ders. De tweède plek in de rit betekent voor Van den Hoek meteen ook een tweede plaats in het totaalklassement. Hij kreeg bloemen en een beker mee naar huis. Joey Moerland kwam, door zijn goede resultaten van vorig .jaar, uit in de pro motieklasse. Daar deden ook de interna tionaal rijdende Arjen Franken en Kees Advokaat mee zodat er hard gereden werd. Moerland deed het goed, vooral in de tweede manche en bezet in het alge meen klassement een vierde plaats. Jamy Mullens rijdt nog steeds bij de 125cc-junioren. Beide manches ging hij als laatste weg, maar door hard werken kon ook Mullens aan de finish gehuldigd worden voor een derde plaats. Zaterdag wordt er in Axel gereden. Het eerste herenteam van AVC'87 speel de zondag een goed toernooi in Bergen op Zoom waarbij twee spelers voor vol gend seizoen werden uitgetest. De Thoolse volleyballers eindigden op de eerste plaats voor promotieklasser Siblo- co uit Bergen op Zoom. Het eerste herenteam'had zaterdag, na de 3-0-overwinning van vorige week, een moeizame start tegen degradatiekandi daat Smash uit Breda. Uiteindelijk sleep te de Thoolse ploeg er nog een gelijkspel uit. In de eerste twee sets was het vooral de anders zó sterke aanval die het liet afwe ten. De Bredase formatie blokkeerde pri ma en verdedigde goed in het achterveld. Beide sets werden dan ook verloren. Het tekent de goede sfeer binnen het team dat daarna, ondanks matig volleybal en een 13-11-achterstand, de derde .set toch werd gewonnen met 16-14. Vooral Mark Segers, die in de voorgaande sets hele maal aan banden lag door het Bredase blok, scoorde veel in de laatste sets. Ook Nico Klippel, die dit seizoen wat minder uit de verf kwam, speelde sterk in aan vallend opzicht. De vierde en laatste set werd dan ook vrij gemakkelijk door AVC gewonnen met 15-11. Door dit gelijkspel handhaaft het eerste heren team zich in de subtop van de eerste klas se. De smalle selectie zal volgend sei zoen moeten worden uitgebreid, wil AVC zich kunnen handhaven op het hui dige niveau. Ron Steketee is dtxrr een operatie tot het einde van het seizoen uit geschakeld. Er wordt geprobeerd een paar spelers die zijn gestopt, weer aan de selectie toe te voegen. Aan de landelijke turnwedstrijd die gymvereniging WIK uit Sint-Anna land zaterdag in de Wellevaete orga niseert, doen 154 jonge sporters mee van 19 verenigingen uit Zeeland. Brabant en Zuid-Holland. De wed strijden zijn voor jongens tot 16 jaar die turnen op nationaal niveau. WIK kan daar zelf niet aan meedoen, maar bood aan de wedstrijd te orga niseren als promotie voor het jon- genstumen. De kosten worden dan ook helemaal door de Sint-Anna- landse gymvereniging gedragen. Het programma begint om half tien en duurt tot vijf uur. Er wordt geturnd op de mat, het paard, de evenwichtsbalk, de brug en 4an de ringen en de rekstok. Om half een wordt er 'power-gym' beoefend. De eerste uitslagen zijn bekend om kwart voor één.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15