Statenvergadering A A 1 Verkeersproef ook in Tholen Lebbis en Jansen over vleestomaten Roosevelt Awards Bewoners Ten Anker in bestuur Tholen 5 vist bom op Veilig Verkeer Nederland Oudere achter de computer St.Philipsland aan de slag in smalstad J. de Feijter nieuwe hoofd van bouwzaken Donderdag 10 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 mm M Bfek Abdij Nieuws is de ffl lm informatierubriek van Vrijdag 18 maart vergaderen provinciale staten van Zeeland. Vanzelfsprekend is de vergadering openbaar. Wie dat wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de statenzaal in de Middelburgse Abdij om de vergadering, of een deel er van, bij te wonen. 4 Molenstraat Stremming scheepvaart Film 'Het is een schone dag geweest' traag maar herkenbaar IN BEROEP Pak even uw zakboekje 1 Beheersplan Bevelanden Ik. autobedrijf krebbekx CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA i Leerlingen van de vier basisscholen in Tholen nemen in april deel aan de praktische verkeersproef van Veilig Verkeer Nederland. De afdeling Tholen/St. Philips- land heeft een route in het stadje uitgezet voor de kin deren uit de hoogste groepen. Ze maken de problemen zelf wel Abdij Nieuwst De veertiende Dalai Lama van Tibet, Zijne Heiligheid Tenzin Gy- atso, mw. Sadako Ogata, Hoge Commissaris voor de Vluchtelin gen van de Verenigde Naties, mw. Marion Grafin Dönhoff, uit geefster van het Duitse blad Die Zeit, dhr. dr. Gerhart M. Riegner, honorair vice-voorzitter van het Joodse Wereldcongres en dhr. Prof Zdravko Grebo, directeur van de Soros Foundations in Bosnië-Herzegovina ontvangen 4 juni in Middelburg de onder scheiding die hoort bij de Franklin D. Roosevelt Four Freedom Awards. i De Awards worden toegekend aan personen die in hun denken of handelen de vier vrijheden uitdra gen die de toenmalige president Roosevelt heeft uitgesproken in zijn historische toespraak voor het Amerikaanse Congres in 1941. De hoge Amerikaans-Nederlandse onderscheiding wordt sinds 1982 jaarlijks uitgereikt, beurtelings in New York en Middelburg. Prinses Juliana ontving de Award als eer ste. Verder zijn onderscheidingen uitgereikt aan onder meer Harry Truman, Max van der Stoel, Olof Palme, Javier Pérez de Cuellar en Vaclav Havel. De Dalai Lama is geestelijk leider van Tibet en leeft in ballingschap. Er stappen op 20 april 103 leerlin gen op de fiets. Het is voor het eerst dat deze proef in Tholen wordt afgenomen. Volgens voor zitter H. de Wit van VVN hebben de scholen enthousiast gereageerd op het verzoek mee te doen. Even als in Sint-Maartensdijk wordt er Bewoners van bejaardenoorden moeten vertegenwoordigers in de raad van toezicht krijgen. Dat schrijven gedeputeerde staten aan de stichting verpleeg- en rusthui zen Zeeland (SVRZ). De SVRZ is één van de beheerders van verzor gingshuizen (Ten Anker en Sint Maartenshof) die niet voldoen aan de provinciale verordening op de bejaardenoorden. Daarin staat dat bewoners uit hun midden twee vertegenwoordigers mogen kiezen die voorgedragen worden als lid van het bestuur. Die voordracht moet bindend zijn. Er is een ont- werpwet over de medezeggen schap van bewoners van verzorgingshuizen gelanceerd. Daarin wordt onder andere ge zegd dat iedere instelling van bij voorbeeld de SVRZ een eigen cliëntenraad moet krijgen. De stichting antwoordde daarop dat de raad van toezicht, die eigenlijk het bestuur vormt, dan uit ten minste 30 man zou moeten bestaan. Daarom wil de SVRZ één centrale cliëntenraad instellen voor alle huizen. Maar volgens g.s. is dat niet mogelijk in de nieu we wet en alle instellingen moeten een eigen raad krijgen. Voor be jaardenoorden zou wel apart een centrale cliëntenraad kunnen wor den ingesteld die dan twee mensen mag leveren voor de raad van toe zicht. Volgens de lijst van de provincie voldoet de Schutse in St. Anna- land wel aan de regels. Prinses Juliana tijdens de uitreiking in 1982 Hij ontvangt de Four Freedoms Medal omdat hij met zijn bood schap van vrede en begrip een bron van inspiratie is voor onder drukten waar ook ter wereld. De onderscheiding voor vrijheid van meningsuiting is voor mw. Ma rion Grafin Dönhoff, een van de belangrijkste stemmen in de jour nalistiek en uitgeefster van Die Zeit waarvan zij eerder hoofdre dacteur was. De Award voor vrijheid van gods dienst is voor dr. Gerhart M. Rieg ner. Als eerste wees hij president Roosevelt op het bestaan van ver nietigingskampen en maakte hij de Holocaust wereldkundig. Mw. Sadako Ogata krijgt de on derscheiding voor vrijwaring van in Tholen uitgegaan van de be staande verkeerssituatie. Voor het afnemen van de ver- keersproef in Sint-Annaland en Stavenisse zoekt VVN vrijwilli gers. Het is de bedoeling dat de proeven daar volgend jaar worden afgenomen. Maar het ontbreekt VVN aan voldoende mensen om de proef voor te bereiden en te be geleiden. De Wit: "We zoeken naar uitbreiding. Sint-Annaland had voor de fusie de grootste af deling op Tholen." VVN zou ook in Tholen wat ver sterking kunnen gebruiken. Vol gens De Wit staat Sint-Philips- land ook op de agenda maar ont breekt het aan tijd en mensen om de organisatie daar op poten te zetten. De voorzitter huldigde maandag avond in De Wellevaete te Sint- Annaland bestuurslid A. Smits van de voormalige afdeling Stave nisse. Smits kreeg een speld voor 25 goede diensten voor VVN (1968-1993). De Wit bedankte hem voor de inzet. De 70-jarige Smits vond het welletjes maar zei dat hij toch graag nog iets voor VVN wilde doen. De volgende dag was hij paraat om samen met anderen naar plaatsen te zoeken waar VVN-afficheborden be vestigd kunnen worden. Mevrouw A. van As-de Jonge uit Scherpenisse is benoemd tot se cretaris van de afdeling. Ze neemt die taak over van R. van der Klugt uit Sint-Maartensdijk die vanwege zijn werk gas terug moet nemen. Hij is nu tweede secretaris. Tijdens de rondvraag stelde A.L. Gelok de verkeerssituatie aan de Molenstraat in Oud-Vossemeer aan de orde. De parkeersituatie is daar volgens Gelok verslechterd. Hij heeft hierover een brief ge schreven naar de gemeente. De Wit zal navraag doen. armoede vanwege haar nimmer aflatende strijd voor hulp aan de vluchtelingen. Professor Zdravko Grebo ont vangt de Award voor vrijwaring van vrees vanwege zijn rol als hoogleraar rechten aan de univer siteit van Sarajewo en vanwege de oprichting van het onafhankelijke radiostation Radio ZID. De organisatie van de jaarlijkse uitreiking is voor de Roosevelt Stichting een belangrijke activiteit. In de gebouwen van het Abdijcom plex in Middelburg is voorts het Roosevelt Studiecentrum geves tigd, een wetenschappelijk insti tuut met een belangwekkende col lectie bronnen en verder materiaal over de Amerikaanse geschiede nis van de twintigste eeuw. Zaterdag 26 maart moet alle scheepvaartverkeer op het Ka naal door Walcheren, ter hoogte van de sluizen bij Vlis- singen, rekening houden met oponthoud. Voor schepen van 110 meter en langer geldt een stremming van een kleine vijf uur. Voor het uitdokken van een fregat bij de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen moet de waterstand in het binnenhavengebied van Vlissin gen tijdelijk worden verhoogd tot NAP 1,65 m. In verband daar mee moet gebruik worden ge maakt van de binnenkeersluis. Het gevolg is dat de doorgaande scheepvaart met een lengte van 110 meter of meer de sluizen die zaterdag tussen 11.45 en 16.30 uur niet kan passeren. Bovendien kan tussen 12.00 en 13.00 uur niet worden geschut in de grote sluis. Natuurmonumenten wordt gesponsord door Heras hekwerk. En waarom al die buitenlandse mensen nooit eens het postco- despel winnen? Ze hebben geen vast adres en dus ook geen post code. Die 7 miljoen gaat dus nog steeds naar de verkeerde mensen. I Die hebben namelijk al een dak boven hun hoofd. Zo ging de stroom aan- en opmerkingen over politiek, personen en het sociale leven de hele avond door. De ster ke kant van het duo is dat ze de actualiteiten meteen in hun pro gramma verwerken. Dat leverde echter wat problemen op toen ze het over de gemeente raadsverkiezingen wilden hebben. Op Tholen werd gisteren namelijk niet gestemd voor de gemeente raad vanwege de fusie tussen Tho len en Sint-Philipsland, maar wel voor het waterschap. Wat moesten de twee daarmee aan? Is er CDA- water? En wii de CD het vreemde water het land uit? Maar zonder een krimp werd de hele grieven- lijst afgewerkt. Soms kwam er een muzikale noot tussendoor, zoals het grappige lied 'de shopping blues'. Er is véél te klagen en sommige situaties le nen zich goed voor 'goedkope De openbare vergadering van provinciale staten, vrijdag 18 maart, begint om 10.00 uur met de beëdiging van een nieuw statenlid. Bij de c.d.a.-fractie is een zetel vrijgekomen door het overlijden van de heer De Waal uit Graauw. De heer J. Ramondt uit Schoondij- ke zal de opengevallen plaats gaan innemen. Het nieuwe staten lid is overigens geen onbekende in de statenzaal. De heer Ramondt was al eerder lid van provinciale staten en wel van 1982 tot 1991. Na het afhandelen van een aantal brieven en twee mededelingen, een overzicht van ruilingen en pachtonbindingen in het laatste half jaar van 1993 en de nieuwe premies voor ziektekosten, komen de staten toe aan de voorstellen die gs hebben gedaan. Zo stelt het dagelijks provinciebestuur voor 29.000,= subsidie be schikbaar te stellen aan de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde. Dat geld is goed besteed vinden gs want begrazen met schapen is goed voor de natuur en bovendien levert een kudde schapen een fraai plaatje op. Het budget voor ontwikkelings samenwerking kan worden verhoogd naar ruim ƒ80.000,- per jaar. Het geld is met name oplossingen'; de titel van het thea terprogramma. Als er geen pro blemen zijn, zoeken de heren ze zelf wel op. Want wie vraagt zich wel eens af: mag een vegetariër eigenlijk vleestomaten eten? Het Oosterschelde College, voor heen het Ree, begint op woens dagmorgen 23 maart om negen uur met een computercursus voor ouderen. Het programma is be doeld om ouderen kennis te laten maken met de computer. De ach terliggende gedachte is dat ze wel iswaar vaak met een dergelijk apparaat in aanraking komen, maar nauwelijks in de gelegen heid zijn om er meer van te weten te komen. De deelnemers hoeven geen computer te hebben en er worden ook geen eisen aan het kennisniveau gesteld. Aan de orde komen praktische prqgramma's zoals Word Perfect, spelletjes, een reisplanner en een atlas. De cursus is verspreid over zes bijeen komsten. bedoeld als steuntje in de rug voor groepen en instellingen die zich bezighouden met fondswerving voor ontwikke lingsprojecten. Wie ooit is verdwaald in bestuurs- rechterlijke procedures weet dat het bestuursrecht een vrij ondoor dringbaar woud is. Per 1 januari is daar verandering in gekomen door het van kracht worden van de Al gemene wet bestuursrecht (Awb). Allerlei procedures zijn vereenvou digd. Gs stellen nu voor het pro vinciale regelingenbestand aan te Een honderdtal leden van streek museum de Meestoof keken don derdagavond in de Wellevaete te St. Annaland naar de film 'Het is een schone dag geweest' van ci neast Jan de Putter. De documen taire over het gemengde bedrijf van het echtpaar De Putter in Zeeuws-Vlaanderen toont de ont wikkelingen in de landbouw. Han Wiskerke, wetenschappelijk medewerker algemene en regiona le landbouw aan de Landbouwu niversiteit in Wageningen, sprak in de toelichting vooraf over 'een herkenbare film.' De ontwikkeling van de landbouw vanaf de TVveede Wereldoorlog komt erin naar vo ren met de schaalvergroting en de enorme uitstoot van arbeid. Eén- mans bedrijven blijven over en de specialisatie neemt toe. Wiskerke noemde het opmerkelijk, dat er ondanks de fikse inkomensdaling in de landbouw toch eigenlijk wei nig protest is, in tegenstelling tot andere beroepsgroepen. De film begint 's morgens vroeg voor melkenstijd en eindigt daar ook mee, maar dan zijn de koeien al verkocht. Alle vier jaargetijden komen in de documentaire aan bod. De film verloopt traag; voor al wanneer dhr. De Putter zijn persoonlijke mening moet geven over het ontbreken van een opvol ger en andere ontwikkelingen, wacht de kijker geruime tijd op een antwoord. Maar de beelden zijn alledaags en vertrouwd voor velen op het Zeeuwse platteland. 'Het is een schone dag geweest' bleek voor vele Tholenaren de trekpleister om de jaarvergade ring van de Meestoof te bezoeken. De Adriana Maatje TH 5 van Jo- han Bout heeft maandag een En gelse fotoflitsbom uit de TVveede Wereldoorlog opgevist. Dit is een zeldzame vondst. Fotoflitsbom- men werden door de geallieerden gebruikt om doelen te verkennen of te verlichten. De bom werd vlakbij de haven van Stellendam op Goeree-Overflakkee overboord gezet met een lijntje. De politie te water sleepte het gevaarlijke tuig naar de kant, waar de duik- en de- monteerploeg van de Koninklijke Marine uit Vlissingen in actie kwam. De bom werd naar de opslagbunker in Ritthem gebracht om vernietigd te worden. Verhaalsmedewerker. Dhr. P.C.J. Nelen uit Bergen op Zoom is be noemd tot verhaalsmedewerker bij de gemeente Tholen. Tot zijn taken behoren o.a. het uitvoeren van sociale voorzieningen, traject bemiddeling en het verstrekken van kredieten. 1 passen aan de Awb. Het bestuur van het bejaarden oord De Kraayert in Lewedorp wordt gevraagd een aangepast bouwplan in te dienen. Die aanpas sing is nodig omdat het eerdere plan onvoldoende tegemoet komt aan de toekomstvisie van het rijk. De staten wordt gevraagd er mee in te stemmen de eventuele meer kosten van drie miljoen gulden te betalen uit de rentebaten doeluit kering ouderenbeleid. Verschuivingen in de uitgaven van de PSD maken het noodzakelijk De gemeente Sint-Philipsland heeft voor drie maanden een extra kracht ingehuurd. Mevrouw L.M.A. van Dijk-Hertogh uit Ber gen op Zoom gaat voor 32 uur per week aan de slag op het bureau burgerzaken. Omdat de bevol kingsadministratie onlangs ver huisde naar de gemeente Tholen, verricht mevrouw Van Dijk haar werk in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk. Met het oog op de naderende sa menvoeging met Tholen bespreekt de gemeenteraad woensdagavond een voorstel om de wachtgeld- en de bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel te herzien. J. de Feijter (37) is per 1 maart bij de gemeente Tholen aan de slag gegaan als bureauchef bouw- en milieuzaken. Daarmee vervult hij de sinds 1 juli 1993 bestaande va cature die ontstond na de promo tie van L.T. Steenpoorte tot hoofd gemeentelijke ontwikkeling. De invulling van deze open plaats heeft zolang geduurd omdat een kandidaat van elders het via de open sollicitatieprocedure op het laatste moment liet afweten. Toen besloten b. en w. niet langer te wachten en Koos de Feijter te be noemen, die al bijna 13 jaar bij gemeentewerken zit. "Het lijkt niet zo voor de hand liggend", zegt De Feijter, "omdat ik meer bij de exploitatie van de bestemmingsplannen betrokken was. Voor ik echter in Vlissingen de h.t.s. weg- en waterbouwkunde volgde, deed ik de m.t.s. bouw kunde en weg- en waterbouw. Dat ligt allemaal heel dicht bij elkaar. Het leuke van de nieuwe baan is ook, dat ik nu meer de invulling van de bestemmingsplannen zie. En met de nieuwe wetgeving zit de milieuvergunning aan de bouw vergunning vast." De Feijter zit voorlopig nog op twee stoelen omdat hij in zijn oude functie bijspringt totdat die vacature vervuld is. Naast zijn werk bij de gemeente is De Feijter op verschillende terreinen actief. Zo is hij onderbrandmeester bij de brandweer St. Maartensdijk, welke ervaring hem ook bij de brandpreventie van pas komt. De Feijter dient zijn woonplaats voorts als voorzitter van het eve nementencomité. Hij is voorts lid van de schaduwfractie RPF/GPV ter ondersteuning van raadslid P. van Belzen en scriba (secretaris) van de Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt te Bergen op Zoom. i de begroting PSD van dit jaar te wijzigen, zeggen gs. Vervolgens ligt er het voorstel de premie spaarregeling voor het personeel in te trekken. De bestaande rech ten worden natuurlijk gegaran deerd. Het college van gs stelt voor de vrijkomende middelen te besteden in de sfeer van de ar beidsvoorwaarden. Voorgesteld wordt de provinciale aandelen in de ZWN te verkopen aan de gemeente Rotterdam. Dat levert een bedrag op van 1,9 min. Het bevorderen van een goed openbaar vervoer is beter op zijn plek bij een goed functione ren van de vervoerregio Zeeland, zeggen gs. De statenvergadering is in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Woensdag 16 maart, 9.00 uur, is er een openbare zitting van de hoorcommissie bestem mingsplannen. Aan de orde komen de bezwaren tegen het bestemmingsplan Oost I van de gemeente Goes. De bezwaarden vinden onder meer dat het gebied zijn open structuur verliest en dat er een duidelijke stedebouwkundige visie ontbreekt. Als de bouw doorgaat zou er sprake zijn van verlies aan privacy, visuele insluiting en ver minderde bezonning in de winter. De zitting is in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. THOLEN 17 mrt. parochiebijeenkomst over 'Droom', 19-21 u. 18 mrt. soos, Ten Anker 14-17 u. 2 apr. 's morgens ophaalronde rommelmarkt. 9 apr. puzzel-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 16 apr. orgelconcert Klaas Jan Mulder, Herv. Kerk 20 u. 23 apr. 's morgens tweede ophaal ronde rommelmarkt. OUD-VOSSEMEER 12 mrt. Job Schuring 'Kangoe roes in Zeeland', Vossenkuil 20.15 u. 15 mrt. algemene vrouwenbond bloemschikken, Vossenkuil 20 u. 16 mrt. jaarvergadering ANBO, Vossenkuil 14 u. 24 mrt. parochiebijeenkomst over 'God', 19-21 u. 19 apr. Mosselmaaltijd en koers- bal AVO, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 10 mrt. thema-avond VVD, café Havenzicht 20 u. 12 mrt. gezinsavond plattelands vrouwen en ZLM, Wellevaete 19.30 u. 19 mrt. jongens-turnwedstrijd WIK, Wellevaete 9.45-16.30 u. 24 mrt. musical De Casembroot- school, Wellevaete 19.30 u. 25 mrt. a capella- en theatergroep Intermezzo, Wellevaete 20.15 u. 8 apr. algemene ledenvergadering PJZ, café Havenzicht. SINT-MAARTENSDIJK 12 mrt. jaarconcert Euterpe, Haestinge 19.45 u. 17 mrt. plattelandsvrouwen 'ge zonde voeding en uw hart', Haestinge 19.45 u. SCHERPENISSE 12 mrt. eerste bekerwedstrijd hengelsportvereniging De Zee baars, Gorishoek 14.30-17.30 u. 16 mrt. kijkavond Groen van Prinstererschool 18.30-21.30 u. 24 mrt. handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14-16 u. 30 mrt. bloemschikken platte landsvrouwen, Holland Huis. POORTVLIET 14 mrt. cursus quilten platte landsvrouwen, Ouwe Raed'uus. 16 mrt. oliebollenactie gymvereni ging Excelsior. Cursus DOS. De computergroep Steenbergen houdt op 21 en 28 maart en 18 en 25 april cursus avonden DOS voor beginners in café De Fles aan de Molenweg in Steenbergen. Informatie is te krij- gen op 01670-67177. Muziek en computer. De compu tergroep Steenbergen houdt maandagavond 14 maart een bij eenkomst over muziek en de com puter. Soundblasters, covox-module en midi-gitaar wor den gedemonstreerd. Bezoekers kunnen ook hun eigen (mu- ziek)computers meenemen. De avond begint om half acht in café De Fles. Tot 26 april kan er bezwaar worden gemaakt tegen het voorontwerp Beheers- en Be grenzingenplan voor het reser- vaatsgebied en natuurontwik kelingsproject Bevelanden '94. De schriftelijke bezwaren moeten worden gestuurd naar Gs van Zee land, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Van 14 maart tot en met 9 april ligt het plan ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 en in het gebouw Groen markt 13 in Middelburg. De plan nen zijn voorts in te zien in de ge meentehuizen van Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Kortgene en Wissenkerke en bij het Water schap Noord- en Zuid-Beveland. Voor belanghebben zijn er een aantal voorlichtingsbijeenkomsten; dinsdag 5 april, 19.30 uur, in dorpshuis De Zaete, Korringaweg 3 in Yerseke, woensdag 6 april, 10.00 uur, in dorpshuis De Griffioen, Oostkerke- straat 24 in Wolphaartsdijk en om 19.30 uur in dorpshuis Ons Dorps leven, Poelvoordestraat 3 in 's- Gravenpolder, donderdag 7 april, 10.00 uur, in de zaal van café De Blauwe Rei ger, Dorpsstraat 50 in Heinkens- zand. Het is de bedoeling dat de nieuwe plannen in de plaats komen van de beheersplannen Inlagen en Karre- velden Noord- en Zuid-Beveland, Oosterschenge c.a. en Zuid-Beve land. Wie verdere informatie wil, kan contact opnemen met de Directie beheer landbouwgronden, West singel 58, 4461 DM Goes, tel. 01100-37241. BERGEN OP ZOOM 12 mrt. première 'Ludiek spekta kel' van Bergse operettevereni ging, De Maagd 20.15 u. 19 mrt. Gertrudistocht van De Wandelende Krabben, rest. Roze- noord 8-15 u. 20 mrt. concert van The Beggar's Banquet, Markiezenhof 12 u. 22 mrt. KMTP-bijeenkomst over Nieuw-Zeeland, zaal Bolwerk 20 u. 22 mrt. uitvoering Johannes Pas sion door COV, Gertrudiskerk 20.15 u. t/m 27 mrt. schilderijen van Jo de Bruijn, Markiezenhof 14-17 u. 30 mrt. The Capella Chamber Or chestra St.Petersburg, De Maagd 20.15 u. 31 mrt. 'Schoudervulling' van Pe ter Lusse, De Maagd 20.15 u. 2 t/m 10 apr. voorjaarskermis, Plein 13. 4 apr. pianoconcert Rosario An- dino, Markiezenhof 12 u. 8 apr. ballet 'Coppelia' door kon. Ballet v. Vlaanderen, De Maagd 20.15 u. 9 apr. Seth Gaaikema 'De wereld is stapelgek, nu wij nog', De Maagd 20.15 u. 10 apr. concert van Antequera, Markiezenhof 12 u. 14 apr. musical Plein 94 door stu denten Hogeschool West- Brabant, De Maagd 20.15 u. film+ filmfilm ROXY 1: Free Willy - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: Beethoven's Second - za en zo 14 u. Extreme Justice - do, ma, di en wo 20.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.30 en 20.15 u. CINEMACTUEEL 1: The Three Musketeers - do en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Mrs. Doubtfire - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Demolition Man - do 20 u., vr 18.45 u., za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. The Real McCoy - vr 21.30 u., za 18.45 u., zo 16.15 en 21.30 u. Aladdin - za, zo en wo 14 u. The Piano - ma t/m wo 20 u. Indochine - ma 20.15 u. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz Omroep Zeeland. Het bestuur van Omroep Zeeland heeft Bart Schmidt uit Amsterdam benoemt tot waarnemend programmaleider in plaats van de vorig jaar ver trokken Peter van Houte. Schmidt was tot voor kort directeur- hoofdredacteur van Radio Noord- Holland. Binnenkort begint de sollicitatieprocedure voor de defi nitieve programmaleider. Advertentie I.M. Foto: Ellen Tinga De vogel op het dak van de restaurants van Van der Valk is volgens de cabarettiers Lebbis en Jansen een ekster. Hij ziet er misschien anders uit, zeker met die kleurtjes, maar 't is een ekster. Die kleuren zijn erop geschilderd. Het Eurovisie-songfestival was destijds een springplank voor jong talent, maar nu is het meer een vangnet voor oude artiesten, volgens het duo. En Johan Olaf Koss met zijn records, dat kan niet. Zo'n pak deugt immers niet. Met deze uitspraken uit het programma van Dolf Jansen en Hans Sibbel kan men zich ongeveer voorstellen wat het publiek vrijdagavond in Meulvliet in Tholen over zich heen kreeg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7