THOLENDERWIJS Met rapporten in de hand gaat Tholen op zoek naar subsidies Glasafval naar kleur sorteren informatierubriek van de gemeente tholen Maandag 7 maart: VERGADERING COMMISSIE J)! WELZIJN EN ONDERWIJS BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN MELDEN VAN STORINGEN IN DRUKRIOLERING (BUITENGEBIED) SPREEKUUR B&W WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING WAT LIGT TER INZAGE? JOB SCHURING 'KANGOEROES IN ZEELAND' Goedkeuring fietspad aan de late kant Gemeenteraad onverdeeld positief over premieregeling bedrijven Donderdag 3 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De Thoolse gemeenteraad was maandag unaniem in haar mening over de premieregeling voor bedrijfsvesti ging: een succes. Niemand had er moeite mee om nog eens 3 Vi ton in deze pot te stoppen. Zowel de notitie over de economische effecten van de regeling als de uitslag van het vorig jaar gehouden onderzoek naar de pendel geven de gemeente instrumenten in handen om bij diverse instellingen aan te kloppen voor subsidies, aldus wethouder J. Versluys. Geen Botlek Lage beloning Philip Morris Een miljoen Speciale asbestcontainer in Scherpenisse De glasbakken die in Sint-Philipsland en op vijftien plekken op Tholen staan, worden waarschijnlijk vol gend jaar vervangen. Dan komen er bakken waarin glas en flessen naar kleur gesorteerd moeten worden. Die kleurscheiding zorgt enerzijds voor een hogere op brengst van het glas, maar anderzijds nemen de kosten toe. Asbest Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thblen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 7 maart a.s. komt de commissie welzijn en onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer: - Verzoek om advies uit te brengen m.b.t. de vaststelling van de 'Verordening voorzieningen Gehandicapten'; Per 1 januari 1994 is een nieuw voorzieningenstelsel voor men sen met een handicap van kracht geworden. Ten grondslag aan dit nieuwe stelsel ligt de Wet voorzieningen gehandicapen (WVG). Een wet die voor de nodige veranderingen zorgt. Zo zijn per 1 januari 1994 de zogenaamde inkomensondersteu nende voorzieningen die tot op dat moment ten laste van de AAW kwamen, beëindigd. Per deze datum worden deze voorzie ningen, afhankelijk van het inkomen en persoonlijke omstandig heden, via de Algemene Bijstandswet vergoed. Per 1 januari 1994 vallen dieetpreparaten en hulpmiddelen, die voorheen door de bedrijfsvereniging werden verstrekt, onder ver antwoordelijkheid van de zorgverzekeraars. De zogenaamde ADL-assistentie,(ADL staat voor algemeen dage lijkse levensverrichtingen), ADL-clusterwoningen en woningaan passingen boven de f 45.000,-- worden vanaf 1 januari 1994 geregeld door middel van subsidieregelingen van de Zieken fondsraad. Voorzieningen die het (langer) zelfstandig kunnen blijven van mensen bevorderen, bijvoorbeeld woon- en vervoersvoorzienin gen en rolstoelen zullen echter vanaf 1 april 1994 worden ver strekt door de gemeente i.p.v. door de bedrijfsverenigingen. Ten aanzien van deze laatste aspecten is er jongstleden dinsdag een informatie-avond belegd door de gemeente in het rekreatie- centrum 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk. In de afgelopen periode heeft het gemeentebestuur gewerkt aan het opstellen van een gemeentelijke verordening waarin de ver schillende Uitvoeringsaspecten van de wet worden geregeld. Naast de verordening moet een toelichting op die verordening worden vastgesteld. Thans heeft het college van burgemeester en wethouders met name de verordening en en de toelichting in concept vastgesteld. Het eindoordeel ligt bij de gemeenteraad. De commissie wordt voor wat betreft de concept-verordening en de toelichting om advies gevraagd. In het buitengebied van de gemeente Tholen is een deel van het wo ningbestand aangesloten op een zogenaamde drukriolering. Deze ri olering zorgt ervoor dat huishoudelijk afvalwater c.a. naar de rioolwaterzuiveringsinstallaties wordt afgevoerd. Ten behoeve van deze drukriolering zijn in het buitengebied op diver se plaatsen pompputten gebouwd. Op deze pompputten is ter con trole een rode lamp geplaatst. Zodra deze lamp brandt is er sprake van een storing in de desbetreffende put. Een dergelijke storing maakt bijna altijd dat de afvoer van het afvalwater c.a. stagneert, waardoor er in de aangesloten woning(en) overlast kan ontstaan. •Het is dan zaak dat er zo snel mogelijk wordt gereageerd. Medewer kers van de gemeente rijden niet dagelijks langs deze pompputten om een juiste werking te controleren. Er is in geval van storing ook een taak weggelegd voor de bewoners van het desbetreffende ge bied. Gaarne nodigen wij hen uit een eventuele storing telefonisch bij de gemeente te melden (01666-8259). Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van Bouman-Potter B.V. Zuidstraat 3 te Poort vliet, ingediend op 18 februari 1994, voor het bouwen van een showroom en magazijn op een perceel aan de Paasdijkweg te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van schietvereniging Prinses Beatrix, p.a Bos- wei 3 te Stavenisse, ingediend op 15 februari 1994, voor het bou wen van een schietaccommodatie op het perceel Pilootweg 1a te Stavenisse; - Een bouwmelding van P. Anthonisse, Burgemeester Bouwen- sestraat 4 te Scherpenisse, ingediend op 7 februari 1994, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel Burgemeester Bou- wensestraat 4 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van J. A. F. W. Beurkens, Molenweg 14 te Oud-Vossemeer, ingediend op 17 februari 1994, voor het verbou wen van een woning op het perceel Molenweg 14 te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van G. F. Havermans, Kalisbuurt 52 te Oud- Vossemeer, ingediend op 11 februari 1994, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Kalisbuurt 52 te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van J. K. Krijger (bouwbedrijf), Zuidpiantsoen 2 te Poortvliet, ingediend op 11 februari 1994, voor het bouwen van 2 woningen op een perceel aan de Burgemeester Bouwen- sestraat te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van J. A. van der Plicht, Markt 21 te Poort vliet, ingediend op 18 februari 1994, voor het verbouwen van een bakkerij op het perceel Markt 21 te Poortvliet; - Een bouwmelding van J. Potappel, Parksingel 38 te Tholen, inge diend op 16 februari 1994, voor het bouwen van een badruimte op het perceel Parksingel 38 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A. A. Hubert, Philips de Goedestraat 6 te Poortvliet, ingediend op 18 februari 1994, voor het bouwen van 2 woningen op een perceel aan de Deestraat te Poortvliet; - Een bouwmelding van M. L. Goedegebuur, Bloemenlaan 96 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 24 februari 1994, voor het bou wen van een bijkeuken op het perceel Bloemenlaan 96 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van bouwburo De Kroon b.v., Postbus 115 te Bergeyk, ingediend op 22 februari 1994, voor het bouwen van 4 vrije sector woningen op een perceel aan de Meanderlaan te Tholen; - Een bouwmelding van M.A. Melissen, Van Schendellaan 6 te Zegge, ingediend op 14 februari 1994, voor het bouwen van een berging op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse, kavel 332; - Een bouwaanvraag van M. Bazen, Meliasweg 5 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 24 februari 1994, voor het bouwen van een berging met w.c. en douche op het perceel Meliasweg 5 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van A.F. Bustraan, Prinses Beatrixstraat 1 te Tholen, ingediend op 1 februari 1994, voor het vergroten van een uitbouw/serre op het perceel Prinses Beatrixstraat 1 te Tholen. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1994. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 7 maart 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. b. c. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op respectieve lijk 14, en 15 februari 1994 onder oplegging van de nodige voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevol ge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: a de heer A. van Barneveld, Doelweg 18 te Tholen, voor het oprichten en ip werking hebben van een werkplaats, gelegen aan de Slabbecoornweg 54 te Tholen, kadastraal bekend Oud- Vossemeer, sectie L, nummer 315 (ged.); de heer C. N. Bosma, Bouwmanlaan 9 te Bergen op Zoom, voor het wijzigen van de bestaande inrichting in een houbewerkings- bedrijf, gelegen aan de Schelde-Rijnweg 8 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer sectie L, nummer 292 (ged.); kokkelverwerkingsbedrijf Moerland B.V., Stoofdijk 6 te Stavenis se, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het koken, sorteren en invriezen van kokkels en nonnen, ge legen aan de Pluimpotweg 32 te Sint-Maartensdijk, kadastraal" bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummers 825 (ged.) en 826 (ged.) De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 maart 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedu rende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieube heer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedu rende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben aangebracht tegen het ontwerp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van Sta te een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. b. d. Voorbereiding bestemmingsplan De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 maart 1994 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 28 februari 1994, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied aan de Korte Vest 18a te Sint Maartensdijk voor het uitbreiden van een supermarkt en een woning voor rekening van Unigro Nederland BV; De begrenzing van het genoemde gebied staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1994. De burgemeester van Tholen. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 4 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Zaterdag 12 maart Dorpshuis 'de Vossenkuil' Aanvang 20.15 uur Oud-Vossemeer De Stichting 'Uit op Tholen' presenteert een optreden van de cabaretier: met zijn programma: Foto: Frans Schellekens volgens ontwerp Joep Paulussen g.o. 'Na drie van opzet bescheiden programma's moet het nu maar eens afgelopen zijn', aldus Job Schuring over zijn nieu we programma 'Kangoeroes in Zeeland'. Dus weg met het kale podium, weg met de excuses, weg met de relativering en weg met het gevoel van "t stelt allemaal niets voor'. Kortom Job Schuring is rijp geworden. Ongegeneerd en vol bravoure slaat hij om zich heen, hierbij niets en niemand ontziend, want 'mensen die zich snel ge kwetst voelen, kunnen niet vaak genoeg gekwetst worden'. In 'Kangoeroes in Zeeland' zullen velen er aan moeten gelo ven: van schrijvers van kinderboeken, reisverhalen, columns en filmscenario's tot Pvda-leden en uitkeringsgerechtigden die er niet zwart bijklussen, van museumbezoekers tot dag jesmensen in een tweedeklas coupé en, niet te vergeten: alle mensen die geen auto kunnen betalen. Is het dan alleen maar schelden? Nee, integendeel. Immers, zonder liefde kan een mens niet leven en als er iemand senti menteel is, is dat wel Job Schuring. Entree: f 14,00; donateurs f 12,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar f 11,-. Voorverkoop VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771 VVV folderpost. Hoogstraat 14 te Tholen Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal De wethouder noemde de sociaal- Duitsland 11,2 km). Het gemeen- economische fondsen van de Europese Unie (EU), het Centraal bureau buitenlandse investeringen en de provincie Zeeland als moge lijke geldgevers. Inmiddels heeft de arbeidsvoorziening Zeeland Tholen een subsidie van 75.000 gulden toegekend op grond van de kaderregeling scholing. Voor waarde is dat het geld wordt be steed aan scholing van vrouwen en aan kinderopvang. Van de werkende Tholenaren pen delt dagelijks 59,9% tussen huis en werk. Daarmee zou Tholen voldoen aan één van de belang rijkste eisen voor een bijdrage uit het structuurfonds van de EU. Voorbeeld is de provincie Flevo land, die als 'achtergebleven ge bied' 320 miljoen uit deze pot kreeg. In een artikel in het Bra bants Nieuwsblad werd voorgere kend dat Tholen zo'n 32 miljoen zou kunnen krijgen. "Dat zou best leuk zijn, maar er is nog hele maal niets van te zeggen", tem perde Versluys maandagavond het optimisme. Pas nu de gemeente raad de conclusies onderschrijft, zal het gemeentebestuur zich over subsidieaanvragen gaan buigen. Dat er opnieuw 350.000 gulden in de pot voor bedrijfsvestiging wordt gestopt, houdt mede ver band met de resultaten van het pendelonderzoek. Er blijkt name lijk uit, dat het zinvol is om meer banen binnen de gemeentegrenzen te scheppen. Dagelijks gaan onge veer 4000 Tholenaren en Sint- Philipslanders buiten hun ge meente aan de slag: ruim 1100 naar Zuid-Holland, meer dan 1300 naar Bergen op Zoom en on geveer 1400 naar elders in Noord- Brabant. Meer dan 2000 van deze mensen zouden, zo blijkt uit de enquête, dichter bij huis willen werken als dat kon. Nader onderzoek leert dat de Tholenaar en Sint-Philipslander een behoorlijk eind moeten reizen naar hun werk: gemiddeld 27,1 ki lometer. Landelijk is dat 13,1 kilo meter, wat ten opzichte van andere Europese landen zelfs aan de hoge kant is (Frankrijk 6,9 km, tebestuur vindt pendel sociaal on gewenst, maar belastingtechnisch en gezien in het licht van het mi lieubeleid wordt het ook steeds minder aantrekkelijk. Als gevaren ziet het gemeentebestuur dat Tho len verwordt tot een woongemeen- te en dat koopkracht wegvloeit. Daarom is versterking van de eco nomische structuur nodig. Alle raadsfracties vonden dat er alles aan gedaan moet worden om de pendel terug te dringen. M. Dijke (SGP) en I.C. Moerland (PvdA) maakten daarbij de restrictie dat het realiseren van werkgelegenheid op Tholen niet ten koste mag gaan van de leef baarheid en het milieu. "We wil len hier geen Botlek", aldus Dijke. "Dat beogen we ook niet. Maar wel het scheppen van pas sende werkgelegenheid om wat te doen aan de reisafstand van 27 ki lometer", reageerde Versluys. G.J. Hoek (VVD) had uitgerekend dat Thoolse pendelaars dagelijks meer dan 200.000 reizigerskilome ters afleggen. "Dat moet dalen." De geografische ligging van een gebied is niet te veranderen, merk te P. van Belzen (RPF/GPV) op. Hij stelde dat de Tholenaar het reizen er blijkbaar voor over heeft gehad om te kunnen blijven wo nen in de vertrouwde omgeving met haar eigen cultuur. Ondanks dat er geen werk voorhanden was. "Een factor die men ook nu nog niet moet verwaarlozen." Van Bel zen vroeg zich af op het gemeente bestuur twee dingen tegen elkaar gaat uitspelen: tot voor kort pro pageerde men de centrale ligging, en nu wordt gezegd dat we zover van het werk zitten dat er fondsen nodig zijn om Tholen uit zijn iso lement te verlossen. Omdat een aantal mensen hier geen werk vindt door de lage be loning, vroeg Moerland zich af of daar iets aan te doen is. Een moei lijke zaak, aldus Versluys. Hij gaf aan dat het misschien kan door een bepaald soort ondernemingen aan te trekken en gaf als voor beeld het ombouwen van de voor- Sinds het instellen van de premieregeling maakten zestien nieuwe en elf bestaande bedrijven er gebruik van. In de Slabbecoornpolder tussen Tholen en Oud-Vossemeer werd een industrieterrein ontwikkeld. malige Oesterschelp in Tholen tot een kantorencentrum. Van Belzen wilde weten of met de premieregeling mogelijk in gespeeld kan worden op de kwali teit van het werk. "Dat u liet wegvloeien van mensen met een mbo- of hbo-opleiding probeert terug te dringen door bijvoor beeld extra premie te geven aan high-tech bedrijven." Maar dan begin je in de ogen van Versluys met een ingewikkeld systeem. "Als je onderscheid maakt naar opleiding, dan kan er ook een vraag komen dat te doen voor vrouwen of andere groepen." In het pendelonderzoek miste Dij ke de inkomende pendel, dus mensen van elders die op Tholen werken. Volgens Versluys is dat bewust buiten beschouwing geble ven; het onderzoek richtte zich op de wensen van de inwoners van Tholen en Sint-Philipsland. Bo vendien zou de informatie over in komende pendel van de bedrijven moeten komen en dat is moeilijk, aldus Versluys. Nu zijn voor het onderzoek bijna 13.000 inwoners aangeschreven. Van hen stuurden bijna 7000 mensen het enquête formulier terug. "Een compli ment aan de inwoners voor die respons", merkte W.C. van Kem pen (CDA) op. Het aantal Tholenaren dat een baan heeft gevonden in één van de bedrijven die van de premierege ling gebruik hebben gemaakt,, vond Moerland niet zo hoog. Hij vroeg dan ook om extra inspan ningen om dat Thoolse aandeel te vergroten. Versluys wees erop dat dit tussen januari 1992 en maart 1993 juist met 17% was gestegen. Verder zei hij dat het gemeente bestuur er ook niet blij mee zou zijn als Philip Morris in Bergen op Zoom ermee zou beginnen Thoolse werknemers buiten de deur te houden. "Ik bedoel ook niet dat de brug dicht moet", rea geerde Moerland. "De premieregeling heeft duide lijk bijgedragen aan het op peil houden of uitbreiden van de werkgelegenheid", meende Hoek. Moerland vroeg aandacht voor de achterstandssituatie bij vrouwen en bij gehandicapten. Op dit mo ment heeft maar een kwart van de Thoolse vrouwen een baan, ter wijl het landelijk 47% is. Naast het aanbieden van scholing pro beert de gemeente via mailing aan bedrijven verandering in de situa tie te brengen. Wat gehandicapte werknemers betreft, er bestaat een wettelijke regeling waaraan be drijven moeten voldoen, aldus Versluys. De Thoolse premieregeling voor bedrijven is eind 1987 in het leven geroepen. Tot nu toe was er door de gemeenteraad 1,05 miljoen gul den ingestopt. De notitie over de effecten van de regeling meldt, dat er tot 1 maart vorig jaar 560 ar beidsplaatsen zijn geschapen waarvan 329 (bijna 59%) door Tholenaren worden ingenomen. Elf bestaande en 27 nieuwe be drijven kregen een premie, 33 aan vragen werden afgewezen. Met gebruikmaking van de regeling kwam zo'n 57.000 mJ bedrijfs ruimte en ongeveer 5000 m! kan toorruimte tot stand. Er werd 55 miljoen geïnvesteerd, waarvan on geveer 35 miljoen gulden bij ande re Thoolse bedrijven. De gegevens in de notitie zijn gebaseerd op door de bedrijven zelf verstrekte cijfers. De nieuwkomers geven ex pliciet aan, dat de premieregeling in combinatie met de lage grond prijs doorslaggevend was om voor Tholen te kiezen. Een volgende beoordeling van de premieregeling moet volgens Ver sluys niet eerder plaatsvinden dan na de volgende raadsperiode. Dus over vier jaar. "Als in de toekomst blijkt dat een premieregeling niet meer nodig is, moeten we niet schromen om ermee op te hou den", zei Moerland. De scheiding van het glas is neer gelegd in een convenant wat het ministerie van VROM heeft af gesloten met het bedrijfsleven. Blijft de inzameling op de oude voet doorgaan, dan zal de op brengst sterk dalen en ook kan de afzet op langere termijn niet gega randeerd worden. Om de kosten voor de gemeenten te beperken, zal het openbaar li chaam afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (Olaz) de glasverwijdering op zich ne men. De inwoners merken daar niets van. Gemeenten betalen aan het Olaz voor de huur van de glas bakken, de inzamel- en transport kosten en de verwerking. De opbrengst van het glas zal apart worden verrekend. In deze opzet is niet alleen het inzamelen effi ciënter, maar zijn ook de administratie- en, op den duur, de huurkosten lager. Voor 1993 be grootte Tholen voor het huren en ledigen van glasbakken 5000 gul den, voor dit jaar is dat 13.000 gulden. Er is namelijk al gedeelte lijk rekening gehouden met het scheiden op kleur. De glasbranche heeft er zich in het convenant met de minister toe verplicht om Voor eind 1995 tach tig procent van het ingezamelde glas opnieuw te verwerken. Voor dat jaar zou het aantal glasbak ken moeten groeien naar één per 600 inwoners en zou minimaal 50% van het glas op kleur ge scheiden ingezameld moeten wor den. Wat uitbreiding van het aantal bakken betreft, staat de ge meente Tholen gezien de kosten niet te trappelen. Het algemeen bestuur van het Olaz heeft woensdag besloten dat inwoners hun asbesthoudend af val zelf af moeten kunnen voeren. Op zes plaatsen, waaronder de ge meentewerkplaats in Scherpenis se, worden speciale asbestcontainers geplaatst. Nu staat in Scherpenisse ook al een container waar mensen hun asbest - verpakt in plastic folie - kunnen brengen. De nieuwe voorziening (een afgesloten bak met aanslui tingen voor water en een plastic- rol) is uitsluitend bestemd voor particulieren. Een voorstel om - op afroep - as best bij particulieren op te halen, werd door het bestuur afgewezen. Eerst moet duidelijk zijn of asbest huishoudelijk dan wel sloopafval is. Is het laatste het geval, dan zijn gemeenten niet verplicht asbest in te zamelen. Over deze vraag on derhandelt VROM momenteel met de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Niet uitgesloten is, dat dan het ophalen van asbest opnieuw ter sprake komt. Overi gens zal in die opzet de particulier voor het ophalen een bijdrage moeten betalen. Gedeputeerde staten hebben de aanleg van het toeristische fietspad tussen de Oesterdam en Gorishoek goedgekeurd op grond van de waterstaatswet. Het pad ligt aan de buitenkant van de dijk en maakt deel uit van de zeewe ring. Het provinciaal bestuur kon eigenlijk niet onder de goedkeu ring uit, want gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok heeft het fietspad eind augustus persoon lijk officieel geopend. De goed keuring was door het gemeentebestuur al in december 1992 gevraagd. Overigens is het pad niet af, want voor het gedeel te tussen TUttelhoek en de Schelp- hoek is er nog geen geld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5