Sportprijzen in afgeslankte vorm Dubbelslag van Toby Hage Samenwerking Ter Tolne met Eendracht vruchtbaar 1 Aanmoedigingsprijs Raymond Schrauwen Eegedima viert vijfde lustrum Tholenaar grossiert in dam- en eretitels Thoolse schooldammers sportploeg 1993 Mijn idool Weer winst voor AVC 2 Verlies voor teams Smash Jeugd van Emergo in goede vorm Wandeltocht uitgezet via Vossemeer Eerste team Ruucstoppelen gepromoveerd Donderdag 3 maart 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Uitstraling sportgala wordt gemist Teleurstelling Koersballen ouderen Tennis Trots op talent Niet op laag pitje Toby Hage uit Tholen is door het gemeentebestuur uitgeroepen tot sportman van het jaar 1993. Menig dampartij kende een verrassender ontwikkeling, want hoewel de prestaties van schoonspringster Renate Geuze en karateka Ferdi Boudier van hoog niveau zijn, stond de verkiezing van de nationaal sneldamkampioen bij de junioren buiten kijf. Nieuwe club Waardering trainers Veel keus nominatie Volleybal Tafeltennis Korfbal Talentvolle fietscrosser uit Poortvliet Met jubileumboek en activiteiten De Thoolse tennisvereniging Eegedima bestaat dit jaar 25 jaar. Rondom dit jubileum worden diverse activitei ten georganiseerd. Tevens is er door Hans en Annelies Zuurdeeg een overzichtelijk jubileumboek gemaakt. Hieruit blijkt hoe de tennissport op Tholen eerst niet de steun kreeg van de totale bevolking, maar geduren de de 25 jaren is uitgegroeid tot één van de meest be oefende sporten. Keuze naam Geen show van de Crab City Girls. Geen nachtclubzangeres of moppen van tonprater D'n Teun. Ook geen handtekeningjagers voor een pu bliekstrekkers als voetballer John de Wolf. De uitreiking van de Thool- se sportprijzen in de trouwzaal van het gemeentehuis was vrijdagavond sober. Het enige amusement kwam van beiaardier Gerardt de Waard. Met weinig decibels zorgde hij voor sfeer. "Een sportprijs in afgeslankte vorm" noemde voorzitter Th.W. Moerland van de commissie sport de bijeenkomst. "Immers, een be langrijk aspect, het feest rondom het eren van onze sporters, moe ten we missen. Of het afschaffen daarvan een juiste keuze is ge weest, is voor mij nog een open vraag. Mogelijk dat die vraag in de toekomst beantwoord kan wor den door middel van sponsoring of iets dergelijks", opperde Moer land in zijn openingswoord. Plannen om via particulier initia tief door middel van sponsors toch weer een sportgala te organi seren, leeft bij meerderen. Ook sportambtenaar P. van der Vlies miste vrijdagavond de uitstraling van een sportgala. "We zijn ech ter blij dat de uitreiking van de sportprijzen nooit ter discussie heeft gestaan", stelt Van der Vlies. Naast het ontbreken van amuse ment kwam ook de presentatie van de genomineerden minder uit de verf. Andere jaren werden van de genomineerden filmopnames vertoond en werden zij door mid del van een interview aan het pu bliek voorgesteld. Nu stonden de niet gekozen genomineerden meer in de schaduw van sportman Toby Hage. Voorlichtingsambtenaar F.A.P.M. Bakx toonde zich enigszins teleur gesteld over de belangstelling voor de uitreiking van de sportprijzen. De bijeenkomst had wel een besloten karakter, maar de ge meente had iedere vereniging een uitnodiging gestuurd om de avond bij te wonen. Een oproep waaraan weinigen gehoor gaven. Wethouder P. van Schetsen sprak eveneens zijn teleurstelling uit, dat onder druk van de bezuinigingen het sportgala van de kalender is geschrapt. "Dat het gemeente bestuur echter zeer hecht aan het jaarlijks toekennen van de sport prijzen moge ook duidelijk zijn. Die belangrijke aspecten van het sportgala zijn namelijk overeind gebleven", concludeerde de wet houder. Naast het belang van de actieve sporters wees Van Schetsen op de meelevende achterban. Hij meen de, dat ook bij de uitreiking van de Thoolse sportprijzen de Olym pische gedachte er moest zijn. "Winnen is leuk, maar meedoen is minstens zo belangrijk. Een ge zonde geest in een gezond li chaam. Daar staan we met zijn allen voor. U als individuele spor ters, de bestuurders van de Thool se verenigingen en wij als Uitslagen wedstrijd in Sint- Maartensdijk: Mevr. M. Bijl en mevr. M. Dane 27 p, J. Geuze en L. Kloet 22 p, C. van Haaften en A. Leemreijze 21 p, mevr. M. Geu ze en mevr. T. Goode 19 p, mevr. C. van Mierlo en W. Bijl 16 p, C. Free-Verbiest en C. van Gorsel 13 p, mevr. S. Wolse en A. van Splun- ter 11 p. Tholen: H. Bal en J. Geuze 26 p, mevr. R. Burrow en mevr. F. Schellinger 17 p, mevr. R. Nagte- gaal en mevr. M. Schot 16 p, D. Nagtegaal en J. Vroegop 14 p, mevr. I. Verkamman en P. Schot 13 p, mevr. R. Vroegop en D. Schellinger 9 p, A. Bal-v.d. Stel en A. Leemreijze 5 p, mevr. C. Praat en A. Verkamman 3 p. Oud-Vossemeer: A. Klippel-v.d. Meer en M. Geuze-van Tiggele 24 p, mevr. C. van Mierlo en W. Lindhout 19 p, C. Free-Verbiest en L. van Poortvliet-Kwist 17 p, C. Lindhout-Minheere en D. van Dijke-de Wilde 17 p, mevr. Her mans en M. v.d. Zande-Schoep 14 p, mevr. M. v.d. Zande en J. Geu ze. gemeentebestuur", Schetsen. aldus Van Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 0164041497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde EEUWEN LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen IJSTWERK Advertentie I.M. Het eerste team van tennisvereniging De Ruucstoppelen is gepromoveerd van de vijfde naar de derde klas zater dagcompetitie. Vorig jaar werd de ploeg overtuigend eerste met 41-1. Het team bestaat uit: Ad den Engelsman, Chiel v.d. Est, Marco van Herpen en Roland Walpot. Het promoveerde eer der al naar de C2-klasse in de indoor- competitie in Halsteren. Moerland ziet in het uitreiken van sportprijzen 'het eren, het op het podium plaatsen van ons talent'. "De prijzen die worden uitge reikt, staan in het teken van trots en bewondering voor geleverde toewijding, doorzettingsvermo gen en prestatie." De wethouder van sportzaken ging uitvoerig in op de invloed van de teruglopende financiële positie. "De bomen groeien ook in Tholen niet meer tot de he mel", stelde Van Schetsen vast. "Er zullen ook op sportgebied prioriteiten worden gesteld. Dat er voor de toekomst een stukje pri vatisering in beeld komt, staat als een paal boven water. Het is ech ter niet allemaal kommer en kwel", aldus de wethouder. Hij liet weten, dat het concept voorstel tot wijziging van de sub sidieverordening en huurtarieven en plannen tot privatisering van het onderhoud van sportaccom modaties, recent door het college is aangepast. Daarbij is rekening gehouden met de opmer kingen die door de diverse vereni gingen zijn gemaakt. Van Schetsen probeerde de aanwe zigen te overtuigen dat de ontwik kelingen op sportgebied niet op een lager pitje staan. "In 1994 staat renovatie van twee gravelten- nisbanen en het eerste hoofdveld in St.Annaland gepland. Boven dien wordt er gewerkt aan een schoolsportproject en mogelijk heden voor sportactiviteiten voor ouderen. Op verantwoorde wijze proberen we het schoolzwemmen in stand te houden. Daarnaast wordt momenteel door de ge meente medewerking verleend bij realisatie van een centrale schiet- accommodatie. Hierbij zal eens gezindheid bij de verenigingen centraal moeten staan. Tevens zijn er plannen voor de aanleg van een derde speelveld in Tholen. In 1995 staan renovatie van een hoofdveld in St.Maartensdijk en twee tennis banen in Oud-Vossemeer op het programma, terwijl in 1996 de re novatie van het tweede speelveld in St.Maartensdijk en van twee tennisbanen in Tholen op de rol staat", somde Van Schetsen de werkzaamheden voor de komende jaren op. Al die investeringen heb ben noodgedwongen het sportga la op het tweede plan gedrongen. Toby Hage naast de Thoolse vlag na zijn huldiging in de burgerzaal. "Zijn prestatie stak weer met kop en schouders boven de rest uit", concludeerde voorzitter Th.W. Moerland van de sportcommissie. Met het toekennen van de titel sportman van het jaar 1993 ziet de achttienjarige Tholenaar zijn uit stekend verlopen seizoen beloond met zijn derde gemeentelijke sportprijs. "Toby grossiert niet al leen in damtitels, maar ook in ge meentelijke sportprijzen", merkte gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx op. In 1988 waren zijn prestaties al dusdanig, dat hij de aanmoedi gingsprijs in ontvangst mocht ne men. Toby Hage ontwikkelde zich sterk en werd in 1990 Nederlands damkampioen bij de aspiranten. Voor deze prestatie ontving hij de sportprijs 1990. Vorig jaar kende hij een topjaar. "De prestaties waren van een bij zonder hoog niveau", geeft zijn begeleider Stef Baerends aan. In juni 1993 werd Toby in het Friese Woudsend nationaal sneldam kampioen bij de junioren, terwijl hij bij het Nederlands kampioen schap dammen op een gedeelde eerste plaats eindigde. Het beslis singsduel werd door de Tholenaar verloren. Wel mocht hij deelne men aan de wereldkampioen schappen in Amstelveen. Op dit toernooi acteerde hij bijzonder goed. "Hij had absoluut het zwaarste programma", stelt Bae rends vast. Ondanks de sterke concurrentie bleef Toby Hage op het WK ongeslagen en eindigde hij op een vierde plaats. Met deze indrukwekkende erelijst kon de commissie sport niet om de Thoolse dammer heen. Toby zelf bleef weer uiterst be scheiden. "Ik had er echt niet op Het viertal van Ter Tolne, vlnr: Mohammed Benjilali, Sarah Lammers, Bertha de Waal en Matthijs Binkhorst. Het schooldamteam van basisschool Ter Tolne uit Tholen is vrijdagavond uitgeroepen tot sportteam van het jaar 1993. De schooldammers eindigden bij het Nederlands kampioenschap op een derde plaats en streken tevens de Thoolse en Zeeuwse damtitel op. De prijs is vooral een vrucht van de uitstekende samenwerking tussen damclub de Eendracht en Ter Tolne. In 1993 veroverde de schooldam mers van Ter Tolne de vierde ach tereenvolgende Zeeuwse titel. "Dat is geen toeval", meent direc teur J.F. Kousemaker van de openbare basisschool. "De goede resultaten komen voort uit de pri ma samenwerking met de dam club." "Maar de hegemonie van Ter Tol ne is niet meer zo groot als in het verleden", concludeert Stef Bae rends, die het schooldamteam be geleidde. "Ook de Rieburch uit St.Maartensdijk heeft een goede ploeg. Wanneer een school de spe lers met enthousia'sme begeleidt, zie je dat in de resultaten tot uit drukking komen", meent Bae rends. Mede door het schooldammen heeft damclub de Eendracht rond de 20 pupillen, onder wie ook spelers van buiten de stad Tholen. Voor het schooldamteam, dat wordt gevormd door Matthijs Binkhorst, Sarah Lammers, Ber tha de Waal en Mohammed Benji lali, kwam de prijs als verrassing. Als leden van damclub de Een dracht waren zij naar het gemeen tehuis gelokt. Zij zouden Toby Hage steunen, die kandidaat was gesteld voor de individuele sport prijs. "Voor we naar St.Maartens dijk zijn gereden, hebben we nog eerst een bepaalde stelling ge traind", geeft Stef Baerends het enthousiasme van deze jeugdige spelers weer. De commissie sport ziet het uitrei ken van de prijs tevens als een waardering voor de trainers en be geleiders, die ondanks wisselingen in het team, het hoge niveau wisten te handhaven. Volgens de commissie kwamen de resultaten van de andere aange melde teams zelfs niet in aanmer king voor een nominatie. Dat ook het eerste tennisteam van St.An naland niet aan deze voorwaarden voldeed, was verrassend. "De prestatie van dit team reikte niet tot aan het niveau van 1992. Het tennisteam van St.Annaland werd weliswaar eerste in de hoofdklas se, maar kon haar Zeeuwse titel niet prolongeren", verwoordde voorzitter Moerland de mening van de commissie. De prestatie van het schooldam team dient volgens hem vooral in het licht van toewijding en oplei ding te staan. gerekend. Toen bekend werd ge maakt dat de schooldammers wa ren gekozen tot sportteam van het jaar, dacht ik dat ze bij de indivi duele prijs wel de voorkeur aan een andere sport zouden geven", aldus de sportman van 1993. Ook dit jaar heeft hij al weer goede re sultaten behaald. "Op een toer nooi in het Franse Cannes bereikte ik de finale, waarin ik ter nauwernood van een Rus verloor. Bij dit toernooi waren flinke geld prijzen te verdienen. De winnaar kreeg 1500,-. De reiskosten - waarvan de dambond een deel be taalde - heb ik er wel uitgehaald", aldus Toby Hage. Het talent blijft in de damwereld niet onopgemerkt. "De kans is groot dat ik voor een topploeg ga spelen", geeft Hage te kennen, die naast de Thoolse damclub de Eendracht ook de kleuren van PWG 's Gravenpolder verdedigt. "We proberen met 's Gravenpol der naar de hoofdklasse te pro moveren, maar dat wordt moeilijk. Wanneer je voor een topploeg in de hoofdklasse gaat spelen, moet je ver reizen. In de hoofdklasse zijn het allemaal ster ke tegenstanders. Ook veel Russen spelen op dit niveau in Neder land", vertelt Hage. "Toby kan bij damclub de Een dracht weinig meer leren, maar wij kunnen nog wel van hem le ren", aldus Stef Baerends, die hoopt dat hij de jeugd bij de Thoolse damvereniging blijft trai nen. De Thoolse dammer wil ech ter niet ten koste van alles de damtop behalen. "Ik hoef niet heel mijn leven aan dammen te besteden. Mijn interesse gaat ook naar andere dingen uit", aldus To by Hage, die zich over twee jaar met de senioren mag meten. Voorzitter Moerland van de sport commissie sprak de hoop uit dat Toby zich nog verder in zijn favo riete sport zal gaan ontwikkelen. "Ik hoop dat je nog meer je best gaat doen en nog meer tijd in je sport zal gaan steken om mogelijk nog eens een aansprekende we reldtitel in de wacht te slepen", zette de voorzitter van de commis sie hoog in. Voor schoonspringster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer en kara teka Ferdi Boudier uit Tholen was de teleurstelling niet groot. Beiden hadden er op gerekend dat de hoogste eer naar Toby Hage zou gaan. "De nominatie vind ik al heel wat", aldus Renate Geuze. Haar mening werd onderschreven door Moerland. "De commissie had de luxe om uit vele prestaties te kunnen kiezen. Niels de Jonge, derde op de Nederlandse kampi oenschappen rallycros (een presta tie op nationaal niveau) is niet genomineerd, terwijl enkele jaren terug een regionale prestatie daar voor al in aanmerking kwam", zo gaf de voorzitter het niveau van de verkiezing aan. Andere kandidaten voor een no minatie waren volgens de voorzit ter: Bart Jan Moerland (Zeeuws golfkampioen), Jochem Kuzee (vijfde bij NK triathlon), Daniëlla de Vos (zevende bij NK dammen), Rombout Kousemaker (Zeeuws kampioen dammen aspiranten) en Matthijs Binkhorst (Zeeuws kam pioen dammen pupillen). Renate Geuze en Ferdi Boudier hopen binnkort op nationaal ni veau weer een aansprekend resul taat te behalen. Voor beiden staat in maart een Nederlands kam pioenschap op het programma. Met alle winnaars van de sportprijzen had gemeente- voorlichter Bakx een kort vraaggesprek. De scholieren van Ter Tolne werden enigs zins overvallen, maar Mat thijs Binkhorst had weinig bedenktijd nodig voor de vraag wie zijn idool is. "Toby Hage", klonk het vastbera den. De uitreiking van de sportprijzen liep uit in het presenteren van damtalent en aankomend damtalent. Bink horst, die wordt getraind door Toby Hage, werd zelf in 1993 Zeeuws damkampioen. Eén damtalent ontbrak nog. De 7-jarige Nordin Benjilali, broertje van Mohammed Ben jilali die wel deel uit maakte van het schooldamteam. "Hij is een super-talent", volgens Toby Hage. Ook Stef Barends en directeur Kousemaker van Ter Tolne zijn onder de indruk van zijn spel. De teams van AVC boekten maandag avond de volgende resultaten: AVC heren 3-Meilust 2 2-2 (setstanden 15-9, 11-15, 6-15 en 15-6), AVC dames 3-Gavok 2 1-3 (7-15, 15-12, 6-15 en 8-5), AVC dames 4-Tobec 5 2-2(9-15, 15-8, 15-^ en 5-15). Zaterdag werden de volgende uitsla gen genoteerd: Letho Print 4-AVC dames 1 2-2 (15-4, 15-12, 14-16 en 12-15), SRV 1-AVC he ren 2 1-3 (15-9, 11-15, 10-15 en 9-15), De Berk-AVC jongens B 3-0 (15-13, 15-6 en 15-5), Rowi-AVC meisjes B 3-0 (15-5, 15-3 en 15-0). Programma 5 mrt.: Heren: Cluzona- AVC 1, AVC 2-Letho Print 9 14.45 u„ AVC 4-Gavok 3 16.45 u., Voverdi 2-AVC 5, AVC 7-Olympus 4 11.45 u„ AVC 8-Gavok 5 10.15 u. Dames: Hirundo 2-AVC 1, Apollo 2-AVC 2, AVC 5-Meilust 3 13.15 u. 7 mrt.: Olympus-AVC 3, Diomedon- AVC 4. De thuiswedstrijden worden in Haestinge gespeeld. VC Het eerste team van Smash '76 moest zaterdag, zoals verwacht, het on derspit delven tegen Markiezaat 2 uit Bergen op Zoom. Smash miste Adrie Aarnoudse en David van Driel. Kees van Poortvliet bleek echter een goede vervanger. In zijn laatste partij scoor de hij bijna nog een punt, maar in de derde game verloor hij nipt met 21-17. Ad Verhage haalde één punt binnen en samen met Marco Saarloos scoorde hij ook in de dubbel zodat de eind uitslag 8-2 werd. Want ook Saarloos sleepte in zijn enkelpartijen geen pun ten in de wacht. Het eerste kadettenteam verloor voor het eerst. Backhands was te sterk. Al leen Anné van Dijke was in goede vorm en won al zijn wedstrijden. Ma thijs Bruijnzeel haalde één punt. Het resultaat was een 6-4 nederlaag. Ook de tweede kadetten verloren met 6-4 van Roosendaal. Peter Bazen scoorde twee keer en Marnix van de Graaf en Anné Sturris ieder één keer. Programma 5 maart: Smash 1-Backhands 5, junioren Smash 1-Markiezaat 1, kadetten Smash 2-W.v.Zoelen 1 en kadetten Smash 3-Markiezaat 3. Het F-team van Emergo is kampioen geworden door een 16-1 monsterzege op VIOS F uit Willemstad. De doel punten werden gemaakt door Kiki Jansen die acht keer scoorde, Carlo van Dienst en Niels Uijtdewilligen die ieder drie punten binnen haalden en Marita Daams en Gerdie Dorst die beiden één doelpunt scoorden. De strafworpen eindigden in 16-10. Emergo 2 moest tegen Scheldevogels 6 het onderspit delven met 13-4. Het was een sportieve wedstrijd met veel kansen. En doordat het team uit Ber gen op Zoom er daarvan veel afmaak te met een doelpunt, werd het 13-4. Thino Jansen, Maddy Muis, Irene Farla en Jasper van der Linden maak ten de Emergo-doelpunten. Emergo B versloeg Kieviten B met 3-0. Daarvoor zorgden doelpunten van Annelies Rombouts, Nico Bogers en Marianne Rombouts. DSO Dl legde'het loodje tegen Emer go D dat een stijgende lijn vertoont. Door een goede samenwerking kwam de overwinning tot stand. Emergo G was te zwak voor Spring field G en verloor met 1-3. Het enige Thoolse doelpunt kwam van Renske de Koning. De strafworpen eindigden in 6-15 voor Springfield. Personeel gemeente. Bij het bu reau administratieve en juridische zaken van de gemeente Tholen zijn in tijdelijke dienst benoemd M.L.B. Spruit uit 's-Gravenhage en mr. J.R.F. de Keijzer uit Goes. Op hetzelfde bureau is per 1 fe bruari eerVol ontslag verleend aan mr. R.P.F. Boermans uit Sint- Maartensdijk. Op het eerste Thoolse sportgala in 1986 stal hij als een klein mannetje al de show. Bij een demonstratie van fietscrossen sprong hij met zijn tweewieler op het podium. Vrijdagavond stond de vijftienjarige Ray mond Schrauwen opnieuw in het middelpunt. Als de talentvolle sporter voor de toekomst kreeg hij van de gemeente de aanmoedigingsprijs uit gereikt. Vanaf zijn vierde jaar is Raymond Schrauwen actief in de fietscross. In de verschillende disciplines be haalde hij inmiddels 102 Overwin ningen. In 1988 werd hij kampioen bij de open Belgische kampioenschappen indoor en in 1990 won de Poortvlietse fiets crosser het open Nederlands kam pioenschap outdoor. In 1993 kon hij zich meten met de internatio nale top. Bij het Europees kam pioenschap in het Zweedse Marsta bereikte hij in de cruiserklasse (grote wielen) de halve finale. In de expertklasse werd hij in de hal ve finales uitgeschakeld. Bij de wereldkampioenschappen in Schijndel kwam hij mede door een valpartij één punt tekort om zich te plaatsen voor de finale ronden. "De progressie in zijn prestaties, die mede het resultaat zijn van zijn wilskracht en trainingsarbeid zijn aanleiding om aan deze aan het begin van zijn carrière staande talentvolle fietscrosser de aan moedigingsprijs toe te kennen", las voorzitter Th.W. Moerland het juryrapport voor. "Ik ben dagelijks met mijn sport bezig", vertelt Raymond Schrau wen. "Om in de top mee te draai en, is de begeleiding van mijn ouders belangrijk. Verder moet je voldoende tijd hebben om te trai nen en beschikken over goed ma teriaal. Zelf heb ik 12 fietsen, waarvan 2 wedstrijd fietsen. Voor een goede crossfiets betaal je ruim 2000,-", aldus Raymond, wiens vader als speaker het wedstrijd verslag verzorgt bij diverse inter nationale kampioenschappen. "Ik heb jaren geïnvesteerd in een sport die niet op Tholen bekend is", liet de vader van Raymond weten. "Deze aanmoedigingsprijs voor mijn zoon zie ik als een belo ning. Ik hoop dat het voor hem een stimulans is." Dit jaar worden de wereldkampi oenschappen fietscross in Ameri ka verreden en het jaar daarop in Colombia. De Nederlandse deel nemers moeten hun reis- en ver blijfkosten grotendeels zelf betalen. "Voor je ontwikkeling is het goed dat je aan deze interna tionale toernooien kan deelne men. Wij hopen nog steeds op een sponsor", aldus Schrauwen. Fietscrosser Raymond Schrauwen in gesprek met gemeentevoor lichter F.A.P.M. Bakx. 'In de zestig en zeventig jaren was het religieuze, sociaal culturele en financiële klimaat op ons - overigens goede en vriendelijke eiland- niet bepaald tennisvrien- delijk', schrijft ere-voorzitter C. van den Berge in het voorwoord van het jubileumboek. De tennisvereniging stuitte bij en na het oprichten op veel tegen stand. Het verzoek dat in 1972 aan het gemeentebestuur werd verricht om de tennisbanen ook op zondag open te stellen leidde tot verhitte debatten. Toen het voorstel met 8 tegen 5 door de raad werd aangenomen, kwam er een massaal protest van de Thool se kerken, maar Eegedima hand haafde de openstelling op zondag. In 1969 liep J. Blaas met de plan nen rond om een tennisvereniging op te richten. Hij vond een warm gehoor bij burgemeester J.E. van Boeijen en vier tieners die met een handtekeninglijst rondgingen. Er was goede belangstelling en op 3 okotber werd in de bovenzaal van het stadhuis te Tholen de vereni ging opgericht. J.W. Hilbron werd door de leden gekozen als eerste voorzitter. In 1970 kreeg de Thoolse tennis vereniging een naam. Een meren deel van de leden wilde bij de naamstelling detvier jongedames betrekken, die met handtekening- lijsten de basis hadden gelegd voor de oprichting. Als naam werd Eegedima gekozen een sa- menvoegsel van de voornamen van de vier tieners: Eelke en Geor gette Meylink, Diana Schot en Marijke Deurloo. Eegedima groeide in 25 jaar uit tot een grote sportvereniging met een accommodatie, die over meer dere banen beschikt en een kanti ne. Zaterdagmiddag 19 maart organi seert Eegedima in Meulvliet een jubileumreceptie. Op Tweede Pinksterdag is er een dubbeltoer- nooi met gezamenlijk ontbijt en op 18 juni een puzzelfietstocht. In de zomermaanden zijn er activi teiten voor de jeugd en op 8 okto ber wordt de jubileumviering afgesloten met een feestavond in Meulvliet. De samenwerkende wandelsport- verenigingen in de Zuidwesthoek, waaronder ook wandelsportcomi té Vosmeer, hebben voor zaterdag 12 maart een nachtmars uitgezet. De route leidt de lopers onder meer langs Oud-Vossemeer. Dege nen die zich inschrijven voor de langste afstand van 100 km, star ten zaterdagmiddag om vier uur vanaf het Red Band-sportpark in Roosendaal. De 75 km begint om acht uur 's avonds op sportpark De Knip in Zevenbergen en de 50 km heeft als startpunt het ge meentelijk sportpark aan de Se ringenlaan in Steenbergen en daar wordt om middernacht het start signaal gegeven. Voor eerste hulp en versterkingen wordt gezorgd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15