Staatsbosbeheer gedoogt schaatsen op Rammegors Gladheid verrast automobilisten VZOS bestaat 55 jaar Un aevetje mee spek in film uut d'ouwe döóze II I CLEIREN VRIENS ZLM-kring per 1 april ontbonden Bouwgrond duurder door ambtenaar Neergooien van afval langs dijken baart zorgen Boomsoorten Nijpend tekort aan jonge bassen en tenoren Zeeuwse avond in Holland Huis groot succes Donderdag 24 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Plaatselijk nieuws Van der SÏikke wint schietwedstrijd Intrede kandidaat Van der Sleen Poortvliet Dik verlies Tolrust Busje gestolen Bedankt Sint- Philipsland Burgerlijke stand hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Wereldreis Collecte EHBO Bloed geven Jaarconcert Concordia Film over ramp Oliebollen Speciedepot Afval Zaterdag viert het christelijk gemengd zangkoor Vooruitgang zij ons streven (VZOS) uit Sint-Annaland zijn 55-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het jubileum wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk in Sint-Annaland een zangavond ge houden waar behalve VZOS ook het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth op zal treden. Dalend ledental Bestuur Herinneringen Thoolse humor Belastingadviseurs Accountancy 4611 Noordsingel 12 SE BERGEN OP ZOOM Telefoon 01640-41352 U kunt bij ons kantoor terecht voor het invullen van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting. U kunt vrijblijvend contact opnemen met onderstaande personen: P.A.C. Vriens Fb Mr. C.P.M. Van Tilburg Fb/AA Koos v.d. Slikke heeft zaterdaga vond de jaarlijkse wedstrijd om de wisselbeker op de 12 meter van schietvereniging Prinses Juliana gewonnen. Bij de wedstrijd gaat het erom wie het hoogste aantal rozen schiet. Van der Slikke stond in het eindklassement van 21 schutters op eenzame hoogte met negen rozen. De eerstvolgende drie haalden vijf rozen. Kandidaat J. van der Sleen doet woensdagavond om zeven uur in trede in de Hervormde Gemeente, 's Middags om half drie wordt hij bevestigd door ds. Tj. de Jong uit Staphorst. De kandidaat vervult de vacature van ds. P. van Bergen Bravenboer. Er werden maar drie wedstrijden gespeeld bij biljartvereniging Tol rust, maar de verliezers kregen een zware nederlaag te verwerken. W. Bijl verloor van J.K. Elenbaas met 5,83-10 en A. Schot beet in het stof tegen L. Bijl met 5,36-10. A. Burgers dolf met 3,89-10 het onderspit tegen G. de Jonge. De laatste had tevens de kortste partij van 16 beurten, de hoogste serie van 9 caramboles en het beste ge middelde van 2,38. Bij garage Niemantsverdriet is in de nacht van donderdag op vrij dag een Mercedesbusje gestolen. Het stond geparkeerd aan de Mo lenstraat. Een buurtonderzoek le verde niets op. De politie vraagt mensen die iets gezien hebben om contact op te nemen. Ds. P. Melis uit Nieuw-Beijerland heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Gemeente. Geboorten: 9 nov. Tini dv B.J. van Herk en K.J. Wagemaker; 14 nov. TVvan zv D.B. Goense en I.C.M. Kaan; 17 nov. Tamara dv W.T. Geense en J.A. Heerebout; 20 dec. Martinus Cornelis Johannes zv C.J.M. Delfgaauw en E.C.M. Voost. Overlijden: 19 nov. Johannes Noorthoek (81); 23 nov. Izak Ha- ge (83); 28 nov. Willemina Janne tje de Kok-Meijer (74); 12 dec. Dingena Pieternella Ver wijs- Polderman (97). Huwelijken: 5 nov. Cornelis Schot met Jacoba Johanna Joppe; 12 nov. Adriaan Hendrik Harthoorn met Adriaantje Verwijs; 27 dec. Jacobus Koolaard met Helena Wilhelmina Linda den Haan. De kleine zaal van dorpshuis De Wimpel zat woensdagavond vol plattelandsvrouwen die samen met het echtpaar Wisse uit We- meldinge een reis rond de wereld maakten aan de hand van dia's. Dhr. en mevr. Wisse maakten de opnamen tijdens hun 20 maanden durende wereldreis per motor. Via Singapore en Maleisië namen ze de dames mee naar Australië, waar voor de plattelandsvrouwen de reis eindigde. De collecte van de EHBO- vereniging St.Philipsland/Anna Jacobapolder heeft 1067,50 gul den opgebracht. Gevers en collec tanten hartelijk dank daarvoor. Het Rode Kruis organiseert op 18 maart geen bloedafname avond, zoals wij twee weken geleden meldden. De eerstvolgende donoravond is op 6 juni en daarna weer op 7 oktober. Op 15 april houdt de Rode Kruisafdeling de jaarvergadering. Muziekvereniging Concordia hield vrijdagavond haar jaarcon cert in dorpshuis De Wimpel. Voorzitster Joke Bomas was zeer tevreden over de grote opkomst van het publiek. Presentator van de avond was Frans Quist. Hij gaf tekst en uitleg bij de muziekstuk ken. Walter Siol leidde de muzi kanten en de drumband stond onder leiding van Hans Orgen. De avond werd gezamenlijk geopend met de Drumbomars waarna de harmonie verder ging met 'The universal bandcollection' van Jan de Haan. De drumband vervolgde met de 'Krijgsdans' en de 'Tam boerstoppers'. De harmonie speel de daarna de stukken 'Tompouce' en 'Return of the Cat'. Bij dat laatste lied kregen de muzikanten versterking van de vocalgroup Re joice en schooljeugd. Deze zon gen uit volle borst het lied dat gaat over een boer die van zijn kat af wil. De man probeert het op al lerlei manieren, maar het beest komt steeds terug. Na de pauze werden 'Charal and Rock Out' en 'Mood Romantic' ten gehore gebracht. De drum band nam het over met de 'Mixi- mars' en 'Treinritme' waarbij de aanwezigen zich even echt in een trein waanden. Het kunststukje werd beloond met een extra hard applaus. De harmonie speelde nog het stuk 'Die zwei' van Jan Hinnerken. Bram Boon en Wim Quak traden op als solisten. Het publiek herkende ook het wijsje 'Ik ben met Katootje naar de bo termarkt geweest'. Mevr. Bomas bedankte aan het einde alle aan wezigen en overhandigde bloemen aan de dirigenten en de spreker. Na de verloting greep menigeen nog de kans om een dansje te doen op de muziek van The Hearts. De commissie ouderenbeleid or ganiseerde woensdag in dorpshuis De Wimpel een film- en diamid dag over de watersnoodramp van 1953. Voorzitter Kosten heette de vijftig aanwezigen welkom en gaf het woord aan J. Kempeneers die de film en dia's vertoonde. Hoe wel de ramp voor velen bekend is, kwamen er toch nog dingen voor bij waarvan men niet meer wist hoe ze waren. Zo zag men ook het oude Karreveld dat helemaal on der het water verdween en als ver loren moest worden beschouwd. Rond vijf uur ging iedereen weer naar huis. Zaterdag worden er tussen negen en twaalf uur huis-aan-huis olie bollen verkocht. De opbrengst is bestemd voor de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente. 'v y> «'er p,'> WA S V*A V i t \i r 5 5..'% vut .,-v' 'Wi-mÊÊm Ju% Het natuurgebied Rammegors is in de winter ook gewild bij schaatsliefhebbers. Als in bepaalde natuurgebieden van oudsher wordt geschaatst, heeft Staatsbosbeheer daar in principe geen problemen mee. Dat geldt bijvoorbeeld voor het Rammegors tussen Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Me dewerkers van Staatsbosbeheer zeiden dat dinsdagavond op een informatiebijeenkomst in Oud-Vossemeer. Maar de aanvraag voor een koek-en-zopietent op het gors is afgewezen. A.G.M. Sauter uit Tholen kaartte het probleem aan. Hij vindt dat het Rammegors verboden gebied moet zijn voor schaatsers. "Het is bedoeld voor de ganzenopvang. Maar zodra de schaatsers ver schijnen, vluchten de ganzen naar elders en berokkenen de akker bouwers schade." Toen het Ram megors vorige week nog niet eens helemaal was dichtgevroren, werd er langs de kant al geschaatst. En een eindje verderop zwommen de watervogels. Volgens boswachter D.J. Fluijt trekken de ganzen als het gaat vriezen verder naar het zuiden. En districtshoofd M.C. Mol signa leerde een massale verplaatsing naar de Grevelingen. "Er zitten op dit moment ongeveer 6000 rot ganzen op het eiland", bracht Sauter daar tegenin. Landbouwer M.D. Geuze uit Poortvliet zei dat de ganzen op de bevroren akkers geen schade veroorzaken. "Los daarvan ben ik een tegenstander van het weren van mensen uit na tuurgebieden." Regiohoofd ir. W.Z. van der Meer vroeg zich af of een beherende instantie zijn doelstelling zo zwart/wit moet stellen, ook naar het publiek toe. "Het gebied is ingericht voor de opvang van ganzen. Als, door het verjagen, de landbouw straks maar niet met tegenargumenten komt", aldus Sauter. Tellingen wijzen uit dat het Rammegors in toenemende mate door ganzen wordt opgezocht. Staatsbosbeheer heeft het Ram megors (147 hectare) sinds 1991 onder zijn hoede. Het werd in 1972 bedijkt met de bedoeling er een speciedepot van te maken. Nu moet in het midden van het gebied een ganzenopvang komen. Verder wordt het geschikt gemaakt als hoogwatervluchtplaats en broed gebied voor vogels. De overgan gen hoog/laag, droog/nat, voedselarm/voedselrijk en zout/zoet worden er in stand ge houden. Hoewel dat laatste twij felachtig wordt door de sterke verzoeting. Aan de zuidkant van het gebied is er voor recreatief me degebruik een wandelpad ge maakt en er staat een vogelobservatiehut. Het wandel pad ligt in het voormalige kre kenstelsel en staat door de vele regen op dit moment vol water. Uit het gebied wordt namelijk geen water afgelaten. Om verruiging tegen te gaan be- grazen runderen en Shetland po ny's het gebied. In het zuidelijke deel, waar zich bebossing mag ontwikkelen, zijn fjordenpaarden ingezet. Maar de houtopstand Voor de 90 a 95 kilometer bin nendijken die Staatsbosbeheer op Tholen beheert, wordt sinds 1987 een kap- en beplan tingsplan toegepast. Nu staat er op heel veel dijken popu lier. Het merendeel daarvan is op dit moment kaprijp, met als gevolg kale dijken. Om dat in de toekomst te voorkomen, plant Staatsbosbeheer voortaan verschillende soor ten aan. Die hebben niet alle maal dezelfde omlooptijd. Waarnemend opzichter Chr. v.d. Hoven gaf dinsdagavond een overzicht van wat er zoal geplant is en wordt: Op de Vrouwendijk en de Veerdijk eik; op de Broekse- dijk en de Priestermeetdijk es; op de Eerste Dijk en de Rui- gendijk linde; op de Puitse- dijk walnoot; op de Molendijk (Oud-Vossemeer) populier nigra; op de Zoeten- dijk en de Roolandsedijk po pulier; op de Hiksedijk iep; en op een stukje van de Vogel- sangsedijk kastanje. Afhankelijk van de soort kosten de jonge bomen 25 tot 50 gulden per stuk. De gerooi de oude populieren brengen tussen 1 en 50 gulden per stuk op. blijft daar gehandhaafd, kreeg W.D. van Doorn uit Poortvliet te horen. Hij wees op de dierenrijk- dom die daar is ontstaan. G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vossemeer wilde weten of het waar is dat het gebied zouter moet worden om verdro ging tegen te gaan. Volgens Mol zit dat er niet in. Het is te duur, vulde Fluijt aan. Waarop Mol zei dat de oude kreek in het gebied nog steeds niet ontzilt is en die si tuatie waard is om in stand ge houden te worden. Van de 2000 hectare die in Noord- Zeeland beheerd worden, ligt het nodige op Tholen. Fluijt toonde een deel ervan op dia: de Geulsche Weel en het Diepe Gat bij Stave- nisse, de Pluimpot bij Sint- Maartensdijk, de schorren van Sint-Annaland in de Krabben- kreek, het Stinkgat en de schorren langs de Eendracht bij Oud- Vossemeer, de Boerenplaat in het Zoommeer, ongeveer 90 hectare binnendijken. Een deel van de Van Haaftenpolder (aan de west kant van de Krabbenkreekweg) komt daar in de toekomst bij. Eén van de problemen waar Staatsbosbeheer geconfronteerd wordt, is het illegaal dumpen van afval langs dijken. "Als de stort- kosten stijgen, ontvangen wij meer afval", zei Van der Meer daarover. Steeds wordt gepro beerd de eigenaar ervan te achter halen, maar dat lukt niet altijd. "We hebben daarbij de hulp van de bevolking nodig", zei Mol. Het afval veroorzaakt vaak een ach teruitgang in de plantengroei: brandnetels verdringen andere soorten. Gaakeer vroeg in dit ver band aandacht voor het asbest- probleem. Hij zou willen dat Staatsbosbeheer zich bij andere overheden sterk maakt om het in leveren van asbest eenvoudiger te maken. Ook andere aspecten van het dijk- beheer werden door de aanwezige akkerbouwers aangeroerd: scha duwwerking van bomen, maaien van bermen langs graszaadperce len en bestrijding van distels. Wat bomen betreft wordt soms bewust voor kleinere en langzaam groei ende soorten gekozen. Over maai en is in voorkomende gevallen overleg mogelijk. Het distelpro bleem is volgens Van der Meer niet op te lossen. Als er overlast is, kan Staatsbosbeheer gewaar schuwd worden om te komen maaien. Maar in natuurgebieden gaat dat niet op. "Je kunt er beter zo weinig mogelijk aan doen. Op den duur verdwijnen de distels vanzelf", meende Mol. De gemeente Tholen verhoogt de grondprijzen per 1 juli met twee gul den per vierkante meter. Dat brengt meer geld binnen en daarvan kan een extra ambtenaar betaald worden bij de afdeling gemeentelijke ontwikkeling. In de huidige grondprijzen wordt sinds een aantal jaren ook al een daal der aan personeelskosten doorbere kend. De gemeenteraad vindt dat billijk, omdat de ambtenaren van het betreffende bureau veel tijd steken in het voorbereiden, ontwikkelen en uit voeren van bestemmingsplannen. Wet houder J. Versluys is het er niet mee eens, dat de grondprijzen voor bedrij ven en voor woningbouw met hetzelf de bedrag verhoogd worden. De aanmerkelijk lagere bedragen voor in- dustriegrond stijgen daardoor procen tueel namelijk sterker. Versluys vindt dat onbillijk, terwijl het de bedrijfs vestiging niet zou stimuleren. Daarom stelt hij voor de grond voor bedrijven een gulden duurder te maken en die voor woningbouw 2,75 gulden. Daar naast zou voor het salaris van de extra ambtenaar 15.000 gulden uit de re- creatiepot gehaald kunnen worden, omdat het betreffende bureau ook op dat beleidsterrein werkt. Dat een extra ambtenaar nodig is, komt door het vertrek - per 1 april - van C. Nuijten. Deze houdt zich bezig met ruimtelijke ordening, economische zaken (o.a. be- drijfsacquisitie) en recreatie/toerisme. Hij heeft kennelijk bijna voor twee ge werkt. Want volgens een voorstel aan de commissie financiën moet niet al leen de vacature worden vervuld, maar is driekwart baan extra nodig. Daar naast vergt het administratieve werk op het terrein van de milieuwetgeving ook een kwart baan meer. Totale kosten 80.000 gulden. De commissie praat er op 2 maart over. Sleepbedrijf Faasen takelt een auto uit de sloot langs de Pelleweg in de Weihoek. Op het programma staan optre dens van de koren VZOS en Reho both en een orgelimprovisatie van voormalig VZOS-dirigent Johan van Broekhoven uit Stellendam. De avond begint om half acht en VZOS brengt ten gehore: het bondslied, 'O Lord my God' van S.S. Wesley, 'Lof aan de Heer' van J.W. Peterson, 'Rejoice in the Lord always' van George Ratbone, 'He touched me' van W.J. Gaither en 'Hoe groot zijt Gij' van Carl Bo- bery. Het koor staat onder leiding van Rinus van Gorsel die ook het jeugdkoor The Young Voices en kerkkoor Rehoboth uit Sint- Maartensdijk dirigeert. Mannen koor Rehoboth staat onder lei ding van Rijk J. Rijkse. De organisten op de jubileumavond zijn Lian Gebraad, Johan van Broekhoven en Bram Bout. Johan Baaij is tenor solist van het man nenkoor. Op 24 januari 1939 werd tijdens een vergadering, die werd voorge zeten door ds. W. van Griethuy- zen, de zangvereniging 'Vooruitgang zij ons streven' op gericht. Op die eerste bijeenkomst waren er 23 aanwezigen. Onder wijzer K. Koetsdijk verzon de naam voor het koor. Koetsdijk werd ook de eerste voorzitter en D. Hendrikse secretaris. Verder waren ook C. Scherpenisse, die vorig jaar februari overleed en W. Fase bij de oprichting. Door de jaren heen kende het koor de vol gende voorzitters: K. Koetsdijk, Dake, Ridderhof, J. Bruynzeel, C. Scherpenisse en W. Fase. De laat ste twee werden bij het 50-jarig ju bileum onderscheiden voor hun verdiensten. In de tweede wereldoorlog bereik te het koor het recordaantal leden van 97. In 1989 waren dat er nog 51 en op dit moment zijn er nog maar 45 over. Daarvan zijn er twintig sopraan, vijftien alt, zes tenor en slechts vier bas. Het koor probeert dan ook al een hele tijd meer leden, en in het bijzonder mannen, aan te trekken. Ook hier slaat de vergrijzing toe. Bij het gouden jubileum in 1989 waren veel gasten aanwezig waar onder burgemeester H.A. van der Munnik, oud-burgemeester W. Baas, ds. A. van Herk en veel ver tegenwoordigers van zangvereni gingen, bonden en muziekgezelschappen. Op muzi kaal gebied droegen ook soliste Pauline v.d. Werf en organist An- dré Keyzer hun steentje bij. Cobie Heijboer-v.d. Boogaart, Annie Geluk-Heijboer, Betsie van Driel- van Oost en Lena van Dijke- IJsseldijk maakten voor die gele genheid voor het hele koor nieuwe costuums. C. Scherpenisse, die eerder al een koninklijke onderscheiding kreeg, werd in 1989 benoemd tot erelid. Hij was er vanaf de oprichting bij en vervulde de functies van voor zitter, secretaris en af en toe diri gent. Ook W. Fase werd in het zonnetje gezet. Hij was weliswaar nog maar 24 jaar bij VZOS, maar het bestuur vond dat 24 jaar voorzitter- en dirigentschap een blijk van waardering verdiende. Daarom kreeg hij een gouden speld van het koor. Het huidige bestuur van VZOS bestaat uit voorzitter mevr. B. Pleune-v.d. Hoek, vice-voorzitter P.M. Mosselman, secretaris mevr. A.A. Geluk-Heijboer, penning meester mevr. S. Bruynzeel- Ridderhof en algemeen lid mevr. D. Fase-Burgers. Voor alle leden wordt morgenavond in de Welle- vaete een besloten feestavond gegeven. Zo'n nostalgische avond waarop je op je gemak nog eens terugkijkt naar vroeger. Sommige mensen hebben er slechte ervaringen mee en zullen nooit meer zo'n bijeenkomst bezoeken, maar anderen genieten van het begin tot het eind. Het publiek dat vrijdagavond in het Holland Huis in Scherpenisse de Zeeuwse avond be zocht, hoort beslist bij die laatste groep. Ze maakten een voorstelling mee met troubadour Engel Reinhoudt, een film van W. Cornelisse en drie Thoolse conferenciers. Het viel voor de laatkomers niet mee om nog een parkeerplaatsje te vinden in de straten rond het Holland Huis. De 170 aanwezigen moesten ook in de zaal wat in schikken. Ze werden welkom ge heten door voorzitter M. Geuze van Uit op Tholen. Zeelands be kendste troubadour Engel Rein houdt beet het spits af. Omdat het publiek een bolus en koffie kreeg, begon Reinhoudt maar met het zingen van één van zijn bekendste nummers 'Een bolus bie de kof fie'. Ondanks het feit dat veel mensen de tekst uit hun hoofd kennen, zongen er maar een paar mee. Dat lukte beter aan het eind van de avond toen Reinhoudt de Zeeuwse versie van het volkslied zong: 'Lukt 't vandaehe nie, dan lukt 't mèrrehe'. Verder hield de troubadour zijn publiek voor dat je 'dankbaar mó weeze'. Het verhaal van de 'Drie ouwe, jonge kaerels' sloeg duidelijk aan bij het publiek. De oudste die het werk deed, de middelste die de fi nanciën bijhield en de jongste die alle dagen spek bakte. Toen de middelste verliefd werd, zorgden zijn broers ervoor dat de vrouw snel weer verdween. Ook bezong hij hoe broos geluk is en dat je er zeker niet teveel over moet praten. De rustige en zelfs droge confe rence sloeg duidelijk aan bij het publiek dat af en toe van de pret een traantje moest laten. W. Cornelisse uit Tholen maakte in 1952 een film over Scherpenisse en zijn inwoners. De rolprent is in het bezit van de dorpsgemeen schap Scherpenisse en werd vrij dag van commentaar voorzien door mevr. Nelly Hage. Maar vaak was uitleg overbodig. Veel aanwezigen herkenden meteen de mensen die op het witte doek ver schenen. 'Da's die en daar die' werd regelmatig gehoord in de zaal. Sommigen herkenden ook zichzelf, zij het heel wat jaartjes jonger. De meisjes- en vrouwen vereniging, scholieren en am bachtslieden werden allemaal door Cornelisse gefilmd. De brandweer van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse gaf voor het oog van de camera een demonstratie. Meisjes met grote strikken in het haar, jongens met kniebroeken en bretels deden het verleden herle ven. De beelden van het Clove- niersgilde, dat dit jaar 400 jaar bestaat, bevestigden dat de Thool se cineast een mooi archief van het eiland heeft aangelegd. De film had ook een aantal komische momenten. Daarvoor zorgden met name veel wegrennende vrou wen die zich niet wilden laten ver eeuwigen. Nog voor de pauze vergastte En gel Reinhoudt de aanwezigen op een verhaal van zijn tante Joane die werkelijk alles bewaarde. Van blikken busjes tot kassabonnen. Het relaas van Mina in het (zwem)paradijs De Roompot viel ook goed in de smaak. Leen Hage en de dames Maar Blaas en Cok Stoutjesdijk zorg den voor een conference in het Thools. Dat doen ze al lang, maar regelmatig wordt het programma aangepast aan de actualiteit. Me nigeen vond het leuk om nog eens te horen hoe de wasdag verliep en toen de polka (soda) verward werd met de kruispolka, zong iedereen mee. Ook de herinnering aan de meikever aan een touwtje bleek nog steeds te leven, want het ge dichtje 'Muldertje, muldertje tel je geld' was bij velen bekend. Maar het was ook leuk om af en toe eens uit te halen naar de ge meente over onder andere Huis en Heem, het waterschap en de vetsmelterij die volgens het trio best boven in de watertoren van Scherpenisse kon worden ge maakt vanwege de stank. Het Stallandse volkslied 'Zeven ziejen spek is driejenoallef vèrreke' werd als refrein gezongen bij het ver haal over de samenvoeging van Tholen en Sint-Philipsland. "t Is één pot nat" was de mening van de drie artiesten. 'Fluptho' moet de nieuwe gemeente volgens hen gaan heten. Engel Reinhoudt, die zichtbaar genoot van het amusement, greep als echte cabaretier de kans om in te haken op de melding van de striptease die onlangs in het Hol land Huis plaatsvond. Het pu bliek lag dubbel van het lachen om de zeer plastische omschrij ving van zijn persoonlijke strip tease. Zeeuwse nuchterheid op haar best. Uit op Tholen bedankte de ar tiesten en filmer met een bloeme tje. Voorzitter Geuze merkte op: "Ik hoorde dat er plannen zijn om weer eens een film over Scher penisse te maken. Uit op Tholen houdt zich over 40 jaar voor een vertoning aanbevolen." Het leuke van een film over iets wat vroeger gebeurde, is dat er herinneringen naar boven komen en dat geeft, ook na afloop, nog heel wat gezel ligheid. Zaterdag 5 maart is er om acht uur in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke een Zeeuwse avond met Peter Dieleman en het duo Rien de Jonge en Wim Vos die met verhalen, muziek en humor het heden en verleden op de korrel nemen. y Advertentie I.M. De sneeuw die maandag op Tho len en Sint-Philipsland viel, zorg de voor een aantal slippartijen op de gladde wegen. Op verschillende plaatsen werden automobilisten verrast door de gladheid op de polderwegen. In de Scherpenissepolder raakte een automobilist in de sloot. Ook in de Oudelandpolder bij Sint- Maartensdijk gebeurde dat. In de Weihoek gleed de auto van onze verslaggever/fotograaf uit Sint- Maartensdijk in een flauwe bocht van de Pelleweg af de sloot in. Hij kreeg nu de gelegenheid om zijn eigen auto uit de sloot opgetakeld te zien worden. In alle gevallen bleven de bestuur ders ongedeerd. Sleepbedrijf Faa sen uit Steenbergen kreeg vooral maandag veel tefefoontjes om auto's uit de waterlopen te, take len. Volgens een woordvoerder van het bedrijf is het vooral de eerste dag van de sneeuwval dat bestuurders van de weg afraken. De kring Tholen en Sint- Philipsland van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) wordt per 1 april ontbonden en een gelijknamige afdeling van de nieuwe landbouworganisatie Zuid Midden Oost (ZMO) opgericht. Daartoe belegt de kring maandag een algemene ledenvergadering in De Wellevaete te Sint-Annaland. De ZLM-kring zou per lid twee tientjes moeten storten in de kas van de nog op te richten ZMO- kring Zeeland-Noord (Tholen, St.Philipsland en Schouwen- Du'iveland). Het geld dat over blijft gaat naar de kas van de nieuwe ZMO-afdeling. Die is in middels opgericht door negen - door de oude ZLM-afdelingen aangewezen - bestuursleden. De vergadering wordt voorgesteld de huidige kringvoorzitter J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer te be noemen tot ZMO- afdelingsvoorzitter. ,E. Hage uit Scherpenisse en L. de Oude uit Sint-Philipsland worden voor gesteld als afdelingsbestuurders en afgevaardigden - samen met de voorzitter - naar de ZMO-kring. G.J. Hoek uit Sint-Maartensdijk moet plaatsvervangend afgevaar digde worden. Tenslotte wordt voorgesteld de contributie voor 1995 vast te stellen op 15 gulden. De ZLM-kring telde eind septem ber vorig jaar 648 leden. De bijeenkomst begint om half acht. Als bij het voorstel tot ont binding van de kring niet drie kwart van de leden aanwezig is, wordt om half negen een tweede vergadering gehouden. Na het huishoudelijke gedeelte spreekt provinciaal ZMO-secretaris mr. G.W. Smallegange over 'ZMO, nieuwe start in Zeeland'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3