Hete dagen en ijskoude nachten VISSER Plaatselijk nieuws Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Mevr. Van Vossen: We hebben het maar uit handen gegeven DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 februari 1994 Oud- Vossemeer Tholen Belastinghulp Ten Anker Klaverjassen Goedkope oplossingen Wereldgebedsdag voor jeugd Zilver bij NCVB Borstvoeding Meer ringen Vogelvreugd Winkeliers klagen Beroepen Inbraak Meulvliet Brave burger Geen APK Bromfiets zonder remmen Auto's vernield Water in kruipruimte Verkoping De Schutse Biljarten Oud-raadslid overleden Klagers parkeren zelf fout Subsidie voor molen Havermans mag garage bouwen Sint- Annaland Voorlichtingsavond plattelandsvrouwen Bij aankoop van 1 rookworst 500 gram zuurkool gratis Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Oranjewoud renoveert sportvelden Dronken sportvisser Biljarten 'Hoed luustere' Sint- Maartensdijk Nieuwe instrumenten Kritisch winkelen Leerlingen naar waterzuivering Klaverjassen Predikbeurten Aanrijding Sportlaan Keutjesavond Huis verbouwen mag Geen vertoning Weekend diensten De belastingdienst gaat ouderen weer helpen bij het invullen van hun aangiftebiljet. Op dinsdag 5 april zitten er in zorgcentrum Ten Anker mensen gereed. Ouderen die hiervan gebruik willen maken, moeten zich vóór 16 maart opge ven bij de receptie van Ten Anker, dagelijks tussen negen en vijf uur. Bij aanmelding ontvangt men dan informatie over de dingen die no dig zijn bij het invullen van het aangiftebiljet. Als men zich aan meldt, moeten in ieder geval naam, adres, fiscaal nummer, ge boortedatum en telefoonnummer worden opgegeven. Cor Prince won donderdag de competitiewedstrijd van klaver- jasclub stgd Tholen met 5368 punten. Hhnnie Kurvers volgde met 5162 p. Daarna kwamen: Jo Jansen 5139 p, Adrie van As 5008 p en Anneke Koetsier 4995 p. Zaterdagavond om kwart over acht treedt in Meulvliet het cabaret-duo Lebbis en Jansen op met het theaterprogramma 'Goedkope oplossingen'. Direct na het winnen van het Leids caba retfestival in 1989 strikte Uit op Tholen de beide heren al voor een optreden. De afgelopen vier jaar hebben Lebbis en Jansen naam verworven als 'verbale ramptoe risten van het wereldnieuws'. De actualiteiten van de afgelopen we ken tot op de laatste uren voor de show, worden 's avonds op het po dium doorgelicht. Lebbis heeft het middenstandersbloed in de aderen en Jansen praat steno. In tegenstelling tot andere jaren, toen de bijeenkomst voor wereld gebedsdag zowel voor de jeugd als de volwassenen werd gehouden, is er dit jaar alleen maar een dienst voor de jeugd. Plaatselijk organi sator mevr. S. Tichem-Zachariasse wil in verband met de erg slechte belangstelling in de voorgaande jaren stoppen met de volwasse- nendienst. De jeugd daarentegen is weer welkom op vrijdag 4 maart om kwart over drie in de gemeen schapsruimte van de CNS De Re genboog aan de Molenvlietsedijk. Dat geldt niet alleen voor de jon gens en meisjes van alle basis scholen, maar ook voor hun ouders. Het thema van de liturgie is 'Herinner je'. Het verhaal gaat over de Emmaüsgangers, er wordt gezongen en ook gecollecteerd. De opbrengst daarvan is bestemd voor het platteland van Jamaica waar de kinderen wegens armoede geen ontbijt krijgen voor ze naar school gaan. Soms kunnen ze niet eens naar school omdat er geen kleding is. Bij ziekten ontbreekt doktershulp omdat er te weinig artsen bereikbaar zijn. Er komt nu een rijdende kliniek zodat alle dorpjes bezocht kunnen worden. Vijftig dames van de NCVB wa ren woensdagavond in het Visnet aanwezig om wat wijzer te worden over zilveren sieraden en gebruiks voorwerpen. Mevr. Van Schaik- Boland uit Bergen op Zoom, an- tiekdeskundige en met name op het gebied van zilver, vertelde er van alles over en gaf informatie over spullen die de aanwezigen hadden meegebracht. Veel van die dingen hoorden bij klederdracht. Vice-presidente mevr. Van der Munnik bedankte de spreekster. Zeven leden meldden zich aan voor een boekencirkel waarin sa men met de plattelandsvrouwen regelmatig een boek gelezen en beoordeeld zal worden. Hoewel de bijeenkomst geen jaarvergadering was, werden er toch veel dingen in afgehandeld die op zo'n vergade ring horen. Want behalve de notu len, het financiële verslag en het verslag van de bezoekjes van 'Lief en leed', waren er ook wisselingen in het bestuur. Secretaresse mevr. J. Key werd opgevolgd door mevr. N. van der Velde en mevr. Key's plaats in 'Lief en leed' wordt overgenomen door mevr. L. Fos- sen. De taak van presidente werd opgesplitst tussen de dames J. Deurloo-van der Velde en M. v.d. Munnik-van Willigenburg. Mevr. R. Heemskerk werd vice- presidente. Mevr. Deurloo be dankte de scheidende bestuursleden. De borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt op woens dagavond 2 maart aan de Markt 12 weer een informatie- en uitwis selingsavond. Het gaat deze keer over het oplossen en voorkomen van problemen met de borstvoe ding. De aanvang is om kwart over acht en ook baby's en peuters zijn welkom. Ringencommissaris I. de Graaf van vogelvereniging Vogelvreugd meldde vrijdag op de jaarvergade ring in Meulvliet dat er 3400 rin gen zijn besteld. Dat zijn er 200 meer dan vorig jaar. De avond werd geopend door voorzitter K. Bicker. P. Nuyten valt volgend I jaar af voor de kascommissie en in zijn plaats werd J.P. v.d. Male I gekozen. W.S. Quist trad tussen- l tijds af als bestuurslid en werd op gevolgd door M. Giljam. W. Zoetemeyer en I. de Graaf werden beiden herkozen. Voorzitter Bic ker bedankte Quist voor zijn in zet. Na de begroting en een evaluatie van de tentoonstelling van vorig jaar, werden er 50 ten- toonstellingskooien verkocht. Dat waren er echter te weinig voor de 98 aanvragen. Secretaris A.P. Goedegebuure verdeelde daarop de kooien onder de aanvragers. Winkeliers hebben bij de politie geklaagd over de toenemende par- keerproblematiek. Veel automobi listen houden zich in de één-uurs-zone niet aan de maxi male parkeerduur. Vooral in de Eendrachtsweg vormt het stilstaande blik een probleem. Met name de C1000 supermarkt heeft er last van doordat de be voorradingswagens niet of nauwe lijks bij de winkel kunnen komen. De politie heeft aangekondigd binnenkort met dagelijkse contro les te komen. De politie bekeurde vrijdag een 37-jarige vrouw omdat ze haar auto op de stoep van de Hoogstraat had geparkeerd. Ze kreeg een rekening van 50 gulden. De Gereformeerde Gemeente van Spijkenisse heeft een beroep uit gebracht op ds. A.J. Gunst. In de nacht van maandag op dins dag is er ingebroken in sporthal Meulvliet. De dieven forceerden zich een weg naar binnen, maar vonden niets anders van hun ga ding dan etenswaren. De politie was maandag aange naam verrast toen een 21-jarige Sint-Annalander uit zichzelf meldde dat hij tegen een informa tiebord was gereden. "Vaker rij den de mensen gewoon door", zegt een politiewoordvoerder. "Deze man verdient een schou derklopje." De automobilist was op de Oesterdam tegen een bord van faunabeheer te Goes gereden. De schade wordt onderling ge regeld. Een 38-jarige automobiliste uit Bergen op Zoom werd maandag door de politie op de Nieuwe Postweg aangehouden. Haar voertuig was niet gekeurd en daar voor kreeg de bestuurster een proces-verbaal. Aan de Wattstraat werd woensdag nog een auto-eigenaar bekeurd omdat zijn voertuig geen APK had. Een 17-jarige bromfietser werd zaterdagavond rond acht uur aan gehouden op de Slabbecoornweg. Hij droeg geen helm en voerde geen licht. De bromfiets werd voor onderzoek meegenomen en op het bureau bleek dat de twee- wieler te veel vermogen had en te luidruchtig was. Wat er ontbrak waren een bel, remmen en een ver zekering. De eigenaar krijgt zijn brommer pas weer terug als hij kan aantonen dat het ding verze kerd is. Een autobezitter uit de Dalem- sestraat die zijn voertuig altijd aan de Minneputtestraat parkeert, kwam vrijdag tot de ontdekking dat er iemand met een scherp voorwerp een diepe kras in de lak had gemaakt. Een buurtonder zoek leverde echter geen spoor van de dader op. Het was al de tweede keer dat dit de eigenaar overkwam. Een bewoner van de Hoogstraat zag vrijdag dat het linker knipper licht en de bumper van zijn auto kapot waren gereden. De veroor zaker meldde zich niet. Ook hier leverde een buurtonderzoek niets op. Bij het opknappen van de riole ring en het herbestraten van de Jan van Bloisstraat zal de ge meente moeten kijken hoe de wo ningen gespaard kunnen blijven van grondwater in de kruipruim ten. Die suggestie deed de com missie openbare werken woensdag aan het college van b. en w. Volgens wethouder J. van der Jagt zullen de bestaande drains door gespoten worden. W.C. van Kem pen (CDA) stelde dat de zaak maar eens grondig bekeken moest worden nu toch de hele straat op de schop gaat. Ook M.A.J. van der Linde (PvdA) vond dat. Hij stelde dat het een taak van de ge meente is om de kruipruimten wa- tervrij te houden. Voor Van der Jagt was het nog niet duidelijk hoe een en ander aangepakt zal worden. Ook M.J. Klippel (SGP) steunde Van Kem pen. Van der Jagt beloofde de zaak te bekijken: "Als de drainage niet aangesloten wordt, krijg ik problemen met de bewoners. Het vraagt om een technische oplos sing." Zaterdag houdt De Schutse uit Kesteren van tien tot vier uur een verkoping in De Vossenkuil. De opbrengst is ten bate van de ver standelijk gehandicapten. Er wordt onder andere textiel, cadeau-artikelen, vis, kaas, vlees waren, snoep, braadkuikens, ge bak, planten en speelgoed verkocht. Uitslagen De Treffers B. den Hollander-K. Hommel 8,13-10, P. Hommel-H. Hommel 8,36-10, J. Burgers-J. van Meer 10-10, M. Hendrikse-C. Burgers 5,11-10, J. Etienne-J. Geuze 6,60-10. Kortste partij (17 brt.), hoogste serie (11 car.) en beste moyenne (3,47) C. Burgers. Op 86-jarige leeftijd is zaterdag Leendert Istha overleden. Hij maakte van september 1946 tot april 1964 deel uit van de gemeen teraad van Oud-Vossemeer. Na de oorlog kreeg Istha zitting namens de Algemene Arbeiderspartij, wat naderhand PvdA werd. Hij maak te ook deel uit van het Wezen Armbestuur. Uit beide functies nam hij in 1964 ontslag. De heer Istha woonde de laatste jaren met zijn vrouw in Ten Anker in Tho len. Hij wordt vanmiddag be graven. Buurtbewoners van de Ring heb ben geklaagd over de vele auto's in de straat. Daar is een parkeer verbod van kracht, maar regelma tig worden er toch voertuigen weggezet. De politie voerde vrij dag een controle uit en kwam tot de ontdekking dat een aantal van de klagers zelf hun auto in de straat parkeren. Ook zij kregen een boete van 50 gulden. Molen De Jager krijgt een subsi die voor de onderhoudskosten. Dat hebben gedeputeerde staten bepaald. De vereniging De Hol- landsche Molen uit Amsterdam, eigenaar van de molen, had om de subsidie gevraagd. Hoeveel het wordt is nog niet bekend want het ministerie moet nog berekenen wat de kosten zijn waar subsidie op gegeven kan worden. De vere niging zegt in 1993 voor 5373,25 aan onderhoud te hebben ge pleegd. G.F. Havermans mag van gedepu teerde staten een garage aan zijn huis in de Kalisbuurt bouwen. Het bestemmingsplan moest worden gewijzigd omdat daarin staat dat de grond waarop gebouwd wordt, bedoeld is voor recreatie of een volkstuin. De gemeente vindt dat op dit moment de scheiding tus sen het erf van Havermans en de aanliggende grond feitelijk ver dwenen is. Door de garage daar te bouwen, gaat er achter het huis geen tuinruimte verloren. Het bureau groepsvoorlichting uit Eindhoven hield woensdag een in formatieavond voor de platte landsvrouwen in de Wellevaete. Echtpaar Verburg sprak over 'De vrouw in de wereld van nu'. Door middel van dia's maakten de aan wezigen kennis met de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van gezondheid, persoonlijke verzor ging, voeding, vakantie en vrije- tijdbesteding. Daarna volgde uit leg over diverse produkten en het publiek kon proeven van wijn, donderdag, vrijdag en zaterdag 24, 25 en 26 februari MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kiloƒ17,00 SOEPPAKKET 1 st6,95 BOTERHAMWORST 100 gram...1,15 LEVERKAAS 100 gram1,15 GEBR. GEHAKT 100 gram1,15 KIP-KERRIESALADE 100 gram1,95 maandag en dinsdag 28 februari en 1 maart FIJNE RIBLAPPEN 1 kiloƒ15,00 5 BLINDE VINKEN HALEN 4 BETALEN RUNDERGEHAKT VARKENSLAPPEN VERSE WORST woensdag 2 maart 1 kilo 1 kilo 1 kilo ƒ10,50 8,95 8,50 Advertentie I.M. melk en kaas. Er werd ook een quiz gehouden waarbij prijzen te winnen vielen als een wol- of huidverzorgingspakket, shampoo en kaas. Presidente mevr. J. van den Broek bedankte dhr. en mevr. Verburg voor hun uitleg en gaf hen een attentie en een bloemetje. Oranjewoud uit Heinkenszand gaat het hoofdveld van WHS en de tennisbaan renoveren. Van drie gegadigden zat Oranjewoud met 149.605 gulden veruit het laagst. Gebr. Gelten uit Steenbergen wil de het karwei voor 170.400 gulden klaren (20% meer dan Oranje woud) en BTL Bruinisse diende een offerte in van zelfs 175.490 gulden. Het bedrijf uit Heinkens zand gaat het hoofdveld van WHS egaliseren. Ook worden de drainage en de grasmat ver nieuwd. Van de tennisbaan wor den de gravel en onderliggende laag onder handen genomen. Voor beide werken geldt dat ze vóór het nieuwe speelseizoen klaar moeten zijn. Het voetbal veld zou eind september weer be perkt bespeelbaar moeten zijn. WHS zal in het begin van de com petitie 1994/95 een andere plaats moeten zoeken om te spelen. Maandag 28 februari wordt er oud papier opgehaald voor de zending. Advertentie I.M. De aandacht van de politie werd zaterdagmiddag omstreeks vijf uur getrokken door een 33-jarige automobilist uit Gouda die aan het keren was op de Nieuwlandse- weg voor de palingrokerij van P.M. Scherpenisse. Aangezien daar al meerdere malen vis is gestolen, werd de man aan een controle onderworpen. Hij rook naar alcohol. In het politiebureau blies de man 475 microgram alco hol per liter uitgeademde lucht (ruim 1 promille). Hij kreeg dan ook een dagvaarding en een rij verbod van vier uur. De man was net van een sportvissersboot gestapt. Een 25-jarige automobilist uit Poortvliet werd van zaterdag op zondag op het Havenplein aange houden. Bij controle bleek dat ook hij te veel had gedronken. De man blies op het politiebureau 310 microgram alcohol per liter uit geademde lucht (0,7 promille). Hij kreeg een rijverbod van twee uren en een boete van 400 gulden. De wedstrijd tussen W. van Oudenaarde en H. Keur, in de competitie van biljartvereniging De Hoop, was er één met twee kanten. Zo dramatisch slecht het Van Oudenaarde verging, zo goed speelde Keur. Dat werd dan ook vertaald in een overwinning voor Keur met 10-3,63. L. Menheere en P. Quist hielden elkaar lang in evenwicht. Menheere had uitein delijk de langste adem en won met 10-9. Koploopster E. van Poort vliet versloeg K. Smits met 10-7,66, maar in z'n tweede partij, tegen F. Geers, haalde Smits wel de winst binnen met 10-7,22. J. Mosselman speelde een goede partij tegen A. van Poort vliét en dat resulteerde in 10-3,42. A. Je- roense was niet in vorm en verloor kansloos van F. Geers met 5,77-10. J. Keur speelde goed en op zijn ge middelde. Daardoor kwam J. Mosselman net iets te kort: 10-8,33. L. Menheere haalde de hoogste serie van 10 caramboles en H. Keur speelde de kortste par tij van 17 beurten en haalde het beste gemiddelde van 1,8. De toneelvereniging Domburg oogstte zaterdagavond in de Stove succes met het blijspel 'Een valse noot'. Er waren zo'n 125 bezoe kers naar het dorpshuis gekomen voor het stuk in drie bedrijven dat ging over de uitvoering van een zangvereniging. Het laatste lied was een verassing voor het pu bliek. Speciaal voor dit optreden had de 15 leden tellende club een lied over Stavenisse geschreven in dialect, op de melodie van 'Mooi man'- Karrespoor. In het lied verhaalt de Domburgse toneelvereniging over de weder waardigheden van de spelers tij dens hun tochten naar Tholen en het spelen in de Stove. Dit doen ze al elf jaar. Volgens het lied kun nen Stavenissenaars 'hoed luuste re en lache doen z'ook vee.' Dat er na afloop gedanst kon worden op 'plaeten van Bram van Prooijen' was even wennen, maar na die eerste keer verheugt de club zich elk jaar op een polonaise in de Stove. De Domburgse spelers zijn ook blij met de wasbak met warm en koud water 'achter in 't perceel' waar de acteurs zich kun nen wassen. In het slotcouplet be dankt de toneelvereniging de beheerscommissie 'vö oal die jae- ren damme ier, mog spele mee plezier.' Muziekvereniging Euterpe heeft met steun van het Anjerfonds en sponsors een aantal nieuwe in strumenten gekocht. Die zijn no dig om in de ere-afdeling een partijtje mee te blazen. Voorzitter M. van Damme lichtte vrijdag avond op de algemene ledenverga dering toe dat de promotie naar de ere-afdeling het hoogtepunt van 1993 was. "We hebben er hard voor geblokt en eindelijk be haald wat we wilden." Dirigent De Rooy adviseerde het bestuur nieuwe instrumenten aan te schaffen. Vice-voorzitter J. Knuist opperde het idee om spon sors te zoeken. Van Damme: "Er was 12.000 gulden nodig. Het An jerfonds heeft 3015,- geschon ken en van cafetaria de Heksenketel in Scherpenisse, L E Financial Services, Muller Knaptop en Dacomex, plus een anonieme gever hebben we 4500,- gekregen." Er zijn twee bugels, 1 tuba, con- I certbekkens en bongo's van ge kocht. De rest van het geld hoopt de vereniging met een verloting en een oliebollenactie bij elkaar te krijgen. Bij de bestuursverkiezing deelde Van Damme mee als voorzitter te stoppen. Hij zei de functie altijd met plezier te hebben vervuld al heeft het niet altijd op rolletjes ge lopen, zeker in het begin niet. De laatste tien jaar hebben er weinig wisselingen in het bestuur plaats gevonden, aldus Van Damme. Eu terpe bestaat dertig jaar. Knuist bedankte de voorzitter voor zijn inzet. Volgens de vice- voorzitter is Van Damme een bin dende factor geweest binnen de vereniging. Tijdens het jaarcon cert op 12 maart in Haestinge neemt de Euterpe afscheid van Van Damme. Jacky Kwaak is met 16 van de 27 stemmen in het bestuur gekozen. Theo Steketee werd met 25 van de 27 herkozen. Uit het bestuur zal binnen enkele weken een voorzit ter gekozen worden. De vergadering stelde verder het programma voor de komende maanden vast: op 16 en 17 april solistenconcours in Goes, 30 april rondgang Scherpenisse en Oranje concert in Sint-Maartensdijk, 7 mei concert Tholen, 28 mei open dag tijdens Dag van de Muziek, 11 juni muziekfestival smalstad, 18 juni drumbandfestival in Tholen, samen met drumband van Con cordia uit St. Philipsland, 2 juli pleinconcert Scherpenisse, samen met de Oud- Vossemeerse muziek vereniging. Tijdens de rondvraag stelde een van de leden voor een uitstapje te maken zoals dat eerder gebeurde naar de Efteling. Besloten werd om in de zomer een barbecue avond te houden. Twintig plattelandsvrouwen be zochten woensdag de afdelingsa vond. Het thema was 'De macht van de boodschappentas', een on derdeel van het twee-jarenthema 'kritisch consumeren, duurzaam produceren' van de bond. Onder leiding van de dames C. van Liere en M. Dieleman werd er gediscus sieerd ove'r het kritisch inkopen van de dagelijkse boodschappen. Ter afsluiting van het project 'Wa ter' waarmee de kinderen van de Juliana Stolberg/Benjaminschool hebben gewerkt, gaan de leerlin gen morgen naar de waterzuive ringsinstallatie en krijgen daar een rondleiding van het water schap. De werkstukken over het thema zijn te bezichtigen op de projectavond op 1 maart. Alle be langstellenden zijn van half acht tot half tien welkom. M. Kwaak heeft de competitie wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen met 5127 punten. M. Bronmans werd tweede met 4958 p. Daarna volg den: 3 P. van Bloppoel 4916 p, 4 A. Arts 4896 p, 5 C. Moeliker 4839 p, 6 J. van de Hoek 4787 p, 7 J. van Gorsel 4714 p, 8 Christi- aan 4536 p, 9 J. van Zetten 4477 p, Zondag 27 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. v.d. Kraan, Bles- kensgraaf. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. A. Karreman, Rijswijk. 17 u. ds. C. Balk, jeugddienst Ge- ref. kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Droogendijk, Anjum. 17 u. ds. Balk, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baars. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Louws, Kattendijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 1 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. De Reuver, Delft. I GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter, Huizen. 10 A. Koetsier 4374 p, 11 B. Lind- hout 4251 p, 12 J. van der Werf 4218 p, 13 P. Bazen 4161 p, 14 L. Kampman 4092 p, 15 R. Waas dorp 4015 p, 16 M. den Haan 3975 p, 17 J. Knuist 3875 p, 18 J. Guil- jam 3766 p. Een 57-jarige en een 41-jarige au tomobilist uit Tholen kwamen woensdagmiddag om kwart over twaalf met elkaar in botsing op de Sportlaan. De oudste man reed over de Sportlaan en stopte. Dat zag de achter hem rijdende bestuurder en ook die stopte, maar de 57-jarige man reed ver volgens achteruit om een parkeer vak in te draaien. Daarbij raakte hij de auto van de 41-jarige man. Het bleef bij lichte materiële schade. Diezelfde dag hield de politie op de Sportlaan een 16-jarige brom fietser aan die voor het oog van de agenten een verkeersheuvel aan de linkerkant passeerde. De keutjesavond van Sint Maar- tenshof, woensdag, was wat ver laat. Eigenlijk zouden de bewoners van het bejaardentehuis al in november hebben kunnen ge nieten van varkens-lekkernijen, maar toen werd er een Roemeense avond gegeven voor Kati en Ani- ko, twee Roemeense stagiaires. Maar ook in februari smaakten de varkenspootjes, ribbetjes, worste- ballen, spek, stroopvet en zult pri ma. De keukenbrigade serveerde er wat brandewijn met suiker bij om het vet een beetje te neutrali seren. De evenementencommissie gebruikte de gezellige avond om de nieuwe donateurs kaarten uit te delen. En blijkbaar laat men het bejaardentehuis niet in de steek. Voor de komende tijd staan er nog diverse dingen op het pro gramma: bingo-avond, winkelen in Roosendaal, lenteweek, koor optreden en paasontbijt. M.C.A. van der Ree mag zijn wo ning aan Achter 't Bos 3 verbou wen. Gedeputeerde staten gaven daarvoor een verklaring van geen bezwaar af. Er moest toestem ming worden gevraagd omdat het huis staat binnen de grenzen van het beschermd stadsgezicht. Van der Ree wil de woonruimte uit breiden ten koste van een schuur. De 11-jarige René van Vossen uit Tholen is er klaar voor. Van 9 tot en met 24 maart gaat hij met vijf mensen van de Tros en twee ande re kinderen naar het Midden- Amerikaanse Guatemala voor de opnamen van het programma Ad- venture. René werd door een team van de omroep uitgekozen uit zestig leerlingen van de groepen 7 en 8 van de openbare basisschool Ter Tolne. Dat betekent een inen ting voor geelzucht, pillen voor malaria, een paspoort met een vi sum en voor het eerst in een vlieg tuig. In het land zelf heerst overdag een temperatuur van zo'n 25 graden terwijl het kwik 's nachts daalt tot onder nul. "Het is helemaal geen rijk land, maar ook niet ontzettend arm", zegt René, die nog niet echt veel van Guatemala weet. "Ik ga naar de bibliotheek om boeken over het land te zoeken." René kreeg al menig telefoontje van zijn klasgenoten die hem wil den feliciteren. "Dat vond ik erg leuk", bekent René. "Ik had niet verwacht dat er al zo snel, zo veel reacties zouden komen." Zijn moeder E.M.J.GA. van Vossen vindt het leuk dat René naar Gua temala mag, ondanks dat het wel een hele onderneming is. "Het is natuurlijk erg ver weg en het blijft een gok om je kind met vreemde mensen mee te sturen, maar het zijn volwassenen dus het zal wel goed gaan. We hebben het ge woon uit handen gegeven", vertelt mevr. Van Vossen. "René heeft vaak gebeden voor de mensen die het minder goed hebben dan wij. Als we hem geen toestemming hadden gegeven om te gaan, zou den we hem bij voorbaat de kans ontnemen om kennis te maken met die mensen en die cultuur. En nu uitgerekend hij uitgekozen is, denken we dat God daar wel een bedoeling mee heeft. En per slot van rekening kan hem in pony park Slagharen ook iets overko men." De jonge reiziger krijgt in Hilver sum nog een informatiebijeen komst waarop hem alles wordt verteld. In Guatemala bezoeken de kinderen een bouwproject voor een middelbare school in San Ju an Ostuncalco. De Tholenaar werd verkozen boven zijn klasge noten omdat hij er echt uit sprong. Volgens de Tros- medewerkers die de selectie ver zorgden, was hij 'spontaan, open en nuchter'. Op 24 maart komt René weer terug in Nederland. René van Vossen uit Tholen. De manier waarop de gemeente het hek van de brandvijver bij de Hervormde kerk heeft opgeknapt, kan de goedkeuring van SGP- raadslid M.J. Klippel niet wegdra gen. "Er zijn palen achter gezet zodat de boel niet achterover kan vallen. Wat er nu gedaan is, is niet voldoende. Het is geen vertoning," zo zei hij woensdagavond in de commissie openbare werken. Wethouder J. van der Jagt zei dat er geen noodzaak bestaat om de zaak verder op te knappen. De wethouder dook in de geschiede nis door herinneringen uit zijn jeugd op te halen: "Er werd weke lijks met een kar drinkwater ge haald voor het vee in de wei. Dat gebeurde met een pusse. Toen was het niet fraaier dan nu. Het is al tijd bluswater geweest en geen ste nen vaete. Die allure heeft het nooit gekregen. De plek werd ook wel assiebak genoemd of 'voor de bocht'." Klippel kreeg bijval van M.A.J. van der Linde (PvdA): "Het kan ook een stukje dorpsverfraaiing betekenen. Denk erover de put op te knappen." ZIE VERDER PAG. 3 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u.leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Heikamp, Gameren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Van de Graaf-Leentfaar, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Blankers, Deil. 14.30 u. ds. Van Bruggen, Sta venisse. wo 2/3 14.30 u. ds. Tj. de Jong, Staphorst, bevestiging kand. v.d. Sleen. 19 u. ds. v.d. Sleen, intrededienst. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Droogendijk, Anjum. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Adriaanse, Houten. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. 15 u. ds. Van der Hauw, Maasland. Zaterdag 26 en zondag 27 fe bruari. Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Thndarts Verkouteren, Sint- Annaland, 01665-3366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660-3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 28/2 9-12 u. gemeentehuis Sint-Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 februari t/m vrij dag 4 mrt. donderdag 24 2.02 - 14.32 vrijdag 25 2.57 - 15.17 zaterdag 26 3.37 - 15.57 zondag 27 4.17 - 16.42 maandag 28 4.57 - 17.22 dinsdag 1 5.37 - 18.07 woensdag 2 6.17 - 18.47 donderdag 3 7.07 - 19.37 vrijdag 4 7.52 - 20.27 za 26/2 2.17 u. VM vr 4/3 17.55 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2