Containers voor huisvuil op gemeenteterrein Enquête onder kiezers 2 maart Vrees voor drukte Hertenkamp door komst nieuwe woonwijk Gebouw hondenclub moet wijken Snuffelpaal op Thoolse akkers Heeft U 'n vuurtje? DBdflDBI Nieuwe opzet buitendienst Ambtenaren voorgelicht over fusie SP benoemt contactman Al meer dan twintig aanmeldingen voor huizen Molenhoek imabo Donderdag 10 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het is de bedoeling dat particulieren vanaf 1 maart hun huishoudelijk en grof afval kwijt kunnen op het terrein van de gemeentewerkplaats aan de Langeweg in Scherpenisse. Daar komen vier containers: voor puin, tuin- en snoeihout, groente-, fruit- en tuinafval (gft- afval), en restafval. Van maandag t/m vrijdag én op elke laatste zaterdagmorgen van de maand moet het gratis brengen van afval mogelijk zijn. Kragge Bij de verkiezingen op 2 maart zal het waterschap een enquête houden om inzicht te krijgen in de beweegre denen van de kiezers. Dat vertelde dijkgraaf I.C. Hage gisterenmiddag in Sint-Annaland aan de algemene vergadering van hoofdingelanden. Politieke drang Verkouden Vreemd bijsmaakje Ongerustheid over het beschikbaar komen van vol doende huizen en zorg over de verkeersveiligheid in de Hertenkamp. Die twee zaken beheersten maandaga vond in Meulvliet de hoorzitting over de geplande nieuwe wijk Molenhoek in Tholen. Er hebben zich al meer dan twintig belangstellenden laten inschrijven voor een woning in deze wijk. Woningnood Hertenkamp Gemaal Oudelandsedijk Bedrijfsvoorlichting overweegt aanschaf Onder de leden van de Vereniging voor bedrijfsvoor lichting zal de behoefte aan een zogenaamde snuffel paal worden nagegaan. Het bestuur denkt erover om dit instrument aan te schaffen. Bij de provincie is daarvoor al subsidie gevraagd. Daar kun je op bouwen E SCHELDE Op grond van de uitgebreide wet milieubeheer moeten gemeenten een dergelijk inzamelpunt heb ben. Alleen dan kan er worden af geweken van de verplichting om wekelijks huishoudelijk afval op te halen. Dit wordt voor de ge meente Tholen van belang op het moment dat begonnen wordt met het gescheiden ophalen van gft- afval. De bedoeling is namelijk om de ene week het gft-afval op te halen en de andere week het overi ge huisvuil. Bij de begrotingsbe handeling in oktober vroeg de SGP-fractie om te onderzoeken wat de mogelijkheden voor bur gers zijn om kleine hoeveelheden puin en grof afval, die niet met de vuilniswagen mee kunnen, kwijt te raken. De keuze voor de gemeentewerk plaats als inzamelpunt ligt in de ogen van het gemeentebestuur voor de hand, omdat daar ook al containers staan voor asbest en voor afgedankte koelkasten. Er is ruimte voor meer containers en aanwezige medewerkers van de buitendienst kunnen toezicht houden. Elke laatste zaterdag van de maand, tussen 8 en 12 uur, kan in Scherpenisse klein chemisch af val afgegeven worden. Daarom wil het gemeentebestuur ook op die zaterdagmorgen het afgeven van huishoudelijk afval mogelijk maken. Het containersysteem be tekent een eerste aanzet tot het scheiden van afval. Behalve een betere dienstverlening aan de inwoners (die op dit mo ment 65 km moeten rijden naar de stortplaats in Nieuwdorp) en een verlichting voor de vuilnisop halers, verwacht het gemeente bestuur dat het nieuwe inzamelpunt leidt tot minder ille gale stortingen van afval. Zowel de politie als het waterschap heb ben de gemeente erop gewezen, dat sinds de sluiting van Tuttel- hoek in toenemende mate afval wordt neergegooid in de polders. En het streekgewest Westelijk Noord-Brabant heeft laten weten dat, in strijd met de regels, nogal eens Thools afval wordt aangebo den op de Kragge bij Bergen op Zoom. De commissie openbare werken adviseert woensdag over het plaatsen van de afvalcontainers. De leden bespreken bovendien voorstellen tot het gescheiden in zamelen van huishoudelijk afval en het plaatsen van havenont vangstinstallaties bij de havens van Tholen, Sint-Annaland en Stavenisse. De kiezers zal ondermeer worden 13.000 gulden. Aan de hoofdinge- gevraagd waarom ze stemmen, voor welke categorie ze de meeste belangstelling hebben, hoe de voorlichting is ervaren en of het personenstelsel hen duidelijk is. Over dat laatste bestaat in water schapskringen wat zorg. Bij alle andere verkiezingen zal veelal au tomatisch op de bovenste kandi daat van een lijst gestemd worden, maar bij waterschapsverkiezingen is dat anders. "Dat zou verwar ring kunnen geven", zei Hage. Hij verwacht de komende jaren een toenemende belangstelling voor het waterschap in brede lagen van de bevolking. "Een goede zaak. De tijd dat de gedachte leefde dat het waterschap alleen van belang was voor de eigenaren van wonin gen en landerijen is voorbij." Ook daarom was hij blij met het ruime aanbod van bestuurskandidaten voor het waterschap nieuwe stijl. Doordat meer mensen financieel bijdragen aan het waterschap, groeit volgens Hage de belangstel ling voor de bestuurlijke verant woordelijkheid. In dat opzicht is men vooral benieuwd naar de op komst op 2 maart. Hage begon zijn openingswoord gisteren met de wateroverlast van eind december. Uitvoerig schetste hij de ontwikkelingen en zette de genomen maatregelen uiteen. Daarbij merkte hij op, dat de energiekosten van de gemalen in december 56.000 gulden bedroe gen. Normaal ligt dat rond de landen werden voorstellen gedaan om tot een verbetering van de si tuatie te komen. Tenslotte ging de dijkgraaf in op de waterschapsfusie, gisteren eveneens een punt van bespreking. Hij legde uit hoe de waterschap pen zelf het initiatief hebben ge nomen om te komen tot een doelmatiger organisatie, terwijl daarnaast rekening moest worden gehouden met 'de politieke drang naar concentratie'. De nadere uit werking die op tal van punten nog moet gebeuren, is, volgens Hage niet van essentieel belang voor het doen van een principe-uitspraak over de fusie. Volgens het waterschapsbestuur kan de nieuwe organisatie qua aard en omvang voldoen aan het gewenste beeld. Ook is bij bestuur en medewerkers de wil aanwezig om te werken aan de opbouw van een nieuw waterschap. "Dit geeft ons vertrouwen in het welslagen van de fusie." Hage gaf toe dat bij fusie ook vaak emotionele motie ven een rol spelen, omdat zelfstandigheid en identiteit wor den prijsgegeven. Sinds 1987 is er veel veranderd en de wil om te fu seren is er nu. De conclusies uit het rapport 'Koers 2000 of gegist bestek' worden door het Thoolse waterschapsbestuur volledig on derschreven, aldus Hage. VERVOLG VAN PAG 1 medewerkers bij de Poortvlietse onderneming 'tropenjaren' mee maken, zei directeur Ingelse zater dag gekscherend. Uit een statistiek van de gemiddelde leef tijd bleek namelijk, dat die van 28 jaar in 1992 was gestegen tot 30 jaar in 1993. "Onze mensen wor den dus in één jaar, twee jaar ouder. De werkelijkheid is, dat we medewerkers met meer ervaring in dienst genomen hebben", aldus Ingelse. Het produktiekader vormt de oudste groep perso neelsleden bij Budelpack. Dhr. P.P.M. v.d. Kasteele, lid van de ondernemingsraad, noemt de fruitmand voor de meest gezonde afdeling 'een leuke opsteker.' "Het was helemaal nieuw voor ons, maar over de terugdringing van het ziekteverzuim zijn we nog niet tevreden. Het kan nog beter." Als groepsleider met een aantal operators en inpaksters onder zich, kent Van de Kasteele de da gelijkse praktijk. "Je constateert dan, dat er soms te gemakkelijk over ziek zijn wordt gedacht. Als je een beetje verkouden bent, hoef je niet thuis te blijven. Anders moeten we een uitzendkracht in huren en dat kost meer geld." In het kader van het nieuwe be leid, neemt de groepsleider de dag na de ziekmelding contact op met het personeelslid. "Dat is een on derdeel van de ziektebegeleiding. Voor wie bijvoorbeeld moeilijk kan lopen, proberen we zittend werk te regelen." Van de Kasteele vindt de beloning »3* lil *1 - I I I - rr. voor het minder ziek zijn een goed systeem. "Zelf ben ik vorig jaar een keer door de griep geveld en dat kostte me 1 van de 3 snip perdagen. In 1994 is de extra pre mie van 300 gulden erbij gekomen wanneer je een jaar lang niet ziek bent. Als je één keer ziek bent, maar niet langer dan 10 dagen, dan krijg je nog 150 gulden." Het or-lid zegt geen klachten van collega's te horen over het belo ningssysteem. De vakbonden zijn heel wat min der enthousiast. Districtsbestuur der D. Withagen van de hout- en bouwbond FNV zei maandag avond in Stavenisse, dat er 'kei hard tegen vreemde praktijken in het kader van het ziekteverzuim opgetreden zal worden.' "Sinds 1 januari zijn de werkgevers verant woordelijk voor controle en bege leiding bij ziekte. Ze moeten ook 2 of 6 weken lang het loon gewoon doorbetalen. Maar de premie is veel lager geworden. Komt er een werkgever bij een zieke werkne mer langs met een fruitmand, dan kan dat wel eens een vreemd bijsmaakje hebben. Een aantal werkgevers gaan op een hele vreemde manier met de cao om. Zo worden bij ziekte roastervrije dagen gereserveerd. Tegen derge lijke praktijken treden we hard op. Wij eisen naleving van de cao en dwingen dat keihard af bij de rechter", aldus de FNV- districtsbestuurder maandag avond in Stavenisse. Pagina 13: Met 10% minder om zet 12% meer winst Het toekomstige bouwterrein voor Molenhoek in Tholen met links het gemaal van het waterschap en rechts de huizen aan de Touwsla- gersdreef. dit plan nauwelijks op; over socia le woningbouw praat u niet", merkte C. van Tilburg op. Hij was benieuwd naar het aantal woning- zoekenen en of de gemeente de ei gen inwoners voorrang geeft. Dat laatste is niet het geval, aldus Van der Munnik, maar volgens hem is het niet zo dat het aantal aanvra gen van buiten de gemeente dat van de Thoolse bevolking over treft. Verder zette hij het beleid van staatssecretaris Heerma uit een, die stelt dat in grote delen van ons land geen woningnood bestaat. Daardoor krijgt de pro vincie Zeeland vier jaar lang slechts rijksgelden voor vervan gende nieuwbouw, dat wil zeggen het bouwen op plaatsen waar (slechte) woningen zijn afgebro ken. Vanaf 1 januari behoort de woningwetwoning tot de verleden tijd en zal het marktprincipe gaan gelden. Op dit moment is de wachttijd voor een woningwetwo ning in Tholen 7 tot 10 maanden. Na Molenhoek zal Stadszicht ont wikkeld worden - tussen de Post weg en de Ten Ankerweg - en beide bestemmingsplannen krij gen voorrang boven die in andere Thoolse woonkernen. Een gevolg van de toenemende vraag, die het aanbod dreigt te overtreffen. Van der Munnik schetste hoe Buiten zorg III veel sneller vol is dan de gedachte zes jaar die voor elk van beide fasen als uitgangspunt gold. De gronduitgifte begon er in 1989. Molenhoek - dat ruimte moet bie den aan ongeveer 80 woningen - komt tussen de Touwslagersdreef en de Hertenkamp/Gemaalweg. Het wordt een ruim opgezette wijk met veel waterpartijen. De grondprijs zal ongeveer 140 gul den (exclusief btw) gaan bedra gen. "Een flexibel plan, waarin ruimte is voor vrijstaande wonin gen, 2-, 3- of 4-onder-één-kap en rijenbouw", vertelde burgemees ter H.A. van der Munnik de onge veer zestig aanwezigen. De maximale kavelgrootte zal 400 tot 500 m2 zijn. Uit vragen bleek de ongerustheid te bestaan dat projectontwikke laars en aannemers grote aantal len huizen toebedeeld krijgen, waardoor particulieren nauwe lijks aan bod komen. Volgens Van der Munnik is dat niet het geval: "Ik ga ervan uit dat eerst zoveel mogelijk particulieren geholpen worden." Weliswaar wordt ook voor aannemers gereserveerd, maar beperkt. In Buitenzorg III bijvoorbeeld ging dat om 12 van de 100 woningen. Gemiddeld meldt zich iedere dag één gegadig de voor de nieuwe wijk. De burge meester vertelde dat tot nu toe bij het ontwikkelen van een plan de procedure zo was, dat op het mo ment van bouwrijp zijn alle men sen op de lijst werden aangeschreven met de vraag of ze nog steeds belangstelling hebben. De uitgifte gebeurt daarna op volgorde van binnenkomst. De vraag hoelang het duurt voor in Molenhoek gebouwd kan worden, kon Van der Munnik niet beant woorden. "We proberen een bestemmingsplanwijziging te ma ken en een versnelde uitvoering." De grond moet ook nog aange kocht worden. De druk op de woningmarkt in Tholen en West-Brabant is groot. "Maar de woningnood lost u met De bewoners van Molenhoek zul len via de Hertenkamp van en naar hun woonwijk moeten. "We rekenen op 450 tot 500 voertuig bewegingen per dag", zei de bur gemeester. Hij verwacht die met name 's morgens en 's avonds. Voor fietsers en voetgangers ko men er verbindingen met de Jhr. van Vredenburchlaan en richting Gareelmakersdreef. J. Braai was er niet gerust op, hij voorzag ge vaarlijke kruisingen en hoge snel heden op de Hertenkamp. Van der Munnik gaf toe dat de kruising met Groot Verréhof en Zuid-Oudaan nog bekeken wordt om te voorkomen dat daar een knelpunt ontstaat. Maar verder is volgens hem het genoemde aantal auto's aanvaardbaar. Het gemeen tebestuur kiest bewust niet voor een ontsluiting via de Jhr. Van Vredenburchlaan, omdat ook het verkeer uit Buitenzorg die route zou gaan gebruiken en het daar dan veel te druk wordt. Instem mend gemompel van de aanwezi gen volgde op die uitleg door de burgemeester. De heer Geluk bepleitte de aanleg van een voetpad langs de Herten kamp, omdat daar erg veel gewan deld wordt. "Uw opmerking wordt bekeken", zei Van der Munnik. C. Luijsterburg vond dat er te wei nig speelgelegenheid in de wijk was gepland. Aan de noordkant komt een speeltuin voor de kleinste jeugd en die is ook voor de kinderen uit Buitenzorg be doeld, legde de burgemeester uit. Voor de grotere jeugd wordt met tertijd een trapveld aangelegd aan de rand van het bos dat ten zuiden van de woonwijk moet komen. Het gemaal De Eendracht, dat aan de zuidkant van de wijk grenst, bleef evenmin onbespro ken. J.A. den Engelsman, die bij het gemaal woont, stelde vast dat door de verhoogde ligging van de 16 huizen aan de Gemaalweg zijn uitzicht verdwijnt. Hij wilde we ten welke maatregelen worden ge nomen om wateroverlast voor hem te voorkomen. Hoofd ge meentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte gaf toe dat drainage of een greppel nodig zal zijn. Den Engelsman had ook vastgesteld dat er een wandelpad is gedacht op de eigen weg van het water schap. Het schap heeft nog niet op het toegestuurde plan gerea geerd, zei Van der Munnik. Er wordt overigens door de ge meente overlegd met het water schap, want het gemaal voldoet niet aan de verscherpte voorwaar den in de milieuwetgeving. "Dat betreft ondermeer het terugdrin gen van geluid", reageerde de bur gemeester op een opmerking van deheer Van der Zande. Deze waarschuwde voor toestanden zo als in het verleden met de grasdro gerij in Scherpenisse en op dit moment met de drogerij in Steen bergen. Door uitbreiding van de woonbebouwing ontstond in bei de gevallen overlast. Luijsterburg was ongerust dat de scheepvaart op het kanaal voor geluidsoverlast zou zorgen, maar daarover had de burgemeester nog nooit klachten gehad terwijl nu toch ook huizen vlakbij het Schelde-Rijnkanaal staan. Waar wél rekening mee is gehouden, is de afstand in verband met veilig heidseisen, zei hij. De heer Mol sneed de waterpartij en aan, die in het plan komen. Wie er grond koopt, koopt met een een stuk water en is daarna verantwoordelijk voor het schoonhouden ervan. Mol stelde dat verontreiniging kan optreden door invloeden van buitenaf en dat het dus goed is burgers te la ten weten dat zij verantwoordelijk zijn. De afwatering en het inklin ken van de veenbodem bracht Mol eveneens onder de aandacht. "We verschillen van opvatting, maar dat mag. U heeft er in ieder geval nogal wat werk van gemaakt en er over nagedacht." Dat kreeg B.J. van Oost te horen op zijn be toog om de nieuwe woonwijk el ders te realiseren. Hij pleitte ervoor om langs de bestaande wa tergang tussen het gemaal en de Oudelandsedijk te bouwen, aan sluitend op Buitenzorg III. Op de plek waar nu Molenhoek is ge dacht, zou het toekomstige bos moeten komen, meent Van Oost. Dan zou het een buffer vormen tussen de woonwijk en het gemaal en kanaal. En de kruising Herten kamp/Groot Verréhof blijft van een verkeerstoename gevrijwaard. Bouwen langs de watergang be- paart volgens Van Oost kosten, omdat niet speciaal waterpartijen aangelegd hoeven worden. "Tel uit je winst voor de bewoners in spé." In een uitvoerige brief die de Tholenaar aan het gemeente bestuur had aangeboden, gaat hij nog in op het gevaar van de water partijen voor kinderen en op de verkeersproblematiek in Buiten zorg en de stadskern. Het clublokaal van de voormalige hondenvereniging (links) aan de Langeweg in Scherpenisse wil de gemeente slopen. Achter het hek de uitgebreide begraafplaats en de N.H. Kerk. Het voormalige clubgebouw van de inmiddels ontbonden hon densportvereniging Luctor et Emergo wordt gesloopt. Het ge bouw staat op een terrein aan de Langeweg in Scherpenisse en is door het verdwijnen van de club eigendom geworden van de ge meente. Die wil het afbreken, om dat het terrein in de toekomst mogelijk nodig is voor de uitbrei ding van het dorp, het bestem mingsplan Oost. Het clubgebouw verving een ouder gebouw - destijds neergezet door de VDH kringgroep Tholen - dat moest wijken voor uitbreiding van de al gemene begraafplaats. De snuffelpaal, waarvoor pro gramma's zijn ontwikkeld per ge was, houdt het weer en de omstandigheden (als luchtvoch tigheid) in de gaten. Bespuiting (tegen schimmels bijvoorbeeld) kan zo doelmatiger gebeuren. Via de computer begeleidt een des kundige dat proces. Met de aan schaf van één zo'n instrument zijn duizenden guldens gemoeid. Voorzitter M.A.H. van Tilbeurgh maakte tijdens de jaarvergade ring, donderdag in Sint- Annaland, dan ook een voorbe houd. Ook al omdat niet duide lijk is of meerdere snuffelpalen nodig zijn. In zijn openingswoord keek Van Tilbeurgh terug op een bijzonder jaar; het groeiseizoen begon goed en ook het vervolg was prima, maar in de oogsttijd gooide de re gen roet in het eten. Toch waren de kilo-opbrengsten van meerdere gewassen goed. Aangaande de suikerbieten bijvoorbeeld, meldt de Suikerunie voor Tholen en Sint-Philipsland een netto opbrengst van 68,5 ton per hectare en een suikerpercentage van 16,21. Over de prijzen toonde Van Til beurgh zich niet optimistisch. De aardappelen doen tussen de 12 en 15 cent, uien boven de 20 en knol selderij boven de 15 cent. De voorzitter stipte de problemen aan met de bouwplannen en de stij gende kosten van de geprivatiseer de akkerbouwvoorlichting. In het bestuur werd Van Tilbeurgh met acclamatie herkozen. M.J. de Rooij uit Stavenisse en penning meester M. van Strien uit Anna Jacobapolder legden na negen jaar hun functie neer. Als opvol gers werden gekozen P.P.C. Ver- sluys uit Scherpenisse met 43 stemmen en M.M. van Nieuwen- Het onderhoud van het openbaar groen in de gemeente Tholen wordt op andere leest geschoeid. Zijn de drie groepen van de bui tendienst tot nu toe ingedeeld naar soort werk, de bedoeling is om een indeling te maken naar werkgebied. Op die manier kan effectiever gewerkt worden, om dat er minder tijd verloren gaat aan transport. De plantsoenen, sportparken, speeltuinen en begraafplaatsen beslaan een oppervlakte van 88,7 hectare. Om die te onderhouden zijn 19 volledige banen nodig, één meer dan nu beschikbaar is. Daar komt bij dat voor 1,4 baan al ge ruime tijd een vacature bestaat. Een deel van het werk is uit besteed aan de Betho. Die heeft zo'n uitgestrekt gebied onder zijn hoede, dat de kwaliteit van het werk er onder lijdt. Ook dat heeft meegespeeld bij het veranderen van de opzet. De drie ploegen, waarvoor 34.607 uren werk begroot zijn, zullen als volgt worden ingedeeld. Ploeg I (5 banen) Tholen-stad exclusief Bui tenzorg; ploeg II (5,6 banen) Sint- Maartensdijk en Scherpenisse; ploeg III (5 banen) Sint- Annaland, Stavenisse en Poort vliet. Daarnaast is er een machi neman die het ruw gras, de sport en speelterreinen onderhoudt. De Betho krijgt Oud-Vossemeer, de wijk Buitenzorg en de Slabbe- coornpolder toebedeeld, een ge bied van 5 hectare. Dat is ongeveer 0,8 hectare minder dan voorheen. Dat werk wordt, als leerproject, uitbesteed aan de Goa. Overdracht van onderhoud van sportaccommodaties aan ge bruikers blijft eveneens in beeld. In stad Tholen blijft een steun punt nodig. Zo'n voorziening wordt, na de herindeling, niet noodzakelijk geacht voor Sint-Philipsland. Met uitbreiding van ploeg III en uit besteden van werk zal waarschijn lijk hierin zijn voorzien. De commissie openbare werken praat woensdag over de nieuwe opzet. huijzen uit Sint-Philipsland met 46 stemmen. In de kascommissie nam C.W. van Dalen de plaats in van N. Vermuë. Op 31 december telde de vereniging 188 leden (met 6955 hectare). Na de pauze werden twee inleidin gen verzorgd. De ergonoom mevr. M. van den Top sprak over het aanpassen van de werkplek en de arbeidsveiligheid op het akker bouwbedrijf. En E. Bouma van het proefstation voor akkerbouw en groenteteelt te Lelystad vertel de over de invloed van weersom standigheden op gewasbescherming. Stijlvolle klassieke verlichting Eigentijdse verlichting Fraai gestyleerde spiegels exclusieve verlichting Hogestede 1-3 (Molenstraat) 4701 JD Roosendaal telefoon 01650-66659 Gehrs. Dorst zijn u graag van dienst Advertentie I.M. De gemeentelijke herindeling blijft zijn schaduwen vooruit wer pen. Gisterenmiddag was er in Haestinge in Sint-Maartensdijk een voorlichtingsbijeenkomst voor alle ambtenaren van de ge meenten Sint-Philipsland en Tho len. Drs. P.C.J. Manders van adviesbureau KPMG informeerde hen over de procedure die wordt gevolgd bij het inpassen van het personeel en over de sociale lei draad die daarvoor is opgesteld. Beide gemeenten zijn overeenge komen, dat de organisatie van de gemeente Tholen intact blijft. De Sint-Philipslandse ambtenaren worden ingepast. Er konden vra gen worden gesteld. Burgemeester H.A. van der Munnik leidde de bijeenkomst in, terwijl zijn colle ga A. Verbree de afsluiting voor zijn rekening nam. Op 16 maart komen de twee ge meenteraden en beide colleges van burgemeester en wethouders bij elkaar om over de herindeling met ingang van 1 januari 1995 te praten. Op een tweede bijeenkomst van de Socialistische Partij (SP) is donderdag D. van Riet uit Sint- Maartensdijk aangewezen als contactpersoon van de afdeling Tholen in oprichting. De Thoolse leden van de SP gaan zich de ko mende tijd richten op de verkie zingen voor de TWeede Kamer (op 3 mei). Met pamfletten en folders zullen de kiezers over de SP en haar programma worden geïnfor meerd. Volgens de jongste opinie peilingen debuteert de partij met één zetel in de volksvertegenwoor diging. Over deelname aan de gemeente raadsverkiezingen is, aldus Van Riet, nog niet gesproken. "Dan moet je eerst mensen hebben die kandidaat willen zijn." Het Bra bantse statenlid R. Rovers uit Dongen was, als districtsbestuur der, op de bijeenkomst aanwezig. Vreemde vraag? Niet voor onze uitgebreide kol- lektie haarden, want welk type U ook kiest, van naadloos gebogen glas tot een klassieke voorzethaard of gezellige allesbrander, 'n vuurtje blijft onmisbaar. Kom gerust eens langs dan laat Bram Smits U zien waar U de lucifer mag houden. BOUWMATERIALEN SHOWROOM: Ind. terrein Haven-Zuid. Vermwdenweg 3 Bergen op Zoom, Tel 01640-34750/36910 Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom. Tel. 01640-34750 Geopend: 09.00 -18 00 uur - Vrijdag 09.00 - 21.00 uur Geopend: 07.30 - 17.30 uur - Zaterdag 06 00-12.00 uur Zaterdag 09.00 - 17 00 uur - I MAANDAGS GESLOTEN Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9