THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN HOORZITTING OVER 3E HERZIENING UITBREIDING PARKEERVERBOD KON. JULIANASTRAAT (THOLEN) KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKINGEN ALGEMENE INVALIDENPARKEERPLAATS BIJ POSTKANTOOR THOLEN ZEEUWSE AVOND ENGEL REINHOUDT SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN POSTAGENTSCHAP STAVENISSE GESLOTEN TONEELGROEP DOMBURG DE VALSE NOOT Donderdag 10 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 zakboekje Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 1-5 Sint-Maartensdijk WOENSDAG 16 FEBRUARI: DINSDAG 15 FEBRUARI: UITBREIDINGSPLAN 'KOM'(POORTVLIET) Op grond van de inspraakverordening 1985 verlenen burgemeester en wethouders op dinsdag 15 februari 1994 om 19.30 uur in het dorpshuis "t Ouwe Raed'uus' te Poortvliet inspraak aan ingezetenen en aan belanghebbende natuurlijke rechtspersonen over genoemd uitbreidingsplan. Tijdens de hoorzitting kunnen eventuele opmerkin gen of bezwaren kenbaar worden gemaakt. In de rubriek 'Tholender- wijs' van 3 februari j.l. zijn wij uitgebreid op het nieuwe plan ingegaan, zodat wij u daar kortheidshalve naar verwijzen. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Direct né de hoorzitting over de 3e herziening van het uitbrei dingsplan 'KOM' (Poortvliet) gaat de commissie ruimtelijke ordening in het dorpshuis in vergadering. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is ook bij die vergadering van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Uitbreidingsplannen kerk Gereformeerde Gemeente te Tholen; Al een geruim aantal jaren voert het gemeentebestuur gesprek ken met de Gereformeerde Gemeente te Tholen over de uitbrei ding van de kerk in het bestemmingsplan Molenvliet. De kerkeraad wenst naast de uitbreiding van de kerk ook een nieuw verenigingsgebouw te stichten, alsmede een woning voor de do minee. Burgemeester en wethouders zijn in principe bereid onder een aantal voorwaarden medewerking te verlenen en voor dat doel grond te verkopen. Wel wenst het gemeentebestuur de structure le groen- en waterelementen in het bestemmingsplan in tact te houden. De gronden die na sloop van de voormalige Montessori school aam de Burg. van Berchemstraat zijn vrijgekomen worden bij de uitbreidingsplannen van de kerk ca. betrokken, onder voor waarde dat de aanwezige waterpartij wordt verlegd en de groenstructuur qua oppervlakte niet wordt aangetast. Tenslotte dient het parkeerprobleem tijdens de kerkdiensten nader te wor den bestudeerd. Het huidige voorstel van de kerkeraad omvat een uitbreiding van de kerk tot een capaciteit van 850 zitplaatsen. Het nieuwe vereni gingsgebouw wordt vervolgens aan de kerk geschakeld. De waterpartij wordt verlegd, waardoor het aansluitend terrein van de kerk/het verenigingsgebouw kan worden benut voor par keerplaatsen. Hierdoor blijft de hoofdstructuur gehandhaafd. De in te leveren groenstrook zal aan de overzijde van de waterpar tij opnieuw worden gecreëerd. Alvorens de plannen verder uit te werken wordt de commissie ge vraagd advies uit te brengen. - Sanering Slachtveld te Tholen; Al geruime tijd wordt overleg gevoerd met Albert Heyn over de verplaatsing van de supermarkt vanuit Dalempolder naar het Slachtveld te Tholen. Volgens de laatste opzet ligt het in de bedoeling om de huidige verbinding tussen de kruising Ten Ankerweg/Grindweg en de Eendrachtsweg in zijn geheel op te pakken en die in oostelijke richting te verleggen. Aldus zou in grote trekken de historische structuur van het stadje Tholen worden hersteld. Daarnaast zou het beeld aanzienlijk worden versterkt, omdat een en ander met appartementen c.q. woningbouw kan worden gecompleteerd. Tenslotte zou de leefbaarheid en de kwaliteit van het historisch stadje worden bevorderd. Door realisering van dit project zal de dynamiek van het stadje en zijn middenstand intact blijven, c.q. worden bevorderd. De distributieve voorzieningen zullen boven dien aan waarde winnen. Het plan is vervolgens verder uitgewerkt en gedetailleerd. Door middel van kaartmateriaal en een arts-impression is het plan tij dens een hoorzitting op 8 november jongstleden gepresenteerd aan geïnteresseerden. De tijdens de hoorzitting geuite bezwaren zijn op hun merites be oordeeld. Uitgangspunt bij de totstandkoming van het project waren onder andere de gesprekken die met Monumentenzorg en de Welstandscommissie zijn gevoerd. Historiserend bouwen is niet gewenst, maar juist moet getracht worden om een toege voegde waarde te realiseren in de vorm van een nieuw eigentijds bouwwerk en dan bij voorkeur historische toevoegingen. De architect heeft vanuit dat gegeven het plan ontwikkeld, waar bij nogmaals het accent ligt op een eigentijdse bouwvorm. Dit schetsplan is door Monumentenzorg getoetst aan de aanwijzing van Tholen tot beschermd stadsgezicht op grond van de Monu mentenwet. Deze aanwijzing beoogt een basis te geven voor een ruimtelijke ontwikkeling die inspeelt op de aanwezige kwaliteit van het stadje. Het voorliggend schetsplan is een afwisselend en attractief plan en straalt kwaliteit uit, aldus luidde de beoordeling van Monumentenzorg. Tegen het plan bestaat vanuit de optiek van Monuméntenzorg dan ook geen bezwaar. De kritiek met betrekking tot de bouwhoogte, de beeldverstoring en de relatief grote bouwmassa is door Monumentenzorg ter plekke getoetst. Op de gewenste locatie is de wat forsere bouw hoogte volgens deze dienst aanvaardbaar. Tegelijkertijd met de te voeren artikel 19-WRO-procedure zal een partiële planherziening plaatsvinden. De commissie wordt om advies gevraagd. De N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten (B.B.A.) te Breda heeft om een uitbreiding van het parkeerverbod gevraagd bij de woningen Kon. Julianastraat 9 tot en met 13 te Tholen tot aan de Simon Lindhoutstraat. De B.B.A. heeft op dit Thoolse traject har monicabussen in gebruik genomen. Deze bussen hebben een grotere lengte dan de traditionele bussen. De chauffeurs van de harmonica bussen hebben problemen met het verlaten van de in de Kon. Julia nastraat aanwezige asverspringing, omdat er vanaf de woning Kon. Julianastraat 7 richting Simon Lindhoutstraat geparkeerd wordt. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat kan worden vol staan met een uitbreiding van het parkeerverbod tot aan het zijpad bij de woning Kon. Julianastraat 7 en hebben besloten om door het aanbrengen van een gele onderbroken streep in de Kon. Julia nastraat te Tholen het parkeren te verbieden vanaf de woning Kon. Julianastraat 9 tot aan het zijpad bij de woning Kon. Julianastraat 7 te Tholen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 30 dagen na he den beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden geadresseerd aan Hare Majesteit de Koningin, door tussenkomst van de Commissaris der Koningin in Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het griffierecht aan het beroepschrift verbonden, bedraagt f 170,—. Sint-Maartensdijk, 10 februari 1994. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.10, tweede lid en derde lid en artikel 13.11, eerste lid, van de Wet Milieubeheer bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk op 4 en 9 november 1993 ingediende aan vragen voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer van: a. gebr. J.M. en P. Guiljam, Hoenderweg 45 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en loon- werkersbedrijf, gelegen aan de 1e Bosdreef te Sint-Annaland, sectie F, nummer 439; b. de firma Jansen, Slabbecoornweg 9 te Tholen, voor het oprich ten en in werking hebben van een magazijn voor de opslag en stalling van o.a. transportmiddelen, metaalwaren en machine onderdelen, gelegen aan de Slabbecoornweg 45 te Tholen, ka dastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 311. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter za ke zijnde stukken liggen met ingang van 11 februari 1994 gedurende een maand ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeentesecretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk. Binnen een maand na de dag waarop het ontwerp van de beschik- king(en) ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking(en) schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachten- wisseling over de ontwerp-beschikking(en) en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bezwaren daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders hebben besloten ten behoeve van in valide bezoekers van het postkantoor te Tholen, een parkeerplaats te reserveren in de Dalemsestraat. De parkeerduur voor deze parkeerplaats wordt beperkt tot maxi maal 1 uur. Deze reservering wordt kenbaar gemaakt door plaatsing van het daarvoor bestemde verkeersbord (bord E6 van bijlage I van het R.V.V.). Op het onderbord komt de tekst te staan: 'max 1 h'. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na he den een met motieven omkleed bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Tholen. Vrijdag 18 februari Aanvang 20.15 uur Dorpshuis 'Holland Huis' Scherpenisse Na het grote succes van vorig jaar in Stavenisse organiseert de Stichting 'Uit op Tholen' opnieuw een zogenaamde: Op woensdag 16 februari a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Nota met betrekking tot organisatie onderhoud openbaar groen; Bij de beantwoording van de algemene beschouwingen in het ka der van de behandeling van de gemeentebegroting 1994 is door burgemeester en wethouders reeds aangegeven dat een nota wordt voorbereid met betrekking tot de organisatie van het open baar groen. - Plaatsen containers op de gemeentewerkplaats in Scher penisse; In antwoord op vragen gesteld door de fractie van de SGP naar aanleiding van de behandeling van de gemeentebegroting 1994, heeft het college toegezegd onderzoek te doen naar de mogelijk heden voor burgers om zich te ontdoen van kleine hoeveelheden afval zoals puin en grof afval, die niet via de reguliere kanalen kunnen worden afgevoerd. Reeds eerder werden signalen afgegeven om te komen tot een in- zamelmogelijkheid voor afval binnen de gemeentegrenzen. Zo heeft de Rijkspolitie groep Tholen geconstateerd dat na de slui ting van de stortplaats 'Tuttelhoek' op diverse plaatsen bouwaf val, overtollige grond en groenafval werd gestort. Bovendien wees de Regionale Dienst Afvalverwijdering van het Streekge- west Westelijk Noord-Brabant erop dat veel afval afkomstig van onze gemeente wordt aangeboden op de stortplaats de Kragge 2, hetgeen in strijd is met de geldende regels. Ook het waterschap Tholen constateert een toename van het storten van afval in het buitengebied. Het waterschap pleit voor het creëren van een mogelijkheid voor burgers om hun afval af te geven op een lokatie binnen de gemeente, bijvoorbeeld in de vorm van het plaatsen van containers op het terrein van de ge- meentéwerkplaats te Scherpenisse. Vanuit diverse richtingen wordt dus gewezen op de problematiek met betrekking tot afvalstoffen en met name op het feit dat er voor burgers geen gelegenheid is om binnen de gemeente huis houdelijk afval af te geven anders dan aan de reinigingsdienst. Gelet op deze signalen en rekening houdend met de wijziging van de regelgeving op het gebied van de afvalstoffen, vinden burge meester en wethouders thans de tijd rijp om met voorstellen te komen die moeten leiden tot een inzamelplaats binnen de ge meente voor huishoudelijke afvalstoffen. Burgemeester en wethouders stellen voor: 1. over te gaan tot het plaatsen van vier containers op het terrein van de gemeentewerkplaats te Scherpenisse voor de inzame ling van huishoudelijk- en grof afval, gescheiden naar puin, tuin- en snoeihout (geen Gft-afval), Gft-afval en restfractie, af komstig van particuliere huishoudens; 2. de tijden waarop afval kan worden aangeboden af te stemmen op de tijden waarop Kca-afval kan worden aangeboden; 3. het innemen van afvalstoffen op het terrein van de gemeente werkplaats te starten op 1 maart 1994. De commissie wordt om advies gevraagd. - Vervanging riolering Jan van Bloisstraat te Tholen; In de investeringsplanning behorende bij de begroting 1994 is op genomen de renovatie van een aantal rioleringen. Eén van deze werken betreft de renovatie van de riolering in de Jan van Bloisstraat te Tholen. Deze renovatie is noodzakelijk omdat uit een video-inspectie is gebleken, dat het riool verzakt is. Boven dien zijn sommige verbindingen lek. Voor de renovatie van dit riool hebben burgemeester en wethou ders een'plan gemaakt dat voorziet in het vervangen van het be staande betonnen drsn. 30 cm door een p.v.c. drsn. 315 mm riool. Tevens voorziet het plan in een totale herbestrating van de Jan van Bloisstraat. De commissie wordt om advies gevraagd. - Herbestratingsprogramma 1994; In de onderhoudsbegroting 1994 is een budget beschikbaar gesteld van f 1.386.000,—. Op basis van dat gegeven heeft het college een herbestratingsprogramma voor 1994 opgesteld. De commissie wordt gevraagd met betrekking tot dit herbestra tingsprogramma 1994 advies uit te brengen. Oprichten havenontvangstinstallaties (hoi's); De gemeenteraad van Tholen heeft op 1 juni 1992 het 'Havenpre ventieplan voor de gemeente Tholen' (HPP) vastgesteld. Voor de uitvoering van dit plan is een krediet gevoteerd van f 183.500,—. Een van de maatregelen genoemd in het HPP is de oprichting van havenontvangstinstallaties in de gemeentelijke havens. De nood zakelijk vergunningen (van provincie en waterschap) zijn inmid dels binnen en zodoende ook de voorwaarden waaraan de voorzieningen dienen te voldoen. Voor alle duidelijkheid: een hoi is een overdekt zij het open gebouwtje, voorzien van licht, waarin afvalstoffen afkomstig van de handelshavens en jachthavens kunnen worden afgegeven. In het kader van het HPP dient ook de uitbreiding van een toiletvoorziening in de jachthaven van Stave nisse te worden meegenomen. Voor de uitvoering van de drie hoi's en de uitbreiding van de toiletvoorziening dient een aanvul lend krediet te worden gevoteerd van f 39.495,—. De commissie wordt om advies gevraagd. Sloop gebouw hondenvereniging Langeweg te Scherpenisse; De voormalige hondensportvereniging Luctor et Emergo' had tot voor kort een gedeelte van het terrein aan de Langeweg te Scher penisse in gebruik. Op termijn zal dit terrein benut worden voor de realisering van bestemmingsplan 'Oost Scherpenisse'. Hiertoe is het noodzakelijk dat het op het terrein aanwezige voormalige clubgebouw van de hondensportvereniging gesloopt wordt. Door het ontbinden van de vereniging is de gemeente eigenaar gewor den van deze opstallen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad te verzoe ken een krediet beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de ze sloopwerkzaamheden. De commissie wordt om advies gevraagd. Voorstel tot het gescheiden inzamelen van huishoudelijk afval; Bij het ter perse gaan van deze rubriek bestond er nog geen zeker heid of dit agendapunt door de commissie zal worden behandeld. Indien dit wel het geval is kunt u a.s. dinsdag in de rubriek 'Tholenderwijs-Kort' in de Thoolse Bode een korte toelichting op dit punt lezen. Het publiek zal worden ontvangen met een gratis kopje koffie en een bolus. Vervolgens kan men kijken en luisteren naar de in Thoolse dracht gehulde Cock Stoutjesdijk, Maar Blaas en Leen Hage (zie fo to) die een samenspraak in Thools dialect zullen houden. Zij hebben dit vorig jaar ook in Stavenisse gedaan. Deze keer hebben zij nieuwe, aan de actualiteit aangepaste teksten. Voorts zal er een film uit 1952 worden vertoond, destijds in Scherpe nisse opgenomen door de Thoolse filmer en fotograaf W. Cornelisse. Menig inwoner zal op deze film bekenden, familie of zichzelf herken nen. De film wordt mondeling (in het Thools) toegelicht. De muzikale bijdrage voor deze avond komt van: Deze welbekende Zeeuwse troubadour zal uit zijn uitgebreide reper toire een selectie ten gehore brengen. Entree: f 14,—; donateurs f 12,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar f 11,-. Voorverkoop: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771 VVV folderpost, Hoogstraat 14 te Tholen Verkoop: een half uur voor de voorstelling aan de zaal Bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Poortvliet' De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 11 februari 1994, gedurende één maand voor een ieder ter secretarie van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 11 januari 1994, nummer 94286/56, dir. II, RO, waarbij goedkeuring is verleend aan het mede ter inzage liggende bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Poort vliet'. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben krachtens artikel 29, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een onher roepelijk besluit genomen voor het gehele plan. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door hen die zich tijdig met bezwaren tot zowel de ge meenteraad als tot gedeputeerde staten van Zeeland hebben gewend. De beroepschriften moeten worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Sint-Maartensdijk, 10 februari 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de di rectie van Unigro Nederland BV, postbus 230 te Houten, voor het uitbreiden van een supermarkt en een woning op een per ceel kadastraal bekend. Sint Maartensdijk sectie N, nummer 957 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Korte Vest 18a. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toe' stemming van het college van gedeputeerde staten van Zee land, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 11 februari 1994 tot en met 24 februari 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wet houders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10 februari 1994. De burgemeester van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: Een bouwaanvraag van J. Heggen, Kerkstraat 39 te Stavenisse, ingediend op 2 februari 1994, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Kerkstraat 39 te Stavenisse; Een bouwaanvraag van R de Jager, Prins Mauritsstraat 1 te Oud- Vossemeer, ingediend op 1 februari 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Prins Mauritsstraat 1 te Oud- Vossemeer; Een bouwaanvraag van H. Lefarth, Weststraat 1 te Sint- Annaland, ingediend op 31 januari 1994, voor het bouwen van een garage/schuur op het perceel Weststraat 1e te Sint-Annaland; Een bouwaanvraag van J. Neele, Veerweg 18 te Stavenisse, inge diend op 31 januari 1994, voor het bouwen van een opslagloods op het perceel Veerweg 18 te Stavenisse; Een bouwmelding van H. Westdorp, Raiffeisenstraat 16 te Sint- Annaland, ingediend op 26 januari 1994, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel Raiffeisenstraat 16 te Sint- Annaland; Een bouwaanvraag van A. van den Berge, Ring 72 te Sint- Annaland, ingediend op 31 januari 1994, voor het verbouwen van een woning tot praktijkruimte/apotheek op het perceel Voorstraat 31 te Sint-Annaland; Een bouwaanvraag van C. Roeien, Gen. Makzekstraat 49 te Bre da, ingediend op 31 januari 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Noordstraat 18 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 10 februari 1994. Zaterdag 19 februari Aanvang 20.00 uur Dorpshuis 'de Stove' te Stavenisse De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 14 februari 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Op vrijdag 11 februari a.s. zal het postagentschap te Stavenisse de gehele dag gesloten zijn. In verband daarmee kunnen er ook geen gemeentelijke handelingen worden verricht en zullen de inwoners van Stavenisse bij spoedgevallen zich dienen te wenden tot het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. De beheerscommissie van het dorpshuis 'de Stove' te Stavenisse presenteert de inmiddels traditionele toneelavond met: met het blijspel: Korte inhoud: De zangvereniging 'Uit volle borst' bestaat 50 jaar. Voor deze jubi leumuitvoering moet er nog veel gestudeerd worden. De repetities vinden plaats onder leiding van dirigente mevr. Cecilia Remi-Fasol. Zij is sinds een jaar dirigente van 'Uit volle borst', tot ongenoegen van Tine van Tutten, hoofdsponsor en mede-oprichtster van de vereni ging. Als eigenaar van de buurtsuper 't middelpunt van de buurt' denkt zij veel invloed te kunnen uitoefenen op haar omgeving. Zij probeert het de dirigente zo moeilijk mogelijk te maken om een geslaagde uitvoering te geven. Door allerlei verwikkelingen met dochter Koosje van Sudde-van Tutten en haar man Faonus, Margje Eigenheimer en het echtpaar Mansgaren-Schepers. Dit tot groot on genoegen van voorzitter Bram Vermeulen en secretaris Jan Willem Goemogge. Het eerste en derde bedrijf spelen zich af in het verenigingsgebouw 'de Samenwerking' en het tweede bedrijf in de buurtsuper, waarin we ook nog kennismaken met een Duitse gast en klant de heer Behr. Natuurlijk is er ook nu weer sprake van een happy end. Een avondje uit in Stavenisse met de toneelgroep Domburg staat ga rant voor succes. Na afloop is er een gezellig samenzijn met gelegen heid tot dansen. Entree: volwassenen f 5,—; kinderen t/m 12 jaar f 2,50. Ctofc t«H« THOLEN 16 feb. avond NCVB over zilver en sieraden, Visnet 19.30 u. 18 feb. bejaardensoos, Ten Anker 14-15 u. 19 feb. wilgen knotten natuurver., Schakerloo 9 u. 23 feb. rode lijst-project natuur ver., Oudelandsestr. 19.30 u. 26 feb. cabaret 'Goedkope oplos singen' Lebbis en Jansen, Meul- vliet 20.15 u. 5 mrt. puzzel/oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 5 mrt. orgel- en panfluitconcert Bram Bout en Fred Mann, Ned. Herv. kerk 20 u. 18 mrt. soos, Ten Anker 14-17 u. OUD-VOSSEMEER 12 feb. carnavalsoptocht en aan sluitend kindercarnaval, Vossen- kuil 13.11 u. 16 feb. bingomiddag Anbo, Vos- senkuil 14 u. 23 feb. koersballen Anbo, Vossen- kuil 14 u. 25 feb. jaaruitvoering muziekver. OVM, Vossenkuil. 12 mrt. Job Schuring 'Kangoeroes in Zeeland', Vossenkuil 20.15 u. 15 mrt. algemene vrouwenbond bloemschikken, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 16 feb. plattelandsvrouwen infor matieavond bureau groepsvoor- lichting, Wellevaete 19.30 u. 17 feb. opa- en omamorgen School met de Bijbel 9.30-11.30 u. 25 feb. kaartavond WHS, kantine WHS 20 u. 4 mrt. feestavond WHS met de Toendra's, Wellevaete 20 u. 9 mrt. kijkavond School met de Bijbel. 25 mrt. a capella- en theatergroep Intermezzo, Wellevaete 20.15 u. STAVENISSE 19 feb. uitvoering toneelver. Dom burg, Stove 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 feb. informatieavond FNV over wet voorzieningen gehandicapten, café Smerdiek 19.30 u. 12 mrt. jaarconcert Euterpe, Haestinge 19.45 u. SCHERPENISSE 18 feb. Zeeuwse avond met Engel Reinhoudt en oude film, Holland Huis. POORTVLIET 14 feb. cursus quilten plattelands vrouwen, Ouwe Raed'uus. 15 feb. hoorzitting uitbrei dingsplan, Ouwe Raed'uus 19.30 u. 15 feb. ledenvergadering gymvere niging Excelsior, café Centrum 19.45 u. 15 feb. excursie plattelandsvrou wen, Budelpack 9 u. 16 feb. spreekbeurt H. Eversdijk voor CDA, Ouwe Raed'uus 20 u. 14 mrt. cursus quilten plattelands vrouwen, Ouwe Raed'uus. SINT-PHILIPSLAND 18 feb. jaaruitvoering muziekver. Concordia. 22 feb. jaarvergadering NCVB, Ons Dorpshuis. 25 feb. jaarverg. hout- en bouw bond CNV, Wimpel 19.30 u. 18 mrt. bloedafnameavond Rode Kruis, Wimpel 20 u. BERGEN OP ZOOM 11 feb. 'pure roek-avond, Botte Hommel 20 u. 12 feb. intocht carnavalsprins Ma- nus I, NS-station 15.33 u. 13 feb. dweilbandfestival, Stoele- mat 14.30-18.30 u. 14 feb. kindervastenavond, Grote Markt 15.33 u. 15 feb. sluiting carnaval, Stoele- mat 18-19.30 u. 19 feb. computermiddag, Botte Hommel 15 u. t/m 20 feb. schilderijen van Els van Egeraat over vastenavond, Galerie Etcetera zo t/m za 14-17 u. 22 feb. KMTP over rotstuinen, Zaal Bolwerk 20 u. 26 feb. bluescafé, Botte Hommel 15 u. 4 mrt. hypnotiseur Rasti Rostelli, De Maagd 20.15 u. 12 mrt. première 'Ludiek spekta kel' van Bergse operettevereni ging, De Maagd 20.15 u. film+ +film+ +film+ ROXY 1: Little Boeddha - do en zo t/m wo 20 u. The Addams fa mily values - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Robin Hood, Men in Tights - vr en za 21.30 u. ROXY 2: Aladdin - a.l. za, zo en wo 14 u. The House of the Spirits - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21 u. Robin Hood, Men in Tights - vr en za 18.45 u., zo 16.15 u. CINEMACTUEEL 1: Demolition Man - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The Three Musketeers - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Sleepless in Seattle - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Aladdin - za, zo en wo 14 u. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5