GESLOTEN I Creatief verpakken maandverband levert duizend gulden op dokter Kale VISSER Plaatselijk nieuws Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 februari 1994 Tholen Riolering J. van Bloisstraat Ondernemers reanimeren Verbouwing Wal en Kruittoren Klaverjassen PRAKTIJK en APOTHEEK van 14 t/m 18 februari Rijbewijs net niet kwijt Fiets weg Botsing bij brug Botsing Tholenseweg Oud- Vossemeer Cito-eindtoets Net buiten prijzen Kouwenberg op Omroep Zeeland Biljarten Vijftien deelnemers optocht Drukke nieuwjaarsmarkt Verkeerscontrole Carnaval vrouwenbond Jeugddienst Kinderconcert Sint- Annaland Terug in de schoolbanken Zeskamp en oliebollen Biljarten HAMLAPPEN 1 kilo9,95 SCHNITZEL 100 gram1,60 NASI of BAMIVLEES 500 gram4,50 R0SBEEF 100 gram2,95 SCHOUDERHAM 100 gram1,25 GEKOOKTE WORST 200 gram2,00 VLEES MET RANDJE 1 kilo13,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kiloƒ6,95 VARKENSKLUIF 1 kilomet 1 pak SPLITERWTEN GRATIS GEHAKT 1 kiloƒ10,50 VERSE WORST 1 kilo8,50 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Aarts, Stavenisse C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen Kinderen slopen kas Vernielingen aan auto's en fiets Goed jaar Accelerando De 26-jarige Wilco Krijnsen uit Kruiningen heeft de eerste creativiteitsprijs bij Budelpack gewonnen. Hij ontving zaterdagmiddag tijdens de nieuwjaarsreceptie van het Poortvlietse bedrijf 1000 gulden wegens een vinding bij het verpakken van Always maandverband. Predikbeurten Verkoping Adullam Sint- Maartensdijk Auto achtergelaten Vuurwerkopslagplaats Ivanicia Klaverjassen Poortvliet 25 jaar Waakt en bidt Speeltuintje Uitbreidingsplan Ouderwetse buurtavond Dronken achter stuur Niemantsverdriet leidt bij Tolrust Weekend diensten De riolering in de Jan van Bloisstraat wordt dit jaar aange pakt. Deze is verzakt en op som mige plekken lek. Het betonnen riool zal worden vervangen door een pvc-buis met een doorsnede van 315 mm. Ook de bestrating wordt vernieuwd. Woensdag avond bespreekt de commissie openbare werken het plan. Veertien leden van de onderne mersvereniging hebben een cursus hartreanimatie gevolgd. In twee lessen bracht dokter Flipse de cur sisten het nodige bij. Alle deelne mers slaagden. De cursus was een initiatief van de EHBO- vereniging. "Het was erg leer zaam", vertelt mevr. J. Aalbrecht- se van de ondernemersvereniging. "Als winkelier kom je met veel mensen in contact. Als er iets zou gebeuren, weet ik nu tenminste wat ik moet doen. Dat is erg be langrijk; eigenlijk zou iedereen het moeten weten." J.W.A.M. de Weert en C.G.M. Lig- tenberg mogen hun huizen ver bouwen. Gedeputeerde staten hebben daarvoor een verklaring van geen bezwaar afgegeven. De Weert wil het huis aan de Wal ver bouwen en Ligtenberg wil hetzelf de met zijn pand aan de Kruittoren. Beide huizen vallen echter sinds 1991 in het door de monumentenwet beschermde stadsgezicht en daarom moesten g.s. en de rijksdienst voor de mo numentenzorg hun goedkeuring verlenen. De gemeente vond dat het niet redelijk was de eigenaren te laten wachten totdat een nieuw bestemmingsplan voor bescherm de stadsgezichten in werking zou treden. A.M.C. van der Slikke kreeg van gedeputeerde staten toestemming om in het voormalige pand van groenteboer Aalbrechtse een kan toorruimte te maken. Daarvoor moest het bestemmingsplan wor den gewijzigd omdat het gebouw alleen voor bewoning en detail handel mag worden gebruikt. Het gemeentebestuur vindt dat er een behoefte is aan een kantoor in het centrum. Mogelijke parkeerpro blemen werden van de hand gewe zen'door te verwijzen naar het parkeerterrein achter de biblio theek. De gemeente streeft ernaar winkels en kantoren zoveel moge lijk in het centrum te houden. Van der Slikke kondigde eerder aan de ruimte te willen verhuren of verkopen. Lia van Dijk heeft de zestiende competitiewedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen gewonnen. Ze haalde 5259 punten. Op een gedeelde tweede plaats eindigden Hanny Kurvers en Piet Swarthoff met beiden 5120 punten. Jo Jan sen haalde 4877 punten en werd vierde. Ben Vos bezette met 4817 punten de vijfde plaats. Waarneming voor spoedgevallen Dr. Mellema, Hertenkamp 7, tel. 01660-2377. Advertentie I.M. De 47-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk die zondag dronken werd aangehouden op de Nieuwe Postweg heeft nog geluk gehad. Hij blies op het politiebureau 560 microgram alcohol per liter uit geademde lucht, maar pas bij 570 microgram wordt het rijbewijs in gevorderd. Het bleef daarom deze keer bij een rijverbod van zes uur, een proces-verbaal en een dag vaarding. Een inwoner van de Kruitto- renstraat die zaterdagmorgen zijn fiets wilde pakken, ontdekte dat die er niet meer was. De man had zijn tweewieler 's nachts tegen de voorgevel van zijn huis laten staan. Dat de fiets op slot stond, was voor de dief blijkbaar geen probleem. De politie adviseert om fietsen 's nachts nooit buiten te la ten staan. Het kruispunt Oud- Vossemeersedijk/Deltaweg/Nieu- we Postweg was donderdag de plaats van een auto-ongeluk. Een 78-jarige vrouw uit Terneuzen reed op de afrit van de brug, maar verleende onderaan geen voor rang aan een 25-jarige automobi list uit Oud-Vossemeer die over de Oud-Vossemeersedijk reed. Bij de botsing raakten de beide voertui gen zwaar beschadigd, maar de bestuurders bleven ongedeerd. De vrouw heeft een proces-verbaal gekregen. Bij een botsing op de kruising Noorder Kreekweg/Tholenseweg zijn maandagavond een vrachtwa gen en een auto tegen elkaar ge botst. De 37-jarige automobilist S.K. uit Ter Horne reed ter hoogte van de afslag in de richting van Halsteren en de 33-jarige vracht wagenchauffeur R.B. uit Sint- Maartensdijk kwam vanuit de te genovergestelde richting. K. ver leende geen voorrang aan B zodat een botsing onvermijdelijk was. Hoewel de materiële schade groot was, raakte er niemand gewond. Voor de ouders van de leerlingen uit groep 8 is door Die Heene- trechtschool een voorlichtings avond gehouden over de Cito- eindtoets. De kinderen maken de toets op 22 en 24 februari. De uit slag ervan kan, samen met het ad vies van de basisschool, voor de ouders een handreiking zijn bij het kiezen van een school voor voortgezet onderwijs voor hun kind. Tijdens de bijeenkomst werd ingegaan op het hoe en waarom van de toets en op de ver schillende vormen van voortgezet onderwijs. De basisvorming, een geïntegreerd onderdeel daarvan, was eveneens een belangrijk gespreksonderwerp. Nu nog kun nen ouders zich breed oriënteren tijdens de vele open dagen van scholen, maar in maart zal de de finitieve keuze gemaakt moeten worden. Vogelkweker Iz. Potappel is op het Nederlands kampioenschap net buiten de medailles gevallen. Met zijn stam borderkanaries be haalde hij 362 punten, twee te weinig voor een prijs. Niettemin een goed resultaat tussen 8500 in gezonden vogels, memoreerde voorzitter L. Vroegop van de Vo gelvrienden tijdens de jaarverga dering. Hij keek terug op een geslaagd jaar voor de vereniging. De ten toonstelling werd door de plaatse lijke middenstand goed gesteund. De jaarlijkse feestavond, met steengrillen, trok goede belang stelling. Toen werd ook algemeen kampioen A. den Engelsman ge huldigd. Deze behaalde met een dybowski astrilde 92 punten. Ook de penningmeester was tevreden met de opbrengst van de verschil lende activiteiten, zoals oliebollen bakken, verloting en rad van avontuur. In het bestuur werd de periodiek aftredende voorzitter Vroegop met algemene stemmen voor drie jaar herkozen. Besloten werd om voor 1995 een bijzondere tentoonstelling aan te vragen bij de bond. Aan het begin van de vergadering werd het afgelopen jaar overleden erelid J.C. Vaders herdacht. Maandag besteedt Omroep Zee land in het programma De Zeeuw se Tijdmachine aandacht aan boerderij Kouwenberg aan de Mo lenweg. Het programma wordt ge maakt door Peter Sijnke en John van Waes. Uitslagen De Treffers: H. Hommel-D. van Driel 9,27-10, M. Hendrikse-K. Hommel 8,88-10, J. Burgers-J. Etienne 10-6,40, L. van Wezel-B. den Hollander 7,50-10, P. Hommel-J. Geuze 10-10. Kortste partij (21 brt.), hoogste serie (26 car.) en beste moyenne (2,62) J. Burgers. Voor de carnavalsoptocht van za terdagmiddag hebben zich inmid dels vijftien deelnemers gemeld bij het bestuur van De Vlooien- trappers. De optocht begint om half twee, maar om één uur begint het opstellen bij dorpshuis De Vossenkuil. Daar moeten deel nummers ook hun nummer afhalen. Nadat om elf minuten over één burgemeester Van der Munnik de sleutel van het dorp heeft over handigd aan prins Kedööze d'n Jiste, vertrekt de optocht. Via de Molenstr., S. Lindhoutstr., Pr. Mauritsstr., Secr. Rijstenbilstr., Dr. Renesstr., C. Frankenstr., Hofstr., John F. Kennedystr., Vierwindenstr. en Ring komt men terug bij het dorpshuis, waar voor de jeugd het Vlooiencircus begint, 's Avonds bezoeken de prins en zijn gevolg de carnavalsbals en het feest eindigt met het vellen van de De nieuwjaarsmarkt van de Sint Anthoniusschool verliep zater dagmiddag boven verwachting. Er kwamen veel mensen op af, zodat het de hele middag gezellig druk bleef. De verkoop van tweede hands artikelen was een succes. Vooral speelgoed werd gekocht, maar ook kleding en zelfgemaak te poppen en kussens gingen vlot van de hand. Voor het schminken stonden de kinderen werkelijk in de rij. De zelfgebakken wafels en flensjes vonden gretig aftrek en de belangstelling voor de bingo was eveneens prima. De jeugd kon prijzen winnen met sjoelen, de spiraal en bussen gooien. Ook was er enveloppen trekken en er kon geraden worden naar het aantal snoepjes in een pot. De opbrengst van de markt is bedoeld voor de aanschaf van een geluidsinstalla tie en een decor. Morgen (vrijdag) staat helemaal in het teken van carnaval, 's Mor gens oefenen de kinderen voor de wedstrijd van 's middags. Met verkleden, play-backen en dansen zijn prijzen te winnen. Vanaf twee uur kunnen de ouders een kijkje komen nemen. Ook prins Kedöö ze d'n Jiste met zijn gevolg wordt nog verwacht. Bij een verkeerscontrole op de Oud-Vossemeersedijk werden woensdag door de politie 60 auto mobilisten en één motorrijder ge controleerd. Een 25-jarige bestuurder uit De Heen werd be keurd omdat hij geen gordel droeg en een 45-jarige automobilist uit Schiedam werd op de bon gezet omdat twee banden van zijn voer tuig glad waren. Dezelfde morgen werd daar van kwart voor acht tot kwart voor negen een snelheidscontrole ge houden. Er passeerden 225 voer tuigen waarvan er 7 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 119 km per uur. Zeventien leden van de algemene vrouwenbond vierden dinsdaga vond in de Vossenkuil carnaval. Dat gebeurde in aanwezigheid van prins Kedööze van Grööt Pesööt met zijn gevolg en de leden van carnavalsvereniging de Vlooien- trappers. Later op de avond was er de Power drive-in-show en werd er een verloting gehouden. De Gereformeerde en de Neder lands Hervormde kerk organise ren zondagavond om zeven uur een jeugddienst in het gebouw van de Hervormde kerk. Het plaatse lijk jeugdkoor (Polyhymnia, onder leiding van Hannie Droogers- Vogel, verleent zijn medewerking. Het thema waarover ds. Snijder zal preken is 'doorgeven'. Het zal gaan over de opdracht die elke ge neratie heeft, namelijk het door geven van de blijde boodschap. De collecte is bestemd voor de op vang van Braziliaanse straat kinderen. Vrijdagavond 4 maart geven de kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de Sint-Antoniusschool, de School met de Bijbel en de Die Heenetrechtschool een éénmalig concert om half acht in de Vos senkuil. Het motto van de avond is 'Kinderen voor kinderen' en de opbrengst komt ten goede aan het project van Unicef voor de op vang van straatkinderen in Brazi lië en op de Filipijnen. Het koor zingt met een combo onder lei ding van Marjan van Dijke-Douw. De ouders van de leerlingen van de School met de Bijbel gingen woensdag weer even terug in de schoolbanken. De jaarlijkse ou deravond verliep daarmee anders dan normaal. Vorige jaren was er een openbare les aan de kinderen, maar nu zaten de ouders zelf in de klas. De leerkrachten gaven in di verse lokalen aandacht aan de ver schillende gebruikelijke en nieuwe vormen van onderwijs. Dhr. A. Verwey uit Apeldoorn hield een inleiding over computers in het basisonderwijs. Hij sprak onder andere over de overschat ting van de computer in het on derwijs en de samenleving. Wat is het nut en wat zijn de gevaren? De School met de Bijbel gaat na de voorjaarsvakantie in de groepen 1, 2 en 3 het programma clowns en in de groepen 4 t/m 8 het re kenprogramma hoofdwerk in voeren. Maandag 14 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Zaterdag houdt voetbalvereniging WHS haar oliebollenactie. De lek kernij wordt gebakken in het kleedlokaal van de vereniging. De oliebollen zijn daar vanaf zes uur 's morgens te koop. Vanaf half tien gaan de A- en BC-junioren ermee langs de deur. Op 30 april organiseert WHS weer een zeskamp. Omdat de ver eniging het materiaal moet huren, wordt er deze keer inschrijfgeld gevraagd. De ploegen die mee wil len doen, kunnen zich tot 1 maart aanmelden bij André van Ast, tel. 2622. Op de competitie avond van bil jartvereniging De Hoop moest in valler H. Weijler drie wedstrijden afwerken. Dat was een beetje te veel voor Weijler die al een poosje niet meer meespeelde. Hij verloor dan ook elke partij. Tegen M. Elenbaas werd het nog 10-9,33, te gen H. Keur 10-6,33 en uiteinde lijk verloor Weijler ook nog van G. Rijnberg met 10-4,33. P. Quist hield lang stand tegen E. van Poortvliet, maar de laatste trok toch de winst naar zich toe met 10-9,56. Zijn tweede partij tegen W. van Oudenaarde won Quist donderdag, vrijdag en zaterdag 10, 11 en 12 februari maandag en dinsdag 14 en 15 februari woensdag 16 februari Advertentie I.M. wel met 10-7,87. F. Geers speelde goed en versloeg T. van Poortvliet met 10-9,70. P. Quist speelde de kortste partij van 22 beurten en T. van Poortvliet haalde de hoogste serie van 10 caramboles en het beste gemiddelde van 2,4. Vier jongens van 8 en 9 jaar heb ben dinsdag vier ruiten van de kas van tuinder J.B. Moerland inge gooid. Deze betrapte de jongens bij de kas aan de Stoofweg. Het is weliswaar een oud warenhuis dat binnenkort moet wijken voor hui zenbouw, maar het is nog steeds in gebruik. Moerland heeft de zaak met de ouders geregeld die de schade zullen vergoeden. Ook een ruit van het koelhuis aan de Koelhuisdreef moest het zater dag ontgelden. Het gebouw is van de coöperatieve koelhuisvereni ging. Die kreeg al drie keer eerder met vernielde ruiten te maken, maar dit was de eerste keer dat er aangifte werd gedaan. Een 43-jarige inwoonster van de Nieuwstraat zag vrijdagnacht hoe twee mannen de spiegel van haar auto sloopten. Omstreeks midder nacht hoorde ze een harde klap. In eerste instantie dacht ze dat het niets met haar auto te maken had, maar toen ze door het raam keek, zag ze de twee mannen weglopen. Er is voor 150 gulden schade aan gericht. Ook de auto van een 25-jarige man uit Sint-Maartensdijk werd beschadigd. Hij had het voertuig in de Voorstraat geparkeerd. Daar brak echter een vechtpartij uit waarbij iemand op de motorkap belandde. Het glas van de rech- terspiegel werd vernield. Een fiets die gestald stond achter het bushokje aan de Spuistraat vorige maand zelf de creativi- teitsprijs voor Zeeuwse onderne mers van de Kamer van Koophandel ontving, zei de crea tiviteit in het eigen bedrijf ook jaarlijks te gaan belonen. "De vinding van Wilco Krijnsen levert tientallen procenten meer produk- tie op en heeft op één project 31.000 gulden bespaard." Voor de winnaar kwam de prijs als een totale verrassing. "Ik had nergens op gerekend", vertelde Krijnsen, "maar ik ben druk aan het verbouwen, zodat ik die dui zend gulden goed gebruiken kan." De operator uit Kruiningen werkt twee jaar bij Budelpack. Na de l.t.s. was hij zes jaar onder houdsmonteur op het marine vliegkamp Valkenburg. In de slotfase van zijn militaire dienst kwam hij via uitzendbureau Start bij Budelpack terecht, waar hij een vasté aanstelling kreeg. Wilco Krijnsen doet heel nuchter over zijn vinding. "Het is een kwestie van puur klantgericht be zig zijn. Ik zat met een probleem: onze klant Procter Gamble (fa brikant van Always) wilde kwali teit en Budelpack wenste snelheid bij het verpakken. Niemand zag echter een oplossing, ook mijn vriendin niet, die mts- werktuigbouw heeft. Toen ben ik werd ook het mikpunt van vanda lisme. Koninklijke fanfare Accelerando heeft een goed jaar achter de rug. Dat was de conclusie op de jaar vergadering die vrijdag werd ge houden in de Sakofahal. Voorzitter C. Vroegop heette in 't bijzonder de ereleden Goedege- buure, Scherpenisse en Van Poort vliet welkom. De fanfare boekte over het vorige jaar een winst van 674 gulden. Daarmee komt het to tale saldo op 20.450 gulden. Op vallend in de jaarrekening is dat er aan sponsoring 750 gulden is op gehaald. De gemeente gaf ruim 9400 gulden subsidie en een loterij leverde 1900 gulden op. Grootste kostenpost is het salaris van diri gent en instructeur: 13.793 gul den. De rommelmarkt (3590) en het ophalen van oud papier (4031) zijn belangrijke bronnen van in komsten. Over het ophalen van het oud pa pier werd menig woordje gespro ken. Er werd de vraag gesteld of er geen container kan worden ge plaatst, want het is vaak een pro bleem om de vrachtwagen te bemannen. Maar het bestuur ver telde dat de gemeente wel een con tainer wil plaatsen, maar alleen op het Havenplein of bij het sportveld. Dat is niet centraal ge noeg. Bij de Sakofahal mag geen container komen omdat de vrachtwagen die het ding op moet halen, te zwaar is voor het pad er naartoe. Mevr. R. Goedegebuure werd als lid van de financiële commissie gekozen in plaats van de aftreden de Anita Ridderhof. Koos van Poortvliet en Cor Vroegop werden als bestuursleden herkozen en Co- rina van Driel en Eric Leemreijze kwamen er als nieuwe leden bij. Op het programma staan de jaa ruitvoering op 15 april en een con cours op 29 oktober centraal. Daarnaast wordt onder andere ook medewerking verleent bij de jubileumconcerten van de mu ziekverenigingen Euterpe uit Sint- Maartensdijk en Concordia uit Tholen. In 1995 staat er een muzi kaal uitstapje naar een collega muziekvereniging in Duitsland op het programma. Wilco Krijnsen met zijn enveloppe en bloemen voor zijn uit vinding. Directeur A.A. Nieuwkerk, die er thuis mee bezig geweest en te rugkijkend, ging het vrij soepel. Zowel voor de vouwbox als het sealen hebben we de snelheid kun nen vergroten en we sleutelen er nog steeds verder aan. De zes da mes met wie ik bij de verpak kingsmachine sta, werken in elk geval ook gemakkelijker." Paul v.d. Kasteele, groepsleider van de prijswinnaar, noemt de uit vinding 'heel eenvoudig.' "Wilco Krijnsen kwam op een ochtend om zeven uur naar me toe en deel de mee: ik heb de oplossing! Met mensen van de technische dienst hebben we het nader uitgewerkt. Voor nog geen 100 gulden aan me taalwerk en 300 gulden uurloon waren we er uit. Er is een metalen kast gemaakt, waar de folie voor het verpakken van het maandver band doorheen getrokken wordt. Heel simpel allemaal als je het ziet. Deze ervaring is een goede les. Misschien hebben wij teveel naar moeilijke, ingewikkelde oplossingen gezocht. Wilco Krijn sen had het thuis in een paar da gen gezien en binnen twee weken konden we zijn vinding toepassen voor ons proefproject. Als dit maandverband op de Duitse markt aanslaat, rollen er mogelijk vervolgopdrachten uit en dan heb ben wij de kennis in huis", aldus Van de Kasteele. In de Rehobothschool wordt za terdag 19 februari van tien tot vier uur een verkoping gehouden ten bate van de stichting Adullam. Er zijn onder andere Veldheim- artikelen te koop. De bewoners van het Pieter Werre- corenplein hebben geklaagd over een auto die al een hele tijd onver zekerd op het plein stond. Onder zoek van de politie wees uit dat de eigenaar is verhuisd naar Limburg en zijn voertuig gewoon heeft ach tergelaten. De bekeuring wordt hem alsnog gestuurd. Bouwbedrijf Muller-Franke mag beginnen met de bouw van een vuurwerkopslagplaats aan de Nij- verheidsweg. Gedeputeerde staten gaven daarvoor een verklaring van geen bezwaar af. Dat was no dig omdat het bestemmingsplan op het industrieterrein alleen be drijven toestaat en geen andere gebouwen, dus ook geen opslag loods. Op de plaats waar het ge bouw komt, is nu een oprit en er liggen stenen en zand opgeslagen. De gemeente voerde aan dat deze plaats de enige is waar de vuur- werkloods gebouwd kan worden. Bovendien zou door de geïsoleer de ligging het gevaar voor brand klein zijn. Volksdansgroep Ivanicia trad woensdag op in het bejaardenhuis De Beukenhof in Putte. Toen het gezelschap om half acht arriveer de, zaten de bewoners al te wach ten. De groep voerde vijftien dansen uit waarbij vooral die met een walstempo in de smaak vielen bij het publiek. De bewoners dein den en klapten mee op de muziek. Ivanicia kon tevreden naar huis terug keren. P. van Bloppoel heeft vrijdag de competitiewedstrijd van klaver- jasvereniging De Pendelaars ge wonnen met 5543 punten. Van Bloppoel liet daarmee J. van Zet ten achter zich met 263 punten. Na hen volgden: 3 K. Waasdorp 5025 p, 4 A. Koetsier 4710 p, 5 M. den Haan 4694 p, 6 P. Bazen 4687 p, 7 R. Koetsier 4587 p, 8 J. Guil- jam 4473 p, 9 J. Knuist 4414 p, 10 A. Arts 4400 p, 11 M. Bronmans 4348 p, 12 R. Waasdorp 4329 p, 13 L. Kampman 4217 p, 14 C. Moeli- ker 4202 p, 15 J. v.d. Hoek 4109 p, 16 J. v.d. Werf 4060 p, 17 J. van Gorsel 4044 p, 18 M. Kwaak 4042 P- Zondag 13 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. v.d. Herik, Strijen. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Schreuder. 17 u. ds. Kerssies. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. De Bie, 's- Gravenpolder. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Jansen, Utrecht. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Leunis, Helievoetsluis. 18.30 u. ds. Snijder, jeugddienst Ned. Herv. kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. gebouw. De dames kwamen om half drie bij elkaar voor een groepsfoto waarna presidente mevr. Beens iedereen verwelkom de. Ds. J. Beens opende de her denkingsmiddag met het lezen van Psalm 126 en een korte medi tatie. Alle leden kregen een herin neringslepeltje met de naam van de vereniging erin gegraveerd. Zes leden van het eerste uur kregen bovendien een kop en schotel. Vice-presidente mevr. Van de Maarl blikte terug op de afgelo pen 25 jaar en mevr. Schot las een gedicht voor over 1984, het jaar waarin het gebouw van de Gere formeerde Gemeente werd ge bouwd. Na een broodmaaltijd begon de 25ste jaarvergadering. Ds. Beens opende deze weer met een lezing en meditatie. Na de huishoudelij ke mededelingen door secretaris mevr. Noom en penningmeester mevr. Andriesse, hield dhr. J. Mulder een inleiding over 'De christenvrouw in deze maatschap pij'. Er werd een collecte gehou den voor de vakantie voor gehandicapten die 630 gulden op bracht. Mulder sloot de vergade ring met dankgebed. De vrouwenvereniging Waakt en bidt van de Gereformeerde Ge meente bestaat dit jaar een kwart eeuw. Woensdag werd dat jubi leum herdacht in het verenigings- De gemeente gaat een speeltuintje voor kinderen tot acht jaar aan leggen op het erf aan de Burge- meet en Deestraat. Maar het bestemmingsplan laat daar geen speelterrein toe. De omwonenden echter, staan achter het plan. Ge deputeerde staten gaven op ver zoek van de gemeente een verklaring van geen bezwaar af zodat met de aanleg kan worden begonnen. De gemeente noemt het 'een positieve bijdrage aan de leefbaarheid van de wijk'. Inwoners en belanghebbenden kunnen dinsdagavond om half acht naar de hoorzitting over het uitbreidingsplan in 't Ouwe Raed'uus. Het concept-plan ligt tot die tijd van negen tot twaalf en van twee tot vier uur ter inzage op de afdeling gemeentelijke ontwik keling van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Een ouderwetse buurtavond. Dat was het positieve oordeel van de leden van buurtvereniging Stoofstraat. Zij kwamen vrijdag bij elkaar voor de traditionele feestavond in café Tolrust. Rede rijkerskamer Eendracht uit Oud- Vossemeer voerde de komedie 'Goedemorgen juffrouw Duif' op en na afloop was er bal met mu ziek van 'De Stamgasten'. Een 19-jarige automobilist had zaterdag nog een beetje geluk toen hij werd gecontroleerd op al coholgebruik. Hij blies 555 mi crogram alcohol per liter uitgeademde lucht. Bij 570 micro gram moet het rijbewijs ingele verd worden. De jongeman kreeg een rijverbod van zes uur, een proces-verbaal en een dag vaarding. Aan de Lageweg controleerde de politie woensdag van negen tot tien uur op snelheid. Er kwamen 325 voertuigen voorbij waarvan er 9 te hard reden. De hoogst geme ten snelheid was 108 km per uur. De eerste helft van de competitie zit erop voor biljartvereniging Tolrust. J. Niemantsverdriet voert het klassement aan met 89,06 p. Voordat de lijst definitief kon worden opgesteld, moest A. Schot nog drie partijen spelen. Tegen G. de Jonge boekte hij winst: 8,42-10. Maar van J. Niemantsver driet en J. Elenbaas verloor Schot ZIE VERDER PAG 7 GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 16/2 19.30 u. ds. B. van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u.leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Van Ginkel, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Keulen, Andel. 14.30 u. ds. Van Bruggen, Sta venisse. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Bode. GEREF. KERK lOu. ds. v.d. Beukei, Zonnemaire. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 16/2 19.30 u. ds. Beens, Scher penisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Buitelaar. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbe, Sprang-Kapelle. 15 u. ds. Romkes, Westmaas. Zaterdag 12 en zondag 13 fe bruari. Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts De Visser, Bergen op Zoom, 01640-50152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 yur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 14 feb. gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 feb. donderdag 10 3.27 - 15.47 vrijdag 11 4.07 - 16.27 zaterdag 12 4.37 - 17.02 zondag 13 5.17 - 17.37 maandag 14 5.47 - 18.07 dinsdag 15 6.17 - 18.37 woensdag 16 6.47 - 19.07 donderdag 17 7.17 - 19.37 vrijdag 18 7.47 - 20.12 do 10/2 15.32 u. NM vr 18/2 18.49 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee mi nuten later. Voor gecorrigeerde getijverwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2