Spanning groter bij Thoolse schooldam-en schaaktoernooi Oostenrijkse schaatstocht een overgetelijke ervaring Schietbond voor behoud buitenbaan A A 1 Smash is kansloos Leon de Frel in voetsporen van zijn vader Spanning in top A-poule Dammers Ter Tolne 11 kampioen, schakers Casembroot Tholenaar Jan Rens rijdt alternatieve elfstedentocht Hage loopt goede tijd in Den Briel autobedrijf krebbekx J. Moerland 5e in race Maasvlakte Reserves van Noad houden Chrislandia in bedwang SPS sterk in oefenduel Smerdiek niet te klein voor Serooskerke Nipte winst voor teams Thol. Boys Donderdag 10 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voetbat programma Voetbal uitslagen "MEULVUET" THOLEN Bankier weggestuurd De Thoolse schooldam-en schaakkampioenschappen hebben woensdag geen grote verrassingen opgeleverd. Wel was de spanning groter en het verschil tussen de ploegen kleiner. "Ik ben er gek van, dit wil ik nooit meer missen.". Jan Rens uit Tholen kijkt met veel enthousiasme terug op zijn deelname aan de alternatieve elfstedentocht in Oostenrijk. "Het is één grote familie, je doet er vrien den op voor het leven", aldus de Thoolse schaats fanaat. Als alle 100-meter schietbanen op Tholen zouden ver dwijnen, verdwijnt die discipline binnen de Zeeuwse Schietbond (ZSB). Geen van de andere 11 aangesloten verenigingen heeft namelijk een 100-meter baan. Dat meldt het jaarverslag van de ZSB. Ongelukken Tijdslimiet Atletiek CITROEN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Nieuwe trainer voor selectie WHS Leon de Frel uit Roosendaal volgt na in het nieuwe sei zoen trainer Jan Englebert op bij voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Leon is de zoon van Nico de Frel, die 17 jaar achtereen leiding gaf aan WHS en daarna nog twee korte perioden actief was bij deze vereniging. Afdelingsvoetbal SPS zoekt nog steeds dameselftal Oefenvoetbal Clubliefde Vierde klas afdollngsvoetbaI Penalty Zaterdag 12 februari uur Bevelanders 1-WHS 1 14.30 Colijnsplaat-SPS 1 14.00 NVS 2-WHS 2 14.30 WHS 3-SPS 2 (A. van Ast) 14.30 WHS 4-WHS A 13.00 WHS 5-Thol. Boys 4(J. Bliek) 14.30 Afdeling eerste kl. res.: Smerdiek 2-VVC 2 1-7. TWeede kl. res.: Chrislandia 3-Noad 2 0-2, VHC 2-Thol.Boys 3 2-2. Vierde kl. res.: FSV 4-Thol.Boys 4 2-3, Thol.Boys 5-Klundert 5 1-0. Oefenvoetbal: Thol.Boys-Sluiskil 1-2, Smerdiek-Serooskerke 1-2, Kaaise B.- Vösmeer 3-2, SPS 4-Smerdiek 3 4-5, Vosmeer 2-Vosmeer 4 1-2, Vosmeer 3-Vosmeer 5 2-2, Vosmeer d.-NVS 10-0. Jeugd: Noordhoek-Vosmeer D 5-8, Vosmeer Fl-Lepelstr. B. 2-2, Dosko- Vosmeer F2 0-2. Thol.Boys Dl-Roosendaal 1-10, Steenbergen-Thol.Boys El 4-4, Thol.Boys E2-Moc 8-2. WHS BC-SPS B 1-3, WHS DE-Nw. Borgvliet D2 6-2, Welberg Fl-WHS F1 2-3, WHS F2-Moc F2 2-3, NVS F2-WHS F3 3-2. De strijd in de top van de A-poule van de Meulvlietcompetitie is spannend. De eerste vier ontlopen elkaar nauwelijks. l'Esperance voert de lijst aan met 16 punten uit 13 wedstrijden. Hof van Hol land volgt met eveneens 16 pun ten, maar een minder goed doelsaldo. Op de derde en vierde plaats staan Stalland en Kaai met beide 15 punten. In poule B zijn de verschillen wat groter. Daar leidt Dalem met 24 punten, ge volgd door Internationals met 22 en 't Anker met 19 punten. Zondag bereikte l'Esperance de top van de lijst door met 13-2 van Smits Boys te winnen, terwijl de naaste concurrenten Kaai en Stal land verlies moesten incasseren. De verdere uitslagen in poule A zijn: Batavieren-Smalstadt 3-3, Stalland-the Pub 5-7, Kaai-Hof van Holland 2-4. In de B-poule vielen de meeste doelpunten bij de wedstrijd rest. Zeeland tegen Internationals. De laatste won met 4-10. Ook 't An ker had een goede dag en won van de Callelas met 9-1. Dalem klopte Pinocchio net met 5-4 en 't Koe peltje zag de punten naar Smul- hoek gaan: 3-6. De wedstrijd in de bedrijvencom- petitie tussen Fri d'Or en de Ra bobank kreeg twee verrassende wendingen. In de eerste helft was het een mooie, sportieve strijd en na negen minuten tekende de Ra bobank 1-0 aan. Maar Fri d'Or vocht terug en stond bij rust zelfs met 4-2 voor. De tweede helft werd ruwer. De Rabobank had ge wisseld en de vermoeidheid sloeg toe. Een bankier werd zelfs uit het veld gestuurd wegens onsportief gedrag. Fri d'Or won uiteindelijk met 10-3. Jeugd wielrennen. De koninklijke Nederlandse wielrenunie organi seert samen met de Zeeuwse sportraad zaterdag van twee tot vijf uur een informatie bijeenkomst voor jeugdwielrea- ners in het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. Er worden ook wedstrijden en een quiz ge houden. Bij het schaken doen 32 leerlingen mee, op de voorgrond de spelers van De Rieburch en De Casembrootschool. Bij het schaken sleepte De Casem brootschool uit Sint-Annaland voor de vijfde maal de titel in de wacht. De wisselbeker gaat dus weer naar Sint-Annaland. Het was een nipte overwinning want Ter Tolne haalde evenveel punten: 12. Met 2 en een half bordpunt meer werden Edwin Geuze, Wil lem Horst, Dennis van Vossen en René van Oudenaarden van De Casembroot kampioen. Bij het dammen zorgde Ter Tolne 11 wel voor een verassing door het eerste team van deze school op bordpunten te verslaan. Beide ploegen behaalden het maximum van 16 punten. Met vier bordpun ten meer ging de overwinning naar de jongste ploeg van Ter Tol ne. En dat was tegen de verwach ting in. Zij mochten de wisselbe ker mee naar school nemen. De jongste speler van het toernooi, de 7-jarige Nordin Benjilali uit groep 5 versloeg daarmee zijn oudere broer Mohammed die al enkele keren met zijn ploeg het kam pioenschap behaalde. De andere kampioenen: Inger Elshof, Lean- ne Geene, So Lee, Vivian van Loon en Debby Horsten. De School met de Bijbel uit Sint- Annaland werd derde. Deze ploe gen mogen deelnemen aan de Zeeuwse kampioenschappen in 's Gravenpolder. De twee damploegen van De Rie burch uit Sint-Maartensdijk moe ten op school uitmaken wie vierde en vijfde wordt. Zij eindigden bei de met 11 punten en 38 bordpun ten. Ook bij deze 17de schooldam-en Vorig jaar werd Jan Rens lid van de alternatieve elfstedenvereni- ging. Door dit lidmaatschap kreeg hij een startbewijs voor de schaatstocht op de Weissensee. "Ik heb voor de alternatieve elfstedenvereniging gekozen, om dat lidmaatschap van de Friese Elfsteden haast uitgesloten is", verklaart Rens. Voor de monstertocht over 200 ki lometer had hij zich, samen met een collega, goed voorbereid. Op de ijsbaan van Dordrecht en de overdekte Uithof in Den Haag De bond vindt dat het verdwijnen oefenlokaal van Accelerando. Een van de 100-meter banen, wat het gemeentebestuur wil, voorkomen moet worden. De twee bij Scher- penisse en Poortvliet vallen ten prooi aan de ruilverkaveling; in Stavenisse en Sint-Annaland blij ven ze over. De ZSB is vertegenwoordigd in de werkgroep die praat over een cen trale schietaccomodatie op Tho len. Prinses Beatrix te Stavenisse wil daaraan niet meedoen. De ver eniging hoopt dit voorjaar te be ginnen met de bouw van een eigen onderkomen aan de Pilootweg: vier multifunctionele banen, waarop zowel met geweer, pistool als karabijn geschoten kan wor den. Sinds mei zijn vier Thoolse clubs verstoken van een binnen baan, nadat loodstof was aange troffen in de drie gymzalen en het aantal schutters uit Stavenisse is daarom tijdelijk uitgeweken naar 's-Gravenpolder; Poortvliet schiet in Sint-Annaland, waar de pistool- en karabijnbaan geschikt is gemaakt voor geweer. De ZSB telde, dankzij de toetre ding van Westkapelle, op 31 de cember 15 verenigingen met 871 leden. Daarvan komen er 118 van Tholen: 33 Nederland en Oranje Poortvliet, 33 Prinses Juliana Scherpenisse, 32 Prinses Juliana Sint-Annaland en 20 Prinses Bea trix Stavenisse. In het bonds- bestuur is Tholen vertegenwoordigd door G. Vos (secretaris) en J. v.d. Graaf uit Stavenisse, A.J. Menheere uit Tholen en J. Menheere uit Sint- Annaland. A.C. Knuist uit Stave nisse is vorig jaar teruggetreden. werden vele kilometers afgelegd. Er werden trainingstochten van 60 kilometer gereden om goed besla gen op het Oostenrijkse ijs te komen. De kwaliteit van het Nederlandse ijs was echter niet te vergelijken met het natuurijs in Oostenrijk. "Daar is het echt sneeuwijs. Er waren veel scheuren, waardoor je voortdurend alert moest blijven", vertelt Jan Rens. Vorige week woensdag stond de tocht op het programma. Onge veer 1500 Nederlandse schaatsliefhebbers hadden de ij zers ondergebonden, 's Morgens om zeven uur kregen de wedstrijd rijders het startschot, waarna vijf minuten later de recreatierijders aan hun tocht begonnen. "Bij de start was de temperatuur zeven graden onder het vriespunt", al dus Rens. "Ik had me goed ingesmeerd met vaseline om bevriezing te voorko men. Tijdens de tocht liep het kwik echter snel op en ging het dooien. Om elf uur was het zeven graden boven nul. Daarbij stak ook de wind op, waardoor de kwaliteit van het ijs steeds meer verslechterde. We zakten tot onze buizen in het ijs. Het was ver schrikkelijk zwaar. Om je heen zag je vele ongelukken gebeuren. Door de valpartijen moesten schaatsers worden gehecht. Ook waren er verschillende, bij wie de tanden waren afgebroken. Samen met mijn collega besloot ik om na 100 kilometer te stoppen. Je kiest op zo'n moment voor je eigen vei ligheid", aldus de 42-jarige Jan Rens. De tocht over 200 kilometer was verdeeld in acht lussen van 25 ki lometer. Van de organisatie moesten de deelnemers vóór vijf uur 's middags begonnen zijn aan hun laatste ronde. "Ook deze tijdslimiet leverde een probleem op", vertelt Rens. "De eerste 25 kilometer werd in 1 uur en 7 mi nuten overbrugd, de volgende ronde liep de tijd op naar 1 uur en 18 minuten. Met de slechte om standigheden en de toenemende vermoeidheid was het moeilijk ge weest om op tijd de finish te ha len. Er waren doorzetters die pas 's avonds de finish bereikten, maar die waren niet meer om aan te zien", aldus de Tholenaar. De verzorging tijdens de wedstrijd was volgens hem uitstekend. "Om de 5 of 6 kilometer was er een ver- zorgingspost. Daar kon je eten of drinken krijgen; tevens was er vol doende medische hulp." Jan Rens is lid van de West- Brabantse schaatsvereniging de Striene, die van half september t/m april traint in Dordrecht. "Het is jammer dat er niet dichter in de buurt een schaatsaccommo- datie is", aldus de Thoolse schaatsliefhebber die hoopt op een vorstperiode, zodat hij dichter bij huis op natuurijs zijn sport kan beoefenen. Volgend jaar zal hij zich opnieuw inschrijven voor de alternatieve elfstedentocht. De Thoolse atleet Piet Hage heeft voor het eerst sinds zijn herstel van een ernstige enkelblessure weer aan een loopwedstrijd mee gedaan. Onder goede weersom standigheden werd de halve marathon van Den Briel gelopen. Hage legde het parcours van 21,1 km in 1.24.28 uur af. Een goede tijd na een voorzichtig gelopen race. Advertentie l.M. Motorcrosser Joey Moerland uit Stavenisse begon het buitensei zoen zondag goed. Samen met zijn teamgenoot Jamy Mullens reed hij in een wedstrijd van mo torcrossclub de Satelliet van de Maasvlakte. Er waren veertig deelnemers. In de eerste manche passeerde Joey als 20-ste de eerste bocht. Maar hij wist twaalf con currenten in te halen en ging als achtste over de finish. In de twee de ronde startte de crosser uit Sta venisse beter en pakte gelijk de achtste positie. Na een ronde hard werken werd hij tenslotte als derde afgevlagd. Dat leverde hem een vijfde plaats in het eindklasse ment op en daarvoor kreeg hij een beker. Jamy Mullens startte slecht in de eerste manche en hij passeerde de eerste bocht als veertigste. Op de finish had hij de helft van de cros sers ingehaald. De tweede ronde verliep beter. Jamy kwam als twintigste weg en werd tenslotte als negende afgevlagd. Smash '76 is met de neus op de feiten gedrukt. Na de flitsende start tegen Smash '70 leden de Sint-Annalandse tafeltennissers zaterdag een kansloze 9-1 neder laag tegen Tios '67 uit Tilburg. Het enige Thoolse punt werd ge scoord door Ad Verhage. De junioren verloren ook hun tweede wedstrijd. Tégen Back hands werd het 8-2. Henk Jopse zorgde voor beide punten. De kadetten blijven goed mee draaien, beide teams wonnen hun wedstrijd. Het eerste team zege vierde met 4-6 over Vice Versa. Anné van Dijke, Leon v.d. Graaf en Mathijs Bruijnzeel scoorden ieder twee keer. Het tweede team versloeg Dio 2 met 3-7. Opnieuw scoorde Peter Bazen 100%; Anné Sturris won, evenals vorige week, twee partijen en Marnix v.d. Graaf één. Programma 26 feb.: Markiezaat 2-Smash 1, Roosendaal 2-Smash jun., Backhands 4-Smash kad.l, Roosendaal 4-Smash kad.2. schaakronde blijkt dat spelers die bij een dam-of schaakclub spelen, een voorsprong hebben op degene die niet of minder oefenen. Ook het oefenen op school is van in vloed. Kleinere scholen hebben het moeilijker. De Schalm uit Sta venisse kon dit jaar niet voldoen de spelers leveren. Otto Huiskamp bedankte de wedstrijdleiders A. Kousemaker en G. Meeuwsen en Nijnatten. Uitslag dammen: 1. Tfer Tolne II 16, 2 Ter Tolne I 16, 3 De school met de Bijbel St. A'land 14, 4 en 5 De Rieburch 11, 6. De Regen boog 8, 7. School met de Bijbel AJP 7, 8. De Eevliet 6, 9. De Casembroot school 4, 10. Die Heenentrecht 2, 11. Oosterschelde 1, 12. De Kraal 0. Uitslag schaken: 1. Casembroot 12, 2. Ter Tolne 12, 3. Rieburch 111, 4. De Kraal 9, 5. De Re genboog 6, 6.De Luyster 4, 7. St. An- thonius 2, 8. Rieburch II 0. Tijdens de eerste ronde speelden de gedoodverfde kampioenen zich al in de beste posities. Bij het schaken behaalden de leerlingen van De Casembrootschool en Ter Tolne het maximale aantal van zes punten uit drie wedstrijden. De Casembroot leidde echter door een hoger aantal bordpunten 01 tegen 9.5 van Ter Tolne). De Rie burch I behaalde vijf punten uit drie wedstrijden (7 bordpunten) 4. De Kraal 4-5 (8), 5. De Luyster 3-4 (7), 6. St. Antonius 4-2 (6), 7. De Regenboog 4-0 (4.5) en 8 De Rie burch 11 4-0 (3). Omdat de Eevliet uit Poortvliet bij het schaken niet meedeed en dat niet bij de organisatie bekend was, zorgde dat voor enig opont houd omdat de wedstrijden op nieuw ingedeeld moesten worden. Er bleven niettemin 32 spelers over. Bij het dammen schoven 48 leer lingen achter de tafels. Ook daar kwamen de kampioenen van vorig jaar sterk voor de dag. Ter Tolne 1 en Ter Tolne 11 wonnen alle par tijen, maar kregen concurrentie van De Rieburch 1 die ook het maximale aantal punten vergaar de: 8. De beide ploegen van Ter Tolne haalden 29 respectievelijk 26 bordpunten. De Rieburch I 26. De Rieburch 11 volgt met 7 punten en 25 bordpunten. 5. School met de Bijbel St. A'land 6 (27), 6. De Regenboog 4 (16), 7. School met de Bijbel AJP 2 (12), 8. Heene- trecht 2 (8). 9. de Eevliet 2 (7), 10 Oosterscheldeschool 1 (6) 11. De Kraal 0 (4) en 12 Casembroot 0 (2). Leon de Frel begon als trainer bij Chrislandia, dat destijds nog in de afdeling speelde. Na twee jaar ging hij naar Kruisland. Vervol gens had hij Groen-Wit uit Breda en het tweede elftal van Dosko on der zijn hoede, waarmee de Roo sendaler kampioen werd. Enkele weken coachte hij Dia uit Teterin- gen nog, maar wegens zijn werk zaamheden als sportinstructeur aan de Koninklijke Militaire Aca demie te Schaarsbergen moest De Frel stoppen als trainer. "In juli hoop ik weer in Brabant te gaan werken als sportinstruc teur. Daarom ben ik op zoek ge gaan naar een voetbalvereniging voor het nieuwe seizoen. Eerst heb ik gesolliciteerd bij Roosendaal en vervolgens bij WHS", vertelt De Frel. De liefde voor WHS is hem als het ware met de paplepel ingegoten. "Als kind hoorde ik van mijn va der al veel over WHS. Ik ging ook vaak mee naar Sint-Annaland. Als senior heb ik zelfs nog een jaar in de kleuren van WHS gespeeld in het tweede team. Vorig Noad 2 ging een zware middag te gemoet tegen Chrislandia 3 dat op gelijke hoogte stond in de tweede klas reserve. Maar de Sint- Philipslanders deden het goed op de Heyningse grasmat. Na twintig minuten opende spits Ronald den Braber de score: 0-1. Hoewel No ad in de eerste helft een licht over wicht had, bleef ^e thuisploeg gevaarlijk. Bij een schot van een vrijstaande aanvaller voorkwam alleen keeper Van Herk dat Chrislandia de gelijkmaker scoor de. Na rust loste Reiny Reijngoudt na een goede actie een schot op het doel, maar de bal sprong via de binnenkant van de paal terug in het veld. Hierop zetten de Heynin- gers een offensief in wat ook re sulteerde in een schot op de paal. Door het aanvallende spel van Chrislandia kon Noad counteren. Reiny Reijngoudt werd goed aan gespeeld en rondde zijn actie pro bleemloos af naar 0-2. De wedstrijd was in handen van de Amerikaanse scheidsrechter Mar tin die debuteerde in het Neder landse amateurvoetbal. Voetbalvereniging SPS is nog steeds op zoek naar spelers voor het nieuw op te richten dameself tal. Het team moet op zaterdag ochtend in competitieverband gaan spelen. Geïnteresseerde da mes ouder dan 15 jaar kunnen contact opnemen met Berry de Graaf, tel. 01665-3158. SPS is klaar voor de hervatting van de competitie. De vierdeklas ser, die vecht tegen de degradatie, liet zaterdagmiddag tegen 's Heer- Arendskerke een goede indruk achter. Tegen deze derdeklasser speelde de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse 1-1 gelijk, waarbij er mogelijkheden waren voor de overwinning. Het team van trainer Piet van Koulil kwam op een 0-1 achter stand door een verdedigingsfout. SPS herstelde zich echter goed en kreeg diverse doelkansen. Op aan geven van de sterk spelende Dan ny Englebert schoot Carlo Heij boer net voorlangs. In de twintigste minuut van de tweede helft scoorde Jaco Jansen de ge lijkmaker, na goed voorbereidend werk van Rien Voshol. Enkele mi nuten later kreeg Jansen een op gelegde kans voor een tweede treffer, maar dit keer faalde hij in de afwerking. Een doelpunt van Danny Englebert werd wegens buitenspel afgekeurd, terwijl een schitterend schot van Englebert op fabelachtige wijze door de doelman uit de kruising werd ge tikt, waardoor de verdiende win nende treffer uitbleef. Zaterdag oefent SPS opnieuw te gen een derdeklasser. Om 14.00 uur speelt men een uitwedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys. Smerdiek speelde een verdienste lijke oefenwedstrijd tegen het twee klassen hoger uitkomende Seroos kerke. In het begin nam Seroos kerke het initiatief en kreeg een paar kleine kansen. Na twintig minuten kwam Smerdiek beter in de wedstrijd en dat leverde een paar mooie aanvallen op. Na 35 minuten ging Addy Stoutjesdijk goed door en bracht Smerdiek zelfs op voorsprong: 1-0. Na rust speelden de bezoekers be ter en na tien minuten resulteerde dat in de gelijkmaker. Smerdiek verdedigde verkeerd uit en dat werd meteen afgestraft: 1-1. Het werd vanaf dat moment moeilijk voor de thuisploeg om de bal vast te houden. Serooskerke gaf geen ruimte om over te spelen. Smer diek stelde hier veel werklust te genover. Tien minuten voor het einde werd het toch 1-2 voor Se rooskerke. Weer werd er slecht uit verdedigd. Drie man van Smerdiek bleven in het doel staan in plaats van bij hun man te blij ven. Een vrije trap in de laatste minuut mocht de thuisploeg niet meer baten. jaar heb ik zeer regelmatig wedstrijden van WHS gezien, zo dat er weinig verrassingen voor mij zijn. Ik denk dat we de eerste seizoenen moeten spelen voor be houd in de derde klasse. Jonge spelers zullen worden ingepast. Ik vind dat WHS zeer professioneel bezig is, met onder andere gedi plomeerde trainers bij de jeugd", oordeelt De Frel. "Ik hoop bij WHS meerdere ja ren werkzaam te zijn. In het verle den heb ik teveel van vereniging gewisseld. Chrislandia was een mooie periode; doordat ik te graag een KNVB-ploeg wilde trai nen, ben ik toen toch weg gegaan. Achteraf heb ik daar spijt van. Bij WHS hoop ik dezelfde saamho righeid aan te treffen. Het is een speciale vereniging. Spelers die vertrekken hebben dit ondervon den. Het bestuur doet er ook alles aan om spelers voor de club te be houden en te zorgen voor een goe de clubliefde", vindt de 37-jarige De Frel. "Het bestuur heeft het volste ver trouwen in hem", geeft voorzitter Sander Westdorp van WHS te kennen. "Hij heeft veel ambities en kent WHS behoorlijk goed. Naast De Frel waren er nog twee serieuze kandidaten", aldus de voorzitter. Toen Leon de Frel hoorde van het vertrek van trainer Jan Englebert nam hij zelf contact op met het bestuur. Hij is oefenmeester 2, waarmee hij bevoegd is om een vereniging van tweede klasse ni veau te trainen. Het vierde en vijfde team van Tholense Boys boekten maar ter nauwernood een overwinning te gen hun tegenstanders. Het vierde elftal versloeg FSV 5 met 2-3 en de veteranen kwamen niet verder dan 1-0 tegen Klundert 5. Tholense Boys 4 kon na een aan tal afgelaste wedstrijden eindelijk aantreden tegen FSV. Op het Fij- naartse veld gingen de Tholenaren goed van start. Sjaak Schot speel de in de achtste minuut Arno van Dijke aan en die passeerde de doelman met een hard schot: 0-1. De thuisploeg legde zich daar ech ter niet bij neer en dat leverde mooie spelmomenten op. FSV kwam bijna langszij door een goed genomen vrije trap, maar de Thoolse doelman Gert-Jan Geuze tikte de bal uit de kruising. Toch bracht FSV de stand nog voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft begonnen beide ploegen met een aantal verse spe lers. Ook nu waren er genoeg kan sen die echter door een slordige afwerking of goed keeperswerk op niets uitliepen. Door een doelpunt van Richard Gerritsen kwamen de Tholenaren weer op voorsprong: 1-2. FSV bleef echter aandringen en er ontstond wat onrust in de geel-zwarte ploeg. Toen Gerritsen even later de Thoolse voorsprong vergrootte, leek de wedstrijd be slist: 1-3. Maar de Fijnaarders ga ven niet op en zetten de Tholenaren vast op hun eigen helft. Al snel volgde een doelpunt: 2-3. De thuisploeg bleef druk uit oefenen, maar het fluitsignaal redde Tholense Boys. Door deze overwinning nestelt de ploeg zich naast Stavenisse 2 aan de top van het klassement. De veteranen van Tholense Boys hadden er een penalty voor nodig om van Klundert 5 te winnen. Klundert, dat vastbesloten was om met minimaal één punt naar huis te gaan, combineerde goed. Maar alle aanvallen waren zonder succes. Ook de kansen voor de Tholenaren werden niet benut. Na de rust drongen de geel zwarten meer aan en de Brabantse ploeg speelde op de counter. Jaap Schot had pech toen hij, na goed voorbereidend werk van Piet Quist en Rini Broeren, hard op de binnenkant van de paal schoot. In de slotfase liep Rini Broeren tus sen twee man door het strafschop gebied binnen. Daar werd hij door de laatste man tegen het gras gelopen. Scheidsrechter Rooden- burg legde de bal op de stip en Jaap Schot besliste de wedstrijd. Het zware veld vergde veel van de spelers. De voorsprong op de con currentie is door deze overwin ning uitgegroeid tot zes punten. De mannen van Rinus Minheere ruiken de titel al.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17