Aiopal St. Maartensdijk met tien personeelsleden failliet Provincie schrikt van protesten Capaciteit zuivering krap en vetsmelterij komt er nog bij Werkloosheid is met 28% gestegen Tholen omzeilt probleem overlast Metaalunie-bestuurslid Van Beek zucht onder problemen Altho maakt exclusieve zeiljachten Dief kraakt elf auto's Hypotheekshop Luijks open ZMF positief over hergebruik vet Ramen sluiten Een derde langdurig zonder baan RPF/GPV statenlid J. van Ginkel: Donderdag 3 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 9 Machinefabriek en constructiewerkplaats Aiopal b.v. in het bedrijfsverzamelgebouw te St. Maartensdijk is met tien personeelsleden failliet verklaard. Curator mr. J.C.M. Nuijten onderhandelt met kandidaten om het bedrijf in afgeslankte vorm voor te zetten. Als de gemeente Tholen en de provincie Zeeland af spraken hebben gemaakt over hoe de overlast van het industrieterrein in Sint-Maartensdijk in te perken dan zal er weer overleg gevoerd worden met de omwonen den die zich kanten tegen de komst van de vetsmelterij van Van Wijk Hulshorst naar Sint-Maartensdijk. Groeistuipen Prijs onder druk Waterzuivering Paling in sloot Naar Tholen De werkloosheid op Tholen en Sint-Philipsland is in het afgelopen jaar met ruim 28 procent gestegen. Van alle mensen zonder baan, is op Tholen en Sint- Philipsland bijna een derde langdurig werkloos. Dat staat in het rapport arbeidsmarktgegevens december 1993 van de arbeidsvoorziening Zeeland. Minder artiesten RPF/GPV statenlid J.J. van Ginkel is er niet gerust op dat het gemeentebestuur van Tholen de kwestie van de stankoverlast op het industrieterrein van Sint- Maartensdijk afdoende oplost. Vermindering "Men zat met een relatief hoge schuld in verhouding tot de om zet', aldus de curator. "Vier ton op drie miljoen gulden. De ABN- Amrobank heeft de kraan dicht gedraaid wegens de teruglopende economische activiteiten in de Tholen heeft er een nieuw bedrijf bij. Altho is neergestreken op het industrieterrein van Sint- Maartensdijk aan de Nijverheids- weg 7 in het voormalige pand van Cemilas. Altho (aluminium Tho len) gaat zich richten op exclusieve zeiljachten. Eigenaar is B.W. Busman uit Roo sendaal. Hij vestigde zich op Tho len omdat het eiland omgeven is door water. Maar als de zaken goed lopen, wil Busman nog wel eens dichter bij het water gaan zit ten: in Sint-Annaland bijvoor beeld. Daar worden de schepen die Altho maakt te water gelaten in de jachthaven. Jacht- en me taalbouw Sint-Annaland gaat voor het transport zorgen. Op dit moment heeft het bedrijf van Busman twee orders waaronder een zeewaardig vaartuig van 44 voet (13,5 meter) op het program ma staan. Het is ontworpen door scheepsarchitect Dick Koopmans uit Lelystad met wie Altho vaak zaken doet. Het betekent overi gens niet dat Altho alleen maar jachten van een dergelijke afme ting maakt. Alles kan, want alle schepen zijn uniek en de wensen van de opdrachtgever worden erin verwerkt. Altho telt, inclusief Busman, drie personeelsleden. Er wordt uitslui tend gewerkt met lassers die door verzekeraar Lloyds zijn gecertifi ceerd. Als basismateriaal voor de romp en opbouw wordt alumini um gebruikt. Veel jachten die in serie worden gebouwd, zijn van de kunststof polyester gemaakt. Maar vooral voor kleinere series en grotere schepen wordt het lich te aluminium of staal gebruikt. Overigens moet je voor een derge lijk jacht behoorlijk kapitaal krachtig zijn; voor hetzelfde geld heb je een paar auto's uit de top klasse. Fotozaken en bloemisten. Fotoza ken en bloemisten op Tholen en St. Philipsland worden doorge licht door het instituut voor het midden- en kleinbedrijf. Tijdens dit kosteloze project kan de on dernemer zijn of haar ideëen toet sen aan die van een bedrijfsadviseur. Hiervoor kan men bellen naar 01180-34264. branche. In de meeste gevallen was Aiopal afhankelijk van op drachten van andere metaalbe drijven." Mr. Nuijten zegt dat de directie zich heeft ingespannen om alles 'netjes af te werken.' "In het na bije verleden werkten er wel 25 mensen, maar veel op contractba sis. Van de 10 die er nog op de loonlijst stonden, zijn er 5 door bemiddeling van de directie elders geplaatst toen het einde van Aio pal in zicht kwam. De laatste twee weken waren er al geen activitei ten meer. Uiteindelijk zitten er maar 5 medewerkers zonder werk." Het faillissement is door de direc tie zelf aangevraagd bij de Mid delburgse rechtbank. Het januari-loon kon niet meer be taald worden. Daarvoor zal de be drijfsvereniging zorgen, die volgens de curator 'goed' uit het faillissement springt. "Maar beta ling van de crediteuren behoort niet tot de reëele mogelijkheden. Alle machines en gereedschappen e.d. zijn van de bank en het pand werd gehuurd." Volgens mr. Nuijten is Aiopal 'ten onder gegaan aan de relatief hoge rentepost.' "Anderen kunnen het bedrijf met minder lasten in af- Luijks opende onlangs aan de Wassenaarstraat in Bergen op Zoom een tweede NVM- Hypotheekshop. De belangrijkste reden daarvoor was dat regelma tig mensen uit Bergen op Zoom en omgeving de Hypotheekshop in Roosendaal bezochten. Luijks NVM-Hypotheekshop viert de opening met een kans op een drie tal prijzen voor klanten die er in de periode tot en met 31 maart een hypotheek afsluiten. De eerste prijs is een week Praag voor twee personen, de tweede prijs een lang weekend Parijs en de derde prijs is een midweek Center Pares. Mr. G.P.F. Broekman verricht op 31 maart de trekking. De hypotheekadviseurs van Luijks hypotheekshop hebben constant informatie van en plegen overleg met de NVM-makelaars die gratis en onafhankelijk advies geven. Iedereen die in de beslis singsfase zit voor de koop van een pand, kan met deze service zijn voordeel doen. Ook oversluiten naar een lagere rente kan interes sant zijn voor bestaande hypthe- ken. Dat deelde hoofd drs. C.J. Colijn van de afdeling milieubeheer van milieu en waterstaat desgevraagd mee naar aanleiding van vragen die RPF/GPV statenlid J.J. van Ginkel vrijdag stelde in de com missie milieuhygiëne en de bezwa ren die omwonenden hebben geuit. Colijn:"We moeten een goede in schatting maken van hoe de drie partijen er tegenaan kijken. We hebben er niks aan om een ver gunning te verlenen die niet van kracht wordt als daar beroep te gen aangetekend wordt. Dan gaat het een paar jaar duren." Gedeputeerde ing. A.M. Dek ant woordde Van Ginkel dat de ver gunningprocedure voor Van Wijk is stopgezet omdat er anders be zwaarschriften ingediend zouden worden. Dek lichtte toe dat de provincie overleg voert over het verminderen van de stankoverlast op het terrein. En dat er de avond ervoor (donderdag zie verslag- red.) een gesprek was geweest tus sen de provincie, de gemeente en de omwonenden omdat er ernsti ge bezwaren zijn gerezen tegen de vestiging van de vetsmelterij. Volgens Colijn moet het bedrijf voldoen aan 'de stand van de techniek'. "De vetsmelterij voegt wel iets toe, maar niet zoveel. Het zit hem vooral in de combinatie met de bestaande bedrijven." Gedeputeerd? staten zou de aan vraag al in december behandelen maar het is volgens Colijn van de agenda gehaald omdat er 'harder tegen was geprotesteerd dan was ingeschat.' Colijn zegt wel eens wat gehoord te hebben van de problematiek op het industrieter rein, maar niet in die mate. "Het bedrijfje past er op zich goed. Op het oog lijkt het weinig bezwaren te ontmoeten. Nu blijkt dat er for se bezwaren zijn. Het is de drup pel die de emmer doet overlopen. Het is onze plicht daar goed naar te kijken." De Zeeuwse Milieufederatie heeft er bij de provincie in december op aangedrongen het bedrijf de strengste norm op te leggen wat betreft de stankuitstoot. Volgens P. van de Berg van de werkgroep industrie is dat 99.5 percentille, terwijl aanvankelijk in de ontwerp-vergunning 98 percentille stond vermeld. "Volgens het ad viesbureau kan het bedrijf daar namelijk wel aan voldoen." Volgens Van de Berg zou de pro vincie ook de geluidsbelasting zo veel mogelijk aan banden moeten leggen. "In de ontwerp beschikking waren alleen maxi male waarden voor de dag aange geven en niet voor de avond en nacht." De ZMF staat overigens positief tegenover het smelten van vet. Van de Berg: "Het gaat om stoffen die hergebruikt worden. We zijn niet tegen dit soort bedrijven als ze zich maar aan strenge voorwaar den houden. Het punt is dat ze een slechte naam hebben opge bouwd." geslankte vorm voortzetten, want er zijn aardig wat opdrachtgevers gezien de omzet van drie miljoen. Over een paar weken verwacht ik daarover uitsluitsel te kunnen ge ven", aldus de curator. Directeur Castricum van het ar- Een autokraker heeft donderdag nacht tien auto's opengebroken en ging er met de radio's vandoor. Maandagavond kwam daar nog een elfde bij. Zes van de kraken vonden plaats in Sint-Annaland (ondermeer in de De Casem- brootstraat), vier in Sint- Maartensdijk en één op het par keerterrein van sport- en gemeen schapscentrum Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen. Daar par keerde een 29-jarige man uit Zun- dert zijn auto om kwart voor acht om te gaan zaalvoetballen. Toen hij om kwart over negen terug kwam, zag hij dat de ruit van het portier was ingeslagen en de radio was gestolen. Het apparaat had een waarde van 1000,-. De poli tie gaat ervan uit dat het in alle gevallen gaat om dezelfde da- der(s) en is naarstig naar hem op zoek. Mensen die informatie over de inbraken hebben, wordt ver zocht contact op te nemen met de politie die alles vertrouwelijk be handelt. beidsbureau Tholen zegt 'maar een handjevol' medewerkers van Aiopal te hebben ingeschreven. "Onder druk van de omstandig heden was het personeelsbestand al verminderd." Volgens Castri cum 'zit op dit moment alles te gen.' "Je hebt met de winter te maken en met een slechte situatie in de bedrijven. Velen hebben op de rem gedrukt. Er kunnen weinig mensen geplaatst worden, maar als er vacatures zijn, zijn die snel te vervullen met een kwalitatief hoog aanbod. In december 1991 bracht de gede puteerde van economische zaken D.J.P. Bruinooge een bezoek aan Aiopal als voorbeeld van de actie ve bedrijfswerving van het Thool- se gemeentebestuur. Op 1 december 1989 begon 'Alles op al les' in het bedrijfsverzamelge bouw met 3 personeelsleden in de werkplaats en 7 monteurs in de buitendienst. Twee jaar later wa ren er 4-6 in de fabriek, 2 admi nistratieve krachten en 35 mensen in de buitendienst. Zij deden on derhoudswerk bij tientallen be drijven: 80% in Noord-Brabant en 20% op Tholen. (Het failliete Fresh Products was een goede klant.) Een verdere groei werd ver wacht door dhr. D.C. Hoogeveen, die in het Brabantse Hank geen mogelijkheden had om uit te brei den en met zijn bedrijf naar St. Maartensdijk kwam. Bedrijfslei der A.J.M. de Groen, afkomstig Gedeputeerde Bruinooge, hier in gesprek met directeur Hoogeveen, bezocht in december 1991 Aiopal. Achter hen bedrijfsleider De Groen, ambtenaar Nuyten en wethouder Versluys. van Akkermans uit Dordrecht, meldde gedeputeerde Bruinooge een omzet van 3.2 miljoen gulden. De jonge ondernemers vertelden in december 1991 last te hebben van 'groeistuipen.' 'Bankzaken en kostenbewaking behoren tot de onderdelen die het duo langzaam aan onder de knie begint te krij gen', zo werd in het verslag van het bedrijfsbezoek gemeld. Volgens Metaalunie-bestuurslid M.A. van Beek 'zucht de branche onder de problemen.' "Het is zeer moeilijk bij de metaalbedrijven. Iedereen zit met een tekort aan werk, waardoor de offertes 30 tot 40% beneden de prijs gegund worden. Vblkswagen is in Duits land begonnen om zijn toeleve- Volgens de provincie zal de gemeente Tholen er voor moeten zorgen dat alle bedrijven op het industrieterrein van St. Maartensdijk maatregelen treffen om stankoverlast tegen te gaan. Op deze foto een veld mais van I.F.F., Goedhart luchtkoeltechniek, het bedrijfsver zamelgebouw en rechts de werkplaats en opslagloods van Van Houte woninginrichting. VERVOLG VAM PAG. 1 De leidingen van de smeltbak naar de opslagtanks zullen ook goed schoongehouden moeten worden, aldus Peeters. Het ge bouw zelf zal uit gladde wanden bestaan die dagelijks schoonge maakt moeten worden. "Dit moet leiden tot een lage geuremissie die onder de landelijke richtlijn uit komt." Peeters stelde dat voor het nieuwe bedrijf de strengste norm gehanteerd zal worden. De aan- en afvoer zal ongeveer 30 ton per dag bedragen. Het bedrijf zal cijfers moeten overleggen over de werkelijke geuruitstoot. "Als de richtlijnen gehaald worden, is er niks aan de hand." L.T. Steenpoorte, hoofd gemeen telijke ontwikkeling legde uit hoe het met de bestaande bedrijven is gesteld die stank produceren. Over de uieninleggerij van Polder man zei Steenpoorte dat de stank van dit bedrijf 'niet van grote in vloed is op de bocht bij Scherpe- nisse' waar de meeste van de bezwaarden wonen. Klachten over stank van dit bedrijf komen voor al van bewoners aan de Sportlaan. Volgens Steenpoorte is de nieuwe hinderwetvergunning onderweg maar heeft Polderman tegen be paalde onderdelen bezwaar aan getekend bij de Raad van State. "We hopen dat er binnen redelij ke termijn uitslag komt. Dan kun nen we maatregelen eisen." Bij Onion Specialties die uitjes bakt, spelen volgens Steenpoorte twee zaken: stankoverlast en een waterzuiveringsprobleem. Met dat laatste is Onion al een eind op weg. In 1993 is een nieuwe hinder wetvergunning verstrekt. Over de stankuitstoot zijn afspraken ge maakt. Binnen twee jaar -vanaf juni 1993- moet het bedrijf vol gens Steenpoorte voldoen aan de geurnorm van 98 percentille. I.F.F. (waar onder meer uienex- tract wordt gemaakt) is dit jaar aan de beurt voor een nieuwe ver gunning. Daar zal ook worden ge keken naar de stankuitstoot. "Ik ga ervan uit dat het dit jaar rond komt." Bij de pindabakkerij Patjang Pe des (nu Polderman) in het be drijfsverzamelgebouw ligt de zaak volgens Steenpoorte wat moeilij ker omdat de onderneming met 'eigenaarsperikelen' te kampen had. "We zijn er druk mee bezig." J. Machura en B. Tanzer wezen de ambtenaren ook op de problemen die zich voordoen als de riolering de afvoer van afvalwater van het industrieterrein niet aankan. Dan treedt de overstort in werking die uimondt in de sloot langs de Westkerksedijk. Volgens Machura is het voorgekomen dat het 'schuim' drie maanden in de sloot achter zijn huis bleef staan. Tan zer stelde dat de capaciteit van de buizen niet voldoet als er teveel geloosd wordt. "De waterzuive ring kan het dan ook niet aan." Steenpoorte gaf toe dat de capaci teit van de waterzuiveringsinstal latie van het waterschap krap is. "Maar dat hoeft niet te betekenen dat het riool de afvoer niet aan kan." Steenpoorte zei dat er een paar keer problemen zijn geweest: met de pindabakkerij en het Het komt regelmatig voor dat A. Polderman in de bocht bij Scherpenisse maandagmor gen om half vijf zijn bed uit moet om de ramen van zijn woning te sluiten. "Elke maandag om vier uur starten ze de fabriek van Onion Spe cialties op. Dan stinkt het ver schrikkelijk." Polderman zei ook dat het afvalwater waar mee de sprot die bij het kok- kelbedrijf wordt schoonge maakt, het riool inspoelt. "Ik ben er elke dag wezen kijken." kokkelverwerkingsbedrijf van J. Moerland. Er zou vetaanslag van de pindabakker in het riool zijn aangetroffen. "Maar dat hebben we niet aan kunnen tonen." Steen poorte benadrukte dat de ge meente dat hard moet kunnen maken wil zij op kunnen treden tegen de veroorzaker van het on gerief. Bovendien heeft de ge meente een alarmsysteem aange bracht om problemen snel te kun nen siganeleren, aldus Steen poorte. Machura begreep niet dat de ge meente, gezien de huidige proble men, op het terrein een nieuw bedrijf wil toelaten. "Dan wordt de waterhuishouding nog krap per." Machure zei dat hij een schone grondverklaring van de ge meente zal eisen als de sloot langs zijn huis en erf wordt schoonge maakt. A. Polderman herinnerde eraan dat na de afsluiting van de Pluim- pot er zeker nog dertig jaar paling in de sloot had gezeten maar dat die er nu niet meer zwemt. Volgens Machura heeft Van Wijk Hulshorst eerst geprobeerd zich in Flevoland te vestigen. "Maar om dat hij daar geweigerd is komt hij naar hier." Tanzer vroeg zich af of de ge meente een 'geurplafond' in kon stellen voor het totale industrie terrein, in het kader van het inte graal besluit stankoverlast. Amb tenaar S. Wesdorp zij dat het nu niet mogelijk is en dat er naar de afzonderlijke bedrijven gekeken wordt. C. Polderman wilde weten of Van Wijk nog iets toevoegt aan het vet. Volgens Peeters is de grond stof die het bedrijf aflevert een mengsel van palm, cocos en fri tuurvet. "Dat gaat direct naar de veevoederfabrikanten." Als het bedrijf besluit om dierlijke vetten te smelten dan zal de zaak volgens Adema opnieuw bekeken moeten worden. "Bij kleine veranderin gen niet." Volgens Tanzer is het onmogelijk om het bedrijf stil te leggen als hij op ander vet overstapt: "Dat is moeilijk voor een onderneming die een grote investering heeft ge daan. Die zal niet zomaar stop pen." Adema zei ervan uit te gaan dat het bedrijf zich zal beperken tot vetsmelten zoals in de aanvraag is gesteld. "Een moderne vetsmelte rij kan aan de normen voldoen. Doet hij dat niet, dan wordt hij verplicht extra maatregelen te treffen." Tanzer vroeg zich af waarom bij de eerste onderhandelingen met Van Wijk niet is gekeken naar het industrieterrein Slabbecoorn bij Tholen. "Dat ligt in het oosten tegen West-Brabant aan. Daar woont niemand. Waarom zo'n be drijf tussen twee woonkernen? Of moet ik dat aan wethouder Ver sluys vragen?" Steenpoorte kon daar geen antwoord op geven. "De aanvraag is gesteld voor St. Maartensdijk." Tanzer vroeg zich af waar huiseigenaren de 'schade kunnen verhalen' als het onroe rend goed in waarde zakt omdat het vlak bij een industrieterrein ligt waar 'zoveel stank is ont staan.' Steenpoorte zei dat dit bij de ge meente moet gebeuren, maar het is alleen mogelijk bij het wijzigen van het bestemmingsplan. Tanzer zei bang te zijn dat er zich nog meer bedrijven zullen vestigen die voor overlast zullen zorgen. Ade ma zei dat de overheid het nieuwe milieubeleid onderschrijft om daarmee 'milieuwinst' te halen, maar dat laatste schoot bij A. Polderman in het verkeerde keel gat: "Milieuwinst? Ik woon er al veertig jaar, maar het wordt elke maand slechter. Vooralzomers is het erg." ranciers onder druk te zetten, maar daar heeft men zich inmid dels bedacht gezien de teruglo pende kwaliteit. De loonsom is de belangrijkste kostenpost in onze branche en wanneer je met onder bezetting kampt, holt het resul taat achteruit." Van Beek, die zelf een constructie bedrijf heeft in St. Annaland, on dervindt de economische recessie aan den lijve. "Wij hebben vorig jaar pas uitgebreid en vernieuwd. De crisis sloeg toe, toen ons pand klaar was. Dat betekent een enorm probleem, maar het krikt natuurlijk weer op, vroeg of laat." Na de uitbreiding trok Van Beek een hts'er en een mts'er aan voor bezetting van de computer gestuurde machines. De belangen zijn zoveel mogelijk gespreid over diverse sectoren. Er is een nieuwe markt aangepakt: een automaat voor kartonnen dozen in super markten. Goed voor het milieu. Geprobeerd wordt daarmee de Duitse markt te veroveren. Een tweede pijl op de boog is het overplaatsen van de produktie van een hydraulische persenfabriek uit Oosterhout naar St. Annaland. "We knokken er hard voor, van hoog tot laag", aldus Van Beek. Op Tholen en Sint-Philipsland za- dat van de artiesten en musici. ten vorig jaar 243 vrouwen en 483 mannen zonder baan. Opvallend is dat het aantal werkloze vrou wen relatief veel minder hard is gestegen dan bij de mannen. Bij die laatste groep steeg het aantal werklozen met ruim 38 procent te gen bijna 12 bij de vrouwen. Daarmee is de vraag naar arbeid op Tholen en Sint-Philipsland het hardst gestegen van heel het ge west Goes en op Terneuzen en Oostburg na zelfs van heel Zee land. Oostburg spant de kroon. Daar steeg in één jaar tijd het aantal mensen zonder werk met de helft. In totaal telt Zeeland nu ruim 13.000 werklozen, een toename van zo'n 24 procent in vergelij king met 1992. De meesten zijn opgeleid voor werk in de metaal, algemene dienst of op kantoor. Maar ook de handel en horeca scoren hoog. Het aantal mensen zonder werk steeg het meest in de metaalsector. Daarnaast is ook het aanbod van personeel voor al gemene dienst, kantoorwerk en de bouw sterk gestegen. Het enige gebied waarop het aantal werk zoekenden juist minder werd, is Het gewest Goes van het arbeids bureau, waar Tholen en Sint- Philipsland onder vallen, is het enige van Zeeland waar het aantal vacatures is gegroeid ten opzichte van 1992. Waar de vraag naar per soneel op Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen nog daalde, was er bij Goes een kleine stijging te zien van tien banen. Door een nieuwe regeling voor het onderwijs groei de het aantal vacatures in die sec tor explosief met 264, net als in de rest van Zeeland. Ook de overheid zocht in het gewest Goes 22 perso neelsleden meer aan dan in 1992. De landbouw en visserij hadden achttien vacatures meer en de che mie en bouw ieder vijf. De vraag vanuit de groothandel steeg mini maal met één personeelslid. De overige sectoren, en met name de zakelijke dienstverlening, hadden het afgelopen jaar minder banen te vergeven In het gewest Goes zijn landbouw en visserij, detailhandel en de bouw de grootste werkgevers. De vraag naar personeel groeide in de bouw licht met zo'n drie procent en in de landbouw en visserij met ongeveer 6,5 procent. De detail handel daalde met bijna 15 pro cent. Dat stelde hij vrijdag tijdens de over elkaar kwamen te staan toen rondvraag in de provinciale com missie milieuhygiëne. Van Ginkel zei begrepen te hebben dat de pro vincie in overleg met de gemeente aan de zaak werkt, maar twijfelde aan de houding van het gemeente bestuur. "De betrokken wethou der (J. van der Jagt -red.) zegt met de klachten over stankervaringen van bewoners 'weinig' te kunnen. En dat de provincie, als het be drijf aan de landelijke normen voldoet, vergunning moet verle nen." Volgens Van Ginkel vraagt de ge meente wel aanscherping van de voorwaarden voor het bedrijf. "Maar is zij zelf wel bereid de to tale problematiek aan te pakken? Kortom; er wordt probleemomzei- lend gepraat." Van Ginkel voerde ook hoofd ge meentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte en RPF/GPV raadslid P. van Belzen ten tonele die in de gemeentelijke commissie openbare werken onlangs tegen- het over deze kwestie ging. "Een ambtenaar zegt dat een zeker raadslid zich teveel door het pu bliek laat beïnvloeden." Het statenlid stelde tijdens de rondvraag de volgende vragen: "Kan het verlenen van de vergun ning gekoppeld worden aan een maximale geuremissie (uitstoot) voor alle bedrijven samen, op dit industrieterrein? Zo ja, gaat u dit dan toepassen bij de vergunning verlening? Zo nee, hoe gaat u dan om met de totale geuremissie? Hoe gaat GS om met de bezwaren van bewoners? Is het voorkomen van geurhinder van deze vetsmel terij binnen de milieuvergunning op een goede wijze te regelen? Gaat de provincie met de gemeen te Tholen de totale geurhinder op dit industrieterrein bekijken, om zo mogelijk te komen tot een ver mindering van de totale geuremis sie op dit industrieterrein?"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9