Hervormd Stavenisse voert actie voor nieuwe pastorie Plaatselijk nieuws VISSER Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 februari 1994 Oud- Vossemeer Tholen Latin Love Klaverjassen Extra stroomkasten bij haven Maandagavond hoorzitting Auto vernield Veertig km te hard Geuze 25 jaar lid Concordia Geen diersporen Ouderavond Fabeltuin De Dobbers in Ten Anker Zendingsavond GZB Bord bebouwde kom weg Actie van bond tegen het vloeken Gymuitvoering drukbezocht Biljarten Nieuwjaarsmarkt Anthoniusschool Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen ir-mss? J. Aarts, Stavenisse Sint- Annaland Wandelvierdaagse Gemeente garant voor geldlening tennisclub Biljarten Seinlamp PTT gestolen Snelheidsduivel Eén schaap in Stoofweg Stavenisse Landinrichtings commissie Inbraak Oudlandsedijk 15-jarige achter stuur Tak beschadigt huis Sint- Maartensdijk Kritisch consumeren Samenzangavond in Rehobothkerk Bestuurswisseling Ivanicia Parkeerverbod Molenstraat Weekend diensten jBI Morgenavond om kwart over acht brengt ex-Flairckgitarist Hans Visser zijn nieuw muzikaal thea terprogramma 'Latin Love' in Meulvliet. In vorige optredens stonden Europese folksongs en de geschiedenis van de Noord- Amerikaanse muziek centraal. Deze keer geeft Visser met een aantal vrienden een beeld van de uiteenlopende Latijns- Amerikaanse muziekstijlen. Door terug te gaan naar het begin toont Visser hoe deze muziek zich in de verschillende landen heeft ont wikkeld tot genres als de Cubaan se son, de Argentijnse tango en de Braziliaanse samba. Speciale gaste is de Chileense zangeres en percussioniste Marta Contreras. Ze woont momenteel in Frankrijk en is bekend als vaste muzikale partner van Georges Moustaki. Cor Prince won zowel de veertien de als de vijftiende wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. In de veertiende wedstrijd haalde Prin ce 5500 punten. Daarna kwamen: 2 Adrie van As 5497 p, 3 Wim v.d. Berge 5247 p, 4 Kees Leijdekkers 4998 p, 5 Coby Leijdekkers 4837 P- De volgende wedstrijd won Prince met 5326 punten, gevolgd door: 2 Bart v.d. Meer 5239 p, 4 Adrie van As 4965 p, 5 Ben Vos 4878 p. Aan de steigers in de jachthaven komen meer aansluitpunten voor electriciteit. Op de noordsteiger (74 vaste ligplaatsen) worden acht kasten met vier aansluitpunten ge plaatst en één met zes; op de zuid steiger (60 vaste ligplaatsen) zeven met vier en twee met zes aansluit punten. De gemeenteraad heeft maandagmiddag zonder discussie ingestemd met dit voorstel, dat werd gedaan op verzoek van wa tersportvereniging De Kogge. Maandagavond om half acht wordt in Meulvliet een hoorzitting gehouden over de bouw van de nieuwe woonwijk Molenhoek tus sen de Touwslagersdreef en de Ge- maalweg. Het plan ligt nog op het gemeentehuis in St. Maartensdijk ter inzage, maar ook in Meulvliet krijgt men informatie. Er is ook volop gelegenheid om vragen te stellen. Een 45-jarige man die zijn auto donderdag op het parkeerterrein achter De Lijnbaan aan de Doel- weg parkeerde, zag bij terugkomst dat zijn voertuig aan de voorkant beschadigd was. De politie neemt aan dat dit door een andere auto mobilist is veroorzaakt. Een automobilist uit Sint- Maartensdijk is woensdag op de Oesterdam door de politie aange houden en bekeurd. Hij reed 143 km per uur waar maar 100 km is toegestaan. Verder werden op die dag zes au tomobilisten bekeurd omdat ze geen goede verlichting, APK of verzekering hadden. Johan Geuze is zaterdag tijdens het jaarconcert van de koninklijke muziekvereniging Concordia on derscheiden met de KNF-speld en het certificaat voor 25 jaar lid maatschap. Voorzitter Kitty Pro voost feliciteerde Geuze en sprak de hoop uit dat ook zijn beide zo nen de weg naar de muziekvereni ging zullen vinden. Concordia kan terugkijken op een geslaagd jaarconcert. "Zijn er daar nog stoelen?", was zaterdag regelmatig te horen. De grote zaal van Meulvliet was te klein voor het toegestroomdë publiek, waar onder het burgemeestersechtpaar. Na het openingswoord van mevr. Provoost beet het harmonieor kest, onder leiding van Marcel Hartendorp, het spits af met 'In- trada' van de Belgische componist Roland Cardon. Een ovationeel applaus werd geoogst voor 'A dis covery fantasy' van Jan de Haan. De vijf gedeelten van dit werk hebben groot verschil in sfeer. Na een 'Introduction' werd 'de Bole ro' gespeeld met een intro van Conny de Kok op tenorsaxofoon. Vervolgens kwam 'Rondeau' voorbij en daarna 'Intermezzo' met Corina Zwaan op de altsaxo foon. Versterkt met het orkest werd 'Finale' gespeeld. Sarien Bout praatte de avond aan elkaar en kondigde ook 'Heal the World' van Michael Jackson, in een arrangement van Rob Se- bregts, aan. Daarna trad de drum band, onder leiding van Sjaan v.d. Boom, voor het voetlicht met Corné de Rijke, René van Vossen en Merijn Contant als debutanten op de eerste rij. Rick v.d. Velde moest door een ernstige blessure verstek laten gaan. 'Mixi' en 'der de divisie mars' werden door de band ten gehore gebracht. Het harmonieorkest vervolgde weer met 'Black and White' waar bij de hout- en koperinstrumenten als tegenpolen optraden. Ook werd een ode aan voetbalclub Barcelona gespeeld in 'El Barca', compleet met arena en toreador. In 'Just a closer walk with Thee' soleerden Arnold van Bavel op trompet en Johan Geuze op trom bone. Samen met Barry van Bavel en Richard van Kuyk op het slag werk werd het een swingende uit voering. Na de pauze kwamen de leden van het jeugdorkest het harmonieor kest aanvullen. Onder leiding van Patrick Curfs was het één en an der voorbereid zodat 'Senioren mars' en 'The universal bandcol- lection' goed uit de verf kwamen. Dit onderdeel werd afgesloten met 'The beach melody' van Rob Ares dat volgens Sarien Bout aan het strand werd geschreven. Hierna volgde 'Drumband fantasie' waarin onder andere een mars- en tangoritme zaten, uitgevoerd door het tamboerkorps. 'Made for drums' had een sambaritme en met 'The last word' van Sjaan v.d. Boom werd dit optreden af gesloten. Tot slot speelde het harmonieor kest de tango 'Oriana' van Rob Ares en 'Bugler's holiday' van Le- roy Anderson, waarin Arnold van Bavel, Jos Loos en Wim Geuze soleerden op trompet. Mevr. Pro voost complimenteerde Marcel Hartendorp, Sjaan v.d. Boom en Patrick Curfs voor hun werk. De drumband zal in juni optreden op een festival om zo het showele ment wat beter naar voren te laten komen. Ook Ad Bavel, leider van blaaskapel De Klienkers, kreeg een attentie. De Klienkers speel den hun repertoire in de foyer. Jan KeMelerij die de zaal aankleedde, Theo Steketee die de belichting re gelde en Peter Elshof die alles op video vastlegde, werden eveneens bedankt voor hun werk. Aange kondigd werd ook dat secretaris Joke van Gink na negen jaar af treedt. Zij kreeg als dank voor haar diensten een boeket aan geboden. De 21 jongeren die zaterdag deel namen aan de excursie van de na- tuurvereniging naar landgoed Zoomland bij Bergen op Zoom, kregen een teleurstelling te ver werken. Door de zware regenval waren alle diersporen, waar de groep naar zocht, uitgewist. Maar secretaris Gerard Westerweel wist toch een heleboel interessante din gen te vertellen en aan te wijzen. Want behalve het spoor van een ree op de grond, werd de jeugd ook gewezen op gaten van spech ten in de bomen, de sporen van de denscheerder (een keversoort) en op uitwerpselen van dieren. Zo werd het toch een leerzame tocht waarbij iedereen ook nog eens een frisse neus haalde. Op de jaarlijkse ouderavond van peuterspeelzaal De Fabeltuin is gesproken over de de ontwikke ling van peuters. Daarvoor was wijkverpleegkundige M. Marrees uitgenodigd. In een half uur ver telde zij over de normale geestelij ke en lichamelijke ontwikkeling van kinderen van 2 tot 4 jaar. Daarna werden de aanwezigen in groepjes verdeeld om vragen te bespreken over ondermeer proble men bij het slapen en eten. Voor zitter R. Verburg was aftredend, maar werd herkozen voor een nieuwe bestuursperiode. Rian Goedegebuure was als bestuurslid niet herkiesbaar. Omdat het bestuur toch groot genoeg is, besloot men de vacature niet op te vullen. Diana van der Velde las het jaarverslag en Atie Westra deed verslag van de financiën. De personeelsvereniging van Ten Anker heeft de naam 'De Dob bers' gekregen. Sinds een tijdje was de vereniging niet meer actief. Eind vorig jaar werd de draad echter weer opgepakt met een nieuw bestuur en bijna 120 leden. De toen nog naamloze club orga niseerde in december de sinter klaasavond. Vrijdagavond was er een barbecue in De Kloek bij Ber gen op Zoom. Daarbij werd de aanwezigen op ludieke wijze de nieuwe naam aangeboden. Bestuurslid Marie José Koenraadt was hengelaar en voorzitter Ga briel Coppoolse een levensgrote dobber. Het nieuwe bestuur gaat na de verdeling van de taken aan het werk om bijvoorbeeld een fietstocht en zeskamp te orga niseren. De Gereformeerde Zendingsbond (GZB) hield dinsdag een classicale zendingsavond in De Wingerd. Dhr. Quist uit Sint-Annaland ging de 60 belangstellenden voor in ge bed, en las uit Efeze 3 waarin wordt opgeroepen tot voorbede voor onder andere de zending. Dhr. Moerdijk verzorgde de rest van de avond. Moerdijk is door de GZB uitgezonden naar Peru en is daar als leraar werkzaam. Hij ver telde over zijn werk en het bestaan van een student uit het Zuid- Amerikaanse land en wat die er voor moet doen om te kunnen studeren. De collecte, die werd ge houden voor het boekenfonds voor een instituut in de Peruaanse hoofdstad Lima, bracht 942,60 op. De gemeente kwam woensdag tot de ontdekking dat er een naam bord van Oud-Vossemeer aan de Patrijzenweg is verdwenen. De po litie zegt nog geen aanwijzingen te hebben. In de eerste week van ja nuari claimde ProVos de Slabbe- coornpolder door een dergelijk plaatsnaambord over het, kleine re, bord van Tholen te hangen. Het hing er echter maar een dag. Misschien gaat het hier wel om hetzelfde exemplaar. De Bond tegen het vloeken gaat in februari een donateursactie hou den. Er worden 's avonds folders van de bond verspreid met een be geleidend schrijven waarin ge vraagd wordt lid te worden. De daarop volgende avond komt een lid van de bond het papier opha len. De Bond tegen het vloeken richt zich op het bestrijden van het misbruiken van Gods naam in de samenleving. Ruim een jaar ge leden werd voor Tholen en Sint- Philipsland een werkgroep opge richt om het werk van de bond meer aandacht te geven. Ook werd er even voor de Thoolse brug een bord van de bond weggezet. De verschillende groepen van gymnastiekvereniging Spido lie ten zaterdag een staaltje van hun kunnen zien. Onder grote belang stelling - alle stoelen waren bezet - voerden de jongens, meisjes en se nioren dames hun oefeningen uit. Ringen, brug, mat, kast en mini- trampoline werden daarbij ge bruikt. De kleuters oogstten suc ces met hun dierendans; de meisjes t/m 12 jaar lieten een wedstrijdoefening zien. In de pauze van deze openbare les trok ere-vookzitter P. Mees de prijzen van de verloting. Interim voorzitter J. Smulders zette juf T. Rijnberg-Plandsoen nog in het zonnetje. Zij is na vele jaren gestopt met de kleutergroepen. Uitslagen De Treffers: M. Hendrikse-P. Hommel 10-8,36, K. Hommel-D. van Driel 9,10-10, H. Hommel-J. Burgers 10-9,45, J. Etienne-K. Hommel 10-6,56, D. van Driel-B. de Hollander 8,33-10. Hoogste serie (10 car.) H. Hom mel, kortste partij (23 brt.) en bes te moyenne (2,17) J. Etienne. Zaterdagmiddag van twee tot vier uur organiseren de leerkrachten en de oudercommissie van de Sint-Anthoniusschool een nieuw jaarsmarkt in het schoolgebouw. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van bijvoorbeeld een geluidsinstallatie of een decor. Er worden zelfgemaakte poppen, poppenkastjes, wafels en flensjes verkocht. Ook is er een kraam met donderdag, vrijdag en zaterdag 3, 4 en 5 februari R0SBEEF Of BIEFLAPPEN 5 TARTAAR HALEN KIPPEB0UTEN ACHTERHAM C0RNEDBEEF GEK.LEVER FRIKADELLEN 500 gram. 1 kilo 100 gram. 100 gram. 100 gram. 10 10,95 .4 BETALEN 4,50 2,25 1,25 0,98 4,50 maandag en dinsdag 7 en 8 februari RIBLAPPEN 1 kiloƒ15,00 ROOKWORST 500 gram ZUURKOOLGRATIS 5 SLAVINKEN HALEN 4 BETALEN woensdag 91ebruari GEHAKT 1 kiloƒ10,50 1 pakje blue band GRATIS SOEPVLEES of HACHEEVLEES 4 ons5,00 Advertentie I.M. tweedehands kleding, schaatsen, fietsen, boeken en speelgoed. Voor de kinderen zijn er spelletjes zoals blikgooien, spiraal en sjoe len. Ze kunnen zich ook laten schminken. Tenslotte wordt er ook nog een bingo gespeeld. De jaarlijkse wandelvierdaagse, die door voetbalvereniging WHS en gymvereniging WIK wordt ge organiseerd, staat deze keer ge pland van 16 tot en met 19 mei. De gemeente zal garant staan voor een geldlening van 25.000 gulden die tennisvereniging Sint- Annaland bij de Rabobank wil af sluiten om de bouw van een nieu we kantine te kunnen betalen. Alleen de SGP-fractie was maan dagmiddag in de gemeenteraad te gen omdat er op zondag getennist wordt. Verder vond woordvoerder M. Dijke het genoemde renteper centage (maximaal 7,6) aan de ho ge kant en wilde weten of er bij andere banken offerte was ge vraagd. Wethouder P. van Schet sen moest het antwoord schuldig blijven, maar merkte op dat het om slechts enkele tientjes per jaar zou gaan. C. Smits werkte vrijdag in de competitie van biljartvereniging De Hoop maar liefst drie partijen af. M. Elenbaas en H. Keur wer den daarbij verslagen met respec tievelijk 10-6.8 en 10-6.42, maar G. Rijnberg was een maat te groot en Smits verloor met 10-5. Na on derling overleg werd besloten dat H. WeijIer zijn geblesseerde broer A. Weijler zal vervangen geduren de de eerste helft van de competi tie. Weijler deed dat met een 10-5.55 zege op F. Geers en een verliespartij tegen P. Quist: 10-5. L. Menheere en W. van Oude naarde hielden de spanning erin en gaven elkaar weinig toe. De partij werd net in het voordeel van Menheere beslist. Hij won met 10-9.10. G. Rijnberg deelde de kortste partij met L. Menheere die tevens de hoogste serie van 11 ca ramboles scoorde. Rijnberg speel de op zijn beurt het beste gemiddelde van 2,2. Bij graafwerkzaamheden van PTT Telecommunicatie aan de Molendijkseweg is een signale ringslamp gestolen. De bewoners van het huis waarbij gegraven werd, ontdekten vrijdag dat het apparaat was verdwenen. Een 22-jarige automobilist uit Bergen op Zoom werd, na een achtervolging over het eiland, op de Langeweg aangehouden en be keurd voor zijn onverantwoorde rijgedrag. De jongeman reed met een constante snelheid van 140 km per uur over de Thoolse wegen. Bovendien sneed hij de bochten af en vormde zo een gevaar voor het overige verkeer. De strook achter de Anna van Bourgondiëstraat mag bebouwd worden. Er is al een kavel ver kocht, voor twee andere zijn se rieuze gegadigden. Dat deelde burgemeester H.A. van der Mun- nik dinsdagavond mee op een vraag van SGP-raadslid K.A. Heijboer in de commissie ruimte lijke ordening. Volgens Van der Munnik is het al langer bekend dat er goedkeuring voor het plan is gekomen, maar dat was Heijboer ontgaan. Van der Munnik was tevreden met de belangstelling voor een woning in dit gedeelte van de nieuwbouw wijk: "Als er één schaap over de dam is, volgen er meer." Voorzitter L.C.J. Potappel (64) kan per 11 juli a.s. voor het laatst worden herbenoemd in de landin richtingscommissie. De leden worden voor vijf jaar benoemd totdat zij de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. A.C. Breure (62) uit Scherpenisse kan ook voor zijn laatste periode worden herbe noemd. Vice-voorzitter D. Ver maas (49) uit St. Maartensdijk kan nog geruime tijd mee. Het landinrichtingsproject bevindt zich in de eerste fase van uit voering. Adviserende leden van de com missie zijn J. Westerweel uit Tho len namens de natuurbescherming, J.A. Dees na mens het waterschap, alsmede twee vertegenwoordigers van de provincie. Een 22-jarige bewoner van de Oudlandsedijk kreeg dinsdag nacht bezoek van een inbreker. Deze zocht zich een weg naar bin nen en ging aan de haal met ge luidsapparatuur en cd's. Surveillerende agenten zagen dinsdagnacht omstreeks half één een auto die vreemd over de Stave- nisseweg reed. Toen de bestuurder werd aangehouden bleek het eer. 15-jarig meisje uit Sint- Maartensdijk te zijn. Ze was met toestemming van de 29-jarige ei genaresse van de auto uit Sint- Maartensdijk gaan rijden. Beiden krijgen een proces-verbaal. De één voor rijden zonder rijbewijs, de ander voor het uitlokken ervan. De harde wind van vrijdag heeft bij C. Moerland aan het Bos een behoorlijke schade veroorzaakt. Een zware tak van een boom waaide tegen de achterkant van diens huis. Moerland regelt de zaak met de gemeente die eige naar is van de boom. JL Op de jaarvergadering van de plattelandsvrouwen die woensdag werd gehouden, opende presiden te H.A. Moormans-Vlot de bij eenkomst met een toespraak over het meerjarenthema van de platte landsvrouwen: kritisch consume ren, duurzaam produceren. Mevr. Moormans vertelde dat de dames Van Dort en Meijer naar een bij eenkomst in Rotterdam zijn ge weest, waar de Bredase burgemeester E. Nijpels een ver haal hield over de campagne. De dames hebben geleerd hoe je een campagne opzet. "Maar het is De fundering voor de pastorie en de tweede woning is al gestort in de Voorstraat te Stavenisse. De Hervormde Gemeente van Sta venisse wil in maart of april een actiedag houden om de laatste 50.000 gulden binnen te krijgen voor de bouw van een nieuwe pastorie. De kosten werden ai ver laagd door de helft van de grond te verkopen aan dhr. L.W. Rooze- mond, die daar zelf een woning bouwt. Hij is samen met G Lem- son ook de aannemer van dit kar wei in de Voorstraat. De voorbereidingen gingen niet van een leien dakje. "We hebben er een vol jaar over gedaan om toe stemming van de gemeente te krij gen", zegt president-kerkvoogd W. Nieuwenhuize. "Onze archi tect uit Barneveld is er zwaar ge frustreerd van geraakt, zoveel nieuwe tekeningen heeft hij moe ten maken. De gemeente stelde erg hoge eisen. Vlakbij de kerk wilde men een hoge woning met veel massa. Dat is leuk, maar het is ook duur. Roozemond mag la ger bouwen. Aangezien het bud get van onze architect uit Barneveld op is, zal het toezicht op de bouw gebeuren door G Ha- vermans uit St. Annaland. Die be geleidt ook het plan van Roozemond", aldus Nieu wenhuize. Inmiddels is de fundering voor beide panden gestort. Voor de bouwvakvakantie moet de bouw klaar zijn. Dan hoopt de kerk voogdij ook de 50.000 gulden bin nen te hebben. "Voor een kleine gemeente is zo'n project een reus achtig bedrag. Van het legaat van mevr. Hansens mag geen cent aan de pastorie besteed worden. Dat was volledig voor de diaconie. We willen de totale Hervormde Ge meente vanaf 18 jaar bij de actie betrekken, want het is een enorme opgave. Behalve aan giften, den ken we ook aan renteloze lenin gen. We mikken op 50.000 gulden en dat wordt nog spannend", zegt de president-kerkvoogd. i Predikbeurten Zondag 6 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. wo 9/2 19.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. drs. Van Krimpen 17 u. ds. De Kok. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. drs. Van de Kloot Meij- burg, Voorburg. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Vrie, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, Goedereede. 18 u. ds. Meeuse. niet de bedoeling dat deze dames dat alleen doen. Samen met u moet de campagne een gezicht krijgen", hield de presidente de le den voor. Ze legde uit dat met duurzame ontwikkeling bedoeld wordt dat er zo met de aarde wordt omgegaan dat er een kring loop en een evenwicht in de na tuur ontstaat. Omdat veel onderwerpen bij het thema passen, is er voor vijf geko zen: verpakkingen, voedsel, tex tiel, energie en de macht van de boodschappentas. "Wij willen de discussie op gang brengen over de noodzaak van duurzame produk- ten met als doel dat u zelf ook ac tief mee gaat doen aan het bereiken daarvan", zei mevr. Moormans. Ze noemde als voor beeld de kleding van kinderen. Als die niet volgens de heersende trend is, wordt het kind uit de groep gestoten. Ook het laten staan van de auto is een probleem. "Als je midden in de polder woont, doe je dat niet zo snel en zonder goede busverbinding schiet je met het voorstel om de auto te laten staan niets op." De presidente zei dat het vast staat dat de plattelandsvrouwen iets kunnen doen. "Een bond met 75.000 leden is een machtig wapen om fabrikanten iets duidelijk te maken." Ze besloot met de oproep om geen gigantische berg afval aan onze kinderen na te laten. Mevr. Moormans was na zes jaar presidentschap aftredend en niet herkiesbaar. Mevr. De Vries nam haar taak over en voor de vacatu re in het bestuur werd mevr. Van Dort gekozen. In de kascommissie nam mevr. Groenewege de plaats in van mevr. Geluk. Het eerste wat de nieuwe presidente deed, was haar voorgangster bedanken. Ze kreeg een bos bloemen en een kookboek. Na de pauze gaf mevr. Breure uit Scherpenisse uitleg over het maken van bijou, zand- schilderijen en het textielverven. Zaterdag wordt er in de Reho bothkerk een samenzangavond gehouden met medewerking van het kerkkoor Rehoboth en jonge renkoor The Young Voices uit Sint-Annaland. De solisten Rinus en Lia van Gorsel zullen de liede ren 'U kan ik niet missen', 'The Holy City' en 'Bede' ten gehore brengen. Het kerkkoor zingt on der andere 'Onze Vader', 'Psalm 67' en 'Heer ik kom tot U'. The Young Voices zingt onder meer 'Daar staat iemand aan de deur', 'Heer Uw licht' en 'I will celebra te'. Wil Stolk verzorgt een decla matie en ds. J. de Goei opent en sluit de bijeenkomst. De koren en samenzang worden begeleid door de organisten Yvonne van Leeuwen-Vermeulen en Lian Gebraad. Volksdansvereniging Ivanicia koos woensdag op haar jaarverga dering Dini Hengstmengel en Corrie Franke als nieuwe bestuursleden. Zij kwamen in de plaats van de aftredende en niet herkiesbare 'Jannie Geuze en Nel Methöfer. Het bestuur bestaat verder uit: Lenie Verduit, Aat Poot en Petra Loos. Zij geven lei ding aan de 24 leden van de ver eniging. Daarvan bezochten er 19 de vergadering. De dansgroep oe fent, onder leiding van Nellie van Gorsel, elke woensdagavond van half acht tot half tien in de voor malige kleuterschool. Gisteren verzorgde de groep een optreden in een bejaardentehuis in Putte. De Molenstraat is te smal om in te kunnen parkeren zonder dat het overige verkeer daar last van on dervindt. Dat vinden burgemees ter en wethouders. En omdat er in de buurt genoeg gelegenheid is om de auto weg te zetten, besloten b. en w. het parkeren in de Mo lenstraat aan één kant te verbie den. Van de Haven tot en met ZIE VERDER PAG 19 GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leêsdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kandr Spies, Middelburg. 18 u. ds. Van Meijeren, Meeuwen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u.leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld, Sint- Philipsland. 14.30 u. ds. Meeuse, Sint- Annaland. wo 9/2 19.30 ds. Van Loon, Ouddorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. za 5/2 19.30 u. samenzangavond. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meeuse, Sint- Annaland. 14.30 u. ds. Snijder, Oud- Vossemeer. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK lOu. ds. Lamme, Delft. 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van de Pol, Dinteloord. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord. Zaterdag 5 en zondag 6 februari. Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. Van Doesburg, Sint- Philipsland, tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Roefs, Tholen, 01660-3988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 feb. donderdag 3 8.07 - 20.47 vrijdag 4 9.07 -21.47 zaterdag 5 10.12-23.02 zondag 6 11.37 maandag 7 0.22 - 12.57 dinsdag 8 1.37-14.07 woensdag 9 2.42 - 15.02 donderdag 10 3.27 - 15.47 vrijdag 11 4.07 - 16.27 do 3/2 9.07 u. LK do 10/2 15.32 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2