THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD Dinsdag 1 februari: VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. Dinsdag 15 februari: HOORZITTING OVER 3E HERZIENING UITBREIDINGSPLAN 'KOM'(POORTVLIET) Woensdag 2 februari: VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS Maandag 7 februari: HOORZITTING OVER BESTEMMINGSPLAN MOLENHOEK TE THOLEN WAT LIGT TER INZAGE? PARKEERVERBOD MOLENSTRAAT SINT-MAARTENSDIJK HINDERWET: KENNISGEVING VAN BESCHIKKING INGEVOLGE DE HINDERWET BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W Donderdag 27 januari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 31 januari a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze openbare vergadering begint om 14.00 uur. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Garanderen geldlening t.b.v. tennisvereniging 'Sint-Annaland'; De tennisvereniging 'Sint-Annaland' heeft besloten tot het aan gaan van een vaste geldlening ad f 25.000,— bij de Rabobank te Sint-Annaland ter financiering van de kosten van de bouw van een nieuwe kantine. Genoemde bank is bereid de geldlening te verstrekken onder voorwaarde dat de gemeente Tholen bereid is de benodigde garantie te verlenen. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het leningsbe drag in redelijke verhouding staat tot de waarde van het gebouw, terwijl de vereniging in staat wordt geacht de jaarlijkse lasten op te brengen. De raad wordt voorgesteld de gevraagde garantie te verlenen. - Beschikbaarstelling f 10.000,— t.b.v. rampenfonds Limburg; Eind 1993 hebben grote overstromingen plaatsgevonden als ge volg van zware regenval in Limburg. Het gevolg van deze over stromingen was grote materiële schade. Deze schade zal niet of niet volledig vergoed worden door verzekeraars, waardoor vele mensen in financiële problemen zullen komen. Als gevolg daarvan is een rampenfonds ingesteld, waaruit bijdra gen verstrekt zullen worden aan de slachtoffers van de wa tersnoodramp in Limburg. Onze gemeente weet uit ervaring wat natuurgeweld aan schade en leed kan teweegbrengen. Om die re den wordt de raad voorgesteld om uit de gemeentekas f 10.000,— beschikbaar te stellen voor het rampenfonds. De uit gave kan ten laste worden gebracht van de post onvoorzien. - Beschikbaarstelling bedrag t.b.v. de actie 'Dekens en Bescher ming voor Bosnië; Op zaterdag 18 december nam de gemeente Tholen deel aan de internationale inzamelingsactie 'Dekens en bescherming voor Bosnië'. In het kader van deze actie waren diverse openbare ge bouwen geopend en werd de burgerij in de gelegenheid gesteld een solidariteitsverklaring te tekenen en een financiële bijdrage te storten. De Thoolse burgerij bracht in het kader van de actie een bedrag van f 5.662,45 bijeen. Gelet op de grote nood in het voormalige Joegoslavië wordt de gemeenteraad voorgesteld dit bedrag aan te vullen tot f 10.000,—, zodat een bedrag van f 4.337,55 voor dit doel is benodigd. De uitgaaf komt ten laste van de post on voorzien uit de begroting voor het dienstjaar 1994. - Samenwerking tussen openbare scholen; Na instemming van de gemeenschappelijke medezeggenschaps raad en de commissie welzijn en onderwijs hebben burgemeester en wethouders besloten een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid tot een grotere samenwerking tussen de openbare ba sisscholen. Een onderdeel van het onderzoek is de advisering door het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. De kosten daarvan bedragen naar verwachting f 15.000,—. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. - Uitbreiding elektriciteitsvoorziening jachthaven Tholen; Van het bestuur van de Thoolse watersportvereniging De Kogge ontving het gemeentebestuur een verzoek tot het uitbreiden van de elektriciteit-voorziening op de steigers in de jachthaven van Tholen. De reden voor het verzoek tot uitbreiding van deze voor ziening is drieledig: 1. steeds meer watersporters gaan over tot het aanschaffen van een groter schip; 2. deze grotere schepen worden steeds meer voorzien van elektrische apparatuur; 3. een aanzienlijk deel van de leden van de watersportvereniging brengt steeds meer tijd door op hun schip in de jachthaven en maakt daarbij gebruik van de reeds aanwezige electriciteitsvoorziening. Naar aanleiding van het verzoek van de watersportvereniging is een plan gemaakt voor het uitbreiden van de elektriciteitsvoorzie ning. Dit plan voorziet in het plaatsen van 8 stuks elektriciteits- kasten met elk 4 aansluitpunten en 1 kast met 6 aansluitpunten op de noordsteiger en het plaatsen van 7 kasten met elk 4 aan sluitpunten en 2 kasten met elk 6 aansluitpunten op de zuid steiger. De raad wordt gevraagd voor het uitvoeren van dit werk een kre diet beschikbaar te stellen ten laste van het onderhoudsfonds van de jachthaven te Tholen. Vervanging lichtdrukmachine; In de meerjarenraming behorende bij de begroting 1994 is een bedrag van f 30.000,— geraamd voor de vervanging van de lichtdrukmachine in 1995. De onderhoudskosten van de huidige lichtdrukmachine zijn se dert 1992 sterk gestegen en zullen, gezien de leeftijd van de ma chine (8 jaar), nog toenemen. Bovendien wordt de vervanging van de zogenaamde ontwikkeltank op korte termijn noodzakelijk geacht, hetgeen ook de nodige kosten met zich brengt. Gezien de hoge onderhoudskosten en de noodzakelijk geachte vervanging van een onderdeel van de huidige machine, zijn burge meester en wethouders voornemens deze reeds in 1994 te ver vangen en verzoeken de raad daartoe een krediet beschikbaar te stellen van f 26.000,—. Beschikbaarstellen verrijdbare computertafels voor basis- en speciaal onderwijs; Sinds enige tijd beschikken de basisscholen en de school voor speciaal onderwijs in onze gemeente over computers. Deze com puters zijn aangeschaft via het zogenaamde Comeniusproject. Deze computers zijn via dit project rechtstreeks aan de scholen beschikbaar gesteld. Er is evenwel uitsluitend de hardware plus wat software, alsmede een geldbedrag voor aanvullende softwa re beschikbaar gesteld. Via het Comeniusproject worden geen computertafels beschik baar gesteld. In de praktijk doet zich dat gemis voelen, aldus een brief van de directeuren van basisscholen. Dat er geen computer tafels beschikbaar worden gesteld via uitbreiding van de normen is een kwestie van gebrek aan middelen bij de rijksoverheid. Burgemeester en wethouders hebben begrip voor de wens van de directeuren om te kunnen beschikken over verrijdbare computer tafels. Zeker, omdat van hen verlangd wordt dat de computers in de beveiligde ruimte opgeborgen worden. De raad wordt dan ook voorgesteld om de aanschaf van verrijd bare computertafels voor de basisscholen en de school voor spe ciaal onderwijs te vergoeden. Hiermee zal in totaal f 17.500,— gemoeid zijn. Aankoop grond van D.C. Tange te Oud-Vossemeer; Als uitvloeisel van recente Kroonjurisprudentie dient bij de projec tie van nieuwe woonwijken een zone toegepast te worden ten opzichte van bestaande boomgaarden. Op grond van dat feit bleek het noodzakelijk te zijn om alsnog een gedeelte van een boomgaard van de heer D.C. Tange te Oud-Vossemeer te verwer ven in het gebied van het toekomstige uitbreidingsplan Dorpsweg te Oud-Vossemeer. Onlangs is met de heer Tange overeenstemming bereikt over de aankoop van een gedeelte boomgaard ter grootte van 8.500 m2. De raad wordt gevraagd tot aankoop over te gaan. Vaststelling tweede herziening van het bestemmingsplan 'Kom Oud-Vossemeer'; In 1985 is het uitbreidingsplan Dorpsweg I in Oud-Vossemeer tot ontwikkeling gebracht. Op dit moment zijn alle kavels in dat plan uitgegeven en is het tijd voor de ontwikkeling van de volgende fa se. Deze volgende fase is formeel opgenomen in het ontwerp van de tweede herziening van het bestemmingsplan 'Kom Oud- Vossemeer'. De voortgang van die herziening is aanvankelijk door enkele factoren belemmerd: o.a. aanbrengen van een op grond van gewijzigde milieu-inzichten verplichte bufferzone (zie agen dapunt aankoop grond van D.C. Tange). en een problematiek rondom de zuidelijke plangrens van het nieuwe uitbreidingsplan. Op die locatie is namelijk een voormalig autobusbedrijf gevestigd. De opstallen worden thans gebezigd als stallingsplaats voor cara vans. Deze opstallen zijn qua beeld niet bepaald versterkend. Het college tracht de eigendom van dit voormalig autobusbedrijf te verwerven en vervolgens te slopen, waardoor een tweede ont sluiting van dit nieuwe uitbreidingsplan mogelijk wordt. De onder handelingen over de verwerving verkeren in een eindfase en er bestaat goede hoop dat overeenstemming kan worden bereikt. De onderhavige planherziening heeft op de gebruikelijke wijze ter inzage gelegen. Binnen de wettelijke termijn zijn geen bezwaren ingediend, zodat de raad thans kan worden voorgesteld de herzie ning vast te stellen. Op dinsdag 1 februari a.s. komt de commissie ruimtelijke ordening c.a. voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf ge bruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bestemmingsplan Molenhoek te Tholen; Als uitvloeisel van de notitie Ruimtelijke Ontwikkeling Schets Tholen (ROS Tholen) heeft het gemeentebestuur de opdracht verstrekt aan het stedebouwkundig bureau voor de vervaardiging van een nieuw uitbreidingsplan, te weten Molenhoek (voorheen Buitenzorg VI) te Tholen. Uiteraard kan in het nieuwe plan voortgeborduurd worden op de bestaande structuur in Buitenzorg II. Dit betekent een relatief compacte structuur. Er is echter ook een structuur denkbaar met een zogenaamd 'nat model'. Het plan krijgt dan een hoger kwali teitsniveau met waterpartijen en veel kavels voor vrijstaande bouw en een lage woondichtheid. Vanwege de lage ligging van het gebied kunnen bij het 'natte mo del' twee varianten worden toegepast: 1. integraal ophogen van het gehele terrein; 2. toepassing van een cunettenmethode. Bij deze methode wordt alles op het huidig niveau aangelegd en wordt via onderbemaling en toepassing van pompen het grond- en afvalwater afgevoerd. ONTSLUITING Het nieuwe woongebied wordt voor het autoverkeer ontsloten via het Hertenkamp. Deze hoofdontsluiting is centraal geprojecteerd en loopt dood voor autoverkeer. Ten behoeve van goede externe langzaam-verkeersrelaties zijn twee brugverbindingen met het aangrenzende plan Buitenzorg opgenomen, namelijk: één in het verlengde van de Jhr.v.Vredenburchlaan, deze kan in geval van calamiteiten gebruikt worden voor autoverkeer; één aansluitend op de Gareelmakersdreef. Tevens wordt een langzaam-verkeersverbinding gepland nabij het poldergemaal, die aansluit op de Gemaalweg. WONINGBOUW Langs de Gemaalweg zijn vrijstaande en twee onder één kap wo ningen gedacht. De woningen worden direct ontsloten op deze weg. De achtererven van deze woningen zijn over de gehele leng te van het terrein geprojecteerd aan een nog te graven waterloop, die onderdeel uitmaakt van de hoofdgroenstructuur. Deze water loop staat in directe verbinding met de brede watergang aan de zuidzijde van het plangebied en de waterloop langs het Herten kamp. Langs de westzijde van de geprojecteerde waterloop is een aantrekkelijke langzaam verkeersroute in een groenstrook opge nomen. Centraal in het nieuwe woongebied zijn rijtjeswoningen gepland, die met de achtererven eveneens zijn gericht op boven genoemde nog te realiseren waterloop en openbare groenstrook. In het westelijk deel zijn twee onder één kap woningen geprojec teerd, waarvan een gedeelte met de achtererven grenst aan de westelijk gelegen watergang. In dit deel ligt tevens een 'ovaal groen pleintje' dat met groen en een stenen verharding nader zal worden ingevuld. Dit pleintje kan wellicht in de toekomst als speelvoorziening fungeren. PARKEERBEHOEFTE Uitgangspunt is dat hoofdzakelijk op 'eigen terrein' zal worden geparkeerd. Aanvullend daarop zijn 26 openbare parkeerplaatsen in het plan opgenomen. Het gemeentebestuur heeft vanuit kwaliteitsoogpunt de unanie me voorkeur voor het 'natte model met de cunettenmethode'. In het nieuwe plan komen circa 72 woningen (16 vrijstaand, 42 twee onder één kap en 14 rijtjeswoningen). De commissie wordt om advies gevraagd. Uitbreidingsplan 'Kom' Poortvliet, 3e herziening; De voorraad bouwgrond in Poortvliet wordt gaandeweg beperk ter. Met het oog op de relatief lange voorbereidingsperiode van een nieuw uitbreidingsplan acht het gemeentebestuur het ge wenst dat de voorbereiding van een nieuw uitbreidingsplan ter hand wordt genomen. Volgens een destijds bepaald structuurmo del zou die uitbreiding plaats moeten vinden ten westen van het huidige plan d'Ee. In verband met het reeds aanwezige trapveld, acht het gemeente bestuur het niet gewenst dit trapveld centraal in het nieuwe plan te projecteren. De ervaringen elders zijn zodanig dat dit tot over last leidt. Het gemeentebestuur pleit er derhalve voor de voorzie ning in de toekomstige boom-weide onder te brengen. Door de aanleg van een groengordel én een speelterrein tussen het bedrijventerrein en de nieuwe woningen ontstaat er een rui me bufferzone voor de zuiveringsinstallatie. Het nieuwe woongebied wordt door een lusvormige ontsluitings- weg direct aangesloten op de bestaande Deestraat. In het oostelijk deel zijn vanwege de hogere woningdichtheid aparte parkeervakken/havens gepland. Voor het overige kan infor meel worden geparkeerd op de rabatstroken langs de weg. Daarnaast zijn in het plan langzaam-verkeersverbindingen opge nomen, die inspelen op de ontwikkeling van een boomweide aan de noordzijde van de kern en de naar dat gebied beoogde ver plaatsing van het, thans nog in het plangebied aanwezige, trap veld. Om een goede zichtrelatie (mede van belang voor sociale veiligheid) te kunnen bewerkstelligen, zijn deze routes in het zicht van woningen geprojecteerd en voorzien van een voldoende ruim profiel. Langs de ontsluitingsweg is aan een zijde een vrijliggend voetpad met laanbeplanting geprojecteerd, waardoor een ruimte lijk passende en aantrekkelijke relatie door het plangebied kan worden gemaakt. Het nieuwe woongebied heeft een capaciteit van 48 woningen: 8 vrijstaande, 28 twee onder één kap en 12 rijtjeswoningen. De commissie wordt om advies gevraagd. De voorraad bouwgrond in Poortvliet wordt gaandeweg beperkter. Met het oog op de relatief lange voorbereidingsperiode van een nieuw uitbreidingsplan meent het gemeentebestuur dat de voorbe reiding van een nieuw uitbreidingsplan nu reeds ter hand wordt ge nomen. Volgens een destijds bepaald structuurmodel vindt een toekomstige uitbreiding plaats ten westen van het huidige plan d'Ee. In het artikel over de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning c.a. wordt uitgebreid op dit plan ingegaan, zodat wij u daar kort heidshalve naar verwijzen. Volgende week zullen wij in deze rubriek bovendien een tekening van het nieuwe plan plaatsen. HOORZITTING Op grond van de inspraakverordening 1985 verlenen burgemeester en wethouders op dinsdag 15 februari 1994 om 19.30 uur in het Dorpshuis "t Ouwe Raed'uus' te Poortvliet inspraak aan ingezetenen en aan belanghebbende natuurlijke rechtspersonen over genoemd uitbreidingsplan. Tijdens de hoorzitting kunnen eventuele opmerkin gen of bezwaren kenbaar worden gemaakt. Bovendien ligt het concept-plan met ingang van 4 februari 1994 ter inzage ter secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; Afdeling Ge meentelijke Ontwikkeling. Op woensdag 2 februari a.s. komt de commissie Welzijn en Onder wijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 15.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf ge bruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Verzoek om advies over het voorstel om de beslissing om aan vragen ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs en artikel 82 van de Interimwet op het speciaal onderwijs en het voort gezet speciaal onderwijs onder voorwaarden te delegeren aan het college van burgemeester en wethouders; N.B.:dergelijke aanvragen hebben onder andere betrekking op de vervanging van meubilair en groot onderhoud aan de desbetref fende schoolgebouwen. - Verzoek om advies over uitvoering van een aantal oriëntatiecur sussen op werk in loondienst voor vrouwen in de bijstand; De afgelopen maanden zijn er enkele gesprekken gevoerd met vertegenwoordigers van de Stichting vrouw en werk en het Re gionaal Bureau Arbeidszaken Zeeland over het organiseren van een aantal oriëntatiecursussen voor vrouwen in de bijstand. Door de Stichting vrouw en werk is in verband daarmee een projectbe schrijving gemaakt. Het project. Eén van de doelstellingen ingevolge de Algemene Bijstandswet/ Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers is dat mensen zo snel mogelijk zelf in de kosten van levensonderhoud kunnen voorzien. In de toekomst zal de taak van het bureau sociale zaken om men sen weer zelfstandig over een inkomen te laten beschikken door middel van werk steeds belangrijker worden. Eén belangrijke voorwaarde om dit te kunnen verwezenlijken is om de doelgroep te voorzien van het benodigde 'gereedschap'. Het gemeente bestuur heeft in het kader van de uitvoering van de ABW/RWW met een grote groep vrouwen te maken die geen arbeidsverleden hebben, dan wel lang geleden gestopt zijn met werken. Voor die groep is het belangrijk dat ze weer geholpen worden bij het op pakken van activiteiten die er toe leiden dat ze werk in loondienst verkrijgen. Het is de bedoeling dat er 3 cursussen worden georganiseerd; per cursus zullen 15 vrouwen deelnemen. De cursusduur bedraagt 18 weken. Er zal in het algemeen één cursus gelijktijdig gehouden worden (geringe overlap). In totaal zal het project 40 weken du ren. De planning is om met dit project in september 1994 te be ginnen. De totale kosten worden geraamd op f 63.000,—. Ten behoeve van het project wordt o.a. een ESF-subsidie (ESF Europees Sociaal Fonds) aangevraagd die geraamd wordt op f 63.000,—, zodat een en ander voor de gemeente budgettair neutraal kan verlopen. Burgemeester en wethouders stellen voor tot uitvoering van het project over te gaan nadat de begrote subsidies zijn toegekend. - Ouderbijdragetabel kinderopvang per 1 januari 1994; Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft het gemeentebestuur een nieuwe advies-ouderbijdragetabel voor 1994 toegestuurd. Er worden verschillende wijzigingen ten op zichte van de huidige tabel voorgesteld; de belangrijkste wijzigin gen zijn de volgende: - de laagste bijdrage is verhoogd van f 64,— naar f 90,— per maand. De hoogte van deze bijdrage wordt bepaald door de hoogte van de kosten die ouders thuis ook voor hun kinderen zouden maken. Deze verhoging werkt door in alle andere tarie ven, ook in die voor het tweede en volgende kind. - het hoogste tarief is f 995,— voor hele dagen opvang bij een net to gezinsinkomen van f 4.901,— en hoger. Dit was f 864,— bij een inkomen van f 4.500,—. Uit de toelichting bij de advies-tabel blijkt dat zelfs de hoogste ouder bijdrage nu nog niet kostendekkend is. Dit zou pas het gevolg zijn bij een maandbijdrage van f 1.250,—. Hiervoor wordt door het ministe rie van WVC niet gekozen om vraaguitval onder hogere inkomensca tegorieën te voorkomen. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen om de ouderbijdragetabel per 1 januari 1994 aan te pas sen aan de advies-tabel van WVC en verzoekt de commissie hierover advies .uit te brengen. Als uitvloeisel van de notitie Ruimtelijke Ontwikkeling Schets Tholen (ROS Tholen) heeft het gemeentebestuur de opdracht verstrekt aan het stedebouwkundig bureau voor de vervaardiging van een nieuw uitbreidingsplan, te weten Molenhoek (voorheen Buitenzorg VI) te Tholen. In het artikel over de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning c.a. wordt uitgebreid op dit plan ingegaan, zodat wij u daar kort heidshalve naar verwijzen. De bij dit artikel afgedrukte tekening heeft betrekking op het nieuwe plan. HOORZITTING Op grond van de inspraakverordening 1985 verlenen burgemeester en wethouders op maandag 7 februari 1994 om 19.30 uur in Sport en Gemeenschapscentrum Meulvliet te Tholen inspraak aan ingeze tenen en aan belanghebbende natuurlijke rechtspersonen over het nieuwe bestemmingsplan 'Molenhoek' te Tholen. Tijdens die in spraakavond kan een ieder opmerkingen of bezwaren ten aanzien van dit nieuwe uitbreidingsplan kenbaar maken. Het onderhavige plan ligt met ingang van 28 januari 1994 ter inzage ter secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; Afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer A. van den Broek, Bernhardstraat 4 te Poortvliet, voor het plaatsen van een volière en het vernieuwen van een gara ge op een perceel kadastraal bekend. Poortvliet sectie N, nummer 389 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Bern hardstraat 4. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toe stemming van het college van gedeputeerde staten van Zee land, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 28 januari 1994 tot en met 10 februari 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 27 januari 1994. De burgemeester van Tholen. De breedte van de rijbaan van de Molenstraat in Sint-Maartensdijk varieert van 4.00 tot 4.20 meter. Ter hoogte van de woningen Mo lenstraat 2 t/m 12 pleegt er te worden geparkeerd door met name bewoners en klanten van de ter plaatse gevestigde winkelbedrijven. Gelet op de geringe breedte van de rijbaan ontstaan daardoor doorstromingsproblemen. Aangezien er in de directe omgeving van de Molenstraat vervangen de parkeergelegenheid is, hebben burgemeester en wethouders besloten het parkeren in de Molenstraat aan één zijde te verbieden vanaf de Haven tot en met de woning Molenstraat 12. Het verbod wordt kenbaar gemaakt door het aanbrengen van een gele onderbro ken streep. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit van burgemeester en wethouders binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden geadresseerd aan Hare Majesteit de Koningin, door tussenkomst van de Commissaris der Koningin in Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het griffierecht aan het beroepschrift verbonden bedraagt f 170,—. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen op 18 januari 1994, onder oplegging van voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, een nieu we de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de directie van Goedhart koel- en luchttechnische apparaten B.V., Nijverheidsweg 6 te Sint-Maartensdijk in verband met het uitbreiden/wijzigen van de inrichting voor het vervaarigen van koel- en luchttechnische apparaten, gelegen aan de Nijverheids- weg 6 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummers 834, 836 en 837. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 januari 1994 gedurende een maand op de secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maan dag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint- Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne en artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat gedurende een maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van ar tikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van een beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening (ex artikel 107 Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk, 27 januari 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van M. Franken, Cromvliet 16 te Tholen, inge diend op 11 januari 1994, voor het bouwen van een woning en loods op een perceel aan de Langeweg te Tholen; - Een bouwaanvraag van J. Dekkers, Louisestraat 2 te Tholen, in gediend op 12 januari 1994, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Meanderlaan te Tholen; - Een bouwaanvraag van RJ. Scherpenisse, Voorstraat 24 te Sint- Annaland, ingediend op 19 januari 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Voorstraat 24 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scher penisse, ingediend op 21 januari 1994, voor het bouwen van twee woningen op een perceel aan de Plevierlaan te Sint- Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 27 januari 1994. ZIE VERDER PAG 6 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 31 januari 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5