Ambtenaren van Sint-Philipsland nu al inpassen Silver award voor fotograaf Kooien J. Versluys opent nieuw jeugdbureau poggen pom DBQSflBBI li PERSIA Inspraak nieuwe wijk Poortvliet c Tholenaar in beroep tegen strafkorting Vrachtwagens in de fout Goud voor Niemantsverdriet Sportprijzen in besloten bijeenkomst Meisje vindt medicijnen op vuilniszak Vete oorzaak vernielingen Scherpenisse Hoorzitting in Stavenisse over andere opzet van plein Geldautomaten Hardrijders op Halsterseweg Acht braderies op programma D66-statenlid Jorritsma in Tweede Kamer imabo Donderdag 27 januari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Thoolse commissie financiën vraagt: Als er vacatures zijn bij de gemeente Tholen, neem dan tijdelijke krachten aan en probeer in verband met de herindeling zoveel mogelijk om ambtenaren van Sint-Philipsland in te passen. Die boodschap kreeg het gemeentebestuur maandagavond uit de commissie fi nanciën. Nieuwe gemeente 4 etages p Oosterse I Tapijtkunst Verhaalsambtenaar Stemmen van lexers Fotograaf Piet Kooien uit Tholen heeft twee prijzen in de wacht gesleept in de wedstrijd van de Dutch Institu te of Professional Photography (DIPP), een vereni ging van 59 Nederlandse beroepsfotografen. TEL. 01640-33676 Thoolse advocate talentvol bij de pleitwedstrijden Oefeningen Morele plicht Daar kun je op bouwen E SCHELDE In de commissie kwam de perso- neelsproblematiek aan de orde. Het gemeentebestuur wil 227.000 gulden uittrekken voor het oplos sen van knelpunten: overwerk in verband met de herindeling, tijde lijke vervanging op de typekamer, inhalen van achterstanden op het bureau sociale zaken en het aan stellen van een chef op dat bureau met ingang van 1 juli. "Er komt straks personeel over van de gemeente Sint-Philipsland. Houd daar rekening mee", zei G.J. Hoek (VVD) maandagavond. Hij stelde dat een toename van de bevolking met tien procent (door de samenvoeging) niet betekent dat het aantal ambtenaren met datzelfde percentage moet groei en. Wethouder P. van Schetsen antwoordde dat, waar mogelijk, Sint-Philipslandse ambtenaren worden ingepast. Maar voor so ciale zaken is dat moeilijk, omdat Sint-Philipsland die taak uitvoert in een gemeenschappelijke rege ling met Schouwen-Duiveland en dus geen eigen ambtenaren op dat terrein heeft. Waar ambtenaren in Tholen worden ingepast, betekent dat dat er op Sint-Philipsland overwerk ontstaat, hield de wet houder Hoek voor. M. Dijke (SGP) stelde voor om het overwerk dat verband houdt met de herindeling op het conto van de nieuwe gemeente te schrij ven. Hoofd interne organisatie F.W. Keur raadde dat af. De pot In Stavenisse komt er een hoorzit ting over omvangrijke bestratin gen in de dorpskom voor een totaalbedrag van 189.000 gulden. Het gaat om twee wisselende ver keersremmers in de Kerkstraat (40 mille) en de herinrichting van het Van der Lek de Clercqplein met aansluitingen naar de Voor- en Poststraat (circa 150 mille). Er is gekozen voor een pleinopzet in de vorm van sierbestrating en een ruimte voor perkplanten rondom de fontein. De rijbaan voor de kerk wordt verlegd en versmald, zodat ook voor de kerk een plein tje ontstaat. Daarin komen drie bomen. B. en w. willen op een nog nader te bepalen datum de inwoners van Stavenisse horen over dit plan. Daarna brengt de commissie openbare werken een advies uit aan het college. De gemeenteraad neemt tenslotte een beslissing en stelt het geld beschikbaar. Op 15 februari organiseert de ge meente in Poortvliet een inspraak avond over het nieuwe uitbrei dingsplan. Dat moet ruimte bie den voor de bouw van 48 wonin gen: 8 vrijstaande huizen, 28 twee-onder-één-kap en 12 rijtjes huizen. De woningen komen ten westen van het huidige plan d'Ee. Een strook beplanting en een speelterrein scheiden de woonwijk af van het bedrijventerrein en de zuiveringsinstallatie. Een lusvor- mige weg sluit de wijk aan op de Deestraat. Het trapveld aan de Deestraat moet wijken voor de nieuwbouw en verhuist naar de boomweide die in het kader van de ruilverka veling ten noorden van Poortvliet zal worden aangelegd. In de nieu we wijk zijn een aantal straten of paden gepland die niet voor auto's toegankelijk zijn. De hoorzitting in 't Ouwe Raed'uus begint om half acht. Dinsdag al wordt de commissie ruimtelijke ordening tijdens een openbare vergadering over het plan geïnformeerd. 1 V 4 |s>s Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. P Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. die voor kosten van de herindeling is gevormd, wil hij liever niet voor personeelskosten gebruiken. "Ook Sint-Philipsland heeft in de begroting 1994 een extra krediet voor overwerk opgenomen." Een tussenrapportage in april of mei zal de commissie inzicht ge ven in de kosten van de samenvoe gingsoperatie en de inkomsten die daar van het rijk tegenover staan. M.A. van Beek (CDA) wilde daar meer inzicht in. Keur waarschuw de maar vast dat de rijksbijdrage niet alle kosten zal dekken. Dat burgemeester en wethouders een deel van de kosten willen dek ken uit een hogere opbrengst van de bouw- en milieuleges, riep vra gen op bij P. van Belzen (RPF/GPV) en bij Hoek. Van Bel zen was bang dat de hogere ra ming gebaseerd was op meer werk van de betreffende ambtenaren, wat weer zou betekenen dat daar meer uren gemaakt moeten wor den. Van Schetsen ontkende dat. "De raming in de begroting is in mei/juni gemaakt. Maar er wordt sindsdien flink gebouwd en daar om deze bijstelling." Het gemeen tebestuur rekent op ruim 47.000 gulden extra. Het aanstellen van een verhaals ambtenaar bij sociale zaken kreeg ieders instemming. "Sociale con trole kun je nu eenmaal niet met de computer doen. Bovendien is het ons opgelegd", zei Van Bel zen. Het verhalen van de bij standsuitkering van iemand die gescheiden is op diens ex-partner is een moeilijke zaak, zei Van Schetsen op een opmerking van Van Beek. Deze wilde weten hoe de kosten en de baten zich verhou den. De wethouder gaf toe dat tot nu toe nauwelijks resultaten zijn geboekt. Ambtenaar Keur vulde aan dat de vereniging van Neder landse gemeenten bij de minister blijft aandringen op financiële compensatie voor deze nieuwe taak. In de Eendrachtbode van 20 ja nuari wordt in een artikel over de fusie van de Rabobanken geop perd, dat na de fusie de flexibili teit gewaarborgd blijft. Het getuigt van weinig flexibiliteit dat de geldautomaten op zondag gesloten zijn, terwijl ze in heel Ne derland open zijn. Daarom zijn wij zo flexibel om van bank te veranderen omdat wij geen zin hebben ons aan te passen aan een star bestuur, dat geen re kening houdt mét 'andersden kenden.' c Priem J. de Bruine Keenhoekseweg 2 St. Maartensdijk Piet Kooien met de prijzen naast de winnende portretfoto. Hij kreeg de silver award 1993 voor de 8 opnamen die hij het af gelopen jaar heeft gemaakt. Bovendien maakte Kooien de bes te portretopname -een groepje kinderen in een bos- dat werd be loond met een negen en een pla quette. De prijzen plus een certificaat werden hem maandag tijdens de Bij radarcontroles op de Halster seweg en de Steenbergseweg zijn vrijdagavond 51 automobilisten op de foto gezet omdat ze te hard reden. Op de Halsterseweg pas seerden 215 voertuigen de radar- apparatuur die veertien auto's fo tografeerde. De politie controleer de tot tien uur op de Steenbergseweg, waar 137 auto's vborbij kwamen. Daarvan reden er 37 te hard. De hoogste snelheid die werd gemeten op de 50 km- .wegen was 82 km per uur. DIPP- nieuwjaarsreceptie in Lo- chem uitgereikt. De DIPP is twee jaar geleden op gericht in navolging van hei Bri tish Institute of Professinal Photography. Het is de bedoeling dat de aangesloten fotografen door uitwisseling van kennis (via lezingen/studiosessies) de kwali teit van hun werk verbeteren. Dat gebeurt tijdens vier bijeenkom sten die elk jaar worden gehou den. De fotografen brengen dan twee foto's mee voor de award. De organisatie laat de jury steeds wis selen voor een zo objectief moge lijke beoordeling. Er zijn 2 gouden awards, 3 zilveren en 2 bronzen te winnen. Aan de wed strijd namen 40 leden van DIPP deel. De winnende foto's gaan in het najaar naar de internationale vakbeurs Foto-Kina in Keulen. Kooien is trots op het resultaat. "Om bij de Nederlandse afdeling te kunnen blijven moet je binnen twee jaar het licentiate (LBIPP) in Engeland hebben gehaald. Dat heb ik vorig jaar gedaan." Het certificaat hangt in de zaak van Kooien. Van de Nederlandse vere niging hebben 16 fotografen zo'n licentiate. De volgende stap is as sociate. Dat is tot nu toe één foto graaf van DIPP gelukt, maar Kooien zal er in maart ook voor insturen. Het hoogste is het fel lowship. "Het is niet gemakkelijk om er tussen te geraken. Maar wij stellen niet ten doel de beste te willen zijn maar het peil over de hele linie op te schroeven. Fotografen die nog niet zo ver zijn kunnen bij ons kennis vergaren." De winnende portretopname (links op de foto) is een groepje kinderen van de familie Van Bem- melen in Beuningen gefotogra feerd in het bos Dassenburg. ONDER UW AUTO A NU 4 SEIZOEN BANDEN VAN GOODYEAR 185/70R14 10O è"es I ZO inbegrepen 1 Advertentie I.M. Mevr. mr. M.J. van der Slikke- Verwijs uit Stavenisse is bij de pleitwedstrijden van de Jonge Ba lie te Middelburg zaterdag goed uit de bus gekomen. Van de 16 deelnemers kwam ze wel niet in de top drie (mr. M. van de Bent werd eerste voor mevr.mr. T. Corstjens en mr. R. Jung), maar als jongste deelnemer had ze ook niet zulke hoge verwachtingen. "De win naar is al bijna twee jaar bezig, terwijl ik nog geen twee maanden praktijk heb", aldus de Thoolse advocate. "Maar het ging prima, het viel erg mee. De jury was posi tief en zei dat ik heel talentvol was. Juridisch zat mijn pleidooi goed in elkaar, maar in het begin was ik nerveus en daardoor sprak ik te eentonig, te vlak. Later werd ik pittiger, zei de jury. Mijn man, die in de Middelburgse rechtbank op de publieke tribune zat, was te vreden. Mijn zaak pakte ook goed uit, alleen was het jammer dat er bij niemand een uitspraak volg de." Mevr. Van der Slikke vertegen woordigde in de wedstrijd de vak bond FVV in een arbeidsconflict waarbij het in de wet verankerde stakingsrecht haar grootste hou vast was. "De officier van justitie en de president van de rechtbank stelden veel vragen. In eerste in stantie heb je alles op papier, maar bij de dupliek is het volledig improviseren." Behalve de eerste drie werden de overige deelnemers niet geklas seerd. Volgend jaar hoopt Mariël- le van der Slikke weer mee te doen. Iedere jonge advocaat is verplicht in de eerste drie jaar van de praktijkuitoefening twee keer aan pleitwedstrijden van de Jonge Balie mee te doen. Mevr. Van Vessem overhandigde 9000 gulden aan de vertegenwoordigers van het JAIB: J. Elenbaas (links), M. Velthuis uit Tholen en J. van Wirdum. Advertentie LM. Woensdag opent wethouder J. Versluys het nieuwe jongeren advies- en informatiebureau (JAIB) in Tholen. Het bureau houdt zitting in een ruimte van het wijkgebouw van het Kruis werk aan de Molenvlietsestraat II. Voor de inrichting kreeg het JAIB niet alleen geld van de pro vincie, maar ook zo'n 4500 gulden van de stichting kinderpostzegels. Woensdag opent voorzitter J. de Kerf van de overleggroep jeugd- en jongerenbeleid Tholen om half elf de bijeenkomst in de Gasthuis kapel aan de Kerkstraat. Om kwart voor elf wordt er telefo nisch (misschien via een beeldtele foon) contact gelegd tussen de hoofdvestiging in Goes en de JAIB's in Tholen en Zierikzee. Gedeputeerde A.J. Dijkwel zal beide bureaus toespreken vanuit Goes. Daarna houden wethouders J. Versluys van Tholen en P. de Rijke van Zierikzee een toespraak. Versluys zal tenslotte om kwart over elf het bureau van Tholen officieel openen. "Voor elke foto worden goede en slechte punten gegeven. Expressie is ook heel belangrijk. Een nega tief punt bij deze foto: te mooi om waar te zijn." Een inwoner van Oud-Vossemeer heeft bij de Raad van State beroep aangetekend tegen de beslissing om hem over de periode 1 tot 16 maart 1992 geen rww-uitkering (rijksgroepsregeling werkloze werknemers) te verstrekken en hem over de periode 1 juni t/m 30 november van datzelfde jaar met 25% te korten op zijn uitkering. De gemeente nam deze beslissing omdat de Vossemeerder tussen 27 december 1991 en 16 maart 1992 gewerkt zou hebben zonder dat te melden bij het bureau sociale za ken. De man ging in beroep bij ge deputeerde staten, maar die waren het met de gemeente eens. Zij ba seerden zich Op een rapport van de sociale recherche. Een recher cheur zou de Vossemeerder in fe bruari op een bouwterrein in Capelle aan de IJssel hebben ge zien, terwijl hij aan het metselen was. Daarvan zijn foto's gemaakt. Op het terrein was de firma Veld- com uit Gouda aan het werk. Dat bedrijf is inmiddels failliet. De ex- directeur heeft ontkend de Vosse meerder te kennen en de man kwam bij het Sociale Fonds Bouwnijverheid evenmin voor als werknemer van Velcom. G.s. slui ten niet uit dat de man zwart werk heeft verricht voor het bedrijf. Hij en zijn vrouw zijn door de so ciale recherche gehoord, maar wilden geen verklaring afleggen. Wél ontkende hij tijdens de uitke ringsperiode gewerkt te hebben. De advocaat van de Vossemeerder schrijft in het beroepschrift voor de Raad van State dat de gemeen te niet heeft aangetoond dat zijn cliënt heeft gewerkt, en al hele maal niet dat dit bij Veldcom was. Ook vecht hij de periode 27 de cember tot 16 maart aan, omdat het rapport van de sociale recher che uitsluitend de week van 17 t/m 21 februari 1992 bestrijkt. De Thoolse politie kreeg zes keer te maken met overtredingen en een ongeluk waarbij vrachtwa gens waren betrokken. Dinsdag morgen reed een 42-jarige vrachtwagenchauffeur uit Oost- Souburg over de bloembak van een 41-jarige bewoner van de Bo termarkt in Tholen. De bak werd helemaal vernield, maar de scha de wordt onderling geregeld. Op de Paasdijkstraat in Poortvliet reed een 20-jarige chauffeur met zijn vrachtwagen tegen de gepar keerde auto van een 29-jarige man uit Roosendaal. De schade was aanzienlijk. Drie vrachtwagenbestuurders wer den aangehouden omdat ze te lang achter het stuur hadden geze ten. Op de Broekseweg in Oud- Vossemeer werd daarvoor een 39-jarige man uit Sluiskil staande gehouden en om half tien 's mor gens werd op de Nieuwe Postweg bij Tholen ook een 44-jarige chauffeur uit Heikant beboet voor het overtreden van de rijtij- denwet. Op dezelfde plek over kwam een half uur later een 57-jarige Middelburger hetzelfde. Hij bleek bovendien ook niet te beschikken over een vergunning voor het vervoer van vrachtgoede ren. Een 20-jarige man uit Acht maal werd op de Postweg bij Tholen bekeurd omdat de combi natie achter zijn tractor te lang was. De twee aanhangwagens en de tractor hadden in totaal een lengte van 21,5 meter terwijl maxi maal 18 meter is toegestaan. VERVOLG VAN PAG. 1 Brinkman herinnerde eraan dat Niemantsverdriet de veranderin gen binnen de organisatie niet al tijd heeft kunnen waarderen. "Wat dat betreft voelde je jezelf beter thuis in de oude situatie waarin gezelligheid voorop stond. Maar toch gaf je gehoor aan de roep om beleidsveranderingen in de vereniging door te voeren zoals het ontwikkelen van oefeningen en het gestalte geven aan opleidin gen." Tijdens de bestuursvergaderingen overkwam het Niemantsverdriet nogal eens dat hij -hoewel zelf lid van het bestuur- menigmaal zei: Ik zal het aan het bestuur vragen. "Dit getuigt ervan dat je niet alles op je eigen houtje deed, maar het liefst in overleg. Dat heeft je ge sierd." Niemantsverdriet werd waarne mend colonnecommandant na het vertrek van dokter Padt. "Vrijwil ligheid stond bij jou hoog in het vaandel. Je ging ook zuinig met de centjes om. Je hebt veel geld gespaard. Bedankt voor alles wat je hebt gedaan, voor de vrije tijd, voor de complimenten en de kri tiek. Je hebt het op je eigen ma nier verwerkt en besproken. Het was onbetaalbaar." Colonnecommandant H.A. Moe renhout zei dat Niemantsverdriet aan de wieg heeft gestaan van het Rode Kruiskorps en stond stil bij de watersnoodramp van 1953. "Jij bedacht toen maar één ding: hulp verlenen aan de medemens die in nood verkeert. Met deze op dracht heb je je als vrijwilliger van het Rode Kruis vele uren, soms dagen beziggehouden. Deze inzet is de morele plicht en op- Voor het zomerseizoen heeft de middenstandsfederatie eiland Tholen en St. Philipsland weer acht braderies gepland. Scherpe- nisse opent de rij op 11 juni en St. Philipsland volgt diezelfde maand op 25 juni. In juli staan er twee op het pro gramma: 9 juli Oud-Vossemeer en 16 juli Stavenisse. Augustus wordt de drukste brade- riemaand. Dan is het elke week raak: 6 augustus St. Maartens dijk, 13 augustus St. Annaland, 20 augustus Poortvliet en Tholen sluit het braderieseizoen traditio neel op de laatste vrijdag en zater dag: 26 en 27 augustus. Mevrouw J.A. Jorritsma-van Oosten, voorzitter van de Zeeuw se D66-statenfractie, verruilt de Abdij voor Den Haag. De Mid delburgse staat op de kandidaten lijst voor de Tweede Kamerverkiezingen (op 3 mei) op de negende plaats. Op dit moment heeft D66 twaalf zetels in de volksvertegenwoordiging. De tweede Zeeuwse kandidaat voor een kamerzetel, mr. R. de Blij uit Middelburg, moest een te leurstelling verwerken. Hij is door de leden van D66 op een onver kiesbare 54-ste plaats gezet. De Blij is eveneens statenlid in Zee land en secretaris van de kamer van koophandel in zijn woon plaats. Volgens de laatste opinie peilingen kan D66 bij de komende verkiezingen rekenen op 32 ka merzetels. Opvolger van mevrouw Jorritsma in provinciale staten is, volgens de kandidatenlijst uit 1991, R.A. Nakman (46) uit Middelburg. PC-privé. De provincie Zeeland stelt een PC-privé regeling in. Provinciale ambtenaren kunnen voor de aanschaf van een perso nal computer een renteloze lening afsluiten van maximaal 4250 gul den. Deze wordt in 36 maande lijkse termijnen via het salaris terugbetaald. dracht die wij als vrijwilligers hebben tijdens rampen." Niemantsverdriet die in april 1993 stopte met zijn activiteiten voor de afdeling kreeg als aandenken van het korps een foto met alle vrijwilligers en de Rode-Kruisbus erop, voor het gebouw aan de Radda Barnenstraat. Het cadeau werd hem overhandigd door de jongste vrijwilliger Huib Hoek uit Sint-Philipsland en het oudste lid Lou Geuze uit Poortvliet. Tevens verleende Moerenhout hem eervol ontslag. Brinkman nam de gelegenheid waar om oud-kringcommissaris J. Marteyn te feliciteren met zijn be noeming tot directeur ad interim van het Rode Kruis Zeeland. Het Rode Kruis zit midden in een re organisatie. Bedoeling is om nieu we gewesten te vormen. Brinkman zei dat zo'n reorganisatie geen ge makkelijke periode is. Hij be dankte Marteyn voor de steun aan de afdeling toen hij kringcommis saris was. "U had altijd een gewil lig oor." De Thoolse sportprijzen worden vrijdag 25 februari om acht uur tijdens een niet-openbare bijeen komst uitgereikt in het gemeente huis te St. Maartensdijk. Burgemeester en wethouders stu ren gerichte uitnodigingen naar de genomineerden en hun verwanten, de gemeenteraad, de commissie sport en de pers. Het grootse sportgala van vorige jaren is afge schaft omdat dit vele duizenden guldens vergde, wat de gemeente kas in het kader van de bezuini gingen niet meer kan dragen. Daarom is er 25 februari een sobe re bijeenkomst voor uitreiking van de aanmoedingsprijs 1993, de trofee voor de sportploeg en de prijs voor de sportman of -vrouw. Er is nog wel muziek: gemeente lijk beiaardier Gerard de Waardt speelt op keyboard. Een zesjarig meisje uit Oud- Vossemeer vond vrijdagmiddag omstreeks half zes in de Weel- hoekstraat in haar woonplaats twee strips met medicijnen. De medicamenten lagen bovenop een vuilniszak. Het gaat om een kal meringsmiddel en tabletten voor maagklachten. De politie noemt het onverantwoord om oude me dicijnen zo weg te gooien. "De gevolgen kunnen zeer ernstig zijn. Een kind ziet zoiets aan voor snoepjes. Geef daarom oude me dicijnen terug aan de huisarts of breng ze naar de chemocar", zegt politiechef M. Verkerke. Als iemand ze op straat gooit, kunnen de gevolgen daarvan op de desbe treffende persoon verhaald worden. Een loods aan de Noordstraat in Scherpenisse was vrijdagnacht het doelwit van vernielingen. Het ge bouw is eigendom van een 40-jarige bewoner van Scherpenis se. De daders zijn een 23-jarige man uit Sint-Maartensdijk en twee Scherpenissenaren van 22 en 23 jaar. Ze sloegen een achttal rui ten in en sloopten het hekwerk. Reden voor deze actie is volgens de politie een al lang lopende vete tussen de eigenaar en de mannen. Er zou sprake zijn van buurtover- last doordat de benadeelde zijn tuin niet onderhield en een kar een hele tijd voor zijn deur liet staan. Een buurtbewoner die ge tuige was van het vandalisme, waarschuwde de politie. Een paard dat in de loods stond, werd licht gewond door rondvliegende scherven. Tegen de drie daders werd proces-verbaal opgemaakt wegens openbare geweldpleging. "Het mooie met het aangename verenigen". Die kunst verstaat Poggenpohl als geen ander. Door zijn bijzondere designs en kleurmogelijk- heden laat een Poggenpohl keuken zich verrassend voegen met uw ver trouwde woonomgeving tot een harmonieus geheel. Jan Buermans, zelf een bewonderaar, laat U graag zien hoe functioneel Poggenpohl kan zijn. I S C M E G R O I SHOWROOM: Ind terrein Haven-Zuid, Vermuidenweg 3 BOUWMATERIALEN Bergen op Zoom, Tel. 01640-3475Q/36910 Zeelandhaven 7 Bergen op Zoom. Tel 01640-34750 Geopend: 09.00 - 18.00 uur - Vri|dag 09.00 - 21.00 uur Geopend 07.30- 17.30 uur - Zaterdag 08.00-12.00 uur Zaterdag 09.00 -17.00 uur - s MAANDAGS GESLOTEN Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3