Hulde jubilarissen Vogelvreugd bij viering 40-jarig bestaan Coppens staakt oefenduel Ontknoping weer fataal voor Noad A A 1 Rien Klippel tekent bij Zwarte band karate voor Tholenaren K. autobedrijf krebbekx Koersballen voor ouderen Derde plaats en p.r. voor W. de Viet René v.d. Boom trainer van Tholense Boys? Erepenning voor J.J. den Engelsman Azn. uit St. Annaland WHS sneuvelt in eerste ronde Borsele league WHS 5 verslikt zich in slotfase Donderdag 27 januari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Voetbal programma Voetbal uitslagen Districtsvoorzitter T.J. Udo had vrijdagavond bij de viering van het 40-jarig bestaan van Vogelvreugd in de Wellevaete te St. Annaland een verrassing in petto. Hij reikte niet alleen de traditionele speldjes voor het 40- en 25-jarig lidmaatschap uit, maar ook de vrij zeldza me erepenning. Oud-voorzitter J.J. den Engelsman Azn. viel die bijzondere onderscheiding ten deel we gens zijn verdiensten voor Vogelvreugd. Speciale menu's Vertrouwen en respect Derde in Zeeland Eigen onderkomen Kroon op het werk Afdelingsvoetbal SPS wint vriendschappelijk duel Winst Thol.Boys 2 SPS oefent Koploper speelt WHS 2 weg WHS 3 verliest driepunten wedstrijd Drie keer Van Ham Oefenvoetbal Scherpenisse doet WHS 4 de das om CITROEN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Vierde klas afdelingsvoetbal Stavenisse wint ondanks matig spel Thol.Boys 4 wint in modderpoel Zwemmen V.d. Velde eerste op vlinderslag Zaterdag 29 januari uur Thol.Boys-s-Heer Arendsk. uist) 14.30 Yerseke-WHS(Bax) 14.30 Colijnspl.B.-Noad(Otto) 14.30 Dauwendaele-SPS(Dieleman) 14.30 Smerdiek-SKNWK(Blom) 14.30 WHS 2-Yerseke 2(vDieren) 14.30 Thol.Boys 2-Zwaluwe 3(vKan) 14.30 WHS 3-Dinteloord 2(Konings) 14.30 Advendo-Stavenisse intermans) 14.30 SPS 2-Olympia 2 12.30 Chrislandia 2-Smerdiek 2 15.00 Chrislandia 3-Noad 2(Ciotarnel) 14.00 Noad 3-Dinteloord 3(Vermeulen)15.00 VHC 2-Thol.Boys 3(Selat) 12.30 Dinteloord 4-WHS 4(Hachmer) 14.30 WHS 5-Smerdiek 3(Bahhaj) 12.30 DVO 2-SPS 3(Bastiaansen) 13.00 FSV 5-Thol.Boys 4(Mulders) 13.00 Noad 4-Chrislandia 4(vOeveren)13.00 ZPR 3-Stavenisse 2(vHoof) 15.00 SPS 4-FSV 6(Opree) 14.30 Stavenisse 3-VVC 7(Moerland) 14.30 Thol.Boys 5-Klundert 5 12.30 Zondag 30 januari uur Kruisland-Vosmeer(Sagt) 14.30 Dosko 4-Vosmeer 2(Slooff) 10.30 Vosmeer 3-Dosko 6(dRond) 11.00 Vosmeer 4-Schijf 2 12.30 HSC 4-Vosmeer 5 10.00 Derde klas KNVB: Noad-Yerseke 0-1 T\veede kl. res.: Roda Boys 2-WHS 2 6-0 Derde kl. res.: Terneuz. B. 2-Thol. Boys 2 0-2, FSV 2-WHS 3 3-0 Afdeling eerste kl. res.: SPS 2-Good Luck 3 2-4 Derde kl. res.: WHS 5-Dinteloord 4 0-1 Vierde kl. res.: Thol.Boys 4-ZPR 3 2-1, Stavenisse 2-Noad 4 4-2 Jeugd: SPSB-HSC 0-2, Thol.Boys Cl-RBC 1-7, Cluzona-Thol.Boys C2 2-6, RBC-Thol.Boys Dl 13-0, Steenb.- Thol.Boys D2 3-12, Roosend.- Thol.Boys El 1-11, Thol.Boys E2-Steenb. 2-7. Vriendschappelijk: Smerdiek-Unitas 4-3, SPS-SVD 4-1, Noad 3-WHS 4 5-4 Rien Klippel blijft ook in het sei zoen 1994/95 trainer van SC Sta venisse. Klippel is bezig aan zijn tweede seizoen bij de in de tweede klas afdeling spelende voetbalver eniging. Momenteel staat Stave nisse in de sub-top van deze klasse. Trainer Ad Voermans, die eerder zijn vertrek aankondigde bij der deklasser Tholense Boys, wordt de nieuwe trainer van zondag- iderdeklasser SC Gastel. Bij deze vereniging nam Giel van de Mee berg (oud-trainer van WHS en Smerdiek) zijn ontslag. Het bestuur van Gastel wil graag nog in dit lopende seizoen een beroep doen op Voermans. Hierover voert de Brabantse vereniging overleg met het bestuur van Tho lense Boys, waarbij Voermans tot aan het eind van dit seizoen nog onder contract staat. De Sint-Annalander Peter van Poortvliet heeft zijn contract bij Dosko voor een seizoen verlengd. Hij traint daar de landelijke B- junioren. Van Poortvliet begint nu aan zijn vierde seizoen bij de Bergse club. De kans is groot, dat de Roosen- daalse oefenmeester René v.d. Boom terugkeert bij Tholense Boys. In het seizoen 1980-1981 werd hij met de geel-zwarten kam pioen in de vierde klas KNVB. De BSC-trainer kan in het nieuwe sei zoen Ad Voermans opvolgen, die naar SC Gastel vertrekt. René v.d. Boom staat bekend als een gerenommeerde trainer. Hij had de eerste klassers Veerse Boys en RKTVV onder zijn hoede en werkte ook bij Moerse Boys, Roo sendaal, Meto, BSC en Cluzona. De Brabander was jarenlang do cent aan de trainersopleiding. René v.d. Boom wil graag in Tho- len aan de slag gaan. "Het is een aansprekende club met ambities en goede jeugdspelers." Hij zag de Tholenaren tegen Yerseke en vond het spel redelijk verzorgd. "Men had alleen veel sneller de voor sprong moeten uitbouwen en die nooit meer uit handen mogen ge ven." De Brabantse trainer ziet in Tho lense Boys een duidelijke kampi oenskandidaat in de derde klas. "Het moet mogelijk zijn om te promoveren en een goede tweede klasser te worden." Hij zag ook de Thoolse A-top junioren aan het werk en ook die ploeg liet een goede indruk op hem achter. Secretaris P. v.d. Vlies, die nog on der Van de Boom getraind heeft, bevestigde dat het bestuur een goed gesprek met de belangrijke kandidaat heeft gehad. "Maar rond is het nog niet. Dat hangt van veel factoren af. We hebben met nog drie andere goede kandi daten gesproken. Vrijdag of begin volgende week nemen we een be slissing", aldus Van der Vlies, die Van de Boom vooral tactisch hoog inschat. Het bestuur van Tholense Boys ontving negen sollicitaties en be naderde zelf ook diverse kandida- ten. Vogelvereniging Zanglust. Als pri meur voor Zeeland toont vogel vereniging Zanglust te Rilland Bath vrijdagavond 4 februari om 20.30 uur in het dorpshuis dia's over de flora en fauna in onze provincie. Petra Sloof van het Zeeuws Landschap verleent mede werking. Districtsvoorzitter Udo (links) met de erepenning voor J.J. den Engelsman Azn. (met bril naast hem), A. Kramer en J.J. den Engels man Jzn. "Het is een grote prestatie om het als vereniging 40 jaar vol te hou den", zei Udo. "Er is immers wei nig voor nodig om alles in korte tijd op te blazen. Vogelvreugd heeft een actief bestuur, dat zich ook op de districtsvergaderingen kritisch, maar opbouwend laat horen. Vogelvreugd is een voor beeld voor vele verenigingen. Ook mijn voorganger Van der Walle, die ik voöT 'rffijn komst naar St. Annaland nog sprak, zei waarde ring te hebben voor deze jubile rende vereniging. Zowel namens het bonds- als het districtsbestuur mag ik Vogelvreugd dan ook een enveloppe overhandigen", aldus voorzitter Udo. Van de 98 leden waren er vrijdag avond 52 (leden met echtgenote) naar de Wellevaete gekomen om het jubileum mee te maken. Er waren zes jubilarissen, maar drie van hen waren verhinderd: mede oprichter P. de Korte moest we gens zijn gezondheid verstek laten gaan, J. Perestam (in de beginja ren zeer actief en van 1962-1976 bestuurslid) liet bericht van ver hindering wegens zijn leeftijd en A. Schot kweekt liever papegaai en, dan vergaderingen te bezoe ken. Alle drie jubilarissen uit Tholen waren 40 jaar lid van Vo gelvreugd. De drie St. Annalandse jubilaris sen waren wel present in de Welle vaete. A. Kramer, van 1965-1971 tweede secretaris en penning meester, legde mede de funda menten voor de huidige vereniging. Hij is al 40 jaar lid, evenals J.J. den Engelsman Azn. Die kwam in 1970 in de loterij commissie en van 1971 tot 1977 was hij voorzitter. Voorzitter K. Bicker prees hem om zijn actieve inbreng. "Vogels kweken vind je een prachtige hobby en regelmatig kom je dan ook in het nieuws met kampioenen. Je speciale menu's als spek, ribbetjes of een half var ken spelen daarbij een belangrijke rol. Altijd zorg je voor 10 kooi tjes, maar op de jubileumten toonstelling in november ver wachten we er voor het eerst 15", zei voorzitter Bicker. Hij noemde naamgenoot en zilve ren jubilaris J.J. den Engelsman Jzn. 'een vogelliefhebber in hart en nieren met kennis van zaken.' "In 1970 ben je gehuldigd als top- kweker en ook daarna toonde je inzet en betrokkenheid bij Vogel vreugd", aldus de voorzitter. Namens de drie jubilarissen sprak A. Kramer een dankwoord. Hij wees op de geweldige verschillen tussen de beginjaren en nu. "Mo menteel zitten we in een prachtige zaal, maar 40 jaar geleden was het met 12-14 leden behelpen en wa ren we ook nog geen 200 gulden rijk." Uit eigen ervaring wist Kramer, dat er heel wat komt kijken bij het kweken van vogels. "Zelf heb ik al vier keer verbouwd: lachduif, fa zant, tropen en grasparkieten. Bij de kweek gaat het altijd om ge zonde, zuivere, sterke vogels. Ga daarom met bonafide handelaars in zee. Goede huisvesting, water en voedsel van beste kwaliteit is natuurlijk ook belangrijk." Jubilaris Kramer gaf het bestuur complimenten voor het actief be leid. "Hulde aan jullie. Ik hoop, dat we met zo'n groot ledental als nu het gouden feest kunnen vie ren", zei Kramer. Voorzitter Bicker schreef het ge heim van de bloeiende vereniging toe aan onderling vertrouwen en respect. "Alle beslissingen worden genomen door de ledenvergade ring en alle informatie van het .bestuur wordt tijdens de vergade ringen aan de leden gemeld. Die openheid is de kracht van Vogel vreugd, anders houd je het geen 40 jaar vol met zo'n groot leden tal. En je moet er natuurlijk hard voor werken. Twee keer per jaar presenteren we ons op een brade rie (St. Annaland en Tholen) en in november hebben we altijd onze tentoonstelling. Dat is het hoogte punt van ons verenigingsjaar. Dan laten de leden zien wat Vogel vreugd voor een vereniging is." Bicker verontschuldigde ere voorzitter J. van der Walle uit Hulst van het district Zeeland, die voor de jubileumviering verhin derd was. "Hij had een hele spe ciale band met onze vereniging. Jammer dat hij er niet'is", zei de voorzitter. Bicker gaf vrijdagavond ook een terugblik op 40 jaar Vogelvreugd. Op 15 januari 1954 werd de ver eniging opgericht en van de 10 oprichters is alleen P. de Korte uit Tholen nog lid. De eerste notulen stammen uit oktober 1955. In de beginperiode werden deze wel eens meer een jaar vergeten. De notulen bestonden ook wel eens uit een reisverslag van Tholen naar St. Annaland. De plaatselij ke veldwachter onderbrak de reis soms voor een defecte koplamp. Of een speld in een stoel of in de jas van de voorzitter zorgde voor ongemak. Vogelvreugd groeide van 20 leden in 1955 tot 123 in 1986 naar 98 op dit moment. "Daarmee zijn we de derde vereniging van Zeeland", zei Bicker. De eerste tentoonstelling werd ge organiseerd in februari 1956 met 102 vogels. In 1966 was het diepte punt met 65 vogels en in 1983 het record met 446 vogels. "Daarna werd het weer minder, maar de laatste jaren zitten we in de lift en misschien kan ons record in het jubileumjaar overtroffen worden. Tenminste, als de kweek goed ver loopt", aldus de voorzitter. Vogelvreugd organiseerde reisjes naar vogelparken, liet een leespor tefeuille met vogelbladen rond gaan, had eigen filmstrips en maakte zelfs een begin met een verenigingsbibliotheek. Sinds 1957 worden verslagen van de zes jaarlijkse ledenvergaderingen in de Eendrachtbode gepubliceerd, zodat de vereniging regelmatig aan de weg timmerde. Daarnaast is er een tafelkeuring en een feestavond. De bestuursvergaderingen werden in de beginjaren bij de bestuursle den zelf gehouden, later in een zaaltje en nu in het eigen onder komen aan de Minneputtestraat in Tholen. De keurmeesters werden in de be ginjaren door de bestuursleden thuis van een maaltijd voorzien omdat de kas dat niet kon dragen. Nu komt er inclusief keurloon en reiskosten 2000 gulden per ten toonstelling op tafel. In 1983 vroeg de toenmalige De vriendschappelijke wedstrijd tussen Tholense Boys 3 en SPS 3 is in de 25ste minuut van de twee de helft gestaakt door scheids rechter Coppens uit Sint-Annaland. "De sfeer in het veld paste niet bij het vriend schappelijk treffen", motiveert de scheidsrechter zijn besluit om voortijdig beide teams naar de kleedkamers te sturen. Volgens Coppens zijn de spelers van SPS schuldig. "Nadat zij een 2-0 voor sprong hadden verspeeld, reageer- den zij hun irritaties af op mij", aldus de arbiter. "Onnodig", is het oordeel van SPS-speler Johan van Tiggele over het staken van de wedstrijd. "We waren er door verrast. Er was enige irritatie in het veld, maar er waren geen ongeregeldhe den", zegt de speler van SPS. "Had ik de wedstrijd niet gestaakt, dan was ik genoodzaakt om boekingen te geven. Dat wil ik in een vriendschappelijk duel voorkomen. Ik heb niets aan al die kaarten en voor de spelers kost het alleen maar geld", verdedigt Coppens zijn besluit. Voetbalvereniging WHS is in de eerste ronde van de Borsele cham pions league uitgeschakeld door RCS uit Oost Souburg. Nadat eerder Tholense Boys voor het of ficieus Zeeuws kampioenschap werd geklopt door HVV zal geen enkele streekvereniging in de tweede ronde uitkomen. Noad '67 uit Sint-Philipsland zag van deel name aan dit toernooi af. Met 1-4 kreeg WHS donderdag avond klop. Voor rust boden de St.Annalanders nog aardig tegen stand, maar in de 25ste minuut openden de bezoekers de score. Kansen op de gelijkmaker kregen Rien den Engelsman en Leon den Ouden, maar door onnauwkeu righeid in de afwerking en door goede reddingen van de Oostsou- burgse doelman bleef een doel punt uit. Na rust liep RCS uit naar 0-2. Alex van der Reest bezorgde ech ter de thuisploeg weer perspectief door na een fraaie solo de aanslui tingstreffer aan te tekenen. De hoop op een goed resultaat was van korte duur, want na vier mi nuten bracht RCS het verschil weer op twee treffers. In de slotfa se van de wedstrijd trof de Wal- cherse ploeg voor de vierde keer doel, waardoor RCS zich plaatste voor de tweede ronde, waarbij men het op moet nemen tegen Pa trijzen. Zeeuwse voorzitter Van der Walle of Vogelvreugd in 1985 de dis trictstentoonstelling wilde organi seren. Dit bracht heel veel werk mee, maar het resultaat was prachtig: voor het eerst werden de 1000 vogels gepasseerd: 1056. "Een kroon op het werk", aldus voorzitter Bicker. "Zeker ook voor districtsvoorzitter Van der Walle omdat het zijn laatste d.t.t. was; in 1986 legde hij zijn functie neer." In 1983 werden de statuten via een notariële akte vastgelegd. Vogel vreugd kreeg daardoor rechtsper soonlijkheid en de leden waren in geval van schade en dergelijke niet meer zelf aansprakelijk. Dat was nodig wegens deelname aan de braderie in zowel St. Annaland als Tholen. Via de eierbak rolden er heel wat guldens in de vereni gingskas. Mede daardoor kon Vo gelvreugd vorig jaar een materialenberging aanschaffen, tentoonstellingsmateriaal en sten- cilapparatuur. "Allemaal uit eigen middelen, zonder subsidie", bena drukte de trotse voorzitter, die de leden in de Wellevaete feliciteerde met het 40-jarig bestaan van hun vereniging. De jubileumavond werd opge luisterd door Rien de Jonge, die met begeleiding van een accordeo nist, Zeeuws Plat vertolkte, toege spitst op de vogelkwekersvereni- ging. Verder was er ook nog mu ziek van Bram van Prooijen. Op deze feestelijke avond, die wegens de oprichtingsdatum 15 januari een maand later dan gebruikelijk werd gehouden, reikte voorzitter Bicker ook de bekers van de ten toonstelling uit. Vijf minuten voor het einde gaf WHS 5 de winst nog met Dintel oord 3 mee: 0-1. Een verkeerde te rugspeelbal van Ko Verkerke brak de thuisclub op, nadat WHS eer der een strafschop had gemist en twee keer de paal een doelpunt in de weg stond. In de eerste helft werd Dinteloord onder druk gezet, waarbij gele- genheidsspits Piet Fase de paal raakte. Verder dan een paar kans jes kwam het niet. De veteranen hadden al moeite genoeg met het slechte veld. Na rust ging doelman Wim Fase linksbuiten spelen. Spits Nico Ha- ge viel in voor Jaap Kodde. Een solo van Wim Fase leek de ope ningstreffer op te leveren, maar de Dinteloordse verdediging stopte hem ten koste van een penalty. Fa se zelf schoot de strafschop echter te zacht in en in de herkansing miste Han Vroegop van drie me ter. WHS kwam vervolgens goed weg bij een misverstand tussen ge legenheidskeeper Ad Lindhout en Thijs Fase: de terugkopbal ging maar net naast. Nico Hage leek voor de broodnodige treffer te zorgen, maar hij raakte de paal. Tenslotte viel het beslissende doel punt van Dinteloord. Het was een sportieve wedstrijd, maar WHS murmureerde teveel. Voetbalvereniging Noad '67 uit St.Phiiipsland is er niet ingesiaagd om thuis tegen Yerseke de broodnodige punten bijeen te sprokkelen. In een zeer gezapige wedstrijd werd er met 0-1 verloren. De treffer viel pas in de slotminuut en was zeer omstreden. Met het zicht op de haven strand de opnieuw het St.Philipslandse vlaggeschip. "We raken er langza merhand aan gewend", aldus trai ner Jan Verreijen. In zijn ogen en die van de Noad-spelers was op nieuw een arbitrale fout de oor zaak van de nederlaag. Ondanks dat er sprake leek te zijn van bui tenspel, keurde scheidsrechter Merriënboer een doelpunt van Yerseke in de slotminuut goed, waardoor de overwinning ten on rechte naar de Bevelandse ploeg ging. Gezien het zwakke spel aan beide zijden verdiende het duel geen winnaar. Noad, dat niet kon be schikken over Ard Beurkens, Frans Quist, Edwin Hage en Sjaak Koolaard, kreeg voor rust slechts één opgelegde kans. Kees van Tiggele verzuimde echter de score te openen en schoot over. Enkele minuten later zorgde ook Yerseke voor gevaar, maar ook bij hen stond het vizier niet op scherp. Het waren de enige hoog tepunten in een eerste helft, die zich voornamelijk op het midden veld afspèelde. In het eerste halfuur van de twee de helft was Noad de betere ploeg, maar de St.Philipslanders kwa men niet tot scoren. Daar waar beide teams zich neerlegden bij een puntendeling, pakte Yerseke in de slotminuut door een omstre den doelpunt de volle winst. Kapelle 12 8 2 2 18 31-15 's-H. Arendskerke 12 6 3 3 15 29-23 Tholense Boys 12 5 5 2 15 20-19 Rillandia 12 4 6 2 14 22-22 WHS 12 4 5 3 13 17-20 Yerseke 12 4 4 4 12 16-16 Bruse Boys 11 4 3 4 11 22-21 Colpl. Boys 12 4 3 5 11 19-19 Oostkapelle 12 3 5 4 11 20-22 Seolto 12 2 5 5 9 17-22 NOAD'67 12 2 3 7 7 16-23 Chrislandia 11 1 4 6 6 14-21 Tholense Boys 2 heeft na de win terstop de draad goed opgepakt. Op het moeilijk bespeelbare veld van Terneuzense Boys behaalde het team van trainer Kees de Lang een 0-2 overwinning. De Tholena ren doorbraken daarmee de op mars van de Terneuzenaren. Tholense Boys begon goed en kwam na 'éKf kwartier op voor sprong. John Nieuwkoop rondde een voorzet van zijn broer Erik fraai met zijn hoofd af. Vijf mi nuten voor rust viel Wim Schot geblesseerd uit. Hij werd vervan gen door Maarten Bakx. In de tweede helft stond Tholense Boys onder druk. De thuisploeg kreeg een reeks hoekschoppen en één keer bracht de paal redding voor Tholen. Verder voorkwam doelman Rien Jonker met knappe reddingen de gelijkmaker. In de twintigste minuut stelde John Nieuwkoop de winst voor Tholen veilig. Uit een moeilijke hoek bracht hij met zijn tweede treffer de stand op 0-2. Vierdeklasser SPS behaalde in het vriendschappelijk duel tegen SVD uit Driewegen een 4-1 overwin ning. Voor het spelen van deze wedstrijd werd uitgeweken naar het zandveld van Welberg. De competitieduels van SPS 2 en de B-jeugd werden wel op de Poort- vlietse accommodatie afgewerkt. Tegen de in de eerste klas uitko mende afdelingsploeg speelde SPS een goede wedstrijd. Door een doelpunt van David Joppe ging de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse met een 1-0 voorsprong rusten. In de be ginfase van de tweede helft begon SPS moeizaam, maar het team van trainer Piet van Koulil herstel de zich goed. Door doelpunten van René van Vossen en David Joppe werd de score opgevoerd tot 3-0, waarna SVD tegen scoor de. Jaco Jansen bepaalde de eindstand op 4-1. De reserves van WHS hadden bij de ongeslagen koploper van de re- De karateka's F. Boudier en P. de Nijs uit Tholen zijn geslaagd voor de zwar te band (eerste dan) shokotan-karate van de Japanese Karate Association (JKA). De twee middelbare scholieren zijn lid van sportschool UMO uit Roosendaal en hebben trainingen ge volgd in Tholen, Halsteren, Bergen op Zoom en Roosendaal. Iedereen die geïnteresseerd is in karate, kan gaan kijken of meedoen aan de trainingsa vonden: iedere maandagavond van ze ven tot negen uur in de gymzaal aan de Zoekweg in Tholen. serve tweede klas KNVB weinig in te brengen. Met een 6-0 overwin ning bevestigde Roda Boys 2 de goede vorm. In de eerste helft werden de St. Annalanders volle dig weggespeeld: 4-0. Na rust pro beerden ze orde op zaken te stellen. Jack van Oeveren verving Ad de Keizer en Peter Saarloos kwam in de plaats van Leo Mos selman. Dat leverde een paar kan sen op, maar het tempo van de thuisclub lag toen ook lager. Roda Boys bleek een maat te groot. WHS speelde matig en toonde weinig inzet. Misschien zat de bruiloft van Dick Saarloos nog in de benen. Een geluk voor WHS 2 was, dat de onderste drie ploegen ook punten verspeelden. Res. tweede klasse: Roda B.2 13-22 N. Sparta 2 13-11 Arnem. 2 13-17 WHS 2 13-11 Hoek 2 13-15 Gd Luck 2 13-11 Seroosk. 2 12-14 Yerseke 2 13-10 Tricht 2 12-14 Kapelle 2 13- 9 Kloet. 2 13-12 AZVV 2 13- 8 Het cruciale duel in de onderste regionen van de reserve derde klas KNVB tussen FSV 2 en WHS 3 eindigde met 3-0 in het voordeel van de thuisclub. Door dit resul taat staat de Brabantse club 1 punt boven WHS 3, dat op de voorlaatste plaats is gekomen. Al les zat tegen. Het begon al met een eigen doelpunt van Henk Keur bij een hoekschop. WHS was veel beter, maar Sander West dorp Hzn. trof twee keer de lat en Abbie Hommel en Marco Scher- penisse misten alleen voor doel. Met aanvaller Jan Fase in de plaats van A-junior Maurice de Goede zou WHS na rust moeten gaan scoren. In de vijftiende mi nuut was het echter aan de andere kant raak, zij het uit buitenspel positie: 2-0. Dat betekende een keerpunt in de wedstrijd, die daarna een rommelig karakter kreeg. Marco Scherpenisse werd uit het veld gestuurd wegens een natrappende beweging. FSV be paalde de eindstand op 3-0. Res. derde klasse: Meeuw. 2 13-18 SSC 2 13-12 Zwaluwe 3 13-18 Dintel. 2 12*11 Thol. B. 2 13-17 Veere 2 13-11 Oostkap. 2 12-14 FSV 2 13-10 Tern. B. 2 13-13 WHS 3 13- 9 Arnem. 3 13-13 Bevel. 2 13- 8 Smerdiek speelde zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd te gen Unitas dat in de eerste klas van de afdeling speelt. Smerdiek moest het doen zonder Corné Stoutjesdijk en Arnold Hogen- doorn. Maar de start was goed en Smerdiek kreeg mooie kansen. Toch opende Unitas na een kwar tier de score. Frans Ista trok de stand echter snel weer gelijk: 1-1. De kansen bleven komen voor Smerdiek. Na een goede aanval in de 35ste minuut scoorde Gert-Jan van Ham 2-1, maar Unitas zorgde voor een gelijke ruststand: 2-2. In de tweede helft speelde Unitas beter, maar opnieuw gaf Van Ham de verdediging van de tegen stander het nakijken: 3-2. Unitas liet zich daardoor niet uit het veld slaan en scoorde al snel hierna de gelijkmaker: 3-3. Na wat kansen voor beide partijen, besliste Van Ham in de 25ste minuut de wed strijd door zijn derde doelpunt van die dag: 4-3. Het vriendschappelijke treffen tussen WHS 4 en Noad 3 werd de wedstrijd van Noad-spits Rini Scherpenisse. Hij scoorde alle doelpunten voor de Sint- Philipslandse club. Noad begon goed met diverse kansen in het eerste kwartier en dat resulteerde in een 2-0 voor sprong. Scherpenisse kreeg de twee voorzetten op maat aangege ven van Wim v.d. Ree en rondde ze af naar twee goals. Maar nog voor de rust kwam WHS weer ge lijk door twee doelpunten van William Quist. André van Westen werd in de tweede helft in het veld gebracht voor Wim Verhage. Door een fout in de verdediging kwam WHS op voorsprong: 3-2. Noad deed er echter een schepje bovenop en Ri ni Scherpenisse trok de stand weer gelijk uit een voorzet van Jan Kot: 3-3. Scherpenisse ging door en uit een uittrap van de doelman scoor de hij 4-3. Uit een voorzet van André van Westen maakte de spits er tenslotte 5-3 van. In de laatste minuut haalde WHS nog een stukje van de achterstand in door een doelpunt van Danny Moer land: 5-4. Willy Jeroense kreeg in dit duel een waarschuwing van de scheidsrechter. De reserves van Stavenisse hadden weinig moeite met Noad 4. Vooral in het begin liet Stavenisse goed spel zien en zette Noad onder druk. Na twintig minuten veroverde Hans Lindhout de bal na goed storen van de Noad- verdediging op de rand van het straf schopgebied. Lindhout liep door en verraste de keeper met een schot in de korte hoek: 1-0. Na ongeveer een half uur kreeg Corné Hout de bal op maat aangespeeld van Wim Lemson. Hout benutte de kans en schoot in de boven hoek: 2-0. Vanaf dat moment ging het spel van Stavenisse achteruit. Door haast en onnauwkeurigheid verzand den de aanvallen meestal nog voor het strafschopgebied van Noad. Na rust speelde Stavenisse niet veel be ter. Keeper Marco Dorst verwerkte bij een afstandsschot de natte bal niet goed en Noad verkleinde de achter stand: 2-1. Na een kwartier bracht de voor Sjaak Oostdijk ingevallen Danny Dorst met een afstandsschot Stavenis se weer op twee doelpunten voor sprong: 3-1. Ondanks het slechte spel van Stavenisse kwam Noad maar wei nig dichterbij. Nog één keer lukte het de Sint-Philipslanders om te scoren. Voorstopper wim Marinissen van Sta venisse gaf zijn tegenstander iets te veel ruimte: 3-2. Maar Eric Post zette de eindstand uit een voorzet van Dan ny Dorst op 4-2. De vierde keus van Tholense Boys trad zaterdag aan tegen het Bergse ZPR 3. Op het door regen geteisterde veld was goed voetbal echter nauwelijks moge lijk. In de eerste helft kregen beide ploegen de kans om de score te openen, maar alle doelpogingen werden door de kee pers bekwaam weggewerkt. De ruststand was derhalve 0-0. In het begin van de tweede helft wer den de Tholenaren wakker geschud door ZPR, dat een mooie aanval cor rect afrondde: 0-1. De geel-zwarten probeerden met hard werken door de Bergse defensie te breken. De keren dat deze acties succes hadden, werd er vaak door ZPR aan de noodrem ge trokken. De scheidsrechter hield de wedstrijd echter in de hand zonder kaarten te trekken. Twee spelhervattin gen waren voldoende om de weerstand van de Bergenaren te breken. L(it een schitterende vrije trap van-Peter Stok kers kopte Malik Boudou de gelijkma ker in. Ruim tien minuten voor het einde krulde Karim Benjilali een vrije trap, na een tikje van Stokkers, mooi langs de keeper: 2-1. Met die eind uitslag zijn de geel-zwarten nog steeds ongeslagen. Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: L. Kloet en J. Geuze 29 p, C. van Mierlo-Rijkenberg en A. van Splunter 27 p, mevr. T. Goode en A. Leemreijze 24 p, mevr. M. Dane en mevr. S. Wolse 20 p, M. Geuze-van Tiggele en C. van Haaften 18 p, mevr. C. Bolier en mevr. N. van Driel 11 p, C. Free-Verbiest en mevr. C. van Splunter 5 p. Tholen: J. Geuze en mevr. M. Schot 18 p, A. Bal-v.d. Stel en M. Bijl-Vaders 17 p, mevr. R. Nagtegaal en J. Vroegop 17 p, mevr. R. Vroegop en mevr. P. Schot 9 p, mevr. R. Burrows en mevr. I. Verkamman 8 p, A. Verkamman en D. Schellinger 7 p, mevr. F. Schellinger en mevr. C. Praat 6 p, D. Nagtegaal en H. Bal 3 p. Oud-Vossemeer: M. van de Zande- Schoep en J. Geuze 21 p, D. van Dijke- de Wilde en W. Bijl 20 p, L. van Poortvliet-Quist en mevr. C. Lindhout 18 p, M. Timmermans-v.d. Riet en mevr. Verschoor 12 p, C. van Mierlo- Rijkenberg en T. Bril 12 p, mevr. A. Klippel en W. Lindhout 11 p, mevr. M. v.d. Zande en mevr. Hermans 11 p, M. Geuze-van Tiggele en C. Free-Verbiest 6 p. Werner de Viet van zwemvereniging De Dolfijn '92 haalde zondag in de Spidowedstrijd in Kapelle een derde plaats op de 100 meter schoolslag. Hij legde de afstand af in 1.41.3 min., een persoonlijk record. De 100 meter rugslag zwom hij in 1.27.1 min. Advertentie I.M. Pascal de Viet haalde op de 100 meter rugslag ook een derde plaats met een lijd van 1.29.8 min. Een zevende plaats was zijn deel op de 400 meter vrije slag waar hij 6.50.5 min. over deed. Arjen v.d. Klundert werd achtste op de 50 meter schoolslag met een tijd van 1.05.3 min. en hij deed 2.32.7 min. over de 100 meter rugslag. Over die laatste afstand zwom Martijn v.d. Graaf 1.33.9 min. hij eindigde daarmee op een vijfde plek. Ook vijf de werd hij op de 400 meter vrije slag die hij aflegde in 6.29.6 min. Astrid Bouten zwom een persoonlijk record op de 100 meter schoolslag. Ze haalde de zevende plaats in 1.48.1 min. Ingrid Bouten haalde ook een per soonlijk record op de 100 meter vlin derslag waarbij ze in 2.14.9 min. eindigde. De 400 meter vrije slag legde ze af in 7.41.2 min.; genoeg voor een vijfde plek. De Thoolse zwemster Marjanne v.d. Velde haalde zondag tijdens de 'les puces de l'eau (watervlooien)- wedstrijd' in Oudenbosch de eerste plaats op de 50 meter vlinderslag. Ze legde die af in 37.6 seconden. Op de 100 meter rugslag werd ze tweede en zwom een persoonlijk record van 1.21.5 minuut. In totaal deden zeven verenigingen aan de wedstrijd mee, waarvan er drie een klasse hoger in de competitie zwemmen dan de rest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19