si h M Budelpack wint Zeeuwse prijs voor creatief ondernemerschap UW NIEUWSBLAD HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Sint-Annaland groeit als kool ProVös claimt de Deltaweg Keukens half geld in goes VANDAAG START DE bij: van Houte Sterke ondernemersvisie gekoppeld aan flexibele organisatie Overlijdens S(.Philipsland overtreffen de geboorten Donderdag 13 januari 1994 50e Jaargang no. 9 Wegens durf, creativiteit, inzicht in marktontwikkelin gen en voortdurende aandacht voor kwaliteitszorg heeft Budelpack Co-packers uit Poortvliet de Zeeuwse prijs voor creatief ondernemerschap 1994 gekregen. Directeur André Nieuwkerk ontving maandagmiddag in de Stadsschouwburg te Middelburg de oorkonde van de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, drs. C. Hartog. Werkgelegenheid Toename inwoners alle woonkernen Met een toename van 98 inwoners is Sint-Annaland vorig jaar het meest gegroeid van de woonkernen op Tholen. Alle zeven plaatsen zagen het inwonertal, evenals in 1992, toenemen. In december zijn nog der tien mensen meer op Tholen komen wonen dan wij vorige week meldden: 285 in plaats van 272. Het defi nitieve inwonertal per 31 december komt daardoor op 19.890. Als deze tendens zich voortzet, kan in de loop van 1994 de 20.000-ste inwoner verwelkomd worden. Gescheiden Zeeland Deze week i n t e r i e ferzorging Zie onze advertentie op pagina 12 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 b.g.g. 3474 Telefax 01665-3318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 24,25 per halfjaar. Per jaar 44,35, per post 56,75 per jaar. Losse nummers 1,70. Ondernemersprijs. Dhr. Nieuwkerk tijdens zijn dankwoord, links voorz. dhr. Hartog, midden mevr. Nieuwkerk. (foto: Rubel Oreel) Nieuwkerk schoof de eer direct door aan zijn personeel. "Creati viteit is een gave, maar behalve creativiteit is er vandaag meer no dig om iets tot stand te brengen. Bijvoorbeeld een team waarin ieder zijn eigen inbreng heeft. De reclameslogan van Budelpack is: 'the winning team.' Wij bieden onze klanten een team aan van prima specialisten, die samen me nige race hebben gewonnen. Ik ontvang de prijs met veel dank baarheid, uit naam van het team dat de inzet heeft geleverd", zei Nieuwkerk. Dinsdag deelde het gehele Poort- vlietse verpakkingsbedrijf in de vreugde door middel van een ron de gebak voor de 330 perso neelsleden. Het personeelsblad kwam met een extra editie om het nieuws over de creativiteitsprijs te melden. "Voor ons internationaal werkende bedrijf is dit een regio nale, Zeeuwse prijs. Maar we vin den het leuk en met name voor ons personeel is het plezierig", al dus de directeur van Budelpack. De Poortvlietse onderneming is het tweede Thoolse bedrijf dat de Zeeuwse ondernemersprijs ont ving. Eerder ging Timpa founda tions uit Tholen en dan met name directeur A. te Pas met de provin ciale eer strijken. De prijs voor creatief onderne merschap werd maandag voor de twaalfde keer uitgereikt aan on dernemers in Midden- en Noord- Zeeland die opvallen door visie en creativiteit. De Kamer van Koop handel laat daarvoor elk jaar on dernemers in een bepaalde sector uit het bedrijfsleven aan bod ko men. Een speciale commissie doet het bestuur van de KvK een voor dracht. Ir. K.B. Geling (directeur Van der Have), prof.ir. H.P. van Heel (directeur Hoechst), drs. B.P. Hiddinga (voorzitter raad van bestuur de Schelde) en mr. R. de Blijk (secretaris KvK) stelden dit keer Budelpack kandidaat. In de overwegingen voor toeken ning van de prijs werd o.a. betrok ken, dat Budelpack al ruim twintig jaar een Zeeuwse onderne ming is, die een vooraanstaande positie heeft verworven in de Europese branche van contract verpakkers. Door een professione le en klantgerichte aanpak ZIE VERDER PAG. 3 Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant. ■i Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar 24,25 per jaar 44,35 (een jaarabonnement is dus 4,- goedkoper) postabonnement 56,75 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. v <tb Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 01665- 2752 b.g.g. 3474. Van de totale groei van 285 - Tho len is daarmee na Westerschou- wen de snelst groeiende Zeeuwse gemeente - neemt Sint-Annaland ruim 34% voor zijn rekening. Het dorp kon bijna drie keer zovgel nieuwe inwoners verwelkomen dan in 1992. Er kwamen in 1993 ook de meeste nieuwe huizen ge reed: 27. Tholen-stad kreeg er 63 nieuwe inwoners bij en telt nu 6336 men sen. Stavenisse haalt net niet de 1500 inwoners. Met een groei van tien blijft het dorp op 1499 steken en is daarmee de kleinste woon kern op Tholen. Scherpenisse zag het aantal inwoners namelijk met 31 toenemen tot 1508 en geeft zo doende de rode lantaarn over. Sint-Maartensdijk passeerde de grens van 3300 inwoners, door een toename met 45. Oud-Vossemeer groeide met 21 en telt nu 2334 in woners. Poortvliet tenslotte over schrijdt het aantal van 1600 inwoners door een toename met 17. De kleinste groei, met minder dan een procent, deed zich voor in Oud-Vossemeer en Stavenisse. Sint-Annaland groeide met 3,1%, Scherpenisse met een procentje minder. Wat de verdeling van het aantal inwoners over de verschillende woonkernen betreft, daalde het aandeel van Tholen-stad licht: 31,86% tegen 31,99% eind 1992. Op de tweede plaats volgt Sint- Maartensdijk met 16,79%, dan Sint-Annaland 16,38%, Oud- Vossemeer 11,73%, Poortvliet 8,12%, Scherpenisse 7,58% en Stavenisse 7,54%. Op Tholen wonen 569 mensen die gescheiden zijn, een toename ten opzichte van 1992 met liefst 8%. Toch is dat niet eens drie procent van de totale Thoolse bevolking. De aantallen gehuwde en onge huwde inwoners groeiden naar verhouding een stuk minder, na melijk ruim een procent. Het aan tal weduwen en weduwnaars nam met 1,2% af. Opmerkelijk is dat volgens de door de gemeente verstrekte cij fers het aantal getrouwde mannen niet gelijk is aan het aantal ge trouwde vrouwen dat op Tholen Het naambord van Oud-Vossemeer dat verhuisde naar de Deltaweg. Een bord met de naam Oud- Vossemeer en één met de vermel ding Deltaweg. Op het eerste ge zicht niets bijzonders. Toch kan deze combinatie niet. Sinds een aantal maanden staat op de Del taweg een plaatsnaambord met Tholen erop. Het industrieterrein Slabbecoornpolder is bevorderd tot bebouwde kom. De bedrijven die er gevestigd zijn, hebben vanaf het eerste uur Tholen als plaats naam in hun adres. Terwijl de Slabbecoornpolder al vijfhonderd jaar lang deel uitmaakt van Oud- Vossemeer. Dat is nog zo, maar het gemeente bestuur heeft aangekondigd dit te gaan veranderen. De Slabbe coornpolder wordt definitief over geheveld naar de bebouwde kom van Tholen, evenals de zuidelijke punt van de Oud- Vossemeerpolder. Daarin wordt het industrieterrein Welgelegen ontwikkeld. De sinds de gemeen telijke herindeling van 1971 geëer biedigde oude grens wordt nu anders getrokken. Meer dan twintig jaar na de herin deling gaat dat sommige inwoners nog steeds te ver. Uit protest haal den ze bij Oud-Vossemeer een naambord weg en plaatsten het aan de Deltaweg. Over het bord van Tholen heen. "We vinden het woont, respectievelijk 5062 en 5080. In heel de gemeente wonen 106 vrouwen meer dan mannen. Toch overtreft het aantal vrouwelijke inwoners in maar drie woonker nen het aantal mannen: in Tho len, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. Het zijn uitgere kend de drie plaatsen waar bejaar dentehuizen staan. De aantallen inwoners van de af zonderlijke woonkernen per 1 ja nuari 1993 zijn bijgesteld ten opzichte van wat vorig jaar in de ze krant werd gepubliceerd. Het totaalcijfer is gelijk gebleven: 19.605. De correcties zijn het ge volg van het aanpassen van de cij fers, door de gemeente, aan de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De provincie Zeeland telde op 1 januari 363.747 inwoners (180.358 mannen en 183.389 vrouwen). Dat betekent een groei van nog geen driekwart procent: het aantal in woners nam toe met 2552. Dat kwam door een vestigingsover schot van 1840 en een geboorteo verschot van 712 personen. Voor de groei zijn in de eerste plaats plattelandsgemeenten ver antwoordelijk: 'Westerschouwen 309, inclusief ongeveer 300 asielzoekers), Tholen (+285), Borsele 230) en Reimerswaal 225). Van de vier grotere Zeeuwse steden kwam Goes het beste uit de bus met een toename van 217 inwoners. Terneuzen kreeg er 131 inwoners bij. Middel burg daarentegen maar 35 en Vlis- singen slechts 22. Beide laatstgenoemde gemeenten had den een vertrekoverschot, terwijl in de hoofdstad ook meer mensen overleden dan er geboren werden. ZIE VERDER PAG. 5 Hans Verkerk Keukens is bezig zijn 32e filiaal te bou wen in Goes. Tijdens deze opbouw hebben wij een te gekke voorverkoopactie. Wij verkopen een aantal keu kens en apparaten voor half geld. Tevens hebben wij een groot aantal keu kens en apparaten die direct uit voorraad voor half geld leverbaar zijn. Kom snel langs want nu kopen betekent nu geld verdienen bij Hans Verkerk, aan de Ringbaan 2, voorheen van Dijke vakantieland, te Goes. Bel voor info: 01100-16451 Fosfaatwaarde Thoolse akkers veelal te hoog Poortvliets buurtcomité is wachten op doorbraak moe Hervormd Sint-Maartensdijk neemt na 14 jaar afscheid van predikant Advocate mevrouw Van der Slikke: Van je rechten gebruik maken anders lopen ze over je heen Plan voor opknappen Haestinge in smalstad kost acht ton Zorg over functioneren politie op Tholen en Sint- Philipsland Opnieuw bezwaar Sint- Annalandse horeca tegen vergunning voor clubgebouw watersport Tholen geeft tienduizend gulden hulp aan Limburg Waterschapsbestuur concludeert: problemen wateroverlast redelijk snel opgelost Bart-Jan Moerland droomt van golfen met een professional Snert smaakt Vossemeerse wandelaars prima SPAARZAAMHEID IS DE DOCHTER VAN DE VOORZORG, DE ZUSTER VAN DE MATIGHEID EN DE MOEDER VAN DE VRIJHEID Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De bevolking van Sint-Philipsland is vorig jaar met 32 inwoners (1,35%) toegenomen. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers die de ge meente heeft verstrekt. Op 31 de cember woonden er 2398 mensen: 1228 mannen en 1138 vrouwen. Op 1 januari 1993 telde Sint- Philipsland 2366 inwoners. De groei is volledig toe te schrij ven aan het vestigingsoverschot, want een geboorteoverschot was er niet. ,Er overleden vorig jaar namelijk 29 inwoners (15 mannen en 14 vrouwen), terwijl maar 27 kinderen (14 jongens, 13 meisjes) geboren werden. Vooral in de eer ste zes maanden van het jaar over leden veel mensen. In 1992 werden nog 37 kinderen geboren en toen stierven 21 inwoners. Er kwamen 118 mensen van elders naar Sint-Philipsland, iets meer dan in 1992. Maar er vertrokken beduidend minder inwoners naar elders: 84 tegen 102 in 1992. Het vestigingsoverschot van 34 min het sterfteoverschot van twee geeft een toename van 32 te zien. Die groei zal zeker verband houden met het grote aantal woningen dat vorig jaar gereedkwam: 22, tegen 8 in 1992. belachelijk dat bedrijven per se in Tholen moeten komen. Dat ge bied kan toch best Oud-Vossemeer blijven heten", zegt een woord voerder die onbekend wil blijven. "Noem ons maar ProVos pro Vossemeer)." Net als de provo's uit de jaren zestig protesteren ze. Het bord, een duidelijk signaal, was vorige week na een dag alweer verdwenen. De Deltaweg is sinds dien weer Tholen. OPRUIMING I Markt 23 f 4695 CG Sl Maartensdijk Tel. 01666-2382 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 1