'Klein zieltje zat achter de trap' Ter Welle-Goes, Plaatselijk nieuws Zeeland-Zien wordt beter Project voor vrouwen in de bijstand TER WELLE VISSER Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager A een Voorspoedig DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 januari 1994 Tholen Spanning bij piratenmeisje Zonder helm Lage opkomst Anbo Nieuwjaarsconcert van Concordia Kennismaking met Ten Anker Oud en nieuw in Ten Anker Biljarten Sint- Annaland 31 Oud- Vossemeer Parkeerverbod Vrolijk tankstation Kerk krijgt grond Ring Sint- Maartensdijk Parkeerverbod MALSE BIEFLAPPEN OF ROSBIEF 500 gram10.95 5 TARTAAR HALEN 4 BETALEN NASI of BAMI 500 gram3.00 SCHOUDERHAM 100 gram.....1.25 0LÉ CERVELAAT 100 gram1.95 VARKENS-FRIKANDO 100 gram2.40 ST00FLAPPEN 1 kiloƒ15.00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo6.95 5 HAMBURGERS HALEN 4 BETALEN RUNDERGEHAKT 500 gram5.25 VET SPEK 1 kilo6.50 SPEKBLOKJES 200 gram1.25 Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Te veel gedronken Waasdorp wint overtuigend Handgemeen Scherpenisse Wijkgebouw wordt woning Het aantal kinderen dat op oudjaarsdag met de rom melpot langs de deur gaat, lijkt elk jaar kleiner te wor den. Dat de varkensblaas het steeds vaker moet afleggen tegen een plastic vel op het conservenblik is een ontwikkeling die al eerder gesignaleerd is. Munten, snoep en fruit Poortvliet Dronken Verkoping Naomi Kazoete Sint- Phillpsland Schaatsen in Den Haag Rejoice op zoek naar dirigent hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Predikbeurten Damcompetitie DSVF Wij wensen u je meet er geweest lijn Weekend diensten k. 2 Kapitein Brulboei moest het aan het eind van de middag gelukkig toch nog verliezen van Mary. Zij is een aardig meisje dat meevaart met piraat Brulboei en moet ko ken en de vieze sokken van de be manning moet wassen. Als ze zegt dat ze zelf het schip wil besturen, bevalt dat Brulboei helemaal niet. Maar gelukkig is Mary zo slim dat alles nog goed terecht komt en ze laat de kapitein achter op een on bewoond eiland. Spanning, meeleven en enthou siasme was er voor Rob en Hetty Feenstra die dinsdagmiddag in Meuvliet met hun zelfgeschreven verhaal en zelfgemaakte poppen de kinderen wisten te vermaken. Uit op Tholen tracteerde de 90 jonge bezoekertjes op een con sumptie. Een 22-jarige bromfietser werd op nieuwjaarsdag aangehouden in de Verbrandestraat. Hij reed zonder helm en dat kostte hem 50,-. Er waren niet veel leden van de al gemene Nederlandse bond voor ouderen (Anbo) op de nieuw jaarsreceptie, dinsdag'in het Vis net. Maar de 25 die wel waren gekomen, genoten van de diaserie die H. Venekamp vertoonde. Er waren onder andere mooie opna men van vogels, vlingers en bloe men. Omdat men tijd tekort kwam, werd Venekamp uitgeno digd om nog eens langs te komen. Zaterdag geeft muziekvereniging Concordia het traditionele nieuw jaarsconcert in zorgcentrum Ten Anker. Het leerlingenorkest 'Voorportaal' is ook van de partij. De drumband en het harmonieor kest brengen een afwisselend pro gramma. De Klienkers, een blaaskapel die gevormd wordt uit het harmonieorkest en de drum band, brengt een eigen repertoire ten gehore zoals bekend van de zomermarkt en braderie. Ook is De Klienkers het 'huisorkest' van zwembad De Spetter. De 110-jarige muziekvereniging heeft onder leiding van de dirigenten Marcel Hartendorp, Patrick Curfs, Ad van Bavel en instruc teur van de drumband Sjaan van den Boom een gevarieerd pro gramma in petto voor de be jaarden. "Ik heb de indruk dat ik aan een intensieve, maar boeiende taak ben begonnen." Dat zei dominee H. de Bie bij zijn kennismaking met Ten Anker. De predikant is (ook voor Ter Valcke in Goes) aangesteld als geestelijk verzorger, een nieuwe functie in het zorgcen trum. Vorige week dinsdag ging hij voor in een welkomstdienst, speciaal bedoeld voor de bewo ners van de verpleegafdeling. Zij zijn veelal niet meer in staat om de bijbellezingen op woensdaga vond bij te wonen. Het bijbelgedeelte tijdens de dienst was uit Lucas 2. Dominee De Bie nam in zijn preek de oude Anna als voorbeeld: Een vrouw die veel had meegemaakt, door het leven was getekend. Toch leef de ze nog steeds blijmoedig, in af wachting van de komst van de Verlosser. De aanwezigen zongen de predikant Ps. 133 toe. Me vrouw M. Hage-v.d. Velde bespeelde het orgel. Adrie v.d. Slikke las een kerstgedicht voor. Na de dienst kon kennis worden gemaakt met het echtpaar De Bie. De dominee zal elke maandag morgen en woensdagmiddag in Ten Anker zijn. Hij wil ook be schikbaar zijn voor familieden van de bewoners en voor het per soneel. Binnen niet al te lange tijd zal de geestelijk verzorger contac ten leggen met de predikanten uit de streek. In zorgcentrum Ten Anker is voor het eerst een oudejaarsmiddag ge organiseerd. Aan de hand van een gedicht vergeleek directeur F. Bor- dui in een toespraakje het begrip tijd met zand dat je door de vin gers glipt. Mevrouw S. Tichem las een verhaal in dialect voor, en mevr. N. Bijl een toepasselijke va riant op Ps. 90. Een speciale sfeer werd opgeroepen toen het carillon in de binnentuin het Zeeuwse volkslied speelde en dhr. Bordui, rondom in de sterretjes, een heil wens uitsprak. Daarna werd er ge toost met het huisdrankje, een mix geïntroduceerd bij de presen tatie van het nieuwe SVRZ-logo. Er kwamen deze middag enkele kinderen met rommelpotten op bezoek. De ouderen bleken de liedjes soms nog beter te kennen dan de jeugdige muzikanten. Voor de bijeenkomst was een grote hoe veelheid oliebollen en appelflap pen gebakken. Ze werd op passende wijze afgesloten met 'Uren, maanden, dagen, jaren', op orgel begeleid door stagiaire Anne Christiaanse. Voor de verde re muzikale omlijsting was deze middag accordeonist Paul Hoe- delmans verantwoordelijk. Maandagmiddag waren bewoners en personeel opnieuw bij elkaar voor de nieuwjaarsinstuif. In de toespraak van directeur Bordui stond kwaliteit voorop. Hij riep de medewerkers op elkaar zoveel mogelijk te helpen, omdat slechts door samenwerking een goed pro- dukt kan worden geleverd. "Laten we trots zijn op onze instelling, waar we samen werken aan kwali teit op een manier die klantvrien delijk is voor bewoners en personeel. Met elkaar en voor el kaar, laat dat het motto zijn voor 1994." De dames J. Meerman en P. Ottevanger blikten als Thomas- vaer en Pieternel terug op het af gelopen jaar. H. Pons en D. 't Hart lieten de bewoners meegenie ten van een sketch, waarmee ze tijdens het openingsefeest in mei veel succes oogstten. Het refrein van het bijbehorende lied werd uit volle borst meegezongen. De bij eenkomst werd ook bezocht door relaties van Ten Anker, zoals de soos, welfare en maatschappelijke dienstverlening. gen, Johan van Meer, Anna Havermans-de Leeuw, Henny de Jonge, Greta Heijboer- Havermans, Maddie Geuze- Hoek, Jacoline de Reus. Na af loop is er bal met medewerking van Broadway, 's Middags kun nen de bejaarden en gasten van de Zonnebloem al genieten van het blijspel. Kaarten zijn in de voor verkoop te krijgen bij L. Haver- mans, F.D. Rooseveltstraat 4, de kantine van voetbalvereniging Vosmeer en bij P. de Leeuw, Kalis- buurt 24. Uitslagen De Treffers: C. Burgers- B. den Hollander 8,81-10, J. Geuze-P. de Leeuw 9,10-10, L. van Wezel-J. Etienne 10-9, J. van Meer-D. van Driel 6,74-10, H. Hommel-M. Hendrikse 8,26-10, P. Hommel-J. Burgers 10-6,36. Hoogste serie (10 car.) H. Hom mel, kortste partij (23 brt.) en bes te moyenne P. Hommel. Het verzoek van het buurtcomité Marehoek om een parkeerverbod in te stellen in een deel van de Ma- rehoekstraat is door het gemeen tebestuur afgewezen. Het comité had het verbod gevraagd bij de woningen 42 t/m 56. Daar zouden zich bij het passeren van gepar keerde auto's gevaarlijke situaties voordoen omdat het vlakbij een bocht is en struiken het uitzicht belemmeren. Het gemeente bestuur vindt dat er geen gevaar hoeft te ontstaan wanneer wegge bruikers zorgvuldig en met aange paste snelheid rijden. Op 15 januari voert toneelvereni ging St.Joseph het blijspel 'Het vrolijke tankstation' op in de Vos- senkuil om half acht. Door ziekte heeft regisseur Cees Aanraad de regie overgedragen aan Jan Eg berts. Jacoline de Reus maakt haar debuut in dit stuk. De ac teurs zijn: Alfred Vis, Rien Goe- degebuure, Geert Uytdewilligen, Eric van Hees, Peter Uytdewilli- Maandag 10 januari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier ^P; advertentie IM. De kerkvoogdij van de Hervorm de Gemeente heeft de grond ge kregen die vrijgekomen is bij de sloop van twee huizen aan de Ring. Vorige week meldde een ge meentewoordvoerder dat het nog niet duidelijk was of de grond naar de kerk zou gaan. De kerk voogdij heeft met het voormalige Sint-Annalandse gemeentebestuur een overeenkomst getekend waar in staat dat de grond, in totaal 140 vierkante meter, bij sloop van de bebouwing aan de kerk zou ver vallen. In 1966 werd de eerste 100 vierkante meter gekregen. En ook de resterende grond is nu overge dragen. De kerkvoogdij wil er parkeerplaatsen voor twee auto's en wat fietsen aanleggen. De heg rond de kerk wordt doorgetrok ken, zodat die rondom hetzelfde wordt. De kerkvoogdij verwacht dat het tot het voorjaar duurt voordat met de werkzaamheden wordt begonnen. J Er komt een parkeerverbod in de Molenstraat, bij de huizen nrs. 2 t/m 12. Dat heeft het gemeente- donderdag, vrijdag en zaterdag 6,7 en 8 januari maandag en dinsdag 10 en 11 januari woensdag 12 januari Advertentie I.M. bestuur dinsdag besloten. Gepar keerde auto's bemoeilijken regelmatig de doorgang voor vrachtverkeer, dat winkels in de Molen- en de Kaaistraat moet be voorraden. Om dat probleem op te lossen, zal een onderbroken ge le streep langs de straat worden aangebracht om duidelijk te ma ken dat er niet meer geparkeerd mag worden. De politie hield vrijdagnacht rond twee uur een 32-jarige automobi list aan op de Westvest. Bij con trole bleek hij dronken te zijn. De man blies 365 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht. Ge noeg om meteen een dagvaarding voor de rechtbank mee naar huis te krijgen. De laatste inhaalwedstrijd in 1993 van klaverjasclub De Pendelaars werd overtuigend gewonnen door Ria Waasdorp met 6376 punten. De uitslag was: 1 R. Waasdorp 6376 p, 2 M. Kwaak 5238 p. 3 A. Arts 4902 p, 4 M. den Haan 4609 p, 5 J. Guiljam 4350 p, 6 J. v.d. Werf 4251 p, 7 J. van Gorsel 4202 p, 8 J. v.d. Hoek 4190 p, 9 L. Kampman 4074 p, 10 B. Lindhout 3888 p. Dat betekent dat op dit moment M. Kwaak het algemeen klasse ment leidt met 38.596 p. L. Kamp man staat tweede met 37.687 p en A. Arts derde met 37.522 p. Zij worden gevolgd door B. Lindhout en J. van Gorsel met respectieve lijk 35.844 en 35.848 p. In de strijd om de marsenprijs voert J. v,d. Hoek de lijst aan met tien marsen. Hij veroverde er in de laatste wedstrijd vijf. Na hem vol gen Christiaan en L. Kampman ieder met negen marsen. Een klap op een busje liep don derdag op de Markt uit op een vechtpartij. Een 48-jarige man had zijn voertuig op de Markt ge parkeerd toen een 22-jarige man erlangs liep. De eigenaar dacht dat de jongeman een klap op het busje had gegeven en sprak hem daarop aan. Dat liep uit op een ruzie en vervolgens op een hand gemeen. De jongen beschadigde daarbij het busje. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling en vernieling. Het voormalige wijkgebouw aan de Laban Deurloostraat wordt woning. Van Opstal makelaardij uit Bergen op Zoom heeft het pand in opdracht van de Kruis- Majanie en Gerney Smout op pad met hun frietemmertjes als rommelpot op de Grindweg in Tholen. Toch liepen er vrijdag kinderen door de straten van Tholen en Sint-Maartensdijk. De traditie is hetzelfde, maar de liedjes zijn iets anders. In Tholen-stad is het vooral 'Klein zieltje, klein zieltje,' en in St. Maartensdijk 'Ik heb zo lang met de rommelpot gelopen', waarmee de kinderen een extra zakcentje bij elkaar zingen. De laatste jaren kregen de conser venblikken concurrentie van jam potten maar de zusjes Majanie (10) en Gerney (7) Smout uit Tho len bedachten een nieuwe variant op de rommelpot. Zij gingen met een frietemmertje op pad. Van het emmertje was niet veel meer te herkennen. Volgeplakt met zilver papier en stickertjes maar wel met een rietje door het deksel gesto ken. En een gleufje voor het geld erin uitgesneden. Het zo kenmer kende rommelpottengeluid van het rietje in de varkensblaas bleef dus achterwege. Zij moesten het puur van hun vocale kwaliteiten hebben: 'Klein zieltje, klein zieltje zat ach ter de trap. Klein zieltje, klein zieltje die lustte geen pap. En als je geen pap lust, dan eet. je maar brie. En als je geen brie lust, dan eet je maar nie. Ouw'jaer uut, nieuwjaer in, busje stae open en gooi er wat in. Gooi wat, geef wat. Kommende jaere ook weer wat.' Op hun tocht door de straten van Tholen bellen ze bij elk huis aan. Niet iedereen doet open. Sommi gen wachten niet tot de meisjes zijn uitgezongen, geven wat en doen de deur dicht. Maar in veel gevallen krijgen de zusjes de kans hun liedje te zingen. Sommige Tholenaren die het wijsje nog uit hun kindertijd kennen, beginnen spontaan mee te zingen. Als Ma janie en Gerney zo'n anderhalf uur bezig zijn, liggen er al heel wat muntstukken op de bodem van de emmer: "We weten nog niet hoeveel het is. Als we thuis komen, gaan we tellen en dan ver delen we het geld. Want soms krij gen we wel eens een rijksdaalder of een vijfje voor zijn tweeën." Leanne Schot (11) en Mariene Ge luk (10) lopen ook met de rom melpot. Met echte. Martin, het zesjarige broertje van Leanne heeft geen rommelpot, maar zingt mee en is penningmeester. In zijn hand draagt hij een klein glazen potje met een gleuf in het deksel. Ze zijn om tien uur begonnen. Toen troffen ze nog al eens een gesloten deur aan, maar vanaf half elf hebben ze meer succes. Ze doen het al voor het derde jaar. "Vorig jaar hadden we negentig gulden," vertelt Leanne. Hoewel sommige kinderen zich beperken tot buren en familie, bellen zij overal aan. 's Middags rommelden ze op de oudjaarsinstuif van Ten Anker in de recreatiezaal. Er waren vijf kinderen met een rommelpot. Ze zongen samen liedjes in de micro foon en gingen daarna ieder voor zich de zaal in om voor de bewo ners te zingen die de liedjes van vroeger herkenden en meezongen. vereniging Rondom de Ooster- schelde verkocht aan een Thole- naar die daar wil gaan wonen. Daarvoor is nog wel een wijziging van het bestemmingsplan nodig, maar volgens Van Opstal heeft de gemeente daarvoor al medewer king toegezegd. Een 25-jarige man uit Numans- dorp werd maandag op de Bartel- meetweg aangehouden en gecontroleerd op alcoholgebruik. Hij blies 445 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht en kreeg direct een dagvaarding mee voor de rechtbank. De Nederlands Hervormde vrou wenvereniging Naomi houdt woensdagmiddag van twee tot vijf uur haar naverkoop in gebouw Eben Haëzer. Er zijn kortingen op de produkten zoals kousen. Ook zijn er nog een paar handgemaak te schapewollen dekbedden. Ten Anker bood de kinderen een tractatie aan. In de meeste gevallen krijgen de kinderen geld. Maar een banaan, een mandarijn, snoep of een wal noot hoort ook tot de giften. In Sint-Maartensdijk wordt 'Klein zieltje, klein zieltje,' wel eens als tweede liedje gezongen, zij het in verkorte versie. In de smalstad blijkt het volgende liedje in zwang: 'Ik heb zo lang met de rommelpot gelopen. Ik heb geen centje om een broodje te kopen. Iedeboede- nie, iedeboedena, geef me een centje in de rommelda. 't Vaerkje ei vier voetjes, vier voetjes en een staert. Vaerkje is geen centje waert, Ouw'jaer uut, nieuwjaer in, busje stae open en steekt er wat in.' Ook voor deze streek onbekende liedjes doen hun intrede. Zo zon gen Evelien en Maikel van de Ree uit Sint-Maartensdijk het volgen de: 'Het nieuwe jaar kazoete. Var kentje heeft vier voeten. Vier voe ten en een staart, 't Is misschien een centje waard. Ja, Ja, 't is waar. We wensen jullie een zalig nieuwjaar en tot volgend jaar.' Twee bussen met 88 leden van ijs- vereniging de Tramput hebben ge schaatst in de Uithof in Den Haag. De liefhebbers konden schaatsen op een ijshockey- en wedstrijdbaan. Ze vertrokken rond twaalf uur en om zes uur wa ren ze weer terug in het dórp. Het gospelkoor Rejoice is drin gend aan een dirigent toe. De groep die anderhalf jaar geleden begon met een paar jongelui on der leiding van gitariste Jolijn Du- pon, is inmiddels uitgegroeid tot een koor met 25 leden. Zij worden begeleid door twee gitaristen, twee bugelspelers, een dwarsflui- tiste en een slagwerker. Daarom wil het koor iemand hebben die wat meer structuur aan kan bren gen en nieuwe ideeën aandraagt. Geïnteresseerden kunnen bellen met Agnes van der Reest, tel. 01677-3293. A. Slager leidt nog steeds in de damcompetitie van DSVF. Hij be haalde 17 punten uit tien wedstrij den. Tweede is J. den Braber met 15 uit 11, derde J. Joppe 15 uit 12, De provinciale VVV kan 1875 gul den subsidie van Tholen tegemoet zien voor het toeristisch informa tiesysteem Zeeland-Zien. Dat heb ben burgemeester en wethouders dinsdag besloten. Het systeem wordt verbeterd, door bij de plaatselijke VVV's toetsenborden voor het publiek te plaatsen aan het raam. Wanneer het betreffen de kantoor gesloten is, kunnen mensen daarmee zelf informatie opvragen over bezienswaardighe den, attracties, evenementen of logies. Arbeidsbureau. Het regionale bu reau arbeidsvoorziening heeft het beleidsplan voor volgend jaar ge presenteerd. Het thema daarvoor is 'kwaliteit'. Dat houdt in dat de geschiktheid van kandidaten goed wordt getest en dat meer aandacht wordt besteed aan functie-eisën. januari zondag 9 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Mulder, Sommelsdijk. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Baas, Fijnaart. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. De Buck. CHR.' GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK za 19 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hartogh, Werkendam, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Visser, Gouda. 18 u. ds. Codeé, Stellendam. vierde J. v.d. Velde 13 uit 12 en vijfde J. Noorthoek 8 uit 6. Uitslagen competitie: A. Verwijs sr.-J. den Braber 0-2, J. Joppe-J. v.d. Velde 2-0, L. v.d. Velde-J. den Braber 0-2, P. Reijngoudt-I. Ver wijs 1-1, J. v.d. Velde-W. Drenth 2-0, A. Verwijs jr.-J. Noorthoek 0-2, A. Slager-A. Verwijs sr. 2-0. Uitslagen beker: L. v.d. Velde-J. Noorthoek 0-2, W. Drenth-J. v.d. Velde 0-2, J. Joppe-A. Verwijs 2-0, A. Verwijs sr.-I. Verwijs 1-1 (0-2), J. den Braber-P. Reijngoudt 2-0, G. v.d. Velde-A. Slager 0-2. De gemeente Tholen gaat een pro ject opzetten voor vrouwen met een bijstandsuitkering. Via een cursus moeten de vrouwen wor den voorbereid op het zich oriën teren op de mogelijkheden van scholing en arbeid. Steeds meer vrouwen willen een baan of een opleiding als gevolg van veranderingen in de algemene bijstandswet. Daarbij spelen ver schillende factoren een rol. Zo is de keuze om te gaan werken niet altijd vrijwillig; moet betaald werk bij voorkeur meteen econo mische zelfstandigheid opleveren; is de vrijheid bij keuze van werk en scholing gebonden aan de bete kenis voor de arbeidsmarkt; heer sen vaak gevoelens van onmacht en achterdocht ten aanzien van de instanties die met de uitkering van doen hebben. Daarbij komen nog het sociale isolement en de alleen- zorg voor de kinderen en het huis houden. In de cursus, die in september zou moeten beginnen, wordt enerzijds ingegaan op de huidige situatie van de vrouwen en de belemme ringen die zij ervaren. Verder wor den, kijkend naar de arbeidsmarkt, een sterkte/zwakte analyse en een stappenplan ge maakt voor elke cursist afzonder lijk. De haalbaarheid van dat plan wordt getoetst. Tevens maakt de cursist kennis met voorzieningen, instellingen en organisaties op het gebied van arbeid en scholing. De bedoeling is om drie cursus sen, elk van 18 weken, te organise ren. Daarmee is 75.000 gulden gemoeid. Het gemeentebestuur zal voor het project subsidie vra gen bij het regionaal bureau ar beidsvoorziening en bij het Europese sociaal fonds. 1994 I Chr.scholengemeenschap voor beroepsonderwijs Goes Bessestraat 4 Beukenstraat 2 Westwal 35 Welkom op de open dagen 2 febr. 1994 V.B.O. 4 en 5 febr. 1994 M.B.O. Inlichtingen01100-21141 GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Nu- mansdorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Haasnoot, Haamstede. 19 u. ds. De Boo, Zierikzee. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. 14.30 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds.De Buck. 14.30 u. dhr. Walhout, Breda. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 6/1 19.30 u. dhr. Clemens, Eist. do 13/1 19.30 u. ds. Vermeij, Rid derkerk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan, Rot terdam. 15 u. ds. Schneider, De Lier. Zaterdag 8 en zondag 9 januari. Poortvliet, Oud en Scherpenisse (dr. Tholen, Vossemeer Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 01660-2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts V.d. Sande, Bergen op Zoom, 01640-34329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 ?n 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 033-620244 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 jan. donderdag 6 9.32 - 22.17 vrijdag. 7 10.37 - 23.27 zaterdag 8 11.52 -' zondag 9 0.37 - 13.07 maandag 10 1.47 - 14.17 dinsdag 11 2.47 - woensdag 12 donderdag 13 vrijdag 14 wo 12/1 0.12 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee mi nuten later. Voor gecorrigeerde getijverwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). 15.07 3.37 - 15.57 4.22 - 16.42 4.57 - 17.22 Advertentie I.M. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2