THOLENDERWIJS Rozeboom heeft primeur huisstijl informatierubriek van de gemeente tholen HET GEMEENTEBESTUUR VAN THOLEN WENST U GEZEGENDE KERSTDAGEN ALCOHOL EN FEESTDAGEN WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING SPREEKUREN STEMMEN PER BRIEF FEESTDAGEN EN GLASBAKKEN RAADS- EN COMMISSIE VERGADERINGEN IN 1994 WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN CARAUIN 06 8991191 Woensdag 22 december 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 JOPIE MEERMAN OTTEVANGER EXPOSEERT IN GEMEENTEHUIS Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Sint-Maartensdijk, 22 december 1993 Het is bekend dat er rondom en tijdens de feestdagen vaak een extra glaasje wordt gedronken. Dat doet een ieder op eigen verantwoorde lijkheid. Die verantwoordelijkheid maakt ook dat er een afweging ge maakt moet worden of men met een glaasje op aan het verkeer moet deelnemen. De samenleving vindt van niet. U toch ook! ALCOHOL STRAFBLAD Een auto of motor besturen met meer dan 0,5 promille alcohol in het bloed is een misdrijf. Hiervoor kunt u een flinke boete krijgen én een strafblad. In onderstaand schema kunt u lezen welke boete u riskeert als u te veel hebt gedronken en u gaat toch in de auto of op de motor rijden. Glazen Adem alcohol gehalte: /zg/l Bloed alcohol gehalte: 0/00 Straffen 3 - 5 235 - 350 0,54 - 0,80 f 400, - 5 - 6 351 - 435 0,81 - 1,00 f 600,- 6 - 7 436 - 570 1,01 - 1,30 f 800,- 7 - 8 571 - 650 1,31 - 1,50 f 1250,- 6 mnd. yoorwaar- delijk intrekken rij bewijs 8 - 10 651 - 785 1,51 - 1,80 f 1500,- 6 mnd. onvoor waardelijk intrekken rijbewijs 10-11 786 - 915 1,81 - 2,10 f 1750,- 9 mnd. onvoor waardelijk intrekken rijbewijs 11-13 916 - 1090 2,11 - 2,50 2000,- 2 weken voor waardelijk gevange nisstraf 9 mnd. onvoor waardelijk intrekken rijbewijs 13 1090 2,50 2 weken onvoorwaar delijk gevangenisstraf 1 2 mnd. onvoor waardelijk intrekken rijbewijs Als u al eens eerder bekeurd bent voor rijden onder invloed of als u een ongeval met gewonden of doden hebt veroorzaakt, dan lig gen de straffen nog veel hoger. Op de nieuwe controle-apparaten kan de politie meteen het adem alcohol gehalte aflezen.Bovendien kunnen ze hiermee meer controles houden.De pakkans is daardoor veel groter ge worden. Bij een adem-alcohol gehalte van meer den 570 /rg/l 1,30 pro mille) neemt de politie altijd ter plekke het rijbewijs in. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op 7 december 1993 onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige ge volgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te be perken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de heer A. van Paassen, Bronsgeestweg 8 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een klusbedrijf, gelegen aan de Bronsgeestweg 8 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 569; De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 december 1993 gedurende een maand op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedu rende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.6, tweede lid, van de Wet milieubeheer en artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat gedurende een maand vanaf de dag waarop de beschikkingen ter inzage zijn gelegd, beroep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 13.17, of 13.18 van de Wet milieubeheer bezwaren hebben ingebracht; d. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig artikel 13.17 of 13.18 van de wet mi lieubeheer bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van ar tikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van een beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening (ex artikel 107 Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk, 22 december 1993 Burgemeester en wethouders van Tholen. Jopie Meerman-Ottevanger exposeert op de benedenverdie ping van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk 43 werken, waarvoor zij een 3-tal verschillende technieken heeft toege past: olieverf, aquarel en krijt. De tentoonstelling is op werkdagen, behalve de vrijdagmid dag, dagelijks voor het publiek geopend en wel van 9-12 uur en van 14-17 uur. De toegang is gratis. In verband met de feestdagen komen de spreekuren van burgemees ter H. A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs voor maandag 27 december a.s. te ver vallen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 3 januari 1994 van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Bij de op 9 juni 1994 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Europees Parlement kan aan bepaalde categorieën kiezers worden toegestaan per brief te stemmen, te weten: A. de kiezer die op de dag der kandidaatstelling zijn wer kelijke woonplaats buiten Nederland heeft, met uitzondering van degene die zijn werkelijke woonplaats in de Nederlandse Antillen of Aruba heeft en die niet gedurende tenminste tien jaar zijn werkelijke woonplaats in Nederland heeft gehad. Uiterlijk 7 april 1994 dient hij via het hoofd van de consulaire post waaronder de woonplaats van de verzoeker ressorteert een schriftelijk verzoek tot opneming in het register van bui ten Nederland gevestigde kiezers in bij burgemeester en wet houders van 's-Gravenhage. Gelijktijdig dient hij een schriftelijk verzoek om per brief te mogen stemmen in bij de burgemeester van 's-Gravenhage. B. de kiezer, die op de dag der stemming wegens zijn be roep of werkzaamheden of wegens het beroep of de werk zaamheden van zijn echtgenoot, levensgezel of ouder, buiten Nederland zal verblijven. Uiterlijk 11 mei 1994 dient hij een schriftelijk verzoek om per brief te mogen stemmen in bij de burgemeester van de ge meente waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kie- zersregister is opgenomen. Voor de verzoekschriften moet gebruik worden gemaakt van de formulieren die ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stemmen kan uitsluitend op die wijze aan de stemming deelnemen. Tholen, 22 december 1993 De burgemeester van Tholen. Met name de decembermaand en in het bijzonder Kerstmis en de jaarwisseling maken dat er een veel groter aanbod is aan glas dan normaal het geval is. Er moet rekening gehouden worden met een stijging die ligt tussen de 30% en 50%. Voor het bedrijf dat in onze gemeente de glascontainers ledigt is dat een groot probleem. Het bedrijf zelf neemt een aantal maatregelen om het overlopen van de bakken te voorkomen, o.a. door extra inzet van materieel en mankracht. Om het overlopen van de glasbakken te voorkomen kunt ook u een steentje bijdragen. U kunt namelijk uw aanbod aan afvalglas sprei den over de gehele maand januari. Daarmee wordt de kans een stuk kleiner dat u voor een volle glasbak komt te staan. De praktijk leert dat het glas dat in dozen of plastic zakken naast de glascontainer wordt neergezet zorgt voor vervuiling en baldadigheid door de jeugd. Met ieders begrip en medewerking kan het verhoogde aanbod van glas gedurende de feestdagen met een minimum aan overlast wor den verwerkt. Alvast bedankt! De Thoolse gemeenteraad kent verschillende commissies van advies en bijstand. Deze commissies adviseren het college van burgemees ter en wethouders over tal van zaken die in een latere fase geregeld worden in de openbare raadsvergaderingen. Het zal u bekend zijn dat de gemeenteraad in het openbaar verga dert. Dat geldt ook voor de meeste commissies. Recentelijk is het vergaderschema voor de gemeenteraad en een aantal commissies voor het jaar 1994 opgesteld. Voor de goede orde treft u on derstaand dit schema aan. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert altijd op maandag, met als stelregel de ene keer 's middags en de andere keer 's avonds. De middagverga deringen beginnen om 14.00 uur, terwijl de avondvergaderingen om 19.30 uur aanvangen. De data voor 1994 zijn: 31 januari 28 februari 28 maart 25 april 30 mei 27 juni 's middags 's avonds 's middags 's avonds 's middags 's avonds 29 augustus 26 september 24 oktober 21 november 5 december 's middags 's avonds 's middags 's avonds 's avonds: onderzoek geloofsbrieven raad 19 december - 's middags Spreekrecht Voorafgaande aan de openbare commissievergaderingen kan elke aanwezige gebruikmaken van het spreekrecht. Dit spreekrecht geldt niet alleen voor de hierboven genoemde commissies maar evenzeer voor de vergaderingen van de commissie Sport en de commissie sociaal-cultureel werk. Deze laatstgenoemde commissies vergaderen wanneer daar aanlei ding toe bestaat. De vergaderingen onder vermelding en toelichting van de agenda punten van alle commissies en raadsvergaderingen worden via deze gemeentelijke rubriek bekend gemaakt. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat met ingang van 23 december 1993 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 22 november 1993, waar bij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Geertruidaweg te Scherpenisse voor het bouwen van een berging voor rekening van de heer H. Bovenschen; b. een gebied aan de Nijverheidsweg te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van een vuurwerkopslagplaats voor re kening van de directie van Muller-Franke b.v.; c. een gebied aan de Bakstraat te Tholen voor het toevoegen van een kantoorbestemming aan de huidige woon- en de tailhandelbestemming voor rekening van de familie A.M.C. van der Slikke. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen dertig dagen na publicatie schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 22 december 1993, De burgemeester van Tholen. Aanleg gronddepot in afwijking van bestemmingsplan Er is een verzoek om toestemming ingediend door aanne mingsbedrijf AVK B.V. te Oude Tonge voor de aanleg van een gronddepot aan de Koelhuisweg te Sint-Annaland. Deze bestemming is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, tijdelijke vergunning te verlenen voor een periode tot 1 maart 1995 voor het onderhavige plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 december 1993 tot en met 6 januari 1994 schriftelijke bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De schetstekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 december 1993, De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door de heer RC. de Bruin, Molenstraat 40 te Poortvliet, voor het bouwen van een ber- ging voor tuingereedschap op een perceel kadastraal bekend, Poortvliet sectie N, nummer 736, plaatselijk gemerkt Mo lenstraat 40. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening positief te reageren op deze bouwmelding. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 december 1993 tot en met 5 januari 1994 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 december 1993, De burgemeester van Tholen. Commissie ruimtelijke ordening De vergaderingen voor de commissie ruimtelijke ordening zijn ge pland op dinsdag of woensdag met als vast aanvangstijdstip 19.30 uur. De datums zijn: 19 januari, 15 februari, 23 maart, 27 april, 1 juni, 29 juni, 31 augustus, 28 september, 26 oktober en 23 november. Commissie welzijn en onderwijs De vaste vergaderdag van deze commissie is woensdag met het vaste aanvangstijdstip 15.00 uur. Het betreft de data: 2 februari, 23 maart, 4 mei, 1 juni, 31 augustus, 12 oktober en 23 november. Commissie openbare werken Deze commissie kent geen vaste vergaderdag echter wel een vast aanvangstijdstip, namelijk 19.30 uur. Het betreft de data: - dinsdag 18 januari - dinsdag 5 juli - woensdag 16 februari - dinsdag 6 september - dinsdag 29 maart - dinsdag 4 oktober - maandag 2 mei - dinsdag 1 november - donderdag 9 juni - dinsdag 29 november. Commissie financiën De vaste vergaderdag van deze commissie is donderdag met het vaste aanvangstijdstip 19.30 uur. De datums zijn: 28 april, 2 juni, 29 september en 24 november. Commissie bedrijfsleven De vaste vergaderdag van deze commissie is maandag met het vaste aanvangstijdstip 19.30 uur. De datums zijn: 21 februari, 16 mei, 12 september en 7 december. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van R. Dillema, Potgieterslaan 17 te Roosen daal ingediend op 10 december 1993, voor het uitbreiden van een zomerwoning op camping 'De Pluimpot, Geertruidaweg te Scher penisse; - Een bouwaanvraag van C. J. M. Deurloo, Doelweg 21 te Tholen, ingediend op 9 december 1993, voor het vergroten van een ber ging op het perceel Doelweg 21 te Tholen; - Een bouwaanvraag van K. L. van Vugt, Plaatseweg 2 te Oud- Beijerland, ingediend op 6 december 1993, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Poststraat te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van J. P. C. Verhees, Coentjesweg 15 te Oud- Vossemeer, ingediend op 7 december 1993, voor het plaatsen van een gevel op het perceel Coentjesweg 15 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Unigro Nederland B.V., Postbus 230 te Houten, ingediend op 13 december 1993, voor het uitbreiden van een supermarkt/woning op het perceel Korte Vest 18a te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van B.V. Budelpack Co-packers., Paasdijkweg 15 te Poortvliet, ingediend op 14 december 1993, voor het intern verbouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Paasdijkweg 15 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van M. L. Oosdijk, Kerkstraat 9 te Stavenisse, ingediend op 14 december 1993, voor het verbouwen van een woning en het bouwen van een garage/berging op het perceel Ooststraat 38 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van K. Kammler, Heinrichstrasse 40 te Lunen (BRD), ingediend op 16 december 1993, voor het oprichten van een aanbouw aan een woning op bungalowpark 'Oud Kempen' te Stavenisse. Sint-Maartensdijk, 23 december 1993. De stichting voor regionale zorg verlening (SVRZ) heeft een nieuw logo. Het staat afgebeeld op de naamborden, die gisteren en eer gisteren zijn onthuld bij De Roze boom in Sint-Philipsland, Sint EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Lokaliseert wat u echt interesseert Maartenshof in Sint- Maartensdijk en Ten Anker in Tholen. De Rozeboom had de primeur in de regio. "Dat is niet toevallig, want een woonzorgcentrum zoals hier is eigenlijk heel modern en nieuw. Dus is het de eerste voor ziening in de regio die voldoet aan de nieuwe manier van werken", zei clusterdirecteur F. Bordui maandagmiddag in Sint- Philipsland. Daar onthulden de 83-jarige C Verwijs (die het langste in De Rozeboom woont) en Jan Geense (zoon van de be heerster) samen het naambord. "Landelijk is men enthousiast om de woonzorgcentra van de grond te krijgen. In Sint-Maartensdijk zouden de mensen blij zijn als ze zo'n voorziening hadden", aldus Bordui. De SVRZ heeft de groene cirkel verruild voor een rood logo. Het stelt een hand voor met daaronder drie golfjes. De hand symboli seert de zorg en er gaat een be schermend gebaar van uit. De golfjes staan voor het water in Zeeland en geven de band aan met het zorggebied van de stichting. "De SVRZ is op een nieuwe ma nier aan het werk, probeert een ander gezicht te tonen", zei Bor dui. "Voorheen zag u hier meestal mensen uit Middelburg, maar nu kom ik als clusterdirecteur voor Sint-Philipsland en Tholen." Gisteren zijn de nieuwe naambor den bij Sint Maartenshof en Ten Anker onthuld. De nieuwe huisstijl wordt door de SVRZ via speciale kerstkaarten, een folder en geschenkjes bij het personeel geïntroduceerd. De bewoners van de instellingen kregen allemaal een doosje chocolaatjes, met het logo afgebeeld op de wikkel. AstmnSFonds W COIll |)('l 11)11 lllllt I Informatie over astma, bronchitis en longemfyseem werkdagen van 10 tot 17 uur Bewoners van De Rozeboom bij het zojuist onthulde naambord met nieuw logo.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 5