I Juf Boogaart nieuwe directeur Of* jh 0 VISSER Plaatselijk nieuws GESLOTEN EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 22 december 1993 Verhage wint fotowedstrijd Beleggen op kosten fiscus Praktijk en apotheek dr. Kale van 27 t/m 31 dec. Appartementen in Buitenzorg Oud- Vossemeer Overbeeke clubkampioen Mac Aanrijding Mossellaan Door rood licht Vrouw gewond bij botsing Geen verlichting Anbo bekijkt zichzelf Nog vacatures in kerkeraad Sakko saneert bodem tankstation Timmermans mag bouwen Carnavalsoptocht Gat Zilverstraat opgevuld Sint- Annaland Renteloze lening ijsclub Iters vlees, lekker mals en mager koopt u bij Uw slager f f f f f Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse C. Slager, St. Annaland Brommer vernield Kaarsjesavond Jeroens beste bij De Hoop Tennis blijft positief I •V Stavenisse Kerkvervoer Weggemans mag bouwen Sint- Maartensdijk L.J. Koopman bedankt Kerstavond Botsing Nijverheidsweg Geslaagd J. Poot wint kerstklaverjas Predikbeurten Scherpenisse H. Suurland benoemd Poortvliet Bekeuring garagehouder Knokken voor knotten DAG EN NACHT I Tholen L.J. Verhage heeft de foto wedstrijd gewonnen die de VVV Ouddorp had uitgeschreven. Het onderwerp moest over natuur of watersport in de gemeente Goede reede gaan. Amateurfotografen uit het hele land deden mee aan de wedstrijd. Verhage won een VVV- bon van 100,- en zijn foto prijkt op de omslag van de VVV- informatiegids 1994/1995. Die verschijnt eind januari. De vereniging van Thoolse beleg gingsclubs, waarbij een zevental clubs van het eiland zijn aangeslo ten, heeft een bijeenkomst gehou den in Meulvliet. Gastspreker was drs. L.P.A. Cleiren FB van Schip per Accountants. Het thema was 'beleggen en de fiscus'. Diverse mogelijkheden van beleggen wer den besproken waarbij vooral de fiscale vrijstellingscriteria werden gelicht. Zo'n 36 belangstellenden woonden de bijeenkomst bij. Waarneming voor spoedgevallen dr. Mellema, Hertenkamp 7, tel. 2377. Advertentie I.M. waren, kregen voorlichting over hun eigen bond van de dames M. Schot en W. Knipscheer. Zij kre gen het woord nadat voorzitter W. Bijl iedereen verwelkomd had. De dames vertelden iets over het functioneren van de Anbo. De re latie tussen het hoofdbestuur, de gewesten en de afdelingsbesturen. Ook de cursussen die worden ge geven passeerden de revue en ver der de onderwerpen die alle aandacht krijgen van de bond zo als: wonen, inkomen, gezondheid, sociale participatie en vrouwenbe- langen. Er werden vragen gesteld en daarbij bleek dat de dames Schot en Knipscheer hun cursus uren goed besteed hadden. Na de pauze was er ontspanning met diverse spelletjes en degenen die nog geen kennis gemaakt had den met koersbal, kregen daar voor deze middag gelegenheid. Voorzitter Bijl deelde ook nog mee dat jarige Anbo-leden op vrijdagmiddag tussen vier en vijf uur op radio Sloth een plaatje aangeboden krijgen, tenzij ze daar bezwaar tegen maken. Burgemeester en wethouders heb ben gisteren besloten om 729 mJ bouwgrond aan de Meanderlaan te verkopen aan bouwbureau De Kroon te Bergeyk. Deze projec tontwikkelaar wil er 22 apparte menten bouwen. De bedoeling is om in twee blokken en vier hoog te bouwen. De bijbehorende gara ges komen ondergronds. Si. J. Overbeeke is met 237 rij- derspunten en 764 strafpunten de clubkampioen geworden van motor- en automobielclub Tho len. Zaterdag werd de laatste rit j van het seizoen verreden, maar deze telde al niet meer mee voor het klassement. De rit was een in leiding op de gezellige avond met koud buffet en bingo. De uitslag van het kampioenschap is in de A-klasse: 1 J. Overbeeke 237 p. en 764 strafp.; 2 S. de Korte 237 p. en 784 strafp.; 3 C. Droo- gers 231 p. en 640 strafp. B-klasse: 1 N. de Kok 243 p.; 2 J. Hage 241 p.; 3 S. Langendoen 240 P- De uitslag van de laatste rit was in de A-klasse: S. de Korte 31 strafp.; 2 C. de Jonge 36 strafp.; 3 K. Gunst 60 strafp.; 4 M. Vinjé 60 strafp.; 5 mevr. Van Loo 67 strafp.; 6 J. Goorden 90 strafp.; 7 J. Overbeeke 90 strafp.; 8 J. Hage 90 strafp.; 9 mevr. Jansen 97 strafp.; 10 A.J. Hage 120 strafp. B-klasse: 1 N. de Kok 31 strafp.; 2 S. Langendoen 92 strafp.; 3 J. Vinjé 120 strafp.; 4 Jacky Hage 150 strafp.; 5 J. Lensen 180 strafp. De auto van een 36-jarige in woonster raakte maandag bij een botsing op de kruising van de Mossellaan met de Molenvlietse- dijk zwaar beschadigd. De vrouw wilde vanuit de Mossellaan links af de Molenvlietsedijk op rijden. Ze nam de binnenbocht en kwam daardoor in botsing met een 39-jarige plaatsgenoot die rechts af de Mossellaan in wilde. Het voertuig van de vrouw moest wor den weggesleept. De politie reed zaterdag achter een bestuurder uit Bergen op Zoom op de Nieuwe Postweg in de richting van Poortvliet. De man raakte geregeld op de linker weghelft. Bij de stoplichten op de kruising met de Reimerswaalse- weg reed de man voor de neus van de politieagenten door het rode licht. Even later werd hij aan de kant gezet en kreeg een boete mee naar huis van 300 gulden. Een 26-jarige man uit Scherpenis- se veroorzaakte vrijdag een bot sing op de Oud-Vossemeersedijk bij de afrit van de Thoolse brug. Om half één reed de man over de afrit en wilde onderaan oversteken naar de Deltaweg. Daarbij ver leende hij geen voorrang aan een 38-jarige bestuurster uit Middel- harnis die vanuit Tholen in de richting van Oud-Vossemeer reed. Er volgde een botsing waarbij bei de auto's zwaar beschadigd raak ten. Een 28-jarige Vossemeerse passagiere van de vrouw raakte bij het ongeluk licht gewond. Vier scholieren zijn donderdag bekeurd op de Grindweg en de Ten Ankerweg omdat hun fietsen niet of onvoldoende verlicht wa ren. Ook de inwoner die aan het Groot Verréhof zijn auto met twee wielen op de stoep parkeerde, kan een acceptgiro in de bus verwach ten. De leden van de Algemene Neder landse bond voor ouderen (Anbo) die onlangs voor hun najaarsbij eenkomst in het Visnet bij elkaar M.P. de Graaff en A.H. van Put ten hebben hun benoeming tot ouderling van de Hervormde Ge meente niet aangenomen. J.J. Bevelander en A.P. Douw werden benoemd tot ouderling kerkvoogd en C.H. Troost tot Ou derling. Zij namen dit alle drie wel aan. De bevestiging vindt plaats op zondagochtend 9 janua ri om tien uur. Sakko BV is bezig het Avia- tankstation aan de Bou Kooij- manstraat te renoveren. Een bo demonderzoek dat is uitgevoerd door EcoCare heeft uitgewezen dat de verontreinigingen in de grond en het water niet zo alarme rend zijn dat er noodzakelijk af gegraven moet worden. Maar Sakko is inmiddels toch begonnen met het afgraven van de licht ver ontreinigde grond. Daarna wordt een vloeistofdichte bestrating aan gebracht. Tijdens de werkzaamheden moesten de klanten af en toe wat verder van de pomp blijven dan normaal. Toen surveillerende poli tiemensen vrijdag ging tanken, kon de pomp alleen aan de straat kant gebruikt worden. Een bewo ner van de Patrijzenweg reed achteruit de weg op, maar raakte daarbij de rechterachterkant van de politieauto. C.W.J. Timmermans aan de Phi lips van Dorpstraat mag een aan bouw, een tuinmuur en een garage bij zijn huis bouwen. Daarvoor was een wijziging van het bestem mingsplan nodig omdat dan ge bouwd wordt op tuingrond. Het provinciebestuur heeft tegen een wijziging geen bezwaren. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers organiseert op 12 februa ri naast het Vlooiencircus voor de jeugd ook een optocht. Daar mag iedereen aan meedoen, maar de nadruk ligt op de kinderen. Een jury zal de origineelste creatie(s) met een prijs belonen, maar iede re deelnemer aan de carnavalsop tocht krijgt uit handen van prins Kedooze de Jiste een gepaste at tentie. Evenals dit jaar zal burgemeester Van der Munnik het carnaval ope nen vanaf het balkon van De Vos- senkuil. Dat gebeurt om elf minuten over één, waarna om half twee de optocht begint. Het motto is in 1994: Je bin toch nie mènse- schoef? Het gat op de hoek Voor straat/Zilverstraat wordt na bijna tien jaar opgevuld. Gisteren heb ben burgemeester en wethouders het plan van bouwbedrijf Hans Weggemans en bouwkundig bu reau Colin Havermans besproken. Zij willen er vier woningen bou wen. Het college besloot de raad te vragen via een artikel 19-procedure het bestem mingsplan aan te passen. Het bestuur van de ijsclub bekijkt op korte termijn of een renteloze lening kan worden uitgeschreven om de kosten van een nieuw club gebouw te dekken. Hoewel men van de noodzaak van vervanging overtuigd is, heeft de vereniging op dit moment onvoldoende geld in kas. Diverse aannemers hebben begrotingen opgesteld, die alle maal ruim 50.000 gulden belopen. Als daarvoor 35.000 gulden ge leend zou moeten worden, beteke nen rente en aflossing een te zware druk. Dat werd vrijdag besproken tijdens de algemene ledenvergade ring. Die werd door maar tien le den bijgewoond. In het bestuur werden voorzitter W.J. Mosselman en penning meester Iz. Vroegop herkozen. Ook de commissarissen J. Vroe- woensdag, donderdag en vrijdag 22, 23 en 24 december KERSTROLLADES: VARKENS per kilo vanaf15.00 RUNDER per kilo vanaf 17.00 KIPFILET 500 gram7.75 SOEPPAKKET6.95 PARMAHAM 100 gram 3.95 ACHTERHAM 100 gram 2.25 ROSBIEF uit eigen keuken 100 gram 2.95 EI-SALADE 150 gram 2.25 RUSSISCH El 600 gram 4.95 Diverse soorten verse patés en heerlijke salades maandag, dinsdag en woensdag 27, 28 en 29 december RUNDERGEHAKT 500 gram5.25 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo6.95 D00RR. RUNDERLAPPEN 1 kilo13.50 Advertentie I.M. gop, L. de Witte, J. Hage en R. Moerland werden opnieuw be noemd. De voorzitter deelde mee, dat J.P. Moerland het secretariaat van de vereniging heeft overgedra gen aan D.L. Hage. Ook stelde hij vast, dat in 1993 de ijsbaan maar twee dagen (1 en 3 januari) offi cieel open was. De penning meester meldde een voordelig saldo van 6045,84 gulden. Voor het exploiteren van de kanti ne hebben mevr. L. v.d. Jagt en S. Westdorp Hzn. zich gemeld. Voor bode zijn nog geen kandidaten op komen dagen. In de rondvraag werd gewezen op de trottoirban den die in het water op de baan zijn gegooid. Ook is een stuk van het siergaas verdwenen. Besloten werd om prijs op te vragen voor prikbosjes als afscheiding. Ook werd een voorstel gesteund om eind januari een oliebolenactie te organiseren. Maandag 27 december wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M- De brommer van een 16-jarig meisje uit Scherpenisse werd za terdagnacht vernield op het Ha venplein. De plattelandsvrouwen bezochten dinsdag de kaarsjesavond in Gou da. Een volle bus vertrok 's mid dags met goed weer. In de kaarsenstad aangekomen, konden de dames op eigen gelegenheid gaan winkelen of een museum of kerk bezoeken, 's Avonds verza melde zich een flinke menigte op de markt. Daar las de burgemees ter het kerstevangelie voor, de straat- en reclameverlichting gin gen uit en voor alle ramen brand den kaarsen. Een grote kerstboom voor het stadhuis was verlicht. Een koor zong kerstliederen, be geleid door een harmonie. Veel dames zongen mee en vonden het erg sfeervol. Ze kregen wel wat koude voeten van het langdurige staan, maar tevreden kwamen ze om half elf weer thuis. A. Jeroense speelde dit weekeinde in zijn drie wedstrijden bij biljart vereniging De Hoop erg sterk. Hij won van M. Elenbaas met 10-7.20. In de nabeurt hield hij nog net re mise over tegen W. van Oudenaar de, maar de klapper was de partij tegen A. Weijler die hij met 10-5.66 won. F. Geers won met maar één carambole verschil van L. Menheere met 10-9.75. J. Keur haalde het net niet tegen E. van Poortvliet en verloor met 9.33-10. J. Mosselman verloor met een mi nimaal verschil van G. Rijnberg. De stand was 9.66-10 en de tweede partij van Mosselman tegen H. Keur liet eerstgenoemde zich niet ontglippen. Mosselman won met 10-9.17. Met deze uitslagen kon echter niemand de prestaties van Jeroense overtreffen. Hij speelde met 12 beurten de kortste partij, maakte met 15 caramboles de hoogste serie en haalde het beste gemiddelde van 3,75. Op de algemene ledenvergadering van de tennisclub werden de zaken van dit jaar op een rijtje gezet. Voorzitter C. van Dijke sprak over een bewogen seizoen met veel sportieve successen. Hij noemde vooral de bouw van de nieuwe kantine een mijlpaal in het bestaan van de club. Hij bedankte de leden voor hun inzet en hulp bij de bouw van de kantine en de oefenkooi. Met name bedankte hij Leen Goedegebuure, Adrie Goedegebuure en Henk Giljam. I Scheidend directeur J. Ymker van de Vossemeerse School met de Bijbel temidden van het onderwijsteam. Links van hem mevr. J. Boogaart die waarnemer wordt. Zij wordt geflankeerd door mevr. J. Meerbeek en uiterst rechts staat mevr. S. Huyzer. Mevrouw J. Boogaart-v.d. Jagt wordt per 1 januari waarnemend directeur van de School met de Bijbel in Oud-Vossemeer. Zij neemt de plaats in van de heer J. Ymker, die na 51/2 jaar vertrekt. Mevrouw Boogaart is vanaf 1981 aan de school verbonden, zij be gon er in het kader van het project funderend onderwijs (FoiT). Ove rigens zullen de beide andere lera ressen J. Meerbeek-Heersink en S. Huyzer ook een deel van de direc tietaken op zich nemen. En op 1 januari komt mevrouw Wit part time het onderwijsteam verster ken. Waarschijnlijk wordt de School met de Bijbel daarmee de enige school op Tholen en Sint- Philipsland waar uitsluitend vrou wen lesgeven. Hoewel er wel is ge solliciteerd naar de vacature, vond het schoolbestuur niemand van de kandidaten passen binnen de school en het team. "Daarom hebben we voor deze oplossing ge kozen", vertelt voorzitter L.L. Riemens. Ymker werd donderdag vervroegd uitgezwaaid in verband met de kerstdrukte. Ouders en collega's van de beide andere basisscholen in het dorp kwamen hem en zijn vrouw de hand drukken. Tevoren namen de leerlingen afscheid van hun meester. Er werden spelletjes gedaan, liedjes gezongen en ca deaus overhandigd. Ondermeer een speciaal album vol herinne ringen, een schemerlamp en een broodrooster. Tijdens een broodmaaltijd met bestuur, team en medezeggen schapsraad kreeg het vertrek een wat meer officieel tintje. Voorzit ter Riemens wenste de familie Ymker alle goeds toe voor de toe komst. "We zijn dank aan God verschuldigd voor wat we in u ge kregen hebben, want u heeft in Zijn kracht hier mogen werken." Ymker volgde in 1988 de heer Biesheuvel op, die gebruik maakte van de dop-regeling. De jonge di recteur had een andere kijk op het onderwijs en ging met enthousias me aan de slag, aldus Riemens. Het projectmatig werken werd in gevoerd en ook stond Ymker aan de wieg van 't Schoolbelletje, het informatieblad voor ouders en le den. Dit jaar werd zelfs een infor matiekalender samengesteld erf onlangs voor het eerst een open Van Dijke ging nader in op dp voorgestelde contributieverho-., ging. Hij zei dat de tijd waarin we leven er een is van stijgende kosten en dat daarom de contri buties moeten worden verhoogd. De algemene vergadering ging ak koord met een verhoging van 5,- voor senioren tot 110,- en van 5,- voor junioren die nu 60,- moeten gaan betalen. Willy Dekker, Ida Vroegop en Wim van Leeuwen waren herkies baar als bestuursleden en zij wer den ook alledrie herkozen. In de kascommissie traden Thijs Fase en Ine van Ommen af. Zij werden vervangen door Ria van Wijn gaarden, Mary Fase en Trijnie Goedegebuure. Arie Suarez, Leen Goedegebuure, Henk Giljam en Thijs Fase werden herkozen als le- den van de technische commissie.' Het verslag van deze groep con cludeerde dat de opkomst voor toernooien gestaag groeit. Trijnie Goedegebuure, Leny Giljam, Cor- ry Bazen en Anja Westdorp wer den gekozen voor de kantinecommissie die moet gaan rapporteren over de opzet van de nieuwe kantine. Tenslotte traden Willy de Rijke en Mary Fase af bij de jeugdcommissie. Dieneke van Dijke en Anja Westdorp gaan ver der. Van en naar de bJ.H. Kerk rijdt 's zondags sinds kort een 'kerkauto'. Ouderen en gehandicapten kun nen opgehaald worden om zo toch de kerkdienst te kunnen bij wonen. De chauffeurs zijn de ge meenteleden die bij toerbeurt rijden. Dinsdag 28 december wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Bouwbedrijf Hans Weggemans uit Scherpenisse mag op Boswei 34, 34a en 36 twee woningen ón der één kap èn een vrijstaande woning bouwen. Voor dat laatste was een wijziging van het bestem mingsplan nodig. Het provincie bestuur heeft daarvoor een verklaring van geen bezwaar af gegeven. Datzelfde geldt voor de bouw van twee woningen onder één kap aan de Boswei door A. van Haaften. Hij wilde de huizen wegzetten op een plaats waar alleen vrijstaande huizen mogen worden gebouwd. Maar ook voor deze wijziging van het bestemmingsplan is nu groen licht van de provincie gekomen. ochtend gehouden. Als bijzonde re kwaliteiten noemde Riemens het goed op de hoogte zijn van al le regels en wetten, de inbreng aan de beleidsmatige kant, het sterke kindgericht zijn en het tekentalent van de directeur. "Er is aan onze school veel aandacht voor de zorg aan het individuele kind. Dat is de kracht van een kleine school", al dus Riemens. Hij bood een inge lijste prent aan van Oud-Vossemeer in de achttiende eeuw en een videoband over de school en het dorp. Namens de medezeggenschapsraad bedankte mevrouw J. Pollie de heer Ymker voor de samenwerking. De direc teur gaat als schoolbegeleider werken bij de Begeleidingsdienst Gereformeerd Schoolonderwijs in Apeldoorn. De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft L.J. Koopman be noemd tot ouderling, maar die be dankte daarvoor. L.B Jansen werd herkozen tot ouderling en H. Dui- ne en L.J. Knuist zijn herkozen tot diakenen en notabelen. Zij na men de benoeming alle drie aan. De bevestiging is op nieuwjaars ochtend om half tien in de Maar tenskerk. De plattelandsvrouwen hielden vrijdagavond hun kerstavond in het sfeervol versierde Haestinge. Na een aperatief heette de presi dent mevr. Moormans iedereen hartelijk welkom. Mevrouw De Vries las een gedicht voor waarna het tijd werd voor een Chinese fondue. De heer K. van Dis zong een aan tal Nederlandse en buitenlandse kerstliederen. Mevrouw Brevet las een kerstverhaal voor. De avond werd besloten met een gedicht en een dankwoord van de presidente. Een 29-jarige vrouw uit Bergen op Zoom veroorzaakte vrijdag een ongeluk toen ze vanaf een uitrit de Nijverheidsweg op reed. Ze verleende daarbij geen voorrang aan een 21-jarige Smurdiekenaar die over de Nijverheidsweg reed en net een geparkeerde auto in haalde. De wagen van de vrouw moest zwaar beschadigd worden weggesleept. Oud-inwoner Jeroen Bout is aan de Erasmus-universiteit in Rotter dam afgestudeerd in de bedrijfse- conometrie. Onder begeleiding van prof. Bomhoff en drs. Arnold van de vakgroep monetaire econo mie schreef hij een scriptie over de wisselkoersbewegingen in de G-7 (de zeven grootste westerse in dustrielanden). J. Poot uit Scherpenisse won zo wel de kerstklaverjaswedstrijd als de hoofdprijs in de verloting van klaverjasclub de Pendelaars. Veer tig kaartliefhebbers streden om hoofdzakelijk vleesprijzen. J. Poot won met 5405 punten. Hij won ook het kerstpakket in de lo terij. Ttoeede in de wedstrijd werd J. Quist met 5285 punten. T. van Damme werd derde met 5240 p. Daarna volgden: J. Bijl 5183 p, T. v.d. Werff 50% p, J. Knuist 5090 p, M. den Haan 5085 p, S. Kwaak 5055 p, L. Troost 5018 p, M. Bron mans 4976 p. Eerste kerstdag 25 december Tweede kerstdag 26 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE za 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. kerstviering zondags school zo 9.30 u. ds. Goudriaan, Arne- muiden. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL vr 24/12 22.30 u. ds. Balk, kerst nachtdienst Geref. Kerk. za 10 u. ds. Balk. zo 10 u. dhr. Schot, Middelburg. GEREF. KERK vr 24/12 22.30 u. ds. Balk, kerst nachtdienst, za 10 u. ds. De Buck, zo 10 u. ds. Baas. 17 u. ds. De Kok, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK za 10 u. ds. Boogaard. zo 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. za 10 en 16 u. ds. Gunst. zo 10 en 18.30 u. ds. Melis. 14.30 u. leesdienst. NED. PROT. BOND za 10.45 u. drs. v.d. Kloot Meij- burg, Voorburg. R.K. KERK vr 24 dec. 20 en 22 u. H. Mis za 11.30 u. H. Mis. zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE za 9.45 u. ds. Snijder. 16.30 u. kerstviering zondags school. zo 10 u. kand. De Goeijen, Utrecht. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK za 10 u. drs. Knoop, Som- melsdijk. zo 10 u. ds. Gootjes, Bruinisse. 15 u. ds. De Goei, Sint- Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK za 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Nallan, Alblasserdam. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK wo 22/12 19 u. boeteviering, vr 24/12 17.30 u. gezinsviering. 22 u. Nachtmis, za 9.30 u. H. Mis zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE za 10 u. ds. Meeuse. zo 10 u. ds. Teeuw, Oude Tonge. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 10 u. ds. Van Bruggen, zo 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Heij, Krimpen a.d. IJssel. OUD GEREF. GEM. za 9.30 u. leesdienst 14 u. ds. Klok. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE za 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon. HERV. GEM. REHOBOTH vr 24/12 22 u. ds. De Goei, kerst nachtdienst, za 10 u. ds. De Goei. 19 u. kerstviering zondagsschool, zo 10 u. ds. Anker, Doorn. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en f8.30 u.leesdienst. wo 22/12 19.30 u. ds. Monster, Barneveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. De gemeenteraad stemde maan dagmiddag met 16 stemmen voor de benoeming van H. Suurland in de beheerscommissie van het Hol land Huis (VVD-raadslid G.J. Hoek was afwezig). Suurland volgt de heer Van As op die in ver band met ziekte zijn lidmaatschap op moest geven. Suurland was de enige die had gereageerd op een oproep in deze krant. Suurland is deken van het Cloveniersgilde en penningmeester van de ANBO. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 9.30 en 14.30 u. ds. De Vries, Elspeet. 18.30 u. kerstviering zondags school zo 9.30 en 14.30 u. ds. De Vries. GEREF. GEM. za 9.30 en 14 u. ds. Beens. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE za 10 u. ds. Egas. 18 u. kerstviering zondagsschool. zo 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Van Eckeveld, Sint- Philipsland. GEREF. KERK vr 24/12 21 u. ds. De Buck, kersta vonddienst. za 10 u. dhr. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel. zo 10 u. ds.De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. za 10 en 14.30 leesdienst. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE za 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 18 u. kerstviering zondagsschool, zo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. za 9.30 en 15 u. leesdienst. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK za 10 u. ds. Van Wattem, Oud- Beijerland. zo 10 u. nog niet bekend. 17 u. kerstzangdienst. Garagehouder J.C.L.N. werd vrij dag door de politie op de bon geslingerd. Voor zijn garage aan de Molenstraat stonden een paar auto's die geen geldige APK en verzekering hadden. Een aantal enthousiaste leden van de natuurvereniging ging zaterda gochtend naar de kruising Noord- dij k/Bram van Groenewegeweg om de daar groeiende knotwilgen onder handen te nemen. De door de vereniging geplaatste knotwil gen moesten van hun pruik ont daan worden. Dat gebeurde onder andere in aanwezigheid van een medewerker van de stichting Landschapsbeheer Zeeland. Die stichting stelde ook de materialen beschikbaar. De bomen zijn, vol- ZIE VERDER PAG 3 Kerstmis 25 en 26 december Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Teixeira, Hoogerheide, 01646-14034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-25% WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/12 gemeentehuis Sint- Maartensdijk 9-12 u STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Woensdag 22 t/m donderdag 30 dec. woensdag 22 9.27 - 22.12 donderdag 23 10.32 - 23.22 vrijdag 24 11.42 zaterdag 25 0.27 - 12.52 zondag 26 1.22 - 13.47 maandag 27 2.12 - 14.27 dinsdag 28 2.52 - 15.12 woensdag 29 3.37 - 15.52 donderdag 30 4.17 - 16.37 wo 29/12 0.05 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2