Begroting is nog beroerder Kerstrit naar weeshuis Staevenisse tel wêê mee! Provincie Zeeland Veerse Dam op de schop Akkerbouw en bodembescherming Cursus Ree voor oefening van geheugen Brouwerij in Bergen zet eerste bier af Kerstconcert leerlingen van muziekschool Voorzitter A. Meloen van VVV: Specialist Thio B.o.Z. overleden Donderdag 16 december 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Sluiting De Veerse Dam krijgt een nieuw aanzien. In het najaar van 1994 begint rijkswaterstaat met een omvangrijke klus om een eind te maken aan de soms levensgevaarlijke situaties op de dam die een gevolg zijn van tegengestelde aktiviteiten: doorgaand verkeer en recreatie. Nieuwjaars receptie Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 IN BEROEP De streek VVV eiland Tholen gaat opnieuw naar de gemeente om een verhoging van de subsidie te vragen. Daarnaast zal de VVV proberen groepen ondernemers die nu geen lid zijn, over de drempel te halen. Spin in web Pak even uw zakboekje Provincie Zeeland Bekendmaking ZZZ Vergadering Toekomstgerichte akkerbouw en bodembescherming is het centra le thema van een tweetal voorlich tingsavonden over bodembescher ming en akkerbouw. De avonden worden gehouden in het bodembe- schermingsgebied Zuiddorpe, 16 december, in het gemeenschaps centrum 'De Vlaschaard' in Koe wacht, en in het bodembescher- mingsgebied Schenge, 20 decem ber, in het ontmoetingscentrum 'De Stenge' in Heinkenszand. Bei de bijeenkomsten beginnen om 19.00 uur. De bijeenkomsten sluiten aan bij diverse andere aktiviteiten die plaatsvinden in het kader van het project toekomstgerichte akker bouw in de 28 bodembescher- mingsgebieden in Zeeland. Het gaat er om de bodem en het grond- en oppervlaktewater extra te beschermen. Ook aan de kwali teit van de kreken valt het een an der te doen. Door uitspoeling van meststoffen uit landbouwgronden zijn veel kreken te voedselrijk ge worden. Gewasbeschermingsmid delen verontreinigen het water en de bodem van de kreken. Door het gebruik van meststoffen en bestrijdingsmiddelen te verminde ren spoelt er minder uit. Daardoor verbetert de kwaliteit van de kreek. Het is de bedoeling dat veel akkerbouwers zich aansluiten bij de projecten. De boeren kun nen deelnemer worden in de pro jecten en 11 januari een overeen komst aangaan met de provincie. In de overeenkomst zijn alle rech ten en plichten van beide partijen vastgelegd. Deelname aan de pro jecten kan natuurlijk alleen op ba sis van vrijwilligheid. De provincie is overigens niet van plan de lan delijke regelgeving te verscher pen. Tijdens de twee projectjaren wor den tal van aktiviteiten georgani- Nieuws In de week tussen Kerst en Nieuw jaar, maandag 27 december tot en met vrijdag 31 december, zijn alle provinciale gebouwen geslo ten voor het publiek. Bestuurders en ambtenaren hebben die week vrij-af. Maandag 3 januari 1994 zijn de provinciale bestuurders en hun medewerk(st)ers weer bereikbaar voor wie dat wil. Bezoekers aan een van de provinciale diensten moeten er rekening mee houden dat de eerste maandag in het nieuwe jaar de deuren om half vier weer dicht gaan. Dit in verband met de nieuwjaarsreceptie voor het personeel van de provincie. Het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, is ook maandag en dinsdag (3 en 4 januari) niet toegankelijk voor het publiek. Het informatiecentrum is in die tijd wel telefonisch bereik baar onder het gebruikelijke num mer 01180-31400. seerd: grond- en mestonderzoek, testen van kunstmeststrooiers en keuring van spuitmachines. In de projectgebieden worden demon- stratievelden mechanische on- kruidbestrijding aangelegd. Te vens wordt gebruik gemaakt van middelen die minder schadelijk zijn voor het milieu. Op de perce len wordt de aanvoer van mest stoffen afgestemd op de afvoer door de gewassen. Het is de be doeling in januari een studieclub op te richten. De studieclub zal worden geleid door een bedrijfs- deskundige uit het akkerbouw team van de Dienst Landbouw voorlichting uit Goes. Op de Veerse Dam wordt in het najaar van 1994 begonnen met werkzaamheden die tot resultaat moeten hebben dat er een strikte scheiding komt tussen doorgaand verkeer en recreatie. De uitvoe ring neemt ruim een jaar in be slag. Voor aanvang van het toeris tenseizoen 1996 moet de klus zijn geklaard. De bestaande weg wordt uitge bouwd tot autoweg, waarbij voor de bermen een parkeerverbod gaat gelden. Aan de Veersemeer- zijde komt een parallelweg met parkeervoorzieningen speciaal voor de recreatie. Het geheel komt aanzienlijk lager te liggen dan de autoweg. Een steil talud tussen autoweg en parallelweg moet het vrijwel onmogelijk maken dat voetgangers op de autoweg komen om over te steken. Recre anten die toch naar de andere kant willen zijn aangewezen op drie nieuw te bouwen voetgan gersbruggen en op de al aanwezi ge voetgangerstunnel bij de dam- aanzet aan de Walcherse kant. Deze tunnel moet daartoe wel worden verlengd. In de buurt van het parkeerterrein "Resto" komt een met verkeerslichten beveilig de aansluiting tussen autoweg en parallelweg. Om voldoende ruimte vooor de recreant beschikbaar te houden wordt de dam verbreed aan de Veersemeerzijde. De Veerse Dam heeft zich in de loop der tijd ontwikkeld tot een van de drukste recreatiegebieden in de provincie. De populariteit komt door de aanwezigheid van goed bereikbare stranden en de ligging langs het Veerse Meer. De plannen voor een andere inrichting zijn niet van vandaag of gisteren. Voor de provincie en de gemeen ten Veere en Wissenkerke is het al jaren lang een wens een eind te maken aan de vaak levensgevaar lijke situaties op de dam die een gevolg zijn van tegengestelde be langen: doorgaand en recreatie- verkeer op de weg en recreatie op de dam. Vandaar dat provincie en gemeenten met rijkswaterstaat Zaterdag 8 januari is er een open bare nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur. De ontvangst is in de voorhal van de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg, en duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Wie de beste wensen wil overbren gen aan de commissaris der der koningin en de gedeputeerden moet er rekening mee houden dat het Abdijplein niet kan worden ge bruikt als parkeerplaats. om tafel zijn gaan zitten. Geza menlijk kwam men tot oplossingen die de verkeersveiligheid dienen en de kwaliteit van het toeristisch product verhogen. De financiering zou voor rekening van het rijk moeten komen omdat het hier gaat om een rijksweg. Rijkswater staat, wegbeheerder en verant woordelijk voor de uitvoering van het werk, schoof de plannen steeds op de lange baan. Verkeersproblemen in de randstad kregen telkens een hogere priori teit. Volgens de laatste ontwikke lingen zou de klus misschien in de jaren 1996/'97 worden aange pakt. Om dat zeker te stellen had den provincie en gemeenten het plan opgevat het rijk een renteloze lening te verstrekken voor de duur van twee jaar. Het ministerie liet daarop onlangs weten de financie ring, 10 min., inmiddels rond te hebben op de eigen begroting. Vandaar dat de voorgenomen le ning nu niet meer nodig is en een discussie over het voorfinancieren van de baan is. Dinsdag 21 december houdt de commissie die gs adviseert over te nemen beslissingen op be zwaarschriften in het kader van de Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen, vier openbare hoorzittingen. Om 14.00 uur gaat het om een weigering van gedeputeerde sta ten een verklaring van geen be zwaar af te geven voor de bouw van een loods voor een fourage- handel aan de Aagtekerkseweg in Oostkapelle. Om 14.20 uur gaat het om de af wijzing door gedeputeerde staten van een subsidieverzoek van de Zeeuwse Sportraad. De raad had subsidie willen hebben voor een symposium chronisch zieken en toch sportief bewegen. Om 14.40 uur komt het bezwaar schrift van het Ree Walcheren aan de orde. Het gaat om de weige ring van gs subsidie te geven voor het investeren in audio-visuele mid delen voor de ondersteuning vol wasseneneducatie. De KNVB afdeling Zeeland is het ook niet eens met een eerder be sluit van gs. Het ingediende be zwaarschrift staat op de rol voor 15.00 uur. De zittingen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Ook de kosten die de vereniging maakt zullen tegen het licht ge houden worden. Op deze manier wil het bestuur van de streek VVV eiland Tholen het tekort op de be groting te lijf gaan. In 1994 is dat 8057,- Dat deelde voorzitter A.A. Me loen maandagavond mee op de al gemene ledenvergadering in lunchroom-restaurant Zeeland in Tholen. Behalve de zes bestuursleden waren er zeven le den op komen dagen. De streek VVV heeft dit jaar met acht andere VVV's in Zeeland van de overkoepelende organisatie (ANVV) de zogenaamde S-status gekregen. Bedoeling is dat de con sument in elke kantoor dezelfde diensten kan worden aangeboden. Het kantoor op de Haven in Sint- Maartensdijk zou volgens de nieuwe normen 45 uur per week geopend moeten zijn (dat is nu 17 uur). "Op dit onderdeel hebben we drie jaar dispensatie gekregen. Er rust op onze vereniging een zware in spanningsverplichting," zo stelde Meloen vast. Met het verkrijgen van de S-status werden ook de kosten hoger. Dat leidde tot een tekort van 5000 gulden in 1993. "Nu is het met 8000 gulden voor 1994 nog beroerder. De reserves worden sterk aangetast." Volgens Meloen moet het bestuur voor de gemeente 'een gedegen stuk produceren om de begroting voor 1995 te presenteren et) het subsidieverzoek te onderbouwen.' Dit jaar kreeg de VVV 23.443,- Het regionaal educatief centrum (Ree) begint donderdagmorgen 20 januari in Tholen met een geheu gencursus voor ouderen. Het Ree wil daarmee de aandacht vestigen op vergeetachtigheid. Dat wordt vaak gezien als het begin van de mentie, maar het kan tal van oor zaken hebben die vaak maar tijdelijk een slechter geheugen tot gevolg hebben. Er worden oefe ningen gedaan om dingen beter te kunnen onthouden. Het geheugen wordt niet groter door de cursus, maar men leert er beter mee om te gaan. De cursus is verspreid over acht bijeenkomsten in Meulvliet die van kwart over negen tot kwart over elf duren. van de gemeente maar het bestuur vroeg 31.500,-. De voorzitter wees erop dat als gevolg van de nieuwe status ook aan scholing gedaan zal moeten worden. Daar naast moeten er boekwerken aan geschaft worden en de openingstijden verruimd. "Maar 45 uur per week open vinden wij voor een betrekkelijk kleine om geving overdreven. De gemeente vindt dat er ook actie onderno men moet worden om meer leden te werven. Daar zijn we het mee eens. Maar er zijn nog steeds som mige groepen ondernemers die vinden dat het zonder een VVV- lidmaatschap ook wel kan." Dienstencoördinator T. van Elsac- ker zegde steun toe van het pro- vincaal bureau bij het opstellen van een subsidieverzoek. Hij schetste de toekomst van de VVV in een tijd dat ook andere instel lingen zich steeds meer bezig hou den met het verstrekken van informatie. "We zullen niet alleen het bestaande publiek maar ook nieuwe groepen aan moeten gaan spreken: zakenlui, campinghou ders, ondernemers, maar ook de gemeente. De VVV moet als een spin in het web gaan functione ren. Signalen van recreanten op vangen en campagnes bedenken voor groepen ondernemers. Mee denken op beleidsniveau. Daar voor is echter wel training en scholing nodig." De tijd die daar mee gemoeid is, gaat echter wel ten koste van de serviceverlening achter de balie, zo zei hij. In het bestuur werden A. Saris- Coolegem uit Poortvliet en M.C. Muller uit Sint-Maartensdijk her kozen. Er waren geen tegenkan didaten. Het aantal leden van de VVV liep terug van 198 naar 187. Volgens de secretaris komt dat omdat een aantal winkeliers gestopt is en om dat de ondernemer door de reces sie gedwongen is strenger naar zijn uitgaven te kijken. In 1992 ontving de VVV 14.728,03 aan contributie, voor 1994 is dat be groot op 14.500,- H.J. Elenbaas toonde dia's die hij van Tholen heeft gemaakt. Het ging erom de aanwezige elemen ten in het landschap en de te be houden bebouwing te tonen. Onder Elenbaas' motto: "Veel is het niet, maar het is wel heel mooi." Hij zei bij voorbaat niet in te willen gaan op gemeentelijke plannen (zoals de hoogbouw bij het Slachtveld-red.) maar te laten zien wat Tholen nog aan moois te bieden heeft. Johannes Vroegop van de stich ting Tholen helpt Polen helpt bij het uitpakken van een kerstpak ket. Het was de vijfde keer dat er een transport met kerstpakketten richting Polen ging. Dit keer be stond de zending uit 800 dozen met kleding, levensmiddelen en medicijnen. Maar ook rolstoelen gingen mee. De meeste pakketten werden de eerste dag bij het kin dertehuis in Depno (ongeveer 75 kilometer van de Duitse grens) ge lost. In het weeshuis verblijven onge veer 120 kinderen. De volgende dag werden pakketten bezorgd bij drie lagere scholen, het Rode Kruis en het ziekenhuis. De man met de pet is de directeur van het kinderhuis in Depno. Hij maakt voor de stichting ook een lijstje met namen van gezinnen die de hulp het hardst nodig hebben. Bij deze zending was ook een elek trische rolstoel. Daar kon een ge handicapte jongen van zestien mee geholpen worden. Ook de gift van wollen maillots en knie kousen vond goed aftrek. Het vroor 10 graden in Depno en er lag vijf centimeter sneeuw. Op de heenreis moest de vracht wagen bij de Poolse grens negen uur wachten. Door het toenemen de vrachtverkeer van Duitsland naar Rusland raakt het douane personeel achterop bij het afhan delen van de papieren. Op de terugreis duurde het maar liefst 16 uur voordat de wagen de grens met Duitsland over kon. De stichting denkt half februari weer een container te verzenden. Er staan nu alweer 800 dozen met kleren klaar. Het afgelopen jaar gingen er zo'n 2400 dozen via de stichting naar Polen. De stichting bereidt ook een project voor. Het betreft het verbeteren van de dou ches in het kindertehuis. Die ont beren douchekoppen. Volgens Vroegop kunnen de kinderen zich in de doucheruimte alleen onder een kraantje in het plafond wassen. Op 64-jarige leeftijd is in zijn wo ning te Bergen op Zoom de heer S.H. Thio overleden. Van 1968 tot en met 1992 was hij als orthopae- disch chirurg verbonden aan zie kenhuis Lievensberg. Hij heeft dus maar kort van zijn pensioen kunnen genieten. Thio werd in Bandoeng in het voormalig Nederlands Indië gebo ren. Hij volgde zijn specialisten opleiding in Utrecht. In Bergen op Zoom was Thio de tweede ortho- paedisch chirurg naast dokter Dikland. Per 1 januari van dit jaar werd Thio opgevolgd door M. Alvarez Ferrero, die in de maatschap samenwerkt met A. Vosmer en J. v.d. Vliet. De nieuwe Scheldebrouwerij in Bergen op Zoom presenteert don derdagavond 16 december haar eerste bier. De brouwerij is opge zet door Bergenaar Kees van Loenhout en Peter van den Eyn- den uit Halsteren. Het is een klei ne, ambachtelijke zaak die de oude brouwtradities van Bergen op Zoom wil laten herleven met bieren die de liefhebber aanspre ken. Het eerste produkt is het ex tra zware winterbier, een seizoenbier met de smaak van ca- ramelmout. Het eerste glas wordt getapt in het proeflokaal van de Bierwinkel en geleegd door voor zitter F. Hazen van de afdeling Bergen op Zoom van Horeca Ne derland. THOLEN 16 dec. kerstavond plattelands vrouwen. 17 dec. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 18 dec. MAC-puzzel-oriëntatierit, Zoekweg 19 u. OUD-VOSSEMEER 17 dec. bingoavond OVM, Odion 19.30 u. 20 dec. kerstviering ANBO, Vos- senkuil. 22 en 29 dec. koersballen ANBO, Vossenkuil 14 u. 22 dec. kerstdiner en verloting al- gem. vrouwenbond, Vossenkuil 19 u. 27 dec. bingo VV Vosmeer, kanti ne 14 u. SINT-ANNALAND 18 dec. kampioenschap tafeltennis Tholen/Sint-Philipsland, Welle- vaete. 18 dec. kerstconcert Accelerando, Sakofahal .19.30 u. 20 dec. algemene vergadering ZLM, De Gouden Leeuw 19.30 u. 20 dec. kerstviering plattelands vrouwen, Wellevaete 17 u. 24 dec. kerstzangavond, Ned. Herv. kerk 19.30 u. 4 jan. nieuwjaarsreceptie Smash '76, Wellevaete. SINT-MAARTENSDIJK 16 dec. kerstavond plattelands vrouwen, Haestinge 19 u. 17 dec. kerstklaverjassen De Pen delaars, café Smerdiek 20 u. 17 dec t/m 7 jan. tentoonstelling Jopie Meerman-Ottevanger, Ge meentehuis ma t/m do 9-12 en 14-17 u. vr 9-12 u. 18 dec. zang- en orgelavond, Maartenskerk 19.30 u. 18 dec. volkskerstzang, Haestinge 19.30 u. SCHERPENISSE 22 dec. optreden Engel Reinhoudt plattelandsvrouwen, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 16 dec. algemene vergadering ZLM, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 17 dec. eindejaarsconcert Concor dia, De Wimpel 20 u. 17 en 18 dec. duivententoonstel- ling de Vredesduif, café de Drui ventros. 20 dec. kerstavond plattelands vrouwen. 21 dec. kerstuitvoering zangvere niging VZOS en Van Knop tot Bloem, De Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 16 dec. kerstconcert The Deep Ri ver Quartet, De Maagd 20.15 u. 17 dec. cabaretprogramma De Heldenlul, De Maagd 20.15 u. 18 en 19 dec. kerstmarkt, Grote Markt. 19 dec. adventsconcert Camerata Bergensis, Markiezenhof 12 u. 19 dec. adventsconcert gemengd koor Voorzienigheidskerk, Kerk v.d. Goddelijke voorzienigheid 15.30 u. 24 dec. herderstocht, tunneltje z'huis Lievensberg 19.30 u. t/m 26 dec. juwelen en grafisch werk van Ingrid van Meeuwis en Wim van Remortel, Galerie etce tera di t/m zo 14-17 u. 29 dec. toneelstuk 'Reinaert de Vos' van het Mechels Jeugdthea ter, De Maagd 14.30 u. ROXY 1: The Firm - a.l. do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Aladdin - vr 19 u., za 14, 19 u., zo 14, 16.30 u. ROXY 2: The House of the Spi rits - a.l. do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u. The Mup- pets Christmas Carol - a.l. za en wo 14 u., zo 14 en 16.30 u. CINEMACTUEEL 1: Beethoven - a.l. do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: A Perfect World - a.l. do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u. Aladdin - a.l. vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Jurassic Park - a.l., vr 18.45 u., za en wo 14 u., zo 13.45 u., ma 20 u. Hard Tar get - a.l. do, di en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u. Leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool geven zaterdagmiddag om vier uur een kerstuitvoering in de Gasthuiskapel in Tholen. Het kinderkoor van de muziekschool zal bekende en minder bekende kerstliederen ten gehore brengen onder leiding van Janny Diele- man. Daarnaast zijn er instru mentale bijdrages van onder andere de jonge violisten die dit schooljaar met hun lessen zijn be gonnen. Een klarinetgroep onder leiding van Hans Hest vormt een 'instrumentaal koor'. Provinciaal Bestuur De statencomissie welzijn heeft maandag 20 december, 9.00 uur, in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middel burg, een extra vergadering. Agendapunten zijn de rapportage-Korver over alter natieve ouderenzorg in de plaats van de bejaardenoor den die moeten sluiten en de gewijzigde plannen voor nieuwbouw van bejaardenoord De Kraaijert in Lewedorp. Verder wordt de agenda van de vergadering van 20 november afgewerkt. Punten die daarvan nog moeten worden behandeld zijn o.a. jeugdhulpverlening, subsidie ring ouderenbonden, besteding emancipatiegelden en een brief van de stichting Behoud Onderwaterschatten in Zeeland. De commissievergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Horecacursus. Het regionaal bu reau onderwijs organiseert een cursus horecapraktijk. In zestien bijeenkomsten kunnen werkzoe kenden en werkenden zonder di ploma's het horecavak leren. Ze staan daardoor gunstiger in de ar beidsmarkt. Reiskosten en kosten voor kinderopvang worden ver goed. De cursus start in de week van 17 januari. Meer informatie bij het RBO tel. 01100-50320. 'k Za êêst m'n ekskuus anbieë, om a 'k de voaruhhe kêêr ies verheete. 'n Méns kan oak nie oalles weete. De Sluymersstraete was toen net herenovêêrd, nie te verwarre mee 't woord herinnewêêrd. 't Was toen érg buujeg, dat viel vö de beweuners vee teehen. Je zu tan mee 'n opene puuje zilte, mee tie reehen. Ma toen a 't klaer was, kwaeme ze van 'Beter Weune' - in dat was êêl mooi - mee blommen, in wien, in 'n lekkere fóói. Dae waere ze vaneihus êêl blieje mee, in mee 'n opheknapt uus in die kedoos was iederéén tevree. Noe mö 'k êêst meedêêle dat de Elenahof klaer is. In a 't mooi hooren is, is 'n dienk dat a waer is. Drie december is 't plechtug gopend in de Stove, zo a tat Sort. In d'oare dag mocht iederéén komme kieke. 't Was schitterend in één woord. We wiere ontaeld op hapjes in drankjes in zo. In bie de kapster in pedikuure kreehe me 'n oardugeidje kedo. Die dae oak 'n ruumte om zitting t'ouwe. Da's oak makkeluk vö zowel mannen as vrouwen. Oak de dokter in tandarts d'r 'n onderkommen vö beebies in hebittenonderzoek, dus me muhhe nie bromme. 't Was t'r oak êêl schoon, dat was te danke an die vrouwen, die d'r ei he dae 'n oedje motte sjouwe. J' ei ze nog op 'n foto in de Eendrachtbode kunne zie stae. Z' d'r ieseluk mee bossels in sopdoeken te kêêr hehae. Dae kwam oak nog schuurpoppier in schêêrmesjes an te pas, 't êêste vö de tee huls in d'andere vö 't glas. Dit most 'k zo tussendeur oak nog even kwiet, want 't paerd dat t'n aever verdient, krieg ze méés tal nie. Dit nieuwe zurgcentrum is 't oallernieuwste op dit hebied, dae komme d'r wellicht op 't eiland mêêr van in 't verschiet. 't Is oallemaele êêl hezellug inhericht, zowel de weuningen as de gróóte zaele. In boven is 't oak prakties in móói oallemaele. Marus Smits is d' ouwste beweuner van oamae, die ei bie d' openinge oak nog 'n duit in 't zakje hedae. Naemens d' andere beweuners ei t'n iederéén bedankt mö je weete, da's oak nog 'n kunst om hêên méns te verheete! Dit oalles was teminsten 't vermelden waerd, of nie? Wannéér d'r wêêr 's wat plaets eit, zumme dan wêê wè zie. L.M. Hendrikse-Everaers Stavenisse

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 7