Een kus van de dokter A\ VISSER Plaatselijk nieuws Iters vlees, lekker mals en mager koopt u bij Uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 december 1993 Tholen Beroepen Pand Aalbrechtse wordt kantoor L. Spapen wint boutwedstrijd L. Van Dijk wint ruim Greyhound heeft grond Hapjes Vrijwilligers bedankt Sauter voorzitter af Niet gekeurd Fiets gestolen Inbraak bouw Oud- Vossemeer Meetinstrument weg Verboden voor auto's Gemeente gaat dijk beheren Afscheid schoolhoofd Den Hollander leidt Rederijkers gaan jubileren Leerlingen bezoeken De Schutse Bingoavond OVM Kerstzangdienst Snerttocht Bestel tijdig uw kerstbestelling! Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, St. Annaland J. Geilings, Tholen J. Aarts, Stavenisse Sint- Annaland Peuters worden verwend Kerstzangavond JAARVERGADERING IJSCLUB Jeroense wint bij De Hoop Geslaagd Boete voor shoarmazaak Niet dronken Zonder helm Imotec koopt grond Verlies Wezen-Armen Aanleg wandelpad Sint- Maartensdijk Afscheid ds. Van Loon Guiljam wint klaverjassen Vuurwerkopslag Vorstschade valt mee Predikbeurten Auto onder tractor Doorrijden Auto boven sloot Net te veel Aanrijding Markt Weekend diensten DAG EN NACHT Ds. A.J. Gunst van de Gerefor meerde Gemeente is beroepen door de gemeente uit Rotter- dam/IJsselmonde. Hij bedankte voor een beroep uit Rhenen. Het huis en winkelpand waar voorheen groenteman Aalbrechtse in huisde, is gekocht door A.M.C. van der Slikke uit Stavenisse. Hij wil het huis gaan opknappen en verbouwen tot kantoorruimte die hij daarna gaat verhuren of verko pen. Daarvoor moet wel het bestemmingsplan worden gewij zigd, want het huis heeft nu nog de functie woonhuis/detailhan del. Daar moet de kantoorfunctie bijkomen. Van der Slikke ver wacht niet voor medio volgend jaar klaar te zijn met het karwei. Mevr. L. Spapen heeft de bout wedstrijd van hengelsportvereni ging de Pieterman op het nippertje gewonnen met 244 pun ten. H. Kikkert, de nummer twee, haalde hetzelfde aantal punten, maar met minder vissen. A. Spa pen werd derde met 226 en A. van Dijk vierde met 153 punten. Daar na volgden: 5._J. van Elzakker 133 p; 6. A. Broeren 131 p; 7. L. Ber- revoets 128 p; C. Schot 110 p; H. Kok 109 p; B. van Elzakker 101 p. H. Kok ving de grootste vis: een schar van 30 cm. Maria en Jolan- da Berrevoets waren de con troleurs. Lia van Dijk heeft de tiende com petitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen met 5315 punten. Daarmee had ze een rui me voorsprong op de nummer twee Jo Jansen, die 4972 punten haalde. Derde werd Cor Prince met 4833 punten, Wim v.d. Berge was vierde met 4666 punten en Marie Leijdekkers bezette de vijf de plaats met 4445 punten. Het college van b. en w. heeft besloten om grond aan de Slabbe- coornweg te verkopen aan me vrouw C. Klapwijk-Bakker. Ze kan nu eindelijk met een gerust hart het bouwen van de nieuwe loods voor Greyhound snel- transport afmaken. Enkele weken geleden verdween de eerste paal in de grond. Ook K. Laban krijgt grond, aan de Burgemeester Vrij- berghestraat. Een veertigtal leden van de NCVB heeft zich onder leiding van de da mes J. Nieuwenhuijzen en W. Leunis beziggehouden met het maken van hapjes en salades. De traditionele blokjes kaas en plak jes worst bleken op niet al te moeilijke wijze te vervangen door smakelijke hapjes met vis, kaas, vlees en rauwkost. De dames ga ven alle voorbeelden uit eigen er varing, de leden deden mee met zowel het maken als het proeven. De vrijwilligers van zorgcentrum Ten Anker, die in het computer bestand onder 'kostbare hulp' vermeld staan, werden donder dagochtend verwend in het kader van de vrijwilligersdag. Coördina trice Collette Schippers-Bouhuis en de dames van de activiteitenbe geleiding serveerden dames en heer koffie met gebak. Ook waren er drankjes en hapjes. Directeur F. Bordui zwaaide de vrijwilligers lof toe. En ze werden toegezon gen: 'U was bij alles wat hier werd gedaan. Soms leek het daarom wel een hele baan. En daarom zin gen we met elkaar, bedankt voor het afgelopen jaar'. Toen volgde een play-back show, die zowel door de liedjes als de aankleding voor de nodige hilariteit zorgde. Tenslotte gingen de vrijwilligers met een cadeautje naar huis. Ten Anker kan altijd nog vrijwilligers gebruiken. Belangstellenden kun nen contact opnemen met mevr. Schippers, tel. 2950. Voorzitter A.G.M. Sauter van de natuurvereniging Rubia Tincto- rum legt tijdens de algemene le denvergadering op 19 januari zijn bestuursfunctie neer. Ook secreta ris G. Westerweel stopt ermee, maar pas in juli. Voor zaterdag heeft de vereniging twee activiteiten op stapel staan. Op de splitsing Noorddijk/Bram Groenewegeweg tussen Poortvliet en St.Annaland worden de door de club zelf geplante wilgen ge knot. Een andere groep gaat vo gels tellen. Vier automobilisten werden maandag en dinsdag aangehou den en bekeurd. Een 30-jarige Tholenaar werd op de Grindweg staande gehouden en beboet om dat de APK van zijn voertuig al vier maanden was verlopen. Een Roosendaalse bestuurder werd op de Molenvlietsestraat aangehou den omdat zijn rechterachterlicht het niet deed. Dat kon hij ter plaatse verhelpen en dus zou hij normaal gesproken verder mogen rijden, maar de agenten ontdek ten daarnaast dat de APK van zijn auto maar liefst twee jaar ver lopen was. Een 44-jarige plaatsge noot van de man kreeg in de Meanderlaan een bekeuring voor hetzelfde euvel; een verlopen APK. Tenslotte kreeg een 30-jarige Tholenaar een bon om dat hij zijn auto voor een inrit aan de Louisestraat had geparkeerd. Een 17-jarige inwoonster stalde vrijdag om drie uur haar fiets bij de bushalte aan de Grindweg. Toen ze 's avonds om acht uur te rug kwam, was de tweewieler ver dwenen. Volgens haar eigen zeggen is dat een schadepost van 1100 gulden. De politie adviseert iedereen voor dergelijk vervoer een oude fiets te nemen. Bij een inbraak maandagnacht in een huis in aanbouw in Buiten zorg zijn diverse (electrische) ge reedschappen en installatiemateriaal ontvreemd. Dinsdagmiddag werd een be woonster van de Dalemsestraat opgeschrikt door een harde knal. Ze was 's ochtends terug gekomen van de nachtdienst. Later op de dag bleek dat het slot van de deur was opengebroken. Voor zover be kend is er niets weggenomen. Een landmeter van het kadaster die dinsdag een hapje ging eten, liet daarbij zijn meetinstrument langs de kant van de Krabbekreek- weg staan. Toen hij zijn werk zaamheden weer wilde hervatten, was het apparaat weg. De schade bedraagt ongeveer 1500 gulden. Een 50-jarige Roosendaler reed woensdag met zijn auto op de Krabbenkreekweg en sloeg linksaf de Hollaereweg in. Dat is verbo den en daarom kreeg hij een boete van 50 gulden. Het college van b. en w. wil het onderhoud van een deel van de dijksloot en het onderste gedeelte van de Oud-Vossemeersedijk over nemen van het waterschap. Het gaat om het gedeelte dat in het bestemmingsplan Slabbecoorn- polder ligt. Het waterschap heeft al gezegd accoord te gaan met de overdracht die zal worden opge nomen in de administratieve ruil verkaveling Oud-Vossemeer. Daarnaast hebben b. en w. beslo ten grond aan de Hofstraat te ver kopen aan M.A. Bevelander en administratiekantoor L.M. de Rijke en partners. F. Heijboer koopt grond aan de Kalisbuurt. Directeur J. Ymker van de School met de Bijbel legt per 1 januari zijn functie neer. Hij gaat werken bij een schoolbegeleidingsdienst in Apeldoorn. Vanavond nemen bestuur, collega's en de medezeg genschapsraad afscheid van hem. Om zeven uur zijn de kinderen aan de beurt. Van acht uur tot ne gen uur kunnen ouders en kennis sen afscheid nemen van de familie Ymker. De opvolger van Ymker zal één van de leraren zijn die hem waarneemt. Maar er wordt géén nieuwe directeur aangenomen in afwachting van onder andere fu siebesprekingen. De school leidt met zo'n veertig leerlingen al een tijdje een kwijnend bestaan. Na twaalf partijen leidt B. den Hollander in de biljartcompetitie van De Treffers. Hij verzamelde in de eerste helft van de competitie 116,04 punten. Tweede staat J. Geuze met 113,39 p., 3. C. Burgers 112,71 p., 4. J. Etienne 111,60 p. en 5. J. Burgers 111,27 p. Voor de onderlinge competitie werden drie inhaalpartijen gespeeld: H. Hommel-L. van We zel 10-7,91, P. Hommel-J. Etienne 5,08-10 en B. den Hollander-J. Etienne 10-6,40. De uitslag van de tweede beker ronde was als volgt: K. Hommel- M. Hendrikse 10-3,33, J. Etienne- P. de Leeuw 9-10, D. van Driel-H. Hommel 8,33-10, C. Burgers-P. Hommel 10-5,73. Hoogste serie (14 car.), kortste partij (18 brt.) en beste moyenne (3,72) K. Hommel. In februari 1995 bestaat de toneel vereniging Rederijkerskamer Een dracht 125 jaar. Dat jubileum wordt in december volgend jaar gevierd met een eigen produktie. Regisseur Cees van Broekhoven is al druk bezig met het schrijven van het stuk, waarvoor de repeti ties waarschijnlijk in april zullen beginnen. Evenals vorig jaar zul len er de nodige gastspelers en fi guranten bij nodig zijn. Het jubileumstuk wordt drie keer op gevoerd: op 10, 16 en 17 december. Afgelopen zaterdag oogstte de vereniging succes met de komedie 'Goedemorgen, juffrouw Duif!' Zonder de andere acteurs en actri ces tekort te doen, kan gezegd worden dat vooral Peter Smits en Marleen van Treijen hun typetjes voortreffelijk neerzetten. Zij speelden de ruzieënde buren Sjors Geepdrift en Alie Kefbek van de weduwe Anna Duif (Janny van Oorschot). Laatstgenoemde zag haar buurtwinkeltje helemaal ver lopen nadat in de straat een su permarkt werd gevestigd. Het enige lichtpunt daarbij was, dat de bedrijfsleider Eduard van Maarseveen (Kees-Jan van Gorsel) een oude schoolvriend van Anna bleek te zijn. Er groeide iets moois tussen hen beiden en Anna verkocht haar winkeltje via make laar Eegje Duivekot (Annemarie van Loon). Tevoren werd Anna er van verdacht, de ruiten van de su permarkt te hebben ingegooid. Dit omdat in een vaas in haar wo ning een pistool werd gevonden door agent Theo Blaf (Mike v.d. Mark). Blaf kwam regelmatig bij de weduwe omdat hij verkikkerd was op de inwonende studente Fientje Steunbeer (Anita Potap- pel). Uiteindelijk blijkt het ongu re type Frikadellen Heintje (Henk v.d. Zande) zowel het pistool in de vaas te hebben gestopt, als de rui ten te hebben ingegooid. Na de nodige verwikkelingen kwam allés natuurlijk op zijn pootjes terecht. Na afloop waren er bloemen voor de spelers, maar ook voor de men sen achter de schermen, 's Mid dags bekeek een honderdtal bejaarden en gasten van de Zon nebloem de voorstelling, 's avonds vulden ongeveer 150 toeschouwers de Vossenkuil. Toen was het ook na afloop gezellig met muziek van De Stamgasten. De kinderen van de groepen 4, 5 en 6 van de School met de Bijbel bezochten donderdag zorgcen trum De Schutse in Sint- Annaland. Daar werden ze in twee groepen verdeeld en kregen ze van twee medewerksters een rondleiding door het gebouw: de linnenkamer, de grote zaal waar de bewoners koffie drinken, de keuken waar een wel erg grote af wasmachine staat, de kapsalon en de badkamer. Daar werd met één van de leerlingen gedemonstreerd hoe je iemand met de badlift in het water kunt tillen. In een ande re kamer werd voorgedaan hoe je iemand die op een bed ligt en niet meer zelfstandig uit bed kan ko men, met een tillift in een stoel kunt zetten. De kinderen maakten op deze ma nier kennis met het dagelijkse rei len en zeilen van het verzorgingstehuis. Voordat ze weer naar school terug gingen, ga ven de kinderen nog een envelop pe met zelfgemaakte kaarten aan de twee medewerksters van De Schutse. Als dank hiervoor kregen ze een koek mee voor onderweg. De muziekvereniging OVM houdt morgen om half acht een bingo avond in het clubgebouw Odion aan de Veerstraat. Iedereen is wel kom en heeft recht op een gratis rondje bingo. Maandagavond om acht uur wordt in de Nederlands Hervorm de kerk de volkskerstzangdienst gehouden. Ds. A. Snijder, pastoor A. Wiertz en mevr. J. Droogers- Vogel gaan voor in deze dienst. Daarnaast verlenen muziekvereni ging OVM, het kinderkoor Ha- das'sa, het echtpaar Van Dijke-Douw, Frances van Driel en Esther Steijns hun medewerking. Wandelsportvereniging Oud- Vossemeer organiseert op 8 janua ri de snerttocht. Het is een onoffi ciële wandeltocht over zeven kilometer en iedereen kan mee doen. Er wordt gestart in groepen van ongeveer acht deelnemers. De organisatie stelt de groepen sa- donderdag, vrijdag en zaterdag 16, 17 en 18 december HAASKARBONADE 1 kilo ƒ11.50 RIBKARB0NADE 1 kilo ƒ10.50 KALKOENSCHNITZEL 100 gram 1.70 DRUMSTICKS NATUREL OF GEMARINEERD 500 gram 4.25 EIGEN HAM 100 gram 2.30 SNIJWORST 100 gram 1.60 CORNED BEEF 100 gram 0.98 maandag en dinsdag 20 en 21 december GEHAKT 500 gram5.25 FIJNE RIBLAPPEN 1 kiloƒ15.00 Bij aankoop van 1 kilo varkenskluif 1 PAK SPLITERWTEN GRATIS! Advertentie I.M. men. Onderweg wachten de lopers enkele versnaperingen en bij te rugkomst zal een kop warme erw tensoep worden geserveerd. De start is in café Hof van Holland aan de Ring. De decembermaand is er voor de kinderen van peuterspeelzaal Ol- leke Bolleke één van gezelligheid en verrassingen. Zo kregen ze uit handen van sinterklaas en zwarte piet van de poppenkast een ca deautje en snoepgoed. Ook P.M. Gunter van de C1000 verwende de kinderen met een plastic beker, een speculaaskoek en een sinter klaasboekje. Op 22, 23 en 24 de cember zijn alle ouders 's ochtends vanaf tien uur welkom om samen met hun peuter een kerststukje te maken. Op vrijdagavond 24 december om half acht wordt in de Nederlands Hervormde kerk een kerstzanga vond gehouden. Het christelijk gemengd zangkoor VZOS en het jongerenkoor The Young Voices, beiden onder leiding van M. van Gorsel, verlenen hun medewer king. Ook het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van mevr. H. Troost zal zijn steentje bijdragen. Vrijdag 17 december 20.00 uur in Café Havenzicht. Per sonen die voor 1 december 12 jaar worden, kunnen zich tot deze vergadering opgeven als lid; daarna wordt de contribu tie verdubbeld. Advertentie I.M. A. Jeroense had een succesvolle biljartavond bij De Hoop. Van de drie partijen die hij speelde, won hij er twee. P. Quist werd versla gen met 10-7.82 en K. Smits met 10-5.66. L. Menheere wist net de winst van Jeroense af te snoepen met 9.55-10. M. Elenbaas kon niet in het spel komen en daardoor verloor hij met 10-8 van E. van Poortvliet. J. Keur speelde een goede partij en hij bleef de baas over K. Smits met 10-8. A. van Poortvliet kon tot aan de tiende beurt gelijke tred houden met H. Keur. Daarna liep Keur iets uit met een serie van 7 en dat verschil kon Van Poortvliet niet meer goed maken: 10-6.57. A. Weijler speel de een sterke partij tegen W. van Oudenaarde. Die speelde ruim bo ven zijn gemiddelde, maar Weijler was hem net slim af: 10-8.80. Weijler speelde ook de kortste partij van 16 beurten en samen met A. Jeroense had hij het beste gemiddelde van 1,9. Jeroense ging er ook vandoor met de hoogste se rie van 9 caramboles. Colinda Reinerman is maandag geslaagd voor het examen van de éénjarige opleiding tot coördina tor baby-, peuter- en kleuterzwem- men. Ze haalde het begeerde papier in zwembad de Meerval in Wijchen. De eigenaar van de shoarmazaak Antalia aan de Voorstraat kreeg zaterdagnacht bezoek van de poli tie. Hij had om half drie nog meerdere klanten in zijn zaak zit ten, terwijl de sluitingstijd om twee uur is. De agenten zetten de klanten uit de zaak en lieten de eigenaar achter met een bekeuring van 200 gulden. Bij een alcoholcontrole op de ha ven werden zaterdagavond zeven mensen die in hun auto wilden stappen gecontroleerd. Geen van hen bleek teveel te hebben gedron ken. De politie hield woensdagavond om acht uur een 15-jarig meisje aan dat zonder helm op een brommer over de Hoenderweg reed. Ze werd daarvoor aangehou den waarbij ook bleek dat ze nog geen 16 jaar was. Ze kreeg een proces-verbaal mee naar huis. Een 69- en een 54-jarige fietser uit Sint-Annaland zijn dinsdag be keurd in de Anna van Bourgon- diëstraat en de Zuidstraat omdat hun verlichting niet werkte. Ze in casseerden een boete van 20 gul den per licht. Het college van b. en w. heeft besloten grond aan de Stoofweg te verkopen aan de familie Wester laken-Dijkstra en aan bouwbedrijf Imotec b.v. De stichting De Wezen-Armen heeft in haar jaarrekening 1992 een verlies van ruim 4,5 ton. Het jaar ervoor sloot de resultatenre kening nog met een batig saldo van ruim 27.000 gulden. Het over grote deel, meer dan 436.000 gul den, van het negatieve saldo komt voort uit verliezen bij de verkoop van woningen. Het verlies wordt voor ruim 112.000 gulden gedekt uit de algemene bedrijfsreserve, voor ruim 119.000 uit onder- houdsvoorzieningen en de rest komt uit het eigen kapitaal. Dat laatste komt daarmee op bijna 430.000 gulden, exclusief de waar de van de ongeveer 18,5 hectare landerijen. B. en w. hebben de ge meenteraad voorgesteld de jaarre kening goed te keuren. De raad beslist daar maandag over. Burgemeester en wethouders heb ben besloten grond te kopen van de Ambachtsheerlijkheid Stave nisse om een wandelpad tussen de Stoofdijk en de Boswei aan te kunnen leggen. Na ruim 14 jaar neemt ds. J.G. van Loon woensdagavond 4 ja nuari om half acht afscheid van de Hervormde Gemeente. Hij heeft een beroep aangenomen uit Ouddorp. J. Guiljam won de competitie wedstrijd van klaverjasclub De Pendelaars met 5550 punten. M. Kwaak werd tweede met 5401 punten. Verder volgden nog: 3 P. Bazen 4937 p; 4 M. den Haan 4852 p; 5 A. Koetsier 4818 p; 6 J. v.d. Hoek 4532 p; 7 J. van Gorsel 4470 p; 8 A. Arts 4436 p; 9 C. Moeliker 4238 p; 10 L. Kampman 4229 p; 11 R. Koetsier 4085 p; 12 J. v.d. Werf 4025 p; 13 P. van Bloppoel 3920 p; 14 B. Lindhout 3925 p; 15 R. Waasdorp 3792 p. De jaarlijkse kerstklaverjas- wedstrijd van De Pendelaars wordt morgenavond vanaf acht uur gehouden in café Smerdiek. Muller-Franke aan de Nijver- heidsweg heeft toestemming ge vraagd voor het bouwen van een vuurwerkopslagplaats bij het hui dige gebouw. Dat is in strijd met het bestemmingsplan omdat er gebouwd zou moeten worden op een gedeelte dat niet voor bebou wing bestemd is. Het college van b. en w. heeft de gemeenteraad voorgesteld het bestemmingsplan te wijzigen zodat de bouw door kan gaan. Maandag beslist de raad hierover. B. en w. hebben ook besloten grond in de Muijepolder te verko pen aan bouwbedrijf Hans Weg- gemans uit Scherpenisse. De vorstperiode van vorige maand heeft nauwelijk enige schade berokkent aan de suiker bieten. Alleen bieten die afgedekt op een hoop lagen, vertoonden een zeer lichte aantasting. De schade bij de bieten die nog niet gerooid waren, lijkt ook erg mee te vallen. Dat zei voorzitter G.J. Hoek van de afdeling ZLM dins dagavond op de algemene leden vergadering van de ZLM in café Noordpoort. De prijzen van aardappelen en ui en liggen beneden de kostprijs maar zijn hoger dan vorig jaar. De tarwe levert dit jaar minder op dan vorig jaar, ondanks de steun regeling en de hoge opbrengsten. Ook de prijs voor cichorei deed het niet zo goed. Het blauwmaan- zaad daarentegen wel. Omdat er gebrek is aan alternatieven wordt Bij de afscheidsreceptie van dokter en mevrouw No te boom in de Wellevaete te St. Annaland bood Arianne Ligtendag- Scherpenisse bloemen aan. Zij was de laatste moeder bij wie de St. Annalandse huisarts assisteerde bij de bevalling. Cornelia Machelina werd geboren op 24 november. Dokter Noteboom gaf Arianne spontaan een zoen voor de Wellevaete. Zondag 19 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, (H.D.). 18.30 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Boo, Zierikzee. 18.30 u. ds. Van der Heijden, Hei- nenoord. GEREF. KERK 10 u. ds. Verheul, Sleewijk. 15 u. ds. Krol, Gorkum. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Nallan, Alblasserdam. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK zo 9.30 u. H. Mis. ma 20/12 20 u. volkkerszang- dienst, Ned.Herv.kerk. wo 22/12 19 u. boeteviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. 18 u. ds. Groenendijk, Dussen. er weer meer tarwe gezaaid. De aardappelen en de bieten zorgden voor hoge kilogramopbrengsten door het 'donker weer' in augus tus. Het natte weer zorgde vooral voor problemen bij het graszaad. Bij de bloemzaadteelt was de zaadzetting een probleem. Hoek zei dat er veel bedrijven stoppen door de malaise in de landbouw. Ook de toeleveringsbe drijven lijden daaronder. "Er zijn dit jaar bar weinig trekkers ver kocht." Bij een aanrijding op de Provinci- aleweg, ter hoogte van de Weel- weg, is de auto van de 48-jarige M. uit Stavenisse flink vernield. Hij reed dinsdagavond om zeven uur over de Provincialeweg rich ting Sint-Maartensdijk. Vlak bij de Weelweg was boer J.K. bezig met een tractor een vrachtwagen van het land te trekken. Daarvoor gebruikte hij een zware ketting. Hij reed achteruit de Provinciale weg op. M. vertelde dat hij wel de zwaailichten op de vrachtwagen in de berm had gezien, maar dat hij geen tractor zag op de rijbaan. Volgens M. draaide K. pas op het laatste moment de weg op, zodat hij de koplampen zag. M. ging vol in de remmen, maar kon een bot sing niet meer voorkomen. Hij reed frontaal tussen de voorwielen van de tractor. Zowel M. als zijn zoon die naast hem zat, kwam er zonder kleerscheuren af. De auto werd zwaar beschadigd en is naar garage Dekker in Sint-Annaland gesleept. Een 49-jarige bewoner van de Radda Barnenstraat kwam dins dag om half vijf tot de ontdek king dat iemand tegen de zijkant van zijn busje was aangereden. De breedtelichtjes aan de zijkant wa ren eraf gereden en er zat een kras op het portier. Een buurtonder zoek leverde niets op. Een 26-jarige Stavenissenaar be landde zaterdagnacht om kwart voor vier met zijn auto langs de Provincialeweg in de sloot. De man trok zwaaiend de aandacht van de passerende politie. Hij was volgens eigen zeggen uitgeweken voor een overstekend dier. Hij was in de berm gekomen en reed daar veertig meter doorheen. Daarna kwam hij weer op de weg, maar belandde even later weer in de kant. Na een slip van tien meter bleef de auto dwars in de sloot hangen, boven het water. De poli tie vermoedt dat de man te hard heeft gereden. Een 37-jarige man uit Sint- Maartensdijk werd op de Oud- Sint-Annalandseweg bekeurd om dat hij teveel had gedronken. Hij zat met 260 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht maar net boven de grens. Daarom kreeg hij slechts een rijverbod van één uur. De boete was echter 400 gul den. Twee auto's liepen woensdag blik schade op bij een botsing op de Markt. Een 37-jarige Middelbur ger reed over de Markt in de rich ting van de Kaaistraat. Vanuit de ds. De Bresstraat kwam een 25-jarige man uit Scherpenisse. Die reed rechtdoor naar de Markt en wilde linksaf slaan richting Noordpoort. Maar hij kreeg geen voorrang van de Middelburgse automobilist en een botsing was het gevolg. ZIE VERDER PAG 22 GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Loon. 14.30 u. dhr. Groen, Som- melsdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 19 u. kand. Van Trigt, Scheve- ningen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. wo 22/12 19.30 u. ds. Monster, Barneveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Blankers. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds.De Buck. 14.30 u. dhr. Walhout, Breda. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Rossem, bevesti- gingsdienst. 17 u. ds. Van Eckeveld, intrede- dienst. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. drs. Knoop, Sommelsdijk. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord. Zaterdag 18 en zondag 19 de cember Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land, tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Surminski, Hoogerhei- de, 01646-14034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24dec. donderdag 16 5.17 - 17.37 vrijdag 17 5.57 - 18.22 zaterdag 18 6.32 - 19.02 zondag 19 7.17 - 19.42 maandag 20 7.52 - 20.27 dinsdag 21 8.32-21.12 woensdag 22 9.27 - 22.12 donderdag 23 10.32 - 23.22 vrijdag 24 11.45 -—.— ma 20/12 23.26 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2