Verlies Vosmeer en Stavenisse Smerdiek 3 twee keer rode kaart t Veelzijdigheid troef in Meulvliet Benjilali leidt in jeugdcompetitie A Tafeltennisstrijd jeugd en senioren Eerste zege Smerdiek 2 Zwemsters breken zes clubrecords Jeugd AVC begint goed in competitie vi Si k. autobedrijf krebbekx Oliebollen bakken voor gemeentekas V= "MEULVLIET" THOLEN Regen van doelpunten bij bekerronde Veel bezoekers open dag sport- en gemeenschapscentrum Zeven plaatsen op erepodium voor crossteam Turnwedstrijd Donderdag 16 december 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Vierde klaa afdelingsvoetbal Thol.Boys 5 op dreef Zaalvoetbal Sloth geen partij voor Rabo Koersbal ouderen Vosmeer krijgt te weinig Afdelingsvoetbal Stavenisse overklast Noad 3 niet in vorm Dubbel verlies Smerdiek 3 De beheerscommissie van Meulvliet kijkt met tevre denheid terug op de viering van het koperen jubileum van het sport- en gemeenschapscentrum. De open dag werd druk bezocht. Alleen zaterdagavond viel de be langstelling tegen voor het optreden van de band Schipper en bemanning en de zanger/gitarist Kaz Lux. Steps Bette Kupers Veel jonge dammers bij De Eendracht Denksport CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Kaz Lux Zwemmen Zaterdag regionaal kampioenschap Tafeltennis Dames en jeugd Na drie afgelastingen speelden de ve teranen van Tholen eindelijk op het Halsterse sportpark de Beek tegen WC 7. De thuiswedstrijd eindigde in een 13-1 fiasco voor WC. Daarom was er weinig angst voor de tegenstan der bij de geel-zwarten. De Thoolse opstelling was nogal ge wijzigd door de vele afmeldingen. In het begin speelde Tholense Boys dan ook onwennig. In die beginperiode scoorde WC een merkwaardig doel punt. Een vrije trap vanuit het mid denveld werd door iedereen gemist en stuiterde achter doelman Jan van der Vlies tussen de palen: 1-0. Wakker ge schud zocht Tholense Boys de aanval. Dat lukte en uit een voorzet van Leen Ottevanger, die na ruim een jaar afwe zigheid zijn rentree maakte, scoorde Rini Broeren met een strak schot de gelijkmaker. WC verloor het initia tief, maar de Thoolse ploeg werkte slecht af. Broeren zette de ruststand op 1-2. Er werd voor de tweede helft flink ge wisseld. Rini Broeren bleef gebles seerd aan de kant net als Martin Dinkelberg. Ze werden vervangen door Marco Rijsdijk en Karim Benji- lali. De laatste scoorde na een moei zaam begin de derde goal tegen het opdringende WC: 1-3. Daarmee was het lot van de Halsterse ploeg beze geld. Marco Rijsdijk scoorde 1-4 uit een mooie combinatie met Leen Otte vanger en vlak voor het einde herhaal de hij het kunststukje nog eens door een bijna onmogelijke bal toch in het doel te werken: 1-5. Met deze winst blijven de Thoolse veteranen zonder puntverlies aan kop staan. De uitslagen van de bekerronde van de Meulvlietcompetitie waren erg duide lijk. Uitschieter was de partij waarin Pinocchio tegenstander restaurant Zeeland met maar liefst 31-7 wegspeel de. Goede tweede was de wedstrijd tussen Smitsboys en 't Koepeltje die met 20-1 in het voordeel van de Smits boys werd beslecht. I'Esperancc moest de winst met 3-7 aan de Internationals laten. The Pub verloor met 4-6 van Smalstad en Setalland won met 4-9 van de Callellas. Dalem klopte de Ba tavieren met 1-4, De Kaay voerde het doelsaldo op door met 11-1 van Smul- hoek te winnen en tenslotte haalde Hof van Holland een nipte 8-7 over winning op 't Anker. In de bedrijvencompetitie speelde de Rabobank tegen Sloth. Al in de eerste helft kwam Sloth er niet aan te pas en de ruststand was 8-1 voor de Rabo bank. Die won uiteindelijk het duel met een riante eindstand van 12-4. De wedstrijd Budelpack tegen Fri d'Or gaf duidelijk meer spanning. De beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en zorgden voor een pittige wedstrijd. De ruststand was 2-4 voor Fri d'Or. Die bleek uiteindelijk ook de langste adem te hebben en won de strijd met 4-7. De gemengde jeugdteams van AVC '87 zijn goed begonnen in de competitie van de Nevobo. Ze wonnen beiden hun eerste wedstrijd. Het Thoolse team AVC 8 won met 3-1 van TOG 1 (setstanden 13-15, 15-11, 15-12, 15-3) en AVC 7 uit Sint-Maartensdijk ver sloeg SRV 2 ook met 3-1 (11-15, 15-9, 15-9, 15-11). Heren: AVC 1 moest met 1-3 het lood je leggen tegen Sibloco 2 (15-11, 9-15, 5-15, 7-15). Ook AVC 3 verloor van Si bloco 3 met 3-0 (15-12, 15-7, 17-15). AVC 5 ging met 1-3 tenonder tegen Rowi (13-15, 10-15, 15-13, 13-15) en AVC 6 klopte Voverdi 3 met 3-0. Dames: AVC 1 boekte een ruime 3-0 overwinning tegen Letho Print 5 (16-14, 15-1, 15-6). De dames van AVC 2 waren minder fortuinlijk en gingen roemloos tenonder tegen Sibloco 4 met 0-3 (7-15, 6-15, 2-15). Ook AVC 3 moest een veertje laten tegen Sibloco 3 met 3-1 (12-15, 15-8, 15-10, 15-10), maar AVC 4 ging er met de volle winst van 0-3 vandoor tegen Tobec 3 (9-15, 13-15, 4-15) De uitslagen van de koersbalwedstrijd Sint-Maartensdijk: J. Geuze en M. Dane-Leendertse 30 punten, C. van Mierlo-Rijstenberg en C. van Haaften 27 p, C. Bolier-de Graaf en M. Geuze- van Tiggele 26 p, M. Bijl-Vaders en L. Kloet 23 p, C. Free-Verbiest en S. Wolse-Bil 14 p. Uitslag Oud-Vossemeer: D. van Dijk- de Wilde en mevr. Verschoor 28 p, mevr. Van Poortvliet-Quist en M. Bijl- Vaders 17 p, C. Lindhout-Minheere en mevr. Donken 17 p, T. Bril en W. Lindhout 16 p, C. Free-Verbiest en J. Geuze 15 p, R. de Ronde en M. Timmermans-v.d. Riet 11 p, M. Geuze-van Tiggele en mevr. Hermans 9 p. Uitslag Tholen: R. Nagtegaal en R. Vroegop 24 p, A. Bal-v.d. Stel en A. Verkamman 21 p, F. Leemreijze en H. Bal 21 p, J. Geuze en C. Praat 18 p, P. Schot en J. Vroegop 14 p. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk n tel. 01666-4041 0164041497 r, vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde vLL j eeuwen LIJSTENMAKER lljustwerk voor h«> eiland Tholen De beide Thoolse afdelingsclubs Vosmeer en Stavenisse liepen tegen een nederlaag op. Vosmeer moest de eer met 1-2 laten aan het Bredase Groen Wit, Stavenisse werd door Dongen met 0-6 van de mat geveegd. Vosmeer is er tegen Groen Wit niet in geslaagd om een 0-2 ach terstand goed te maken. Ondanks een sterke tweede helft bleef de score op 1-2 steken. Uit de acht competitieduels die beide teams onderling uitvochten, wist Vosmeer nog maar vier punten te vergaren: één overwinning en twee gelijke spelen. Zondag was de eer ste thuisnederlaag in zeven maan den voor de oranje-zwarten. In maart werd verloren van....Groen Wit. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, zij het dat de Bredanaars wat feller waren. Vooral de aanvallen waren snel en daarbij ging de bal een keer maar rakelings naast. Datzelfde overkwam Ron Vaders aan de andere kant. Halverwege de eerste helft bestrafte de arbiter duwen in het strafschopgebied door André Havermans met een Het reserveteam van Smerdiek be haalde tegen Neo 2 de eerste over winning in dit seizoen. Door met veel inzet te spelen, won men met 2-0. Neo kreeg in de openingsfase een uitstekende kans, maar doel man Kees Lindhout, die zijn broer Martin verving, voorkwam met een schitterende redding een doelpunt. In de achttiende minuut kwam Niels Hage alleen voor de keeper, maar hij kwam niet tot scoren. Ook Frans Gabriels miste een op gelegde kans. Vlak voor rust ont snapte Smerdiek aan een tegendoelpunt, toen een klutsbal net naast ging. Na rust drong Smerdiek sterk aan, wat resulteerde in een doel punt van Addy Stoutjesdijk, die een voorzet van Niels Hage verzil verde. Halverwege de tweede helft was Stoutjesdijk opnieuw trefze ker. Een goede combinatie tussen Niels Hage en Frans Gabriels werd door hem fraai afgerond. Bij deze 2-0 stand kwam Marco Knuist in het veld voor Huib Uijl. Smerdiek kreeg nog verschillende mogelijkheden om de score op te voeren. Addy Stoutjesdijk schoot tegen de paal en ook Niels Hage zag zijn kans mislukken. Het hoog geklasseerde Neo kon niet imponeren. Doordat Smer diek goed verdedigde, met als uit blinker Tonny v.d. Werf, kreeg de tegenstander bijna geen uit gespeelde kansen. gele kaart en een penalty. Groen Wit greep dit buitenkansje aan om de leiding te nemen. Het team bleef gevaarlijk en schoot nog een keer maar net naast. Ron Vaders rondde een aanval af met een schot in het zijnet. Vijf minuten voor de rust liep Groen Wit uit naar 0-2. Uit een hoekschop nam een aanvaller de bal ineens op de slof en schoot die van dichtbij on houdbaar in de kruising. Na de rust ging Vosmeer op zoek naar de aansluitingstreffer. Na een minuut of tien rukte Richard Voshol op en speelde Ron Vaders aan. Deze bediende de mee opge komen Hans Vogel en die verraste de keeper, 1-2. Vosmeer bleef aan vallen. Groen Wit reageerde pa niekerig en schoot de ballen veelvuldig over de zijlijn. Marco Hendrikse kreeg de beste kans op de gelijkmaker, maar zijn harde kopbal na een hoekschop beland de op de lat. Het laatste kwartier verzwakte het offensief van Vosmeer. Bij een aanval maakte een Bredanaar weliswaar nog hands in het strafschopgebied, maar dat werd door de scheids rechter niet gezien. Kansen kwa men er verder niet meer, zodat de verdiende gelijkmaker uitbleef. Sprundel Grenswachters Groen Wit FC Bergen Vosmeer De Schutters Wermhout Noordhoek TPO SC Kruisland TVC'39 11 9 1 1 19 25- 8 10 8 1 1 17 29-10 11 6 2 3 14 21-12 10 5 3 2 13 24-19 I 1 5 3 3 13 18-14 10 4 3 3 11 19-10 10 5 1 4 11 15-21 10 4 1 5 9 19-15 II 2 3 6 7 9-17 11 2 2 7 6 12-31 11 0 3 8 3 10-25 Tegen de nummer twee van de ranglijst, Dongen, keek Stavenisse al binnen een half uur tegen een kansloze 0-4 achterstand aan. De verdediging van de thuisclub ging nogal eens in de fout en daar maakte het technisch betere Don gen dankbaar gebruik van. De Brabanders legden ook de aanval lers van Stavenisse aan banden. De thuisclub had pech toen Rien Smits uit een vrije trap tegen de lat schoot. Ook Paul Oosdijk kreeg een mogelijkheid na door de Brabantse verdediging gebro ken te zijn, maar hij werd in het strafschopgebied neergelegd. De verwachte strafschop bleef echter uit. Na de 0-4 ruststand maakte Don gen in de tweede helft het halve dozijn vol. Stavenisse kwam op nieuw niet verder dan een schot tegen de lat, dit keer van Adrie Smits. Beide punten gingen ver diend naar de Brabanders. Zigo 10-17 Velocitas'31 10-10 Dongen 10-16 Vrederust 10- 7 SC Stavenisse 11 -13 Alliance 10-7 Advendo 10-11 VVR 10-7 Boeimeer 10-11 Rood-Wit 9- 6 TVC'39 9-10 FC Wandelbos. 9- 3 Het was een slechte dag voor de derde keuzes van Noad en Smerdiek. De Sint-Philipslanders gingen de boot in met 6-2 in de uitwedstrijd te gen Vrederust 2. Daarbij vielen twee gele kaarten aan Noad-zijde. Het treffen tussen Smerdiek 3 en het Halsterse WC 3 begon al te laat en eindigde ook nog eens in 1-4 voor de VVC'ers. Bovendien liepen twee spelers van Smerdiek tegen een rode kaart op. Noad 3 verloor de uitwedstrijd te gen Vrederust 2 met 6-2. De Sint- Philipslanders moesten vier spe lers en leider Filius missen wegens ziekte of blessure. Noad speelde in het begin van de wedstrijd beter dan de thuisploeg. Na een kwartier opende Jan Bo- lier de score op een voorzet van Jan Kot: 0-1. De spitsen van Noad misten hierna een paar kansen. In de dertigste minuut kwam Vrede rust gelijk: 1-1. Daarna vielen de Sint-Philipslanders. helemaal te rug en voorzetten kwamen niet aan. In de 35e minuut schoot Wim v.d. Ree, invaller voor Erik Poot, uit een voorzet van Jan Bo- lier hard tegen de paal. De te rugspringende bal werd door Jan Kot onbeheerst over geschoten. Twee minuten voor rust scoorde Vrederust uit een verkeerde te rugspeelbal van Tony v.d. Ree: 2-1. En nog vóór de eerste 45 minuten voorbij waren, volgde ook nog 3-1. In de tweede helft zette leider Chiel v.d. Est voorstopper Wim Verhage op het middenveld. Dat betekende dat achterin één op één werd gespeeld. Noad ging goed van start, maar zag al snel de ach terstand groter worden: 4-1. Het werd duidelijk dat er voor Noad geen punten inzaten. Vijftien mi nuten in de tweede helft voerde de Bergse club de score op tot 6-1. Toch bleven de geel/groenen jagen naar een doelpunt. Joes Huijsmans, Jan Kot en André van Westen misten hun kansen. Maar tien minuten voor het einde maakte de laatste er nog 6-2 van. Daarmee werd Van Westen top scorer van Noad 3 met negen doelpunten. Jan Kot en Wim v.d. Ree kregen in het duel een gele kaart. Het derde team van Smerdiek ver loor met 1-4 van WC 3 uit Halsteren. De stemming bij de thuisclub was niet best, want naast de nederlaag waren er twee betwiste rode kaarten. Volgens Smerdiek floot de arbiter zeer ar rogant. Het duel begon al acht minuten te laat. De leider van Smerdiek wees hem hierop, wat wellicht door de scheidsrechter niet in dank werd afgenomen. De eerste minuten van de wed strijd werd er aardig gevoetbald. Smerdiek was sterker dan WC, maar sprong slordig met de kan sen om. In de twintigste minuut zorgde WC voor het eerste ge vaar. Een uitval leverde de Halsterse ploeg direct een straf schop op omdat de scheidsrechter in de sliding die Chris van Hemert maakte een strafschop zag: 0-1. Vijf minuten later rondde Wim Scherpenisse een pass van Jaap Moerland af: 1-1. Jan Guiljam, Jaap Moerland en Wim Scherpe nisse verzuimden vervolgens om de score op te voeren. Een kwar tier voor rust toonde WC zich trefzekerder. De 1-2 was tevens de ruststand. In de tweede helft kwam bij Smer diek Ko v.d. Griek en Peter Franke in het veld voor Wim Scherpenis se en Piet de Jonge. Door een dek- kingsfout liep WC in de vijfde minuut uit naar 1-3. Bij Smerdiek ontstond er steeds meer irritatie over de leiding van de scheids rechter. Een duw van Chris van Hemert werd door de arbiter uit gelegd als een slaande beweging en bestraft met een rode kaart. Vlak daarop scoorde WC 1-4. Vervolgens kreeg Jan Guiljam een rode kaart wegens het uitlachen van de scheidsrechter, toen een te gen hem begane overtreding on bestraft bleef. Bij WC kregen twee spelers een gele kaart. Ito «IÉ* Ito» De jazzdance groep van Laura Ouwens begon de demonstratie in Meulvliet met een Spaanse dans. Gymnastiekvereniging Olympia beet de spits af op de open dag. Of beter gezegd: Volharding uit Goes. Want die verzorgde op uit nodiging van de Thoolse club de monstraties springen en acro-gym. Vanaf de tribunes za gen tientallen belangstellenden hoe de dames en heren van de springgroep op de lange mat, de mini-trampoline en het paard hun salto's uitvoerden. De Goese groep staat landelijk aan de top. Een aantal nog jonge gymnasten toonde hoe acrobatiek in de gym nastiek kan worden gebracht. De meisjes wisten de handen van het publiek op elkaar te krijgen voor hun kunsten, waarbij kracht on getwijfeld een belangrijke rol speelt naast behendigheid. Het optreden gaf een goede indruk van acro-gym. Vervolgens was de vloer voor Lau ra Ouwens, die zo'n tachtig leer lingen had meegebracht. De tribunes waren inmiddels prak tisch tot de laatste plaats bezet. Het publiek kreeg de Thoolse pri meur voorgeschoteld van steps, een nieuwe vorm van aerobics. "Het is een hele gezonde manier van sporten, die de gewrichten minder belast", vertelt Laura Ou wens. Haar jazzdance-school bestaat, net als Meulvliet, 12Vi jaar. Steps wordt aan het pakket toegevoegd, op de woensdag avond. Laura denkt er al over om een eigen choreografie op te zet ten waar ze eventueel mee naar ae robics wedstrijden kan. En voor komend voorjaar staat deelname aan de demogyjade en het dans- festival op het programma. In Meulvliet toonden verschillen de groepen hun kunnen: de demo groep, de pubergroep en twee kindergroepen. Van de aansluiten de open les aerobics maakten heel wat toeschouwers gebruik. "Het was leuk en gezellig", aldus Laura Ouwens. Terwijl in de sporthal werd ge danst, kon in de grote zaal geke ken worden naar oude films van Willem Cornelisse. De Thoolse ci neast moest door de griep zelf verstek laten gaan. De beelden werden in het Zeeuws van com mentaar voorzien door mevrouw M. Tichem-Geluk, die zich voor de gelegenheid in Thoolse kleder dracht had gestoken. 'Bette Ku pers' noemde voorzitter H. Nieuwenhuis van de beheerscom missie haar in zijn inleidend praatje. Mevrouw Tichem had pas vrijdagavond haar praatje voor bereid, maar daarvan was niets te merken. Achtereenvolgens kreeg het publiek films te zien over de oesterteelt in Tholen, een bejaar- Meisjes van Volharding uit Goes laten zien hoe het er bij acrogym aan toe gaat. In de strijd om het jeugd-clubkampioenschap van damclub de Een dracht heeft Mohammed Benjilali de leiding genomen. Tot nu toe scoorde hij in de A-groep tien punten uit vijf wedstrijden. Naaste con currente is Bertha de Waal die met acht punten uit vier wedstrijden ook nog steeds ongeslagen is. Ook bij de jeugd duren de wedstrijden 35 minuten. Groepsleider Erik van Gorsel vindt dat goed omdat voorheen de partijen te veel afgeraffeld wer den en er tussendoor veel rumoer was. Nu wordt er serieus gedamd en de deelnemers manen elkaar tot stilte. Het biedt Van Gorsel te vens de gelegenheid de wedstrij den na te spelen en de dammers daarna te voorzien van adviezen. Een andere groepsleider, Stef Bae- rends, heeft intussen zijn handen vol aan 15 nieuwelingen. Nadat de 18-jarige grootmeester Alexander Foerman een tweetal trainingen verzorgde in Tholen, zijn er heel wat jeugddammers bijgekomen. Baerends geeft nu les aan Jaco- bien Aarnoudse, Laura Bijl, Cor- né de Rijke, Rien Schakel, Lisette Binkhorst, Jan van Tienen en Barke van Dijk uit Tholen, Willi am de Rooy en Hans Leune uit Sint-Annaland, Jan de Viet, Sou liman Bouazzaoui, Nourdine Achahbar en Daan de Viet uit Sint-Maartensdijk en Liezette van Poortvliet en Mirjam Poot uit Scherpenisse. In januari en februari vinden in 's-Gravenpolder de Zeeuwse kam pioenschappen voor pupillen, aspiranten en junioren plaats. Al gemeen jeugdleider André Kouse maker weet uit ervaring dat het iets bijzonders is. Volgens hem zijn een passende lesstof en en thousiasme het belangrijkste. De prestaties komen dan vanzelf. De tussenstand in de jeugdcompe titie is op dit moment: Moham med Benjilali 10 punten uit 5 wedstrijden, Bertha de Waal 8 uit 4, So Lee 8 uit 6, Jantien van Gor sel 7 uit 4, Sarah Lammers 6 uit 4, Mark Schot 4 uit 6, Leanne Geene 3 uit 4, Wouter Troost 3 uit 5, Debbie Horsten 2 uit 6, Raimond van Loon 2 uit 5, Merijn Mulders 1 uit 4 en René van Vossen 0 uit 1. Het motorcrossteam van wikkelbe- drijf Van Meer uit Sint-Maartensdijk kan tevreden terugkijken op het afge lopen seizoen. De 26-jarige Con van Meel haalde op zijn Kawasaki 250 cc een eerste plaats in de West- Brabantcup, een derde plek in de club kampioenschappen M.C. Rilland en een achtste plaats in de clubkampioen schappen van MSV de Uitlaat. De 17-jarige Joey Moerland rijdt op een Honda 125 cc. Daarmee haalde hij de tweede plaats in de West- Brabantcup, een vijfde plaats in het clubkampioenschap van Rilland en een zesde plaats in het clubkampioen schap van de Uitlaat. De 14-jarige Jamy Mullens werd op zijn Honda 125 cc vierde in de West- Brabantcup, tweede in het kampioen schap van Rilland en zesde in het kampioenschap van de Uitlaat. De jongste crosser (bijna 12 jaar) is Kevin v.d. Hoek. Op zijn Honda 80 cc haalde hij de meeste ereplaatsen bin nen. Een derde plaats in de West- Brabantcup, een eerste plek in de club kampioenschappen van Rilland en een derde plaats in de kampioenschappen van de Uitlaat waren zijn deel. Zwemzeskamp. Woensdagmorgen 5 januari is er om kwart voor ne gen een zwemzeskamp voor twee tallen in zwembad de Staver in Middelharnis. Kinderen kunnen met tweetallen meedoen aan zes spectaculaire onderdelen waarbij er prijzen beschikbaar zijn in ver schillende leeftijdscategorieën. Ze moeten minimaal 6 jaar zijn en een A-diploma hebben. Tot 24 de cember kan worden ingeschreven. denreisje uit 1938 naar de Tilburg- se dierentuin, ijspret en schaatswedstrijden op de Grote Vest, beelden van Tholen zó het vroeger was en het koninginne- feest uit 1938. Regelmatig klonken kreten van herkenning uit het pu bliek, wanneer de een of andere markante Tholenaar in beeld ver scheen. Ook dit onderdeel van de open dag was een succes. Volgend jaar worden door Olympia twee grote turneve- nementen in Meulvliet geor ganiseerd. Op 12 maart vindt in Tholen een voorwedstrijd plaats van de verenigings wedstrijden van de KNGB re gio Zeeland. En voor 5 november staan de spring- wedstrijden voor Zeeland en West-Brabant op het pro gramma. Advertentie I M In de gang van de foyer naar de vergaderruimten waren schilderij en te bewonderen van cursisten van het Ree. Ook hiervoor was er goede belangstelling. Er hingen juweeltjes tussen. De details en kleuren, het was de moeite waard. Sport was er nog meer, namelijk twee volleybalwedstrijden van AVC (de andere teams moesten uitwijken naar de gymzaal en naar Haestinge) en zaalvoetbal door de 27 mc. Het idee van beheerder Charel Wolvekamp om de dag af te slui ten met een muziekfestijn had meer publiek verdiend. Van de on geveer honderd bezoekers waren er maar heel weinig speciaal voor Schipper en bemanning of Kaz Lux (ex-Brain Box) gekomen, het merendeel bleef hangen na de vol leybal en zaalvoetbal in de namid dag en avond. Zij genoten van een aantal mooie nummers, hoewel de muziek erg hard was. Na afloop werd er nog gezellig nagepraat. Valkerij. Het Zeeuws biologisch museum in Oostkapelle heeft een tentoonstelling over de valkerij ge opend. De expositie gaat over de geschiedenis en de technieken van het jagen met valken of haviken. In de nieuwe Thoolse subsidiever ordening worden neveninkomsten van verenigingen vrijgelaten. In de bestaande is dat overigens ook al het geval, al worden verenigin gen geacht de baten daaruit te ge bruiken voor de exploitatie van hun club. P. van Belzen (RPF/GPV) had er in de welzijnscommissie vragen bij. Niet iedere vereniging heeft volgens hem het karakter in zich om nevenactiviteiten te ontplooi en. Er zouden daardoor grote ver schillen kunnen ontstaan tussen verenigingen. Wethouder J. Ver- sluys zag dat niet zo. Volgens hem kan iedere club bijvoorbeeld mee doen aan een braderie. A. Kersbergen (SGP), die een voorstander is van nog verder pri vatiseren van accommodaties, wil de de neveninkomsten bij die privatisering betrekken. Volgens Versluys stimuleert dat de vereni gingen niet tot zelfwerkzaamheid. "Een vereniging die extra activi teiten ontplooit, en dus veel vrij willigerswerk, zou dan dat extraatje ten goede zien komen aan de gemeentekas. Dat lijkt me een slechte zaak." Wethouder P van Schetsen wees erop, dat bij voorbeeld voetbalverenigingen hun neveninkomsten nu al nodig hebben om de enorme tekorten te dekken. Het exploiteren van een kantine bijvoorbeeld levert niet al leen geld op, maar brengt de nodi ge kosten met zich mee. Kersbergen dacht niet dat zijn voorstel zou leiden tot minder on dernemingsdrift bij de clubs. "Het zou een stukje inmenging zijn in het beleid van de verenigin gen en door deze nieuwe verorde ning willen we juist minder bemoeienis", aldus Versluys. "Als ik het goed begrijp zou je dan oliebollen bakken voor de ge meentekas", merkte mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA) tenslotte op. Marianne van de Velde uit Tholen en Heidi den Engelsman uit Sint- Maartensdijk hebben ieder drie nieu we clubrecords gevestigd bij zwemver eniging De Krabben te Bergen op Zoom. In de leeftijdsgroep onder 14 jaar ver beterde Marianne het zeven jaar oude record op de 1500 meter vrije slag met maar liefst 1.29.4 minuut. Ze finishte in 25 minuten en 21 seconden. Ook op de 25 en de 50 meter vrije slag liet de Thoolse de acht jaar oude records sneuvelen. Ze bracht die op 14.6 se conden en 31.8 seconden, respectieve lijk een halve en eentiende seconde sneller. Bij de dames boekte Heidi den Engels man haar grootste succes op de 800 m schoolslag. Haar tijd van 13.55.1 min betekende een verbetering van de in 1986 gevestigde tijd met 37.2 secon den. Op de 1500 m vrije slag was Hei di de snelste in 22.41 min, een verbetering van het record met 28.5 se conden. Tenslotte verbeterde ze het re cord op de 400 m schoolslag met 26 seconden: 7.13.9 min. Op de 50 meter vrije slag bleef de Sint-Maartensdijkse met 31.5 sec een seconde boven het clubrecord. In sportzaal de Wellevaete te Sint-Annaland wordt zaterdag gestreden voor de tafeltenniskampioenschappen van Tholen en Sint-Philipsland. Voor het eerst spelen de jeugd- en seniorenspelers tegelijkertijd om de regionale titel. De organisatie is in handen van tafeltennisvereniging Smash '76. Hoewel deelname uitsluitend is voorbehouden aan inwoners van Tholen en Sint-Philipsland, be hoort ook dit jaar Johan Snoep uit Dordrecht tot de favorieten. De oud-inwoner van Sint- Annaland en voormalig competi tiespeler van Smash mag ook dit jaar meedoen van de organisatie. /L De 34-jarige speler verdedigt zijn titel in de hoogste klasse en kan bij winst de wisseltrofee in ont vangst nemen. Hij haalde al der tien keer de finale en won deze zes keer. Christian van 't Hof is zijn voor naamste concurrent. Hij schreef van 1986 t/m 1990 de titel op zijn naam. De Sint-Annalander verde digt in de competitie de kleuren van tafeltennisvereniging Markie- zaat uit Bergen op Zoom. Al vele jaren vormen Johan Snoep en Christian van 't Hof de Thoolse tafeltennistop en zijn zij de fina listen op het jaarlijks terugkeren de toernooi in december. De kans dat deze twee spelers za terdagmiddag rond vijf uur het pleit opnieuw moeten beslechten, is groot. Mogelijk kunnen de bij na negentienjarige Marco Saar- loos uit Sint-Annaland of Ad Verhage uit Anna Jacobapolder het eentonige finalebeeld door breken. Ook Rafaël Fructuoso be hoort tot de outsiders. Piet Ridderhof uit Oud-Vossemeer, die de titel vier keer veroverde, zal wellicht niet meer deelnemen. In de B-klasse zijn David van Driel, Kees van Poortvliet en Kees Vroegop de belangrijkste titelkan didaten. Bij de dames kan Rianne van Loenhout-Guiljam uit Krab- bendijke de wisselbeker definitief in de prijzenkast zetten. Indien zij zaterdag weet te winnen, is het de derde achtereenvolgende keer dat zij zich de sterkste speelster van Tholen en Sint-Philipsland mag noemen. Haar voornaamste con current is Adrie Vroegop uit Sint- Annaland. Bij de jeugd (jongens en meisjes t/m 15 jaar) zal er in ieder geval een nieuwe kampioen uit de bus rollen. De kampioen van 1991 en 1992 Henk Jopse moet immers vanwege zijn leeftijd uitkomen bij de senioren. Tot de favorieten be horen Matthijs Bruijnzeel, Leon v.d. Graaf, Anné van Dijke, Peter Bazen en Arjan Ketting. Het toer nooi begint zaterdagmiddag om half twee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 23